Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Southern Worcester County League Dual Meet #4 -East

Whitinsville, MA, January 8, 2014

[Dual Meet Scores ]

Event Results

Run at Northbridge HS

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 1/9/2014 07:48 PM
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Dash NB
===================================================================
    S.W.C.L.: #  6.20  1/10/2007   Jess Felbaum, Grafton                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Julia Witt                SR Notre Dame                6.60   1 
  2 Meaghan Kelley            FR Tantasqua                 6.70   1 
  3 Cierra Ryan               JR Notre Dame                6.80   2 
  3 Aviya Singer              SO Shepherd Hill             6.80   6 
  3 Talia Borci               FR Leicester                 6.80   5 
  6 Jocelyn Pepka             SR Shepherd Hill             6.90   5 
  6 Amelia Ashworth           SO Tantasqua                 6.90   2 
  6 Megan Lachapelle          JR Northbridge               6.90   1 
  9 Robyn Phillipo            JR Tantasqua                 7.00   3 
 10 Jill Shenian              SO Northbridge               7.10   2 
 10 Ali Gustavson             JR Tantasqua                 7.10   4 
 10 Kelsey Leigher            SR Notre Dame                7.10   3 
 10 Meghan Lauze              JR Marianapolis              7.10   5 
 14 Sam Mathon                SO Northbridge              J7.10   3 
 15 Reese Maple               FR Shepherd Hill             7.20   8 
 15 Madison Rowland           SO Leicester                 7.20   6 
 15 Megan Howe                JR Oxford                    7.20   5 
 18 Jillian Anderson          FR David Prouty              7.30   1 
 18 Taylor Fritze             SO David Prouty              7.30   2 
 20 Lauren Fantaroni          SO Notre Dame                7.40   4 
 20 Hailey Demers             FR Shepherd Hill             7.40   7 
 20 Olivia Gould              FR Marianapolis              7.40   6 
 23 Meghan Cleary             FR Marianapolis              7.50   7 
 24 Meghan Dowd                8 Northbridge               7.70   4 
 25 Lauren Hart                  Oxford                    7.80   6 
 26 Julia Shays                7 David Prouty              7.90   4 
 27 Hayley Doane               8 David Prouty              8.00   3 
 28 Brianna Cicero            SO Leicester                 8.50   7 
 29 Rachel Eilerman           JR Marianapolis              8.80   8 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    S.W.C.L.: # 43.00  1/5/2011    Brittany Hodgerney, Leicester               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jane Clark                SR Notre Dame               45.90   1 
  2 Nikki Kamishlian          SR Northbridge              46.50   1 
  3 Emily Thibaud             SR Shepherd Hill            47.60   5 
  4 Taylor Farland            SR Tantasqua                47.90   1 
  5 Cassie Lavallee           SR Tantasqua                48.50   2 
  6 Molly Foley               FR Notre Dame               50.10   2 
  7 Isabelle Saunders         SR David Prouty             50.40   4 
  7 Erika Haverty             SR Northbridge              50.40   2 
  9 Megan Howe                JR Oxford                   50.60   5 
 10 Ali Gustavson             JR Tantasqua                50.70   4 
 11 Meghan Murphy             FR Notre Dame               51.40   4 
 12 Michelle Aube             SR Notre Dame               51.50   3 
 13 Robyn Phillipo            JR Tantasqua                52.20   3 
 14 Sam Mathon                SO Northbridge              53.50   3 
 15 Casey Preston             FR David Prouty             53.90   2 
 16 Tessa Wise                FR Shepherd Hill            54.10   6 
 17 Marissa Burt               8 Northbridge              54.20   4 
 17 Brianna Canavan            7 David Prouty             54.20   1 
 19 Leann Ritchie             SO Shepherd Hill            55.40   7 
 20 Kayla Kibbe               JR Marianapolis             55.60   7 
 21 Julianne Green            FR Shepherd Hill            55.90   7 
 22 Lauren Hart                  Oxford                   59.50   6 
 -- Brittney Michaels          7 David Prouty                DQ   3 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 1:44.00  2/6/2013    Stella Worters, Shepherd Hill             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jane Clark                SR Notre Dame             1:45.40   1 
  2 Valerie Thibaud           SR Shepherd Hill          1:49.40   1 
  3 Cierra Ryan               JR Notre Dame             1:51.10   1 
  4 Vanessa Babiy             SR Northbridge            1:52.80   1 
  5 Julia Carrier             FR Oxford                 1:54.10   1 
  6 Savannah Haverty          JR Northbridge            1:55.10   1 
  7 Hailey Chamberlain        SR Shepherd Hill          1:57.10   1 
  8 Claire Russell            JR Notre Dame             2:05.50   2 
  9 Taylor Fritze             SO David Prouty           2:06.40   1 
 10 Maddison Mayberry         JR Tantasqua              2:08.50   1 
 11 Jennifer Wade             FR Shepherd Hill          2:08.70   2 
 12 Michelle Pajer            JR Leicester              2:09.50   1 
 13 Briana Ellis              SO Shepherd Hill          2:10.40   2 
 14 Olivia Glorioso           FR Northbridge            2:12.30   2 
 15 Emily Jacoboski           SR Marianapolis           2:14.40   1 
 16 Nicole Emanuel            JR Tantasqua              2:14.90   2 
 16 Olivia Gould              FR Marianapolis           2:14.90   1 
 18 Olivia Kiritsis           SO Shepherd Hill          2:15.20   2 
 19 Samantha Muir             SO Tantasqua              2:15.80   1 
 20 Maya Ostoin                8 Northbridge            2:21.20   2 
 21 Isobel Couture            JR Tantasqua              2:21.30   2 
 22 Erin Butts                SO Tantasqua              2:22.40   2 
 23 Erin Provost              SO Notre Dame             2:24.40   2 
 24 Jen Bombard               SO Northbridge            2:26.40   2 
 25 Katy DuBois               JR Oxford                 2:27.80   1 
 26 Brooke Walker             JR Shepherd Hill          2:28.30   2 
 27 Paige Robiduox            JR Leicester              2:29.50   1 
 28 Maria Bahnassi            JR Notre Dame             2:48.20   2 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 3:12.60  2/6/2011    Stella Worters, Shepherd Hill             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emily Knox                SR Notre Dame             3:22.40   1 
  2 Juleanna Schultz          JR Shepherd Hill          3:23.70   1 
  3 Lucy Harmon               JR Shepherd Hill          3:31.70   1 
  4 Lucy Palmer               JR Notre Dame             3:33.60   1 
  5 Chloe Doyon               SR Oxford                 3:35.70   1 
  6 Jennifer Pajer            SR Leicester              3:44.80   1 
  7 Maggie McGovern           FR Notre Dame             3:46.90   2 
  8 Amanda Gevry              FR Oxford                 3:47.20   1 
  8 Rachel Joyce              JR Notre Dame             3:47.20   2 
 10 Nicole Cummings           SO David Prouty           3:57.60   1 
 11 Jessica Luke              SR Tantasqua              3:58.70   1 
 12 Christen DiCarlo          SO Tantasqua              4:00.40   1 
 13 Kaitlyn Pajer             FR Leicester              4:01.50   1 
 14 Erika Haverty             SR Northbridge            4:04.30   1 
 15 Faye Rhault               SO Tantasqua              4:06.50   2 
 16 Grace Morelli             FR Notre Dame             4:08.70   2 
 17 Rebecca Carr              SO Tantasqua              4:09.10   2 
 18 Clara Fiammetti           JR Shepherd Hill          4:11.50   2 
 19 Ellen Butts               JR Tantasqua              4:24.60   2 
 20 Liz McLaughlin            JR Northbridge            4:25.50   1 
 21 Mackenzie Jacome          FR Shepherd Hill          4:28.90   2 
 22 Phoebe Reagan             JR Marianapolis           4:41.70   1 
 23 Kara McNamara             JR Notre Dame             4:58.90   2 
 
Girls 1 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 5:29.00  12/12/2013  Callie Hansson, Northbridge               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Knox                SR Notre Dame             5:50.10  
  2 Juleanna Schultz          JR Shepherd Hill          5:54.80  
  3 Callie Hansson            SR Northbridge            5:56.70  
  4 Maddison Mayberry         JR Tantasqua              6:16.80  
  5 Hailey Baldwin             8 Northbridge            6:26.40  
  6 Maggie McGovern           FR Notre Dame             6:29.90  
  7 Amanda Gevry              FR Oxford                 6:31.40  
  8 Kaitlyn Pajer             FR Leicester              6:46.30  
  9 Kaitlin Gevry             JR Shepherd Hill          6:48.90  
 10 Faye Rhault               SO Tantasqua              6:58.80  
 11 Caitlyn Starr             SO Shepherd Hill          6:58.90  
 12 Christen DiCarlo          SO Tantasqua              7:10.50  
 13 Theresa Burke             JR Notre Dame             7:17.80  
 14 Elizabeth Quevillon       JR Tantasqua              7:18.90  
 15 Grace Morelli             FR Notre Dame             7:21.60  
 16 Liz McLaughlin            JR Northbridge            7:23.20  
 17 Paige Robiduox            JR Leicester              7:44.70  
 18 Chloe O'Brien             FR Tantasqua              8:15.40  
 19 Olivia Somma              FR Notre Dame             8:19.90  
 -- Emma Dellea               FR Marianapolis               DNF  
 -- Nicole Cummings           SO David Prouty          X6:44.50  
 
Girls 2 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 12:03.48  2/6/2011    Julie Richer, Northbridge                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jennifer Pajer            SR Leicester             12:43.30  
  2 Julia Carrier             FR Oxford                12:58.60  
  3 Hailey Chamberlain        SR Shepherd Hill         13:01.60  
  4 Lucy Harmon               JR Shepherd Hill         13:19.20  
  5 Hailey Baldwin             8 Northbridge           13:40.60  
  6 Claire Russell            JR Notre Dame            13:59.36  
  7 Rachel Joyce              JR Notre Dame            14:00.70  
  8 Michelle Pajer            JR Leicester             14:02.90  
  9 Jessica Luke              SR Tantasqua             14:45.30  
 10 Caelin Hetherman          JR Shepherd Hill         14:55.90  
 11 Elizabeth Quevillon       JR Tantasqua             15:11.18  
 
Girls 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
    S.W.C.L.: #  7.10  12/12/2012  Emily Dawidczyk, Oxford                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Julia Witt                SR Notre Dame                7.90   1 
  2 Kelsey Leigher            SR Notre Dame                8.20   2 
  3 Aviya Singer              SO Shepherd Hill             8.50   5 
  4 Yidi Chen                 JR Marianapolis              8.60   5 
  4 Mikayla Guskey            SO Shepherd Hill             8.60   6 
  6 Emilie Wright             FR Leicester                 8.80   5 
  6 Colleen Reilly            SO Northbridge               8.80   1 
  8 Ely Seguin                SR Notre Dame                8.90   4 
  9 Katelyn Rainville         SR Notre Dame                9.20   3 
 10 Christina White           SR Tantasqua                 9.30   1 
 10 Alena Kimble              SO Shepherd Hill             9.30   7 
 10 Megan Johnston            SR Marianapolis              9.30   6 
 13 Alana Wright              SR Leicester                J9.30   6 
 14 Savannah Haverty          JR Northbridge               9.50   2 
 15 Briana Ellis              SO Shepherd Hill             9.80   7 
 16 Chelsea White             JR David Prouty              9.90   1 
 17 Isobel Couture            JR Tantasqua                10.10   2 
 18 Lauren Fantaroni          SO Notre Dame               10.30   4 
 18 Emily Stead               FR Leicester                10.30   7 
 20 Erin Butts                SO Tantasqua               J10.30   4 
 21 Rachael Schutes           SR Tantasqua                10.60   3 
 22 Marissa Burt               8 Northbridge              11.40   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    S.W.C.L.: # 1:55.67  1/30/2013   , Millbury                                
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tantasqua                                           2:02.20   1 
  2 Northbridge                                         2:04.70   1 
  3 Notre Dame                                          2:09.60   1 
  4 Shepherd Hill                                       2:11.00   2 
  5 Leicester                                           2:15.40   2 
  6 David Prouty                                        2:20.60   1 
  7 Marianapolis                                        2:21.60   2 
 
Girls High Jump
================================================================
    S.W.C.L.: # 5-03.50  1/19/2011   Emily Cahill, Uxbridge                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia Witt                SR Notre Dame             5-01.00  
  2 Madison Rowland           SO Leicester              4-09.00  
  3 Taylor Farland            SR Tantasqua              4-07.00  
  4 Amelia Wright             SO Northbridge           J4-07.00  
  5 Jocelyn Pepka             SR Shepherd Hill          4-05.00  
  5 Sam Mathon                SO Northbridge            4-05.00  
  7 Rachael Schutes           SR Tantasqua              4-03.00  
  7 Molly Foley               FR Notre Dame             4-03.00  
  9 Kelsey Leigher            SR Notre Dame            J4-03.00  
 10 Ellen Butts               JR Tantasqua             J4-03.00  
 11 Faye Rhault               SO Tantasqua              4-01.00  
 12 Phoebe Reagan             JR Marianapolis          J4-01.00  
 12 Aviya Singer              SO Shepherd Hill         J4-01.00  
 14 Vanessa Babiy             SR Northbridge           J4-01.00  
 15 Michelle Pajer            JR Leicester             J4-01.00  
 15 Emily Reynolds            SR Shepherd Hill         J4-01.00  
 17 Kristi Morrison           SO Northbridge            3-11.00  
 -- Kaitlyn Pajer             FR Leicester                   NH  
 -- Paige Robiduox            JR Leicester                   NH  
 -- Megan Johnston            SR Marianapolis                NH  
 -- Caitlyn Starr             SO Shepherd Hill               NH  
 -- Lauren Fantaroni          SO Notre Dame                  NH  
 
Girls Shot Put
================================================================
    S.W.C.L.: # 38-01.50  1/29/2004   Pam Glennon, Tantasqua                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kelsey Leigher            SR Notre Dame            27-11.00  
  2 Jill Shenian              SO Northbridge           27-00.00  
  3 Chloe Lilly               JR Tantasqua             26-06.50  
  4 Taylor Farland            SR Tantasqua             26-04.50  
  5 Anna Rondeau               7 David Prouty          26-00.50  
  6 Julia Witt                SR Notre Dame            25-01.00  
  7 Cynthia White             JR Tantasqua             24-08.50  
  8 Katie Stanovich           SR Notre Dame            24-05.50  
  9 Ashley Fagan              SR Shepherd Hill         24-03.50  
 10 Emily Iacovelli            8 Northbridge           24-00.00  
 11 Katie Wickstrom           JR Notre Dame            23-08.50  
 12 Brianna Cicero            SO Leicester             22-05.50  
 13 Odessa Gaulin             JR Tantasqua             22-01.50  
 14 Alana Wright              SR Leicester             21-11.50  
 15 Liz Shemeth               SO David Prouty          20-09.00  
 16 Brooke Walker             JR Shepherd Hill         20-08.25  
 17 Erika Haverty             SR Northbridge           20-05.00  
 18 Katy DuBois               JR Oxford                19-08.00  
 19 Abigail Smith             JR Shepherd Hill         18-00.00  
 20 Alexis Kunesch            FR David Prouty          16-10.00  
 21 Phoebe Reagan             JR Marianapolis          16-08.00  
 22 Doreen Reagan             SO Marianapolis          16-06.00  
 23 Skyler Beford              7 David Prouty          15-03.50  
 
Boys 50 Yard Dash NB
===================================================================
    S.W.C.L.: #  5.60  1/19/2005   Chad Binette, Jason Tarantino, Oxford,Millbu
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Taylor Clark              SR Northbridge               5.80   1 
  2 Paul James                JR Tantasqua                 5.90   1 
  3 Rob Dukes                 JR David Prouty              6.00   1 
  4 Liam Seguin               SR Tantasqua                 6.10   2 
  4 Scott Ambrosia            SO Shepherd Hill             6.10   4 
  4 Jacob Jachimczyk          SR Shepherd Hill             6.10   5 
  7 Elijah Jenkins            SR Oxford                    6.20   4 
  7 Chandler Brooks           SO Northbridge               6.20   2 
  8 Kyle Tronerud             SR Marianapolis             J6.20   4 
 10 David Gallant             JR Marianapolis              6.30   5 
 10 Kyle Shedden              SO David Prouty              6.30   2 
 10 Aaron Kingman             SO Tantasqua                 6.30   3 
 13 Andrew Tichy              JR Tantasqua                 6.40   3 
 13 Jack Sullivan             JR Shepherd Hill             6.40   6 
 15 Keelhid Hart              SO David Prouty              6.50   1 
 15 Jerri Pucci               SO David Prouty              6.50   3 
 15 Shawn Blanchard           SO Shepherd Hill             6.50   7 
 18 David Fitch               SR Leicester                 6.60   5 
 18 William Sullivan          FR Oxford                    6.60   6 
 20 Kevin Raillo              SR Leicester                 6.70   7 
 20 Michael Carey             JR Northbridge               6.70   3 
 22 Aiden Cleary              FR Marianapolis              6.80   7 
 23 Isaac Sheldan             FR Leicester                 7.00   6 
 24 Tim Haverty                8 Northbridge               7.70   2 
 25 Scott LeBoeuf             SO Leicester                 8.70   4 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    S.W.C.L.: # 37.16  2/1/2006    Alex Engel, Prouty                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Connor St. Germain        JR Oxford                   40.10   4 
  2 Paul James                JR Tantasqua                40.30   1 
  3 Liam Seguin               SR Tantasqua                41.10   2 
  4 Caleb White               SR Shepherd Hill            41.60   4 
  5 Scott Ambrosia            SO Shepherd Hill            42.40   5 
  6 Kyle Tronerud             SR Marianapolis             43.20   5 
  7 Ben Zwiebel               JR Tantasqua                43.30   3 
  8 Chad Merchant             SR Shepherd Hill            44.10   6 
  9 Jacob LaFiandra           FR Marianapolis             44.50   6 
 10 Tim Hannon                 8 Northbridge              44.80   1 
 11 Deon Poth                 JR Oxford                   45.40   5 
 12 Nick Beaudry              SR Tantasqua                45.70   3 
 13 Luke Ford                 SO Leicester                45.90   4 
 13 Chance Jackson            JR Marianapolis             45.90   4 
 15 Michael Tilly             FR Shepherd Hill            46.40   7 
 16 Jerri Pucci               SO David Prouty             46.50   1 
 17 Eric Fyrberg              FR David Prouty             47.00   3 
 18 Kyle Ortiz                SO Leicester                47.10   5 
 19 Matt Kelly                FR Marianapolis             47.30   7 
 19 Branden Ferris             8 Northbridge              47.30   3 
 21 William Sullivan          FR Oxford                   47.60   6 
 22 Sam DeJong-Ewing          SR Northbridge              47.80   2 
 23 Blayde Malburne           SR David Prouty             48.60   2 
 24 Dan Plante                 8 Northbridge              49.80   1 
 25 Ben Boudreau              FR Leicester                54.80   7 
 26 Adam Cocker               SR Leicester                55.10   6 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 1:24.90  1/19/2005   Doug Caves, Oxford                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cam Dacey                 JR David Prouty           1:33.40   1 
  2 Alexander Zielinski       SR Shepherd Hill          1:37.60   1 
  3 Joe James                 JR Tantasqua              1:38.40   1 
  4 Austin Greene             SO Oxford                 1:39.10   1 
  5 Kenny Bond                SO Shepherd Hill          1:40.90   1 
  6 Chris Johnson             SR Shepherd Hill          1:42.40   2 
  7 Matt Via                  SO Tantasqua              1:43.30   2 
  8 James Simpson             SR Tantasqua              1:44.40   2 
  9 Matt Bressette            SO Tantasqua              1:44.60   2 
 10 Tom Molnar                SO Tantasqua              1:45.50   2 
 11 Brian Burns               FR Shepherd Hill          1:45.80   2 
 12 Troy Goodro               SR Northbridge            1:46.60   1 
 13 Jeremy Martin             FR Shepherd Hill          1:48.20   2 
 14 Devan Brevigleiri         SO Northbridge            1:49.60   1 
 15 Troy LaFramboise          JR Marianapolis           1:50.90   1 
 16 Patrick Ducey             JR Northbridge            1:51.90   2 
 17 Eli Nelson                 7 David Prouty           2:07.20   2 
 18 Sean Hennigan             SO David Prouty           2:11.10   1 
 19 Nolan Reilly              FR Northbridge            2:11.60   2 
 20 Alex Shepherd             SO Oxford                 2:15.40   2 
 21 Thomas Cogswell           FR Leicester              2:20.10   1 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 2:45.10  1/29/2009   Will Faden, Grafton                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Elijah Fossas             SR Shepherd Hill          2:47.60   1 
  2 Joe Belmonte              SO Shepherd Hill          3:01.90   2 
  3 Patrick Kobel             JR Shepherd Hill          3:09.40   1 
  4 Dan Peck                  SR Tantasqua              3:13.10   1 
  5 William Cournoyer         SO Oxford                 3:13.80   1 
  6 James Ciras                8 Northbridge            3:14.40   1 
  7 Tyler Bulak               JR Tantasqua              3:17.10   1 
  8 Keshav Patel              SO Tantasqua              3:19.40   2 
  9 Trevor Gallagher           8 Northbridge            3:25.40   2 
 10 Dave Schmida              SO Tantasqua              3:26.40   2 
 11 John Mancini              FR Shepherd Hill          3:26.80   2 
 12 Richard Lesieur           FR Oxford                 3:28.30   2 
 13 Tyler Fitman              JR David Prouty           3:28.40   1 
 14 Connor Ricci              SO Tantasqua              3:34.90   2 
 14 Colin Boyle               SR Leicester              3:34.90   1 
 16 Tyler Bell                SO Shepherd Hill          3:35.80   2 
 17 Cormac Lundt              SR Marianapolis           3:36.10   1 
 18 Andrew Mortarelli         JR Tantasqua              3:37.20   2 
 19 Dolan Hill                SO Shepherd Hill          3:39.20   2 
 20 Cole Cashman              FR David Prouty           3:45.40   2 
 21 Jacob Harris              SO Northbridge            3:47.40   2 
 22 Lawrence Laurent          SR Leicester              3:48.10   1 
 23 Tristan DeKing            SR Northbridge            3:53.20   2 
 24 Josh Dukes                FR David Prouty           4:13.70   1 
 25 Quintan McKeogh           FR Leicester              4:21.10   2 
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 4:41.83  2/4/2009    Will Faden, Grafton                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brendan Pratt             SR Shepherd Hill          5:18.40  
  2 Congke Li                 SR Shepherd Hill          5:26.20  
  3 Dan Peck                  SR Tantasqua              5:26.60  
  4 Michael McCarthy          SR Oxford                 5:26.90  
  5 Tyler Bulak               JR Tantasqua              5:28.50  
  6 William Cournoyer         SO Oxford                 5:31.70  
  7 Jake Murray               FR Northbridge            5:46.10  
  8 Joshua Marrin-Jaffe       FR Shepherd Hill          5:46.60  
  9 Tyler Fitman              JR David Prouty           5:46.80  
 10 Luke Gerrish              FR Tantasqua              5:48.10  
 11 Jack Howard               FR Shepherd Hill          5:51.70  
 12 Dan Stevens               FR Shepherd Hill          5:54.60  
 13 Aidan Whitehead           SO Shepherd Hill          6:00.20  
 14 Jesse Fimian              SO Tantasqua              6:04.10  
 15 Weston Smith              JR Tantasqua              6:09.90  
 16 Trevor Gallagher           8 Northbridge            6:18.40  
 17 Lawrence Laurent          SR Leicester              6:22.00  
 18 Joe Espisito              FR David Prouty           6:24.90  
 19 Tyler Provencher          FR Oxford                 6:42.00  
 20 Andrew Ramano             FR David Prouty           6:43.10  
 21 Alex Murphy               SO Marianapolis           6:45.80  
 22 Matt Langevin             FR Tantasqua              6:53.60  
 22 Chad Lamont                8 Northbridge            6:53.60  
 24 Vincent Yuan              JR Marianapolis           6:59.20  
 25 Stephen Oncay              8 Northbridge            7:00.60  
 26 Quintan McKeogh           FR Leicester              7:18.10  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 10:14.10  1/12/2009   Will Faden, Grafton                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hunter Schultz            SR Shepherd Hill         11:01.80  
  2 Jason Bangs               SR Shepherd Hill         11:03.20  
  3 Anthony Rizzo             SO Oxford                11:43.20  
  4 Keshav Patel              SO Tantasqua             12:02.20  
  5 Daniel Roy                FR Shepherd Hill         12:15.10  
  6 Richard Lesieur           FR Oxford                12:34.30  
  7 Jacob Luke                FR Tantasqua             12:36.70  
  8 Justin Luke               FR Tantasqua             12:47.70  
  9 Sam Kusek                 SO Shepherd Hill         12:48.40  
 10 Cullen McCarthy           SO Tantasqua             12:50.30  
 11 Richard March             FR Shepherd Hill         12:51.10  
 12 Andres Castillo           JR Marianapolis          12:53.40  
 13 Erik Borowski             SR Tantasqua             12:59.20  
 14 Liam O'Loughlon           SO Shepherd Hill         13:10.20  
 15 Matthew Poutre            FR Oxford                13:10.70  
 16 Ryan Fontaine             SR Marianapolis          13:11.80  
 17 Henry Valcour             FR Tantasqua             13:14.10  
 18 Colin Boyle               SR Leicester             13:17.10  
 19 Jacob Harris              SO Northbridge           13:24.40  
 20 James Joyce               FR David Prouty          13:48.80  
 
Boys 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
    S.W.C.L.: #  6.50  1/5/2002    Justin Hawkes, Oxford                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Caleb White               SR Shepherd Hill             6.90   4 
  2 Connor St. Germain        JR Oxford                    7.30   4 
  3 Sam Allen                 JR Tantasqua                 7.60   1 
  4 James Simpson             SR Tantasqua                 7.80   3 
  4 Devin Stevens             SR Northbridge               7.80   1 
  6 Alexander Zielinski       SR Shepherd Hill             7.90   5 
  7 Keegan Burchard           SO Northbridge               8.00   2 
  8 Matt Via                  SO Tantasqua                J8.00   2 
  9 Troy LaFramboise          JR Marianapolis             J8.00   4 
 10 Nick Gorman               SR Tantasqua                 8.40   3 
 11 Sean McGuigan                Shepherd Hill             8.50   5 
 12 Troy Goodro               SR Northbridge               8.60   3 
 13 Dan Plante                 8 Northbridge               9.00   3 
 14 Tyler McCarthy            JR Oxford                    9.20   4 
 15 Tyler Bell                SO Shepherd Hill             9.30   5 
 16 James Laney               FR David Prouty              9.50   1 
 17 Josh Dukes                FR David Prouty              9.60   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    S.W.C.L.: # 1:41.10  1/31/2007   , Tantasqua                               
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tantasqua                                           1:51.10   1 
  2 David Prouty                                        1:52.60   1 
  2 Northbridge                                         1:52.60   1 
  4 Oxford                                              1:53.60   2 
  5 Leicester                                           2:00.40   2 
  6 Marianapolis                                        2:03.40   2 
 -- Shepherd Hill                                            DQ   2 
 
Boys High Jump
================================================================
    S.W.C.L.: #  6-04  12/23/2009  Billy Callahan, Auburn                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Allen                 JR Tantasqua              5-09.00  
  2 Elijah Jenkins            SR Oxford                 5-07.00  
  2 Liam Seguin               SR Tantasqua              5-07.00  
  4 Cam Dacey                 JR David Prouty          J5-07.00  
  4 Michael Valentino         JR Oxford                J5-07.00  
  6 Paul James                JR Tantasqua              5-03.00  
  7 Caleb White               SR Shepherd Hill         J5-03.00  
  8 Patrick Ducey             JR Northbridge            5-01.00  
  9 Aaron Kingman             SO Tantasqua             J5-01.00  
 10 Luke Ford                 SO Leicester              4-11.00  
 11 Troy LaFramboise          JR Marianapolis          J4-11.00  
 -- Keegan Burchard           SO Northbridge                 NH  
 -- Connor St. Germain        JR Oxford                      NH  
 -- David Fitch               SR Leicester                   NH  
 -- Isaac Sheldan             FR Leicester                   NH  
 -- Rob Dukes                 JR David Prouty                NH  
 -- Chad Merchant             SR Shepherd Hill               NH  
 -- Michael Tilly             FR Shepherd Hill               NH  
 -- Alexander Zielinski       SR Shepherd Hill               NH  
 -- Noel Casiano              FR David Prouty               DNF  
 
Boys Shot Put
================================================================
    S.W.C.L.: # 53-11  1/29/2009   Andrew Piscaelli, Millbury                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Clark              SR Northbridge           45-01.50  
  2 Dan Cutress               JR Shepherd Hill         38-00.00  
  3 Andrew Tichy              JR Tantasqua             37-00.50  
  4 Matt Beland               SR Tantasqua             37-00.00  
  5 Joshua Ponce De Leon      SR Shepherd Hill         36-09.50  
  6 Bobby Law                 SR Tantasqua             36-05.50  
  7 Devin Stevens             SR Northbridge           35-09.00  
  8 Matt Shemeth              JR David Prouty          35-00.00  
  9 Chase Flibbert            JR Shepherd Hill         34-09.00  
 10 Nick Beaudry              SR Tantasqua             34-07.00  
 11 David Gallant             JR Marianapolis          33-03.00  
 12 Shane Rookey              SR Leicester             33-00.50  
 13 Mike Lammi                SR David Prouty          32-09.25  
 14 Zack Livingston           SR Northbridge           31-07.25  
 15 Shane Howard              JR Oxford                30-02.50  
 16 Sam DeJong-Ewing          SR Northbridge           29-08.50  
 17 Adam Cocker               SR Leicester             29-02.00  
 18 Jerri Pucci               SO David Prouty          28-01.50  
 19 Matthew Bellerose         JR Marianapolis          27-08.00  
 20 Ryan Handlin                 Oxford                27-04.00  
 21 Chris Poutre              SO Oxford                26-04.25  
 22 Andrew Shore              SR Shepherd Hill         25-03.00  
 
Mixed Shot Put j.v.
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stefanie Erickson        WSR Notre Dame            19-11.00  
  2 Gina Caputo              WFR Notre Dame            18-10.50  
  3 Lizi Paez                WFR Notre Dame            18-09.50  
  4 Sadie Gareau              W8 Northbridge           18-09.00  
  5 Tim Haverty               M8 Northbridge           17-00.50  
  6 Elizabeth Quevillon      WJR Tantasqua             15-09.00  
  7 Lara Malitzki            WJR Shepherd Hill         14-07.50  
  8 Allison Chevalier        WSR Shepherd Hill         14-06.50  
  9 Morgan Sullivan          WJR Shepherd Hill         14-00.00  
  9 Stephanie McKinney       WJR Shepherd Hill         14-00.00  



My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News