Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

MidWach Dual Meets

Fitchburg HS - Fitchburg, MA, January 29, 2014

[Team Scores ]

Complete Event Results

Results courtesy of First Time Out


Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/30/2014 04:08 PM
                        MidWach Dual Meets - 1/29/2014                         
                         Fitchburg HS - Fitchburg, MA                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Elijah Bosselait          SR Narragansett          41-11.00  
  2 Ben Arcangeli             JR Oakmont               38-08.50  
  3 Alex Howard               SO Narragansett          38-03.50  
  4 Carlos Carrion            SR Monty Tech            37-09.50  
  5 Alex Walker               JR Ayer Shirley          37-02.00  
  6 Keshan Garret             SR Ayer Shirley          37-01.50  
  7 Trevor Brown              SR Oakmont               37-01.00  
  8 Max Corbett               JR Lunenburg             36-01.00  
  9 Max Cooley                SR Lunenburg             35-10.00  
 10 Jake DeGrace              JR Lunenburg             35-08.00  
 11 Nathaniel Bowman          SR Littleton             35-07.00  
 12 Camden Brown              SR Oakmont               35-06.00  
 13 Beck Peterson             So Bromfield             34-05.00  
 14 Noah Wheeler              JR Narragansett          34-02.00  
 14 Dylan Mei                 JR Oakmont               34-02.00  
 16 Trent Watson              SO Ayer Shirley          33-11.00  
 17 Jon Schmidt               So Bromfield             33-10.00  
 18 Andrew Pelkey             JR Murdock               32-03.50  
 19 Ryan Ouellette            SR Oakmont               31-10.00  
 20 Andrew MacGregor          SR Littleton             31-07.50  
 21 Robert Pesce              JR Murdock               31-05.50  
 22 Patrick Wheeler           JR Narragansett          31-01.50  
 23 Sam Arciprete             SR Lunenburg             30-11.00  
 24 Brian Cahill              SO Littleton             30-10.00  
 25 Ryan Byrne                So Bromfield             30-06.00  
 26 Bobby Leon                SO Lunenburg             30-02.00  
 27 Peter Cochis              FR Littleton             29-05.00  
 28 Robert Archer             SO Littleton             28-04.25  
 29 Joe Savoie                JR Ayer Shirley          27-09.00  
 30 Zack Moore                SR Monty Tech            27-01.00  
 31 Patrick Smith             SO Narragansett          26-07.00  
 32 Nick Swift                JR Murdock               26-04.00   25-11
 32 Thomas Aho                FR Murdock               26-04.00   26-3.5
 34 Kyle Hill-Smith           SO Narragansett          26-02.25  
 35 Nicholas Lombardy         JR Littleton             24-01.00  
 36 Mauro Cruz                JR Monty Tech            23-04.00  
 37 Devin Bates               SR Monty Tech            21-07.00  
 38 Chandara Lim              SR Monty Tech            20-11.00  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew MacGregor          SR Littleton              5-08.00  
  2 Evan Welch                SR Narragansett           5-06.00  
  3 Jonah Kattau              SR Gardner               J5-06.00  
  4 Zack Moore                SR Monty Tech            J5-06.00  
  5 Jake DeGrace              JR Lunenburg             J5-06.00  
  6 Andrew Pelkey             JR Murdock                5-04.00  
  6 Jonny Donelli             SR Ayer Shirley           5-04.00  
  6 Austin Landress           JR Murdock                5-04.00  
  9 Jonathan Hudson           SR Lunenburg              5-00.00  
  9 Matthew Buscanera         FR Narragansett           5-00.00  
  9 Trevor Raux               JR Gardner                5-00.00  
  9 Austin Hawkins            SR Oakmont                5-00.00  
 13 Camden Brown              SR Oakmont               J5-00.00  
 13 Dylan Mei                 JR Oakmont               J5-00.00  
 13 Alex Carey-Foster         JR Littleton             J5-00.00  
 16 Jake Hastings             SR Monty Tech            J5-00.00  
 16 Hunter Gray               SO Littleton             J5-00.00  
 18 Bryant Welch              SO Narragansett          J5-00.00  
 19 Brian Johnson             SR Oakmont                4-08.00  
 19 Alex Walker               JR Ayer Shirley           4-08.00  
 21 Devin Bates               SR Monty Tech            J4-08.00  
 21 Ryan Ouellette            SR Oakmont               J4-08.00  
 23 Paul Chapman              Fr Bromfield             J4-08.00  
 23 Robert Gardner            SR Lunenburg             J4-08.00  
 -- Robbie Brand              FR Lunenburg                   DQ  
 -- Kyle Route                So Bromfield                   DQ  
 -- Isaac Abouaf              Fr Bromfield                   DQ  
 -- Ben Telicki                8 Oakmont                     DQ  
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Price Day                 Jr Bromfield              10:43.9  
  2 Jordan Manuel             FR Murdock                11:05.6  
  3 Spencer Tess              FR Littleton              11:24.3  
  4 Matthew Davis             FR Oakmont                11:36.1  
  5 Ethan Matthews             8 Ayer Shirley           11:50.1  
  6 Justice Graves            SO Narragansett           11:53.1  
  7 Chris Hill                JR Oakmont                11:57.8  
  8 Jonathan Jean             FR Monty Tech             12:11.9  
  9 Ryell deRuijter            8 Bromfield              12:12.3  
 10 Robbie Brand              FR Lunenburg              12:13.4  
 11 Andrew Gardner            SO Lunenburg              12:21.9  
 12 James Magee               FR Littleton              12:23.9  
 13 Seth Viles                JR Gardner                12:26.8  
 14 Chris McCauliff            8 Lunenburg              12:34.6  
 15 Brian O'Sullivan           7 Narragansett           12:35.4  
 16 Robert Morse              JR Littleton              12:54.7  
 17 William Ernst              8 Ayer Shirley           13:19.1  
 18 Mauro Cruz                JR Monty Tech             13:43.1  
 19 James Huff                FR Murdock                13:44.7  
 20 Patrick Swett             JR Monty Tech             14:18.5  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jake DeGrace              JR Lunenburg                  8.3   2 
  2 Hunter Gray               SO Littleton                  8.5   1 
  3 Austin Hawkins            SR Oakmont                    8.6   5 
  4 Ryan Ouellette            SR Oakmont                   J8.6   5 
  5 Zack Moore                SR Monty Tech                 8.7   2 
  6 Scott Page                JR Narragansett               9.1   2 
  7 Matthew Buscanera         FR Narragansett               9.2   2 
  7 Jonny Donelli             SR Ayer Shirley               9.2   4 
  9 Jason Trainor             SO Littleton                  9.5   1 
 10 Ben Telicki                8 Oakmont                    9.6   5 
 11 Jonah Kattau              SR Gardner                    9.7   5 
 12 Alex Howard               SO Narragansett               9.9   3 
 13 Austin Landress           JR Murdock                   10.0   4 
 14 Nick Misner               SO Ayer Shirley             J10.0   4 
 15 Devin Bates               SR Monty Tech                10.1   2 
 16 Ryan Morse                SO Littleton                 10.2   1 
 17 David Blouin               7 Murdock                   10.3   4 
 18 Chad LeBlanc              FR Lunenburg                 10.4   3 
 19 Patrick Smith             SO Narragansett              10.6   3 
 19 Andrew Gardner            SO Lunenburg                 10.6   2 
 21 Jake Netter                8 Lunenburg                 10.7   3 
 22 Axel Anderson             FR Littleton                 10.9   1 
 23 Isaac Abouaf              Fr Bromfield                 11.3   1 
 23 Sid Richard               SR Gardner                   11.3   5 
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Johnson             SR Oakmont                    6.8   5 
  2 Trevor Brown              SR Oakmont                    6.9   5 
  3 Andrew Pelkey             JR Murdock                    7.0   4 
  3 Robert Cooney             SO Littleton                  7.0   1 
  5 Eddy Zhong                Jr Bromfield                 J7.0   1 
  5 Alex Walker               JR Ayer Shirley              J7.0   4 
  7 Matthew Leblanc           SR Oakmont                    7.1   5 
  7 Joshua Eaton              SO Narragansett               7.1   2 
  7 Camden Brown              SR Oakmont                    7.1   5 
 10 Nick Swift                JR Murdock                    7.2   4 
 10 Zack Moore                SR Monty Tech                 7.2   2 
 12 Silas Bruno                8 Narragansett              J7.2   2 
 13 Jonny Donelli             SR Ayer Shirley               7.3   4 
 14 Samuel Cooney             SR Littleton                  7.4   1 
 14 Spencer L'Heureux         SR Gardner                    7.4   5 
 14 Jonathan Hudson           SR Lunenburg                  7.4   2 
 17 Jonathan Maine            SO Monty Tech                J7.4   2 
 18 Devin Connery             SR Lunenburg                  7.5   3 
 18 Nicholas Lombardy         JR Littleton                  7.5   1 
 20 Cole Duguay               SO Narragansett              J7.5   3 
 21 Ethan Johnson             SO Lunenburg                  7.6   3 
 22 Alvin Li                  Jr Bromfield                  7.7   1 
 23 David Blouin               7 Murdock                    7.8   4 
 23 Mitchell Hollis           FR Lunenburg                  7.8   2 
 25 Owen Chase                SR Murdock                    8.0   4 
 26 Trevor Cormier            FR Monty Tech                 8.2   3 
 27 Denver Vaillancourt        7 Narragansett              J8.2   3 
 28 Jon Schmidt               So Bromfield                  8.3   1 
 29 Jason Kelley              SO Gardner                    8.4   5 
 30 Damien Thane              FR Monty Tech                 8.7   3 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jake Hastings             SR Monty Tech              4:57.0   2 
  2 Joe Capps                 JR Narragansett            5:02.3   2 
  3 Steven Hoffman            FR Lunenburg               5:06.9   2 
  4 Trevor Raux               JR Gardner                 5:14.1   1 
  5 Derek Burrowes            FR Oakmont                 5:15.2   1 
  6 Daniel Fournier           SR Murdock                 5:17.1   2 
  7 Nathan Johnson            FR Littleton               5:17.3   1 
  8 Rudy Graves               SO Ayer Shirley            5:21.5   2 
  9 Deven Burrowes            FR Oakmont                 5:28.3   1 
 10 Steve Ingman               8 Murdock                 5:28.6   2 
 11 Paul Chapman              Fr Bromfield               5:31.5   1 
 12 Dylan Chartier             8 Narragansett            5:35.1   2 
 13 Tristan Kaldenberg        SO Littleton               5:38.9   1 
 14 Fred Ramos                SR Ayer Shirley            5:41.2   2 
 15 Jacob Hall                FR Lunenburg               5:43.0   2 
 16 Spencer Tess              FR Littleton               5:43.9   1 
 17 Benjamin Sawosik          JR Littleton               5:45.5   1 
 18 Mischa deRuijter           8 Bromfield               5:47.6   1 
 19 Henry Wilmot               8 Bromfield               5:48.8   1 
 20 Robbie Brand              FR Lunenburg               5:51.1   2 
 21 Jonathan Chipman          FR Gardner                 5:59.9   1 
 22 Nicolo Donarumo            7 Narragansett            6:05.1   2 
 23 Hansen Holland            SO Littleton               6:05.6   1 
 24 Alec Hart                  6 Murdock                 6:05.7   2 
 25 Tyler Clifton             FR Littleton               7:56.3   1 
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Robert Gardner            SR Lunenburg               1:37.0   3 
  2 Daniel Fournier           SR Murdock                 1:38.3   5 
  3 Alex Carey-Foster         JR Littleton               1:38.4   1 
  4 Jonathan Sommer           JR Narragansett            1:38.8   3 
  5 Joshua Balboni            SO Littleton               1:40.3   2 
  6 Dylan Mei                 JR Oakmont                 1:41.0   6 
  7 Anthony Blood             SR Oakmont                 1:41.4   6 
  8 Cole Stecyk               Fr Bromfield               1:42.5   1 
  9 Matt Polimou              Jr Bromfield               1:42.7   1 
 10 Ben Roop                  Sr Bromfield               1:43.1   2 
 11 Brian Cahill              SO Littleton               1:44.4   1 
 11 Spencer Roffee            SR Gardner                 1:44.4   6 
 13 Matthew Leblanc           SR Oakmont                 1:46.4   7 
 14 Nick Cherrico             JR Ayer Shirley            1:47.9   5 
 14 Jake Marcoulier           JR Narragansett            1:47.9   4 
 16 Rhys Damour               SR Gardner                 1:48.0   6 
 17 Johnson Dang              SO Ayer Shirley            1:49.3   5 
 17 Daniel Dumford            SO Lunenburg               1:49.3   4 
 19 Steven Brown               8 Oakmont                 1:51.1   7 
 20 Sid Richard               SR Gardner                 1:52.0   7 
 21 Jack Hambelton            JR Littleton               1:52.2   2 
 22 Bryant Welch              SO Narragansett            1:52.9   4 
 23 Kyle Route                So Bromfield               1:53.3   2 
 24 Giovanni Delduca          JR Oakmont                 1:57.0   7 
 25 Jonathan Jean             FR Monty Tech              1:57.6   3 
 26 Logan Wedge                7 Narragansett            2:01.3   3 
 27 Patrick Swett             JR Monty Tech              2:02.5   4 
 28 Jacob Carboneau           SO Littleton               2:03.6   7 
 29 Evan Couture              SO Narragansett            2:04.5   7 
 30 Zach Brooks                7 Narragansett            2:13.1   7 
 31 James Martin              SO Murdock                 2:17.7   5 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayden Gray               SO Littleton                 40.1   1 
  2 Evan Welch                SR Narragansett              41.0   4 
  3 Alex Walker               JR Ayer Shirley              41.6   8 
  4 Spencer L'Heureux         SR Gardner                   41.7  10 
  5 Andrew Pelkey             JR Murdock                   42.1   8 
  6 Ben Arcangeli             JR Oakmont                   42.2  10 
  7 Joshua Balboni            SO Littleton                 42.4   2 
  7 Joshua Eaton              SO Narragansett              42.4   5 
  9 Jake DeGrace              JR Lunenburg                 42.7   4 
 10 Sam Swindells             Sr Bromfield                 42.8   1 
 11 Austin Landress           JR Murdock                   43.0   8 
 12 Nick Swift                JR Murdock                   43.3   9 
 13 Matthew Vacca             SO Littleton                 43.8   2 
 13 Ethan Johnson             SO Lunenburg                 43.8   6 
 15 Jonathan Maine            SO Monty Tech                44.3   5 
 15 Andrew MacGregor          SR Littleton                 44.3   1 
 17 Devin Bates               SR Monty Tech                44.7   4 
 17 Matthew Rasmuson          SR Oakmont                   44.7  10 
 19 Patrick Smith             SO Narragansett              44.8   6 
 20 Shawn McGrath             SR Lunenburg                 46.5   5 
 21 Owen Chase                SR Murdock                   46.7   9 
 22 Peter Yoboah               7 Narragansett              48.4   5 
 23 Bailly Vaillancourt       FR Narragansett              48.7   7 
 23 Tucker Banios              8 Bromfield                 48.7   1 
 25 Trevor Cormier            FR Monty Tech                48.8   4 
 26 Kyle Jumper               SO Ayer Shirley              48.9   8 
 27 Brendon Foreman           SO Littleton                 49.0   3 
 28 Jason Kelley              SO Gardner                   49.2  10 
 29 Chandara Lim              SR Monty Tech                49.5   7 
 30 Damien Thane              FR Monty Tech                49.6   6 
 31 Denver Vaillancourt        7 Narragansett              49.7   7 
 32 Aiden Mawhinney            8 Oakmont                   50.2   3 
 33 Jackson Rausa             JR Littleton                 51.2   3 
 34 Jake Netter                8 Lunenburg                 51.3   6 
 35 Joshua Ramsey              8 Murdock                   53.4   9 
 36 Ben Buchovecky             7 Bromfield                 55.6   2 
 37 Liam Wang                  7 Bromfield                 58.9   2 
 38 Emmett Foley              SO Gardner                 1:02.2   3 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Price Day                 Jr Bromfield               2:55.7   1 
  2 Jake Hastings             SR Monty Tech              2:57.6   2 
  3 Trevor Raux               JR Gardner                 3:00.4   3 
  4 Devin Finnerty            JR Littleton               3:00.8   1 
  5 Jordan Manuel             FR Murdock                 3:01.3   3 
  6 Nathan Johnson            FR Littleton               3:08.7   1 
  7 Andrew Keir               SR Lunenburg               3:10.3   2 
  8 Rudy Graves               SO Ayer Shirley            3:11.8   3 
  9 Tristan Kaldenberg        SO Littleton               3:13.4   1 
 10 Matthew Davis             FR Oakmont                 3:13.8   3 
 11 Charles Miller            JR Lunenburg               3:14.2   2 
 12 Justice Graves            SO Narragansett            3:14.4   2 
 13 Chris Hill                JR Oakmont                 3:16.2   3 
 14 Robert Cooney             SO Littleton               3:16.4   1 
 15 Fred Ramos                SR Ayer Shirley            3:21.8   3 
 16 James Magee               FR Littleton               3:27.5   1 
 17 Jacob Hall                FR Lunenburg               3:28.8   2 
 18 Michael Capps             FR Narragansett            3:29.4   2 
 19 Deven Burrowes            FR Oakmont                 3:31.2   3 
 20 Seth Viles                JR Gardner                 3:32.2   3 
 21 Hansen Holland            SO Littleton               3:33.2   1 
 22 Jonathan Chipman          FR Gardner                 3:33.7   3 
 23 Chris McCauliff            8 Lunenburg               3:34.6   2 
 24 Ryell deRuijter            8 Bromfield               3:39.7   1 
 25 Ryan Morse                SO Littleton               3:40.4   1 
 26 Mischa deRuijter           8 Bromfield               3:40.7   1 
 27 Brian O'Sullivan           7 Narragansett            3:40.9   2 
 28 Spencer Roffee            SR Gardner                 3:47.7   3 
 29 Nicolo Donarumo            7 Narragansett            3:49.5   2 
 30 Robert Morse              JR Littleton               3:51.2   1 
 31 Rhys Damour               SR Gardner                 3:52.7   3 
 32 William Levensailor        7 Ayer Shirley            3:52.9   3 
 33 Noah Johnson              FR Oakmont                 3:53.2   3 
 34 Nolan Kaldenberg           8 Littleton               4:00.5   1 
 35 Andrew Burns              FR Murdock                 4:14.5   3 
 36 Emmett Foley              SO Gardner                 4:24.7   3 
 
Event 10  Boys 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Lunenburg                                            4:00.6   2 
  2 Oakmont                                              4:06.1   2 
  3 Littleton                                            4:06.4   1 
  4 Narragansett                                         4:06.9   2 
  5 Bromfield                                            4:13.0   1 
  6 Ayer Shirley                                         4:43.7   1 
  7 Murdock                                              5:10.6   1 
 
Event 11  Boys 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Oakmont                                              1:45.1   2 
  2 Littleton                                            1:51.9   1 
  3 Narragansett                                         1:54.5   2 
  4 Lunenburg                                            1:54.9   2 
  5 Ayer Shirley                                         1:56.6   1 
  6 Bromfield                                            1:56.9   1 
  7 Murdock                                              2:22.8   1 
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gaelin Farrell            SR Narragansett          37-07.50  
  2 Alyssa LaBrack            FR Murdock               31-01.00  
  3 Casey Collette            JR Lunenburg             29-02.00  
  4 Brianna Harte             Jr Bromfield             29-01.00  
  5 Halley Martin             SR Monty Tech            27-09.00  
  6 Savannah Drowne           SO Narragansett          27-05.00  
  7 Abby Clark                JR Lunenburg             27-01.50  
  8 Rachel Durgin             SR Murdock               26-06.00  
  9 Sarah Wrigley             SR Narragansett          26-03.00  
 10 Julia Rembetsy-Brown      SR Oakmont               25-10.00  
 11 Mikayla McCauliff         SR Lunenburg             25-07.00  
 12 Maddy Cochran             JR Lunenburg             25-01.00  
 13 Ari White                 FR Oakmont               24-03.00  
 14 Taryn Manna               Fr Ayer Shirley          24-01.00  
 15 Alana Maher               JR Littleton             23-10.00  
 16 Danielle Harris           SR Narragansett          23-08.50  
 17 Jen Smith                 JR Littleton             23-08.00  
 18 Jordan Tremont            SR Lunenburg             23-05.25  
 19 Jennifer Moriarty         SR Lunenburg             23-03.00  
 20 Katie Stone               JR Oakmont               23-02.00  
 21 Aly Comeau                12 Gardner               22-10.25  
 22 Elise Robichaud           SR Narragansett          22-02.00  
 23 Krista Prehl              So Ayer Shirley          22-01.00  
 24 Kierra Caissey             9 Gardner               21-10.00  
 25 Molly Leganza             JR Littleton             21-03.00   20-8
 26 Emma Clavir               SO Narragansett         J21-03.00  
 27 Tara Harrington           JR Oakmont               21-01.00  
 28 Olivia Anderson           10 Gardner               20-08.75  
 29 Alma Macias               SR Monty Tech            20-01.00  
 30 Maria Macias              JR Monty Tech            19-11.00  
 31 Brianna Dellechiaie       SR Murdock               19-09.50  
 32 Symantha Vallee           SO Oakmont               19-01.00  
 33 Emily Roberts              7 Murdock               18-08.00  
 34 Abby Amenta               SR Murdock               18-01.00  
 34 Barbara Stall             SO Littleton             18-01.00  
 36 Victoria Alvarez          SO Monty Tech            17-01.50  
 37 Nicole Caliendo           JR Littleton             17-01.00  
 38 Molly Boudreau            FR Monty Tech            16-07.50  
 39 Kaylyn Fenner             FR Oakmont               16-06.00  
 40 Victoria Swanson          FR Murdock               16-01.00  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tess Rembetsy-Brown       SO Oakmont                4-08.00  
  2 Sophia Holman             SO Lunenburg             J4-08.00  
  3 Maddy Norton              So Ayer Shirley          J4-08.00  
  4 Aly Comeau                12 Gardner               J4-08.00  
  5 Kylie Chartier            SR Narragansett           4-06.00  
  6 Katie Young               FR Littleton             J4-06.00  
  7 Tara Harrington           JR Oakmont               J4-06.00  
  8 Holly Caires              SR Ayer Shirley          J4-06.00  
  9 Grace Turnbull            Fr Bromfield              4-04.00  
 10 Jennifer McGrath          Fr Ayer Shirley          J4-04.00  
 11 Danielle Richard          SR Oakmont               J4-04.00  
 11 Brianna Dellechiaie       SR Murdock               J4-04.00  
 13 Maddy Cochran             JR Lunenburg             J4-04.00  
 14 Rebecca Lucier            SO Narragansett           4-00.00  
 14 Renee Capps               SR Narragansett           4-00.00  
 14 Abby Amenta               SR Murdock                4-00.00  
 14 Casey Collette            JR Lunenburg              4-00.00  
 14 Maria Macias              JR Monty Tech             4-00.00  
 14 Alex Saganich              8 Bromfield              4-00.00  
 14 Izzy Ciccolini            JR Oakmont                4-00.00  
 14 Deirdre Kennedy           So Bromfield              4-00.00  
 22 Sarah Heitmeyer           JR Littleton             J4-00.00  
 22 Audrey Brigham            JR Oakmont               J4-00.00  
 22 Courtney Simmers-Swanson  FR Monty Tech            J4-00.00  
 25 Taryn Manna               Fr Ayer Shirley           3-08.00  
 25 Jordan Lambert            SO Monty Tech             3-08.00  
 27 Rebecca Henry             FR Oakmont               J3-08.00  
 28 Elise Robichaud           SR Narragansett          J3-08.00  
 -- Erin Norton                7 Ayer Shirley                NH  
 -- Audrey Zaborowski         JR Littleton                   NH  
 -- Emily Roberts              7 Murdock                     NH  
 -- Victoria Swanson          FR Murdock                     NH  
 
Event 14  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sylvia Jackson            SO Littleton              12:48.3  
  2 Kate Toll                 So Bromfield              12:52.0  
  3 Jo Feltus                  8 Littleton              13:17.7  
  4 Renee Capps               SR Narragansett           13:24.6  
  5 Haley Mackenzie            8 Lunenburg              13:39.9  
  6 Gabrielle Deschenes       FR Lunenburg              13:45.4  
  7 Gillian Macchia           JR Oakmont                13:46.1  
  8 Sydney Vacca              SR Littleton              13:47.6  
  9 Alma Macias               SR Monty Tech             13:51.6  
 10 Ashley Archangelo         SR Oakmont                13:57.6  
 11 Felica Ingman             SR Murdock                14:12.3  
 12 Karla Morales             So Ayer Shirley           14:35.8  
 13 Erin Bresnahan            SO Oakmont                14:52.3  
 14 Jenny Smith                7 Narragansett           15:55.9  
 
Event 15  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Aly Comeau                12 Gardner                    8.7   5 
  2 Tess Rembetsy-Brown       SO Oakmont                    9.2   5 
  2 Sophia Holman             SO Lunenburg                  9.2   2 
  4 Rylie Hammond              6 Narragansett               9.4   2 
  5 Casey Collette            JR Lunenburg                  9.7   2 
  5 Jen LeClair               FR Littleton                  9.7   1 
  7 Deirdre Kennedy           So Bromfield                 10.0   1 
  8 Shannon Riordan           FR Littleton                 10.1   1 
  9 Tara Harrington           JR Oakmont                   10.5   5 
  9 Brianna Berry             SO Lunenburg                 10.5   3 
 11 Erin Gyles                FR Lunenburg                 10.6   3 
 11 Christina Ricci           SR Oakmont                   10.6   5 
 11 Rachel Durgin             SR Murdock                   10.6   4 
 14 Maddy Norton              So Ayer Shirley             J10.6   4 
 15 Anya Begue                 8 Bromfield                 10.7   1 
 16 Katie Goodwin             SR Littleton                 10.8   1 
 17 Jillian Duval             SO Monty Tech                11.2   2 
 17 Ariana Farr                8 Lunenburg                 11.2   3 
 19 Rebecca Lucier            SO Narragansett             J11.2   3 
 20 Teagan Fredericks         SO Narragansett              11.3   3 
 21 Brynnan Fredericks        SO Narragansett              11.4   2 
 22 Rebecca Ernst             So Ayer Shirley              11.8   4 
 23 Allison Dorion            Fr Ayer Shirley              12.1   4 
 24 Victoria Swanson          FR Murdock                   12.2   4 
 25 Grace Turnbull            Fr Bromfield                 12.4   1 
 26 Jordan Lambert            SO Monty Tech                13.0   2 
 27 Erin O'Kane               SO Monty Tech                13.2   3 
 -- Larissa Hamamoto          Fr Ayer Shirley                DQ   4 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Julia Rembetsy-Brown      SR Oakmont                    7.6   5 
  2 Aly Comeau                12 Gardner                   J7.6   5 
  3 Amy Hunter                So Bromfield                  7.8   1 
  3 Bryanna Peters            So Ayer Shirley               7.8   4 
  5 Holly Caires              SR Ayer Shirley               7.9   4 
  5 Rylie Hammond              6 Narragansett              J8.1   2 
  6 Hannah Balboni            JR Littleton                  8.0   1 
  6 Katherine Helmer          SO Lunenburg                 J8.1   2 
  7 Erin Gyles                FR Lunenburg                 J8.4   3 
  7 Brianna Dellechiaie       SR Murdock                   J8.4   4 
  7 Molly Leganza             JR Littleton                 J8.4   1 
 10 Abby Amenta               SR Murdock                   J8.4   4 
 13 Brianna Berry             SO Lunenburg                  8.5   3 
 13 Maria Macias              JR Monty Tech                 8.5   2 
 13 Molly Shoemaker           FR Littleton                  8.5   1 
 16 Symantha Vallee           SO Oakmont                    8.6   5 
 16 Anya Begue                 8 Bromfield                  8.6   1 
 16 Sydney Wyman              SR Lunenburg                  8.6   2 
 19 Savannah Drowne           SO Narragansett               8.7   3 
 19 Christina Ricci           SR Oakmont                    8.7   5 
 19 Jennifer McGrath          Fr Ayer Shirley               8.7   4 
 19 Samantha Sullivan         JR Littleton                  8.7   1 
 19 Jaleesa Guadalupe         FR Narragansett              J8.8   2 
 19 Danielle Harris           SR Narragansett              J8.8   3 
 21 Halley Martin             SR Monty Tech                J8.8   2 
 26 Victoria Alvarez          SO Monty Tech                 9.0   3 
 26 Amber Dobson              Fr Ayer Shirley               9.0   4 
 28 Caitlin Bosse             10 Gardner                    9.4   5 
 29 Alyison Williams          JR Gardner                    9.5   5 
 30 Molly Boudreau            FR Monty Tech                 9.8   3 
 
Event 17  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brook Hansel              JR Lunenburg               5:46.2  
  2 Taylor Ladue              FR Oakmont                 5:55.2  
  3 Felicia Banda             11 Gardner                 6:06.9  
  4 Anna Capps                SR Narragansett            6:09.9  
  5 Felica Ingman             SR Murdock                 6:10.2  
  6 Ashley Hyde               JR Lunenburg               6:13.5  
  7 Alana Johnston            SO Littleton               6:15.2  
  8 Brianna Richard           FR Oakmont                 6:18.4  
  9 Jo Feltus                  8 Littleton               6:20.1  
 10 Anna Norton                7 Ayer Shirley            6:26.6  
 11 Sophie Beckman             8 Bromfield               6:30.1  
 12 Audrey Brigham            JR Oakmont                 6:30.9  
 13 Sydney Hertel              8 Oakmont                 6:32.5  
 14 Abby O'Sullivan           FR Narragansett            6:40.5  
 15 Taniel Hood                6 Narragansett            6:41.3  
 16 Sydney Vacca              SR Littleton               6:53.2  
 17 Nicole Caliendo           JR Littleton               6:53.8  
 18 Katie Andrews             JR Monty Tech              6:59.2  
 19 Story Bond                 7 Narragansett            7:27.5  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kaylin Ciesluk            FR Oakmont                 1:49.5   4 
  2 Jen Smith                 JR Littleton               1:51.2   2 
  2 Katie Young               FR Littleton               1:51.2   1 
  4 Kylie Chartier            SR Narragansett            1:51.3   3 
  5 Alexia Lipman             Sr Bromfield               1:52.3   1 
  6 Brett Graceffa            SR Littleton               1:52.9   1 
  7 Hannah Leahy              FR Lunenburg               1:55.8   3 
  8 Ashley Powell             FR Lunenburg               1:59.7   3 
  9 Chloe O'Hara              FR Oakmont                 2:01.0   4 
 10 Brianna Dellechiaie       SR Murdock                 2:02.9   2 
 11 Yasiris Perez              8 Ayer Shirley            2:03.1   2 
 12 Arianna Robichaud         SR Oakmont                 2:05.6   4 
 13 Haley Davis                8 Oakmont                 2:06.2   4 
 14 Brianna Harte             Jr Bromfield               2:07.9   1 
 15 Teagan Fredericks         SO Narragansett            2:10.3   3 
 16 Katherine Baker           JR Littleton               2:11.4   5 
 17 Michaela Guillette        SO Lunenburg               2:13.5   5 
 18 Victoria Donarumo         SO Narragansett            2:15.0   5 
 19 Bailley Harding           JR Narragansett            2:17.6   5 
 20 Kylie Murphy              FR Littleton               2:18.0   5 
 21 Maddy Hill                 8 Bromfield               2:23.1   2 
 22 Brianna Dowse             SR Narragansett            2:28.2   5 
 23 Jamisyn Muenier            6 Narragansett            2:31.4   5 
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Renee Capps               SR Narragansett              45.7   3 
  2 Sophia Holman             SO Lunenburg                 45.8   3 
  3 Sarah Heitmeyer           JR Littleton                 46.1   1 
  4 Bryanna Peters            So Ayer Shirley              47.3   7 
  5 Kaitlyn Leonard           SO Littleton                 47.6   1 
  6 Alex Saganich              8 Bromfield                 48.3   1 
  6 Kayla Corcoran            SR Lunenburg                 48.3   4 
  8 Izzy Ciccolini            JR Oakmont                   48.6   8 
  9 Taryn Manna               Fr Ayer Shirley              48.7   7 
 10 Chandler Farley            8 Lunenburg                 49.6   5 
 10 Danielle Richard          SR Oakmont                   49.6   9 
 12 Abby Amenta               SR Murdock                   50.1   7 
 13 Kierra Caissey             9 Gardner                   50.5   8 
 14 Molly Shoemaker           FR Littleton                 51.8   2 
 15 Keara Moulton             FR Oakmont                   52.1   9 
 16 Ariana Farr                8 Lunenburg                 52.6   6 
 17 Aimee Dennler             FR Lunenburg                 52.9   4 
 18 Samantha Shippell Stiles   8 Oakmont                   54.3   8 
 19 Ivory Moulton             FR Narragansett              54.4   4 
 20 Rachel Lofria             FR Littleton                 54.6   2 
 21 Erin O'Kane               SO Monty Tech                54.9   3 
 22 Olivia Rigopoulos          8 Lunenburg                 55.1   6 
 23 Mayden Shelton             8 Ayer Shirley              56.1   7 
 24 Emma Grant                So Bromfield                 56.5   1 
 25 Julianna Bennett           7 Narragansett              56.6   5 
 26 Meghan Bussiere           FR Littleton                 57.2   2 
 27 Courtney Simmers-Swanson  FR Monty Tech                57.7   5 
 28 Julie Ehnstrom            JR Narragansett              58.4   3 
 29 Erika Grossi              SO Oakmont                   59.0   9 
 30 Molly Boudreau            FR Monty Tech              1:00.5   4 
 31 Alyison Williams          JR Gardner                 1:00.7   9 
 32 Caitlin Bosse             10 Gardner                 1:01.3   8 
 33 Heather Wrigley           SO Narragansett            1:03.0   5 
 34 Emma Clavir               SO Narragansett            1:06.1   6 
 
Event 20  Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brook Hansel              JR Lunenburg               3:14.5   2 
  2 Alana Johnston            SO Littleton               3:23.8   1 
  3 Anna Capps                SR Narragansett            3:31.9   2 
  4 Sylvia Jackson            SO Littleton               3:37.9   1 
  5 Felicia Banda             11 Gardner                 3:38.3   1 
  6 Kate Toll                 So Bromfield               3:40.4   1 
  7 Marissa Bennett           SR Oakmont                 3:40.7   1 
  8 Brianna Richard           FR Oakmont                 3:48.5   1 
  9 Anna Norton                7 Ayer Shirley            3:49.5   2 
 10 Abby O'Sullivan           FR Narragansett            3:50.1   2 
 11 Sophie Beckman             8 Bromfield               3:52.4   1 
 12 Gillian Macchia           JR Oakmont                 3:53.9   1 
 12 Alma Macias               SR Monty Tech              3:53.9   2 
 14 Katie Goodwin             SR Littleton               3:55.8   1 
 15 Sydney Hertel              8 Oakmont                 3:59.8   1 
 16 Gabrielle Deschenes       FR Lunenburg               4:01.8   2 
 17 Karla Morales             So Ayer Shirley            4:02.2   2 
 18 Emily Roberts              7 Murdock                 4:03.4   2 
 19 Judith Swift              FR Lunenburg               4:03.5   2 
 20 Kathleen Mazza            SR Murdock                 4:04.7   2 
 21 Noelle Sands              10 Gardner                 4:05.8   1 
 22 Erin Bresnahan            SO Oakmont                 4:13.7   1 
 23 Katie Stone               JR Oakmont                 4:14.4   1 
 24 Rebecca Henry             FR Oakmont                 4:16.4   1 
 25 Helen Orton               FR Littleton               4:17.6   1 
 26 Victoria Donarumo         SO Narragansett            4:24.3   2 
 27 Story Bond                 7 Narragansett            4:24.6   2 
 28 Jenny Smith                7 Narragansett            4:27.7   2 
 29 Chlothilde Donarumo       SO Narragansett            4:34.5   2 
 30 Kaeli Davis               SR Oakmont                 4:53.5   1 
 
Event 21  Girls 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Littleton                                            4:41.3   1 
  2 Lunenburg                                            4:51.1   2 
  3 Oakmont                                              4:55.0   2 
  4 Bromfield  'B'                                      x5:22.2   1 
  5 Narragansett                                         5:27.3   2 
  6 Ayer Shirley                                         5:49.9   1 
  7 Murdock                                              6:09.0   1 
 
Event 22  Girls 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bromfield                                            2:01.9   1 
  2 Littleton                                            2:02.8   1 
  3 Oakmont                                              2:04.6   2 
  4 Lunenburg                                            2:06.5   2 
  5 Narragansett                                         2:07.3   2 
  6 Ayer Shirley                                         2:13.0   1 
  7 Murdock                                              2:18.5   1 
  8 Monty Tech                                           2:23.2   2 



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News