Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Hockomock League - Meet #5

Boston, MA, January 23, 2014

[Team Scores | Girl's Events ]

Boy's Events

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/23/2014 10:28 PM
                    Hockomock Winter Track & Field  League                     
                         Varsity  Meet #5  - 1/23/2014                         
                              Reggie Lewis Center                              
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Gimler, Sean              11 North Attleb              6.96  
  2 Bader, Victor             12 North Attleb              7.03  
  3 Murray, Michael           12 King Philip               7.07  
  4 Li, Jesse                 12 North Attleb              7.14  
  5 Watters, Tyler            11 North Attleb              7.27  
  6 fricker, matthew          09 King Philip               7.39  
Section  2  
  1 Hu, Oliver                09 Sharon                    7.17  
  2 Xu, Eddie                 12 Sharon                    7.18  
  3 Blau, Kristian            11 Sharon                    7.31  
  4 King, Jared               11 Sharon                    7.48  
  5 Oliveira, Matthews        12 Milford                   7.54  
  6 Mazzini, Anthony          11 Milford                   7.64  
  7 Aminmentse, Asongnayi     09 Milford                   7.79  
  8 Pallaria, Andrew          09 Milford                   8.11  
Section  3  
  1 Boisvert, Curtis          11 Mansfield                 6.83  
  2 Theldune, Damian          10 Taunton                   6.97  
  3 Tavares, Luares           12 Taunton                   7.01  
  4 Gibson, Terrence          11 Taunton                   7.04  
  5 Lewis, Nigel              12 Mansfield                 7.16  
  6 Bukuras, Matt             12 Mansfield                 7.19  
  7 Considine, Jon            11 Mansfield                 7.31  
  8 Nelson, Ethan             11 Taunton                   7.45  
Section  4  
  1 Joubert, Leo              12 Attleboro                 6.94  
  2 Milne, Patrick            12 Franklin                  6.94  
  3 Sweeney, Cameron          12 Attleboro                 7.03  
  4 Hu, Chris                 12 Franklin                  7.27  
  5 Williamson, Cody          12 Franklin                  7.27  
  6 Bagley, Nick              10 Franklin                  7.37  
  7 McField Jr., Jerry        10 Attleboro                 7.44  
  8 Elliott, Matthew          11 Attleboro                 7.54  
Section  5  
  1 MacDonald, Doug           10 Oliver Ames               6.92  
  2 Matier, Isaiah            12 Oliver Ames               7.00  
  3 Green, Lennox             12 Stoughton                 7.01  
  4 Taylor, Jordan            10 Stoughton                 7.13  
  5 Oliver, Alexander         10 Stoughton                 7.23  
  6 Viveiros, Derek           11 Stoughton                 7.39  
  7 Stern, Zach               10 Oliver Ames               7.40  
  8 Alleyne, Herbie           11 Oliver Ames               7.57  
Section  6  
  1 Ofonagoro, Kenny          11 Canton                    7.01  
  2 Lebron, Will              12 Foxborough                7.03  
  3 McNamara, Connor          10 Foxborough                7.32  
  4 Kaplan, Jason             10 Canton                    7.53  
  5 Dang, Wilson              11 Canton                    7.55  
  6 Wright, Nick              10 Foxborough                7.65  
  7 Pegues, Chris             09 Foxborough                7.81  
  8 McMahon, Michael          10 Canton                    8.08  
 
Boys 300 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Hanwell, Andrew           11 North Attleb             38.36  
  2 Murray, Michael           12 King Philip              39.48  
  3 Gimler, Sean              11 North Attleb             39.57  
  4 fricker, matthew          09 King Philip              40.32  
  5 Coulter, Blair            11 King Philip              41.81  
Section  2  
  1 Levkoff, Steven           12 Sharon                   37.80  
  2 Pallaria, Matt            11 Milford                  40.49  
  3 Goloboy, Jake             10 Sharon                   40.70  
  4 Oliveira, Matthews        12 Milford                  42.53  
  5 Patel, Akshay             10 Milford                  43.86  
Section  3  
  1 Cherenfant, Brian         10 Taunton                  37.79  
  2 Friend, Aiden             11 Mansfield                38.12  
  3 Boisvert, Curtis          11 Mansfield                39.09  
  4 Holt, Matthew             10 Taunton                  39.64  
  5 Ordonez, Josh             12 Mansfield                39.82  
  6 Simmons, Kai              11 Taunton                  40.53  
Section  4  
  1 Heng, Chansakada          12 Attleboro                38.47  
  2 Gordon, Luke              10 Franklin                 38.49  
  3 Milne, Patrick            12 Franklin                 38.79  
  4 Lancaster, Maxwell        12 Attleboro                38.88  
  5 Zaccardi, Nate            11 Franklin                 39.46  
Section  5  
  1 Green, Lennox             12 Stoughton                38.37  
  2 Taylor, Jordan            10 Stoughton                38.77  
  3 Williamson, Cameron       12 Oliver Ames              38.93  
  4 Boone, Brandon            11 Oliver Ames              39.53  
  5 DeDonato, Jack            12 Oliver Ames              39.79  
  6 Viveiros, Derek           11 Stoughton                40.57  
Section  6  
  1 Neville, Jaris            11 Foxborough               38.85  
  2 Darcy, Gerard             12 Foxborough               39.19  
  3 Bean, Justin              11 Foxborough               40.05  
  4 Vishny, Oren              10 Canton                   41.14  
  5 Messinger, Kevin          10 Canton                   44.45  
  6 McMahon, Michael          10 Canton                   46.84  
 
Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Croke, Ryan               12 North Attleb           1:27.10  
  2 Hogan, Pete               11 King Philip            1:28.69  
  3 Collins, Joe              11 North Attleb           1:33.83  
  4 Coelho, Nick              11 North Attleb           1:35.66  
  5 Dunne, Ethan              09 King Philip            1:36.99  
  6 Kraus, Colin              11 King Philip            1:38.86  
Section  2  
  1 Besson, Brad              12 Sharon                 1:30.72  
  2 LeBlanc, Matt             11 Milford                1:34.08  
  3 Roberto, Domenic          11 Sharon                 1:34.65  
  4 Meserve, Adam             12 Sharon                 1:34.84  
  5 Scozzafava, Jon           12 Milford                1:38.42  
  6 Cicciu, Christoper        09 Milford                1:43.34  
Section  3  
  1 Doherty, Andrew           12 Taunton                1:25.90  
  2 Cooney, James             12 Mansfield              1:26.40  
  3 LoDico, Brendan           12 Mansfield              1:27.95  
  4 Sacco, Ben                11 Mansfield              1:35.88  
  5 Lamb, Jeff                11 Taunton                1:39.10  
  6 Machado, Matt             09 Taunton                1:39.93  
Section  4  
  1 Kisamore, Joseph          12 Attleboro              1:29.52  
  2 Olsson, Francis           11 Franklin               1:31.88  
  3 Milliken, Matthew         11 Attleboro              1:32.33  
  4 Barry, Aidan              11 Franklin               1:35.59  
  5 Robbins, Jimmy            10 Franklin               1:38.13  
  6 Gillard, Garrett          09 Attleboro              1:40.88  
Section  5  
  1 Platt, Mike               10 Foxborough             1:45.57  
  2 Pipher, Mike              12 Foxborough             1:49.07  
  3 Kuperschmid, Brett        12 Canton                 1:58.10  
Section  6  
  1 Nichols, Kyle             11 Oliver Ames            1:28.75  
  2 Marshall, Jason           11 Stoughton              1:33.15  
  3 Cerce, John               11 Oliver Ames            1:35.70  
  4 Boone, Jordan             12 Oliver Ames            1:36.03  
  5 Tucker, Brian             09 Stoughton              1:42.99  
  6 Romaine, Kyle             10 Stoughton              1:44.33  
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Selsman, Adam             12 Sharon                 2:41.60  
  2 Leary, Matthew            11 North Attleb           2:48.95  
  3 Allen, Andrew             11 King Philip            2:50.36  
  4 coulter, ryan             09 King Philip            2:50.67  
  5 Sun, Tianrui              09 Sharon                 2:50.78  
  6 Cupp, Mitchell            11 North Attleb           2:52.58  
  7 Peltz, Ben                12 Sharon                 3:00.83  
  8 Donahue, John             12 Milford                3:00.86  
  9 Luce, Devin               12 Milford                3:05.17  
 10 Post, Timothy             11 North Attleb           3:05.41  
 11 Heyer, Jack               11 King Philip            3:07.13  
 12 jenesky, tyler            09 King Philip            3:07.43  
 13 Cicciu, John              11 Milford                3:12.73  
 14 florio, jason             09 King Philip            3:16.04  
 15 Madden, Dan               12 Milford                3:16.87  
 16 Darwalla, Kivan           09 Milford                3:20.18  
 -- Fein, Shane               11 North Attleb               DNF  
Section  2  
  1 Romano, Dan               11 Mansfield              2:40.85  
  2 Simons, Andrew            11 Mansfield              2:42.39  
  3 Mercier, Kyle             12 Attleboro              2:43.81  
  4 Crawford, Jack            10 Mansfield              2:44.41  
  5 Geromini, Jonathan        11 Franklin               2:46.23  
  6 Etzel, Tyler              12 Franklin               2:49.22  
  7 Alexander, Jjake          11 Mansfield              2:49.65  
  8 Hoye, Jimmy               09 Taunton                3:00.13  
  9 Bond, Conor               11 Franklin               3:00.77  
 10 Wu, Jeff                  10 Franklin               3:01.09  
 11 Lynch, Dylan              09 Taunton                3:02.27  
 12 Casey, Alex               10 Franklin               3:04.93  
 13 Affanato, Jake            10 Mansfield              3:08.00  
 14 Callahan, Andrew          10 Taunton                3:09.98  
Section  3  
  1 Lockhart, David           11 Stoughton              2:39.37  
  2 Donovan, Connor           11 Oliver Ames            2:39.47  
  3 Moverman, Dan             12 Oliver Ames            2:40.09  
  4 Reed, Jason               10 Foxborough             2:51.95  
  5 Bronstein, Dan            12 Canton                 2:58.48  
  6 Moy, Andrew               11 Canton                 3:06.02  
  7 Smith, Matt               11 Foxborough             3:06.27  
  8 Kent, Tyler               11 Oliver Ames            3:10.68  
  9 Ferreira, Zach            09 Stoughton              3:11.42  
 10 Rota, Brian               11 Canton                 3:13.76  
 11 Foley, Brendan            09 Foxborough             3:15.05  
 12 LeBlanc, Matt             10 Stoughton              3:17.07  
 13 Keegan, Lucas             12 Oliver Ames            3:17.09  
 14 Scollins, Liam            11 Foxborough             3:17.87  
 15 Holmes, Mike              11 Stoughton              3:35.21  
 16 Steeves, Jack             10 Foxborough             3:39.86  
 17 Oliviera, Jonathan        11 Stoughton              3:44.86  
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Flanagan, Ian             12 North Attleb           4:40.20  
  2 Nolan, Teddy              11 North Attleb           4:40.81  
  3 Kelleher, Michael         12 North Attleb           4:42.93  
  4 Fleming, Paul             12 Sharon                 4:46.38  
  5 Lee, Brendan              12 Sharon                 4:55.65  
  6 Cicciu, John              11 Milford                5:00.58  
  7 Luce, Devin               12 Milford                5:01.84  
  8 Donahue, John             12 Milford                5:03.66  
  9 Shah, Prateet             10 North Attleb           5:06.99  
 10 Kaufman, Tyler            10 Sharon                 5:11.89  
 11 Heyer, Jack               11 King Philip            5:12.05  
 12 Knowles, Andrew           12 King Philip            5:30.87  
 13 Darwalla, Kivan           09 Milford                5:34.32  
 14 O'Byrne, David            10 King Philip            5:38.78  
 15 Pasumarthy, Sishir        10 North Attleb           5:41.31  
Section  2  
  1 Madonna-Lendvai, Val      12 Mansfield              4:38.12  
  2 Kelly, Elliot             12 Attleboro              4:38.92  
  3 Murphy, Jimmy             12 Mansfield              4:42.59  
  4 Nazaretian, Vincent       12 Franklin               4:46.16  
  5 Spelman, Ryan             10 Franklin               4:53.52  
  6 Boslee, David             11 Taunton                4:53.80  
  7 Seybert, David            09 Attleboro              5:06.34  
  8 Rispoli, Nick             09 Mansfield              5:07.57  
  9 Pinkham, Nathaniel        11 Franklin               5:07.82  
 10 Arena, Corey              12 Franklin               5:08.51  
 11 Cooney, Dan               11 Mansfield              5:13.52  
 12 Bentley, Zac              10 Taunton                5:13.99  
 13 Woodcock, Evan            11 Franklin               5:14.15  
 14 Szlachciuk, Brett         09 Attleboro              5:26.00  
Section  3  
  1 Collins, Liam             11 Canton                 4:49.25  
  2 Copley, Britton           12 Oliver Ames            4:51.96  
  3 Clark, Billy              11 Foxborough             5:00.04  
  4 Boone, Jarod              10 Oliver Ames            5:00.06  
  5 Gutowski, Timothy         11 Canton                 5:01.02  
  6 DeNapoli, Alec            12 Stoughton              5:01.50  
  7 Lane, James               12 Oliver Ames            5:04.26  
  8 Clancy, Mark              10 Canton                 5:09.47  
  9 Cerce, Alex               11 Oliver Ames            5:12.62  
 10 Sanpietro, Mike           12 Oliver Ames            5:17.67  
 11 O'Toole, Tim              11 Foxborough             5:30.08  
 12 Cochran, Colin            09 Stoughton              5:35.70  
 13 Patel, Raj                10 Stoughton              5:38.37  
 14 Flahive, Sean             11 Foxborough             5:41.48  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Gonser, Owen              12 King Philip            9:48.80  
  2 Duggan, Mike              11 Mansfield             10:12.68  
  3 Robbins, Alex             12 Mansfield             10:12.86  
  4 Risotti, Tyler            11 Mansfield             10:37.94  
  5 Strok, Devon              12 Franklin              10:43.71  
  6 Laverdiere, Branden       12 North Attleb          10:43.92  
  7 Psilakis, Alex            12 Franklin              10:47.37  
  8 Fong, Ken                 11 North Attleb          10:48.63  
  9 Labonte, Jack             12 North Attleb          10:57.84  
 10 Wysong, Trevor            10 Taunton               10:59.67  
 11 Stoller, Ben              11 Sharon                11:16.08  
 12 Clancy, Joseph            12 Canton                11:17.69  
 13 Cereir, Tom               11 Franklin              11:30.32  
 14 Moverman, Dan             12 Oliver Ames           11:31.91  
 15 Copley, Britton           12 Oliver Ames           11:31.92  
 16 Bean, Cameron             09 Stoughton             11:32.05  
 17 Nunes, Kyle               10 Taunton               11:34.23  
 18 Lynch, Brendan            12 Oliver Ames           11:35.18  
 19 Lukes, Jerimiah           10 King Philip           11:45.74  
 20 Jacobson, Tom             10 Milford               12:03.95  
 21 Zirps, Benjamin           10 Sharon                12:06.87  
 22 Prokopis, Mitchell        11 Milford               12:19.97  
 23 Smith, Matt               11 Foxborough            12:30.46  
 24 O'Byrne, David            10 King Philip           12:40.35  
 
Boys 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKinnon, Jacob           12 North Attleb              8.25  
  2 Sherman, Austin           12 King Philip               8.26  
  3 Adeyemi, Nathan           11 North Attleb              8.47  
  4 Dunne, Andrew             11 King Philip               8.99  
  5 King, Gareth              10 North Attleb              8.99  
  6 Boudreau, Peter           12 King Philip              10.02  
  7 Coelho, Nick              11 North Attleb             10.09  
  8 smith, patrick            09 King Philip              11.68  
Section  2  
  1 McManus, William          10 Sharon                    8.53  
  2 McNanna, Cole             12 Milford                   9.16  
  3 Fish, Harrison            12 Sharon                    9.66  
  4 Solomon, Pauljack         10 Sharon                    9.70  
  5 Miller, Josh              12 Sharon                    9.72  
  6 Goncalves, Luis           10 Milford                   9.97  
  7 Cicciu, Christoper        09 Milford                  10.23  
  8 Bethel, Colin             11 Milford                  10.35  
Section  3  
  1 Pires, Jake               12 Taunton                   9.09  
  2 Whalen, Brendan           11 Mansfield                 9.10  
  3 Bukuras, Joe              10 Mansfield                 9.39  
  4 Roderick, Jayson          12 Taunton                   9.73  
Section  4  
  1 Williamson, Cody          12 Franklin                  8.53  
  2 Harding, Jazz             11 Attleboro                 8.74  
  3 Elliott, Matthew          11 Attleboro                 8.90  
  4 Parece, Matt              12 Franklin                  9.44  
  5 Vermilyea, Timothy        10 Attleboro                 9.51  
  6 Czuba, David              12 Franklin                  9.77  
  7 Bullen, Patrick           09 Franklin                  9.84  
Section  5  
  1 Hickey, Jake              10 Foxborough                9.79  
  2 Melo, Jeff                09 Foxborough                9.99  
  3 Vining, Jordan            11 Foxborough               10.01  
  4 Pham, Keith               09 Foxborough               10.09  
  5 Mok, Wilton               12 Canton                   10.14  
Section  6  
  1 McDonald, Kevin           12 Stoughton                 8.28  
  2 Matier, Isaiah            12 Oliver Ames               8.41  
  3 Oliver, Alexander         10 Stoughton                 8.97  
  4 Eppenstein, John          12 Stoughton                 9.07  
  5 Ellertson, Sean           12 Stoughton                 9.57  
  6 Kent, Tyler               11 Oliver Ames               9.77  
  7 Cerce, John               11 Oliver Ames              10.28  
  8 Zolotarevsky, Zach        11 Oliver Ames              10.71  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Taunton  'A'                                        3:37.77  
  2 North Attleborough  'A'                             3:38.44  
  3 Mansfield  'A'                                      3:39.00  
  4 Attleboro  'A'                                      3:46.92  
  5 Franklin  'A'                                       3:47.39  
  6 King Philip  'A'                                    4:04.91  
Section  2  
  1 Stoughton  'A'                                      3:40.75  
  2 Oliver Ames  'A'                                    3:41.13  
  3 Canton  'A'                                         3:44.92  
  4 Foxborough  'A'                                     3:47.24  
  5 Sharon  'A'                                         3:55.94  
  6 Milford  'A'                                        4:02.15  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Mansfield  'A'                                      8:26.09  
  2 Sharon  'A'                                         8:37.25  
  3 North Attleborough  'A'                             8:38.58  
  4 Attleboro  'A'                                      8:40.01  
  5 King Philip  'A'                                    9:29.62  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Berdos, John              11 King Philip            6-02.00  
  2 Adeyemi, Nathan           11 North Attleb           5-10.00  
  3 Sherman, Austin           12 King Philip            5-06.00  
  4 MacDonnell, Stephen       12 King Philip            5-04.00  
 -- Watters, Tyler            11 North Attleb                NH  
Flight  2  
 -- Meserve, Adam             12 Sharon                      NH  
Flight  3  
  1 Gibson, Terrence          11 Taunton                5-08.00  
  2 Tavares, Luares           12 Taunton                5-02.00  
  3 Bukuras, Matt             12 Mansfield              5-02.00  
  3 Hammond, Matt             11 Mansfield              5-02.00  
Flight  4  
  1 Gordon, Luke              10 Franklin               5-04.00  
  2 Deering, Adam             11 Franklin               5-02.00  
 -- Elliott, Matthew          11 Attleboro                   NH  
 -- Lancaster, Maxwell        12 Attleboro                   NH  
 -- Bullen, Patrick           09 Franklin                    NH  
Flight  5  
  1 Will, Kyle                11 Foxborough             5-06.00  
  2 Sitte, Zach               10 Foxborough             5-02.00  
 -- Marino, Jack              11 Foxborough                  NH  
 -- Keir, Sam                 10 Canton                      NH  
Flight  6  
  1 Sofi, Samir               12 Stoughton              6-02.00  
  2 McDonald, Kevin           12 Stoughton              5-10.00  
  3 Nichols, Kyle             11 Oliver Ames            5-08.00  
  4 Marshall, Jason           11 Stoughton              5-06.00  
  5 DeChellis, Adam           11 Oliver Ames            5-04.00  
 -- Naughton, Connor          10 Oliver Ames                 NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Adeyemi, Nathan           11 North Attleb          20-10.50  
  2 McKinnon, Jacob           12 North Attleb          20-08.00  
  3 Xu, Eddie                 12 Sharon                19-10.00  
  4 Meserve, Matthew          11 Sharon                18-01.00  
  5 Berdos, John              11 King Philip           18-00.50  
  6 Li, Jesse                 12 North Attleb          17-08.00  
  7 O'Riordan, John           10 Sharon                17-07.00  
  8 McNanna, Cole             12 Milford               16-10.00  
  9 Scozzafava, Jon           12 Milford               16-08.50  
 10 Carr, Henry               11 King Philip           14-10.00  
 11 Weber, Michael            09 Milford               11-10.50  
Flight  2  
  1 Heng, Chansakada          12 Attleboro             19-11.00  
  2 Pires, Jake               12 Taunton               18-11.00  
  3 Friend, Aiden             11 Mansfield             18-04.50  
  4 Tavares, Luares           12 Taunton               18-04.00  
  5 Zaccardi, Nate            11 Franklin              17-03.00  
  6 Gordon, Luke              10 Franklin              16-11.00  
  7 Williamson, Cody          12 Franklin              16-08.00  
  7 Boisvert, Curtis          11 Mansfield             16-08.00  
  9 Theldune, Damian          10 Taunton               16-03.00  
 10 Hoo-Delvalle, Micah       10 Attleboro             15-01.00  
 -- Graham, Nick              09 Mansfield                   ND  
Flight  3  
  1 Sofi, Samir               12 Stoughton             21-00.00  
  2 Matier, Isaiah            12 Oliver Ames           20-10.50  
  3 Green, Lennox             12 Stoughton             19-10.50  
  4 McDonald, Kevin           12 Stoughton             19-07.00  
  5 Boone, Brandon            11 Oliver Ames           19-01.00  
  6 Williamson, Cameron       12 Oliver Ames           18-06.50  
  7 Ofonagoro, Kenny          11 Canton                17-09.50  
  8 Darcy, Gerard             12 Foxborough            17-04.50  
  9 Vishny, Oren              10 Canton                17-00.50  
 10 Hickey, Jake              10 Foxborough            15-10.50  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Cooke, Mike               12 King Philip           47-10.25  
  2 Fess, Ryan                12 King Philip           44-05.00  
  3 Courtney, Brendan         11 North Attleb          42-03.50  
  4 Cooke, James              10 King Philip           41-07.25  
  5 Mankevech, Matt           11 North Attleb          39-07.00  
  6 Cote, Eric                12 King Philip           39-06.00  
  7 Pillarella, Marco         12 Milford               38-03.00  
  8 Duhamel, Nicholas         11 Sharon                36-03.25  
  9 Kennedy, Ryan             12 North Attleb          35-10.50  
 10 Fratello, Ben             11 Sharon                32-08.50  
 11 Casey, Michael            11 Milford               32-06.00  
 12 Williams-Thomas, Daylon   12 Sharon                31-08.25  
 13 Niro, John                10 Milford               30-02.50  
Flight  2  
  1 Erickson, Oliver          12 Mansfield             51-04.00  
  2 Riedel, Jack              12 Franklin              48-02.00  
  3 Bray, Matthew             12 Attleboro             46-05.50  
  4 Courier, Zach             12 Mansfield             43-09.00  
  5 Carpino, Michael          11 Mansfield             42-09.25  
  6 Moreau, Stanley           12 Taunton               41-04.00  
  7 Bogdan, David             11 Mansfield             37-08.50  
  8 Joyal, Nathan             10 Attleboro             37-00.00  
  9 Cruz, Ruben               11 Taunton               36-05.00  
 10 Rogers, Mark              12 Taunton               35-07.25  
 11 Volpe, Adam               12 Taunton               34-01.50  
 12 Finnestad, Spencer        12 Franklin              33-04.50  
 13 Hardy, Jacob              10 Attleboro             32-04.00  
Flight  3  
  1 Lucas, Kevin              11 Stoughton             43-08.00  
  2 Jackson, Jaylyn           11 Foxborough            41-00.00  
  3 Rossi, Eric               12 Oliver Ames           39-00.00  
  4 Longley, Connor           12 Foxborough            35-06.50  
  5 Romero, David             12 Oliver Ames           34-04.00  
  6 Aronson, Jake             10 Oliver Ames           30-08.00  
  7 Loewen, Bruce             12 Foxborough            30-06.00  
  8 Walsh, Brendan            09 Stoughton             29-06.00  
  9 McCormick, Garrett        12 Stoughton             29-00.00  
 10 Stenstrom, Alex           10 Stoughton             28-05.50  
 11 Cooney, Shane             12 Oliver Ames           28-05.00  
 11 Mok, Wilton               12 Canton                28-05.00  
 13 Elfman, Dylan             10 Foxborough            27-08.50  
 14 Keir, Sam                 10 Canton                27-00.50  
 15 Mendillo, Benjamin        09 Canton                24-11.50  



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News