Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Southern Worcester County League Dual Meet #5 -West

Sturbridge, MA, January 15, 2014

[Dual Meet Scores ]

Event Results

Run at Tantasqua Regional HS

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/15/2014 08:19 PM
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                                 Dual Meet #5                                  
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash TAN
===================================================================
    S.W.C.L.: #  7.10  12/22/2010  Tory Miles, Millbury                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Jenny Quan                JR Millbury                  7.70   3 
  1 Kate Shannon              JR Grafton                   7.70   1 
  3 Aviya Singer              SO Shepherd Hill             7.80   1 
  4 Meaghan Kelley            FR Tantasqua                 7.90   3 
  4 Cassie Lavallee           SR Tantasqua                 7.90   5 
  6 Tessa Wise                FR Shepherd Hill             8.00   2 
  6 Kayla Kintchen            JR Oxford                    8.00   5 
  6 Jocelyn Pepka             SR Shepherd Hill             8.00   1 
  9 Amelia Ashworth           SO Tantasqua                 8.20   4 
  9 Katie Marlette            JR Grafton                   8.20   1 
  9 Julia Luppi               SR Woodstock                 8.20   3 
 12 Megan Howe                JR Oxford                   J8.20   3 
 13 Ashley Marquis            SR Grafton                   8.30   2 
 14 Christina White           SR Tantasqua                 8.40   3 
 14 Nicole Gentilucci          8 Millbury                  8.40   4 
 16 Kassandra Jaskolski       SO Shepherd Hill             8.50   2 
 16 Taylor Fritze             SO David Prouty              8.50   1 
 18 Ella Magan                FR Grafton                   8.60   2 
 19 Anna Army                 SO Millbury                  8.70   4 
 20 Jillian Anderson          FR David Prouty              8.80   1 
 21 Casey Preston             FR David Prouty              8.90   2 
 21 Jillian Black             SR Woodstock                 8.90   4 
 23 Courtney Williams         FR Woodstock                J8.90   4 
 24 Lauren Hart                  Oxford                   J8.90   4 
 25 Ashley Hamilton            8 Millbury                  9.10   5 
 26 Erin Scovil                7 David Prouty              9.20   2 
 27 Callista Kamau            FR Woodstock                 9.90   5 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    S.W.C.L.: # 43.00  1/5/2011    Brittany Hodgerney, Leicester               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Julia Luppi               SR Woodstock                47.50   6 
  2 Stella Worters            SR Shepherd Hill            47.60   1 
  3 Jenny Quan                JR Millbury                 48.10   4 
  4 Taylor Farland            SR Tantasqua                48.50   4 
  5 Cassie Lavallee           SR Tantasqua                49.30   5 
  6 Isabelle Saunders         SR David Prouty             49.60   1 
  7 Gabriella Prominski       SR Millbury                 50.20   5 
  8 Tessa Wise                FR Shepherd Hill            51.40   3 
  9 Camryn Jankowski          FR Grafton                  52.10   1 
 10 Jocelyn Pepka             SR Shepherd Hill            52.30   2 
 11 Emily Reynolds            SR Shepherd Hill            52.50   2 
 12 Aubrey Pilotte            FR Grafton                  53.20   1 
 13 Casey Preston             FR David Prouty             53.60   3 
 14 Brianna Canavan            7 David Prouty             53.90   2 
 15 Kristen Durand            SO Grafton                  54.00   2 
 16 Kayla Kintchen            JR Oxford                   54.30   4 
 17 Meredith Pine              8 Millbury                 54.50   6 
 18 Chloe Lilly               JR Tantasqua                54.60   6 
 19 Julia Sweeney             SO Grafton                  56.00   3 
 20 Hailey Ballou             SO Woodstock              1:01.10   4 
 21 Ashley White              JR David Prouty           1:04.30   3 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 1:44.00  2/6/2013    Stella Worters, Shepherd Hill             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Emily Thibaud             SR Shepherd Hill          1:51.90   1 
  2 Julia Carrier             FR Oxford                 1:52.70   2 
  3 Kate Shannon              JR Grafton                1:58.30   1 
  4 Brooklynn Saracina        SO Woodstock              2:06.20   2 
  5 Ella Magan                FR Grafton                2:07.10   1 
  6 Odessa Gaulin             JR Tantasqua              2:09.40   2 
  7 Amelia Ashworth           SO Tantasqua              2:09.80   2 
  8 Grace Boutiette           FR Shepherd Hill          2:09.90   1 
  9 Marissa Moquin            JR Millbury               2:11.60   2 
  9 Samantha Muir             SO Tantasqua              2:11.60   2 
 11 Allison Fasold            SO Grafton                2:11.90   1 
 12 Erin Scovil                7 David Prouty           2:12.00   1 
 13 Veronica Dumas            SO Shepherd Hill          2:14.20   1 
 14 Olivia Kiritsis           SO Shepherd Hill          2:15.10   1 
 15 Rowan Luff                 7 Millbury               2:15.70   2 
 16 Brittney Michaels          7 David Prouty           2:16.90   1 
 17 Michaela Smith            SO Grafton                2:19.90   1 
 18 Erin Butts                SO Tantasqua              2:20.40   2 
 19 Jennifer Diamond           7 Millbury               2:20.50   2 
 20 Katy DuBois               JR Oxford                 2:20.70   2 
 21 Hannah Hutchinson         FR Grafton                2:24.60   1 
 22 Isobel Couture            JR Tantasqua              2:25.10   2 
 23 Julia Ucher               SO Shepherd Hill          2:25.50   1 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 3:12.60  2/6/2011    Stella Worters, Shepherd Hill             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Valerie Thibaud           SR Shepherd Hill          3:19.80   1 
  2 Lauren Anderson           SO Grafton                3:31.00   1 
  3 Lucy Harmon               JR Shepherd Hill          3:36.10   1 
  4 Chloe Doyon               SR Oxford                 3:37.30   2 
  5 Erin LaBounty             SR Grafton                3:40.40   1 
  6 Amanda Gevry              FR Oxford                 3:43.10   2 
  7 Maddison Mayberry         JR Tantasqua              3:44.40   2 
  8 Maria DiDomenica          SR Millbury               3:46.10   2 
  9 Jennifer Wade             FR Shepherd Hill          3:47.80   1 
 10 Jordyn Woodland           FR Woodstock              3:49.20   2 
 11 Rebecca Carroll           SR Grafton                3:51.50   1 
 12 Nicole Cummings           SO David Prouty           3:57.20   1 
 13 Nicole Cadro              JR Woodstock              4:00.80   2 
 14 Jewelia Aubin             SO Woodstock              4:07.40   2 
 15 Rebecca Carr              SO Tantasqua              4:08.40   2 
 16 Ivy Richter               JR Millbury               4:11.90   2 
 17 Ellen Butts               JR Tantasqua              4:17.90   2 
 18 Julianne Green            FR Shepherd Hill          4:21.00   1 
 19 Laura Polizoti            SR Tantasqua              4:23.30   2 
 20 Emily Donnelly             7 Millbury               4:25.80   2 
 21 Maddie Cummings           FR Grafton                4:34.40   1 
 22 Maura Riel                SO Tantasqua              4:50.70   2 
 23 Morgan Sullivan           JR Shepherd Hill          5:31.60   1 
 24 Aradhana Bissoondial       7 Millbury               6:19.90   2 
 
Girls 1 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 5:37.98  1/30/2008   Allee Sheehan, Grafton                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauren Anderson           SO Grafton                5:48.20  
  2 Lucy Harmon               JR Shepherd Hill          5:49.60  
  3 Lawrence Sylvia           FR Woodstock              5:52.10  
  4 Maddison Mayberry         JR Tantasqua              6:01.50  
  5 Maria DiDomenica          SR Millbury               6:08.80  
  6 Amanda Gevry              FR Oxford                 6:19.50  
  7 Chloe Doyon               SR Oxford                 6:20.30  
  8 Caitlyn Starr             SO Shepherd Hill          6:35.90  
  9 Christen DiCarlo          SO Tantasqua              6:36.80  
 10 Emily Peacock             SR Grafton                6:40.20  
 11 Caelin Hetherman          JR Shepherd Hill          6:40.30  
 12 Rae Deveney               FR Grafton                6:43.70  
 13 Sabreina Brunelle         SO Woodstock              6:43.80  
 14 Nicole Cummings           SO David Prouty           6:49.70  
 15 Faye Rhault               SO Tantasqua              6:55.10  
 16 Megan Feragne             SO Woodstock              6:56.50  
 17 Annie Melanson            SO Grafton                7:01.40  
 18 Kaycee Roy                SR Shepherd Hill          7:12.90  
 19 Sarah Jenkel              FR Millbury               7:13.00  
 20 Elizabeth Quevillon       JR Tantasqua              7:19.50  
 21 Brittany Sequeiros        JR Shepherd Hill          7:44.70  
 22 Chloe O'Brien             FR Tantasqua              8:22.40  
 
Girls 2 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 12:03.48  2/6/2011    Julie Richer, Northbridge                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia Carrier             FR Oxford                12:53.40  
  2 Juleanna Schultz          JR Shepherd Hill         13:27.90  
  3 Stella Worters            SR Shepherd Hill         13:28.10  
  4 Emily Peacock             SR Grafton               13:59.50  
  5 Rowan Luff                 7 Millbury              14:06.50  
  6 Katelyn Delay             FR Grafton               14:11.00  
  7 Annie Melanson            SO Grafton               14:41.70  
  8 Elizabeth Quevillon       JR Tantasqua             15:19.10  
  9 Clara Fiammetti           JR Shepherd Hill         15:26.40  
 10 Jennifer Diamond           7 Millbury              15:39.30  
 11 Autumn Vadenais           SO Tantasqua             16:03.60  
 
Girls 55 Meter Hurdles TAN
===================================================================
    S.W.C.L.: #  8.30  2/6/2013    Emily Dawidczyk, Oxford                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Liz Matson                SR Millbury                  9.70   4 
  2 Robyn Thornburg           SR Millbury                  9.80   4 
  2 Gabriella Prominski       SR Millbury                  9.80   3 
  4 Aviya Singer              SO Shepherd Hill             9.90   1 
  5 Anna Grudzinski           JR Woodstock                10.00   3 
  5 Mikayla Guskey            SO Shepherd Hill            10.00   1 
  7 Katie Marlette            JR Grafton                  10.40   1 
  8 Lauren Lyver              SO Grafton                  11.00   1 
  8 Cali Evans                FR Grafton                  11.00   2 
  8 Megan Howe                JR Oxford                   11.00   3 
 11 Christina White           SR Tantasqua               J11.00   3 
 12 Leann Ritchie             SO Shepherd Hill            11.40   2 
 13 Isobel Couture            JR Tantasqua                11.50   4 
 14 Chelsea White             JR David Prouty             11.60   1 
 15 Kelsey Weeden              7 Millbury                 11.70   3 
 15 Lauren Hart                  Oxford                   11.70   4 
 17 Brianna Canavan            7 David Prouty             11.90   2 
 18 Anna Carvalho             FR David Prouty             12.00   1 
 19 Erin Butts                SO Tantasqua                12.10   4 
 20 Aubrey Pilotte            FR Grafton                  12.20   2 
 21 Julianne Green            FR Shepherd Hill           J12.20   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    S.W.C.L.: # 4:25.92  2/4/2009    , Shepherd Hill                           
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Shepherd Hill                                       4:46.90  
  2 Tantasqua                                           4:52.90  
  3 Woodstock                                           4:53.10  
  4 David Prouty                                        4:53.70  
  5 Grafton                                             5:01.10  
 
Girls High Jump
================================================================
    S.W.C.L.: # 5-03.50  1/19/2011   Emily Cahill, Uxbridge                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Farland            SR Tantasqua              4-11.00  
  2 Ellen Butts               JR Tantasqua              4-07.00  
  3 Gabriella Prominski       SR Millbury              J4-07.00  
  4 Aviya Singer              SO Shepherd Hill          4-05.00  
  4 Jocelyn Pepka             SR Shepherd Hill          4-05.00  
  6 Anna Grudzinski           JR Woodstock              4-03.00  
  7 Faye Rhault               SO Tantasqua             J4-03.00  
  8 Emily Reynolds            SR Shepherd Hill          4-01.00  
  8 Cali Evans                FR Grafton                4-01.00  
  8 Kristen Durand            SO Grafton                4-01.00  
 11 Rachel Clogston           JR David Prouty          J4-01.00  
 12 Caitlyn Starr             SO Shepherd Hill          3-11.00  
 -- Anna Carvalho             FR David Prouty                NH  
 
Girls Shot Put
================================================================
    S.W.C.L.: # 38-01.50  1/29/2004   Pam Glennon, Tantasqua                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Taylor Farland            SR Tantasqua             26-01.00  
  2 Chloe Lilly               JR Tantasqua             26-00.00  
  3 Cynthia White             JR Tantasqua             24-09.00  
  4 Lindsey Crain             SR Millbury              24-08.50  
  5 Maria DiDomenica          SR Millbury              23-05.00  
  6 Odessa Gaulin             JR Tantasqua             22-11.00  
  7 Hannah Weaver             SR Grafton               22-10.00  
  8 Ashley Fagan              SR Shepherd Hill         22-09.00  
  9 Lyndsey Davolio            8 Millbury              22-06.50  
 10 Liz Shemeth               SO David Prouty          22-04.25  
 11 Cassie Stockhaus          FR Millbury              21-11.00  
 12 Brooke Walker             JR Shepherd Hill         21-08.75  
 13 Hannah Johnson            SR Woodstock             21-03.25  
 14 Katie Marlette            JR Grafton               20-10.50  
 15 Annie Melanson            SO Grafton               20-09.00  
 16 Katy DuBois               JR Oxford                20-01.00  
 17 Bella Thornton            FR Grafton               19-08.00  
 18 Abigail Smith             JR Shepherd Hill         19-05.50  
 19 Anna Rondeau               7 David Prouty          18-10.00  
 20 Casey Preston             FR David Prouty          18-06.50  
 21 Alexis Kunesch            FR David Prouty          18-00.25  
 
Boys 55 Meter Dash TAN
===================================================================
    S.W.C.L.: #  6.50  1/22/2003   Babe Predella, Brendan Whitson,, Tantasqua, 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jscott MacDuffie          JR Grafton                   6.90   1 
  1 Paul James                JR Tantasqua                 6.90   3 
  3 Jacob Jachimczyk          SR Shepherd Hill             7.00   1 
  3 Michael Valentino         JR Oxford                    7.00   4 
  3 Chandapaul Hamilton       SR Woodstock                 7.00   3 
  7 Luis Martinez             JR Shepherd Hill            J7.00   1 
  8 Dean Patulak              JR Grafton                  J7.00   1 
  8 Rob Dukes                 JR David Prouty              7.10   1 
  8 Elijah Jenkins            SR Oxford                    7.10   3 
 10 Billy Harrington          SR Woodstock                 7.20   4 
 10 Ben Zwiebel               JR Tantasqua                 7.20   5 
 10 Jack Sullivan             JR Shepherd Hill             7.20   2 
 13 Liam Seguin               SR Tantasqua                J7.20   4 
 14 Thomas Krushinskie        JR Grafton                   7.40   2 
 14 Cameron Saracina          SR Woodstock                 7.40   5 
 16 Kyle Shedden              SO David Prouty              7.50   1 
 17 Keelhid Hart              SO David Prouty              7.60   2 
 17 Zack Hidenfelter          SR Millbury                  7.60   3 
 17 Andrew Tichy              JR Tantasqua                 7.60   5 
 20 Ryan Hudgin                  Millbury                  7.70   5 
 20 Alexander Marquis         SO Grafton                   7.70   2 
 22 Stephen Meyers            FR Shepherd Hill            J7.70   2 
 23 William Sullivan          FR Oxford                    7.80   5 
 23 Jack Archambeault            Woodstock                 7.80   4 
 25 Blayde Malburne           SR David Prouty              7.90   2 
 25 Anthony Bianchi           JR Millbury                  7.90   4 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    S.W.C.L.: # 37.16  2/1/2006    Alex Engel, Prouty                          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Owen Walter               SR Tantasqua                39.40   5 
  2 Connor St. Germain        JR Oxford                   39.50   4 
  3 Paul James                JR Tantasqua                40.20   4 
  4 Keefer Canty              SR Grafton                  40.40   1 
  5 Jacob Jachimczyk          SR Shepherd Hill            41.00   1 
  6 Chandapaul Hamilton       SR Woodstock                41.20   4 
  7 Alexander Zielinski       SR Shepherd Hill            41.50   2 
  8 Kenny Bond                SO Shepherd Hill            42.00   3 
  9 Billy Harrington          SR Woodstock                42.10   5 
 10 Frankie Gallagher         SR Millbury                 42.30   4 
 11 Ben Zwiebel               JR Tantasqua                42.80   6 
 12 Rhett Champagne           JR Millbury                 43.60   5 
 13 Jack Archambeault            Woodstock                43.70   7 
 13 Deon Poth                 JR Oxford                   43.70   5 
 15 Mike Lammi                SR David Prouty             43.80   1 
 16 Nick Gorman               SR Tantasqua                44.00   7 
 17 Alexander Marquis         SO Grafton                  45.40   3 
 18 Michael Tilly             FR Shepherd Hill            45.70   2 
 19 Brendan Gallagher         SR Woodstock                45.90   6 
 20 Blayde Malburne           SR David Prouty             46.10   1 
 20 Thomas Krushinskie        JR Grafton                  46.10   2 
 20 William Sullivan          FR Oxford                   46.10   6 
 23 Kyle Shedden              SO David Prouty             47.70   2 
 24 Jared Lousion             SO David Prouty             51.00   3 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 1:24.90  1/19/2005   Doug Caves, Oxford                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cam Dacey                 JR David Prouty           1:31.30   1 
  2 Elijah Fossas             SR Shepherd Hill          1:33.70   1 
  3 Caleb White               SR Shepherd Hill          1:35.60   1 
  4 Joe James                 JR Tantasqua              1:37.50   2 
  5 Austin Greene             SO Oxford                 1:38.50   2 
  6 Matt Bressette            SO Tantasqua              1:38.80   2 
  7 Brian Burns               FR Shepherd Hill          1:41.10   1 
  8 Matt Via                  SO Tantasqua              1:42.60   2 
  9 Mitchell Hasse            SR Shepherd Hill          1:43.30   1 
 10 Tom Molnar                SO Tantasqua              1:46.40   2 
 11 Sam Fournier              SO Woodstock              1:47.80   2 
 12 Connor Melican            SO Grafton                1:47.90   1 
 13 Tyler Bell                SO Shepherd Hill          1:48.70   1 
 14 Zach Starmer              SR Tantasqua              1:49.90   2 
 15 Richard Lesieur           FR Oxford                 1:50.30   2 
 16 Joshua Birdsall           SO Grafton                1:54.00   1 
 17 Zoran Haines                 Woodstock              1:54.60   2 
 18 Micah Laird               FR Tantasqua              1:57.30   2 
 19 Nick Bibeault                Woodstock              2:02.40   2 
 20 Phil Young                SO David Prouty           2:03.10   1 
 21 Sean Hennigan             SO David Prouty           2:09.10   1 
 22 John Prominski             7 Millbury               2:10.40   2 
 23 Alex Shepherd             SO Oxford                 2:13.50   2 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 2:45.10  1/29/2009   Will Faden, Grafton                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brendan Pratt             SR Shepherd Hill          2:53.60   1 
  2 Matthew Rich              JR Woodstock              2:56.20   2 
  3 Congke Li                 SR Shepherd Hill          3:05.90   1 
  4 Tyler Bulak               JR Tantasqua              3:09.50   2 
  5 William Cournoyer         SO Oxford                 3:12.00   2 
  6 Keshav Patel              SO Tantasqua              3:14.10   2 
  7 Kang Nam                  SR Grafton                3:15.50   1 
  8 Paul Plichon              FR Grafton                3:17.00   1 
  9 Kieran Croucher           FR Grafton                3:26.30   1 
 10 Dave Schmida              SO Tantasqua              3:27.10   2 
 11 Dan Stevens               FR Shepherd Hill          3:27.60   1 
 12 Tyler Fitman              JR David Prouty           3:29.10   1 
 13 Connor Ricci              SO Tantasqua              3:31.50   2 
 14 Liam O'Loughlon           SO Shepherd Hill          3:32.40   1 
 15 Andrew Mortarelli         JR Tantasqua              3:34.10   2 
 16 Harrison Bourdeau          7 Millbury               3:35.60   2 
 17 Dolan Hill                SO Shepherd Hill          3:36.80   1 
 18 Joe Espisito              FR David Prouty           3:37.40   1 
 19 Cole Cashman              FR David Prouty           3:38.30   1 
 20 Kyle Taubert               7 Millbury               4:18.10   2 
 21 Rigo Sanchez               7 Millbury               4:22.20   2 
 
Boys 1 Mile Run
===================================================================
    S.W.C.L.: # 4:41.83  2/4/2009    Will Faden, Grafton                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jason Bangs               SR Shepherd Hill          5:15.60   1 
  2 Sean Perry                SR Woodstock              5:23.50   2 
  3 Michael McCarthy          SR Oxford                 5:24.40   2 
  4 Tyler Bulak               JR Tantasqua              5:26.00   2 
  5 Sam Fournier              SO Woodstock              5:28.20   2 
  6 William Cournoyer         SO Oxford                 5:28.60   2 
  7 Paul Plichon              FR Grafton                5:35.60   1 
  8 Liam O'Shea               SO Millbury               5:37.00   2 
  9 Ian Burgess               JR Woodstock              5:39.50   2 
 10 Kieran Croucher           FR Grafton                5:43.20   1 
 11 Sam Kusek                 SO Shepherd Hill          5:44.40   1 
 12 Luke Gerrish              FR Tantasqua              5:45.30   2 
 13 Tyler Fitman              JR David Prouty           5:47.10   1 
 14 Jack Howard               FR Shepherd Hill          5:47.50   1 
 15 Henry Valcour             FR Tantasqua              5:50.60   2 
 15 Richard March             FR Shepherd Hill          5:50.60   1 
 17 Jesse Fimian              SO Tantasqua              5:59.10   2 
 18 Matthew Elloso            FR Grafton                6:03.40   1 
 19 Brandon Sears             SO Tantasqua              6:10.60   2 
 20 Nick Bibeault                Woodstock              6:14.90   2 
 21 Joe Espisito              FR David Prouty           6:15.30   1 
 22 Nick Beaudry              SR Tantasqua              6:22.20   2 
 23 Andrew Ramano             FR David Prouty           6:24.50   1 
 24 Tyler Provencher          FR Oxford                 6:25.10   2 
 25 Cole Mueller               7 Millbury               6:50.60   2 
 26 Oliver Nelson              7 Millbury               7:23.30   2 
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    S.W.C.L.: # 10:14.10  1/12/2009   Will Faden, Grafton                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joe Belmonte              SO Shepherd Hill         11:18.40  
  2 Anthony Rizzo             SO Oxford                11:26.30  
  3 Chris Johnson             SR Shepherd Hill         11:30.80  
  4 Kang Nam                  SR Grafton               11:50.10  
  5 Keshav Patel              SO Tantasqua             11:52.60  
  6 Zoran Haines                 Woodstock             12:12.50  
  7 John Mancini              FR Shepherd Hill         12:13.70  
  8 Jacob Luke                FR Tantasqua             12:17.60  
  9 Dylan Berridge            JR Woodstock             12:18.90  
 10 Daniel Roy                FR Shepherd Hill         12:22.20  
 11 Richard Lesieur           FR Oxford                12:27.30  
 12 Aiden Desjarden           SO Grafton               12:28.60  
 13 Justin Luke               FR Tantasqua             12:30.10  
 14 Matthew Poutre            FR Oxford                12:44.00  
 15 Cullen McCarthy           SO Tantasqua             12:55.10  
 16 Erik Borowski             SR Tantasqua             13:08.20  
 17 James Joyce               FR David Prouty          14:20.00  
 18 Nick Stanley              SR Tantasqua             15:24.50  
 
Boys 55 Meter Hurdles TAN
===================================================================
    S.W.C.L.: #  7.80  1/23/2008   Scott Smith,Zach Hellyar,, Shepherd Hill, Ta
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Caleb White               SR Shepherd Hill             8.20   1 
  2 Connor St. Germain        JR Oxford                    8.50   3 
  3 James Simpson             SR Tantasqua                 8.80   5 
  3 Joe Mielinski             SR Shepherd Hill             8.80   2 
  5 Keefer Canty              SR Grafton                   8.90   2 
  5 Cameron Saracina          SR Woodstock                 8.90   4 
  7 Sam Allen                 JR Tantasqua                 9.20   3 
  8 Matt Via                  SO Tantasqua                 9.30   4 
  8 Frankie Gallagher         SR Millbury                  9.30   3 
 10 Nick Gorman               SR Tantasqua                 9.40   5 
 11 Dean Patulak              JR Grafton                   9.60   1 
 12 Patrick Salisbury         JR Woodstock                 9.70   3 
 13 Andrew Turco              FR Millbury                 10.00   4 
 13 Guilherme Centurione      SR Grafton                  10.00   1 
 15 Jamie Wildgoose           SR Woodstock                10.30   5 
 16 Riley Burns               SR Woodstock                10.40   5 
 16 James Laney               FR David Prouty             10.40   1 
 18 Michael Tilly             FR Shepherd Hill            10.60   2 
 19 Mark Vogel                JR Grafton                  10.70   2 
 20 Kyle Weagle               SO Oxford                   11.20   5 
 21 Josh Dukes                FR David Prouty             11.40   2 
 22 Sam Nairn                 FR David Prouty             12.30   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    S.W.C.L.: # 3:51.77  2/4/2009    , Shepherd Hil                            
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Tantasqua                                           4:03.10  
  2 Shepherd Hill                                       4:03.80  
  3 Grafton                                             4:09.00  
  4 Oxford                                              4:12.80  
  5 David Prouty                                        4:19.50  
  6 Woodstock                                           4:28.30  
 
Boys High Jump
================================================================
    S.W.C.L.: #  6-04  12/23/2009  Billy Callahan, Auburn                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Liam Seguin               SR Tantasqua              5-07.00  
  2 Sam Allen                 JR Tantasqua             J5-07.00  
  3 Michael Valentino         JR Oxford                J5-07.00  
  3 Elijah Jenkins            SR Oxford                J5-07.00  
  5 Guilherme Centurione      SR Grafton                5-05.00  
  6 Raindolf Amedeka          JR Grafton                5-03.00  
  7 Peter Calabrese           SO Woodstock             J5-03.00  
  7 Mark Vogel                JR Grafton               J5-03.00  
  9 Cam Dacey                 JR David Prouty          J5-03.00  
 10 Frankie Gallagher         SR Millbury              J5-03.00  
 11 Alexander Zielinski       SR Shepherd Hill          5-01.00  
 11 Owen Walter               SR Tantasqua              5-01.00  
 13 Connor St. Germain        JR Oxford                J5-01.00  
 14 Caleb White               SR Shepherd Hill         J5-01.00  
 15 Riley Burns               SR Woodstock              4-11.00  
 16 Dean Patulak              JR Grafton               J4-11.00  
 17 Luis Martinez             JR Shepherd Hill         J4-11.00  
 -- Zack Hidenfelter          SR Millbury                    NH  
 -- Noel Casiano              FR David Prouty                NH  
 -- Rob Dukes                 JR David Prouty                NH  
 -- Connor Ricci              SO Tantasqua                   NH  
 -- Michael Tilly             FR Shepherd Hill               NH  
 -- Marcus Valenti            SO Woodstock                   NH  
 
Boys Shot Put
================================================================
    S.W.C.L.: # 53-11  1/29/2009   Andrew Piscaelli, Millbury                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chase Flibbert            JR Shepherd Hill         41-06.00  
  2 Drew Cutress              JR Shepherd Hill         40-01.50  
  3 Andrew Tichy              JR Tantasqua             38-07.00  
  4 Joseph Menard             JR Woodstock             36-09.50  
  5 Matt Shemeth              JR David Prouty          36-05.00  
  6 Matt Beland               SR Tantasqua             36-03.50  
  7 Bobby Law                 SR Tantasqua             35-07.00  
  8 Joshua Ponce De Leon      SR Shepherd Hill         34-04.50  
  9 Mike Lammi                SR David Prouty          34-00.00  
 10 Jack Fontana              FR Grafton               33-10.25  
 11 Noah McDuffie             SO Millbury              32-01.00  
 12 Ben Miles                 SR Millbury              30-08.50  
 13 Cole Fontana              SO Grafton               30-08.25  
 14 Shane Howard              JR Oxford                30-07.50  
 15 Reinert Angle             JR Woodstock             29-10.00  
 16 Billy Harrington          SR Woodstock             28-10.00  
 17 Tom Molnar                SO Tantasqua             28-07.50  
 18 Nicholas Gilchrist        SO Grafton               28-07.00  
 19 Ryan Handlin              SO Oxford                28-04.50  
 20 Andrew Shore              SR Shepherd Hill         27-02.50  
 21 Chris Poutre              SO Oxford                25-07.50  
 22 Patricio Fuentes          SR Millbury              23-11.50  
 23 Christopher Rogan          8 Millbury              18-05.50  
 
Mixed Shot Put j.v.
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dean Patulak             MJR Grafton               28-01.50  
  2 Matthew Schmida          MFR Tantasqua             23-03.00  
  3 Joel Gardner             MSO Millbury              21-06.00  
  4 Trevor McWalters         MFR Millbury              20-11.00  
  5 Statia Morgan-Kamyck      W8 Millbury              19-01.00  
  6 Liz Moseley              WSR Millbury              18-11.00  
  7 Cole Amadio              MFR Tantasqua             18-06.00  
  8 Allison Chevalier        WSR Shepherd Hill         14-10.00  
  9 Lara Malitzki            WJR Shepherd Hill         14-02.00  
 10 Jacob Williams            M7 Millbury              13-08.00  
 10 Stephanie McKinney       WJR Shepherd Hill         13-08.00  



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News