Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

MidWach Division C League Meet

Fitchburg HS - Fitchburg, MA, February 3, 2014

Event Results & Team Scores

Results courtesy of First Time Out


Licensed to First Time Out - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/4/2014 11:22 AM
             Midland  Wachusett Division C League Meet - 2/3/2014              
                         Fitchburg HS - Fitchburg, MA                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Elijah Bosselait          12 Narragansett          43-08.50  
  2 Alex Howard               10 Narragansett          39-08.00  
  3 Ben Arcangeli             11 Oakmont               39-05.00  
  4 Alex Walker               11 Ayer Shirley          38-03.75  
  5 Trevor Brown              12 Oakmont               38-01.50  
  6 Max Cooley                12 Lunenburg             37-03.00  
  7 Jake DeGrace              11 Lunenburg             36-08.25  
  8 Keshon Garrett            12 Ayer Shirley          36-02.75  
  9 Camden Brown              12 Oakmont               36-00.00  
 10 Trent Watson              10 Ayer Shirley          35-08.25  
 11 Max Corbett               11 Lunenburg             35-07.75  
 12 Noah Wheeler              11 Narragansett          34-10.25  
 13 Jon Schmidt               10 Bromfield             34-08.25  
 14 Beck Peterson             10 Bromfield             34-00.00  
 15 Andrew Pelkey             11 Murdock               33-04.50  
 16 Ryan Byrne                10 Bromfield             32-06.75  
 17 Robert Pesce              11 Murdock               32-01.50  
 18 Brian Cahill              10 Littleton             31-09.50  
 19 Thomas Aho                 9 Murdock               26-01.00  
 20 Darien Waugh               9 Gardner               24-09.00  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Austin Landress           11 Murdock                5-08.00  
  2 Evan Welch                12 Narragansett          J5-08.00  
  3 Jonah Kattau              12 Gardner                5-04.00  
  3 Hunter Gray               10 Littleton              5-04.00  
  5 Matt Buscanera             9 Narragansett          J5-04.00  
  6 Andrew Pelkey             11 Murdock                5-02.00  
  7 Jake DeGrace              11 Lunenburg             J5-02.00  
  7 Jonathan Trott            10 Littleton             J5-02.00  
  7 Trevor Raux               11 Gardner               J5-02.00  
 10 Johnny Donell             12 Ayer Shirley          J5-02.00  
 11 Jonathan Hudson           12 Lunenburg             J5-02.00  
 12 Bryant Welch              10 Narragansett           5-00.00  
 13 Austin Hawkins            12 Oakmont               J5-00.00  
 -- Dylan Mei                 11 Oakmont                     NH  
 -- Brian Johnson             12 Oakmont                     NH  
 -- Alex Walker               11 Ayer Shirley                NH  
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Price Day                 11 Bromfield             11:05.83  
  2 Jordan Manuel              9 Murdock               11:11.41  
  3 Spencer Tess               9 Littleton             11:28.87  
  4 Matt Davis                 9 Oakmont               11:30.56  
  5 Justice Graves            10 Narragansett          11:30.60  
  6 Steve Ingman               8 Murdock               11:40.62  
  7 Ethan Matthews             8 Ayer Shirley          11:54.47  
  8 Deven Burrows              9 Oakmont               11:58.73  
  9 Ryell deRuijter            8 Bromfield             11:58.81  
 10 Chris McCauliff            8 Lunenburg             12:03.74  
 11 James Magee               10 Littleton             12:23.52  
 12 Brian O'Sullivan           7 Narragansett          12:31.63  
 13 William Ernst              8 Ayer Shirley          12:47.32  
 14 Robbie Brand               9 Lunenburg             12:49.81  
 15 Robert Morse              11 Littleton             12:55.11  
 16 Jonathan Chipman           9 Gardner               12:59.32  
 -- Charles Miller            11 Lunenburg                   DQ   Lap short
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hunter Gray               10 Littleton                 8.38q  2 
  2 Jake DeGrace              11 Lunenburg                 8.58q  1 
  3 Austin Hawkins            12 Oakmont                   8.76q  3 
  4 Ryan Ouellette            12 Oakmont                   8.86q  3 
  5 Scott Page                11 Narragansett              9.06q  1 
  6 Matt Buscanera             9 Narragansett              9.07q  2 
  7 Johnny Donell             12 Ayer Shirley              9.16   2 
  8 Jason Trainor             10 Littleton                 9.68   1 
  9 Ben Telicki                8 Oakmont                   9.82   3 
 10 Ryan Morse                10 Littleton                10.05   2 
 11 Austin Landress           11 Murdock                  10.18   2 
 12 Alex Howard               10 Narragansett             10.22   1 
 13 Nick Misner               10 Ayer Shirley             10.28   3 
 14 Andrew Gardner            10 Lunenburg                10.58   1 
 15 Chad LeBlanc               9 Lunenburg                10.60   3 
 16 David Blouin               7 Murdock                  11.04   3 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Jake DeGrace              11 Lunenburg                 8.14  
  2 Hunter Gray               10 Littleton                 8.18  
  3 Austin Hawkins            12 Oakmont                   8.66  
  4 Scott Page                11 Narragansett              9.06  
  5 Matt Buscanera             9 Narragansett              9.55  
  6 Ryan Ouellette            12 Oakmont                  20.00  
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brian Johnson             12 Oakmont                   6.96q  1 
  2 Alex Walker               11 Ayer Shirley              7.09q  2 
  3 Trevor Brown              12 Oakmont                   7.16q  3 
  4 Robert Cooney             10 Littleton                 7.21q  1 
  5 Andrew Pelkey             11 Murdock                   7.22q  3 
  6 Camden Brown              12 Oakmont                   7.23q  2 
  7 Nick Swift                11 Murdock                   7.31   2 
  8 Eddie Zhong               11 Bromfield                 7.40   1 
  9 Johnny Donell             12 Ayer Shirley              7.42   1 
 10 Nicholas Lombardy         11 Littleton                 7.45   3 
 11 Silas Bruno                8 Narragansett              7.52   2 
 12 Sam Cooney                12 Littleton                 7.63   3 
 13 Ben Tocci                 12 Lunenburg                 7.64   1 
 14 Cole Duguay               10 Narragansett              7.65   3 
 15 Ethan Johnson             10 Lunenburg                 7.91   2 
 16 Bailley Vaillancourt       9 Narragansett              8.46   2 
 17 Darien Waugh               9 Gardner                   8.49   3 
 18 Jordan Provencial         11 Murdock                   8.55   1 
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brian Johnson             12 Oakmont                   6.94  
  2 Robert Cooney             10 Littleton                 7.09  
  3 Alex Walker               11 Ayer Shirley              7.16  
  4 Trevor Brown              12 Oakmont                   7.21  
  5 Camden Brown              12 Oakmont                   7.27  
  6 Andrew Pelkey             11 Murdock                   7.29  
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Price Day                 11 Bromfield              4:55.74  
  2 Joe Capps                 11 Narragansett           5:01.32  
  3 Steven Hoffman             9 Lunenburg              5:10.31  
  4 Nathan Johnson             9 Littleton              5:12.96  
  5 Derek Burrows              9 Oakmont                5:17.05  
  6 Brendon Miller            12 Oakmont                5:17.75  
  7 Paul Chapman               9 Bromfield              5:22.43  
  8 Rudy Graves               10 Ayer Shirley           5:26.88  
  9 Jacob Hall                 9 Lunenburg              5:33.10  
 10 Benjamin Sawosik          11 Littleton              5:37.61  
 11 Fred Ramos                12 Ayer Shirley           5:37.79  
 12 Seth Viles                11 Gardner                5:49.72  
 13 Nico Donarumo              7 Narragansett           5:59.74  
 14 Alec Hart                  6 Murdock                6:08.26  
 15 James Huff                 9 Murdock                6:12.73  
 16 William Levensailor        7 Ayer Shirley           6:28.75  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Trevor Raux               11 Gardner                1:30.07   5 
  2 Bobby Gardner             12 Lunenburg              1:32.76   5 
  3 Alex Carey-Foster         11 Littleton              1:33.62   5 
  4 Daniel Fournier           12 Murdock                1:36.47   4 
  5 Cole Stecyk                9 Bromfield              1:37.63   4 
  6 Devin Connery             12 Lunenburg              1:37.88   4 
  7 Jonathan Sommer           11 Narragansett           1:38.09   5 
  8 Anthony Blood             12 Oakmont                1:40.15   4 
  9 Dylan Mei                 11 Oakmont                1:40.33   3 
 10 Matthew Leblanc           11 Oakmont                1:41.88   2 
 11 Spencer Roffee            12 Gardner                1:42.24   2 
 12 Nick Cherico              11 Ayer Shirley           1:42.40   3 
 13 Jonathan Trott            10 Littleton              1:44.98   3 
 14 Brian Cahill              10 Littleton              1:45.38   3 
 15 Johnson Dang              10 Ayer Shirley           1:46.68   2 
 16 Rhys Damour               12 Gardner                1:47.92   2 
 17 Daniel Dumford            10 Lunenburg              1:54.36   1 
 18 Evan Couture              10 Narragansett           2:06.09   1 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayden Gray               10 Littleton                40.17   6 
  2 Evan Welch                12 Narragansett             40.23   6 
  3 Joshua Balboni            10 Littleton                41.00   5 
  4 Matthew Rasmuson          12 Oakmont                  41.17   6 
  5 Matthew Vacca             10 Littleton                41.78   4 
  6 Jonathan Hudson           12 Lunenburg                41.80   3 
  7 Josh Eaton                10 Narragansett             42.05   3 
  8 Spencer L'Heureux         12 Gardner                  42.15   4 
  9 Jake DeGrace              11 Lunenburg                42.21   5 
 10 Ben Arcangeli             11 Oakmont                  42.28   3 
 11 Pat Smith                 10 Narragansett             43.93   2 
 12 Ethan Johnson             10 Lunenburg                44.45   2 
 13 Joshua Ramsey              8 Murdock                  50.73   2 
 14 Chris Michaud              8 Murdock                  54.79   1 
 15 Richard Swanson            7 Murdock                1:00.04   1 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joe Capps                 11 Narragansett           2:55.14  
  2 Jordan Manuel              9 Murdock                2:57.34  
  3 Devin Finnerty            11 Littleton              3:00.04  
  4 Andrew Keir               12 Lunenburg              3:03.94  
  5 Justice Graves            10 Narragansett           3:04.74  
  6 Rudy Graves               10 Ayer Shirley           3:05.54  
  7 Matt Davis                 9 Oakmont                3:08.14  
  8 Chris Hill                11 Oakmont                3:10.84  
  9 Tristan Kaldenberg        10 Littleton              3:12.14  
 10 Will Day                   9 Bromfield              3:18.64  
 11 Fred Ramos                12 Ayer Shirley           3:23.34  
 12 Hansen Holland            10 Littleton              3:23.54  
 13 Michael Capps              9 Narragansett           3:26.94  
 14 Emmett Foley              10 Gardner                4:04.14  
 
Event 10  Boys 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Littleton                                           3:56.16   2 
  2 Oakmont                                             4:00.54   2 
  3 Lunenburg                                           4:02.89   2 
  4 Narragansett                                        4:08.82   2 
  5 Gardner                                             4:13.53   1 
  6 Bromfield                                           4:24.38   1 
  7 Murdock                                             4:47.24   1 
  8 Ayer Shirley                                        4:52.57   1 
 
Event 11  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gaelin Farrell            12 Narragansett          37-09.50  
  2 Alyssa LaBrack             9 Murdock               31-08.25  
  3 Casey Collette            11 Lunenburg             28-11.00  
  4 Brianna Harte             11 Bromfield             28-10.00  
  5 Savannah Drowne           10 Narragansett          28-00.25  
  6 Julia Rembetsy-Brown      12 Oakmont               27-05.25  
  7 Clark Abby                11 Lunenburg             26-05.00  
  8 Madeline Cochran          11 Lunenburg             26-03.50  
  9 Sarah Wrigley             12 Narragansett          26-01.00  
 10 Rachel Durgin             12 Murdock               25-09.00  
 11 Arianna White              9 Oakmont               23-10.00  
 12 Jennifer Smith            11 Littleton             22-11.75  
 13 Katie Stone               11 Oakmont               22-06.50  
 14 Aly Comeau                12 Gardner               22-05.50  
 15 Krista Prehl              10 Ayer Shirley          22-00.50  
 16 Taryn Manna                9 Ayer Shirley          21-10.75  
 17 Alana Maher               11 Littleton             21-08.50  
 18 Kierra Caissey             9 Gardner               20-11.50  
 19 Olivia Anderson           11 Gardner               20-00.00  
 20 Barbara Stall             10 Littleton             18-07.50  
 
Event 12  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tess Rembetsy-Brown       10 Oakmont                4-10.00  
  2 Maddy Norton              10 Ayer Shirley          J4-10.00  
  3 Aly Comeau                12 Gardner                4-08.00  
  4 Whitney Mansfield         12 Lunenburg              4-06.00  
  5 Tara Harrington           11 Oakmont               J4-06.00  
  6 Holly Caires              12 Ayer Shirley          J4-06.00  
  7 Kylie Chartier            12 Narragansett          J4-06.00  
  8 Sophia Holman             10 Lunenburg              4-04.00  
  8 Katie Young                9 Littleton              4-04.00  
 10 Grace Turnbull             9 Bromfield             J4-04.00  
 11 Abby Amenta               12 Murdock               J4-04.00  
 12 Sarah Heitmeyer           11 Littleton              4-02.00  
 13 Madeline Cochran          11 Lunenburg             J4-02.00  
 14 Danielle Richard          12 Oakmont               J4-02.00  
 15 Jennifer McGrath           9 Ayer Shirley          J4-02.00  
 16 Brianna Dellechiaie       12 Murdock               J4-02.00  
 17 Alex Saganich              8 Bromfield              4-00.00  
 -- Rebecca Lucier            10 Narragansett                NH  
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brooke Hansel             11 Lunenburg             11:46.82  
  2 Renee Capps               12 Narragansett          12:11.59  
  3 Sylvia Jackson            10 Littleton             12:34.44  
  4 Kate Toll                 10 Bromfield             12:46.25  
  5 Felicia Ingman            12 Murdock               12:47.82  
  6 Julie Feltus               8 Littleton             13:14.00  
  7 Ashley Archangelo         12 Oakmont               13:40.55  
  8 Gillian Macchia           11 Oakmont               13:53.07  
  9 Gabrielle Deschenes        9 Lunenburg             14:12.13  
 10 Sydney Vacca              12 Littleton             14:34.95  
 11 Story Bond                 7 Narragansett          15:47.09  
 12 Jenny Smith                7 Narragansett          15:53.67  
 
Event 14  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Aly Comeau                12 Gardner                   8.71q  1 
  2 Sophia Holman             10 Lunenburg                 9.47q  2 
  3 Tess Rembetsy-Brown       10 Oakmont                   9.50q  3 
  4 Rylie Hammond             12 Narragansett              9.67q  4 
  5 Jen LeClair                9 Littleton                 9.91q  3 
  6 Casey Collette            11 Lunenburg                 9.96q  4 
  7 Brianna Dellechiaie       12 Murdock                  10.02   1 
  8 Shannon Riordan            9 Littleton                10.17   2 
  9 Brianna Berry             10 Lunenburg                10.54   3 
 10 Tara Harrington           11 Oakmont                  10.55   2 
 11 Kaitlyn Wetzel            12 Littleton                10.76   3 
 12 Christina Ricci           12 Oakmont                  10.78   4 
 13 Rachel Durgin             12 Murdock                  10.79   4 
 14 Anya Begue                 8 Bromfield                10.90   2 
 15 Maddy Norton              10 Ayer Shirley             10.98   1 
 16 Teagan Fredericks         10 Narragansett             11.10   1 
 17 Alison Doiron              9 Ayer Shirley             12.12   2 
 18 Deirdre Kennedy           10 Bromfield                12.16   1 
 
Event 14  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Aly Comeau                12 Gardner                   8.63  
  2 Sophia Holman             10 Lunenburg                 9.20  
  3 Tess Rembetsy-Brown       10 Oakmont                   9.49  
  4 Jen LeClair                9 Littleton                 9.81  
  5 Rylie Hammond             12 Narragansett              9.87  
  6 Casey Collette            11 Lunenburg                 9.95  
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Aly Comeau                12 Gardner                   7.73q  1 
  2 Julia Rembetsy-Brown      12 Oakmont                   7.78q  3 
  3 Amy Hunter                10 Bromfield                 7.89q  4 
  4 Hannah Balboni            11 Littleton                 7.99q  2 
  5 Katherine Helmer          10 Lunenburg                 8.19q  3 
  6 Holly Caires              12 Ayer Shirley              8.20q  4 
  7 Taryn Manna                9 Ayer Shirley              8.34   2 
  8 Abby Amenta               12 Murdock                   8.36   1 
  9 Melissa Johnson           11 Oakmont                   8.42   1 
 10 Molly Legenza             11 Littleton                 8.53   2 
 11 Molly Shoemaker            9 Littleton                 8.55   3 
 12 Erin Gyles                 9 Lunenburg                 8.60   4 
 13 Brianna Berry             10 Lunenburg                 8.63   4 
 14 Jaleesa Guadalupe          9 Narragansett              8.80   2 
 15 Symantha Vallee           10 Oakmont                   8.86   3 
 16 Danielle Harris           12 Narragansett              9.18   1 
 17 Alison LeHoux             11 Gardner                   9.61   4 
 17 Caitlin Bosse             10 Gardner                   9.61   2 
 19 Alyssa LaBrack             9 Murdock                   9.79   3 
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Julia Rembetsy-Brown      12 Oakmont                   7.60  
  2 Aly Comeau                12 Gardner                   7.69  
  3 Amy Hunter                10 Bromfield                 7.76  
  4 Hannah Balboni            11 Littleton                 8.04  
  5 Katherine Helmer          10 Lunenburg                 8.19  
  6 Holly Caires              12 Ayer Shirley              8.29  
 
Event 16  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anna Capps                12 Narragansett           5:39.20  
  2 Alana Johnston            10 Littleton              5:41.21  
  3 Taylor Ladue               9 Oakmont                5:49.42  
  4 Felicia Banda             11 Gardner                5:51.54  
  5 Sylvia Jackson            10 Littleton              5:56.71  
  6 Ashley Hyde               11 Lunenburg              5:58.98  
  7 Anna Norton                7 Ayer Shirley           6:22.85  
  8 Taniel Hood                6 Narragansett           6:28.01  
  9 Sophie Beckman             8 Bromfield              6:29.42  
 10 Nicole Caliendo           11 Littleton              6:44.20  
 11 Emily Roberts              7 Murdock                6:55.63  
 12 Kathleen Mazza            12 Murdock                7:06.64  
 
Event 17  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kaylin Ciesluk             9 Oakmont                1:43.87   3 
  2 Sarah Heitmeyer           11 Littleton              1:44.50   3 
  3 Renee Capps               12 Narragansett           1:46.07   3 
  4 Jennifer Smith            11 Littleton              1:48.96   2 
  5 Hannah Leahy               9 Lunenburg              1:51.40   2 
  6 Alexia Lipman             12 Bromfield              1:51.85   1 
  7 Chloe O'Hara               9 Oakmont                1:54.97   2 
  8 Katherine Baker           11 Littleton              2:05.68   1 
  9 Teagan Fredericks         10 Narragansett           2:13.39   1 
 
Event 18  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Julia Rembetsy-Brown      12 Oakmont                  44.69   5 
  2 Bryanna Peters            10 Ayer Shirley             45.68   4 
  3 Kaitlyn Leonard           10 Littleton                46.58   4 
  4 Sophia Holman             10 Lunenburg                47.19   5 
  5 Whitney Mansfield         12 Lunenburg                47.25   4 
  6 Alex Saganich              8 Bromfield                47.60   3 
  7 Sarah Heitmeyer           11 Littleton                48.21   5 
  8 Izzy Ciccolini            11 Oakmont                  48.56   3 
  9 Chandler Farley            8 Lunenburg                50.16   2 
 10 Samantha Sullivan         11 Littleton                51.76   2 
 11 Victoria Swanson           9 Murdock                  52.10   1 
 12 Ivory Moulton              9 Narragansett             53.88   2 
 13 Alison LeHoux             11 Gardner                  58.93   1 
 14 Caitlin Bosse             10 Gardner                1:00.45   1 
 -- Kierra Caissey             9 Gardner                     FS   3 
 
Event 19  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brooke Hansel             11 Lunenburg              3:23.43  
  2 Alana Johnston            10 Littleton              3:35.79  
  3 Kylie Chartier            12 Narragansett           3:39.34  
  4 Ashley Hyde               11 Lunenburg              3:40.97  
  5 Felicia Banda             11 Gardner                3:42.23  
  6 Marissa Bennett           12 Oakmont                3:45.00  
  7 Brianna Richard            9 Oakmont                3:51.70  
  8 Kate Toll                 10 Bromfield              3:52.79  
  9 Kierra Caissey             9 Gardner                3:56.96  
 10 Katie Goodwin             12 Littleton              3:58.51  
 11 Karla Morales             10 Ayer Shirley           3:59.04  
 12 Abby O'Sullivan            9 Narragansett           4:06.49  
 13 Noelle Sands              10 Gardner                4:08.74  
 
Event 20  Girls 4x440 Yard Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Littleton                                           4:38.93  
  2 Lunenburg                                           4:44.46  
  3 Oakmont                                             4:51.22  
  4 Narragansett                                        4:52.91  
  5 Bromfield                                           5:10.09  
  6 Ayer Shirley                                        5:22.96  
 
Event 21  Girls 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bromfield                                           2:01.32   3 
  2 Littleton                                           2:03.23   3 
  3 Lunenburg                                           2:03.87   2 
  4 Oakmont                                             2:03.98   2 
  5 Ayer Shirley                                        2:05.31   3 
  6 Murdock                                             2:09.88   1 
  7 Narragansett                                        2:17.47   1 
 
Event 22  Boys 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Oakmont                                             1:45.62   3 
  2 Murdock                                             1:50.12   1 
  3 Littleton                                           1:51.67   3 
  4 Ayer Shirley                                        1:52.87   1 
  5 Narragansett                                        1:56.63   2 
  6 Gardner                                             1:59.06   2 
 -- Lunenburg                                                DQ   2  Passed out of zone
 -- Bromfield                                                DQ   3  Passed out of zone
 
Event 23  Girls 4x880 Yard Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Littleton                                          10:58.87  
  2 Narragansett                                       11:09.79  
  3 Oakmont                                            11:16.23  
  4 Lunenburg                                          11:17.49  
  5 Murdock                                            12:05.70  
  6 Bromfield                                          12:08.30  
 
Event 24  Boys 4x880 Yard Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Oakmont                                             9:27.91  
  2 Bromfield                                           9:47.55  
  3 Littleton                                           9:50.09  
  4 Lunenburg                                          10:06.68  
  5 Narragansett                                       10:28.65  
  6 Gardner                                            10:31.09  
  7 Murdock                                            11:40.57  
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Littleton                   79        2) Oakmont                    72   
    2) Lunenburg                   72        4) Narragansett               56   
    5) Gardner                     30        6) Bromfield                  29   
    7) Ayer Shirley                21        8) Murdock                    13   
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Littleton                   83        2) Narragansett               72   
    3) Oakmont                     70        4) Lunenburg                  42   
    5) Murdock                     40        6) Bromfield                  31   
    7) Gardner                     19        8) Ayer Shirley               15   



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News