Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Five Points of Life Half and Full Marathon

Gainesville, FL, February 16, 2014

[Marathon Overall | Marathon Age Groups | Half Marathon Overall | Half Marathon Age Groups ]

Marathon overall with half way split

                    Five Points of Life Full Marathon                 

                                 |Age   Place |    Place|
Place   Time    Pace  Half Split |Group Group | Sex  Sex| Bib#   Name                                City State
  1  2:33:48.6   5:52  1:15:34.8  OVRALL   1     M    1  1385  Abraham Kogo                         Hebron, KY             
  2  2:33:52.8   5:52  1:16:46.5  OVRALL   2     M    2  1380  Christopher Cacciapaglia             Melbourne, FL          
  3  2:41:11.5   6:09  1:16:10.5  Relay    1     X    0   229  Fit2Run                                                     
  4  2:41:49.1   6:11  1:21:08.6  OVRALL   3     M    3  1383  Bobby Hensley                        Gainesville, FL        
  5  2:47:55.1   6:25  1:22:03.3  OVRALL   4     M    4  1347  Orinthal Striggles                   Columbia, SC           
  6  2:49:18.6   6:28  1:22:16.3  OVRALL   5     M    5  1312  Cole Bataille                        Winter Haven, FL       
  7  2:51:55.4   6:34  1:20:50.7  25-29    1     M    6  1231  LEONEL SANCHEZ                       SAN JOSE               
  8  2:57:25.8   6:46  1:28:55.5  Master   1     M    7  1417  Jacinto Fernandez                    Gainesville, FL        
  9  3:01:28.6   6:56  1:31:15.2  Master   2     M    8  1363  Bojan Maric                          Clermont, FL           
 10  3:02:11.8   6:57  1:30:50.9  30-34    1     M    9  1356  Ferit Toska                          GAINESVILLE, FL        
 11  3:02:35.3   6:58  1:28:24.1  OVRALL   1     F    1  1277  Mallory Kennedy                      Ft Lauderdale, FL      
 12  3:02:54.1   6:59  1:32:01.7  25-29    2     M   10  1394  David Bucklin                        Fort Lauderdale, FL    
 13  3:03:09.7   6:59   :  :  .   Master   3     M   11  1364  Edward Russell                       Bristol, FL            
 14  3:03:47.4   7:01  1:28:21.8  30-34    2     M   12  1395  Christopher Raye                     Gainesville, FL        
 15  3:04:20.2   7:02  1:31:57.1  35-39    1     M   13  1372  Stephen Lawrence                     St Augustine, FL       
 16  3:04:43.9   7:03  1:32:20.2  30-34    3     M   14  1344  Hutson Rapier                        Gainesville, FL        
 17  3:08:42.7   7:12  1:33:06.1  40-44    1     M   15  1311  Laurent Angibaud                     Gainesville, FL        
 18  3:14:55.9   7:26  1:32:19.9  40-44    2     M   16  1373  Greg Short                           Ocala, FL              
 19  3:16:10.8   7:29  1:37:49.7  40-44    3     M   17  1319  Ken Banks                            Orange Park, FL        
 20  3:18:53.9   7:35  1:38:04.1  30-34    4     M   18  1274  Jonathan Turner                      Gainesville, FL        
 21  3:22:10.7   7:43  1:38:16.5  OVRALL   2     F    2  1337  Alla Kammerdiner                     Las Cruces, NM         
 22  3:22:34.7   7:44  1:38:12.1  30-34    5     M   19  1213  Michael Villeda                      Land O' Lakes, FL      
 23  3:25:57.3   7:52  1:37:50.1  40-44    4     M   20  1404  Joseph Pinter                        Gainesville, FL        
 24  3:26:30.9   7:53  1:28:25.8  25-29    3     M   21  1302  Kellam Bartley                       Gainesville, FL        
 25  3:27:05.5   7:54  1:43:04.6  OVRALL   3     F    3  1409  Emily Mallalieu                      Seffner, FL            
 26  3:28:38.4   7:58  1:44:09.5  35-39    2     M   22   655  Shawn Webber                                                
 27  3:30:31.9   8:02  1:37:50.6  40-44    5     M   23  1220  Mark Ou                              Gainesville, FL        
 28  3:31:11.7   8:04  1:40:51.1  30-34    6     M   24  1217  Michael Upton                        High Springs, FL       
 29  3:32:02.9   8:06  1:42:26.2  OVRALL   4     F    4  1360  Amanda Poppleton                     Gainesville, FL        
 30  3:33:45.1   8:10  1:41:12.1  40-44    6     M   25  1201  Donald Dobbs                         Port Charlotte, FL     
 31  3:35:06.2   8:13  1:43:17.9  OVRALL   5     F    5  1313  Jamie Saunders                       Gainesville, FL        
 32  3:37:20.4   8:18  1:44:38.1  50-54    1     M   26  1400  Joseph Gibbons                       Trinity, FL            
 33  3:39:16.7   8:22  1:43:04.3  35-39    3     M   27  1401  Gregory Gates                        Allendale, NJ          
 34  3:39:41.2   8:23  1:42:27.6  50-54    2     M   28  1205  Steven Lachnicht                     Gainesville, FL        
 35  3:39:49.5   8:23  1:44:12.5  35-39    4     M   29  1399  Dan Stoner                           Gainesville, FL        
 36  3:39:50.6   8:23  1:43:48.6  Master   1     F    6  1322  Nina Helm                            Alta, WY               
 37  3:41:00.9   8:26  1:51:35.3  Relay    2     X    0   228  Double Deuce                         Gainesville, FL        
 38  3:41:17.6   8:27  1:48:14.4  Master   2     F    7  1330  Michelle Richards                    Mcalpin, FL            
 39  3:41:28.5   8:27  1:42:35.8  35-39    5     M   30  1382  Trevor Foulk                         Gainesville, FL        
 40  3:41:30.7   8:27  1:53:32.4  30-34    7     M   31  1209  Bradley Winterroth                   Wesley Chapel, FL      
 41  3:41:39.1   8:28  1:50:14.5  60-64    1     M   32  1406  Gary Schultz                         Alachua, FL            
 42  3:41:40.9   8:28  1:50:51.4  Master   3     F    8   656  Jenny McElroy                                               
 43  3:42:10.9   8:29  1:44:11.8  35-39    1     F    9  1410  Cristina Smy                         Clermont, FL           
 44  3:43:09.5   8:31  1:44:56.3  55-59    1     F   10  1412  Claudia Smith                        Gainesville, FL        
 45  3:43:25.5   8:32  1:41:49.6  35-39    6     M   33  1317  Scott Lindeman                       Tallahassee, FL        
 46  3:44:13.5   8:33  1:50:16.3  25-29    4     M   34  1301  Genya Guzeev                         Knoxville, TN          
 47  3:44:44.2   8:35  1:50:58.6  30-34    8     M   35  1371  Jesse Smith                          Gainesville, FL        
 48  3:45:16.2   8:36  1:50:47.6  30-34    1     F   11  1320  Kelly Shaer                          Gainesville, FL        
 49  3:45:18.2   8:36  1:42:01.3  30-34    9     M   36  1288  Bo Gao                               Gainesville, FL        
 50  3:45:23.2   8:36  1:51:38.8  Relay    3     X    0   241  Publix                               Gainesville, FL        
 51  3:45:40.0   8:37   :  :  .   Relay    4     X    0   237  Mon Coeur                            Newberry, FL           
 52  3:46:18.5   8:38  1:49:46.7  30-34   10     M   37  1374  Corey Williams                       Gainesville, FL        
 53  3:47:26.7   8:41  1:49:42.3  30-34    2     F   12  1339  Kimberly Haven-Peterson              Apopka, FL             
 54  3:47:31.7   8:41  1:56:08.7  Relay    5     X    0   236  Metz Orthodonti Cs Endurance Relay   Gainesville, FL        
 55  3:49:15.7   8:45  1:51:46.1  45-49    1     F   13  1305  Lorie Wilkes                         Hernando, FL           
 56  3:52:47.9   8:53  1:54:25.4  45-49    2     F   14  1224  Shellie Berkelhammer                 Gainesville, FL        
 57  3:54:10.1   8:56  1:57:52.3  Relay    6     X    0   246  Team VetMed                          Palatka, FL            
 58  3:54:20.8   8:57  1:57:52.8  Relay    7     X    0   220  1st Credit Union Of Gainesville      Gainesville, FL        
 59  3:55:20.7   8:59  2:08:02.2  Relay    8     X    0   224  Caroline Is Amazing                  Gainesville, FL        
 60  3:55:21.5   8:59  1:56:51.3  55-59    1     M   38  1289  Scott Ludwig                         Peachtree City, FL     
 61  3:56:24.5   9:01  1:51:53.8  Relay    9     X    0   225  CFG Endurance                        Gainesville, FL        
 62  3:57:15.5   9:03  1:57:36.4  30-34    3     F   15  1297  Colleen Butler                       Monroe, GA             
 63  3:57:25.2   9:04  1:58:28.4  Relay   10     X    0   231  Flamin' Feet                         Tampa, FL              
 64  3:57:41.8   9:04  1:54:25.7  60-64    2     M   39  1386  Rob Faw                              Safety Harbor, FL      
 65  3:59:36.3   9:09  1:58:49.9  30-34   11     M   40  1232  Jonathan Lombardi                    Gainesville, FL        
 66  4:00:00.1   9:10  1:56:03.2  35-39    7     M   41  1215  Calvin Choi                          Gainesville, FL        
 67  4:00:26.5   9:11  2:01:54.4  Relay   11     X    0   234  Hot Mess                             Gainesville, FL        
 68  4:01:20.7   9:13  2:01:18.5  45-49    3     F   16  1309  Jennifer B. Shafer                   Tallahassee, FL        
 69  4:02:45.3   9:16  1:58:06.4  45-49    1     M   42  1387  Kevin Hooper                         Middleburg, FL         
 70  4:02:46.7   9:16  2:01:20.6  Relay   12     X    0   247  The RPN Group At Merril Lynch        Gainesville, FL        
 71  4:03:00.4   9:16  1:57:13.4  35-39    2     F   17  1332  Wendy Siemers                        Mooresville, NC        
 72  4:03:35.5   9:18  2:02:40.2  Relay   13     X    0   230  Fitches                              Gainesville, FL        
 73  4:03:49.4   9:18  2:09:16.2  Relay   14     X    0   248  UF MHA Marathon Relay Team           New Smyrna, FL         
 74  4:03:56.2   9:19  1:59:20.4   1-19    1     F   18  1350  Alexa Grooms                         Gainesville, FL        
 75  4:04:01.7   9:19  1:58:07.8  40-44    1     F   19  1304  Nancy Lay                            Hernando, FL           
 76  4:04:31.8   9:20  1:49:40.3  55-59    2     M   43  1336  Dave Dunn                            Daytona Beach, FL      
 77  4:04:37.3   9:20  2:06:36.6  Relay   15     X    0   245  Team InterMed                        Alachua, FL            
 78  4:07:21.6   9:26  2:24:40.1  Relay   16     X    0   223  Asha                                 Gainesville, FL        
 79  4:07:44.8   9:27  1:41:59.8  50-54    3     M   44  1324  John Turley                          Palm Harbor, FL        
 80  4:09:18.6   9:31  2:08:28.9  Relay   17     X    0   240  Pint And Pavement Pounders           Gainesville, FL        
 81  4:10:24.1   9:33  1:49:04.9  20-24    1     M   45  1247  Johannes Van Overbeek                Gainesville, FL        
 82  4:11:38.4   9:36  1:48:30.6  Relay   18     X    0   226  Cornerstone Cougars                  Gainesville, FL        
 83  4:11:58.5   9:37  1:56:07.8  30-34   12     M   46  1405  Victor Tarver                        Gainesville, FL        
 84  4:12:36.8   9:38  1:54:54.9  45-49    2     M   47  1212  Darin Acosta                         Gainesville, FL        
 85  4:13:17.5   9:40  1:57:07.1  25-29    5     M   48  1403  Dale Adkins                          Ocala, FL              
 86  4:13:52.6   9:41  2:06:14.8  30-34    4     F   20  1234  Caitlin Vaughn                       Starkville, MS         
 87  4:14:08.3   9:42  1:57:34.9  20-24    1     F   21  1367  Lindsay Raub                         Gainesville, FL        
 88  4:14:19.5   9:42  1:59:09.6  40-44    2     F   22  1233  Sheila Fabrizio                      North Haverhill, NH    
 89  4:15:14.8   9:45  2:05:28.4  35-39    8     M   49  1411  Andres Susaeta                       Gainesville, FL        
 90  4:15:24.3   9:45  2:07:13.3  25-29    1     F   23  1294  Alexandra Best                       Gainesville, FL        
 91  4:15:24.4   9:45  2:10:15.9  35-39    9     M   50  1279  Sean Fitzgerald                      Gainesville, FL        
 92  4:15:24.7   9:45  2:10:15.9  30-34    5     F   24  1278  Kristen Fitzgerald                   Gainesville, FL        
 93  4:15:43.3   9:46  2:06:54.4  50-54    4     M   51  1407  Andrew Rubin                         Boca Raton, FL         
 94  4:18:15.3   9:51  2:00:36.4  45-49    4     F   25  1275  Janine Sherman                       Gainesville, FL        
 95  4:18:16.8   9:51  2:00:59.2  25-29    6     M   52  1413  Jimmy Highsmith                      Archer, FL             
 96  4:18:47.1   9:53  2:07:17.7   1-19    1     M   53  1290  Jason Mast                           Livingston, NJ         
 97  4:19:56.8   9:55  1:56:34.6  55-59    3     M   54  1342  Sergei Zolotukhin                    Gainesville, FL        
 98  4:19:57.9   9:55  1:56:31.8  45-49    3     M   55  1341  Joe Hartley                          Gainesville, FL        
 99  4:20:57.8   9:58  2:09:28.5  30-34    6     F   26  1396  Diana Cohen                          Columbia, CT           
100  4:23:02.5  10:02  1:55:49.2  25-29    7     M   56  1389  Njoya Chomilo                        SAVANNAH, GA           
101  4:23:07.4  10:03  2:00:05.1  30-34    7     F   27  1325  Allison O'Farrell                    Ocala, FL              
102  4:23:13.4  10:03  1:51:54.6  Relay   19     X    0   227  DAMGD                                Gainesville, FL        
103  4:25:33.2  10:08  1:50:30.1  45-49    4     M   57  1237  Dapeng Wu                            Gainesville, FL        
104  4:25:37.8  10:08  1:53:12.1  30-34   13     M   58  1245  Chris Koestline                      Temple Terrace, FL     
105  4:26:03.3  10:09  2:03:26.1  20-24    2     F   28  1307  Shannen Sigman                       Gainesville, FL        
106  4:26:03.3  10:09  1:56:40.4  25-29    8     M   59  1203  Christopher Tobias                   New Smyrna Beach, FL   
107  4:26:18.5  10:10  2:11:37.4  Relay   20     X    0   221  4 Girls And A Guy                    Gainesville, FL        
108  4:26:31.6  10:10  1:59:01.7  35-39   10     M   60  1308  Richard Becker                       Tampa, FL              
109  4:28:00.4  10:14  2:11:54.6  40-44    7     M   61  1362  Will Conrad                          Saint Augustine, FL    
110  4:28:13.1  10:14  2:23:46.5  Relay   21     X    0   235  CFG Endurance                        Gainesville, FL        
111  4:28:27.8  10:15  2:05:35.6  45-49    5     M   62  1293  Scot Newport                         Chattanooga, TN        
112  4:28:41.3  10:15  2:20:56.2  Relay   22     X    0   238  Movin' Marvels                       Gainesville, FL        
113  4:28:46.6  10:15  1:59:46.6  30-34    8     F   29  1285  Sang Min Shin                        Gainesville, FL        
114  4:28:59.6  10:16  1:50:03.1  35-39   11     M   63  1218  Dan Lauby                            St. Petersburg, FL     
115  4:31:05.4  10:21  1:58:23.4  35-39   12     M   64  1329  Brett Ruark                          Lake City, FL          
116  4:32:31.3  10:24  1:58:49.7  25-29    9     M   65  1281  Robin French                         Gaineville, FL         
117  4:33:33.2  10:26  2:06:05.1  30-34   14     M   66  1398  Jonathan Journey                     Gainesville, FL        
118  4:34:08.6  10:28  2:07:56.9  25-29   10     M   67  1255  Thomas Williamson                    Gainesville, FL        
119  4:34:12.1  10:28  2:13:28.6  45-49    6     M   68  1340  Jerry Haag                           Lakeland, FL           
120  4:34:12.2  10:28  2:27:37.9  Relay   23     X    0   214  TV20                                 Gainesville, FL        
121  4:34:57.9  10:30  2:16:55.5  60-64    3     M   69  1346  Jerry Jenkins                        Anchorage, AK          
122  4:35:13.8  10:30  2:04:47.3  25-29    2     F   30  1388  Michelle Yett                        Richmond Hill, GA      
123  4:35:23.1  10:31  2:00:04.9  35-39   13     M   70  1326  Tommy Johnstone                      Greenville, FL         
124  4:38:18.3  10:37  2:03:34.4  35-39   14     M   71  1414  Lawton Cox                           Ocala, FL              
125  4:39:01.4  10:39  2:24:20.4  30-34    9     F   31  1384  Alina Campbell                       Gainesville, FL        
126  4:40:43.8  10:43  2:07:21.2  50-54    1     F   32  1207  Regina Roper                         Gainesville, FL        
127  4:42:46.6  10:48  2:03:26.7  20-24    3     F   33  1271  Katie Callaghan                      Western Springs, IL    
128  4:44:13.9  10:51  2:08:04.3  60-64    4     M   72  1408  Joseph Seravalli                     Daytona Beach, FL      
129  4:44:16.9  10:51  2:03:39.8  30-34   10     F   34  1338  Sarah Sain                           Gainesville, FL        
130  4:44:21.2  10:51  2:22:02.7  50-54    5     M   73  1402  Tim Speed                            Melbourne, FL          
131  4:45:08.4  10:53  2:00:02.9  30-34   15     M   74  1210  Brad Savage                          Lutz, FL               
132  4:46:58.1  10:57  2:14:14.1  30-34   11     F   35  1349  Bronwyn Kohn                         Maitland, FL           
133  4:47:01.6  10:57  2:19:42.6  25-29    3     F   36  1375  Sarah Whitfield                      Altoona, FL            
134  4:47:04.4  10:57  2:19:14.5  65-69    1     M   75  1355  Rrrick Karampatsos                   Longwood, FL           
135  4:48:47.9  11:01  2:14:14.9  30-34   12     F   37  1351  Jesse Schneider                      Altamonte Springs, FL  
136  4:50:09.9  11:04  2:23:17.4  40-44    3     F   38  1284  Hera Cole                            Gainesville, FL        
137  4:50:46.1  11:06  2:02:22.9  60-64    5     M   76  1358  Tinpothy Gordon                      Gainesville, FL        
138  4:51:16.9  11:07  2:10:10.6  20-24    2     M   77  1268  Jeremy Graham                        Gainesville, FL        
139  4:51:17.8  11:07  2:24:52.2  Relay   24     X    0   232  GFR                                  Gainesville, FL        
140  4:51:25.8  11:07   :  :  .   Relay   25     X    0   233  GFR 2                                Gainesville, FL        
141  4:51:56.8  11:09  2:14:44.1  Relay   26     X    0   239  Nerd Herd                            Gainesville, FL        
142  4:53:11.7  11:11  2:17:22.6  35-39    3     F   39  1263  Rachel Watson                        Riverview, FL          
143  4:54:47.8  11:15  2:15:53.7  20-24    3     M   78  1265  Austin Garland                       Gainesville, FL        
144  4:55:09.9  11:16  2:09:33.7  45-49    7     M   79  1276  Jim Bledsoe                          Williston, FL          
145  4:56:38.9  11:19  2:15:52.1  30-34   16     M   80  1392  Sean Lower                           CLEARWATER, FL         
146  4:56:42.9  11:19  2:10:38.5  Relay   27     X    0   244  Team Awesome                         Gainesville, FL        
147  4:57:05.7  11:20  2:09:39.9  30-34   17     M   81  1260  Jeffrey Robertson                    Gainesville, FL        
148  4:57:06.3  11:20  2:09:42.1  35-39    4     F   40  1327  Akunna Olumba                        Gainesville, FL        
149  4:57:48.6  11:22  2:15:53.9  30-34   18     M   82  1269  Matthew Andrus                       Gainesville, FL        
150  4:57:57.1  11:22  2:32:19.2  50-54    6     M   83  1211  Richard Stiles                       Largo, FL              
151  4:58:28.1  11:24  2:22:13.1  60-64    6     M   84  1287  Don Smythe                           Raleigh, NC            
152  4:59:02.6  11:25  2:12:07.3  60-64    7     M   85  1306  Thomas Lucas                         Sebring, FL            
153  4:59:05.1  11:25  2:14:07.2  30-34   19     M   86  1318  Jack Guthrie                         Gainesville, FL        
154  4:59:16.7  11:25  2:11:05.3  50-54    7     M   87  1296  Alan Higgins                         Ocoee, FL              
155  5:04:49.2  11:38   :  :  .   Relay   28     X    0   242  Running Around                       Gainesville, FL        
156  5:06:30.3  11:42  2:14:39.4  25-29    4     F   41  1286  Darsa Donelan                        Gainesville, FL        
157  5:06:39.9  11:42  2:27:59.8  Relay   29     X    0   222  ACFR                                 Gainesville, FL        
158  5:08:08.6  11:46  2:17:43.7  35-39   15     M   88  1391  Benjamin Lok                         Gainesville, FL        
159  5:08:22.1  11:46  2:32:32.4  65-69    2     M   89  1345  John Wallace                         Sarasota, FL           
160  5:09:01.5  11:48  2:37:42.2  35-39    5     F   42  1377  Georgia LaFontaine                   LAKELAND, FL           
161  5:10:08.1  11:50  2:20:26.1  25-29   11     M   90  1252  Sunny Patel                          Gainesville, FL        
162  5:11:27.9  11:53  2:18:03.7  40-44    8     M   91  1248  Randy Fleet                          San Diego, CA          
163  5:11:56.1  11:54  2:17:40.2  55-59    4     M   92  1303  Hossein Albekord                     Winter Park, FL        
164  5:12:14.9  11:55  2:22:33.2  40-44    9     M   93  1369  Michael Fleming                      Princeton, FL          
165  5:12:50.7  11:56  2:12:34.9  25-29    5     F   43  1331  Rachel Johnson                       Gainesville, FL        
166  5:14:18.3  12:00  2:33:09.7  40-44    4     F   44  1244  Kristin Mercer                       Gainesville, FL        
167  5:23:31.4  12:21  2:27:59.8  40-44    5     F   45  1416  Rose Angry                                                  
168  5:24:07.4  12:22  2:29:03.8  40-44   10     M   94  1206  Dereck Pettiford                     Gainesville, FL        
169  5:25:33.5  12:26  2:36:37.2  70-98    1     M   95  1282  Harry Hoffman Jr.                    Stuart, FL             
170  5:25:34.9  12:26  2:36:39.5  65-69    3     M   96  1334  Giles Williams                       Oviedo, FL             
171  5:27:11.9  12:29  2:26:47.1  30-34   13     F   46  1316  Kathleen Connolly                    Gainesville, FL        
172  5:28:07.8  12:31  2:33:38.5  30-34   14     F   47  1415  Megan Sullivan                       Wesley Chapel, FL      
173  5:31:39.5  12:40  2:41:51.9  35-39    6     F   48  1328  Esther Kaufman                       Gainesville, FL        
174  5:32:10.3  12:41  2:39:13.4  25-29    6     F   49  1368  Kelsey Ng                                                   
175  5:36:18.3  12:50  2:35:03.5  45-49    8     M   97  1352  Frank Dempsey                        Land O Lakes, FL       
176  5:42:16.4  13:04  2:52:19.8  60-64    8     M   98  1365  Abraham Lim                          Avon Park, FL          
177  5:46:20.4  13:13  2:18:39.4  50-54    8     M   99  1251  Elias Eldayrie                       Gainesville, FL        
178  5:48:32.2  13:18  2:25:44.9  55-59    5     M  100  1335  R.C. Fagan                           Rochelle, IL           
179  5:52:34.2  13:27  2:49:08.2  35-39   16     M  101  1370  Steve Sweeting                       Gainesvile, FL         
180  5:52:35.6  13:27  2:46:13.2  35-39    7     F   50  1246  Jennifer Hoyer                       Gainesville, FL        
181  5:55:26.2  13:34  2:41:11.5  60-64    9     M  102  1249  Bradford Williams                    Medina, OH             
182  5:55:27.8  13:34  2:41:12.8  35-39   17     M  103  1291  Tim Williams                         Gainesville, FL        
183  5:57:16.9  13:38  2:54:31.5  70-98    2     M  104  1353  Paul Milo                            Sarasota, FL           
184  6:02:50.9  13:51  3:01:05.8  70-98    3     M  105  1354  Jim Simpson                          Huntington Beach, CA   
185  6:02:51.3  13:51  3:01:05.3  65-69    1     F   51  1219  Bettie Wailes                        Winter Park, FL        
186  6:05:35.8  13:57  2:44:43.2  50-54    2     F   52  1235  Jodie McGregor                       Newberry, FL           
            DRC Sports   352-637-2475   chris@DRCsports.com




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News