Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

S.C.C. Championship Meet 2013

Dighton Rehobeth, MA, May 15, 2013

SCC Championship Meet 2013

  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   241 Walsh, Hannah          Old Rochester          13.00      13.30q  2
  2   307 Alley, Aliyah          Wareham                12.18      13.40q  1
  3   219 Fuller, Kristin        Old Rochester          14.10      13.70q  2
  3    34 Fortune, Shelby        Bourne                 13.50      13.70q  1
  5   273 Mowry, Nicole          Seekonk                13.30      13.80q  3
  6   126 Hernandez, Stephan     Fairhaven              13.70      13.90q  3
  7    31 Durr, Madison          Bourne                 14.20      14.10   4
  7   319 Thatcher, Hunter       Wareham                13.50      14.10   2
  9   232 Ovian, Lauren          Old Rochester          14.10      14.30   1
 10    63 Foley, Daria           Dighton-Rehoboth       13.40      14.40   2
 11    67 Kimber, Emily          Dighton-Rehoboth       14.20      14.50   3
 11   281 Silveira, Kathryn      Seekonk                14.10      14.50   1
 11   153 Correa, Maria          Greater New            13.70      14.50   4
 14    73 Rickey, Leah           Dighton-Rehoboth       14.20      14.70   3
 15    80 Steenhuysen, Sara      Dighton-Rehoboth       14.20      14.80   2
 15   315 Koslowsky, Maddiso     Wareham                13.90      14.80   3
 17   311 Cunningham, Kate       Wareham                13.50      14.90   1
 18   264 Crafford, Rachel       Seekonk                13.70      15.80   4
  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   307 Alley, Aliyah          Wareham                13.40      12.50   10
  2   273 Mowry, Nicole          Seekonk                13.80      13.20    8
  3   241 Walsh, Hannah          Old Rochester          13.30      13.30    6
  4    34 Fortune, Shelby        Bourne                 13.70      13.40    4
  5   219 Fuller, Kristin        Old Rochester          13.70      13.60    2
  6   126 Hernandez, Stephan     Fairhaven              13.90      13.70    1
  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   318 St. Julien, Madiso     Wareham                27.63      27.30q  3
  2   307 Alley, Aliyah          Wareham                25.97      27.40q  1
  3   225 Kocur, Jess            Old Rochester          28.40      27.50q  1
  4     6 Pavao, Sadie           Apponequet             27.80      28.60q  4
  5   276 Pereira, Allison       Seekonk                28.80      28.90q  1
  5     8 Ryan, Taylor           Apponequet             27.70      28.90q  4
  7    74 Rodrigues, Sam         Dighton-Rehoboth       27.60      28.91   2
  8   280 Silveira, Anne         Seekonk                28.40      29.10   2
  8   320 Wynne, Emma            Wareham                30.00      29.10   1
 10   221 Gleiman, Gabby         Old Rochester          28.90      29.20   3
 11   130 Roderick, Macy         Fairhaven              29.70      29.50   3
 12   158 Mendoza, Viana         Greater New            28.80      29.60   2
 13    67 Kimber, Emily          Dighton-Rehoboth       29.00      30.30   4
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
 14   284 Vincent, Victoria      Seekonk                29.00      30.90   4
 14   212 Barros, Kia            Old Rochester          30.00      30.90   3
  ....Girls 200 Meter Dash
 16   277 Porrier, Corinne       Seekonk                30.00      31.30   1
 16   220 Gifford, Nicole        Old Rochester          29.90      31.30   2
 18   230 O'Day, Margaret        Old Rochester          30.00      31.50   2
  Girls 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   307 Alley, Aliyah          Wareham                27.40      26.10   10
  2   318 St. Julien, Madiso     Wareham                27.30      27.50    8
  3     8 Ryan, Taylor           Apponequet             28.90      27.90    6
  4     6 Pavao, Sadie           Apponequet             28.60      28.60    4
  5   276 Pereira, Allison       Seekonk                28.90      28.90    2
  6   225 Kocur, Jess            Old Rochester          27.50      29.00    1
  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    40 Tonello, Stacie        Bourne               1:02.00    1:00.90   3  10
  2   216 DaSilva, Morgan        Old Rochester        1:03.00    1:01.50   3   8
  3    68 Lynch, Tammy           Dighton-Rehoboth     1:05.80    1:03.30   3   6
  4    28 Barton, Sheehan        Bourne               1:05.00    1:04.60   3   4
  5    61 Delaney, Veronica      Dighton-Rehoboth     1:05.10    1:05.40   3   2
  6    76 Saleeba, Hannah        Dighton-Rehoboth     1:06.80    1:06.20   2   1
  7    69 McCarthy, Julia        Dighton-Rehoboth     1:07.80    1:07.40   1
  8   157 Mendoza, Venecia       Greater New          1:07.50    1:07.60   1
  9    62 Enos, Sarah            Dighton-Rehoboth     1:08.00    1:08.20   1
 10   226 Mattson, Nicole        Old Rochester        1:07.50    1:09.20   2
 11   317 Richard, Anna          Wareham              1:06.10    1:13.30   2
 --     4 Leombruno, Emma        Apponequet           1:03.01         NT   3
 --   214 Bourgois, Nina         Old Rochester        1:07.40         NT   2
  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     7 Rowley, Caitlin        Apponequet           2:26.48    2:25.10   10
  2   312 Fehskens, Paige        Wareham              2:29.80    2:28.20    8
  3    58 Cote, Danielle         Dighton-Rehoboth     2:37.00    2:38.10    6
  4   237 Scheub, Rachel         Old Rochester        2:41.00    2:43.30    4
  5   122 Charette, Alexandr     Fairhaven            2:44.00    2:44.30    2
  6   123 Charette, Danielle     Fairhaven            2:41.69    2:44.40    1
  7   235 Saccone, Hailey        Old Rochester        2:47.00    2:44.50
  8    35 Fulp, Liz              Bourne               2:42.00    2:45.50
  9   223 Jaskolka, Serena       Old Rochester        2:47.00    2:46.10
 10   161 Ramirez, Sira          Greater New          2:48.00    2:48.00
 11   279 Rocha, Megan           Seekonk              2:45.00    2:50.10
 12   260 Barreira, Selena       Seekonk              2:35.00    2:50.20
 13   163 Vaz, Racheal           Greater New          2:45.00    2:54.80
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
 14     3 Haefner, Abby          Apponequet           2:46.00    2:57.80
  Girls 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   128 Pereira, Ashley        Fairhaven            5:33.93    5:40.80   10
  2   211 Barrett, Samantha      Old Rochester        5:53.00    5:51.00    8
  3    75 Rogers, Mia            Dighton-Rehoboth     5:54.00    5:52.20    6
  4     5 McMeekin, Bethany      Apponequet           5:58.20    5:53.80    4
  5   224 Josephson, Emily       Old Rochester        6:06.00    5:57.00    2
  6   160 Miranda, Jennifer      Greater New          5:57.00    6:09.50    1
  7   263 Cartwright, Jillia     Seekonk              6:15.00    6:15.80
  8   238 Sethares, Katie        Old Rochester        6:23.00    6:17.00
  9   242 Weldon, Janice         Old Rochester        6:25.00    6:24.60
 10    38 Pomeroy, Amanda        Bourne               6:26.00    6:30.90
 11   267 Gagnon, Annie          Seekonk              6:09.72    6:31.00
 12   124 daSilva, Aryana        Fairhaven            6:24.73    6:31.10
 13   268 Hammond, Louisa        Seekonk              6:20.00    6:45.90
  Girls 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   125 Gammans, Bay           Fairhaven           12:04.19   12:15.10   10
  2   192 Fiore, Emma            Joseph Case         13:13.00   12:52.50    8
  3   274 Murphy, Bethany        Seekonk             13:16.00   13:06.10    6
  4     1 Brouwer, Christina     Apponequet          13:30.00   13:10.70    4
  5    59 Cronan, Emily          Dighton-Rehoboth    13:10.00   13:15.70    2
  6   222 Hiller, Abby           Old Rochester       13:40.00   13:16.40    1
  7    56 Correia, Alleigha      Dighton-Rehoboth    13:32.00   13:16.50
  8   240 Vieira, Hannah         Old Rochester       13:19.00   13:28.50
  9   131 Saulenas, Alexandr     Fairhaven           13:19.03   13:31.80
 10    39 Prevey, Amber          Bourne              13:44.00   13:33.50
 11   164 Vermette, Jessica      Greater New         13:40.00   13:34.50
 12   127 Medearis, Mollie       Fairhaven           14:03.40   14:04.90
  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   234 Saccone, Ally          Old Rochester          14.80      15.10q  1
  2    10 Yarmalovicz, Megan     Apponequet             15.65      16.50q  2
  3   236 Santos, Paige          Old Rochester          16.68      16.80q  3
  4   213 Bell, Meagan           Old Rochester          17.10      17.00q  2
  4     9 Swainamer, Kaleigh     Apponequet             16.20      17.00q  3
  6   129 Robidoux, Emma         Fairhaven              17.66      17.50q  1
  7    77 Sousa, Emily           Dighton-Rehoboth       17.40      18.10   1
  8   132 Shanks, Heather        Fairhaven              18.40      18.20   2
  9   239 Smith, Zoe             Old Rochester          18.20      18.50   3
 10     2 Doyle, Erica           Apponequet             18.00      18.70   2
 10   310 Cummings, Emily        Wareham                18.39      18.70   3
 12   152 Buonavolonta, Abig     Greater New            18.90      18.90   3
 12    79 Stebbings, Taylor      Dighton-Rehoboth       18.60      18.90   1
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
 14   272 Moszkowicz, Jessic     Seekonk                18.70      19.10   2
 15   133 Shanks, Meaghan        Fairhaven              18.70      19.30   3
 --   210 Afonso, Alexus         Old Rochester          18.60         NT   1
  ....Girls 100 Meter Hurdles
 --   275 Nickson, Jen           Seekonk                19.00         NT   2
  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   234 Saccone, Ally          Old Rochester          15.10      15.10   10
  2    10 Yarmalovicz, Megan     Apponequet             16.50      16.10    8
  3   236 Santos, Paige          Old Rochester          16.80      16.50    6
  4   213 Bell, Meagan           Old Rochester          17.00      16.70    4
  5     9 Swainamer, Kaleigh     Apponequet             17.00      16.90    2
  6   129 Robidoux, Emma         Fairhaven              17.50      18.40    1
  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   234 Saccone, Ally          Old Rochester        1:05.30    1:06.70   3  10
  2   236 Santos, Paige          Old Rochester        1:08.70    1:10.00   3   8
  3   129 Robidoux, Emma         Fairhaven            1:10.20    1:10.40   3   6
  4   160 Miranda, Jennifer      Greater New          1:09.40    1:13.10   3   4
  5    77 Sousa, Emily           Dighton-Rehoboth     1:14.80    1:14.30   3   2
  6   272 Moszkowicz, Jessic     Seekonk              1:16.00    1:17.30   2   1
  7    79 Stebbings, Taylor      Dighton-Rehoboth     1:19.90    1:19.40   1
  8   314 Fernandes, Kia         Wareham              1:15.20    1:19.80   3
  9    65 Harris, Rachel         Dighton-Rehoboth     1:20.00    1:21.40   1
 10    33 Fasoli, Stefanie       Bourne               1:19.40    1:22.10   2
 11    71 Palazzi, Kendra        Dighton-Rehoboth     1:20.00    1:22.80   1
 12   162 Ramos, Cynthia         Greater New          1:19.50    1:23.40   1
 13   275 Nickson, Jen           Seekonk              1:18.60    1:24.00   2
  Girls 4x100 Yard Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Apponequet  'A'                                     53.57      52.70   2  10
     1) 7 Rowley, Caitlin               2) 9 Swainamer, Kaleigh
     3) 6 Pavao, Sadie                  4) 4 Leombruno, Emma
  2 Seekonk  'A'                                        54.80      54.60   1   8
     1) 281 Silveira, Kathryn           2) 280 Silveira, Anne
     3) 276 Pereira, Allison            4) 273 Mowry, Nicole
  3 Dighton-Rehoboth  'A'                               54.00      55.10   2   6
     1) 63 Foley, Daria                 2) 64 Harris, Cassie
     3) 74 Rodrigues, Sam               4) 60 Day, Mary Grace
  4 Old Rochester  'A'                                  54.50      55.30   2   4
     1) 232 Ovian, Lauren               2) 219 Fuller, Kristin
     3) 221 Gleiman, Gabby              4) 241 Walsh, Hannah
  5 Wareham  'A'                                        54.00      56.30   2   2
     1) 310 Cummings, Emily             2) 319 Thatcher, Hunter
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
     3) 315 Koslowsky, Maddison         4) 311 Cunningham, Kate
 -- Bourne  'A'                                         54.50         DQ   1
     1) 31 Durr, Madison                2) 28 Barton, Sheehan
     3) 34 Fortune, Shelby              4) 36 MacWilliams, Kelsey
  ....Girls 4x100 Yard Relay
 -- Fairhaven  'A'                                      57.30         DQ   1
     1) 126 Hernandez, Stephanie        2) 135 Sylvia, Molly
     3) 130 Roderick, Macy              4) 133 Shanks, Meaghan
  Girls 4x400 Yard Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dighton-Rehoboth  'A'                             4:24.00    4:26.60   10
     1) 61 Delaney, Veronica            2) 76 Saleeba, Hannah
     3) 69 McCarthy, Julia              4) 68 Lynch, Tammy
  2 Old Rochester  'A'                                4:24.40    4:37.40    8
     1) 210 Afonso, Alexus              2) 226 Mattson, Nicole
     3) 214 Bourgois, Nina              4) 216 DaSilva, Morgan
  3 Wareham  'A'                                      4:24.00    4:45.30    6
     1) 308 Berger, Caitlyn             2) 317 Richard, Anna
     3) 318 St. Julien, Madison         4) 312 Fehskens, Paige
  4 Bourne  'A'                                       4:40.00    4:51.40    4
     1) 37 Perry, Kaleigh               2) 39 Prevey, Amber
     3) 35 Fulp, Liz                    4) 40 Tonello, Stacie
  5 Fairhaven  'A'                                    4:55.00    4:52.30    2
     1) 121 Chandler, Kendall           2) 127 Medearis, Mollie
     3) 136 Teves, Casey                4) 132 Shanks, Heather
  6 Seekonk  'A'                                      4:50.00    4:53.40    1
     1) 282 Smith, Jenna                2) 279 Rocha, Megan
     3) 260 Barreira, Selena            4) 261 Belt, Lucy
  Girls 4x800 Yard Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairhaven  'A'                                   10:20.98   10:54.80   10
     1) 125 Gammans, Bay                2) 123 Charette, Danielle
     3) 122 Charette, Alexandra         4) 128 Pereira, Ashley
  2 Old Rochester  'A'                               11:00.00   11:13.50    8
     1) 211 Barrett, Samantha           2) 231 O'Malley, Shannon
     3) 235 Saccone, Hailey             4) 223 Jaskolka, Serena
  3 Dighton-Rehoboth  'A'                            11:00.00   11:14.70    6
     1) 58 Cote, Danielle               2) 75 Rogers, Mia
     3) 59 Cronan, Emily                4) 56 Correia, Alleigha
  4 Seekonk  'A'                                     12:00.00   13:08.20    4
     1) 274 Murphy, Bethany             2) 263 Cartwright, Jillian
     3) 268 Hammond, Louisa             4) 267 Gagnon, Annie
  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   236 Santos, Paige          Old Rochester        5-02.00    5-02.00   10
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  2     9 Swainamer, Kaleigh     Apponequet           5-00.00    5-00.00    8
  3    35 Fulp, Liz              Bourne               5-00.00    4-10.00    6
  4   314 Fernandes, Kia         Wareham              4-09.00    4-08.00    4
  5     8 Ryan, Taylor           Apponequet           5-00.00    4-08.00    2
  6   310 Cummings, Emily        Wareham              4-10.00    4-08.00    1
  ....Girls High Jump
  7   239 Smith, Zoe             Old Rochester        4-08.00    4-06.00
  7    61 Delaney, Veronica      Dighton-Rehoboth     4-08.00    4-06.00
  7    28 Barton, Sheehan        Bourne               4-06.00    4-06.00
 10   230 O'Day, Margaret        Old Rochester        4-06.00    4-04.00
 --   315 Koslowsky, Maddiso     Wareham              4-06.00         NH
 --    67 Kimber, Emily          Dighton-Rehoboth     4-08.00         NH
 --   159 Miller, Amanda         Greater New          4-06.00         NH
  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     4 Leombruno, Emma        Apponequet          16-06.25   15-04.75   10
  2   225 Kocur, Jess            Old Rochester       14-02.00   15-03.00    8
  3    36 MacWilliams, Kelse     Bourne              15-03.25   14-08.75    6
  4   216 DaSilva, Morgan        Old Rochester       14-10.50   14-07.00    4
  5   128 Pereira, Ashley        Fairhaven           14-06.50   14-05.00    2
  6   311 Cunningham, Kate       Wareham             15-00.00   14-02.50    1
  7    64 Harris, Cassie         Dighton-Rehoboth    14-05.00   13-08.50
  8    77 Sousa, Emily           Dighton-Rehoboth    15-02.00   13-06.00
  9     6 Pavao, Sadie           Apponequet          15-01.00   13-03.00
 10    74 Rodrigues, Sam         Dighton-Rehoboth    16-09.50   13-02.00
 10   155 Maloney, Kyle          Greater New         14-07.00   13-02.00
 --   160 Miranda, Jennifer      Greater New         14-01.00         ND
 --   276 Pereira, Allison       Seekonk             14-02.00         ND
  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   234 Saccone, Ally          Old Rochester       34-02.00   35-03.00   10
  2    10 Yarmalovicz, Megan     Apponequet          35-01.50   34-10.00    8
  3   210 Afonso, Alexus         Old Rochester       33-02.00   32-03.25    6
  4   213 Bell, Meagan           Old Rochester       32-03.00   32-01.00    4
  5   318 St. Julien, Madiso     Wareham             32-03.50   32-00.50    2
  6   130 Roderick, Macy         Fairhaven           32-04.00   31-04.00    1
  7    36 MacWilliams, Kelse     Bourne              31-11.00   31-02.50
  7   129 Robidoux, Emma         Fairhaven           32-11.50   31-02.50
  9    64 Harris, Cassie         Dighton-Rehoboth    29-02.00   30-10.25
 10   133 Shanks, Meaghan        Fairhaven           29-03.00   30-03.50
 11   262 Cabral, Marissa        Seekonk             31-06.00   29-09.00
 12   264 Crafford, Rachel       Seekonk             29-08.00   29-05.25
 13    69 McCarthy, Julia        Dighton-Rehoboth    31-05.00   29-04.00
 14   154 Elicier, Neshaliz      Greater New         29-11.00   29-02.25
 15   126 Hernandez, Stephan     Fairhaven           29-07.50   28-11.00
 16   281 Silveira, Kathryn      Seekonk             29-04.00   28-06.00
 17   280 Silveira, Anne         Seekonk             31-06.00   27-09.50
 --   193 Kern, Aly              Joseph Case                          ND
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    72 Reed, Jordan           Dighton-Rehoboth    32-01.00   33-09.50   10
  ....Girls Shot Put
  2    10 Yarmalovicz, Megan     Apponequet          30-05.00   31-02.00    8
  3    54 Avila, Bailey          Dighton-Rehoboth    27-11.50   29-10.25    6
  4   308 Berger, Caitlyn        Wareham             27-09.00   29-06.75    4
  5   309 Calvin, Lexie          Wareham             28-03.00   29-00.50    2
  6    32 Fasoli, Samantha       Bourne              28-06.00   28-05.75    1
  7    70 Noons, Rachel          Dighton-Rehoboth    28-08.00   28-03.50
  8   269 Houde, Cristina        Seekonk             27-09.00   27-10.50
  9   241 Walsh, Hannah          Old Rochester       29-11.50   27-09.00
 10   194 Taber, Taylor Jae      Joseph Case         27-04.00   27-05.00
 11   215 Browning, Morgan       Old Rochester       27-05.00   27-02.50
 12   270 Langlois, Erin         Seekonk             29-02.00   26-08.25
 13   313 Fehskens, Wesley       Wareham             27-02.00   25-07.00
  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    72 Reed, Jordan           Dighton-Rehoboth       88-06     100-04   10
  2   308 Berger, Caitlyn        Wareham                94-01      90-04    8
  3   265 DeLeo, Kailin          Seekonk                94-00      90-03    6
  4   313 Fehskens, Wesley       Wareham                83-05      87-09    3
  4    32 Fasoli, Samantha       Bourne                 85-08      87-09    3
  6   194 Taber, Taylor Jae      Joseph Case            84-10      85-03    1
  7   278 Porto, Lauren          Seekonk                86-10      79-09
  7   233 Pacheco, Ashley        Old Rochester          84-04      79-09
  9   283 Sochin, Rebecca        Seekonk                85-10      79-05
 10   215 Browning, Morgan       Old Rochester          80-11      79-03
 11    38 Pomeroy, Amanda        Bourne                 76-00      72-03
 12    55 Brun, Sam              Dighton-Rehoboth       81-01      71-09
 13    30 Delfavaro, Jordan      Bourne                 77-07      67-01
 14   134 Souza, Marie           Fairhaven              79-09      66-04
 15   227 Merlo, Kelly           Old Rochester          76-02      62-07
 16   270 Langlois, Erin         Seekonk                75-00      60-01
 17   266 fonseca, celina        Seekonk                76-00      59-02
 18   309 Calvin, Lexie          Wareham                74-11      58-05
  Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   261 Belt, Lucy             Seekonk               110-00  102-04.50   10
  2   123 Charette, Danielle     Fairhaven              89-10      95-00    8
  3    78 Stebbings, Mae         Dighton-Rehoboth      100-09      90-10    6
  4   269 Houde, Cristina        Seekonk                91-08      85-03    4
  5    73 Rickey, Leah           Dighton-Rehoboth       80-06      85-02    2
  6   218 Fuller, Jessica        Old Rochester          90-01      80-08    1
  7    57 Costa, Katie           Dighton-Rehoboth       89-02      80-06
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  8    79 Stebbings, Taylor      Dighton-Rehoboth       85-06      80-04
  9    38 Pomeroy, Amanda        Bourne                 85-08      74-04
 10    29 Ciampa, Karlie         Bourne                 87-11      74-03
 11   156 Melo, Alyssa           Greater New            89-00      72-10
 12    68 Lynch, Tammy           Dighton-Rehoboth       84-01      72-06
 13   271 Machado, Hannah        Seekonk                80-00      71-06
 14   228 Meuse, Breannon        Old Rochester          85-02      71-00
  ....Girls Javelin Throw
 15   220 Gifford, Nicole        Old Rochester          84-01   67-06.50
 16   277 Porrier, Corinne       Seekonk                80-00      66-11
 17    39 Prevey, Amber          Bourne                 86-11      65-10
 18   229 Murphy, Erin           Old Rochester          81-01      65-09
 19   278 Porto, Lauren          Seekonk                88-09      64-05
 20   217 DesJardins, Curran     Old Rochester          80-02      63-11
 21    66 Johnson, Hannah        Dighton-Rehoboth       80-00   59-02.50
  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   248 Knapton, Colin         Old Rochester          11.00      11.30q  3
  2   181 Martin, Brady          Greater New            11.00      11.40q  2
  3   201 Jones, Carnell         Joseph Case            11.40      11.50q  1
  4   107 Medeiros, Edward       Dighton-Rehoboth       11.50      11.60q  2
  4   100 Goss, Alex             Dighton-Rehoboth       11.40      11.60q  3
  6   290 Gilson, Anthony        Seekonk                11.00      11.80q  1
  7    24 Scripter, Nick         Apponequet             11.60      11.90   2
  7   328 Moore, Nate            Wareham                11.50      11.90   3
  7   142 Everett, Kyle          Fairhaven              11.50      11.90   1
 10   185 Stemper, Mike          Greater New            11.40      12.10   2
 10   108 Mello, Mike            Dighton-Rehoboth       11.90      12.10   3
 12   139 DaSilva, Myles         Fairhaven              12.00      12.30   2
 12    12 Chagas, Kevin          Apponequet             11.70      12.30   1
 14   165 Aldrich, Sean          Greater New            11.80      12.50   2
 14    48 Marsh, Chad            Bourne                 11.70      12.50   1
 14   168 Britto, Jarred         Greater New            11.60      12.50   3
 --   113 Parker, Marty          Dighton-Rehoboth       12.00         NT   3
  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   181 Martin, Brady          Greater New            11.40      11.30   10
  2   201 Jones, Carnell         Joseph Case            11.50      11.60    8
  3   290 Gilson, Anthony        Seekonk                11.80      11.80    6
  4   100 Goss, Alex             Dighton-Rehoboth       11.60      12.00    4
  5   107 Medeiros, Edward       Dighton-Rehoboth       11.60      12.10    2
 --   248 Knapton, Colin         Old Rochester          11.30         NT
  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
============================================================================
Preliminaries
  1   180 Kobza, Jeffrey         Greater New            22.94      23.70q  3
  2   191 Woodbury, Domitri      Greater New            23.40      23.90q  4
  2   248 Knapton, Colin         Old Rochester          22.60      23.90q  1
  2   197 DeNardo, Nick          Joseph Case            22.70      23.90q  2
  5   290 Gilson, Anthony        Seekonk                23.40      24.00q  4
  6   209 Williams, Aaram        Joseph Case            24.20      24.20q  1
  ....Boys 200 Meter Dash
  7   104 Juncker, Jake          Dighton-Rehoboth       23.80      24.30   2
  8    17 Massa, Mark            Apponequet             25.90      24.50   4
  9    25 Soares, Matthew        Apponequet             23.50      24.60   3
 10   303 Smith, Eric            Seekonk                24.90      24.80   3
 11    14 Cowing, Joe            Apponequet             24.70      25.20   1
 12   101 Goss, Matt             Dighton-Rehoboth       25.60      25.40   1
 13   172 Clough, Kristopher     Greater New            24.80      25.50   2
 14   171 Castro, Alex           Greater New            24.90      25.60   4
 15   324 Connell, MacKenzie     Wareham                25.80      25.80   1
 16   141 Eckenreiter, Micha     Fairhaven              24.90      26.20   4
 17    90 Delaney, Jon           Dighton-Rehoboth       25.90      26.50   3
 18    99 Gates, Zach            Dighton-Rehoboth       25.90      26.70   2
 19    16 Knox, Tom              Apponequet             26.00      28.30   3
  Boys 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   180 Kobza, Jeffrey         Greater New            23.70      23.20   10
  2   197 DeNardo, Nick          Joseph Case            23.90      23.30    8
  3   248 Knapton, Colin         Old Rochester          23.90      23.60    6
  4   191 Woodbury, Domitri      Greater New            23.90      23.90    4
  5   290 Gilson, Anthony        Seekonk                24.00      24.00    2
  6   209 Williams, Aaram        Joseph Case            24.20      25.60    1
  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   117 Silvia, Colton         Dighton-Rehoboth       50.03      50.20   3  10
  2   245 Donohue, Dan           Old Rochester          51.80      51.70   3   8
  3    19 McGurk, Alex           Apponequet             52.54      52.40   3   6
  4   166 Belanger, Jake         Greater New            53.20      53.50   3   4
  5    27 Weatherbee, Matt       Apponequet             53.50      54.30   3   2
  6   179 Hilton, Donavan        Greater New            54.30      54.70   2   0.50
  6   178 Gouveia, Brandon       Greater New            53.80      54.70   3   0.50
  8   243 Demers, Chris          Old Rochester          54.40      55.10   2
  9    98 Fortier, Alex          Dighton-Rehoboth       56.04      55.60   2
 10   207 Shannon, Tyler         Joseph Case            56.10      56.30   1
 11    95 Ferreira, Isaiah       Dighton-Rehoboth       56.05      56.90   2
 12   144 Guillotte, Seth        Fairhaven              56.60      57.00   1
 12   286 Belcher, Michael       Seekonk                56.10      57.00   2
 14   257 Sherman, Kyle          Old Rochester          56.90      58.50   1
 15    13 Congdon, Jack          Apponequet             57.00      59.00   1
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
 16   244 Dion, Ben              Old Rochester          57.00      59.50   1
  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   299 Salit, Bryan           Seekonk              2:00.90    2:01.20   10
  2    94 Enos, Ty               Dighton-Rehoboth     1:58.20    2:01.50    8
  3   301 Salit, Tim             Seekonk              2:05.10    2:05.70    6
  ....Boys 800 Meter Run
  4   169 Cardoza, Thomas        Greater New          2:05.10    2:05.90    4
  5   251 Murolo, Fred           Old Rochester        2:07.00    2:06.90    2
  6   208 Storm, Cory            Joseph Case          2:06.80    2:09.23    1
  7   288 Feighery, Andrew       Seekonk              2:08.00    2:10.00
  8    51 Ruggeri, Robert        Bourne               2:10.00    2:10.70
  9   195 Collins, Corey         Joseph Case          2:09.10    2:11.70
 10   112 Papp, Evan             Dighton-Rehoboth     2:12.00    2:13.00
 11   332 Spencer-Jones, Bry     Wareham              2:13.10    2:13.10
 12   173 Connor, Liam           Greater New          2:11.20    2:13.40
 13   146 Lewis, Craig           Fairhaven            2:12.17    2:15.30
 14    18 Matson, Nick           Apponequet           2:15.00    2:19.00
 15   120 Tran, Brandon          Dighton-Rehoboth     2:15.00    2:20.80
 16    91 Doane, Zach            Dighton-Rehoboth     2:15.00    2:24.10
 17    87 Cervels, Chris         Dighton-Rehoboth     2:15.00    2:30.10
 --   105 Louro, Nathan          Dighton-Rehoboth     2:15.00         NT
 --    92 Downey, Cam            Dighton-Rehoboth     2:14.00         NT
  Boys 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   259 Wyman, Mike            Old Rochester        4:35.00    4:28.80   10
  2   204 McMahon, Jay           Joseph Case          4:35.73    4:37.70    8
  3   300 Salit, Matt            Seekonk              4:40.00    4:42.00    6
  4   253 Pacheco, Nick          Old Rochester        4:45.00    4:45.00    4
  5   335 Vasconcellos, Maso     Wareham              4:41.77    4:49.50    2
  6   188 Vigeant, Chris         Greater New          4:45.00    4:49.60    1
  7   296 Mullen, Brendan        Seekonk              4:45.10    4:51.60
  8    52 Throop, Keegan         Bourne               5:03.40    4:54.80
  9   297 Mullen, Kevin          Seekonk              5:05.00    5:00.80
 10   167 Bowers, Kennth         Greater New          5:05.00    5:04.90
 11   285 Accardi, Nick          Seekonk              4:45.00    5:06.40
 12   106 Marcille, Joseph       Dighton-Rehoboth     5:08.00    5:08.20
 13    11 Aman, William          Apponequet           5:09.00    5:10.50
 14    89 Davis, Bobby           Dighton-Rehoboth     5:15.00    5:12.30
 15    45 Johnston, Travis       Bourne               5:12.59    5:13.70
 16    96 Fleet, Jon             Dighton-Rehoboth     5:05.00    5:17.50
 17   287 Brown, Nate            Seekonk              5:15.00    5:20.40
  Boys 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   204 McMahon, Jay           Joseph Case          9:40.50   10:16.30   10
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  2   295 Lanzi, Alex            Seekonk             10:14.00   10:24.20    8
  3   187 Viera, Zack            Greater New         10:28.00   10:31.80    6
  4    97 Foelsche, Alden        Dighton-Rehoboth    10:30.00   10:32.60    4
  5    49 McWade, John           Bourne              10:28.22   10:36.30    2
  6   247 Kassabian, Mike        Old Rochester       10:37.00   10:43.50    1
  7   143 Gadbois, Grant         Fairhaven           11:03.10   11:07.50
  8    84 Boehner, Cody          Dighton-Rehoboth    11:18.00   11:23.00
  9   175 Demers, Sam            Greater New         11:18.00   11:23.60
 10    22 O'Connor, Ryan         Apponequet          11:31.20   11:39.70
 11    26 Tower, Owen            Apponequet          11:31.00   11:42.80
  ....Boys 2 Mile Run
 12   137 Bolger, Caleb          Fairhaven           11:40.70   11:51.30
 13   254 Robert, Drew           Old Rochester       11:35.00   12:19.00
 14   140 Desmarais, Griffin     Fairhaven           11:25.20   12:24.70
  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   256 Saccone, Kevin         Old Rochester          15.40      15.60q  2
  2    15 DeMoranville, Dyla     Apponequet             15.25      15.80q  1
  3   176 Dias, Myles            Greater New            15.50      16.00q  3
  4   149 Oliver, William        Fairhaven              16.10      16.20q  2
  5   174 Cortes, Javier         Greater New            16.40      16.80q  1
  6   293 Kenny, Branden         Seekonk                17.00      17.10q  3
  7   183 Roselus, Atish         Greater New            16.70      17.30   1
  8   109 Mikkelson, Keith       Dighton-Rehoboth       16.04      17.40   3
  9   325 Decas, Cameron         Wareham                17.20      17.70   3
 10   116 Saleeba, Connor        Dighton-Rehoboth       18.01      17.90   1
 11   255 Rounseville, Ben       Old Rochester          17.50      18.10   2
 12   147 Moore, Kristopher      Fairhaven              18.20      18.50   3
 13   182 Pinarreta, Alex        Greater New            16.90      18.70   2
 14   119 Tito, Chris            Dighton-Rehoboth       18.08      18.90   2
 15    82 Amaral, Seth           Dighton-Rehoboth       18.00      19.30   1
  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    15 DeMoranville, Dyla     Apponequet             15.80      15.40   10
  2   256 Saccone, Kevin         Old Rochester          15.60      15.70    8
  3   176 Dias, Myles            Greater New            16.00      15.90    6
  4   149 Oliver, William        Fairhaven              16.20      16.60    4
  5   293 Kenny, Branden         Seekonk                17.10      16.90    2
  6   174 Cortes, Javier         Greater New            16.80      17.30    1
  Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   177 Fortes, Elijah         Greater New            58.97      58.20   4  10
  2   256 Saccone, Kevin         Old Rochester          58.50      58.50   4   8
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  3    94 Enos, Ty               Dighton-Rehoboth       58.30      58.90   4   6
  4   149 Oliver, William        Fairhaven              59.80    1:00.80   4   4
  5   174 Cortes, Javier         Greater New          1:00.40    1:01.40   4   2
  6    21 Newhall, Josh          Apponequet           1:00.96    1:01.50   3   1
  7   250 Milde, Alex            Old Rochester        1:01.30    1:01.60   3
  8   305 Wooden, Isiah          Seekonk                59.44    1:02.30   4
  9   293 Kenny, Branden         Seekonk              1:03.00    1:02.80   3
 10    23 Pina, Victor           Apponequet           1:04.00    1:04.00   3
 11   203 McConnell, Pat         Joseph Case          1:04.50    1:05.30   2
 12    83 Balatazar, Keanu       Dighton-Rehoboth     1:04.50    1:05.70   2
 13   111 Palazzi, Ben           Dighton-Rehoboth     1:06.70    1:05.90   1
  ....Boys 400 Meter Hurdles
 14   110 Nichols, Kevin         Dighton-Rehoboth     1:04.20    1:06.40   3
 15    20 McGurk, Colin          Apponequet           1:06.80    1:06.80   1
 16   184 Stanley, Cameron       Greater New          1:05.60    1:07.10   2
 17    82 Amaral, Seth           Dighton-Rehoboth     1:04.20    1:07.80   2
 18    53 Vannett, Scot          Bourne               1:06.10    1:07.90   1
 19   119 Tito, Chris            Dighton-Rehoboth     1:06.00    1:09.00   1
  Boys 4x100 Yard Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Greater New Bedford Rvt  'A'                        45.02      44.80   2  10
     1) 181 Martin, Brady               2) 168 Britto, Jarred
     3) 170 Carvalho, Wilson            4) 166 Belanger, Jake
  2 Joseph Case  'A'                                    45.48      45.60   2   8
     1) 201 Jones, Carnell              2) 199 Horowitz, Sam
     3) 209 Williams, Aaram             4) 197 DeNardo, Nick
  3 Apponequet  'A'                                     47.37      46.30   1   6
     1) 12 Chagas, Kevin                2) 17 Massa, Mark
     3) 21 Newhall, Josh                4) 25 Soares, Matthew
  4 Dighton-Rehoboth  'A'                               47.01      46.50   2   4
     1) 107 Medeiros, Edward            2) 108 Mello, Mike
     3) 86 Card, Cam                    4) 100 Goss, Alex
  5 Seekonk  'A'                                        46.00      47.10   2   2
     1) 291 Harris, Chad                2) 305 Wooden, Isiah
     3) 302 Sawyer, Ben                 4) 304 Vincent, Tyler
  6 Fairhaven  'A'                                      47.10      47.50   2   1
     1) 142 Everett, Kyle               2) 150 Perrone, Jacob
     3) 141 Eckenreiter, Michael        4) 139 DaSilva, Myles
  7 Wareham  'A'                                        48.00      48.00   1
     1) 328 Moore, Nate                 2) 322 Braley, Owen
     3) 321 Austin, Rich                4) 333 Tranfaglia, Charles
  8 Bourne  'A'                                         47.90      48.40   1
     1) 41 Cabral, Lucas                2) 46 Leavenworth, Blade
     3) 43 Davis, Tom                   4) 48 Marsh, Chad
  9 Old Rochester  'A'                                  47.20      48.70   1
     1) 249 Lacombe, Evan               2) 243 Demers, Chris
     3) 255 Rounseville, Ben            4) 244 Dion, Ben
  Boys 4x400 Yard Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
===================================================================================
  1 Greater New Bedford Rvt  'A'                      3:36.24    3:38.40   2  10
     1) 180 Kobza, Jeffrey              2) 178 Gouveia, Brandon
     3) 169 Cardoza, Thomas             4) 191 Woodbury, Domitri
  2 Apponequet  'A'                                   3:39.77    3:38.80   2   8
     1) 14 Cowing, Joe                  2) 19 McGurk, Alex
     3) 24 Scripter, Nick               4) 27 Weatherbee, Matt
  3 Joseph Case  'A'                                  3:45.00    3:46.20   2   6
     1) 205 Ross, Tye                   2) 195 Collins, Corey
     3) 207 Shannon, Tyler              4) 208 Storm, Cory
  4 Dighton-Rehoboth  'A'                             3:41.00    3:46.50   2   4
     1) 83 Balatazar, Keanu             2) 95 Ferreira, Isaiah
  ....Boys 4x400 Yard Relay
     3) 110 Nichols, Kevin              4) 104 Juncker, Jake
  5 Seekonk  'A'                                      3:52.00    3:48.00   1   2
     1) 286 Belcher, Michael            2) 301 Salit, Tim
     3) 306 Young, Jordan               4) 299 Salit, Bryan
  6 Bourne  'A'                                       3:52.50    3:48.60   1   1
     1) 49 McWade, John                 2) 44 Gomes, Cullie
     3) 53 Vannett, Scot                4) 51 Ruggeri, Robert
  7 Wareham  'A'                                      3:49.00    3:48.80   2
     1) 332 Spencer-Jones, Bryce        2) 329 Mpofu, Arthur
     3) 322 Braley, Owen                4) 335 Vasconcellos, Mason
  8 Fairhaven  'A'                                    3:50.01    3:56.00   1
     1) 146 Lewis, Craig                2) 138 Charette, Max
     3) 147 Moore, Kristopher           4) 144 Guillotte, Seth
 -- Old Rochester  'A'                                3:34.00         NT   2
     1) 257 Sherman, Kyle               2) 258 Tilden, Zachery
     3) 256 Saccone, Kevin              4) 250 Milde, Alex
  Boys 4x800 Yard Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Old Rochester  'A'                                8:25.30    8:44.30   10
     1) 253 Pacheco, Nick               2) 251 Murolo, Fred
     3) 247 Kassabian, Mike             4) 259 Wyman, Mike
  2 Seekonk  'A'                                      8:20.00    9:03.40    8
     1) 300 Salit, Matt                 2) 288 Feighery, Andrew
     3) 285 Accardi, Nick               4) 295 Lanzi, Alex
  3 Dighton-Rehoboth  'A'                             8:55.00    9:13.00    6
     1) 112 Papp, Evan                  2) 97 Foelsche, Alden
     3) 105 Louro, Nathan               4) 92 Downey, Cam
  4 Greater New Bedford Rvt  'A'                      8:37.10    9:24.90    4
     1) 187 Viera, Zack                 2) 188 Vigeant, Chris
     3) 173 Connor, Liam                4) 169 Cardoza, Thomas
  5 Apponequet  'A'                                   9:59.00    9:46.00    2
     1) 11 Aman, William                2) 13 Congdon, Jack
     3) 18 Matson, Nick                 4) 26 Tower, Owen
  6 Wareham  'A'                                      9:55.95   10:26.90    1
     1) 324 Connell, MacKenzie          2) 331 Sarkasian, Jesse
     3) 336 Westgate, Caleb             4) 323 Cobb, Jacob
  Boys High Jump
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    98 Fortier, Alex          Dighton-Rehoboth     6-00.00    5-10.00   10
  2    23 Pina, Victor           Apponequet           5-11.00    5-08.00    8
  3   104 Juncker, Jake          Dighton-Rehoboth     5-10.00    5-08.00    6
  4   306 Young, Jordan          Seekonk              5-09.00    5-06.00    4
  5    87 Cervels, Chris         Dighton-Rehoboth     5-06.00    5-06.00    2
  6    83 Balatazar, Keanu       Dighton-Rehoboth     5-06.00    5-06.00    1
  7   182 Pinarreta, Alex        Greater New          5-08.00    5-04.00
  7    92 Downey, Cam            Dighton-Rehoboth     5-04.00    5-04.00
  7   165 Aldrich, Sean          Greater New          5-08.00    5-04.00
 --   335 Vasconcellos, Maso     Wareham              5-04.00         NH
  ....Boys High Jump
 --    94 Enos, Ty               Dighton-Rehoboth     6-00.00         NH
  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   165 Aldrich, Sean          Greater New         19-11.75   19-06.75   10
  2   169 Cardoza, Thomas        Greater New         19-03.00   19-04.25    8
  3   256 Saccone, Kevin         Old Rochester       20-07.00   19-04.00    6
  4   166 Belanger, Jake         Greater New         20-02.00   19-03.00    4
  5   290 Gilson, Anthony        Seekonk             19-09.00   19-02.50    2
  6   117 Silvia, Colton         Dighton-Rehoboth    19-11.50   18-07.00    1
  7   304 Vincent, Tyler         Seekonk             19-09.00   18-03.75
  8   108 Mello, Mike            Dighton-Rehoboth    18-04.00   18-02.50
  9   209 Williams, Aaram        Joseph Case         19-01.00   18-00.50
 10   321 Austin, Rich           Wareham             19-01.00   17-07.50
 11    41 Cabral, Lucas          Bourne              18-06.00   17-06.00
 12   149 Oliver, William        Fairhaven           18-02.50   17-05.00
 13   322 Braley, Owen           Wareham             17-06.00   17-03.75
 14   113 Parker, Marty          Dighton-Rehoboth    18-04.00   17-03.50
 15   207 Shannon, Tyler         Joseph Case         17-09.00   17-03.00
 16   243 Demers, Chris          Old Rochester       18-01.00   17-02.50
 17    93 DuBois, Henry          Dighton-Rehoboth    17-02.00   17-01.00
 18    25 Soares, Matthew        Apponequet          18-07.00   17-00.00
 19   185 Stemper, Mike          Greater New         17-10.00   16-03.75
 --   186 Viera, Helio           Greater New         17-07.00         ND
 --   199 Horowitz, Sam          Joseph Case         18-01.00         ND
  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   117 Silvia, Colton         Dighton-Rehoboth    42-04.50   41-08.75   10
  2   305 Wooden, Isiah          Seekonk             40-01.00   40-07.00    8
  3   183 Roselus, Atish         Greater New         41-02.00   40-05.00    6
  4   142 Everett, Kyle          Fairhaven           38-11.50   39-00.00    4
  5   139 DaSilva, Myles         Fairhaven           36-09.00   37-09.50    2
  6   336 Westgate, Caleb        Wareham             38-04.00   37-08.25    1
  7   245 Donohue, Dan           Old Rochester       40-03.00   37-01.00
  8    86 Card, Cam              Dighton-Rehoboth    37-08.00   37-00.50
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  9   182 Pinarreta, Alex        Greater New         38-05.00   36-09.50
 10   250 Milde, Alex            Old Rochester       36-10.50   36-08.00
 10   304 Vincent, Tyler         Seekonk             38-00.00   36-08.00
 12    21 Newhall, Josh          Apponequet          37-09.00   36-04.25
 13   113 Parker, Marty          Dighton-Rehoboth    36-07.00   36-00.75
 14   115 Roache, Ben            Dighton-Rehoboth    36-08.00   35-06.00
 15    53 Vannett, Scot          Bourne              36-04.50   35-02.25
 16   119 Tito, Chris            Dighton-Rehoboth    36-00.00   34-10.00
 17   174 Cortes, Javier         Greater New         36-08.00   34-03.00
 --   176 Dias, Myles            Greater New         37-04.00         ND
 --    48 Marsh, Chad            Bourne              39-05.50         ND
 --   197 DeNardo, Nick          Joseph Case         38-08.00         ND
  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   298 Robitaille, Nate       Seekonk             55-01.00   53-07.00   10
  2   246 Holick, Aaron          Old Rochester       44-01.00   44-06.50    8
  3   190 Whoriskey, Dakota      Greater New         42-11.00   43-10.00    6
  4   327 Irving, Johnny         Wareham             45-02.00   43-07.50    4
  5   102 Gouveia, Pat           Dighton-Rehoboth    41-01.00   41-09.50    2
  6   289 Garabian, Zack         Seekonk             40-10.50   41-06.00    1
  7    47 Lieber, Curt           Bourne              38-10.50   41-04.00
  8   294 Lansing, Alex          Seekonk             41-06.00   41-03.00
  9   202 Lambert, Drew          Joseph Case         40-03.00   40-02.00
 10   103 Hoye, Liam             Dighton-Rehoboth    42-02.00   38-05.50
 11   252 Noonan, Jesse          Old Rochester       39-07.00   36-09.00
 12   196 Dallaire, Marc         Joseph Case         40-06.00   35-00.00
 --   198 Eldridge, Zack         Joseph Case         39-08.00         ND
  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   298 Robitaille, Nate       Seekonk               161-02     153-08   10
  2   190 Whoriskey, Dakota      Greater New           123-05     120-05    8
  3   103 Hoye, Liam             Dighton-Rehoboth      104-06     120-00    6
  4   109 Mikkelson, Keith       Dighton-Rehoboth      133-08     118-02    4
  5   330 Rodriguez, Angel       Wareham               108-08     116-05    2
  6   246 Holick, Aaron          Old Rochester         119-01     114-03    1
  7   327 Irving, Johnny         Wareham               107-07     104-10
  8   202 Lambert, Drew          Joseph Case           113-04     104-03
  9   252 Noonan, Jesse          Old Rochester         108-02     104-02
 10   102 Gouveia, Pat           Dighton-Rehoboth      109-03     100-09
 11   198 Eldridge, Zack         Joseph Case           110-05      97-09
 12   196 Dallaire, Marc         Joseph Case           103-06      97-02
 13   294 Lansing, Alex          Seekonk               125-01      97-01
 14    42 Davis, Jacob           Bourne                116-02      97-00
 15   118 Stebbings, Bram        Dighton-Rehoboth      100-04      92-10
 16   146 Lewis, Craig           Fairhaven             104-09      90-06
 17   145 Jones, Jamaul          Fairhaven             106-07      88-04
 18    44 Gomes, Cullie          Bourne                117-03      88-01
 --   289 Garabian, Zack         Seekonk               110-11         ND
  Old Rochester Regional High School             Hy-Tek's MEET MANAGER  10:43 PM  5/15/201
                                SOUTH COAST CONFERENCE - 5/15/2013
                            OUTDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS 2013
                              Dighton Rehobeth Regional High School
                                             Results
  Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   248 Knapton, Colin         Old Rochester         162-05     156-04   10
  2   109 Mikkelson, Keith       Dighton-Rehoboth    41-04.50     150-01    8
  3    86 Card, Cam              Dighton-Rehoboth      154-04  143-04.50    6
  4   292 Johnson, Brad          Seekonk               130-00  143-00.50    4
  5   150 Perrone, Jacob         Fairhaven             148-04     135-05    2
  6    43 Davis, Tom             Bourne                130-02     134-08    1
  7   291 Harris, Chad           Seekonk               142-00     133-00
  8   302 Sawyer, Ben            Seekonk               140-00     128-00
  9   114 Reed, Cam              Dighton-Rehoboth      131-01     126-10
 10    50 Rhodes, Marquesse      Bourne                136-09     125-01
  ....Boys Javelin Throw
 11   206 Scholes, James         Joseph Case           140-04     123-01
 12   143 Gadbois, Grant         Fairhaven             129-11  121-10.50
 13   321 Austin, Rich           Wareham               133-10     121-03
 14    91 Doane, Zach            Dighton-Rehoboth      120-00     114-08
 15   178 Gouveia, Brandon       Greater New           125-00     113-10
 16   168 Britto, Jarred         Greater New           125-00   99-06.50
 17   200 Huntress, Ian          Joseph Case           133-04      99-04




















My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News