Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hockomock League - Meet #4

Boston, MA, January 8, 2013

[Team Scores | Girls Events ]

Boys Events

                        Hockomock Track & Field  League                        
                     Varsity 2012-13  Meet# 4  - 1/8/2013                      
                               Boston University                               
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                 6.91  
  2  1567 David, Harley       12 Stoughton                 7.12  
  3  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames               7.24  
  4  1588 Patel, Smeet         9 Stoughton                 7.26  
  5  1575 Hill, Christian      9 Stoughton                 7.28  
  6  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames               7.30  
  7  1450 Moynihan, Matthew   12 Oliver Ames               7.71  
  8  1427 Dyson, Drew         10 Oliver Ames               7.92  
Section  2  
  1  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                    7.03  
  2  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                    7.13  
  3  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                    7.21  
  4  1283 O'Neil, Jonathan    12 Milford HS                7.26  
  5  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS                7.36  
  6  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                7.48  
  7  1277 Mazzini, Anthony    10 Milford HS                7.72  
  8  1532 Simon, Max          12 Sharon                    7.85  
Section  3  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                    7.08  
  2  1000 Lebron, Will        11 Foxboro                   7.23  
  3   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                    7.31  
  4   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                   7.32  
  5   994 Henri, David        10 Foxboro                   7.61  
  6   944 Dang, Wilson        10 Canton                    7.81  
  7   963 Vishny, Oren         9 Canton                    8.02  
Section  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton                   6.80  
  2  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                 6.91  
  3  1206 Makie, Kevin        12 Mansfield                 6.98  
  4  1676 Raumbakis, Joey     12 Taunton                   7.03  
  5  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield                 7.14  
  6  1690 Theldune, Damian     9 Taunton                   7.19  
  7  1191 Friend, Aidan       10 Mansfield                 7.20  
  8  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton                   7.20  
Section  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb              6.73  
  2  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip               6.90  
  3  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb              6.99  
  4  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb              7.14  
  5  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip               7.15  
  6  1364 Li, Jesse           11 North Attleb              7.24  
  7  1085 Bautista, Qzedell   11 King Philip               7.30  
  8  1146 Cherant, Fabio         King Philip               7.34  
Section  6  
  1   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                 6.99  
  2  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                  7.02  
  3  1041 Finnestad, Spenser  12 Franklin                  7.05  
  4  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                  7.06  
  5   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                 7.11  
  6  1033 Carden, Mike        12 Franklin                  7.14  
  7   882 Joubert, Leo        11 Attleboro                 7.26  
  8   914 Sweeney, Cameron    11 Attleboro                 7.34  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                38.70  
  2  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames              39.46  
  3  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames              39.82  
  4  1588 Patel, Smeet         9 Stoughton                40.30  
  5  1572 Gibb, Zachary       11 Stoughton                40.44  
  6  1455 Romero, Chris        9 Oliver Ames              42.22  
Section  2  
  1  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS               36.75  
  2  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                   39.28  
  3  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                   39.62  
  4  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS               40.96  
  5  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS               42.85  
  6  1516 Miller, Josh        11 Sharon                   44.03  
Section  3  
  1  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                  38.42  
  2   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                  39.15  
  3   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                   39.22  
  4   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                  39.49  
  5   944 Dang, Wilson        10 Canton                   46.28  
Section  4  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield                36.14  
  2  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                37.30  
  3  1618 Clark, Ben          12 Taunton                  37.97  
  4  1184 Cooney, James       11 Mansfield                38.66  
  5  1685 Simmons, Kai        10 Taunton                  39.54  
  6  1617 Cherenfant, Brian    9 Taunton                  39.58  
Section  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb             35.57  
  2  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip              35.59  
  3  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb             39.05  
  4  1363 Lee, John           12 North Attleb             39.47  
  5  1145 Flaherty, Christia     King Philip              40.59  
  6  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip              42.92  
Section  6  
  1  1062 Sameski, Tom        12 Franklin                 37.18  
  2  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                 37.45  
  3   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                37.83  
  4  1037 Duffy, Jack         12 Franklin                 38.33  
  5   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                38.90  
  6   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                38.93  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1040 Field, Derek        11 Franklin               1:27.29  
  2   898 Nordberg, Matthew   12 Attleboro              1:27.62  
  3   872 Gulino, Andrew      12 Attleboro              1:28.43  
  4  1050 Igo, Ben            12 Franklin               1:28.47  
  5  1056 Olsson, Francis     10 Franklin               1:35.52  
Section  2  
  1  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb           1:26.47  
  2  1122 Machado, David      12 King Philip            1:27.57  
  3  1375 Peterson, Ryan      12 North Attleb           1:27.92  
  4  1337 Gallagher, Timothy  12 North Attleb           1:30.46  
  5  1092 Chaves, Shilo       12 King Philip            1:34.15  
  6  1124 O'Byrne, David      10 King Philip            1:56.82  
Section  3  
  1  1179 Chotkowski, Andrew  12 Mansfield              1:30.05  
  2  1170 Braidt, Jack        11 Mansfield              1:30.11  
  3  1204 LoDico, Brendan     11 Mansfield              1:31.32  
  4  1657 Maxime, Farnel      12 Taunton                1:37.08  
  5  1628 Duarte, Logan        9 Taunton                1:41.71  
  6  1612 Bentley, Zack        9 Taunton                1:45.69  
Section  4  
  1   953 Mills, Craig        12 Canton                 1:27.15  
  2  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro                1:37.28  
  3   948 Hession, Patrick     9 Canton                 1:37.59  
  4   945 Derbin, Matthew     11 Canton                 1:43.84  
Section  5  
  1  1496 Fogel, Jared        12 Sharon                 1:27.25  
  2  1273 LeBlanc, Matt       10 Milford HS             1:32.51  
  3  1290 Scozzafava, Jon     11 Milford HS             1:36.66  
  4  1549 Shlepakov, David    JR Sharon                 1:40.47  
  5  1524 Podpaly, Jacob      12 Sharon                 1:44.23  
Section  6  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            1:30.24  
  2  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              1:30.60  
  3  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames            1:30.68  
  4  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames            1:30.88  
  5  1587 Oliviera, Sheldon   12 Stoughton              1:34.25  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1500 Gildersleeve, Jame  11 Sharon                 2:44.84  
  2  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames            2:52.50  
  3  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             2:53.67  
  4  1454 Pires, Corey        12 Oliver Ames            2:54.00  
  5  1510 Lee, Brendan        11 Sharon                 2:55.82  
  6  1268 Donahue, John       11 Milford HS             2:56.63  
  7  1452 Osowski, Stephen    12 Oliver Ames            2:56.72  
  8  1568 DeNapoli, Alec      11 Stoughton              2:57.32  
  9  1584 Noe, John-Paul      10 Stoughton              2:59.12  
 10  1485 Borkan, Aidan       11 Sharon                 2:59.21  
 11  1276 Madden, Dan         11 Milford HS             3:03.31  
 12  1577 Irons, Antonio      10 Stoughton              3:03.44  
Section  2  
  1  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              2:41.64  
  2   954 Mills, Ian          12 Canton                 2:46.06  
  3   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro                2:47.03  
  4  1221 Murphy, Chris       11 Mansfield              2:50.36  
  5  1619 Collins, Damian     11 Taunton                2:50.89  
  6  1239 Simons, Andrew      10 Mansfield              2:51.55  
  7  1673 Price, Cory         12 Taunton                2:57.16  
  8   960 Rota, Michael       12 Canton                 3:04.06  
  9   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                 3:09.61  
 10  1684 Shurtleff, Nick     11 Taunton                3:11.64  
 11  1014 Smith, Matt         10 Foxboro                3:14.71  
 12  1009 Pascucci, Luke      11 Foxboro                3:25.71  
Section  3  
  1  1049 Hunt, Korey         12 Franklin               2:40.33  
  2  1351 Kelleher, Michael   11 North Attleb           2:43.21  
  3   894 Mercier, Kyle       11 Attleboro              2:43.38  
  4  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip            2:44.07  
  5  1326 Croke, Ryan         11 North Attleb           2:44.24  
  6   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro              2:46.36  
  7  1138 Tiller, Jonathan    12 King Philip            2:46.58  
  8  1362 Leary, Matthew      10 North Attleb           2:52.50  
  9  1111 Hogan, Tyler        12 King Philip            3:01.75  
 10  1059 Pinkham, Nate       10 Franklin               3:04.45  
 11  1071 Bond, Conner        SO Franklin               3:10.72  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames            4:37.15  
  2  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             4:38.31  
  3  1494 Fleming, Paul       11 Sharon                 4:47.40  
  4  1579 Lockhart, David     10 Stoughton              4:47.78  
  5  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames            4:51.40  
  6   989 Downs, Zach         12 Foxboro                4:59.01  
  7  1268 Donahue, John       11 Milford HS             5:00.17  
  8  1541 Wilbur, Justin      12 Sharon                 5:00.93  
  9  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             5:10.15  
 10   960 Rota, Michael       12 Canton                 5:11.23  
 11  1522 Phonboon, Pittayut  12 Sharon                 5:19.03  
 12  1591 Schulze, Evan       10 Stoughton              5:19.16  
 13   992 Flahive, Sean       10 Foxboro                5:36.03  
 14   941 Bronstein, Daniel   11 Canton                 6:02.13  
Section  2  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip            4:28.80  
  2  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                4:30.11  
  3  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield              4:38.29  
  4  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip            4:45.85  
  5  1332 Flanagan, Ian       11 North Attleb           4:46.28  
  6  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin               4:46.95  
  7  1640 Henrich, Jason      12 Taunton                4:49.30  
  8  1243 Yang, Michael       11 Mansfield              4:49.74  
  9   889 Lucier, Justin      12 Attleboro              4:51.37  
 10  1038 Etzel, Tyler        11 Franklin               4:55.39  
 11  1330 Fein, Shane         10 North Attleb           4:57.96  
 12  1322 Cerrone, Jon        12 North Attleb           4:59.13  
 13   851 Akers, Benjamin     11 Attleboro              5:01.16  
 14  1672 Pizarro, Abel        9 Taunton                5:13.53  
 15   895 Milliken, Matthew   10 Attleboro              5:16.09  
 16  1121 Lukes, Jeremiah      9 King Philip            5:18.39  
 17  1060 Psilakis, Alex      11 Franklin               5:24.38  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames           10:11.87  
  2  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                10:11.98  
  3  1289 Rosenblatt, Connor  12 Milford HS            10:21.51  
  4  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton             10:22.59  
  5  1440 Kline, Bobby        12 Oliver Ames           10:40.89  
  6   985 Clark, Billy        10 Foxboro               10:46.20  
  7  1454 Pires, Corey        12 Oliver Ames           11:11.90  
  8  1538 Stoller, Ben        10 Sharon                11:12.19  
  9  1274 Luce, Devin         11 Milford HS            11:12.56  
 10  1533 Singh, Siddharth    11 Sharon                11:21.25  
 11   989 Downs, Zach         12 Foxboro               11:25.80  
 12   942 Clancy, Joseph      11 Canton                11:43.36  
 13   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                12:02.01  
 14  1272 Jacobson, Thomas     9 Milford HS            12:25.80  
 15   959 Rota, Brian         10 Canton                12:33.27  
Section  2  
  1  1218 Monks, Conor        12 Mansfield             10:00.33  
  2  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton               10:12.78  
  3  1317 Bradley, George     12 North Attleb          10:15.77  
  4  1233 Romano, Dan         10 Mansfield             10:22.08  
  5   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro             10:29.77  
  6  1332 Flanagan, Ian       11 North Attleb          10:32.07  
  7  1065 Strok, Devon        11 Franklin              10:37.39  
  8   853 Bacchiocchi, Adam   12 Attleboro             10:45.45  
  9  1640 Henrich, Jason      12 Taunton               10:50.60  
 10  1171 Brodin, Mike        12 Mansfield             10:51.12  
 11  1082 Allen, Andrew       10 King Philip           11:02.88  
 12  1613 Boslee, David       10 Taunton               11:05.49  
 13   854 Bacchiocchi, Owen   11 Attleboro             11:12.56  
 14  1042 Fischer, Alex        9 Franklin              11:13.13  
 15  1052 Klingenstein, Josh  12 Franklin              11:18.28  
 16  1334 Fong, Ken           10 North Attleb          11:19.30  
 17  1115 Kennedy, Thomas     11 King Philip           11:47.22  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton                 8.74  
  2  1569 Eppenstein, John    11 Stoughton                 8.81  
  3  1585 Oliver, Alexander    9 Stoughton                 9.21  
  4  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames               9.79  
  5  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames              10.66  
  6  1437 Kent, Tyler         10 Oliver Ames              10.71  
  7  1567 David, Harley       12 Stoughton                10.74  
Section  2  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS                8.88  
  2  1493 Fish, Harrison      11 Sharon                    9.19  
  3  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                9.49  
  4  1513 McManus, William     9 Sharon                    9.58  
  5  1516 Miller, Josh        11 Sharon                    9.84  
  6  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS               10.14  
  7  1534 Solomon, Pauljack    9 Sharon                   10.30  
  8  1280 Moronta, Leonardo    9 Milford HS               10.44  
Section  3  
  1   998 Kelly, Darren        9 Foxboro                   9.85  
  2   994 Henri, David        10 Foxboro                   9.93  
  3   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                   10.55  
  4   993 Fleck, Riley        10 Foxboro                  10.74  
Section  4  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield                 8.66  
  2  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 8.88  
  3  1193 Garr, Jack          11 Mansfield                 9.25  
  4  1671 Pires, Jake         11 Taunton                   9.43  
  5  1216 Menz, Johnathan     11 Mansfield                 9.48  
  6  1655 Manoli, Tyler       11 Taunton                   9.92  
  7  1643 Inacio, Corey       11 Taunton                  10.18  
Section  5  
  1  1383 Sarkis, AJ          12 North Attleb              8.43  
  2  1347 Jette, Ben          12 North Attleb              8.47  
  3  1131 Sherman, Austin     11 King Philip               8.55  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb              8.64  
  5  1102 Dunne, Andrew       10 King Philip               9.39  
  6  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip               9.68  
  7  1091 Carr, Henry         10 King Philip               9.90  
  8  1361 Leary, James        12 North Attleb             10.82  
Section  6  
  1  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                  8.62  
  2   917 Tully, Connor       12 Attleboro                 9.13  
  3   869 Elliott, Matthew    10 Attleboro                 9.62  
  4  1035 Czuba, David        11 Franklin                 10.06  
  5  1070 Craig, Dakota       12 Franklin                 10.37  
  6  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                 10.72  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Sharon  'A'                                         1:36.77  
  2 Stoughton  'A'                                      1:43.64  
  3 Oliver Ames  'A'                                    1:48.94  
Section  2  
  1 Franklin  'A'                                       1:35.34  
  2 Mansfield  'A'                                      1:37.91  
  3 North Attleboro  'A'                                1:38.34   1:38.332
  4 Attleboro  'A'                                      1:38.34   1:38.340
  5 Taunton  'A'                                        1:40.53  
  6 King Philip  'A'                                    1:45.87  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Stoughton  'A'                                      3:41.44  
  2 Milford HS  'A'                                     3:44.85  
  3 Sharon  'A'                                         3:45.38  
  4 Canton  'A'                                         3:49.75  
  5 Oliver Ames  'A'                                    3:50.26  
  6 Foxboro  'A'                                        3:53.72  
Section  2  
  1 Franklin  'A'                                       3:33.11  
  2 Mansfield  'A'                                      3:36.84  
  3 North Attleboro  'A'                                3:39.12  
  4 Attleboro  'A'                                      3:42.28  
  5 King Philip  'A'                                    3:45.13  
  6 Taunton  'A'                                        3:48.65  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                 5-04.00  
  2  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                 5-02.00  
 --  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS                  NH  
 --  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                      NH  
Flight  2  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             J5-04.00  
  2  1618 Clark, Ben          12 Taunton               J5-02.00  
  3  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield             J5-02.00  
 --  1199 James, Austin       11 Mansfield                   NH  
 --  1641 Holt, Mathew         9 Taunton                     NH  
Flight  3  
  1  1070 Craig, Dakota       12 Franklin              J5-06.00  
  2   875 Haselton, Eric      12 Attleboro             J5-02.00  
  2  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin              J5-02.00  
 --   889 Lucier, Justin      12 Attleboro                   NH  
 --  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                    NH  
Flight  4  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames           J5-10.00  
  2  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            5-10.00  
  3  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames           J5-06.00  
  4  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             J5-06.00  
  5  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton             J5-04.00  
 --  1589 Perry, Sean          9 Stoughton                   NH  
Flight  5  
  1  1086 Berdos, John        10 King Philip            6-02.00  
  2  1131 Sherman, Austin     11 King Philip           J5-08.00  
  2  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           J5-08.00  
  3  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb          J5-08.00  
  5  1365 Luise, Brendan      12 North Attleb          J5-04.00  
 --  1364 Li, Jesse           11 North Attleb                NH  
Flight  6  
  1  1019 Will, Kyle          10 Foxboro                5-02.00  
 --   954 Mills, Ian          12 Canton                      NH  
 --   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                      NH  
 --   953 Mills, Craig        12 Canton                      NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro               17-03.75  
  2  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro               15-01.00  
  3   963 Vishny, Oren         9 Canton                14-10.50  
  4   993 Fleck, Riley        10 Foxboro               14-06.00  
  5   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                13-03.00  
Flight  2  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             19-07.25  
  2  1660 Mercado, Mike       12 Taunton               19-02.50  
  3  1671 Pires, Jake         11 Taunton               18-04.00  
  4  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield             16-04.00  
  5  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton               16-00.00  
 --  1182 Considine, Jon      10 Mansfield             16-09.00  
Flight  3  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip           20-07.50  
  2  1346 Jette, Alex         12 North Attleb          19-08.00  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb          19-02.00  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb          18-08.75  
  5  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           18-05.50  
  6  1145 Flaherty, Christia     King Philip           17-09.50  
Flight  4  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames           19-06.25  
  2  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton             18-10.00  
  3  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             18-04.00  
  4  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames           18-03.00  
  5  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames           17-08.00  
  6  1567 David, Harley       12 Stoughton             17-02.00  
Flight  5  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                18-10.50  
  2  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS            18-08.50  
  3  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                17-11.75  
  4  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS            16-08.75  
  5  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                16-08.25  
  6  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS            16-01.00  
Flight  6  
  1   917 Tully, Connor       12 Attleboro             19-10.00  
  2  1037 Duffy, Jack         12 Franklin              17-09.25  
  3   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro             17-05.50  
  4  1062 Sameski, Tom        12 Franklin              17-01.00  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin              17-00.00  
  6   882 Joubert, Leo        11 Attleboro             16-10.75  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1432 Hamilton, Bill      12 Oliver Ames           40-11.50  
  2  1580 Lucas, Kevin        10 Stoughton             39-01.00  
  3  1573 Green, Alex         12 Stoughton             37-08.00  
  4  1565 Connolly, Shawn     12 Stoughton             35-06.00  
  5  1461 Walker, Matthew     12 Oliver Ames           34-09.50  
  6  1456 Rossi, Erik         11 Oliver Ames           33-11.50  
  7  1563 Blindt, Robert      12 Stoughton             33-01.00  
  8  1459 Starr, Reid         11 Oliver Ames           29-10.50  
Flight  2  
  1  1532 Simon, Max          12 Sharon                40-04.50  
  2  1551 Epps, Jaileen       12 Sharon                34-05.50  
  3  1294 Thompson, Benjamin  12 Milford HS            33-01.00  
  4  1286 Pillarella, Marco   11 Milford HS            32-07.50  
  5  1548 Williams-Thomas, D  11 Sharon                31-06.00  
  6  1263 Casey, Mike         10 Milford HS            29-07.00  
  7  1521 Perry, Matthew      12 Sharon                29-05.00  
Flight  3  
  1  1006 McNeil, Dan         12 Foxboro               37-03.00  
  2   984 Capece, Connor      12 Foxboro               36-03.00  
  3   999 Lally, Brendan      11 Foxboro               34-01.50  
  4  1015 Smith, Ryan         12 Foxboro               33-06.00  
Flight  4  
  1  1190 Erickson, Oliver    11 Mansfield             44-00.00  
  2  1198 Hunter, David       12 Mansfield             39-04.00  
  2  1647 Kotsiopoulos, Bren  12 Taunton               39-04.00  
  4  1178 Charette, Jake      12 Mansfield             37-08.00  
  5  1175 Carpino, Michael    10 Mansfield             37-03.00  
  6  1623 Cruz, Ruben         10 Taunton               34-02.00  
  7  1683 Shanks, Darius      12 Taunton               33-01.50  
  8  1650 Laurent, Mario      11 Taunton               28-10.50  
Flight  5  
  1  1315 Beckwith, Eric      12 North Attleb          53-07.50  
  2  1095 Cooke, Michael      11 King Philip           44-10.00  
  3  1146 Cherant, Fabio         King Philip           44-03.50  
  4  1324 Connelly, Sam       12 North Attleb          40-09.50  
  5  1113 Jones, Brandon      12 King Philip           40-09.00  
  6  1103 Fess, Ryan          11 King Philip           39-04.00  
  7  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          35-11.50  
  8  1384 Sek, Thomas         12 North Attleb          33-08.00  
Flight  6  
  1  1061 Riedel, Jack        11 Franklin              44-08.50  
  2   925 Zielinski, Robert   12 Attleboro             42-08.00  
  3   859 Bray, Matthew       11 Attleboro             40-10.50  
  4  1058 Piligian, Sterphen  12 Franklin              35-02.50  
  5  1039 Fasulo, Cooper      12 Franklin              34-04.50  
  6   913 Silva, Joshua       11 Attleboro             33-10.50  
  7  1043 Forsythe, Nick      12 Franklin              31-03.00  
  8   866 Williams, Michael   JR Attleboro             31-00.00  



My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News