Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Southern Worcester County League Dual Meet #5

Northbridge, MA, January 17, 2013

[Dual Meet Scores ]

Event Results

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/17/2013 10:06 PM
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kathryn Collins           SR Auburn                28-01.50  
  2 Kayla DiPilato            SO Leicester             27-01.00  
  3 Erin Bruce                SR Leicester             26-09.00  
  4 Jessica Pittman           SO Auburn               J26-09.00  
  5 Jennifer Cogliandro       SR Uxbridge              26-03.50  
  6 Dallas Lavallee           SO Marianapolis          26-02.50  
  7 Kelsey Leigher            JR Notre Dame            26-02.00  
  8 Olivia Martin             JR Notre Dame           J26-02.00  
  9 Chantel Boisvert          SR Leicester             25-05.25  
 10 Nicloe Plona                 Auburn                25-00.50  
 11 Samantha Wise             JR Uxbridge              24-09.00  
 12 Sarah Iccarino            SR Marianapolis          24-05.00  
 13 Katie Stanovich           JR Notre Dame            24-04.25  
 14 Taylor Arpano             SR Northbridge           23-00.00  
 15 Jaimee Martin             JR Auburn                22-08.50  
 16 Shayna Kubilis            FR Bartlett              22-06.50  
 17 Katherine Cota            JR Uxbridge             J22-06.50  
 18 Andrea Koslowski          SR Quaboag               22-02.00  
 19 Emily Rock                SR Quaboag               20-11.75  
 20 Sarah Harsthorn           JR Notre Dame            20-10.50  
 21 Brittany Genest              Uxbridge             J20-10.50  
 22 Callie Hansson            JR Northbridge           20-09.00  
 23 Kelly O'Brien              8 Quaboag               20-08.50  
 24 Nikole Kamishlian         JR Northbridge           20-03.50  
 25 Sarai McNeill             SO Southbridge           20-00.00  
 26 Lorraine Smith            SO Marianapolis          19-03.00  
 27 Disleiny Perez            SO Southbridge           18-06.00  
 28 Lyndsey Sweatland          8 Bartlett              18-00.00  
 29 Nina Thomas                8 Bartlett              15-11.75  
 30 Kaylie Mauch              FR Leicester             15-08.00  
 31 Caitlin Peters            FR Bartlett              14-07.50  
 
Event 2  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Julia Witt                JR Notre Dame             5-01.25  
  2 Paige Guzik               JR Quaboag                4-07.00  
  3 Nicloe Plona                 Auburn                J4-07.00  
  4 Bridgette Bousquet        JR Northbridge           J4-07.00  
  5 Deanna Truhanovitch       SR Bartlett               4-05.00  
  6 Danyel Stone              JR Bartlett              J4-05.00  
  7 Leah Morales              JR Leicester              4-03.00  
  8 Jessica FitzGerald        SO Uxbridge              J4-03.00  
  9 Kerri Astrella            JR Auburn                J4-03.00  
 10 Kelsey Leigher            JR Notre Dame            J4-03.00  
 11 Michelle Dufault          JR Auburn                 4-01.00  
 12 Ely Seguin                JR Notre Dame            J4-01.00  
 13 Samantha Wise             JR Uxbridge               3-11.00  
 14 Jaycee Garrigan            8 Uxbridge              J3-11.00  
 15 Amber Army                SR Leicester             J3-11.00  
 -- Nahara Collazo             8 Bartlett                    NH  
 -- Kayla Keogh               SO Bartlett                    NH  
 
Event 4  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Julie Richer              SR Northbridge           12:49.30  
  2 Lesedi Graveline          SR Auburn                13:14.80  
  3 Emily Knox                JR Notre Dame            13:17.60  
  4 Stephanie Dooley          JR Notre Dame            13:20.40  
  5 Claire Russell            SO Notre Dame            13:41.50  
  6 Michelle Pajer            SO Leicester             13:44.80  
  7 Cailee King               FR Uxbridge              13:49.20  
  8 Sandra Ghobrial           SO Uxbridge              13:51.90  
  9 Elise Cavanaugh           JR Auburn                13:56.70  
 10 Svenja Noack              JR Uxbridge              14:57.80  
 11 Anna Stefano              SR Quaboag               16:42.70  
 12 Liz McLaughlin            SO Northbridge           17:05.40  
 
Event 5  Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amber Army                SR Leicester                 7.90   5 
  2 Emily Roxo                FR Uxbridge                 J7.90   5 
  3 Bridgette Bousquet        JR Northbridge               8.30   1 
  4 Saidee King               FR Uxbridge                  8.40   6 
  5 Kelsey Leigher            JR Notre Dame               J8.40   6 
  6 Yidi Chen                 SO Marianapolis              8.60   4 
  7 Katie King                JR Bartlett                  8.70   2 
  8 Jamie McNamara            JR Auburn                    8.80   5 
  8 Colleen Reilly            FR Northbridge               8.80   2 
 10 Deanna Truhanovitch       SR Bartlett                  8.90   1 
 11 Ely Seguin                JR Notre Dame                9.10   7 
 12 Zuleika Colon             JR Auburn                    9.20   7 
 13 Paige Guzik               JR Quaboag                   9.30   1 
 13 Megan Johnston            JR Marianapolis              9.30   2 
 15 Emily Rock                SR Quaboag                   9.50   2 
 16 Andrea Koslowski          SR Quaboag                   9.70   3 
 17 Emma Grueter               8 Quaboag                   9.80   4 
 17 Lauren Tuiskula           SR Leicester                 9.80   6 
 19 Alena Gatchell             7 Bartlett                  9.90   4 
 19 Megan Lancaster           JR Auburn                    9.90   6 
 21 Alondra J. Rodriguez      SR Southbridge              10.00   3 
 22 Michaela Young            JR Marianapolis             10.10   4 
 22 Katie Yuelenski           SR Bartlett                 10.10   3 
 24 Adriana Medina            SO Southbridge              10.30   1 
 
Event 7  Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Debora Lopes              SR Uxbridge                  6.40   6 
  2 Emily Roxo                FR Uxbridge                  6.60   7 
  3 Danyel Stone              JR Bartlett                  6.80   1 
  3 Julia Witt                JR Notre Dame                6.80   6 
  5 Jamie McNamara            JR Auburn                    6.90   6 
  5 Lauren Sousa               7 Quaboag                   6.90   3 
  5 Kimberly Sanchez          SR Southbridge               6.90   3 
  5 Kelsey Leigher            JR Notre Dame                6.90   8 
  9 Felicia St George         JR Leicester                 7.00   9 
  9 Olivia Martin             JR Notre Dame                7.00   7 
 11 Treasures Ogbalu          SR Auburn                    7.10   9 
 11 Katie King                JR Bartlett                  7.10   2 
 11 Brianna Allain            SO Auburn                    7.10   8 
 14 Nikole Kamishlian         JR Northbridge              J7.10   2 
 15 Smaranda Cojocaru         FR Bartlett                  7.20   4 
 15 Elizabeth Prest           JR Leicester                 7.20   7 
 17 Toni D'Acri               SR Auburn                   J7.20   7 
 18 Taylor Arpano             SR Northbridge               7.30   3 
 18 Emma Grueter               8 Quaboag                   7.30   1 
 20 Paige Guzik               JR Quaboag                   7.40   3 
 20 Dinnea DiGrigoli          SR Quaboag                   7.40   5 
 20 Madison Rowland           FR Leicester                 7.40   6 
 20 Michaela Young            JR Marianapolis              7.40   4 
 24 Jaycee Garrigan            8 Uxbridge                  7.50   8 
 25 Cacheli Reyes             SR Southbridge               7.80   5 
 26 Breanna Beardsley         SR Bartlett                  7.90   5 
 27 Michelle Aube             JR Notre Dame                8.10   9 
 28 Rachel Eilerman           SO Marianapolis              8.20   2 
 29 Hera Phan                 JR Marianapolis              8.30   5 
 
Event 9  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Callie Hansson            JR Northbridge            5:48.90  
  2 Jennifer Pajer            JR Leicester              5:56.70  
  3 Jessica FitzGerald        SO Uxbridge               5:57.70  
  4 Lucy Palmer               SO Notre Dame             6:00.30  
  5 Rachel Joyce              SO Notre Dame             6:07.90  
  6 Alexandra Jameson         JR Uxbridge               6:15.50  
  7 Shannon McMaugh           SO Marianapolis           6:32.00  
  8 Paige Laperle             JR Auburn                 6:44.60  
  9 Leah Dunbar                8 Bartlett               6:51.20  
 10 Ally Gordon               FR Uxbridge               6:58.00  
 11 Mary Sullivan             SO Notre Dame             6:58.30  
 12 Madison Prindle           SR Auburn                 7:02.90  
 13 Danielle Andrade          FR Uxbridge               7:05.70  
 14 Zuleika Colon             JR Auburn                 7:08.10  
 15 Athena Abdien             SO Marianapolis           7:16.80  
 16 Sarah Westberg             7 Quaboag                7:40.70  
 17 Caitlyn Bailey            FR Auburn                 7:41.10  
 18 Jaime Bailey              SR Auburn                 7:41.70  
 19 Kara McNamara             SO Notre Dame             8:23.10  
 20 Gina Yu                    6 Southbridge            8:23.90  
 21 Savannah Demetrius         8 Quaboag                8:35.10  
 
Event 10  Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Debora Lopes              SR Uxbridge                 44.80   5 
  2 Kerry Jones               JR Uxbridge                 47.00   6 
  3 Julie Richer              SR Northbridge              47.60   1 
  4 Leah Morales              JR Leicester                47.70   5 
  5 Kathryn Coughlin          JR Auburn                   48.40   5 
  6 Nikole Kamishlian         JR Northbridge              48.80   3 
  7 Kerri Astrella            JR Auburn                   49.30   7 
  8 Lindsay Witt              FR Notre Dame               49.70   6 
  9 Danyel Stone              JR Bartlett                 50.00   1 
 10 Jessica Powers            JR Auburn                   50.80   4 
 11 Aoife Johannesen          SO Notre Dame               52.50   6 
 12 Jaycee Garrigan            8 Uxbridge                 53.10   7 
 12 Emily Rock                SR Quaboag                  53.10   1 
 14 Lauren Sousa               7 Quaboag                  53.40   3 
 15 Leighann Bowe             SO Notre Dame               54.20   7 
 16 Alena Gatchell             7 Bartlett                 54.80   4 
 17 Amelia Lyle               JR Hyde                     54.90   6 
 18 Smaranda Cojocaru         FR Bartlett                 55.60   2 
 19 Jordan Keovongmanysar      6 Southbridge              55.70   3 
 20 Emily Emilio              SR Marianapolis             57.90   2 
 21 ?? Beauregard                Marianapolis             59.20   4 
 22 Helena Arnold              8 Uxbridge                 59.50   7 
 23 Caitlin Peters            FR Bartlett               1:01.40   4 
 
Event 11  Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jane Clark                JR Notre Dame             1:48.50  
  2 Lesedi Graveline          SR Auburn                 1:55.40  
  3 Vanessa Babiy             JR Northbridge            1:56.10  
  4 Savannah Haverty          SO Northbridge            1:56.60  
  5 Claire Russell            SO Notre Dame             1:59.70  
  6 Katelyn Rainville         JR Notre Dame             2:01.20  
  7 Cailee King               FR Uxbridge               2:01.80  
  8 Sandra Ghobrial           SO Uxbridge               2:02.90  
  9 Alyssa Boyle              SR Auburn                 2:07.20  
 10 Andrea Koslowski          SR Quaboag                2:09.90  
 11 Michelle Pajer            SO Leicester              2:10.00  
 12 Abby Baer                 FR Auburn                 2:10.10  
 13 Rachael Westberg           7 Quaboag                2:10.30  
 14 Nahara Collazo             8 Bartlett               2:10.40  
 15 Elise Cavanaugh           JR Auburn                 2:13.20  
 16 Anna Matthews             FR Auburn                 2:22.30  
 17 Weiwei Wang               JR Marianapolis           2:30.10  
 18 Hailey Millette           FR Uxbridge               2:33.00  
 19 Jessie Schwartz           JR Hyde                   2:33.30  
 
Event 12  Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Knox                JR Notre Dame             3:24.60  
  2 Callie Hansson            JR Northbridge            3:28.30  
  3 Jessica FitzGerald        SO Uxbridge               3:34.30  
  4 Jennifer Pajer            JR Leicester              3:34.90  
  5 Lucy Palmer               SO Notre Dame             3:35.70  
  6 Alexandra Jameson         JR Uxbridge               3:39.80  
  7 Michelle Dufault          JR Auburn                 3:54.40  
  8 Brianna Allain            SO Auburn                 3:54.70  
  9 Samantha Allison          SR Auburn                 4:01.30  
 10 Svenja Noack              JR Uxbridge               4:01.60  
 11 Leah Dunbar                8 Bartlett               4:01.90  
 12 Mary Sullivan             SO Notre Dame             4:02.20  
 13 MaryGrace Judge           JR Auburn                 4:06.50  
 14 Liz McLaughlin            SO Northbridge            4:18.50  
 15 Gillian Harvey            JR Notre Dame             4:19.50  
 16 Paige Humphrey            SR Auburn                 4:23.40  
 17 Taylor Abner              JR Quaboag                4:30.20  
 18 Caylee Smith              JR Quaboag                4:34.30  
 
Event 13  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Leicester                                           4:46.80  
  2 Notre Dame                                          4:50.10  
  3 Northbridge                                         5:01.30  
  4 Uxbridge                                            5:09.50  
  5 Auburn                                              5:11.80  
  6 Marianapolis Prep                                   5:37.90  
  7 Bartlett                                            5:39.50  
  8 Quaboag                                             5:40.60  
 
Event 18  Mixed Shot Put j.v.
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leighann Bowe            WSO Notre Dame            21-07.00  
  2 Michaela Hillier         WFR Uxbridge              20-11.00  
  3 Korry Seguin             WFR Notre Dame            20-05.25  
  4 Makenzi Ethier Poliguin  WFR Uxbridge              20-02.50  
  5 Jean Vozella             WJR Notre Dame            19-10.50  
  6 Brenda Dluznieski        WJR Auburn                19-00.50  
  7 Mary Sullivan            WSO Notre Dame            17-01.50  
 
Event 21  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Giampa Jordan             SR Auburn                43-08.75  
  2 Taylor Clark              JR Northbridge           41-02.25  
  3 Dillon Bruso              SO Auburn                40-05.00  
  4 Josh Anger                SR Auburn                37-09.00  
  5 Nick Mandigo              SR Quaboag               36-06.50  
  6 Kiernan Sanders           SR Uxbridge              35-08.00  
  7 Steve Domenick            SR Auburn                35-01.00  
  8 Devin Stevens             JR Northbridge           34-09.25  
  9 David Howard              SR Leicester             32-05.00  
 10 Joey Zalatores            SR Quaboag               32-00.75  
 11 Mark Butler               JR Southbridge           31-09.50  
 12 Ian St. Pierre            SO Uxbridge              31-05.25  
 13 David Gallant             SO Marianapolis          30-06.00  
 14 Anthony Dunn              SR Bartlett              29-05.00  
 15 Matthew Bellerose         SO Marianapolis          29-03.00  
 16 David Fitch               JR Leicester             28-08.50  
 17 Dale Kamishlian           JR Northbridge           28-05.50  
 18 Armani Marquez-Chaves      8 Bartlett              28-04.00  
 19 Robert Botsch             SO Southbridge           28-02.50  
 20 Eddie Hackenson           SO Bartlett              27-11.00  
 21 Mykal Brown               SR Bartlett              27-02.50  
 22 Kyle Cooley               JR Uxbridge              26-06.00  
 23 Brandon Loyd              SR Quaboag               24-10.50  
 24 William Butler            FR Southbridge           23-01.00  
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Conway             SR Auburn                 5-11.00  
  2 Nick Mandigo              SR Quaboag               J5-11.00  
  3 Zachary John              SR Northbridge            5-09.00  
  4 Dominik Smreczak          JR Auburn                 5-05.00  
  5 Dominick Dicarlo          SR Auburn                J5-05.00  
  6 Joe Fitzgerald            SR Uxbridge               5-03.00  
  7 Andy Reardon              SR Uxbridge              J5-03.00  
  8 Christopher Czernicki     JR Bartlett               5-01.00  
  9 Braden Burt               SR Northbridge           J5-01.00  
 10 Ryan Clifford             SR Uxbridge               4-11.00  
 -- Brannon Mc Mullen         FR Quaboag                     NH  
 -- Nate Rucki                So Quaboag                     NH  
 -- Jeremy Guyette            JR Bartlett                    NH  
 -- Aaron Medina              SR Southbridge                 NH  
 -- Matt La Valley            FR Quaboag                     NH  
 -- Adam Gustafson               Auburn                      NH  
 -- Daniel Rodriguez          JR Southbridge                 NH  
 
Event 24  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andy Reardon              SR Uxbridge              11:13.30  
  2 Luke Maloney              JR Uxbridge              11:14.90  
  3 Tom Gannon                SO Auburn                11:17.60  
  4 Matthew Healy             SO Auburn                11:21.70  
  5 Liam Adams                SR Marianapolis          11:45.90  
  6 Ryan Fontaine             FR Marianapolis          12:22.00  
  7 Colin Gallaway            SO Auburn                12:22.60  
  8 Chris Mannka              SR Uxbridge              12:31.70  
  9 Christian Pasichny        FR Uxbridge              12:34.50  
 10 Matt Wysocki              SR Hyde                  14:22.70  
 11 Tom Phillips               8 Quaboag               15:34.90  
 12 Joey Zalatores            SR Quaboag               18:30.50  
 
Event 25  Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nick Mandigo              SR Quaboag                   7.10   1 
  2 Dominick Dicarlo          SR Auburn                    7.20   4 
  3 Joe Fitzgerald            SR Uxbridge                  7.30   4 
  3 Adam Gustafson               Auburn                    7.30   5 
  5 Zachary John              SR Northbridge               7.50   1 
  6 Bobby Sivret              SR Auburn                    7.70   5 
  7 Matthew Nelson            JR Auburn                    7.80   4 
  7 Emmitt Zhai               SR Marianapolis              7.80   3 
  7 Erik Silveira             SO Uxbridge                  7.80   5 
 10 Braden Burt               SR Northbridge               8.00   2 
 11 Matt La Valley            FR Quaboag                   8.30   2 
 11 Alex Kuros                SO Uxbridge                  8.30   4 
 13 Brannon Mc Mullen         FR Quaboag                   8.40   3 
 14 Christopher Czernicki     JR Bartlett                  8.50   1 
 15 Edward Craney             SR Southbridge               8.60   2 
 16 Troy LaFramboise          SO Marianapolis              8.80   1 
 17 Nate Lowell               SO Quaboag                  10.00   3 
 18 Yan DeSouza               SO Uxbridge                 14.40   5 
 
Event 27  Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dominick Dicarlo          SR Auburn                    5.60   5 
  2 Jay Watkins               SR Hyde                      5.70   5 
  3 Taylor Clark              JR Northbridge               5.80   1 
  4 Nick Mandigo              SR Quaboag                  J5.80   1 
  5 Nathan Conway             SR Auburn                    6.00   6 
  5 Ryan Jeffries             SR Auburn                    6.00   7 
  5 Joe Fitzgerald            SR Uxbridge                  6.00   5 
  8 Ryan Clifford             SR Uxbridge                 J6.00   6 
  9 Daniel Rodriguez          JR Southbridge               6.10   2 
 10 Joey Zalatores            SR Quaboag                   6.20   2 
 10 Devin Stevens             JR Northbridge               6.20   8 
 10 Mark Butler               JR Southbridge               6.20   4 
 10 Ambrose DeMarco           JR Leicester                 6.20   5 
 10 Nick Juliano              FR Uxbridge                  6.20   7 
 15 Tom Anderson              FR Auburn                   J6.20   8 
 16 David Gallant             SO Marianapolis              6.30   1 
 17 Justin Saucier             8 Quaboag                   6.40   3 
 18 Kyle Liseno               JR Bartlett                  6.50   2 
 18 Joniel Rivera             FR Southbridge               6.50   3 
 18 Jose Falcon               SO Bartlett                  6.50   4 
 21 Jerry Wang                SO Hyde                      6.60   6 
 21 Bennett Sage              FR Marianapolis              6.60   2 
 21 Mykal Brown               SR Bartlett                  6.60   1 
 24 Jann Sepulveda            SO Bartlett                  6.70   3 
 24 David Fitch               JR Leicester                 6.70   8 
 24 Kyle Tronerud             JR Marianapolis              6.70   3 
 24 David Howard              SR Leicester                 6.70   7 
 28 Brian Njeri               SO Leicester                 7.30   6 
 29 John Hogan                FR Southbridge               7.40   4 
 
Event 29  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andy Reardon              SR Uxbridge               5:09.20  
  2 Johnny Lamanuzzi          SR Uxbridge               5:16.40  
  3 Paul Peso                 SR Uxbridge               5:18.90  
  4 Pat Miller                SR Auburn                 5:20.50  
  5 Kyle Quitadamo            JR Auburn                 5:33.00  
  6 Josh Eilerman             FR Marianapolis           5:59.00  
  7 Jackson Wright            FR Uxbridge               6:01.50  
  8 Michael Maio              SO Auburn                 6:01.90  
  9 Colin Boyle               JR Leicester              6:02.40  
 10 Dustin Geer               10 Quaboag                6:04.50  
 11 Lukas St. Germaine        JR Southbridge            6:04.80  
 12 Thomas Gleason            SO Auburn                 6:10.80  
 13 Tyler Crowley              8 Bartlett               6:15.30  
 14 Jacob Irving              FR Uxbridge               6:22.30  
 15 Matt Wysocki              SR Hyde                   6:25.50  
 16 Nicholas Rockwood          7 Bartlett               6:45.40  
 17 Bryce Wdowiak             FR Quaboag                6:52.70  
 
Event 30  Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Rodriguez          JR Southbridge              40.10   1 
  2 Scott Williams            SO Auburn                   40.60   5 
  3 Jay Watkins               SR Hyde                     41.80   5 
  4 Bobby Sivret              SR Auburn                   42.00   6 
  4 Chris Giard               SR Northbridge              42.00   1 
  6 Greg Ensom                SR Uxbridge                 42.50   5 
  7 Mark Butler               JR Southbridge              42.80   2 
  8 Robert Anderson           SR Auburn                   42.90   8 
  9 Andrew Callahan           JR Uxbridge                 43.10   6 
 10 Ambrose DeMarco           JR Leicester                43.20   7 
 11 Justin Saucier             8 Quaboag                  43.40   4 
 12 Robert Price              FR Bartlett                 43.80   4 
 12 Parker Roma               JR Hyde                     43.80   6 
 14 Christopher Czernicki     JR Bartlett                 44.20   1 
 15 Ryan Jeffries             SR Auburn                   44.60   8 
 16 Chance Jackson            SO Marianapolis             45.00   2 
 16 Joey Zalatores            SR Quaboag                  45.00   1 
 18 Ryan Kelly                SR Marianapolis             46.00   3 
 19 Jason Davis               FR Bartlett                 46.50   2 
 20 Bennett Sage              FR Marianapolis             46.60   4 
 21 Kyle Liseno               JR Bartlett                 46.70   3 
 22 Jerry Wang                SO Hyde                     47.80   7 
 23 Demietri Miranda          JR Southbridge              48.40   3 
 24 Joniel Rivera             FR Southbridge              48.90   4 
 25 T Geer                     8 Quaboag                  49.40   2 
 26 Donovan Plante            FR Quaboag                  53.40   3 
 27 Sean Pease                   Hyde                     53.90   7 
 
Event 31  Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Mikolaiczyk          JR Auburn                 1:33.30  
  2 Johnny Lamanuzzi          SR Uxbridge               1:34.50  
  3 Patrick Mahoney           SR Northbridge            1:43.10  
  4 Mike Vaitkunas            SR Auburn                 1:45.00  
  5 Matt La Valley            FR Quaboag                1:48.50  
  6 Derek Girardin            JR Bartlett               1:52.20  
  7 Shamar Laurent            FR Marianapolis           1:53.30  
  8 Nikolai Stenso            JR Marianapolis           1:54.40  
  9 Anthony Yuelenski         JO Bartlett               1:54.90  
 10 Isiah Geer                 9 Quaboag                1:55.30  
 11 Ryan Malakie              JR Auburn                 1:55.40  
 12 Derek Cheney                 Hyde                   1:55.80  
 13 Mcpherson Jake            FR Auburn                 1:56.10  
 14 Christian Pasichny        FR Uxbridge               1:56.30  
 15 Jackson Wright            FR Uxbridge               1:56.80  
 16 Brannon Mc Mullen         FR Quaboag                1:57.20  
 17 Troy LaFramboise          SO Marianapolis           2:00.00  
 18 Brian Njeri               SO Leicester              2:02.90  
 19 Nate Lowell               SO Quaboag                2:04.30  
 20 Jose Fuentez Rodriguez     6 Southbridge            2:07.20  
 21 Emanuel DeLeon Jr         FR Southbridge            2:08.70  
 22 Jonathan Santiago          8 Southbridge            2:13.10  
 23 Dominick Dunbar            8 Bartlett               2:13.70  
 24 David Fitch               JR Leicester              2:16.00  
 25 Drew Grueter               7 Quaboag                2:16.40  
 26 Dan Para                   8 Quaboag                2:18.10  
 
Event 32  Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luke Maloney              JR Uxbridge               2:57.40  
  2 Jeremy Guyette            JR Bartlett               3:06.50  
  3 Matthew Nelson            JR Auburn                 3:07.60  
  4 Tom Gannon                SO Auburn                 3:13.20  
  5 Paul Peso                 SR Uxbridge               3:13.50  
  6 Colin Gallaway            SO Auburn                 3:14.50  
  7 Eric Fontaine             JR Marianapolis           3:15.70  
  8 Chris Mannka              SR Uxbridge               3:26.10  
  9 Liam Adams                SR Marianapolis           3:27.00  
 10 Robert Starr               8 Bartlett               3:38.80  
 11 Colin Boyle               JR Leicester              3:39.00  
 12 Henry Ellis               SR Marianapolis           3:39.10  
 13 Jamie Vera                JR Auburn                 3:49.50  
 14 Ian Wykes                 SO Auburn                 3:55.20  
 15 Bryce Wdowiak             FR Quaboag                3:56.60  
 16 Matt Bys                  SO Quaboag                4:02.60  
 17 Donovan Plante            FR Quaboag                4:04.10  
 18 Drew Grueter               7 Quaboag                4:09.00  
 19 Matt Wysocki              SR Hyde                   4:11.80  
 
Event 33  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Auburn                                              4:04.00  
  2 Uxbridge                                            4:11.60  
  3 Northbridge                                         4:22.70  
  4 Marianapolis Prep                                   4:32.70  
  5 Bartlett                                            4:36.00  
  6 Quaboag                                             4:49.30  



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News