Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hockomock League - Meet #5

Boston, MA, January 14, 2013

[Team Scores | Girl's Events ]

Boy's Events

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/14/2013 09:20 PM
                        Hockomock Track & Field  League                        
                     Varsity 2012-13  Meet# 5  - 1/14/2013                     
                              Reggie Lewis Center                              
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                 6.90  
  2  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                 7.09  
  3  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                    7.10  
  4  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                    7.13  
  5  1567 David, Harley       12 Stoughton                 7.20  
  6  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                    7.42  
  7  1588 Patel, Smeet         9 Stoughton                 7.51  
Section  2  
  1  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames               7.18  
  2   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                    7.36  
  3  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames               7.49  
  4  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames               7.52  
  5   944 Dang, Wilson        10 Canton                    7.76  
  6  1450 Moynihan, Matthew   12 Oliver Ames               7.85  
  7   963 Vishny, Oren         9 Canton                    8.08  
  8   952 Messinger, Kevin     9 Canton                    8.53  
Section  3  
  1  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS                7.14  
  2   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                   7.22  
  3  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                   7.27  
  4  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS                7.42  
  5   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                   7.48  
  6  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS                7.56  
  7  1277 Mazzini, Anthony    10 Milford HS                7.74  
  8   993 Fleck, Riley        10 Foxboro                   7.82  
Section  4  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb              6.75  
  2  1676 Raumbakis, Joey     12 Taunton                   7.05  
  3  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb              7.05  
  4  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb              7.20  
  5  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton                   7.30  
  6  1690 Theldune, Damian     9 Taunton                   7.33  
  7  1340 Hanwell, Andrew     10 North Attleb              7.44  
Section  5  
  1  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                 6.97  
  2  1206 Makie, Kevin        12 Mansfield                 7.04  
  3   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                 7.11  
  4  1191 Friend, Aidan       10 Mansfield                 7.21  
  5   914 Sweeney, Cameron    11 Attleboro                 7.23  
  6   882 Joubert, Leo        11 Attleboro                 7.25  
  7   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                 7.28  
  8  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield                 7.37  
Section  6  
  1  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                  6.99  
  2  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip               6.99  
  3  1033 Carden, Mike        12 Franklin                  7.11  
  4  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                  7.12  
  5  1041 Finnestad, Spenser  12 Franklin                  7.12  
  6  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip               7.16  
  7  1146 Cherant, Fabio         King Philip               7.19  
  8  1085 Bautista, Qzedell   11 King Philip               7.24  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                38.76  
  2  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                   39.23  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                39.66  
  4  1493 Fish, Harrison      11 Sharon                   44.39  
 --  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                      DQ   Interference
Section  2  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames              39.32  
  2  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames              39.45  
  3   945 Derbin, Matthew     11 Canton                   41.58  
  4  1455 Romero, Chris        9 Oliver Ames              41.82  
  5   963 Vishny, Oren         9 Canton                   44.99  
  6   952 Messinger, Kevin     9 Canton                   45.14  
Section  3  
  1  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS               37.97  
  2  1283 O'Neil, Jonathan    12 Milford HS               39.15  
  3   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                  39.25  
  4   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                  39.68  
  5  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS               40.43  
Section  4  
  1  1337 Gallagher, Timothy  12 North Attleb             39.35  
  2  1618 Clark, Ben          12 Taunton                  39.78  
  3  1685 Simmons, Kai        10 Taunton                  40.46  
  4  1641 Holt, Mathew         9 Taunton                  40.92  
  5  1340 Hanwell, Andrew     10 North Attleb             40.97  
  6  1336 Gallagher, Justin   10 North Attleb             41.53  
Section  5  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield                37.15  
  2  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                37.95  
  3   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                38.98  
  4   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                40.05  
  5  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                41.66  
  6   892 McField Jr, Jerry    9 Attleboro                42.49  
Section  6  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip              37.22  
  2  1062 Sameski, Tom        12 Franklin                 37.41  
  3  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                 38.05  
  4  1032 Burgos, Nick        10 Franklin                 40.10  
  5  1145 Flaherty, Christia     King Philip              41.24  
  6  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip              43.54  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1496 Fogel, Jared        12 Sharon                 1:28.00  
  2  1500 Gildersleeve, Jame  11 Sharon                 1:28.03  
  3  1511 Levkoff, Steven     11 Sharon                 1:33.05  
  4  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              1:33.54  
  5  1587 Oliviera, Sheldon   12 Stoughton              1:35.98  
  6  1590 Romaine, Mike       12 Stoughton              1:36.58  
Section  2  
  1   953 Mills, Craig        12 Canton                 1:29.04  
  2  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            1:32.48  
  3  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames            1:33.29  
  4  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames            1:34.70  
  5   945 Derbin, Matthew     11 Canton                 1:36.22  
  6   948 Hession, Patrick     9 Canton                 1:36.57  
Section  3  
  1  1273 LeBlanc, Matt       10 Milford HS             1:32.04  
  2  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                1:35.81  
  3  1290 Scozzafava, Jon     11 Milford HS             1:36.14  
  4  1288 Prokopis, Grant     11 Milford HS             1:46.88  
Section  4  
  1  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb           1:28.04  
  2  1326 Croke, Ryan         11 North Attleb           1:28.34  
  3  1657 Maxime, Farnel      12 Taunton                1:33.60  
  4  1314 Bader, Victor       11 North Attleb           1:37.27  
  5  1628 Duarte, Logan        9 Taunton                1:42.48  
Section  5  
  1  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              1:27.65  
  2  1184 Cooney, James       11 Mansfield              1:28.78  
  3   872 Gulino, Andrew      12 Attleboro              1:28.82  
  4   898 Nordberg, Matthew   12 Attleboro              1:29.31  
  5  1204 LoDico, Brendan     11 Mansfield              1:34.70  
Section  6  
  1  1040 Field, Derek        11 Franklin               1:28.18  
  2  1122 Machado, David      12 King Philip            1:30.39  
  3  1050 Igo, Ben            12 Franklin               1:32.15  
  4  1118 Kraus, Colin        10 King Philip            1:38.54  
  5  1071 Bond, Conner        SO Franklin               1:41.10  
  6  1121 Lukes, Jeremiah      9 King Philip            1:45.04  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames            2:39.56  
  2  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             2:43.18  
  3  1579 Lockhart, David     10 Stoughton              2:50.34  
  4  1541 Wilbur, Justin      12 Sharon                 2:51.82  
  5   960 Rota, Michael       12 Canton                 2:59.03  
  6  1510 Lee, Brendan        11 Sharon                 2:59.73  
  7  1431 Greene, Austin      10 Oliver Ames            2:59.87  
  8  1507 Kessler, Steven     12 Sharon                 3:03.86  
  9  1413 Boone, Jarod         9 Oliver Ames            3:03.91  
 10  1584 Noe, John-Paul      10 Stoughton              3:04.93  
 11  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             3:07.87  
 12  1276 Madden, Dan         11 Milford HS             3:08.11  
 13  1577 Irons, Antonio      10 Stoughton              3:08.19  
 14   941 Bronstein, Daniel   11 Canton                 3:12.05  
 15   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                 3:12.76  
 16  1014 Smith, Matt         10 Foxboro                3:14.94  
 17  1009 Pascucci, Luke      11 Foxboro                3:23.91  
Section  2  
  1  1049 Hunt, Korey         12 Franklin               2:39.38  
  2  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip            2:41.14  
  3   894 Mercier, Kyle       11 Attleboro              2:42.07  
  4  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin               2:44.55  
  5  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield              2:46.53  
  6  1179 Chotkowski, Andrew  12 Mansfield              2:46.57  
  7  1221 Murphy, Chris       11 Mansfield              2:46.58  
  8  1351 Kelleher, Michael   11 North Attleb           2:47.38  
  9  1110 Hogan, Peter        10 King Philip            2:50.83  
 10  1362 Leary, Matthew      10 North Attleb           2:51.53  
 11  1619 Collins, Damian     11 Taunton                2:55.59  
 12  1330 Fein, Shane         10 North Attleb           2:57.02  
 13   885 Kisamore, Joseph    11 Attleboro              2:58.12  
 14  1673 Price, Cory         12 Taunton                2:58.64  
 15  1060 Psilakis, Alex      11 Franklin               3:09.11  
 16  1115 Kennedy, Thomas     11 King Philip            3:10.65  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1579 Lockhart, David     10 Stoughton              4:40.85  
  2  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                 4:44.81  
  3  1440 Kline, Bobby        12 Oliver Ames            4:49.38  
  4  1494 Fleming, Paul       11 Sharon                 4:53.23  
  5  1505 Kaplan, Scott        9 Sharon                 4:58.66  
  6   954 Mills, Ian          12 Canton                 5:02.88  
  7  1454 Pires, Corey        12 Oliver Ames            5:02.97  
  8  1568 DeNapoli, Alec      11 Stoughton              5:10.79  
  9   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                 5:12.01  
 10  1452 Osowski, Stephen    12 Oliver Ames            5:16.20  
 11  1591 Schulze, Evan       10 Stoughton              5:38.28  
 12   959 Rota, Brian         10 Canton                 5:39.26  
Section  2  
  1  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                4:37.38  
  2  1218 Monks, Conor        12 Mansfield              4:44.02  
  3  1332 Flanagan, Ian       11 North Attleb           4:44.26  
  4  1233 Romano, Dan         10 Mansfield              4:47.15  
  5  1243 Yang, Michael       11 Mansfield              4:48.49  
  6   889 Lucier, Justin      12 Attleboro              4:48.90  
  7  1640 Henrich, Jason      12 Taunton                4:51.46  
  8   851 Akers, Benjamin     11 Attleboro              5:00.62  
  9  1356 Labonte, Jack       11 North Attleb           5:03.94  
 10   895 Milliken, Matthew   10 Attleboro              5:15.27  
 11  1679 Rogers, Cole        10 Taunton                5:19.15  
 12  1334 Fong, Ken           10 North Attleb           5:20.16  
Section  3  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip            4:29.84  
  2  1138 Tiller, Jonathan    12 King Philip            4:54.22  
  3   989 Downs, Zach         12 Foxboro                4:57.22  
  4  1268 Donahue, John       11 Milford HS             4:57.57  
  5  1065 Strok, Devon        11 Franklin               5:01.21  
  6  1111 Hogan, Tyler        12 King Philip            5:05.76  
  7  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             5:15.47  
  8  1052 Klingenstein, Josh  12 Franklin               5:16.27  
  9  1274 Luce, Devin         11 Milford HS             5:17.93  
 10  1056 Olsson, Francis     10 Franklin               5:18.71  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                10:32.03  
  2  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton             10:32.81  
  3  1289 Rosenblatt, Connor  12 Milford HS            10:41.92  
  4  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames           10:50.59  
  5   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro               11:15.83  
  6  1538 Stoller, Ben        10 Sharon                11:17.32  
  7  1463 Wertz, Richie       12 Oliver Ames           11:43.81  
  8   942 Clancy, Joseph      11 Canton                11:44.78  
  9  1505 Kaplan, Scott        9 Sharon                11:56.34  
 10  1272 Jacobson, Thomas     9 Milford HS            12:47.37  
 --   946 Elkadi, Seleem      11 Canton                     DNF  
Section  2  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip           10:04.23  
  2   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro             10:08.64  
  3  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield             10:08.86  
  4  1317 Bradley, George     12 North Attleb          10:21.30  
  5  1243 Yang, Michael       11 Mansfield             10:40.14  
  6  1038 Etzel, Tyler        11 Franklin              10:50.71  
  7  1171 Brodin, Mike        12 Mansfield             10:52.39  
  8   853 Bacchiocchi, Adam   12 Attleboro             10:54.01  
  9  1082 Allen, Andrew       10 King Philip           11:13.02  
 10  1613 Boslee, David       10 Taunton               11:16.04  
 11   854 Bacchiocchi, Owen   11 Attleboro             11:16.80  
 12  1381 Ross, Garrett       10 North Attleb          11:22.64  
 13  1672 Pizarro, Abel        9 Taunton               11:28.14  
 14  1059 Pinkham, Nate       10 Franklin              11:30.19  
 15  1117 Knowles, Andrew     11 King Philip           11:48.86  
 16  1699 Wysong, Trevor       9 Taunton               12:16.66  
 --  1042 Fischer, Alex        9 Franklin                   DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1567 David, Harley       12 Stoughton                 8.78  
  2  1569 Eppenstein, John    11 Stoughton                 8.84  
  3  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton                 8.90  
  4  1585 Oliver, Alexander    9 Stoughton                 9.42  
  5  1493 Fish, Harrison      11 Sharon                    9.46  
  6  1513 McManus, William     9 Sharon                    9.65  
  7  1516 Miller, Josh        11 Sharon                    9.91  
Section  2  
  1  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames               9.66  
  2  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames               9.67  
  3  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames               9.70  
  4   955 Mok, Wilton         11 Canton                   10.14  
  5  1437 Kent, Tyler         10 Oliver Ames              10.28  
  6   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                   10.48  
Section  3  
  1  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                9.52  
  2   998 Kelly, Darren        9 Foxboro                  10.05  
  3  1269 Goncalves, Luis      9 Milford HS               10.31  
  4  1280 Moronta, Leonardo    9 Milford HS               10.37  
  5   993 Fleck, Riley        10 Foxboro                  10.82  
  6  1261 Bethel, Colin       10 Milford HS               11.37  
Section  4  
  1  1383 Sarkis, AJ          12 North Attleb              8.46  
  2  1347 Jette, Ben          12 North Attleb              8.47  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb              8.68  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb              8.98  
  5  1671 Pires, Jake         11 Taunton                   9.35  
  6  1655 Manoli, Tyler       11 Taunton                   9.73  
  7  1643 Inacio, Corey       11 Taunton                   9.83  
Section  5  
  1   917 Tully, Connor       12 Attleboro                 8.96  
  2   869 Elliott, Matthew    10 Attleboro                 9.44  
  3  1193 Garr, Jack          11 Mansfield                 9.48  
  4  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 9.65  
  5  1216 Menz, Johnathan     11 Mansfield                 9.99  
  6  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield                10.05  
Section  6  
  1  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                  8.51  
  2  1131 Sherman, Austin     11 King Philip               8.60  
  3  1035 Czuba, David        11 Franklin                  9.55  
  4  1070 Craig, Dakota       12 Franklin                  9.67  
  5  1102 Dunne, Andrew       10 King Philip               9.85  
  6  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip               9.92  
  7  1091 Carr, Henry         10 King Philip              10.18  
  8  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                 10.61  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Oliver Ames  'A'                                    1:39.04  
  2 Milford HS  'A'                                     1:43.37  
  3 Foxboro  'A'                                        1:43.49  
  4 Canton  'A'                                         1:49.47  
Section  2  
  1 Mansfield  'A'                                      1:35.55  
  2 Franklin  'A'                                       1:36.53  
  3 North Attleboro  'A'                                1:39.98  
  4 Attleboro  'A'                                      1:41.63  
  5 King Philip  'A'                                    1:49.12  
 -- Taunton  'A'                                            DNF  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Sharon  'A'                                         3:42.95  
  2 Milford HS  'A'                                     3:48.69  
  3 Canton  'A'                                         3:48.77  
  4 Stoughton  'A'                                      3:55.76  
  5 Oliver Ames  'A'                                    3:58.02  
Section  2  
  1 Franklin  'A'                                       3:34.23  
  2 North Attleboro  'A'                                3:36.56  
  3 Mansfield  'A'                                      3:42.58  
  4 Taunton  'A'                                        3:45.02  
  5 Attleboro  'A'                                      3:48.91  
  6 King Philip  'A'                                    3:51.56  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton              5-06.00  
  2  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              5-04.00  
  3  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                 5-02.00  
 --  1589 Perry, Sean          9 Stoughton                   NH  
 --  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                      NH  
Flight  2  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            5-08.00  
  2  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            5-06.00  
  3  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames            5-04.00  
Flight  3  
  1  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb           5-08.00  
  2  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          J5-06.00  
  3  1365 Luise, Brendan      12 North Attleb          J5-06.00  
  4  1618 Clark, Ben          12 Taunton               J5-02.00  
 --  1641 Holt, Mathew         9 Taunton                     NH  
Flight  4  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield              5-04.00  
  2   875 Haselton, Eric      12 Attleboro              5-02.00  
 --   885 Kisamore, Joseph    11 Attleboro                   NH  
 --   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                   NH  
 --  1199 James, Austin       11 Mansfield                   NH  
 --  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield                   NH  
Flight  5  
  1  1086 Berdos, John        10 King Philip            5-08.00  
  2  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           J5-06.00  
  3  1131 Sherman, Austin     11 King Philip           J5-06.00  
  4  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin              J5-04.00  
  4  1070 Craig, Dakota       12 Franklin              J5-04.00  
 --  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                    NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             19-02.00  
  2  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                19-00.00  
  3  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton             18-09.00  
  4  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                18-06.00  
  5  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                17-10.50  
  6  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton             17-00.00  
Flight  2  
  1  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames           18-04.00  
  2   958 Ofonagoro, Somto    12 Canton                16-08.50  
  3  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames           14-02.50  
  4   955 Mok, Wilton         11 Canton                13-06.00  
  5   963 Vishny, Oren         9 Canton                13-02.00  
  6  1455 Romero, Chris        9 Oliver Ames           11-01.50  
Flight  3  
  1   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro               17-02.50  
  2  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS            16-07.00  
  3  1270 Halpin, Sean        12 Milford HS            16-05.50  
  4   993 Fleck, Riley        10 Foxboro               15-10.00  
  5  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS            15-08.00  
  6  1017 Tally, Mike         12 Foxboro               15-03.50  
Flight  4  
  1  1671 Pires, Jake         11 Taunton               19-05.00  
  2  1346 Jette, Alex         12 North Attleb          19-00.50  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb          18-10.00  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb          18-04.00  
  5  1696 Wilkinson, Matt      8 Taunton               15-11.75  
  6  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton               15-07.00  
Flight  5  
  1  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             18-06.50  
  2  1182 Considine, Jon      10 Mansfield             17-11.00  
  3  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield             17-07.00  
  4   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro             17-03.00  
  5   882 Joubert, Leo        11 Attleboro             16-02.00  
  6   917 Tully, Connor       12 Attleboro             15-01.00  
Flight  6  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip           20-09.00  
  2  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           19-11.25  
  3  1145 Flaherty, Christia     King Philip           17-09.00  
  4  1062 Sameski, Tom        12 Franklin              17-06.75  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin              17-04.50  
  6  1037 Duffy, Jack         12 Franklin              17-03.25  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1315 Beckwith, Eric      12 North Attleb          54-08.25  
  2  1324 Connelly, Sam       12 North Attleb          42-10.50  
  3  1347 Jette, Ben          12 North Attleb          41-07.25  
  4  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          38-06.25  
  5  1647 Kotsiopoulos, Bren  12 Taunton               37-07.00  
  6  1623 Cruz, Ruben         10 Taunton               36-01.00  
  7  1680 Rogers, Mark        11 Taunton               29-08.50  
  8  1650 Laurent, Mario      11 Taunton               29-02.50  
Flight  2  
  1  1190 Erickson, Oliver    11 Mansfield             46-07.00  
  2   925 Zielinski, Robert   12 Attleboro             43-09.50  
  3   859 Bray, Matthew       11 Attleboro             41-10.00  
  4  1175 Carpino, Michael    10 Mansfield             39-05.25  
  5  1198 Hunter, David       12 Mansfield             38-05.50  
  6   891 McAndrews, Benjami  11 Attleboro             38-02.00  
  7  1199 James, Austin       11 Mansfield             36-06.00  
  8   913 Silva, Joshua       11 Attleboro             35-05.00  
Flight  3  
  1  1095 Cooke, Michael      11 King Philip           43-05.25  
  2  1061 Riedel, Jack        11 Franklin              43-04.25  
  3  1103 Fess, Ryan          11 King Philip           42-03.00  
  4  1113 Jones, Brandon      12 King Philip           41-06.50  
  5  1146 Cherant, Fabio         King Philip           40-06.00  
  6  1058 Piligian, Sterphen  12 Franklin              35-06.50  
  7  1039 Fasulo, Cooper      12 Franklin              34-08.00  
  8  1043 Forsythe, Nick      12 Franklin              30-07.50  
Flight  4  
  1  1532 Simon, Max          12 Sharon                41-09.75  
  2  1580 Lucas, Kevin        10 Stoughton             39-11.25  
  3  1565 Connolly, Shawn     12 Stoughton             39-09.50  
  4  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton             39-02.00  
  5  1551 Epps, Jaileen       12 Sharon                37-11.00  
  6  1604 Gibb, Jake             Stoughton             35-10.75  
  7  1521 Perry, Matthew      12 Sharon                29-01.00  
 --  1548 Williams-Thomas, D  11 Sharon                    FOUL  
Flight  5  
  1  1432 Hamilton, Bill      12 Oliver Ames           42-04.50  
  2  1456 Rossi, Erik         11 Oliver Ames           35-03.00  
  3  1461 Walker, Matthew     12 Oliver Ames           35-02.00  
  4   964 Waldman, Matthew    12 Canton                33-01.25  
  5  1459 Starr, Reid         11 Oliver Ames           32-04.00  
Flight  6  
  1  1006 McNeil, Dan         12 Foxboro               36-01.50  
  2   984 Capece, Connor      12 Foxboro               35-08.00  
  3  1294 Thompson, Benjamin  12 Milford HS            34-11.75  
  4   999 Lally, Brendan      11 Foxboro               34-03.50  
  5  1015 Smith, Ryan         12 Foxboro               33-00.00  
  6  1286 Pillarella, Marco   11 Milford HS            32-05.25  
  7  1263 Casey, Mike         10 Milford HS            30-09.50  



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News