Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Greenfield Lightlife Triathlon

Greenfield, MA, August 4, 2013

[Overall International Triathlon | Overall Sprint Triathlon | Age Group International Triathlon | Athena International | Athena Sprint | Clydesdale International | Clydesdale Sprint | Teams International | Teams Sprint ]

Age Group Sprint Triathlon

Age Group Results
August 04, 2013
Results By FastFinishes.net
Female Open Winners
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 5 Meghan Skidmore 29 2 9:52.3 31:50 1 1:25.9 1 41:31.5 21.5 1 0:33.0 1 20:12.6 6:35 1:13:35.5
2 9 Heather McLaughin 26 3 11:26.5 3 44:21.7 20.1 2 22:35.6 7:21 1:18:23.9
3 11 Tara Rasch 34 1 9:12.8 29:41 2 1:42.1 2 44:01.7 20.3 2 0:53.0 3 22:54.2 7:28 1:18:44.0
Male Open Winners
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 1 Gregory Shea 39 1 7:50.6 25:16 1 1:08.9 2 37:24.7 23.9 1 0:30.7 1 18:58.7 6:11 1:05:53.8
2 2 Daniel Bensen 28 3 11:19.8 1 36:07.7 24.7 3 20:16.3 6:36 1:07:43.8
3 3 Adam Hufnagel 34 2 6:19.2 3 43:53.7 20.3 2 20:09.7 6:34 1:10:22.7
Male 10 to 14
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 107 Noah Kramer 14 1 11:28.1 36:59 1 4:50.4 1 1:24:36.2 10.5 1 0:56.0 1 46:03.1 15:00 2:27:54.0
Male 15 to 19
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 8 Ryan Newman 18 2 9:27.6 30:29 2 2:01.4 1 45:24.0 19.7 4 0:47.0 1 20:14.6 6:35 1:17:54.7
2 17 Justin Chardavoyne 17 1 8:11.1 26:24 3 2:10.1 2 46:21.0 19.2 3 0:45.3 2 22:48.2 7:26 1:20:15.9
3 21 Luke Toritto 18 3 10:42.3 34:31 1 1:34.4 3 47:21.5 18.8 5 0:50.0 3 22:58.2 7:29 1:23:26.5
4 57 Michael Mariano 18 5 13:14.6 42:41 6 3:54.6 4 51:37.7 17.3 6 1:25.8 4 24:03.2 7:50 1:34:16.1
5 71 Luca Basile 15 4 13:06.3 42:15 4 2:13.4 5 55:06.7 16.2 2 0:38.3 6 27:31.4 8:58 1:38:36.3
6 80 Michael Robertson 19 6 13:54.1 44:50 5 3:10.1 6 56:04.0 15.9 1 0:31.5 5 27:25.7 8:56 1:41:05.5
Female 20 to 24
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 41 Jacquelyn Pierce 24 2 14:38.1 47:12 1 2:11.6 1 49:11.4 18.1 1 0:56.5 1 21:37.9 7:02 1:28:35.7
2 91 Abigail Connell 22 1 11:53.1 38:20 2 2:12.6 2 54:55.2 16.2 2 1:49.0 2 35:48.8 11:40 1:46:38.9
Male 20 to 24
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 15 Raymond Newman 21 1 7:15.4 23:23 2 2:23.3 2 48:16.9 18.5 1 0:25.5 2 21:32.0 7:01 1:19:53.4
2 28 Scott Miner 20 3 15:39.3 50:29 3 2:36.9 1 45:26.5 19.6 2 0:34.3 1 20:57.3 6:49 1:25:14.4
3 46 Robert Newman 20 2 8:41.3 28:01 1 2:19.6 3 53:12.7 16.8 3 0:44.3 3 25:25.3 8:17 1:30:23.4
Female 25 to 29
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 43 Jocelyn Wiese 25 2 9:37.3 31:01 2 2:05.4 1 49:35.0 18.0 3 0:52.8 3 27:34.0 8:59 1:29:44.6
2 51 Siobhan O'Riordan 29 1 8:42.1 28:04 1 1:54.1 3 54:47.7 16.3 2 0:50.5 2 26:12.8 8:32 1:32:27.4
3 72 Corey Miner 27 4 13:07.1 42:19 3 2:40.9 2 53:46.7 16.6 4 1:37.8 4 27:36.9 8:59 1:38:49.6
4 90 Diana Keefe 25 3 12:18.3 39:41 4 3:05.6 4 1:03:19.0 14.1 1 0:47.0 1 26:10.9 8:31 1:45:41.0
Male 25 to 29
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 32 Jeffrey Chaisson 29 2 12:46.1 41:11 3 3:40.6 1 47:07.7 18.9 1 0:35.5 2 23:10.7 7:33 1:27:20.8
2 47 Phillip Sullivan 25 3 13:03.8 42:06 1 3:01.4 2 49:09.0 18.2 2 0:57.3 1 22:20.3 7:16 1:30:31.9
3 58 Paul Piquette 27 1 12:21.3 39:50 2 3:01.9 3 53:34.0 16.7 3 1:26.0 3 24:16.8 7:54 1:34:40.2
Female 30 to 34
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 19 Brooke Kinsler 34 1 8:21.6 26:56 2 1:44.1 1 45:21.2 19.7 3 0:56.0 1 23:55.5 7:47 1:22:18.6
2 23 Janelle Guyot 33 2 9:03.8 29:12 1 1:33.6 2 48:01.7 18.6 1 0:42.5 3 25:23.2 8:16 1:24:45.1
3 54 Meagan Sylvia 34 3 9:30.1 30:39 4 2:31.1 3 50:26.2 17.7 4 1:06.0 6 30:02.5 9:47 1:33:36.1
4 55 Lori Best 30 5 11:08.6 35:55 8 3:27.1 5 52:32.5 17.0 6 1:26.5 2 25:05.5 8:10 1:33:40.4
5 74 Rebecca Tatistcheff 33 4 9:34.3 30:52 5 2:38.1 6 56:46.9 15.7 7 1:38.5 4 28:52.5 9:24 1:39:30.6
6 77 Courtney Goodrum 30 8 14:45.3 47:35 7 2:55.6 4 52:00.0 17.2 5 1:23.8 5 29:14.0 9:31 1:40:18.9
7 95 Brigid O'Riordan 34 6 12:16.1 39:34 6 2:54.1 8 1:01:23.5 14.5 8 1:53.8 7 31:20.9 10:12 1:49:48.5
8 96 Jessica Willis 32 10 15:22.3 9 1:02:15.7 14.3 9 34:21.4 11:11 1:51:59.4
9 97 Sarah Robarge 33 7 13:19.1 42:57 3 2:12.4 10 1:06:08.2 13.5 2 0:51.0 8 32:47.6 10:41 1:55:18.5
10 98 Jennifer Boucher 31 9 13:23.2 7 1:00:12.7 14.8 10 43:07.8 14:03 1:56:43.9
Male 30 to 34
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 59 Kevin Hartzfell 34 1 12:43.3 41:01 1 2:29.9 1 47:57.7 18.6 1 3:01.5 1 29:14.4 9:31 1:35:27.0
Female 35 to 39
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 26 Kristen Elechko 38 1 10:16.6 33:07 1 1:48.9 1 47:12.2 18.9 3 1:04.3 3 24:30.4 7:59 1:24:52.5
2 30 Jessica Romero 36 9 11:42.5 2 50:01.2 17.8 2 24:16.8 7:54 1:26:00.6
3 53 Maria Mikuszewski 38 8 10:16.7 3 51:42.5 17.3 5 31:16.4 10:11 1:33:15.7
4 56 Eliza Beardslee 36 5 11:49.6 38:07 6 3:26.9 5 56:31.2 15.8 1 0:49.3 1 21:17.8 6:56 1:33:54.9
5 66 Christa Drew 35 3 11:24.3 36:46 5 3:21.6 4 54:58.7 16.2 7 1:41.3 4 26:08.3 8:31 1:37:34.4
6 86 Carolyn McGregor 36 4 11:34.8 37:19 2 2:19.4 6 56:37.5 15.8 6 1:32.5 6 31:39.3 10:19 1:43:43.7
7 94 Kristina Hartjens 38 2 10:25.3 33:36 4 3:21.6 7 1:01:03.2 14.6 5 1:25.0 7 33:07.4 10:47 1:49:22.7
8 99 Eileen Naughton Tzoc 37 6 13:00.8 41:56 7 4:00.1 8 1:02:02.5 14.4 4 1:11.0 9 39:09.5 12:45 1:59:24.1
9 102 Francia Wisnewski 36 7 14:05.6 45:26 3 3:01.9 9 1:10:20.7 12.7 2 0:59.8 8 33:46.9 11:00 2:02:15.0
10 105 Serahrose Roth 35 10 18:43.2 10 1:12:34.7 12.3 10 39:27.0 12:51 2:10:45.0
Male 35 to 39
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 10 Michael Duff 38 1 8:21.8 26:56 2 1:42.6 2 44:38.0 20.0 1 0:37.5 2 23:14.3 7:34 1:18:34.4
2 13 Russ Le Page 37 2 8:47.8 28:20 3 1:51.9 1 44:00.7 20.3 3 0:57.5 4 23:52.5 7:46 1:19:30.6
3 22 Mike Carlson 39 3 10:32.3 33:59 4 2:46.1 4 48:36.7 18.4 4 1:10.8 1 21:17.8 6:56 1:24:24.0
4 29 David Lipson 37 5 12:09.3 39:12 1 1:39.9 3 47:42.2 18.7 2 0:38.3 3 23:20.3 7:36 1:25:30.2
5 52 Tom Shin 38 4 11:29.3 37:03 5 2:55.4 5 49:27.2 18.0 5 1:43.3 5 27:36.9 8:59 1:33:12.2
Female 40 to 44
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 27 Melissa Mattison 43 7 11:50.8 38:10 1 1:28.4 1 45:34.2 19.6 3 1:12.8 1 24:56.2 8:07 1:25:02.6
2 50 Francesca Passiglia 40 2 10:13.6 32:57 6 2:52.9 2 49:18.5 18.1 6 2:07.3 2 26:17.4 8:34 1:30:49.8
3 60 Randee Roucoulet 40 6 11:48.1 38:04 2 2:09.9 3 49:44.7 17.9 2 0:56.8 7 30:53.0 10:04 1:35:32.6
4 65 Amy Bowse 44 1 8:38.1 27:51 5 2:48.1 5 54:43.5 16.3 4 1:15.5 5 30:06.2 9:48 1:37:31.5
5 73 Matilda Rose Cantwell 43 3 10:27.1 33:43 3 2:19.6 4 53:58.7 16.5 7 2:27.5 4 29:49.6 9:43 1:39:02.7
6 78 Shelly Beck 41 4 10:44.1 34:37 7 2:53.6 6 55:16.4 16.1 1 0:52.3 6 30:49.6 10:02 1:40:36.2
7 82 Mary Buckley 42 5 11:46.6 37:57 4 2:44.4 7 56:40.7 15.7 5 1:41.3 3 29:25.1 9:35 1:42:18.2
8 87 Amy Johnson 44 8 14:08.0 8 58:43.5 15.2 8 30:54.0 10:04 1:43:45.5
Male 40 to 44
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 6 Terry McKeon 44 1 7:53.1 25:26 1 1:14.1 1 41:56.2 21.3 1 0:54.3 3 22:53.7 7:27 1:14:51.5
2 14 Garth Shaneyfelt 41 4 10:53.6 35:06 4 3:09.1 2 44:36.2 20.0 3 1:04.8 1 19:53.2 6:29 1:19:37.1
3 34 Paul Clevenger 42 5 11:04.1 35:42 3 2:53.1 4 50:15.9 17.8 2 0:57.0 2 22:25.8 7:18 1:27:36.1
4 45 Tom's Buddy Cianfrani 41 3 9:47.6 31:34 2 2:50.4 3 49:55.2 17.9 4 1:09.8 4 26:25.4 8:36 1:30:08.6
5 83 Kipling Morris 44 2 9:23.3 30:16 5 3:40.9 5 54:18.7 16.4 5 1:24.0 6 33:50.3 11:01 1:42:37.4
6 103 Albert Lim 41 6 15:05.8 48:39 6 8:27.6 6 1:04:46.5 13.8 6 1:46.5 5 32:14.1 10:30 2:02:20.7
Female 45 to 49
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 12 Jess Saalfield 45 1 9:37.3 31:01 1 1:17.4 2 44:44.2 19.9 1 0:45.3 1 22:58.7 7:29 1:19:23.1
2 20 Elizabeth Bianchi 47 7 11:50.5 1 44:30.2 20.0 2 26:09.1 8:31 1:22:29.9
3 44 Mary Gubala 48 2 10:32.8 33:59 3 2:11.9 3 49:31.0 18.0 2 1:08.0 3 26:21.3 8:35 1:29:45.2
4 63 Rachel Hass 48 4 12:24.1 40:00 2 1:51.9 5 53:08.4 16.8 3 1:15.8 5 27:42.3 9:01 1:36:22.7
5 69 Sharon Foster 48 5 12:49.1 41:21 4 2:15.9 4 52:48.4 16.9 4 1:23.8 6 28:48.0 9:23 1:38:05.4
6 76 Jodi McIntyre 45 3 10:54.6 35:10 5 3:06.4 6 57:00.0 15.7 5 1:27.0 4 27:10.3 8:51 1:39:38.5
7 108 Annmarie Hotchkiss 46 6 16:34.3 53:26 6 4:39.1 7 1:15:30.0 11.8 6 2:50.3 7 56:23.7 18:22 2:35:57.5
Male 45 to 49
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 4 Frank Kjaersgaard 46 1 9:10.8 29:34 1 1:31.9 1 39:57.5 22.3 1 0:36.5 1 19:43.1 6:25 1:11:00.0
2 24 Steve Nickoski 49 3 10:13.8 32:57 2 1:35.4 2 47:12.5 18.9 2 0:37.5 2 25:10.0 8:12 1:24:49.3
3 48 Bruce Bohonowicz 48 2 9:59.6 32:12 3 1:40.6 3 47:56.7 18.6 3 1:16.5 3 29:44.4 9:41 1:30:38.1
Female 50 to 54
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 25 Dona Andela 51 1 9:33.6 30:48 2 1:47.9 2 44:53.2 19.9 5 1:14:44.3 24:21 1:24:49.9
2 42 Maxine Stent 50 2 11:46.1 37:57 1 1:43.9 3 49:33.2 18.0 1 1:05.3 1 25:18.9 8:14 1:29:27.5
3 64 Nancy Heydinger 52 3 12:14.3 39:28 3 1:54.4 1 27:04.7 33.0 4 30:15.0 2 25:24.5 8:16 1:36:53.1
4 100 Diane Basile 52 5 16:42.8 53:52 5 3:32.1 4 1:02:52.2 14.2 2 1:12.5 4 35:11.2 11:28 1:59:31.1
5 101 Susan Cay 50 4 16:34.3 53:26 4 3:02.6 5 1:04:48.7 13.8 3 1:38.5 3 34:21.3 11:11 2:00:25.7
Male 50 to 54
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 7 Win Whitcomb 51 1 7:27.8 24:02 7 45:50.5 1 21:49.6 7:06 1:15:08.0
2 18 William Rondini 53 3 9:29.8 30:35 1 1:41.4 1 45:22.2 19.7 1 0:46.3 2 22:31.4 7:20 1:21:51.3
3 33 Stephen Brault 50 7 13:24.6 43:14 3 2:28.9 2 45:58.2 19.4 4 1:37.5 3 23:56.3 7:48 1:27:25.6
4 38 James Farrick 50 7 13:24.0 3 49:38.0 18.0 5 25:07.0 8:11 1:28:09.1
5 62 Peter McLean 52 5 11:35.6 37:22 2 2:15.1 4 51:19.5 17.4 2 0:52.8 7 30:10.3 9:50 1:36:13.4
6 68 Eric Weld 51 6 13:09.8 42:25 6 4:39.6 5 53:14.2 16.8 5 1:51.5 4 25:01.4 8:09 1:37:56.7
7 75 Dale Woods 53 2 9:24.1 30:19 4 2:58.1 7 53:46.5 16.6 3 1:15.0 8 32:09.7 10:28 1:39:33.5
8 85 Blake Robertson 51 4 10:24.8 33:33 5 3:16.6 8 58:28.0 15.3 6 2:47.5 6 28:15.6 9:12 1:43:12.7
9 92 James Quenneville 52 8 18:30.8 6 53:14.7 16.8 9 35:11.6 11:28 1:46:57.2
Female 55 to 59
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 40 Jody Mattulke 55 1 9:15.8 29:50 2 1:50.1 1 49:19.7 18.1 3 1:33.3 1 26:28.2 8:37 1:28:27.3
2 67 Theresa Crowley 55 3 13:26.6 43:20 3 2:21.1 2 53:25.9 16.7 1 1:12.0 2 27:24.7 8:56 1:37:50.6
3 81 Catherine Coutu 58 2 10:01.8 32:19 1 1:42.9 4 54:56.7 16.2 2 1:12.5 4 33:45.7 11:00 1:41:39.8
4 84 Mary Ellen Bricker 56 5 15:45.2 3 53:30.7 16.7 3 33:35.5 10:56 1:42:51.5
5 106 Regina Bensch-Coe 58 4 17:15.6 55:39 4 2:37.6 5 1:13:31.7 12.1 4 1:59.8 5 41:47.6 13:37 2:17:12.4
Male 55 to 59
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 31 James Flynn 57 1 10:10.8 32:48 1 2:24.4 3 47:59.2 18.6 1 0:55.3 1 25:10.6 8:12 1:26:40.4
2 36 Edward Guyot 57 4 13:44.0 2 44:12.9 20.2 3 29:55.0 9:45 1:27:52.0
3 70 Bob Crowley 57 3 12:44.1 41:05 2 3:06.1 4 51:34.2 17.3 2 1:52.8 2 28:51.3 9:24 1:38:08.7
4 88 Steve Archambault 55 2 11:54.6 38:23 3 5:07.4 1 43:28.7 20.5 3 2:13.8 4 41:38.6 13:34 1:44:23.2
Female 60 to 64
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 37 Joan Lapierre 63 1 10:21.8 33:23 3 2:40.6 1 48:51.7 18.3 1 1:20.3 1 24:38.1 8:01 1:27:52.7
2 61 Margo Jones 64 3 11:11.8 36:05 2 2:17.9 2 52:17.2 17.1 3 1:30.8 2 28:44.0 9:22 1:36:01.8
3 89 Judith Roberts 62 4 11:52.6 38:17 1 2:09.6 3 54:30.5 16.4 4 2:35.0 4 33:28.0 10:54 1:44:35.9
4 93 Jane O'Riordan 62 2 10:47.8 34:47 4 2:42.9 4 1:01:55.2 14.4 2 1:21.8 3 31:09.5 10:09 1:47:57.4
Male 60 to 64
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 16 Jesse Corum IV 63 1 11:11.3 36:05 1 1:39.1 1 42:37.5 20.9 1 1:11.3 1 23:22.4 7:37 1:20:01.8
2 39 Peter Benner 63 3 11:42.7 2 47:34.0 18.8 2 29:02.2 9:27 1:28:19.0
3 104 Paul McBrine 61 2 12:09.8 39:12 2 4:57.4 3 56:18.4 15.8 2 3:08.5 3 50:25.5 16:25 2:06:59.9
Male 65 to 69
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 49 Chris Ethier 65 2 12:46.6 41:11 1 2:36.4 1 45:18.7 19.7 2 1:20.3 1 28:46.6 9:22 1:30:48.7
2 79 Cal Cameron 68 1 11:52.8 38:17 2 2:40.1 2 51:32.7 17.3 1 1:07.8 2 33:28.3 10:54 1:40:41.9
Male 70 to 74
Place Overall Plc Name Age Swim Rnk Swim Time Swim Pace T1 Rnk T1 Time Bike Rnk Bike Time Bike Rate T2 Rnk T2 Time Run Rnk Run Time Run Pace Chip Time
1 35 Bob Welsh 70 1 12:05.6 38:59 1 2:17.6 1 46:22.0 19.2 1 1:13.3 1 25:50.7 8:25 1:27:49.3
2 109 Paul Bassett 70 2 21:55.8 70:42 2 4:28.4 2 1:19:28.7 11.2 2 1:31.3 2 59:40.8 19:26 2:47:05.1



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News