Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Georgia Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

19th ANNUAL DACULA MEMORIAL DAY 5K

Dacula, GA, May 27, 2013

[5K Age Group Results ]

5K Overall Results

Classic Race Services

Results courtesy of the Classic Race Services


For more race information, see Black Bag Race Series Point Page.


 MEMORIAL DAY 5K        
 Overall Finish List        
 May 27, 2013        
 Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services    www.classicraceservices.com        
                                                                                                 
 Place Name                  City               Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 
 1     Mike McClay           Lawrenceville  GA  515    21      1 M 20-24   16:27.7    5:18/M     
 2     Glen Feller           Buford  GA         338    20      2 M 20-24   16:31.8    5:20/M     
 3     Eric Westog           Dacula  GA         516    18      1 M 15-19   16:45.7    5:24/M     
 4     Shane Huckeba         Dacula  GA         230    20      3 M 20-24   17:02.2    5:30/M     
 5     Adam Aldridge         Bethlehem  GA      229    21      4 M 20-24   17:30.6    5:39/M     
 6     Brian O'Neal          Lawrenceville  GA  205    43      1 M 40-44   18:20.3    5:55/M     
 7     David Bennett         Covington  GA      250    49      1 M 45-49   18:52.8    6:05/M     
 8     Jay Fulmer            Buford  GA         308    44      2 M 40-44   18:54.2    6:06/M     
 9     Thomas Barrett        Buford  GA         559    27      1 M 25-29   19:03.0    6:09/M     
 10    Jonathan Westog       Dacula  GA         247    15      2 M 15-19   19:07.6    6:10/M     
 11    Chuck Cartee          Winder  GA         562    40      3 M 40-44   19:18.3    6:14/M     
 12    Noah Hollis           Dacula  GA         782    15      3 M 15-19   19:21.5    6:15/M     
 13    Zane Rimmer           Dacula  GA         268    16      4 M 15-19   19:23.4    6:15/M     
 14    Mitch Flammang        Dacula  GA         226    19      5 M 15-19   19:33.9    6:18/M     
 15    Lane Hodnett          Buford  GA         510    20      5 M 20-24   19:47.8    6:23/M     
 16    Colby Rohler          Dacula  GA         518    15      6 M 15-19   19:56.4    6:26/M     
 17    Chris Adkins          Snellville  GA     507    50      1 M 50-54   20:14.1    6:32/M     
 18    Peyton Adkins         Snellville  GA     508    16      7 M 15-19   20:25.8    6:35/M     
 19    Glen Wellborn         Dacula  GA         955    51      2 M 50-54   20:32.7    6:37/M     
 20    Eli Stancel           Buford  GA         526    35      1 M 35-39   20:36.2    6:39/M     
 21    Matthew Lewis         Dacula  GA         513    15      8 M 15-19   20:51.0    6:44/M     
 22    Art Roberson          Lawrenceville  GA  544    60      1 M 60-64   20:55.4    6:45/M     
 23    Chris Rivard          Dacula  GA         320    39      2 M 35-39   20:58.3    6:46/M     
 24    Hunter McWilliams     Dacula  GA         396    16      9 M 15-19   21:05.5    6:48/M     
 25    Mario Flamenco        Dacula  GA         721    14      1 M 11-14   21:10.2    6:50/M     
 26    Ethan Selph           Dacula  GA         907    11      2 M 11-14   21:20.1    6:53/M     
 27    Karl Brust            Jefferson  GA      266    23      6 M 20-24   21:22.4    6:54/M     
 28    John Bittner          Bethlehem  GA      633    43      4 M 40-44   21:23.9    6:54/M     
 29    Carly Melin           Lawrenceville  GA  831    27      1 F 25-29   21:25.9    6:55/M     
 30    David Cholewinski     Buford  GA         504    51      3 M 50-54   21:31.2    6:56/M     
 31    Richard Levasseur     Oakwood  GA        316    58      1 M 55-59   21:34.3    6:57/M     
 32    Skylar English        Dacula  GA         706    13      1 F 11-14   21:39.7    6:59/M     
 33    Rodney Henderson      Dacula  GA         255    53      4 M 50-54   21:45.4    7:01/M     
 34    Jimmy Ware            Monroe  GA         520    48      2 M 45-49   21:59.2    7:05/M     
 35    Rob Carlyle           Winder  GA         657    38      3 M 35-39   22:03.4    7:07/M     
 36    Ben Allison           Dacula  GA         603    28      2 M 25-29   22:05.9    7:07/M     
 37    Mark Dion             Cumming  GA        339    43      5 M 40-44   22:07.1    7:08/M     
 38    Robert Allen          Winder  GA         271    29      3 M 25-29   22:09.1    7:09/M     
 39    Katie Campbell        Augusta  GA        224    27      2 F 25-29   22:10.6    7:09/M     
 40    Ron Melin Sr          Lawrenceville  GA  833    60      2 M 60-64   22:10.8    7:09/M     
 41    Joe Davis             Hoschton  GA       386    43      6 M 40-44   22:12.9    7:10/M     
 42    Randy Cruce           Lawrenceville  GA  674    50      5 M 50-54   22:15.6    7:11/M     
 43    Sean Garnett          Dacula  GA         311    39      4 M 35-39   22:18.8    7:12/M     
 44    Paul Pirillo          Lawrenceville  GA  881    47      3 M 45-49   22:19.4    7:12/M     
 45    Avery Leonard         Dacula  GA         809    18     10 M 15-19   22:21.2    7:13/M     
 46    Kyle Garnett          Dacula  GA         310    12      3 M 11-14   22:21.9    7:13/M     
 47    Maury Ibarra          Gainesville  GA    309    12      4 M 11-14   22:22.6    7:13/M     
 48    Earl Sharpe           Duluth  GA         910    47      4 M 45-49   22:25.0    7:14/M     
 49    Andrew Fine           Buford  GA         523    46      5 M 45-49   22:30.6    7:15/M     
 50    Mckenzie Knudsen      Loganville  GA     800    16      1 F 15-19   22:33.6    7:16/M     
 51    Kathy Skidgel         Bethlehem  GA      253    50      1 F 50-54   22:37.0    7:18/M     
 52    Steve Westog          Dacula  GA         248    47      6 M 45-49   22:44.6    7:20/M     
 53    Savannah Bley         Gainseville  GA    638    23      1 F 20-24   22:58.6    7:25/M     
 54    Peter Mahncke         Snellville  GA     330    54      6 M 50-54   23:06.8    7:27/M     
 55    Andrew Gautreaux      Suwanee  GA        566    12      5 M 11-14   23:08.8    7:28/M     
 56    Chris Larkins         Dacula  GA         807    14      6 M 11-14   23:12.2    7:29/M     
 57    Dallin Evans          Lilburn  GA        399    20      7 M 20-24   23:13.9    7:29/M     
 58    Joe Banas             Duluth  GA         621    32      1 M 30-34   23:15.0    7:30/M     
 59    Aaron Van Nus         Lawrenceville  GA  249    20      8 M 20-24   23:15.6    7:30/M     
 60    Paul Brodie           Auburn  GA         644    47      7 M 45-49   23:17.0    7:31/M     
 61    Hannah Jefcoat        Dacula  GA         787    14      2 F 11-14   23:18.1    7:31/M     
 62    Elder Hanny           Lilburn  GA        400    21      9 M 20-24   23:18.4    7:31/M     
 63    Shane Hoyt            Lilburn  GA        394    22     10 M 20-24   23:21.6    7:32/M     
 64    Stan Jones            Snellville  GA     539    58      2 M 55-59   23:24.0    7:33/M     
 65    Jake Tatum            Grayson  GA        922    12      7 M 11-14   23:26.4    7:34/M     
 66    David Baldwin         Lawrenceville  GA  618    17     11 M 15-19   23:29.8    7:35/M     
 67    Andreas Thoemke       Buford  GA         927    47      8 M 45-49   23:31.7    7:35/M     
 68    Joshua Lloyd          Lawrenceville  GA  812    24     11 M 20-24   23:33.3    7:36/M     
 69    Nubia Rodriguez       Lawrenceville  GA  890    46      1 F 45-49   23:41.4    7:38/M     
 70    Shannon Wood          Hoschton  GA       969    21      2 F 20-24   23:44.5    7:39/M     
 71    Becky Vogt            Grayson  GA        348    52      2 F 50-54   23:46.2    7:40/M     
 72    Craig McKinnon        Pompano Beach  FL  541    48      9 M 45-49   23:48.7    7:41/M     
 73    Casey Bradshaw        Wiley  GA          521    23     12 M 20-24   23:50.7    7:41/M     
 74    Hannah Wood           Hoschton  GA       968    18      2 F 15-19   23:54.4    7:43/M     
 75    Rolando Alvarez       Winder  GA         522    31      2 M 30-34   23:56.5    7:43/M     
 76    Cole McFerren         Monroe  GA         232    18     12 M 15-19   23:58.0    7:44/M     
 77    Kevin Russell         Auburn  GA         899    49     10 M 45-49   23:59.2    7:44/M     
 78    Reed Leonard          Dacula  GA         810    49     11 M 45-49   24:00.4    7:45/M     
 79    Randall Nash          Dacula  GA         845    46     12 M 45-49   24:01.9    7:45/M     
 80    Bill Sims             Buford  GA         533    44      7 M 40-44   24:03.8    7:45/M     
 81    Heather Beavers       Loganville  GA     258    16      3 F 15-19   24:04.1    7:46/M     
 82    Samantha Heflin       Lawrenceville  GA  552    13      3 F 11-14   24:09.0    7:47/M     
 83    Jason Palmer          Buford  GA         263    31      3 M 30-34   24:11.2    7:48/M     
 84    Elena Guerra          Buford  GA         277    13      4 F 11-14   24:11.3    7:48/M     
 85    Isaac Van Nus         Lawrenceville  GA  940    18     13 M 15-19   24:13.4    7:49/M     
 86    Heather Jones         Senoia  GA         245    19      4 F 15-19   24:13.8    7:49/M     
 87    Charles Andrews       Dacula  GA         612    19     14 M 15-19   24:15.2    7:49/M     
 88    Rhonda Trainor        Lawrenceville  GA  241    48      2 F 45-49   24:20.6    7:51/M     
 89    Rebecca Jordan        Dacula  GA         221    22      3 F 20-24   24:22.0    7:52/M     
 90    Jamie McKee           Lawrenceville  GA  282    29      3 F 25-29   24:26.9    7:53/M     
 91    David Attaway         Dacula  GA         379    48     13 M 45-49   24:27.0    7:53/M     
 92    Samantha Finch        Lawrenceville  GA  717    24      4 F 20-24   24:28.2    7:54/M     
 93    Jennifer Salland      Buford  GA         242    41      1 F 40-44   24:31.8    7:55/M     
 94    Joyce Rimmer          Dacula  GA         267    44      2 F 40-44   24:33.1    7:55/M     
 95    Linda Marchman        Loganville  GA     822    44      3 F 40-44   24:33.7    7:55/M     
 96    Diane Heath           Decatur  GA        773    50      3 F 50-54   24:34.5    7:55/M     
 97    Dean Severy           Dacula  GA         909    10      1 M  0-10   24:36.3    7:56/M     
 98    Nathaniel Gesualdo    Dacula  GA         402    19     15 M 15-19   24:37.2    7:56/M     
 99    Cody Corbin           Lilburn  GA        670    23     13 M 20-24   24:40.8    7:57/M     
 100   John Peat             Dacula  GA         366    49     14 M 45-49   24:43.1    7:58/M     
 101   Lyndsey Lewis         Dacula  GA         514    12      5 F 11-14   24:48.3    8:00/M     
 102   Ernie Mayer           Dacula  GA         538    51      7 M 50-54   24:50.6    8:01/M     
 103   Jack Miller           Demorest  GA       270    39      5 M 35-39   24:52.5    8:01/M     
 104   Patty Krup            Dacula  GA         251    57      1 F 55-59   24:54.7    8:02/M     
 105   Mike Colley           Dacula  GA         668    42      8 M 40-44   24:56.6    8:03/M     
 106   Eric Gakstatter       Dacula  GA         740    40      9 M 40-44   24:58.9    8:03/M     
 107   Steven Link           Dacula  GA         276    25      4 M 25-29   25:00.6    8:04/M     
 108   Melissa Bennett       Covington  GA      631    36      1 F 35-39   25:00.7    8:04/M     
 109   Susan Webster         Covington  GA      380    58      2 F 55-59   25:01.1    8:04/M     
 110   Blaine Marchman       Loganville  GA     821    11      8 M 11-14   25:01.2    8:04/M     
 111   Maria Hybinette       Suwanee  GA        405    48      3 F 45-49   25:01.4    8:04/M     
 112   Ben Roberts           Dacula  GA         887    51      8 M 50-54   25:03.3    8:05/M     
 113   Colin Daymude         Dacula  GA         479    48     15 M 45-49   25:06.1    8:06/M     
 114   Tyler Farris          Dacula  GA         714    9       2 M  0-10   25:06.5    8:06/M     
 115   Noah Coppedge         Suwanee  GA        363    11      9 M 11-14   25:08.3    8:06/M     
 116   Mark Desouza          Dacula  GA         684    32      4 M 30-34   25:10.6    8:07/M     
 117   Craig Costa           Dacula  GA         671    51      9 M 50-54   25:16.3    8:09/M     
 118   James Lambert         Dacula  GA         804    45     16 M 45-49   25:16.9    8:09/M     
 119   Cindy Jones           Senoia  GA         244    42      4 F 40-44   25:17.8    8:09/M     
 120   Josh Dewitt           Lilburn  GA        686    32      5 M 30-34   25:18.7    8:10/M     
 121   Sam Freitas           Lawrenceville  GA  730    15     16 M 15-19   25:19.9    8:10/M     
 122   Miranda Taylor        Bethlehem  GA      925    14      6 F 11-14   25:21.2    8:11/M     
 123   Ricky Josey           Canon  GA          303    55      3 M 55-59   25:22.5    8:11/M     
 124   Rick Dial             Lawrenceville  GA  688    56      4 M 55-59   25:26.3    8:12/M     
 125   Irv Golden            Auburn  GA         753    57      5 M 55-59   25:27.5    8:13/M     
 126   Kelly Gitaitis        Lawrenceville  GA  750    32      1 F 30-34   25:27.5    8:13/M     
 127   Bill Waugh            Dacula  GA         376    46     17 M 45-49   25:33.0    8:15/M     
 128   Keeli Waugh           Dacula  GA         372    17      5 F 15-19   25:33.8    8:15/M     
 129   Jeff Cairns           Dacula  GA         283    55      6 M 55-59   25:36.9    8:15/M     
 130   Jason Melin           Lawrenceville  GA  832    22     14 M 20-24   25:38.3    8:16/M     
 131   Nataly Flamenco       Dacula  GA         722    10      1 F  0-10   25:42.8    8:17/M     
 132   Alex Sayadi           Lilburn  GA        902    45     18 M 45-49   25:43.8    8:18/M     
 133   Mark Anderson         Lawrenceville  GA  609    58      7 M 55-59   25:46.8    8:19/M     
 134   Ray Oneill            Dacula  GA         857    15     17 M 15-19   25:48.7    8:19/M     
 135   Luke Stephenson       Dacula  GA         915    16     18 M 15-19   25:51.0    8:20/M     
 136   Jennie Persinger      Winder  GA         876    40      5 F 40-44   25:52.1    8:21/M     
 137   David Oblinger        Alpharetta  GA     208    62      3 M 60-64   25:54.5    8:21/M     
 138   Mike Pearson          Hoschton  GA       235    51     10 M 50-54   25:56.2    8:22/M     
 139   Adam Sridej           Dacula  GA         914    18     19 M 15-19   25:58.2    8:23/M     
 140   Sheryl Bryce          Lawrenceville  GA  649    53      4 F 50-54   25:58.5    8:23/M     
 141   Stephen Camp          Bethlehem  GA      656    38      6 M 35-39   26:00.3    8:23/M     
 142   William Matt Lawson   Dacula  GA         384    40     10 M 40-44   26:02.5    8:24/M     
 143   Omar Rodriguez        Lawrenceville  GA  891    46     19 M 45-49   26:03.8    8:24/M     
 144   Allen Eckles          Dacula  GA         219    19     20 M 15-19   26:06.0    8:25/M     
 145   Carmen Hodnett        Buford  GA         509    54      5 F 50-54   26:06.0    8:25/M     
 146   Randall Martin        Monroe  GA         237    54     11 M 50-54   26:08.6    8:26/M     
 147   Pam Hollis            Dacula  GA         415    48      4 F 45-49   26:09.8    8:26/M     
 148   Chris Walker          Gainesville  GA    337    57      8 M 55-59   26:13.1    8:27/M     
 149   Perry Patterson       Lawrenceville  GA  866    55      9 M 55-59   26:14.5    8:28/M     
 150   Wesley Cronic         Hoschton  GA       408    25      5 M 25-29   26:18.6    8:29/M     
 151   Jessica Adams         Hoschton  GA       602    28      4 F 25-29   26:22.4    8:30/M     
 152   Rich Downing          Suwanee  GA        697    67      1 M 65-69   26:26.6    8:32/M     
 153   Steven Melin          Lawrenceville  GA  834    23     15 M 20-24   26:27.4    8:32/M     
 154   Melissa Barth         Loganville  GA     625    34      2 F 30-34   26:31.0    8:33/M     
 155   Casey Bruce           Bethlehem  GA      648    42     11 M 40-44   26:32.8    8:34/M     
 156   Geoffrey Burdett      Dacula  GA         650    28      6 M 25-29   26:33.5    8:34/M     
 157   Zachary Miles         Dacula  GA         275    14     10 M 11-14   26:36.2    8:35/M     
 158   Morgan Mechling       Lawrenceville  GA  826    20      5 F 20-24   26:37.3    8:35/M     
 159   Steve Browning        Dacula  GA         558    29      7 M 25-29   26:38.4    8:35/M     
 160   Jeff Joiner           Snellville  GA     793    51     12 M 50-54   26:38.6    8:35/M     
 161   Julie Marks           Covington  GA      369    41      6 F 40-44   26:40.4    8:36/M     
 162   Sharon Williams       Winder  GA         966    51      6 F 50-54   26:41.4    8:36/M     
 163   Debbie Williams       Lawrenceville  GA  960    60      1 F 60-64   26:42.2    8:37/M     
 164   William Davis         Athens  GA         682    64      4 M 60-64   26:44.9    8:37/M     
 165   Paul Hunting          Lawrenceville  GA  388    49     20 M 45-49   26:46.6    8:38/M     
 166   John Gram             Gainesville  GA    216    67      2 M 65-69   26:47.3    8:38/M     
 167   Rachael Bowen         Buford  GA         227    47      5 F 45-49   26:57.6    8:42/M     
 168   Will Skillen          Lawrenceville  GA  571    13     11 M 11-14   26:59.3    8:42/M     
 169   Nazia Ayodele         Auburn  GA         371    36      2 F 35-39   27:01.1    8:43/M     
 170   David Burke           Covington  GA      246    52     13 M 50-54   27:06.1    8:45/M     
 171   Lia Nelson            Auburn  GA         848    32      3 F 30-34   27:08.0    8:45/M     
 172   Randy Murdoch         Lawrenceville  GA  843    61      5 M 60-64   27:08.3    8:45/M     
 173   Julie Fernstrum       Dacula  GA         716    39      3 F 35-39   27:10.9    8:46/M     
 174   Eric York             Dacula  GA         974    23     16 M 20-24   27:12.4    8:46/M     
 175   Elizabeth Skillen     Lawrenceville  GA  570    44      7 F 40-44   27:13.4    8:47/M     
 176   Mary Moore            Winder  GA         841    28      5 F 25-29   27:19.2    8:49/M     
 177   Julie Southard        Atlanta  GA        551    37      4 F 35-39   27:21.6    8:49/M     
 178   Landon Selph          Dacula  GA         908    8       3 M  0-10   27:23.1    8:50/M     
 179   Rebecca Denmark       Dacula  GA         683    30      4 F 30-34   27:23.6    8:50/M     
 180   Brian Bassham         Buford  GA         626    38      7 M 35-39   27:23.6    8:50/M     
 181   Mary Kaye Ort         Dacula  GA         860    34      5 F 30-34   27:25.5    8:51/M     
 182   John Cochran          Bethlehem  GA      353    32      6 M 30-34   27:26.1    8:51/M     
 183   Ann Levasseur         Oakwood  GA        317    58      3 F 55-59   27:27.0    8:51/M     
 184   John E Thiel          Grayson  GA        926    63      6 M 60-64   27:29.7    8:52/M     
 185   David Patterson       Lawrenceville  GA  865    16     21 M 15-19   27:30.1    8:52/M     
 186   Veronica Olvin        Canton  GA         854    9       2 F  0-10   27:32.4    8:53/M     
 187   Jeff Olvin            Canton  GA         853    47     21 M 45-49   27:32.7    8:53/M     
 188   Jacob Epps            Dacula  GA         707    9       4 M  0-10   27:34.8    8:54/M     
 189   Trina McMillan        Dacula  GA         825    45      6 F 45-49   27:35.0    8:54/M     
 190   William T Mabrey      Lawrenceville  GA  357    58     10 M 55-59   27:37.5    8:55/M     
 191   Brian Pettigrew       Duluth  GA         335    26      8 M 25-29   27:40.2    8:55/M     
 192   Ed Arneson            Hoschton  GA       210    51     14 M 50-54   27:41.3    8:56/M     
 193   Daniel Amick          Duluth  GA         519    23     17 M 20-24   27:41.8    8:56/M     
 194   Jeff Sheats           Virginia Beach  VA 331    53     15 M 50-54   27:42.0    8:56/M     
 195   Elizabeth Lewis       Dacula  GA         811    41      8 F 40-44   27:42.3    8:56/M     
 196   David Wilburn         Monroe  GA         524    54     16 M 50-54   27:43.2    8:56/M     
 197   Jeannie Allen         Dacula  GA         211    39      5 F 35-39   27:44.5    8:57/M     
 198   Jon Nelson            Auburn  GA         847    36      8 M 35-39   27:45.8    8:57/M     
 199   Holly Beavers         Loganville  GA     393    14      7 F 11-14   27:46.1    8:57/M     
 200   Sarah Sayadi          Lilburn  GA        903    27      6 F 25-29   27:49.0    8:58/M     
 201   Mason York            Dacula  GA         977    21     18 M 20-24   27:50.7    8:59/M     
 202   Helena Price          Dacula  GA         884    11      8 F 11-14   27:52.7    8:59/M     
 203   David Guerra          Buford  GA         278    41     12 M 40-44   27:55.9    9:00/M     
 204   Cullen Kerchner       Dacula  GA         797    11     12 M 11-14   27:57.7    9:01/M     
 205   Amy Looper            Dacula  GA         815    27      7 F 25-29   27:57.8    9:01/M     
 206   Todd Coppedge         Suwanee  GA        364    44     13 M 40-44   27:59.1    9:02/M     
 207   Mike Wooten           Dacula  GA         971    43     14 M 40-44   27:59.7    9:02/M     
 208   Anna Wooten           Dacula  GA         970    14      9 F 11-14   28:00.9    9:02/M     
 209   Hank Wages            Lawrenceville  GA  517    48     22 M 45-49   28:01.6    9:02/M     
 210   Spencer Fuld          Dacula  GA         735    14     13 M 11-14   28:04.0    9:03/M     
 211   Christina Ryan        Dacula  GA         901    36      6 F 35-39   28:04.6    9:03/M     
 212   Tommy Bailey          Dacula  GA         315    44     15 M 40-44   28:06.3    9:04/M     
 213   Kate McMillan         Dacula  GA         824    17      6 F 15-19   28:06.7    9:04/M     
 214   Amanda Landes         Grayson  GA        806    46      7 F 45-49   28:09.4    9:05/M     
 215   Susana Sanchez        Dacula  GA         358    35      7 F 35-39   28:10.8    9:05/M     
 216   Lake Coppedge         Suwanee  GA        362    8       5 M  0-10   28:15.2    9:07/M     
 217   Amanda Fuld           Dacula  GA         733    18      7 F 15-19   28:17.9    9:07/M     
 218   Ken Swanton           Dacula  GA         920    62      7 M 60-64   28:20.3    9:08/M     
 219   Simone Guerra         Buford  GA         280    14     10 F 11-14   28:21.6    9:09/M     
 220   Gerry Fahey           Monroe  GA         713    70      1 M 70-74   28:24.8    9:10/M     
 221   Tristan Boswell       Dacula  GA         639    10      6 M  0-10   28:26.7    9:10/M     
 222   Mackenzie Martin      Dacula  GA         257    11     11 F 11-14   28:28.5    9:11/M     
 223   Ericha Webb           Dacula  GA         951    17      8 F 15-19   28:30.7    9:12/M     
 224   Jennifer Tomlin       Dacula  GA         933    40      9 F 40-44   28:31.9    9:12/M     
 225   Cassidy Alberson      Dacula  GA         561    17      9 F 15-19   28:39.5    9:15/M     
 226   Alicia Jones          Dacula  GA         312    47      8 F 45-49   28:40.5    9:15/M     
 227   Chris Adams           Hoschton  GA       601    30      7 M 30-34   28:41.4    9:15/M     
 228   Chasity Roth          Monroe  GA         893    32      6 F 30-34   28:42.1    9:15/M     
 229   Chelsea Brown         Dacula  GA         646    16     10 F 15-19   28:42.6    9:15/M     
 230   Jim Merritt           Buford  GA         835    65      3 M 65-69   28:42.7    9:15/M     
 231   Andy Carter           Dacula  GA         658    45     23 M 45-49   28:43.3    9:16/M     
 232   Lori Nichols          Lawrenceville  GA  332    21      6 F 20-24   28:43.9    9:16/M     
 233   Kimberley Russell     Auburn  GA         900    47      9 F 45-49   28:45.4    9:16/M     
 234   Bill Anderson         Flowery Branch  GA 254    43     16 M 40-44   28:46.3    9:17/M     
 235   Heather Hunting       Lawrenceville  GA  389    41     10 F 40-44   28:50.2    9:18/M     
 236   Robyn Anderson        Lawrenceville  GA  610    52      7 F 50-54   28:50.2    9:18/M     
 237   Mick Hughes           Dacula  GA         785    57     11 M 55-59   28:52.1    9:19/M     
 238   Craig Kerchner        Dacula  GA         796    46     24 M 45-49   28:58.3    9:21/M     
 239   Krista Brandon        Suwanee  GA        642    38      8 F 35-39   29:00.3    9:21/M     
 240   Kelly Hamil           Dacula  GA         554    44     11 F 40-44   29:01.0    9:22/M     
 241   Richard Johnson       Bethlehem  GA      792    26      9 M 25-29   29:04.1    9:23/M     
 242   Bonnie Dicocco        Dacula  GA         689    30      7 F 30-34   29:04.4    9:23/M     
 243   Suzanne Schultz       Auburn  GA         209    39      9 F 35-39   29:07.6    9:24/M     
 244   Alan Larkins          Dacula  GA         378    56     12 M 55-59   29:13.6    9:25/M     
 245   Amber Skidgel         Bethlehem  GA      252    16     11 F 15-19   29:18.2    9:27/M     
 246   Nicole Painter        Suwanee  GA        420    27      8 F 25-29   29:31.2    9:31/M     
 247   Ben Grant             Suwanee  GA        265    13     14 M 11-14   29:34.1    9:32/M     
 248   Kim Lockhart          Auburn  GA         814    30      8 F 30-34   29:35.2    9:33/M     
 249   Izabela Bray          Bethlehem  GA      385    37     10 F 35-39   29:40.5    9:34/M     
 250   Timmy Hall            Sugar Hill  GA     758    46     25 M 45-49   29:44.1    9:35/M     
 251   Stephanie Sanalila    Dacula  GA         356    37     11 F 35-39   29:44.3    9:35/M     
 252   Lucy Harkness         Lawrenceville  GA  764    48     10 F 45-49   29:46.7    9:36/M     
 253   Erin Brewer           Auburn  GA         314    38     12 F 35-39   29:48.0    9:37/M     
 254   Elizabeth Cholewinski Buford  GA         505    16     12 F 15-19   29:48.4    9:37/M     
 255   Sherry Freitas        Lawrenceville  GA  731    46     11 F 45-49   29:49.0    9:37/M     
 256   Peter Swanton         Dacula  GA         921    19     22 M 15-19   29:50.7    9:37/M     
 257   Nicole Tidwell        Winder  GA         931    29      9 F 25-29   29:51.5    9:38/M     
 258   Jordan Pearson        Dacula  GA         325    15     13 F 15-19   29:53.3    9:38/M     
 259   Jonathan Banas        Dacula  GA         622    29     10 M 25-29   29:54.4    9:39/M     
 260   Mary Johnson          Conyers  GA        790    49     12 F 45-49   29:55.1    9:39/M     
 261   Holt Persinger        Winder  GA         875    40     17 M 40-44   29:55.7    9:39/M     
 262   David Johnson         Conyers  GA        789    50     17 M 50-54   29:58.6    9:40/M     
 263   Josue` MacHado        Dacula  GA         816    50     18 M 50-54   29:58.9    9:40/M     
 264   Rafael Evatt-Machado  Dacula  GA         712    12     15 M 11-14   29:59.3    9:40/M     
 265   Albert Lorya          Dacula  GA         501    39      9 M 35-39   29:59.9    9:40/M     
 266   Hannah Jordan         Dacula  GA         222    19     14 F 15-19   30:01.2    9:41/M     
 267   Jared Smith           Dacula  GA         555    31      8 M 30-34   30:02.0    9:41/M     
 268   Mckenna Taylor        Bethlehem  GA      924    11     12 F 11-14   30:04.5    9:42/M     
 269   Nolan Maltese         Lawrenceville  GA  223    17     23 M 15-19   30:06.2    9:43/M     
 270   Tyler Tidwell         Winder  GA         932    29     11 M 25-29   30:07.4    9:43/M     
 271   Sue Maltese           Lawrenceville  GA  818    53      8 F 50-54   30:09.5    9:44/M     
 272   Judith Garrard        Lawrenceville  GA  746    67      1 F 65-69   30:10.2    9:44/M     
 273   Tristen Perez         Dacula  GA         872    13     16 M 11-14   30:13.1    9:45/M     
 274   Andrew Montgomery     Lawrenceville  GA  838    11     17 M 11-14   30:19.4    9:47/M     
 275   Rodney Barrett        Lawrenceville  GA  623    49     26 M 45-49   30:21.0    9:47/M     
 276   Ashley King           Dacula  GA         274    16     15 F 15-19   30:24.7    9:48/M     
 277   Leeann Webb           Dacula  GA         953    46     13 F 45-49   30:28.3    9:50/M     
 278   Mark York             Dacula  GA         976    59     13 M 55-59   30:28.4    9:50/M     
 279   Cherise Forbes        Dacula  GA         725    46     14 F 45-49   30:28.9    9:50/M     
 280   Jeff Thomas           Lawrenceville  GA  929    42     18 M 40-44   30:29.9    9:50/M     
 281   Allie Wasendorf       Dacula  GA         946    15     16 F 15-19   30:32.2    9:51/M     
 282   Billy Perez           Dacula  GA         873    36     10 M 35-39   30:33.2    9:51/M     
 283   Melissa Wasendorf     Dacula  GA         947    38     13 F 35-39   30:34.1    9:52/M     
 284   Doug Lewis            Dacula  GA         512    45     27 M 45-49   30:40.2    9:54/M     
 285   Kirstain Mayer        Dacula  GA         537    48     15 F 45-49   30:41.3    9:54/M     
 286   Chris Foy             Winder  GA         727    36     11 M 35-39   30:44.7    9:55/M     
 287   Katie Wooten          Dacula  GA         972    14     13 F 11-14   30:54.7    9:58/M     
 288   Sam Floyd             Dacula  GA         724    11     18 M 11-14   30:55.8    9:58/M     
 289   Greg Dutton           Dacula  GA         701    43     19 M 40-44   30:57.4    9:59/M     
 290   Phil Foil             Winder  GA         343    45     28 M 45-49   31:00.3    10:00/M    
 291   Gabby Moreno          Dacula  GA         529    14     14 F 11-14   31:02.7    10:01/M    
 292   Skylar Hayward        Buford  GA         528    14     15 F 11-14   31:03.3    10:01/M    
 293   Julie Floyd           Dacula  GA         723    44     12 F 40-44   31:07.5    10:02/M    
 294   Tucker Balch          Suwanee  GA        404    9       7 M  0-10   31:07.6    10:02/M    
 295   Logan Krueger         Dacula  GA         803    11     19 M 11-14   31:09.0    10:03/M    
 296   Justin Krueger        Dacula  GA         802    35     12 M 35-39   31:09.6    10:03/M    
 297   John McMillan         Dacula  GA         823    14     20 M 11-14   31:10.3    10:03/M    
 298   Daniel Oertley        Dacula  GA         383    10      8 M  0-10   31:13.4    10:04/M    
 299   Nathan Oertley        Dacula  GA         382    20     19 M 20-24   31:14.7    10:05/M    
 300   Sarah Flowers         Dacula  GA         568    21      7 F 20-24   31:16.4    10:05/M    
 301   Donna Gakstatter      Dacula  GA         739    42     13 F 40-44   31:18.0    10:06/M    
 302   Greg Roth             Monroe  GA         894    31      9 M 30-34   31:19.3    10:06/M    
 303   Kristy Williams       Buford  GA         964    35     14 F 35-39   31:19.9    10:06/M    
 304   Avery Kerr            Dacula  GA         233    14     21 M 11-14   31:20.4    10:06/M    
 305   Ashley Hoge           Auburn  GA         406    23      8 F 20-24   31:21.8    10:07/M    
 306   Chris Gedgoudas       Dacula  GA         281    41     20 M 40-44   31:24.9    10:08/M    
 307   Shawn Thomas          Dacula  GA         930    39     15 F 35-39   31:25.6    10:08/M    
 308   Carol Penn            Lawrenceville  GA  869    48     16 F 45-49   31:27.1    10:09/M    
 309   Jerry Cunningham      Clarkesville  GA   676    56     14 M 55-59   31:27.3    10:09/M    
 310   Peyton Gregerson      Lawrenceville  GA  387    15     17 F 15-19   31:28.7    10:09/M    
 311   Laura Kaiser          Lawrenceville  GA  794    52      9 F 50-54   31:29.1    10:09/M    
 312   Michaela English      Dacula  GA         705    10      3 F  0-10   31:29.9    10:09/M    
 313   Chloe McWilliams      Dacula  GA         398    19     18 F 15-19   31:30.6    10:10/M    
 314   Rachael Holder        Auburn  GA         778    34      9 F 30-34   31:31.7    10:10/M    
 315   Melissa Peppers       Good Hope  GA      870    37     16 F 35-39   31:32.0    10:10/M    
 316   Yasmine Nana-Yeboah   Duluth  GA         370    17     19 F 15-19   31:33.2    10:11/M    
 317   Bethany Palmer        Winder  GA         864    27     10 F 25-29   31:36.3    10:12/M    
 318   Harold Webb           Dacula  GA         952    49     29 M 45-49   31:36.9    10:12/M    
 319   Scott Dahlberg        Dacula  GA         678    10      9 M  0-10   31:38.5    10:12/M    
 320   Audrey Pettyjohn      Bethlehem  GA      877    10      4 F  0-10   31:40.1    10:13/M    
 321   Michelle Clay         Dacula  GA         666    26     11 F 25-29   31:42.7    10:14/M    
 322   Angela Hays           Monroe  GA         771    36     17 F 35-39   31:44.2    10:14/M    
 323   Rachel Wilbur-Carlyle Winder  GA         957    31     10 F 30-34   31:46.6    10:15/M    
 324   Jesse Elrod III       Buford  GA         704    62      8 M 60-64   31:47.1    10:15/M    
 325   April King            Dacula  GA         273    46     17 F 45-49   31:49.0    10:16/M    
 326   Reagan Gakstatter     Dacula  GA         741    8       5 F  0-10   31:50.6    10:16/M    
 327   Kimball Hardin        Dacula  GA         763    53     19 M 50-54   31:54.4    10:17/M    
 328   Clara Hutchinson      Auburn  GA         547    14     16 F 11-14   31:54.5    10:17/M    
 329   Shannon Hutchison     Auburn  GA         546    42     14 F 40-44   31:55.0    10:18/M    
 330   Sandy Peel            Dacula  GA         867    35     18 F 35-39   31:55.6    10:18/M    
 331   Marsha Pettyjohn      Bethlehem  GA      878    35     19 F 35-39   31:58.1    10:19/M    
 332   Joy Butrum            Auburn  GA         653    41     15 F 40-44   32:02.4    10:20/M    
 333   Karen Mobley          Dacula  GA         560    41     16 F 40-44   32:02.8    10:20/M    
 334   Renee Johnson         Bethlehem  GA      791    27     12 F 25-29   32:07.2    10:22/M    
 335   Sven Rodenbeck        Lawrenceville  GA  202    57     15 M 55-59   32:08.9    10:22/M    
 336   Jessica Russell       Lawrenceville  GA  898    33     11 F 30-34   32:12.3    10:23/M    
 337   Suzanne Webb          Dacula  GA         954    19     20 F 15-19   32:12.8    10:23/M    
 338   John Maltese          Lawrenceville  GA  817    55     16 M 55-59   32:14.3    10:24/M    
 339   Rod Baker             Lawrenceville  GA  617    58     17 M 55-59   32:16.6    10:25/M    
 340   Gavin Guerra          Buford  GA         279    9      10 M  0-10   32:20.3    10:26/M    
 341   Jerry Heeren          Lawrenceville  GA  774    68      4 M 65-69   32:26.9    10:28/M    
 342   Jaime Perez           Dacula  GA         871    36     20 F 35-39   32:29.2    10:29/M    
 343   Warren Nash           Dacula  GA         846    10     11 M  0-10   32:31.1    10:29/M    
 344   Melanie Epps          Dacula  GA         708    38     21 F 35-39   32:33.2    10:30/M    
 345   Elisabeth Musser      Winder  GA         844    32     12 F 30-34   32:34.8    10:30/M    
 346   Morgan Davis          Winder  GA         225    25     13 F 25-29   32:35.1    10:31/M    
 347   Kayla York            Lilburn  GA        407    24      9 F 20-24   32:37.6    10:31/M    
 348   Bryan Yancey          Dacula  GA         973    33     10 M 30-34   32:46.4    10:34/M    
 349   Justin Hume           Dacula  GA         786    25     12 M 25-29   32:48.9    10:35/M    
 350   Jennifer Camp         Bethlehem  GA      655    38     22 F 35-39   32:57.9    10:38/M    
 351   Ryan Dicocco          Dacula  GA         690    30     11 M 30-34   32:58.7    10:38/M    
 352   Chandler Selin        Loganville  GA     905    20     10 F 20-24   33:02.3    10:39/M    
 353   Harold Cunningham     Lawrenceville  GA  675    63      9 M 60-64   33:03.4    10:40/M    
 354   Ken McKnight          Dacula  GA         218    38     13 M 35-39   33:06.5    10:41/M    
 355   Anita Rudzinski       Dacula  GA         897    59      4 F 55-59   33:07.4    10:41/M    
 356   Shawn Hannon          Dacula  GA         760    21     20 M 20-24   33:08.3    10:41/M    
 357   Emily Kalec           Dacula  GA         234    11     17 F 11-14   33:08.3    10:41/M    
 358   Kim Holland           Lawrenceville  GA  779    35     23 F 35-39   33:20.2    10:45/M    
 359   Avery Cartee          Winder  GA         563    9       6 F  0-10   33:21.0    10:45/M    
 360   Melanie Perry         Lawrenceville  GA  874    38     24 F 35-39   33:21.4    10:45/M    
 361   Alyssa McSpadden      Buford  GA         333    9       7 F  0-10   33:31.7    10:49/M    
 362   Dawn Erksa            Lawrenceville  GA  709    40     17 F 40-44   33:40.4    10:52/M    
 363   Jennifer Stolarik     Monroe  GA         359    36     25 F 35-39   33:43.9    10:53/M    
 364   Scott Kesler          Dacula  GA         799    42     21 M 40-44   33:44.3    10:53/M    
 365   Jacob King            Dacula  GA         403    18     24 M 15-19   33:50.1    10:55/M    
 366   James Shirah          Lawrenceville  GA  421    33     12 M 30-34   33:51.1    10:55/M    
 367   Josue Mejia           Dacula  GA         306    9      12 M  0-10   33:58.4    10:57/M    
 368   Casli Waugh           Dacula  GA         377    16     21 F 15-19   33:59.2    10:58/M    
 369   Tina Beck             Norcross  GA       342    34     13 F 30-34   34:00.2    10:58/M    
 370   Aidan Greaver         Buford  GA         755    7      13 M  0-10   34:02.2    10:59/M    
 371   Fidencia Mejia        Dacula  GA         307    35     14 M 35-39   34:04.4    10:59/M    
 372   Alex Dills            Dacula  GA         691    19     22 F 15-19   34:13.7    11:02/M    
 373   Taylor Dills          Dacula  GA         695    18     23 F 15-19   34:14.2    11:03/M    
 374   Katherine Selin       Loganville  GA     906    49     18 F 45-49   34:17.8    11:04/M    
 375   Victoria Santos       Dacula  GA         323    49     19 F 45-49   34:18.8    11:04/M    
 376   Cheryl Boxx           Auburn  GA         640    56      5 F 55-59   34:20.8    11:05/M    
 377   Stephanie Foy         Winder  GA         728    41     18 F 40-44   34:28.4    11:07/M    
 378   Paula Green           Dacula  GA         756    52     10 F 50-54   34:33.7    11:09/M    
 379   Maddie Hays           Monroe  GA         772    10      8 F  0-10   34:33.9    11:09/M    
 380   Dalton Meeler         Monroe  GA         830    13     22 M 11-14   34:38.5    11:10/M    
 381   Doug Dahlberg         Dacula  GA         677    44     22 M 40-44   34:39.3    11:11/M    
 382   April Miller          Winder  GA         836    36     26 F 35-39   34:41.7    11:11/M    
 383   Sarah Kennedy         Hoschton  GA       795    32     14 F 30-34   34:44.2    11:12/M    
 384   Kyle Clay             Bethlehem  GA      665    40     23 M 40-44   34:45.9    11:13/M    
 385   Thea Marcacci         Lawrenceville  GA  231    44     19 F 40-44   34:46.5    11:13/M    
 386   Kyle Collier          Dacula  GA         669    29     13 M 25-29   34:48.0    11:14/M    
 387   Mallory Horton        Dacula  GA         262    10      9 F  0-10   34:52.5    11:15/M    
 388   Madelyn Hayes         Bethlehem  GA      767    5      10 F  0-10   34:56.6    11:16/M    
 389   Terri Anderson        Gainesville  GA    611    27     14 F 25-29   34:57.9    11:16/M    
 390   Dustin Hayes          Bethlehem  GA      766    30     13 M 30-34   34:58.0    11:17/M    
 391   John Anderson         Gainesville  GA    608    33     14 M 30-34   35:00.0    11:17/M    
 392   Erika Rodenbeck       Lawrenceville  GA  203    14     18 F 11-14   35:00.4    11:17/M    
 393   Celena Gaffey         Dacula  GA         736    10     11 F  0-10   35:00.8    11:17/M    
 394   Mark Gaffey           Dacula  GA         737    37     15 M 35-39   35:02.2    11:18/M    
 395   Paige Hayes           Bethlehem  GA      768    30     15 F 30-34   35:03.7    11:18/M    
 396   Donald May            Suwanee  GA        319    53     20 M 50-54   35:05.5    11:19/M    
 397   Judy York             Dacula  GA         975    55      6 F 55-59   35:05.6    11:19/M    
 398   Austin Waters         Buford  GA         948    9      14 M  0-10   35:10.3    11:21/M    
 399   Judy Klein            Buford  GA         950    43     20 F 40-44   35:20.7    11:24/M    
 400   Vanessa Campbell      Covington  GA      506    41     21 F 40-44   35:22.3    11:25/M    
 401   Stacy Barbee          Monroe  GA         269    41     24 M 40-44   35:23.0    11:25/M    
 402   Bonnie Golden         Auburn  GA         752    63      2 F 60-64   35:31.1    11:27/M    
 403   Jill Beadles          Dacula  GA         630    42     22 F 40-44   35:33.4    11:28/M    
 404   Brandon Seay          Snellville  GA     904    26     14 M 25-29   35:35.8    11:29/M    
 405   Kristi Cain           Buford  GA         654    39     27 F 35-39   35:36.3    11:29/M    
 406   Jennifer Downs        Dacula  GA         698    37     28 F 35-39   35:36.7    11:29/M    
 407   Phillip Green         Dacula  GA         757    52     21 M 50-54   35:39.1    11:30/M    
 408   Caroline Olvin        Canton  GA         852    8      12 F  0-10   35:40.7    11:30/M    
 409   Michele Forster       Dacula  GA         228    43     23 F 40-44   35:44.1    11:32/M    
 410   Andrew Wallace        Dacula  GA         943    14     23 M 11-14   35:47.4    11:33/M    
 411   Brandi Poore          Auburn  GA         883    29     15 F 25-29   35:48.0    11:33/M    
 412   Lori Sargent          Monroe  GA         239    36     29 F 35-39   35:51.9    11:34/M    
 413   Gina Brown            Grayson  GA        647    42     24 F 40-44   35:55.8    11:35/M    
 414   Andy Brown            Grayson  GA        645    44     25 M 40-44   35:58.9    11:36/M    
 415   Jackson Sims          Lawrenceville  GA  236    9      15 M  0-10   36:01.2    11:37/M    
 416   Codi Waugh            Dacula  GA         373    20     11 F 20-24   36:16.2    11:42/M    
 417   Ernest Smallman       Atlanta  GA        912    68      5 M 65-69   36:17.4    11:42/M    
 418   John Zavagnin         Lawrenceville  GA  336    35     16 M 35-39   36:20.8    11:43/M    
 419   Dawn Kerchner         Dacula  GA         798    45     20 F 45-49   36:21.4    11:44/M    
 420   Robin Hamrick         Dacula  GA         341    44     25 F 40-44   36:32.9    11:47/M    
 421   Lydia Holland         Dacula  GA         780    21     12 F 20-24   36:33.5    11:47/M    
 422   Priscilla Holland     Dacula  GA         781    19     24 F 15-19   36:33.8    11:47/M    
 423   Nicole Gregerson      Lawrenceville  GA  390    17     25 F 15-19   36:34.8    11:48/M    
 424   Tye Peel              Dacula  GA         868    36     17 M 35-39   36:43.0    11:51/M    
 425   Nicole Bergner        Dacula  GA         632    35     30 F 35-39   36:43.8    11:51/M    
 426   Davis Moore           Lawrenceville  GA  839    10     16 M  0-10   36:45.1    11:51/M    
 427   Olivia McWilliams     Dacula  GA         397    14     19 F 11-14   36:47.2    11:52/M    
 428   J T McWilliams        Dacula  GA         395    48     30 M 45-49   36:47.5    11:52/M    
 429   Haley Sutton          Auburn  GA         919    33     16 F 30-34   36:52.9    11:54/M    
 430   Matt Hanley           Buford  GA         272    48     31 M 45-49   36:56.1    11:55/M    
 431   Colin Sutton          Auburn  GA         918    34     15 M 30-34   36:57.7    11:55/M    
 432   Jeff Traylor          Lawrenceville  GA  935    47     32 M 45-49   37:05.3    11:58/M    
 433   Jessica Palmer        Buford  GA         264    27     16 F 25-29   37:08.8    11:59/M    
 434   Jennifer Roeszies     Rochester  NY      892    41     26 F 40-44   37:10.2    11:59/M    
 435   Anna Flowers          Dacula  GA         567    24     13 F 20-24   37:14.9    12:01/M    
 436   Jacqueline Eckles     Dacula  GA         324    15     26 F 15-19   37:16.6    12:01/M    
 437   Emily Moore           Lawrenceville  GA  840    13     20 F 11-14   37:18.0    12:02/M    
 438   Dan Ward              Lawrenceville  GA  945    61     10 M 60-64   37:19.0    12:02/M    
 439   Lanae Hodnett         Buford  GA         511    18     27 F 15-19   37:21.6    12:03/M    
 440   Paulina Smith         Dacula  GA         322    7      13 F  0-10   37:23.2    12:04/M    
 441   Kelsey Penoyer        Dacula  GA         350    17     28 F 15-19   37:24.6    12:04/M    
 442   Jackson Moody         Dacula  GA         367    16     25 M 15-19   37:25.1    12:04/M    
 443   Sandi Blackmon        Auburn  GA         636    45     21 F 45-49   37:27.0    12:05/M    
 444   Sarah Davis           Alpharetta  GA     569    27     17 F 25-29   37:27.3    12:05/M    
 445   Megan Bassham         Buford  GA         627    30     17 F 30-34   37:28.2    12:05/M    
 446   Kimberley Murdoch     Lawrenceville  GA  842    26     18 F 25-29   37:35.7    12:07/M    
 447   Pam Rodenbeck         Lawrenceville  GA  204    52     11 F 50-54   37:45.6    12:11/M    
 448   Tommy Blackmon        Auburn  GA         637    49     33 M 45-49   37:49.6    12:12/M    
 449   Amy Saint Victor      Lawrenceville  GA  532    37     31 F 35-39   37:51.6    12:13/M    
 450   Denise Davis          Dacula  GA         978    39     32 F 35-39   37:54.9    12:14/M    
 451   Tami Aukland          Dacula  GA         614    38     33 F 35-39   37:58.2    12:15/M    
 452   Sierra Aukland        Dacula  GA         613    15     29 F 15-19   37:59.9    12:15/M    
 453   Julie Piazza          Lawrenceville  GA  880    31     18 F 30-34   38:03.3    12:16/M    
 454   James Freeman         Buford  GA         313    77      1 M 75-99   38:06.6    12:17/M    
 455   Geri Whitaker         Toccoa  GA         956    69      2 F 65-69   38:19.8    12:22/M    
 456   Kristen Erwin         Lawrenceville  GA  711    28     19 F 25-29   38:23.0    12:23/M    
 457   Andrew Erwin          Lawrenceville  GA  710    27     15 M 25-29   38:23.5    12:23/M    
 458   Christina Hopkins     Lawrenceville  GA  543    30     19 F 30-34   38:26.0    12:24/M    
 459   Jennifer Olderman     Dacula  GA         851    29     20 F 25-29   38:27.5    12:24/M    
 460   Ansley Brandon        Suwanee  GA        641    8      14 F  0-10   38:29.6    12:25/M    
 461   Cooper Wilhoit                           327    8      17 M  0-10   38:31.0    12:25/M    
 462   Kelly Wilhoit         Buford  GA         329    39     34 F 35-39   38:35.3    12:27/M    
 463   Douglas Shaffren      Dacula  GA         424    30     16 M 30-34   38:40.8    12:28/M    
 464   Pablo Salmeron Jr     Lawrenceville  GA  409    12     24 M 11-14   38:42.4    12:29/M    
 465   Gina Shaffren         Dacula  GA         423    28     21 F 25-29   38:47.6    12:31/M    
 466   Pablo Salmeron Sr     Lawrenceville  GA  410    42     26 M 40-44   38:49.3    12:31/M    
 467   Ethan Smiga           Buford  GA         391    10     18 M  0-10   38:51.7    12:32/M    
 468   Lee Despres           Lawrenceville  GA  259    11     25 M 11-14   38:54.5    12:33/M    
 469   Robin Haynes          Suwannee  GA       770    53     12 F 50-54   39:01.3    12:35/M    
 470   Caroline Conner       Dacula  GA         326    15     30 F 15-19   39:02.9    12:35/M    
 471   Beth Thomas           Lawrenceville  GA  928    39     35 F 35-39   39:05.6    12:36/M    
 472   Linda Wagner          Dacula  GA         941    49     22 F 45-49   39:09.6    12:38/M    
 473   Joe Baker             Lawrenceville  GA  616    24     21 M 20-24   39:11.0    12:38/M    
 474   Sean Gluth            Auburn  GA         751    41     27 M 40-44   39:29.3    12:44/M    
 475   Breanne Smiga         Buford  GA         392    16     31 F 15-19   39:40.6    12:48/M    
 476   Savannah Watkins      Monroe  GA         418    9      15 F  0-10   39:44.8    12:49/M    
 477   Meredith McDaniel     Dacula  GA         340    65      3 F 65-69   39:50.1    12:51/M    
 478   Michael Wright        Lawrenceville  GA  261    46     34 M 45-49   40:01.5    12:55/M    
 479   Wayne Trimmer         Cottondale  AL     937    66      6 M 65-69   40:05.1    12:56/M    
 480   Lauren Casheba        Hoschton  GA       662    10     16 F  0-10   40:05.8    12:56/M    
 481   Leslie Trimmer        Loganville  GA     936    42     27 F 40-44   40:15.1    12:59/M    
 482   Jessica Casheba       Hoschton  GA       661    8      17 F  0-10   40:17.7    13:00/M    
 483   Kim Watkins           Monroe  GA         417    35     36 F 35-39   40:18.3    13:00/M    
 484   Janet Casheba         Hoschton  GA       660    40     28 F 40-44   40:19.3    13:00/M    
 485   Sherry Wiles          Dacula  GA         958    44     29 F 40-44   40:21.1    13:01/M    
 486   Jennifer Tatum        Grayson  GA        923    45     23 F 45-49   40:23.3    13:02/M    
 487   Jennifer Carter       Dacula  GA         659    39     37 F 35-39   40:25.7    13:02/M    
 488   Erin Wilbanks         Monroe  GA         564    35     38 F 35-39   40:26.5    13:03/M    
 489   Emma Wilbanks         Monroe  GA         565    9      18 F  0-10   40:27.1    13:03/M    
 490   Rachel Hawkins        Bethlehem  GA      765    39     39 F 35-39   40:28.8    13:03/M    
 491   Jennifer Ramsey       Buford  GA         886    36     40 F 35-39   40:30.4    13:04/M    
 492   Glen Ramsey           Buford  GA         885    36     18 M 35-39   40:30.5    13:04/M    
 493   Lori Walden           Dacula  GA         942    45     24 F 45-49   41:04.9    13:15/M    
 494   Olivia Reynolds       Dacula  GA         240    19     32 F 15-19   41:15.8    13:18/M    
 495   Stephanie Stancel     Buford  GA         527    31     20 F 30-34   41:18.7    13:19/M    
 496   Allison Banas         Duluth  GA         620    28     22 F 25-29   41:22.4    13:21/M    
 497   Branson Meeler        Monroe  GA         829    10     19 M  0-10   41:25.2    13:22/M    
 498   Angel Meeler          Monroe  GA         828    40     30 F 40-44   41:27.9    13:22/M    
 499   Mary Van Doorn        Dacula  GA         939    35     41 F 35-39   41:31.3    13:24/M    
 500   Lee Ann McCaig        Dacula  GA         629    39     42 F 35-39   41:33.4    13:24/M    
 501   Annie Gravitt         Dacula  GA         545    37     43 F 35-39   41:47.6    13:29/M    
 502   Rebecca Penoyer       Dacula  GA         349    56      7 F 55-59   42:08.1    13:35/M    
 503   Tracy Moniz           Dacula  GA         837    38     44 F 35-39   42:09.7    13:36/M    
 504   Emily Hamil           Dacula  GA         553    13     21 F 11-14   42:17.6    13:38/M    
 505   Mike Moniz            Dacula  GA         422    48     35 M 45-49   42:20.1    13:39/M    
 506   Mike Deer             Buford  GA         572    47     36 M 45-49   42:22.5    13:40/M    
 507   Kathleen Oneill       Dacula  GA         856    21     14 F 20-24   42:22.9    13:40/M    
 508   Maureen Gates         Hoschton  GA       747    42     31 F 40-44   42:26.8    13:41/M    
 509   Jamie Hertz           Bethlehem  GA      775    31     21 F 30-34   42:27.5    13:42/M    
 510   Michelle Simmons      Dacula  GA         911    37     45 F 35-39   42:32.6    13:43/M    
 511   William Ort           Dacula  GA         862    9      20 M  0-10   42:37.5    13:45/M    
 512   Michael Ort           Dacula  GA         861    39     19 M 35-39   42:39.3    13:45/M    
 513   Caitlyn Fish          Dacula  GA         719    13     22 F 11-14   42:45.3    13:47/M    
 514   Peter Wicker          Hoschton  GA       540    55     18 M 55-59   42:48.0    13:48/M    
 515   Marianne Valentine    Dacula  GA         938    49     25 F 45-49   43:12.3    13:56/M    
 516   Richard Watkins       Monroe  GA         416    36     20 M 35-39   43:14.6    13:57/M    
 517   Titus Watkins         Monroe  GA         419    7      21 M  0-10   43:16.8    13:57/M    
 518   William Gee           Hoschton  GA       749    35     21 M 35-39   43:19.5    13:58/M    
 519   Donnie Poole          Lawrenceville  GA  882    47     37 M 45-49   43:21.0    13:59/M    
 520   Lisa Gee              Hoschton  GA       748    25     23 F 25-29   43:33.2    14:03/M    
 521   Vista Barrett         Lawrenceville  GA  624    49     26 F 45-49   43:36.3    14:04/M    
 522   Fran Blackburn        Monroe  GA         635    54     13 F 50-54   43:46.5    14:07/M    
 523   Cathy Fish            Dacula  GA         720    41     32 F 40-44   43:57.0    14:11/M    
 524   Patrick Butler        Suwanee  GA        652    35     22 M 35-39   44:07.3    14:14/M    
 525   C J Fish              Dacula  GA         718    10     22 M  0-10   44:08.7    14:14/M    
 526   Ann Dills             Dacula  GA         692    42     33 F 40-44   44:17.0    14:17/M    
 527   Robin Wallace         Dacula  GA         944    43     34 F 40-44   44:23.0    14:19/M    
 528   Nancy Baldwin         Lawrenceville  GA  619    54     14 F 50-54   44:27.9    14:20/M    
 529   Deborah Crean         Lawrenceville  GA  672    46     27 F 45-49   45:09.5    14:34/M    
 530   Lisa Penoyer          Dacula  GA         351    23     15 F 20-24   45:10.9    14:34/M    
 531   Julie Gasser          Dacula  GA         302    53     15 F 50-54   45:13.0    14:35/M    
 532   Michelle Dunaway      Buford  GA         412    43     35 F 40-44   45:37.8    14:43/M    
 533   Sam Black             Loganville  GA     634    9      23 M  0-10   45:40.7    14:44/M    
 534   Kari Butler           Suwanee  GA        651    34     22 F 30-34   45:46.5    14:46/M    
 535   Don McClellan         Smyrna  GA         525    81      2 M 75-99   45:46.8    14:46/M    
 536   Josh Dunaway          Buford  GA         411    37     23 M 35-39   45:50.2    14:47/M    
 537   Ashlie Franklin       Bethlehem  GA      729    37     46 F 35-39   45:54.8    14:48/M    
 538   Jenny Porter          Dacula  GA         213    40     36 F 40-44   46:14.9    14:55/M    
 539   Randall Sneed         Lawrenceville  GA  913    32     17 M 30-34   46:30.7    15:00/M    
 540   Amanda Coker          Buford  GA         355    25     24 F 25-29   46:33.4    15:01/M    
 541   John Oneill           Dacula  GA         855    50     22 M 50-54   46:40.5    15:03/M    
 542   Sheila Hibbert        Monroe  GA         777    52     16 F 50-54   47:32.6    15:20/M    
 543   Rusty Bausch          Dacula  GA         628    64     11 M 60-64   47:54.3    15:27/M    
 544   Billy Hibbert         Monroe  GA         776    53     23 M 50-54   48:01.2    15:29/M    
 545   Anne Patrick          Smyrna  GA         256    77      1 F 75-99   49:24.3    15:56/M    
 546   Diane Whitten         Lilburn  GA        503    51     17 F 50-54   50:40.0    16:21/M    
 547   Katie Hewitt          Lawrenceville  GA  502    63      3 F 60-64   50:41.2    16:21/M    
 548   Safya Johnson         Winder  GA         345    7      19 F  0-10   51:07.0    16:29/M    
 549   Stephen Johnson       Winder  GA         344    33     18 M 30-34   51:07.6    16:29/M    
 550   Callie Rowe           Dacula  GA         895    19     33 F 15-19   51:14.1    16:32/M    
 551   Nedra Rowe            Dacula  GA         896    52     18 F 50-54   51:16.2    16:32/M    
 552   Melanie Hamilton      Dacula  GA         759    48     28 F 45-49   51:19.1    16:33/M    
 553   Jeanne Traylor        Lawrenceville  GA  934    41     37 F 40-44   52:19.4    16:53/M    
 554   Rick Marabito         Dacula  GA         820    63     12 M 60-64   53:16.9    17:11/M    
 555   Marge Marabito        Dacula  GA         819    56      8 F 55-59   53:22.4    17:13/M    
 556   Patricia Hall         Lawrenceville  GA  401    63      4 F 60-64   54:25.9    17:33/M    
 557   Gloria Orlosky        Lilburn  GA        858    56      9 F 55-59   54:29.8    17:35/M    
 558   Alicia Lane           Dacula  GA         556    9      20 F  0-10   55:02.3    17:45/M    
 559   Joshua Lane           Dacula  GA         557    21     22 M 20-24   55:23.0    17:52/M    
 560   Ron Dutton            Dacula  GA         702    72      2 M 70-74   55:23.3    17:52/M    



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News