Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Georgia Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

DDAY RUN AT CAMP TOCCOA

TOCCOA, GA, June 1, 2013

[Overall 5K Results ]

Age Group 10K Results


 2013 - D-Day Run Camp Toccoa at Currahee D-Day Run       
 Age Group Results       
 June 01, 2013       
 CLASSIC RACE SERVICES - ATHENS, GA       
                                                                                   
 Female OVERALL Winners       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Deanna Lewis        Toccoa  GA               16  15      51:40.6    8:20/M  
                                                                                   
 Male OVERALL Winners       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Joseph Hackney      Athens  GA               23  1       41:55.5    6:46/M  
                                                                                   
 Female MASTERS Winners       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Cindy Jones                                  42  54      59:05.6    9:32/M  
                                                                                   
 Male MASTERS Winners       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Roger Glenn         Suwanee  GA              47  5       47:03.3    7:35/M  
                                                                                   
 Male 10 and under       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Bennett Evans       Madison  GA              10  116     1:08:28.0  11:03/M 
 2     Joseph Kelleher     Cumming  GA              10  156     1:18:34.9  12:40/M 
                                                                                   
 Female 11 to 20       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Deanna Lewis        Toccoa  GA               16  15      51:40.6    8:20/M  
 2     Dorie Faber         Watkinsville  GA         17  40      56:54.0    9:11/M  
 3     Danielle Olson      Manitowoe  WI            19  50      57:46.7    9:19/M  
 4     Annabel Brinkmeyer  Eglin Afb  FL            12  62      1:00:32.8  9:46/M  
 5     Maribel Rodriguez   Winder  GA               19  65      1:00:39.2  9:47/M  
 6     Heather Jones       Senoia  GA               19  66      1:00:50.8  9:49/M  
 7     Raelyn Sanders      Toccoa  GA               11  133     1:11:51.2  11:35/M 
 8     Emelia Johnston     Suwanee  GA              18  168     1:21:39.9  13:10/M 
 9     Ashley Bolinger     Toccoa  GA               18  208     1:52:20.1  18:07/M 
 10    Madison Everett     Grovetown  GA            14  215     2:10:11.9  21:00/M 
                                                                                   
 Male 11 to 20       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Jessy Carter        Natrona Heights  PA      20  3       46:50.0    7:33/M  
 2     Cole Flanders       Thomaston  GA            20  4       47:02.7    7:35/M  
 3     Derrica Hostetler   OH                       19  7       48:17.8    7:47/M  
 4     Robby Ainsworth     Lawrenceville  GA        20  9       49:32.9    7:59/M  
 5     Douglas Schriever   Sullivan  MO             19  16      52:31.7    8:28/M  
 6     Ashton Miller       Pingree Grove  IL        19  21      53:24.4    8:37/M  
 7     Eric Pennuto        Ocala  FL                20  22      53:26.2    8:37/M  
 8     Tyler Schwarz       Winder Lucks  CT         20  23      53:48.6    8:41/M  
 9     Austin Myers        Toccoa  GA               17  30      55:04.0    8:53/M  
 10    Jose Gonzalez       Alamo  TX                19  35      56:19.6    9:05/M  
 11    Seth Perkins        Newnan  GA               15  44      57:19.6    9:15/M  
 12    Daniel Bixler       Lebanon  PA              19  45      57:20.0    9:15/M  
 13    Jordan Myers        Belding  MI              18  51      57:50.1    9:20/M  
 14    Dylan Bettis        Palmetto  GA             15  53      58:25.0    9:25/M  
 15    Brock Dedell        Wittman  AZ              20  60      1:00:30.5  9:45/M  
 16    Jimmy Lay           Coos Bay  OR             20  63      1:00:38.2  9:47/M  
 17    Tanner Ruhlen       Toccoa  GA               18  74      1:02:30.3  10:05/M 
 18    Stephen Snyder      Bethlehem  PA            20  77      1:03:00.2  10:10/M 
 19    Aaron Reed          Toccoa  GA               16  84      1:03:53.5  10:18/M 
 20    Shane Evers         Logansport  IL           20  89      1:04:28.5  10:24/M 
 21    Valdivia Rogue      San Pedro  CA            18  91      1:04:45.5  10:27/M 
 22    Phillip Simms       North Liberty  IN        18  93      1:04:51.8  10:28/M 
 23    Trent Keatley       Lawrenceville  GA        19  98      1:05:37.0  10:35/M 
 24    Anthony Altis       Wellington  IL           19  109     1:07:08.0  10:50/M 
 25    Christopher Stevens Fayetteville  NC         19  122     1:09:49.0  11:16/M 
 26    Dustin Whiten       Toccoa  GA               19  123     1:09:56.1  11:17/M 
 27    Raymond Cutts       Bloomsberg  PA           18  124     1:10:03.2  11:18/M 
 28    Joseph Handwork     Toccoa  GA               16  132     1:11:27.8  11:31/M 
 29    Jackson Purvis      Jefferson  GA            13  139     1:12:53.9  11:45/M 
 30    Thomas Morneault    Watkinsville  GA         11  149     1:14:27.3  12:00/M 
 31    Tommy Edmondson     Winder  GA               14  153     1:17:40.1  12:32/M 
 32    Skyler Lowe         Winder  GA               18  157     1:18:35.4  12:40/M 
 33    Corey Burgen        Madison  GA              18  158     1:18:36.3  12:41/M 
 34    Tracey Sweat        Hoschton  GA             18  159     1:18:37.2  12:41/M 
 35    Drew Whitworth      Hull  GA                 17  160     1:18:37.7  12:41/M 
 36    Seth Jewell         Eastanollee  GA          19  163     1:19:38.4  12:51/M 
 37    Rajan Chaudhari     Suwanee  GA              20  169     1:21:40.3  13:10/M 
 38    Nicholas Booth      Martin  GA               15  180     1:26:07.4  13:53/M 
 39    Dusty Edmondson     Winder  GA               14  181     1:27:07.2  14:03/M 
 40    Wolfgang Watkins    Columbus  GA             13  183     1:28:12.5  14:14/M 
 41    Alex Van            Toccoa  GA               17  191     1:32:24.8  14:54/M 
 42    Paul Juday          Martin  GA               18  192     1:32:28.0  14:55/M 
 43    Dylan Neal          Toccoa  GA               16  193     1:34:09.5  15:11/M 
 44    Dalton Chapman      Fort Gordon  GA          12  216     2:10:20.0  21:01/M 
                                                                                   
 Female 21 to 30       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Meghan Lennon       Valparaiso  FL           30  42      56:56.8    9:11/M  
 2     Liana Tierney       Waltham  MA              27  55      59:35.9    9:37/M  
 3     Kirsten Olson       Cornelius  NC            25  76      1:02:38.2  10:06/M 
 4     Alicia Chadek       St Joseph  MI            21  97      1:05:11.5  10:31/M 
 5     Alisha Tuttle       Stoney Pt  NC            21  128     1:10:37.4  11:23/M 
 6     Paige Watson        Toccoa  GA               26  138     1:12:34.1  11:42/M 
 7     Rebecca Sundhagen   Montgomery  AL           29  143     1:13:54.8  11:55/M 
 8     Carrie Black        Atlanta  GA              26  189     1:31:41.7  14:47/M 
 9     Kim McCormick       Buford  GA               28  197     1:44:04.4  16:47/M 
 10    Christina Shindel   Lebanon  PA              22  198     1:44:06.4  16:47/M 
 11    Jordan Holley       Lawrenceville  GA        21  211     2:01:33.2  19:36/M 
 12    Ashley Griffin                               21  212     2:01:34.9  19:36/M 
 13    Tsz Fong Wong       Philadelphia  PA         29  225     2:21:11.0  22:46/M 
 14    Yee Ling Ma         Yuen Long                28  227     2:24:49.3  23:21/M 
                                                                                   
 Male 21 to 30       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Joseph Hackney      Athens  GA               23  1       41:55.5    6:46/M  
 2     Andrew Dunham       Columbia  SC             29  6       47:32.6    7:40/M  
 3     Joseph Lamia        Martinez  GA             29  8       49:29.2    7:59/M  
 4     Anthony Hurst       Grovetown  GA            30  11      50:57.7    8:13/M  
 5     Kevin Koga          Torrance  CA             29  17      52:53.3    8:32/M  
 6     Justin Brunick      Watertown  SD            25  19      53:13.5    8:35/M  
 7     Robert Threl        Kent  WA                 24  20      53:13.6    8:35/M  
 8     Aurelio Murilla                              22  27      54:33.1    8:48/M  
 9     Jose Rodriguez      FLOWERY BRANCH  GA       24  28      54:37.7    8:49/M  
 10    Zachary Moss        Cleveland  GA            23  33      55:49.3    9:00/M  
 11    Jacob Shealey       Ludowici  GA             22  34      55:49.4    9:00/M  
 12    John Kilroy         Richmond Hill  GA        23  36      56:23.3    9:06/M  
 13    Rafael Colon        Orlando  FL              29  37      56:23.5    9:06/M  
 14    Adam Dickinson      Fort Stewart  GA         23  38      56:30.3    9:07/M  
 15    Miles Flanders      Thomaston  GA            23  39      56:44.1    9:09/M  
 16    Eduardo Montalvo    Inglewood  CA            21  46      57:20.2    9:15/M  
 17    Frank Guamataotao   Talofofo  GU             27  49      57:45.2    9:19/M  
 18    Andrew Collins      Toccoa  GA               30  52      58:22.1    9:25/M  
 19    Christian Glover    Woodstock  GA            23  56      59:36.4    9:37/M  
 20    Ian Black           Crestview  FL            29  57      59:36.8    9:37/M  
 21    Matthew Winstead    Roy  UT                  28  64      1:00:39.0  9:47/M  
 22    Juan Gonzalez       Los Angeles  CA          21  78      1:03:00.4  10:10/M 
 23    Michael Jackson     Norfolk  VA              23  80      1:03:29.4  10:14/M 
 24    Jacob Aguirre       Oak Creek  WI            21  81      1:03:29.6  10:14/M 
 25    Changski Kim        Flushing  NY             29  82      1:03:31.5  10:15/M 
 26    David Harris        Blairsville  GA          22  83      1:03:39.7  10:16/M 
 27    Bo Whitfield        Tunnel Hill  GA          30  86      1:03:55.3  10:19/M 
 28    Mario Cavo          Sacramento  CA           22  87      1:04:06.4  10:20/M 
 29    Leo Gonzalez        Los Banos  CA            22  88      1:04:07.2  10:20/M 
 30    Johnathan Judd      Muskogam  MI             21  90      1:04:42.8  10:26/M 
 31    Paul Castro         Asan  GM                 23  92      1:04:48.9  10:27/M 
 32    Matthew Chiaroni    Ashland City  TN         22  95      1:05:03.1  10:30/M 
 33    Cody Anderson                                24  96      1:05:11.3  10:31/M 
 34    Joshua Johnston     Greer  SC                29  102     1:06:03.9  10:39/M 
 35    Jeremy MacKey       Destin  FL               29  103     1:06:04.9  10:39/M 
 36    Matthew Glenn       Temperance  MI           22  111     1:07:26.5  10:53/M 
 37    Nicholas Fultz      Savannah  GA             28  118     1:08:34.9  11:04/M 
 38    Travis Harrant      Richmond Hill  GA        30  119     1:08:35.2  11:04/M 
 39    Joshua Kamber       Blairsville  GA          22  120     1:09:19.1  11:11/M 
 40    Uribe Andres        West Palm Beach  FL      22  121     1:09:29.1  11:12/M 
 41    Troy Butler         Gadsden  AL              27  125     1:10:11.1  11:19/M 
 42    Jarrod Tepe         Bogart  GA               29  161     1:18:40.3  12:41/M 
 43    Brandon McCormick   Buford  GA               29  199     1:44:08.3  16:48/M 
 44    Chan Kin Fun        Philadelphia  PA         29  226     2:24:48.1  23:21/M 
                                                                                   
 Female 31 to 40       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Laura Perkins       Newnan  GA               39  114     1:08:07.0  10:59/M 
 2     Elizabeth Soika                              36  129     1:10:43.9  11:24/M 
 3     Jessica Irvin       Mount Airy  GA           32  172     1:22:37.1  13:20/M 
 4     Abby Gaskins        Doraville  GA            32  175     1:23:55.2  13:32/M 
 5     Elizabeth Roberts   Canton  GA               32  176     1:23:57.5  13:32/M 
 6     Jennifer Reynolds   Canton  GA               32  186     1:30:15.4  14:33/M 
 7     Renee Herron        Toccoa  GA               38  188     1:31:23.9  14:44/M 
 8     Emily Chapman       Fort Gordon  GA          37  217     2:10:21.6  21:01/M 
                                                                                   
 Male 31 to 40       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Wes Colston         Demorest  GA             32  2       45:49.1    7:23/M  
 2     Matthew Lathan      Toccoa  GA               36  12      51:00.6    8:14/M  
 3     Gary White          Hinesville  GA           31  26      54:07.0    8:44/M  
 4     Joseph Heinecke     Smyrna  GA               32  41      56:54.8    9:11/M  
 5     Joseph Siskey       Jefferson  GA            34  47      57:40.0    9:18/M  
 6     Antoine Orsley      Hartwell  GA             35  48      57:42.5    9:18/M  
 7     Shawn Henderson     Sautee  GA               38  59      1:00:04.4  9:41/M  
 8     Ben Brinkmeyer      Eglin Afb  FL            33  61      1:00:31.3  9:46/M  
 9     Andrew Pedersen     Valparaiso  FL           32  79      1:03:17.4  10:12/M 
 10    Brian Chapman       Fort Gordon  GA          35  99      1:05:47.4  10:37/M 
 11    Paul Gill           Fort Walton Beach  FL    31  101     1:05:56.6  10:38/M 
 12    Nathan Peterson     Crestview  FL            38  104     1:06:06.3  10:40/M 
 13    Derek Guzman        Gainesville  GA          38  105     1:06:13.6  10:41/M 
 14    Michael Gray        Hermitage  TN            35  108     1:06:39.7  10:45/M 
 15    Gary Martin         Gainesville  GA          37  110     1:07:19.2  10:51/M 
 16    Dusty Morgan        Lavonia  GA              40  113     1:07:41.0  10:55/M 
 17    Brad Evans          Madison  GA              36  117     1:08:29.1  11:03/M 
 18    Camden Olsen        Flowery Branch  GA       40  126     1:10:21.9  11:21/M 
 19    Ryan Hartrick       Lula  GA                 31  127     1:10:29.3  11:22/M 
 20    Jeremiah Hocutt     Royston  GA              35  130     1:11:01.2  11:27/M 
 21    Clint Sanders       Toccoa  GA               36  134     1:11:51.6  11:35/M 
 22    Thompson Brock      Hoschton  GA             40  136     1:12:07.3  11:38/M 
 23    Casey Scott         Toccoa  GA               38  137     1:12:08.4  11:38/M 
 24    Jimmy Barnes        Williamston  SC          36  141     1:13:40.3  11:53/M 
 25    Chad Grondahl       Montgomery  AL           39  142     1:13:54.1  11:55/M 
 26    Lucus Von Esh       Alpharetta  GA           35  144     1:13:59.2  11:56/M 
 27    Scott Schwind       Columbia  SC             35  164     1:19:44.5  12:52/M 
 28    Kerry Mounts        Grovetown  GA            32  166     1:20:39.8  13:00/M 
 29    Adam Kaylor         Atlanta  GA              33  167     1:21:08.8  13:05/M 
 30    Kevin Coffey        Greer  SC                31  170     1:22:11.0  13:15/M 
 31    Chad Watkins        Columbus  GA             39  184     1:28:15.1  14:14/M 
 32    Sean Keane          Atlanta  GA              31  190     1:31:43.6  14:48/M 
 33    Brent Mimbs         East Dublin  GA          39  206     1:49:25.1  17:39/M 
                                                                                   
 Female 41 to 50       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Cindy Jones                                  42  54      59:05.6    9:32/M  
 2     Julie Seigler       Greenville  SC           41  71      1:01:44.2  9:57/M  
 3     Heidi Tingelhoff    Hoschton  GA             41  75      1:02:31.4  10:05/M 
 4     Nancy Fulbright     Eastanollee  GA          41  85      1:03:54.7  10:18/M 
 5     Melinda Black       Clarkesville  GA         47  94      1:04:54.9  10:28/M 
 6     Radonna Powers      Toccoa  GA               44  202     1:48:21.1  17:29/M 
 7     Donna Gentry        Toccoa  GA               45  204     1:48:26.2  17:29/M 
 8     Martha Kapelewski   Athens  GA               50  209     1:52:21.6  18:07/M 
                                                                                   
 Male 41 to 50       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Roger Glenn         Suwanee  GA              47  5       47:03.3    7:35/M  
 2     Jim Boeyer          Martin  GA               49  13      51:01.8    8:14/M  
 3     Thomas Colvin       Columbia  SC             41  18      53:09.9    8:34/M  
 4     Scott Stroud        Toccoa  GA               41  24      53:49.5    8:41/M  
 5     Stephen Bazemore    Warner Robins  GA        45  25      53:53.0    8:41/M  
 6     Ken Morneault       Watkinsville  GA         47  29      54:42.4    8:49/M  
 7     Kurt Klingbeil      Calhoun  GA              45  31      55:14.7    8:55/M  
 8     John Burr           Indian Harbour Beach  FL 45  32      55:26.2    8:56/M  
 9     Tim Goss            Mount Airy  GA           46  43      57:13.0    9:14/M  
 10    Steve Faber         Watkinsville  GA         45  67      1:00:52.9  9:49/M  
 11    Tim Smith           Lawrenceville  GA        45  68      1:01:06.4  9:51/M  
 12    Trey Cox            Clemson  SC              41  73      1:02:25.3  10:04/M 
 13    Kenneth Wolfe       Hamilton  GA             48  106     1:06:16.9  10:41/M 
 14    James Homewood      Flowery Branch  GA       43  112     1:07:28.7  10:53/M 
 15    Paul Oliphant       Kennesaw  GA             47  115     1:08:12.1  11:00/M 
 16    Michael Weeks       Pendleton  SC            44  140     1:13:16.1  11:49/M 
 17    Percy Ivey          Dallas  GA               49  145     1:14:09.7  11:58/M 
 18    Larry Patterson     Lavonia  GA              45  146     1:14:21.4  12:00/M 
 19    Mark Akridge        Toccoa  GA               46  150     1:15:46.8  12:13/M 
 20    Brad Allen          Columbus  GA             49  152     1:17:28.8  12:30/M 
 21    James Kelleber      Cumming  GA              44  154     1:18:02.7  12:35/M 
 22    Michael Chute       Williamston  SC          46  155     1:18:04.5  12:35/M 
 23    Chad Purvis         Bogart  GA               42  162     1:18:42.5  12:42/M 
 24    Brent Bettis        Palmetto  GA             42  171     1:22:29.8  13:18/M 
 25    Paul Abbene         Centerpont  NY           49  177     1:24:08.8  13:34/M 
 26    Jeff Sents          Woodstock  GA            47  178     1:24:11.8  13:35/M 
 27    Frank Reynolds      Canton  GA               42  187     1:30:16.6  14:34/M 
                                                                                   
 Female 51 to 60       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Karen Swann         Franklin Springs  GA     58  69      1:01:13.7  9:52/M  
 2     Mimsey Boyle        Saratoga Springs  NY     60  173     1:22:46.8  13:21/M 
 3     Wanda Davis         Murrayville  GA          55  174     1:22:56.9  13:23/M 
 4     Kathy Holley        Lawrenceville  GA        54  200     1:47:36.6  17:21/M 
 5     Ann Shafer          Norcross  GA             52  201     1:48:19.5  17:28/M 
 6     Joy McCollum        Toccoa  GA               56  203     1:48:22.8  17:29/M 
 7     Eileen Shaw         Alpharetta  GA           59  214     2:07:39.4  20:35/M 
 8     Rhonda Wells        Stansbury Park  UT       56  218     2:10:49.3  21:06/M 
                                                                                   
 Male 51 to 60       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Drew Walker         Greenwood  SC            54  14      51:37.1    8:20/M  
 2     Booker T Orsley     Dewy Rose  GA            59  58      59:56.5    9:40/M  
 3     Ricky Josey         Canon  GA                55  70      1:01:17.7  9:53/M  
 4     Thomas Popps        Watkinsville  GA         60  72      1:01:48.7  9:58/M  
 5     Brian Hue           Columbia  SC             52  131     1:11:19.3  11:30/M 
 6     Ricky Hobgood       Powder Springs  GA       53  135     1:11:53.6  11:36/M 
 7     Murphy Millor       Dahlonega  GA            57  147     1:14:25.4  12:00/M 
 8     Michael Wells       Stansbury Park  UT       59  148     1:14:25.8  12:00/M 
 9     Rudy Tingelhoff     Hoschton  GA             52  179     1:25:40.6  13:49/M 
 10    Joseph Riley        Tignall  GA              60  219     2:10:51.0  21:06/M 
                                                                                   
 Female 61 to 70       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Henri Etta Tharpe   Albany  GA               61  223     2:17:29.6  22:10/M 
                                                                                   
 Male 61 to 70       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Paul Weinfurter     Conyers  GA              66  10      50:24.1    8:08/M  
 2     Walter Harvey       Jefferson  GA            69  100     1:05:50.5  10:37/M 
 3     Larry Lascody       Milton  GA               69  107     1:06:20.0  10:42/M 
 4     Robert (bob) Pierce Readyville  TN           69  151     1:17:27.2  12:30/M 
 5     Richard Harrison    Commerce  GA             62  165     1:20:35.0  13:00/M 
 6     John Lowry          Chester  VA              61  185     1:29:29.0  14:26/M 
 7     Guy Gober           Tiger  GA                62  205     1:48:50.5  17:33/M 
 8     Michael Shaw        Alpharetta  GA           65  213     2:07:23.5  20:33/M 
 9     Daniel Sabo         Hendersonville  NC       61  220     2:14:02.2  21:37/M 
 10    Brian West          Athens  GA               69  221     2:14:21.8  21:40/M 
 11    Duane Bruno         Hull  GA                 62  222     2:14:24.4  21:41/M 
 12    John Tharpe         Albany  GA               63  224     2:17:34.0  22:11/M 
                                                                                   
 Male 71 and over       
                                                                                   
 Place Name                City                     Age Overall Total Time Pace    
 1     Bobby Smith         Toccoa  GA               73  182     1:27:41.6  14:09/M 
 2     Wilson Page         Athens  GA               71  194     1:36:22.3  15:33/M 
 3     Jeng Lean-Fang      Clarkston  GA            79  195     1:38:49.6  15:56/M 
 4     Max Wall            Athens  GA               73  196     1:39:50.9  16:06/M 
 5     Ralph Reed          Toccoa  GA               77  207     1:51:29.9  17:59/M 
 6     Morris McDowell     East Ridge  TN           71  210     1:56:38.8  18:49/M 



My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News