Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Georgia Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

4TH ANNUAL RETRO RUN 5K

WATKINSVILLE, GA, July 27, 2013

[Age Group 5K Results ]

Overall 5K Results

CLASSIC RACE SERVICES

Classic Race Services

Results courtesy of the Classic Race Services



 2013 Retro Run 5K Retro Run 5K        
 Overall Finish List        
 July 27, 2013        
 CLASSIC RACE SERVICES    www.classicraceservices.com        
                                                                                                           
 Place Name                          City                 Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 
 1     Tyler Bennett                 Fort Myers  FL       17     17      1 M 15-19   15:43.2    5:04/M     
 2     Dean A. McGregor              Fort Myers  FL       93     16      2 M 15-19   16:51.3    5:26/M     
 3     Ankit Ashlahamburger          Fort Myers  FL       9      15      3 M 15-19   17:02.9    5:30/M     
 4     Noah Hulett                   Nicholson  GA        72     16      4 M 15-19   17:31.9    5:39/M     
 5     Harris Smith                  Bogart  GA           400    16      5 M 15-19   17:50.4    5:45/M     
 6     Yancey Palmer                 Fort Myers  FL       189    40      1 M 40-44   18:22.8    5:55/M     
 7     Ramziddin Khalmuratov         Fort Myers  FL       77     17      6 M 15-19   18:28.2    5:57/M     
 8     Colton Reid Hardee            Fort Myers  FL       57     15      7 M 15-19   18:29.6    5:58/M     
 9     Sam Hordick                   Fort Myers  FL       68     14      1 M 11-14   18:54.8    6:06/M     
 10    Ken Adams                     Athens  GA           3      17      8 M 15-19   18:56.8    6:06/M     
 11    Steven Snyder                 Norcross  GA         193    33      1 M 30-34   19:08.5    6:10/M     
 12    Josh Kennedy                  Fort Myers  FL       76     14      2 M 11-14   19:13.0    6:12/M     
 13    Ethan Faber                   Watkinsville  GA     43     14      3 M 11-14   19:26.2    6:16/M     
 14    Evan Starkey                  Fort Myers  FL       140    17      9 M 15-19   19:31.9    6:18/M     
 15    Michael Ursitti               Fort Myers  FL       149    15     10 M 15-19   19:47.4    6:23/M     
 16    Luke Smith                    Bogart  GA           1270   43      2 M 40-44   19:59.5    6:27/M     
 17    Ankit Patel                   Fort Myers  FL       109    17     11 M 15-19   20:04.1    6:28/M     
 18    Swaglord Squatch              Fort Myers  FL       139    16     12 M 15-19   20:11.6    6:31/M     
 19    Andrew Turner                 Fort Myers  FL       146    16     13 M 15-19   20:19.0    6:33/M     
 20    Ankit Patel                   Fort Myers  FL       108    14      4 M 11-14   20:28.4    6:36/M     
 21    Jackmerius Anki Tacktheritrix Fort Myers  FL       142    15     14 M 15-19   20:43.9    6:41/M     
 22    Jeff Urbanski                 Warner Robins  GA    148    50      1 M 50-54   20:50.4    6:43/M     
 23    Jason Millsaps                Watkinsville  GA     97     33      2 M 30-34   21:07.6    6:49/M     
 24    Malcolm Adams                 Athens  GA           4      57      1 M 55-59   21:08.9    6:49/M     
 25    Mark Townsend                 Watkinsville  GA     145    50      2 M 50-54   21:32.4    6:57/M     
 26    Chris Ruth                    Clemson  SC          171    41      3 M 40-44   21:38.6    6:59/M     
 27    Samuel Cronin                 Ft Myers  FL         35     15     15 M 15-19   21:41.8    7:00/M     
 28    Robert Adams                                       5      15     16 M 15-19   21:53.4    7:04/M     
 29    Joseph Deloach                Eatonton  GA         38     30      3 M 30-34   21:57.2    7:05/M     
 30    James Barlament               Athens  GA           15     33      4 M 30-34   22:11.9    7:09/M     
 31    Eric Patrick                  Winder  GA           110    54      3 M 50-54   22:13.1    7:10/M     
 32    Mark Berrang                  Colbert  GA          187    49      1 M 45-49   22:14.4    7:10/M     
 33    Leanne Powers                 Athens  GA           113    27      1 F 25-29   22:19.5    7:12/M     
 34    David Eckles                  Athens  GA           195    38      1 M 35-39   22:23.0    7:13/M     
 35    Amber Hodor                   Macon  GA            398    27      2 F 25-29   22:24.3    7:14/M     
 36    Susan Adams                   Athens  GA           6      53      1 F 50-54   22:26.4    7:14/M     
 37    David King                    Ft Myers  FL         78     16     17 M 15-19   22:31.1    7:16/M     
 38    Sam Clark Buckner             Fort Myers  FL       28     16     18 M 15-19   22:33.8    7:16/M     
 39    Jackson Briggs Maute          Fort Myers  FL       91     16     19 M 15-19   22:34.6    7:17/M     
 40    Jeremy Wagner                 Fort Myers  FL       151    15     20 M 15-19   22:35.5    7:17/M     
 41    Jeff Hood                     Watkinsville  GA     66     48      2 M 45-49   22:36.4    7:17/M     
 42    Randy Ballew                  Watkinsville  GA     13     60      1 M 60-64   22:49.0    7:22/M     
 43    Bo Ryles                      Bogart  GA           194    57      2 M 55-59   22:54.3    7:23/M     
 44    Christina Proctor             Athens  GA           115    27      3 F 25-29   22:55.7    7:24/M     
 45    Janet Kay Urbanski            Warner Robins  GA    147    43      1 F 40-44   22:57.4    7:24/M     
 46    Eddie Lamberth                Macon  GA            399    50      4 M 50-54   23:09.6    7:28/M     
 47    Randy Compton                 Comer  GA            34     34      5 M 30-34   23:16.5    7:30/M     
 48    Roger Keel                    Valley  AL           74     60      2 M 60-64   23:24.8    7:33/M     
 49    Mark Chaffin                  Hampton  GA          191    23      1 M 20-24   23:27.2    7:34/M     
 50    Hector Salazar                Statham  GA          126    22      2 M 20-24   23:34.2    7:36/M     
 51    Jessica Adams                 Hoschton  GA         2      28      4 F 25-29   23:36.8    7:37/M     
 52    Belinda Moon                  Watkinsville  GA     176    47      1 F 45-49   23:40.2    7:38/M     
 53    Greg Morin                    Bishop  GA           389    43      4 M 40-44   23:43.8    7:39/M     
 54    Karly Marie Rookis            Dacula  GA           124    14      1 F 11-14   23:49.0    7:41/M     
 55    Sommer Riermaier              Bogart  GA           120    30      1 F 30-34   23:51.1    7:42/M     
 56    Jim Nagy                      Bostwick  GA         1277   51      5 M 50-54   23:53.6    7:42/M     
 57    Carl Fuller                   Winder  GA           170    43      5 M 40-44   24:05.6    7:46/M     
 58    Rick Hayes                    Dahlonega  GA        167    55      3 M 55-59   24:12.2    7:48/M     
 59    Susan Elsner                  Good Hope  GA        41     42      2 F 40-44   24:15.2    7:49/M     
 60    Elliot Timothy Ambrose        Watkinsville  GA     8      24      3 M 20-24   24:20.2    7:51/M     
 61    Jackson Krueger               Dacula  GA           82     8       1 M  0-10   24:22.0    7:52/M     
 62    Justin Krueger                Dacula  GA           83     35      2 M 35-39   24:24.2    7:52/M     
 63    Blair Weaver                  Athens  GA           150    54      6 M 50-54   24:32.5    7:55/M     
 64    Gary Godfrey                  Crawford  GA         192    66      1 M 65-69   24:48.7    8:00/M     
 65    Edward Cottongim              Buckhead  GA         1281   34      6 M 30-34   24:59.6    8:04/M     
 66    Brian Young                                        393    50      7 M 50-54   25:06.2    8:06/M     
 67    Rachel Bowden                 Bishop  GA           1285   17      1 F 15-19   25:11.0    8:07/M     
 68    Amanda Hilley                 Commerce  GA         60     34      2 F 30-34   25:16.9    8:09/M     
 69    Michael Palmer                Watkinsville  GA     1280   35      3 M 35-39   25:18.8    8:10/M     
 70    Tom Riermaier                 Bogart  GA           121    31      7 M 30-34   25:25.8    8:12/M     
 71    Marco Cestaro                                      1295   35      4 M 35-39   25:28.8    8:13/M     
 72    Steve Hartley                 Eastanollee  GA      188    52      8 M 50-54   25:43.1    8:18/M     
 73    Troy Garland                  Milledgeville  GA    47     42      6 M 40-44   25:49.5    8:20/M     
 74    Faye Black                    Athens  GA           22     30      3 F 30-34   25:59.8    8:23/M     
 75    Shana Ricker                  Lawrenceville  GA    117    39      1 F 35-39   26:11.0    8:27/M     
 76    Tiffany Duvall                Madison  GA          39     31      4 F 30-34   26:23.3    8:31/M     
 77    Mark Stone                    Mansfield  GA        141    57      4 M 55-59   26:26.0    8:32/M     
 78    Marybeth Forwood              Bishop  GA           45     49      2 F 45-49   26:28.7    8:32/M     
 79    Cheri Faber                   Watkinsville  GA     42     47      3 F 45-49   26:39.7    8:36/M     
 80    Wanya Newton                  Bogart  GA           101    12      5 M 11-14   26:43.5    8:37/M     
 81    Chris Adams                   Hoschton  GA         1      30      8 M 30-34   26:58.0    8:42/M     
 82    Christian Edwardson           Athens  GA           40     29      1 M 25-29   27:06.1    8:45/M     
 83    Victoria Patrick              Winder  GA           111    51      2 F 50-54   27:08.8    8:45/M     
 84    Stacey Holt                   Commerce  GA         65     39      2 F 35-39   27:10.4    8:46/M     
 85    Kelly Holliday                Winder  GA           64     42      3 F 40-44   27:12.6    8:46/M     
 86    Jim Materne                   Watkinsville  GA     165    52      9 M 50-54   27:28.1    8:52/M     
 87    Alex Huff                     Watkinsville  GA     70     10      2 M  0-10   27:30.4    8:52/M     
 88    Adrian Woodruff               Madison  GA          390    55      5 M 55-59   27:44.0    8:57/M     
 89    Cindy Grier                   Cumming  GA          55     37      3 F 35-39   28:02.2    9:03/M     
 90    Veronica Olvin                Canton  GA           106    10      1 F  0-10   28:29.7    9:11/M     
 91    Ron Wilkes                    Watkinsville  GA     395    52     10 M 50-54   28:30.1    9:12/M     
 92    Hayden Young                                       391    16     21 M 15-19   28:30.3    9:12/M     
 93    Kendall Kookogey              Athens  GA           81     40      4 F 40-44   28:50.4    9:18/M     
 94    Noah Gay                      Athens  GA           50     12      6 M 11-14   29:01.8    9:22/M     
 95    Graham Gay                    Athens  GA           48     9       3 M  0-10   29:05.2    9:23/M     
 96    Bryana Carlson                Watkinsville  GA     180    21      1 F 20-24   29:06.7    9:23/M     
 97    Dan Stone                     Athens  GA           1279   22      4 M 20-24   29:26.4    9:30/M     
 98    Rebecca Webb                  Watkinsville  GA     385    18      2 F 15-19   29:29.3    9:31/M     
 99    Eric Carlson                  Watkinsville  GA     179    46      3 M 45-49   29:34.1    9:32/M     
 100   Donald Law                    Watkinsville  GA     1271   55      6 M 55-59   29:35.7    9:33/M     
 101   Jimmy Miller                  Bowersville  GA      94     47      4 M 45-49   29:36.7    9:33/M     
 102   Nicole Hoag                   Bogart  GA           61     23      2 F 20-24   29:39.9    9:34/M     
 103   Carlos Lazwrain               Athens  GA           1292   26      2 M 25-29   29:49.7    9:37/M     
 104   Tosha Spight                  Bethlehem  GA        138    37      4 F 35-39   29:53.5    9:38/M     
 105   Kellee Green                  Comer  GA            53     46      4 F 45-49   30:06.5    9:43/M     
 106   Derek Jesweak                 Bogart  GA           1283   41      7 M 40-44   30:07.4    9:43/M     
 107   Sarah Wishnietsky             Norcross  GA         155    29      5 F 25-29   30:13.2    9:45/M     
 108   Mary Freeman-Lynde            Athens  GA           1291   27      6 F 25-29   30:16.4    9:46/M     
 109   Scarlett Watson               Greensboro  GA       153    34      5 F 30-34   30:29.7    9:50/M     
 110   Chuck Toney                   Watkinsville  GA     143    49      5 M 45-49   30:38.3    9:53/M     
 111   Indya Sorrells                Athens  GA           1293   20      3 F 20-24   30:50.7    9:57/M     
 112   Sarah Milliner                Bogart  GA           96     44      5 F 40-44   30:59.3    10:00/M    
 113   Kelli Smith                   Watkinsville  GA     137    39      5 F 35-39   30:59.7    10:00/M    
 114   Susan McGarity                Dahlonega  GA        168    50      3 F 50-54   31:10.0    10:03/M    
 115   Jerry Cunningham              Clarkesville  GA     36     56      7 M 55-59   31:10.7    10:03/M    
 116   Bill Bowen                    Athens  GA           24     42      8 M 40-44   31:12.4    10:04/M    
 117   Larry Hayes                   Cumming  GA          199    65      2 M 65-69   31:14.4    10:05/M    
 118   Salinna Greig                 Athens  GA           1294   20      4 F 20-24   31:25.8    10:08/M    
 119   Barry Brugh                   Colbert  GA          27     52     11 M 50-54   31:44.7    10:14/M    
 120   Tom Kimbrell                  Chesnut Mountain  GA 384    48      6 M 45-49   31:49.6    10:16/M    
 121   Stephen Patrick Shain         Comer  GA            131    47      7 M 45-49   31:54.0    10:17/M    
 122   Laura Whitaker                Athens  GA           162    28      7 F 25-29   32:00.0    10:19/M    
 123   Sherri Price                  Athens  GA           114    47      5 F 45-49   32:20.7    10:26/M    
 124   Keith Lester                  Athens  GA           90     55      8 M 55-59   32:21.5    10:26/M    
 125   Joseph Whitaker               Athens  GA           164    35      5 M 35-39   32:26.4    10:28/M    
 126   Kelsey Wolff                  Bishop  GA           156    24      5 F 20-24   32:38.5    10:32/M    
 127   Lee Rider                     Bogart  GA           119    47      8 M 45-49   32:43.7    10:33/M    
 128   Fran Rider                    Bogart  GA           118    46      6 F 45-49   32:57.7    10:38/M    
 129   John Bowden                   Bishop  GA           1284   51     12 M 50-54   33:02.4    10:39/M    
 130   Barbara Taylor                Athens  GA           182    60      1 F 60-64   33:06.8    10:41/M    
 131   Keri Howard                   Athens  GA           69     23      6 F 20-24   33:17.2    10:44/M    
 132   Jason Padilla                 Hull  GA             396    41      9 M 40-44   33:28.5    10:48/M    
 133   Mary Hayes                    Cumming  GA          200    64      2 F 60-64   34:02.5    10:59/M    
 134   Logan Krueger                 Dacula  GA           84     11      7 M 11-14   34:09.1    11:01/M    
 135   Caroline Olvin                Canton  GA           103    8       2 F  0-10   34:12.7    11:02/M    
 136   Jeff Olvin                    Canton  GA           104    47      9 M 45-49   34:13.9    11:02/M    
 137   Becky Leigh Burrow            Clinton  SC          29     46      7 F 45-49   34:21.1    11:05/M    
 138   Cole Huff                     Watkinsville  GA     71     12      8 M 11-14   34:21.6    11:05/M    
 139   Ali Tolbert                   Watkinsville  GA     181    15      3 F 15-19   34:28.3    11:07/M    
 140   Ernest Smallman               Atlanta  GA          136    68      3 M 65-69   34:29.3    11:07/M    
 141   Brooke Keller                 Watkinsville  GA     177    15      4 F 15-19   34:29.8    11:07/M    
 142   Melissa Young                                      342    18      5 F 15-19   34:30.8    11:08/M    
 143   Heather Padilla                                    394    34      6 F 30-34   34:35.2    11:09/M    
 144   Claire Sarver                 Athens  GA           127    27      8 F 25-29   34:45.4    11:13/M    
 145   Maggie Elizabet Hendrcks      Athens  GA           58     23      7 F 20-24   34:46.4    11:13/M    
 146   Kelsie Ballew                 Watkinsville  GA     12     11      2 F 11-14   34:55.1    11:16/M    
 147   Nathaniel Lemons              BOGART  GA           87     10      4 M  0-10   34:58.0    11:17/M    
 148   Tiffany Hudak                 Bishop  GA           1276   42      6 F 40-44   35:00.5    11:17/M    
 149   Gary Hansford                 Athens  GA           56     66      4 M 65-69   35:04.3    11:19/M    
 150   Kathy Givens                  Douglasville  GA     51     64      3 F 60-64   35:07.6    11:20/M    
 151   Connie Minish                 Athens  GA           98     50      4 F 50-54   35:09.1    11:20/M    
 152   April Glenn                   Watkinsville  GA     174    38      6 F 35-39   35:13.1    11:22/M    
 153   Lisa Robbins                  Commerce  GA         122    32      7 F 30-34   35:34.9    11:28/M    
 154   Melissa Saucier               Commerce  GA         129    33      8 F 30-34   36:02.3    11:37/M    
 155   Derrick Lemons                BOGART  GA           86     41     10 M 40-44   36:18.3    11:43/M    
 156   David Walton                                       386    37      6 M 35-39   36:22.6    11:44/M    
 157   Dierstin Walton                                    387    37      7 F 35-39   36:24.6    11:45/M    
 158   Eva Bowen                     Athens  GA           23     40      7 F 40-44   36:26.7    11:45/M    
 159   Cassie Bishop                 Jefferson  GA        1282   11      3 F 11-14   36:30.0    11:46/M    
 160   Ron Landen                    Columbus  GA         85     69      5 M 65-69   36:41.8    11:50/M    
 161   Christian Ruppert             Greensboro  GA       185    16     22 M 15-19   36:50.1    11:53/M    
 162   Dawn Ruppelt                  Washington  GA       125    47      8 F 45-49   36:53.5    11:54/M    
 163   Babara Puckett                Jefferson  GA        116    63      4 F 60-64   37:11.0    12:00/M    
 164   Mary Williford                Watkinsville  GA     160    11      4 F 11-14   37:27.2    12:05/M    
 165   Anna Gay                                           1167   9       3 F  0-10   37:56.8    12:14/M    
 166   John Gay                      Athens  GA           49     48     10 M 45-49   37:57.9    12:15/M    
 167   Peggy Holcomb                 Athens  GA           63     69      1 F 65-69   37:59.4    12:15/M    
 168   Sandra Kimbrell               Braselton  GA        383    51      5 F 50-54   38:07.9    12:18/M    
 169   Beth Woods                    Athens  GA           157    32      9 F 30-34   38:10.2    12:19/M    
 170   Erica Shepley                 Winder  GA           135    28      9 F 25-29   38:34.1    12:26/M    
 171   Stacy Shuler                  Winder  GA           169    44      8 F 40-44   38:37.7    12:27/M    
 172   Margaret O'Neal               Hartwell  GA         1275   52      6 F 50-54   38:45.1    12:30/M    
 173   Cheryl Chaffin                Hampton  GA          190    51      7 F 50-54   38:57.1    12:34/M    
 174   Wilson Page                   Athens  GA           107    71      1 M 70-74   40:02.0    12:55/M    
 175   Shannon Baker                 Athens  GA           1286   42      9 F 40-44   40:02.6    12:55/M    
 176   Doug Ashley                   Gainesville  GA      166    55      9 M 55-59   40:20.4    13:01/M    
 177   Zack Morin                    Bishop  GA           388    11      9 M 11-14   40:30.5    13:04/M    
 178   Gene Paul Nicklas             Bishop  GA           102    77      1 M 75-99   40:30.9    13:04/M    
 179   Amber Atkinson                Athens  GA           184    26     10 F 25-29   40:50.0    13:10/M    
 180   Johnnie Morgan                Danielsville  GA     99     24      8 F 20-24   40:55.9    13:12/M    
 181   Angel Holbert                 Watkinsville  GA     175    41     10 F 40-44   40:57.9    13:13/M    
 182   Hannah Roberts                Comer  GA            123    23      9 F 20-24   40:59.6    13:13/M    
 183   Crystal Compton               Comer  GA            33     30     10 F 30-34   41:01.3    13:14/M    
 184   Tyler Elizabeth Knight        Madison  GA          80     14      5 F 11-14   41:27.2    13:22/M    
 185   Jordan Marie Beaman           Atlanta  GA          16     23     10 F 20-24   41:36.7    13:25/M    
 186   Connie Tucker                 Nicholson  GA        183    32     11 F 30-34   41:43.8    13:27/M    
 187   Tammy Miller                  Bowersville  GA      95     44     11 F 40-44   42:05.5    13:35/M    
 188   Roger Williford Sr            Watkinsville  GA     159    64      3 M 60-64   42:15.1    13:38/M    
 189   Sarah Fliegel                                      288    60      5 F 60-64   42:21.1    13:40/M    
 190   Laura Toney                   Watkinsville  GA     144    49      9 F 45-49   42:22.6    13:40/M    
 191   Toni Phelabaum                Athens  GA           112    55      1 F 55-59   42:37.3    13:45/M    
 192   Sherri Ballew                 Watkinsville  GA     14     50      8 F 50-54   42:39.6    13:45/M    
 193   Eva Allbritton                Woodstock  GA        1273   43     12 F 40-44   42:43.3    13:47/M    
 194   Timothy Bagley                Woodstock  GA        1272   50     13 M 50-54   42:44.7    13:47/M    
 195   Kayla Ballew                  Watkinsville  GA     11     21     11 F 20-24   42:47.3    13:48/M    
 196   Ashley Waddell                Athens  GA           172    18      6 F 15-19   43:09.5    13:55/M    
 197   Polly Howell                  Athens  GA           173    18      7 F 15-19   43:10.0    13:55/M    
 198   Candra J Berrong              Watkinsville  GA     18     47     10 F 45-49   43:10.3    13:55/M    
 199   Michael McCool                Athens  GA           92     74      2 M 70-74   43:28.3    14:01/M    
 200   Norma Young                                        1202   45     11 F 45-49   44:01.6    14:12/M    
 201   Joshua C Bishop               Jefferson  GA        21     28      3 M 25-29   44:57.6    14:30/M    
 202   Kay Keller                    Watkinsville  GA     178    42     13 F 40-44   45:25.2    14:39/M    
 203   Daryle Worley                 Toccoa  GA           158    81      2 M 75-99   45:54.1    14:48/M    
 204   Mary Jo Newell                Athens  GA           100    50      9 F 50-54   46:14.9    14:55/M    
 205   Chris Scammon                 Rex  GA              130    67      6 M 65-69   46:25.5    14:58/M    
 206   Deidre M. Knight              Madison  GA          79     47     12 F 45-49   46:29.8    15:00/M    
 207   Brittany Hubbard              Greensboro  GA       196    22     12 F 20-24   47:48.1    15:25/M    
 208   David D Berrong               Watkinsville  GA     19     45     11 M 45-49   48:21.6    15:36/M    
 209   Jp Shanni                     Watkinsville  GA     132    11     10 M 11-14   48:33.2    15:40/M    
 210   Nikki Adams                   Nicholson  GA        1289   22     13 F 20-24   48:34.6    15:40/M    
 211   Monica Sawyer                 Athens  GA           1290   23     14 F 20-24   48:50.1    15:45/M    
 212   Clint Rhodes                  Snellville  GA       161    61      4 M 60-64   48:52.4    15:46/M    
 213   Emily White                   Statham  GA          163    14      6 F 11-14   49:22.5    15:55/M    
 214   Nick Shanni                   Watkinsville  GA     134    9       5 M  0-10   49:48.9    16:04/M    
 215   Julie Shanni                  Watkinsville  GA     133    42     14 F 40-44   49:49.9    16:04/M    
 216   Amber Kempner                 Monroe  GA           75     27     11 F 25-29   50:34.3    16:19/M    
 217   Kerri Diane Allen             Watkinsville  GA     7      43     15 F 40-44   50:35.7    16:19/M    
 218   Robin Traylor Hoag            Bogart  GA           62     48     13 F 45-49   51:18.2    16:33/M    
 219   Ellen Chandler                Monroe  GA           32     55      2 F 55-59   51:19.5    16:33/M    
 220   Jessica S Bishop              Jefferson  GA        20     27     12 F 25-29   54:05.6    17:27/M    
 221   Betty Walton                  Watkinsville  GA     152    31     12 F 30-34   54:09.5    17:28/M    
 222   Amanda Farris                 Watkinsville  GA     44     30     13 F 30-34   54:10.7    17:28/M    
 223   Zachary Lemons                BOGART  GA           89     5       6 M  0-10   57:12.7    18:27/M    
 224   Paula Preusz Lemons           Bogart  GA           88     41     16 F 40-44   57:19.4    18:29/M    
 225   Jim Boyle                     Watkinsville  GA     25     66      7 M 65-69   1:03:55.0  20:37/M    



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News