Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Georgia Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

SUMMER'S END 5K AND 10K

Winder, GA, August 10, 2013

[5K Age Group Results | 10K Overall Results | 10K Age Group Results ]

5K Overall Results

Classic Race Services

Results courtesy of the Classic Race Services


For more race information, see Black Bag Race Series Point Page.


 SUMMER'S END 5K and 10K 5K        
 Overall Finish List        
 August 10, 2013        
 Results By Classic Race Services, LLC. Classic Race Services    www.classicraceservices.com        
                                                                                                 
 Place Name                  City               Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 
 1     Josh Thompson         Buford  GA         245    17      1 M 15-19   17:54.5    5:46/M     
 2     Rebecca Greenwall     Bogart  GA         428    19      1 F 15-19   18:01.7    5:49/M     
 3     Joseph Holbrook       Commerce  GA       484    26      1 M 25-29   18:34.3    5:59/M     
 4     Logan Brock           Murrayville  GA    33     15      2 M 15-19   18:36.3    6:00/M     
 5     Dalton Shaw           Rutledge  GA       419    14      1 M 11-14   19:21.1    6:15/M     
 6     Andrew Elliott        Lula  GA           88     15      3 M 15-19   19:47.4    6:23/M     
 7     Lauren Freeman        Cleveland  GA      101    31      1 M 30-34   19:49.7    6:24/M     
 8     Makayla Hewell        Alto  GA           130    16      2 F 15-19   20:01.1    6:27/M     
 9     Richard Smith         Gainesville  GA    422    49      1 M 45-49   20:14.8    6:32/M     
 10    Emily Breen           Athens  GA         32     30      1 F 30-34   20:56.2    6:45/M     
 11    Mark Townsend         Watkinsville  GA   250    50      1 M 50-54   21:32.7    6:57/M     
 12    Roger Wilhelm         Jefferson  GA      271    34      2 M 30-34   21:48.2    7:02/M     
 13    Jeff Olvin            Canton  GA         180    47      2 M 45-49   21:50.6    7:03/M     
 14    Amanda Partee-Manders Winder  GA         184    30      2 F 30-34   22:01.3    7:06/M     
 15    Andreas Thoemke       Buford  GA         243    47      3 M 45-49   22:08.5    7:08/M     
 16    Tommy Dorminy         Mcdonough  GA      437    15      4 M 15-19   22:11.5    7:09/M     
 17    Casey Mull            Athens  GA         451    29      2 M 25-29   22:13.3    7:10/M     
 18    Jon Canada            Gainesville  GA    45     44      1 M 40-44   22:17.5    7:11/M     
 19    Eric Crider           Winder  GA         62     33      3 M 30-34   22:20.0    7:12/M     
 20    Randy Ballew          Watkinsville  GA   13     60      1 M 60-64   22:23.4    7:13/M     
 21    Barry Acor            Lakeland  FL       1      57      1 M 55-59   22:31.1    7:16/M     
 22    Caleb Guinn           Monroe  GA         121    21      1 M 20-24   22:34.0    7:17/M     
 23    Phil Bernharot        Oxford  GA         19     48      4 M 45-49   22:39.3    7:18/M     
 24    Wes Wessely           Clermont  GA       266    65      1 M 65-69   22:45.5    7:20/M     
 25    Julian Williams       Athens  GA         274    31      4 M 30-34   22:47.4    7:21/M     
 26    Bo Ryles              Bogart  GA         461    57      2 M 55-59   22:51.1    7:22/M     
 27    Jeff Hood             Watkinsville  GA   460    48      5 M 45-49   22:57.8    7:24/M     
 28    Eric Patrick          Winder  GA         187    54      2 M 50-54   23:00.6    7:25/M     
 29    Belinda Moon          Watkinsville  GA   174    47      1 F 45-49   23:01.6    7:25/M     
 30    Paul Brodie           Auburn  GA         34     47      6 M 45-49   23:15.7    7:30/M     
 31    Blair Weaver          Watkinsville  GA   263    54      3 M 50-54   23:21.5    7:32/M     
 32    John Stell            Jefferson  GA      467    30      5 M 30-34   23:23.7    7:33/M     
 33    Roger Keel            Valley  AL         146    60      2 M 60-64   23:27.9    7:34/M     
 34    Donnie Chaffin        Hampton  GA        56     53      4 M 50-54   23:28.6    7:34/M     
 35    Chris Freeman         Winder  GA         100    40      2 M 40-44   23:33.4    7:36/M     
 36    Rick Hayes            Dahlonega  GA      408    55      3 M 55-59   23:33.9    7:36/M     
 37    David Dickinson       Monroe  GA         71     60      3 M 60-64   23:50.4    7:41/M     
 38    Susan Elsner          Good Hope  GA      89     42      1 F 40-44   23:59.3    7:44/M     
 39    Rob Carlyle           Suwanee  GA        47     38      1 M 35-39   24:04.2    7:46/M     
 40    Rolando Alvarez       Winder  GA         4      31      6 M 30-34   24:11.8    7:48/M     
 41    Megan Dew             Gainesville  GA    421    14      1 F 11-14   24:15.5    7:49/M     
 42    Rick Branam           Auburn  GA         483    54      5 M 50-54   24:15.7    7:49/M     
 43    Royal Robichaud       Bethlehem  GA      464    67      2 M 65-69   24:21.8    7:51/M     
 44    Loren Starr           Atlanta  GA        234    52      6 M 50-54   24:24.8    7:52/M     
 45    Jim Balkwell          Athens  GA         10     70      1 M 70-74   24:31.1    7:55/M     
 46    Mark Chaffin          Hampton  GA        57     23      2 M 20-24   24:44.7    7:59/M     
 47    Angie Putman          Winder  GA         294    44      2 F 40-44   24:56.6    8:03/M     
 48    Brad Williamson       Lawrenceville  GA  409    18      5 M 15-19   24:56.8    8:03/M     
 49    Carl Fuller           Winder  GA         452    44      3 M 40-44   25:00.5    8:04/M     
 50    Anna Cobb             Bogart  GA         465    13      2 F 11-14   25:09.7    8:07/M     
 51    Bailey Brock          Winder  GA         286    14      2 M 11-14   25:10.0    8:07/M     
 52    Jackson Krueger       Dacula  GA         153    8       1 M  0-10   25:10.2    8:07/M     
 53    Justin Krueger        Dacula  GA         154    35      2 M 35-39   25:10.4    8:07/M     
 54    Analee Bradach        Auburn  GA         26     15      3 F 15-19   25:23.6    8:11/M     
 55    Dennis Romanowski     Winder  GA         212    32      7 M 30-34   25:34.2    8:15/M     
 56    Rick Bradach          Auburn  GA         27     51      7 M 50-54   25:36.7    8:15/M     
 57    Jeff Guinn            Monroe  GA         122    48      7 M 45-49   25:38.4    8:16/M     
 58    Rhonda Trainor        Lawrenceville  GA  420    48      2 F 45-49   25:40.0    8:17/M     
 59    Brandon McIntyre      Statham  GA        173    35      3 M 35-39   25:40.3    8:17/M     
 60    Randall Martin        Monroe  GA         171    54      8 M 50-54   25:42.6    8:17/M     
 61    Jessica Adams         Hoschton  GA       2      28      1 F 25-29   25:59.0    8:23/M     
 62    Bert Elder            Jefferson  GA      86     55      4 M 55-59   26:07.6    8:25/M     
 63    Brent Johnson         Loganville  GA     141    42      4 M 40-44   26:13.1    8:27/M     
 64    Michelle Franklin     Monroe  GA         477    34      3 F 30-34   26:15.2    8:28/M     
 65    Troy Garland          Milledgeville  GA  106    42      5 M 40-44   26:16.6    8:28/M     
 66    Paul Svetz            Buford  GA         237    45      8 M 45-49   26:22.7    8:30/M     
 67    Gary Godfrey          Crawford  GA       469    67      3 M 65-69   26:28.4    8:32/M     
 68    David Oblinger        Alpharetta  GA     179    62      4 M 60-64   26:29.7    8:33/M     
 69    Jeff Joiner           Snellville  GA     145    51      9 M 50-54   26:30.0    8:33/M     
 70    Jimmy Cobb            Bogart  GA         466    50     10 M 50-54   26:33.4    8:34/M     
 71    Ryan Svetz            Buford  GA         238    9       2 M  0-10   26:34.8    8:34/M     
 72    Elke Yath             Bogart  GA         285    35      1 F 35-39   26:36.5    8:35/M     
 73    Jenny Lane            Bowman  GA         429    38      2 F 35-39   26:36.7    8:35/M     
 74    Alicia Duncan         Dacula  GA         73     31      4 F 30-34   26:45.8    8:38/M     
 75    Jack Roberts          Conyers  GA        211    58      5 M 55-59   26:47.2    8:38/M     
 76    Shari Lunsford        Gainesville  GA    415    62      1 F 60-64   26:51.5    8:40/M     
 77    Drew Pilgrim          Winder  GA         202    33      8 M 30-34   26:51.8    8:40/M     
 78    Debbie Williams       Lawrenceville  GA  273    60      2 F 60-64   26:53.3    8:40/M     
 79    David Williams        Lawrenceville  GA  272    55      6 M 55-59   26:53.6    8:40/M     
 80    Adrian Woodruff       Madison  GA        450    55      7 M 55-59   26:57.0    8:42/M     
 81    George Teter          Atlanta  GA        474    71      2 M 70-74   26:58.5    8:42/M     
 82    Miranda Johnson       Loganville  GA     144    11      3 F 11-14   27:00.5    8:43/M     
 83    Tina Weeks            Winder  GA         449    54      1 F 50-54   27:12.5    8:46/M     
 84    Rachael Maddox        Winder  GA         165    27      2 F 25-29   27:14.3    8:47/M     
 85    Katie Dasenbrock      Auburn  GA         66     17      4 F 15-19   27:21.5    8:49/M     
 86    Ethan German          Winder  GA         109    11      3 M 11-14   27:23.6    8:50/M     
 87    Karen Giera           Dacula  GA         111    34      5 F 30-34   27:32.4    8:53/M     
 88    Scott Penoncello      Bethlehem  GA      192    43      6 M 40-44   27:36.6    8:54/M     
 89    Meredith Cameron      Winder  GA         44     54      2 F 50-54   27:39.3    8:55/M     
 90    Theresa Roy           Dahlonega  GA      442    36      3 F 35-39   27:44.9    8:57/M     
 91    Hannah Smith          Winder  GA         228    14      4 F 11-14   27:48.6    8:58/M     
 92    Alan Ashley           Winder  GA         5      42      7 M 40-44   27:56.5    9:01/M     
 93    Luke Martin           Winder  GA         170    31      9 M 30-34   28:01.1    9:02/M     
 94    Julie West            Winder  GA         267    33      6 F 30-34   28:03.5    9:03/M     
 95    George Southgate      Calhoun  GA        231    66      4 M 65-69   28:03.8    9:03/M     
 96    Leslie Stephenson     Gainesville  GA    430    46      3 F 45-49   28:11.5    9:05/M     
 97    Maile Stephenson      Gainesville  GA    235    22      1 F 20-24   28:11.8    9:05/M     
 98    Bill Chamblee         Anderson  SC       58     65      5 M 65-69   28:12.2    9:06/M     
 99    Nancy Kelley          Oakwood  GA        443    57      1 F 55-59   28:22.3    9:09/M     
 100   Matthew Potts         Winder  GA         204    31     10 M 30-34   28:25.0    9:10/M     
 101   Tina Hunt             Elberton  GA       139    51      3 F 50-54   28:26.3    9:10/M     
 102   Megan Lance           Winder  GA         156    13      5 F 11-14   28:31.5    9:12/M     
 103   Matt Manders          Winder  GA         166    29      3 M 25-29   28:37.8    9:14/M     
 104   Sharon Williams       Winder  GA         275    51      4 F 50-54   28:39.7    9:15/M     
 105   Nathan Walker         Lawrenceville  GA  259    9       3 M  0-10   28:43.2    9:16/M     
 106   Amanda Landes         Grayson  GA        158    46      4 F 45-49   28:45.4    9:16/M     
 107   Jeremy Curtis         Buford  GA         426    35      4 M 35-39   28:49.3    9:18/M     
 108   Cheryl Darnell        Winder  GA         65     33      7 F 30-34   28:51.2    9:18/M     
 109   Melanie Bradley       Winder  GA         28     34      8 F 30-34   28:52.4    9:19/M     
 110   Barbara Gooch         Jefferson  GA      117    59      2 F 55-59   28:58.6    9:21/M     
 111   Kristen Romanowski    Winder  GA         213    30      9 F 30-34   29:14.8    9:26/M     
 112   Terry Potts           Winder  GA         205    58      8 M 55-59   29:25.7    9:29/M     
 113   Raeanne Watkins       Tucker  GA         414    60      3 F 60-64   29:32.1    9:32/M     
 114   Daniel Morales        Buford  GA         175    14      4 M 11-14   29:33.9    9:32/M     
 115   Ryan Preves           Auburn  GA         407    18      6 M 15-19   29:37.9    9:33/M     
 116   Susie Dorminy         Mcdonough  GA      432    12      6 F 11-14   29:40.5    9:34/M     
 117   Amanda Hill           Winder  GA         132    40      3 F 40-44   29:41.0    9:35/M     
 118   Jennifer Wise         Winder  GA         278    36      4 F 35-39   29:45.0    9:36/M     
 119   George Roberson       Statham  GA        410    64      5 M 60-64   29:59.7    9:40/M     
 120   Sandy Dufresne        Winder  GA         77     42      4 F 40-44   29:59.9    9:40/M     
 121   Jim Merritt           Buford  GA         418    65      6 M 65-69   30:03.4    9:42/M     
 122   Chappel Talley        Winder  GA         239    18      5 F 15-19   30:16.5    9:46/M     
 123   Baileigh Casper       Winder  GA         53     24      2 F 20-24   30:16.9    9:46/M     
 124   James Homewood        Flowery Branch  GA 136    43      8 M 40-44   30:19.2    9:47/M     
 125   Barry Helms           Winder  GA         458    43      9 M 40-44   30:26.7    9:49/M     
 126   Ronald Weaver         Bethlehem  GA      264    41     10 M 40-44   30:39.7    9:53/M     
 127   Jordan Magness        Winder  GA         446    31     11 M 30-34   30:47.9    9:56/M     
 128   Shawn Danielle Thomas Dacula  GA         244    39      5 F 35-39   30:49.9    9:56/M     
 129   Yvette Yancey         Winder  GA         284    49      5 F 45-49   30:52.5    9:57/M     
 130   Spencer Smith         Winder  GA         229    11      5 M 11-14   30:55.0    9:58/M     
 131   Andrea Lynch          Buford  GA         164    40      5 F 40-44   30:55.2    9:58/M     
 132   Jerry Cunningham      Clarkesville  GA   64     56      9 M 55-59   30:57.9    9:59/M     
 133   Jocelyn Davis         Athens  GA         69     34     10 F 30-34   30:58.5    9:59/M     
 134   Will Wyatt Herndon    Winder  GA         126    9       4 M  0-10   31:01.1    10:00/M    
 135   Christine Cardenaz    Evans  GA          46     68      1 F 65-69   31:01.4    10:00/M    
 136   Joel Tonge            Winder  GA         248    31     12 M 30-34   31:11.0    10:04/M    
 137   Steve Smith           Winder  GA         468    40     11 M 40-44   31:18.3    10:06/M    
 138   Heath Walraven        Calhoun  GA        261    38      5 M 35-39   31:22.9    10:07/M    
 139   Jim Latimer           Gainesville  GA    159    71      3 M 70-74   31:26.8    10:08/M    
 140   Mike Breedlove        Forsyth  GA        31     52     11 M 50-54   31:27.5    10:09/M    
 141   Hoyt Baker            Covington  GA      411    66      7 M 65-69   31:44.5    10:14/M    
 142   Nicole Valles         Winder  GA         254    35      6 F 35-39   31:48.7    10:15/M    
 143   Kim Davidson          Evans  GA          68     62      4 F 60-64   31:57.2    10:18/M    
 144   John Glass            Oxford  GA         113    53     12 M 50-54   31:58.8    10:19/M    
 145   Wyatt Herndon         Winder  GA         127    39      6 M 35-39   32:02.0    10:20/M    
 146   Peyton Duncan         Hoschton  GA       82     47      9 M 45-49   32:03.6    10:20/M    
 147   Roger Roy             Dahlonega  GA      215    64      6 M 60-64   32:13.2    10:24/M    
 148   Dan Shoaf             Anderson  SC       226    68      8 M 65-69   32:26.1    10:28/M    
 149   Rachel Wilbur-Carlyle Suwanee  GA        270    31     11 F 30-34   32:46.9    10:34/M    
 150   Bill Costantino       Jefferson  GA      60     70      4 M 70-74   32:47.7    10:35/M    
 151   Richard Harrison      Commerce  GA       54     62      7 M 60-64   32:48.5    10:35/M    
 152   Anne Daugherty        Clarkesville  GA   67     53      5 F 50-54   32:52.2    10:36/M    
 153   Dede Spain            Cleveland  GA      232    49      6 F 45-49   32:52.5    10:36/M    
 154   Marcia Glick          Hoschton  GA       114    54      6 F 50-54   33:02.2    10:39/M    
 155   Bethany Palmer        Winder  GA         183    27      3 F 25-29   33:03.6    10:40/M    
 156   Emily Hester          Winder  GA         480    14      7 F 11-14   33:09.1    10:42/M    
 157   Susanne Pass          Buford  GA         186    51      7 F 50-54   33:19.5    10:45/M    
 158   Sherri Price          Athens  GA         206    47      7 F 45-49   33:23.8    10:46/M    
 159   John Dorminy          Mcdonough  GA      431    43     12 M 40-44   33:24.0    10:46/M    
 160   John Talley           Winder  GA         240    54     13 M 50-54   33:25.4    10:47/M    
 161   Dana Herndon          Winder  GA         125    37      7 F 35-39   33:27.5    10:47/M    
 162   Harold Cunningham     Lawrenceville  GA  63     64      8 M 60-64   33:28.5    10:48/M    
 163   Jack McDaniels        Winder  GA         445    14      6 M 11-14   33:39.6    10:51/M    
 164   Mallie Talley         Winder  GA         241    47      8 F 45-49   33:40.6    10:52/M    
 165   Kathy Givens          Douglasville  GA   112    64      5 F 60-64   33:47.8    10:54/M    
 166   Meg Perry             Winder  GA         193    40      6 F 40-44   33:49.8    10:55/M    
 167   Holly Sheats          Winder  GA         222    38      8 F 35-39   33:58.0    10:57/M    
 168   Heather Baston        Washington  GA     15     31     12 F 30-34   34:18.1    11:04/M    
 169   Barbara Taylor        Athens  GA         242    60      6 F 60-64   34:19.5    11:04/M    
 170   Shondel Lee           Winder  GA         161    37      7 M 35-39   34:20.6    11:05/M    
 171   Madeline Dufresne     Winder  GA         76     16      6 F 15-19   34:36.9    11:10/M    
 172   Brittany Tillery      Winder  GA         246    32     13 F 30-34   34:37.8    11:10/M    
 173   Megan Johnson         Loganville  GA     143    13      8 F 11-14   34:58.5    11:17/M    
 174   Ted Tillery           Winder  GA         247    37      8 M 35-39   35:03.4    11:18/M    
 175   Robyn England         Crawford  GA       90     41      7 F 40-44   35:11.5    11:21/M    
 176   Leslie Vaughn         Statham  GA        441    38      9 F 35-39   35:25.9    11:25/M    
 177   Peggy Edwards         Hoschton  GA       85     64      7 F 60-64   35:29.2    11:27/M    
 178   Jason Gallman         Hoschton  GA       105    42     13 M 40-44   35:39.6    11:30/M    
 179   Kelsie Ballew         Watkinsville  GA   12     12      9 F 11-14   35:40.8    11:30/M    
 180   Theresa Dearman       Jefferson  GA      70     44      8 F 40-44   35:42.2    11:31/M    
 181   Jamie Williams        Winder  GA         438    40      9 F 40-44   35:42.6    11:31/M    
 182   Cheryl Sewell         Athens  GA         221    29      4 F 25-29   35:50.5    11:34/M    
 183   Jessica Fields        Winder  GA         96     35     10 F 35-39   35:53.6    11:35/M    
 184   Claudia Rubio         Jefferson  GA      473    40     10 F 40-44   35:54.8    11:35/M    
 185   Corky Rymer           Winder  GA         216    71      1 F 70-74   35:57.8    11:36/M    
 186   Melissa Lorenz        Braselton  GA      163    45      9 F 45-49   36:10.9    11:40/M    
 187   Adrian Dunegan        Auburn  GA         83     31     14 F 30-34   36:49.9    11:53/M    
 188   Sai Herr-Lee          Bethlehem  GA      128    41     11 F 40-44   36:58.7    11:55/M    
 189   Elizabeth Burnside    Bethlehem  GA      39     15      7 F 15-19   37:03.1    11:57/M    
 190   Kelsey Pettyjohn      Bethlehem  GA      197    8       1 F  0-10   37:07.9    11:58/M    
 191   Randy Pettyjohn       Bethlehem  GA      199    35      9 M 35-39   37:13.0    12:00/M    
 192   Joe Bentley           Winder  GA         18     53     14 M 50-54   37:13.2    12:00/M    
 193   William Fleming       Winder  GA         423    58     10 M 55-59   37:14.4    12:01/M    
 194   Meredith Cain         Bethlehem  GA      482    10      2 F  0-10   37:17.7    12:02/M    
 195   Mary Castleberry      Hoschton  GA       55     46     10 F 45-49   37:34.9    12:07/M    
 196   Diane Carr            Winder  GA         49     62      8 F 60-64   37:35.2    12:07/M    
 197   Vicky Werner          Snellville  GA     265    61      9 F 60-64   37:50.0    12:12/M    
 198   Lisa Vaughn           Watkinsville  GA   256    37     11 F 35-39   37:59.5    12:15/M    
 199   Dorothy Todd          Watkinsville  GA   456    25      5 F 25-29   38:05.3    12:17/M    
 200   Steve Pass            Buford  GA         185    61      9 M 60-64   38:13.8    12:20/M    
 201   Michelle Booth        Snellville  GA     24     44     12 F 40-44   38:21.6    12:22/M    
 202   Logan Krueger         Dacula  GA         155    11      7 M 11-14   38:27.2    12:24/M    
 203   Beth Woods            Athens  GA         280    32     15 F 30-34   38:43.3    12:29/M    
 204   Gina Penoncello       Bethlehem  GA      191    41     13 F 40-44   38:48.0    12:31/M    
 205   April Browne          Hoschton  GA       36     53      8 F 50-54   39:10.9    12:38/M    
 206   Tiffany Garrett       Statham  GA        107    25      6 F 25-29   39:25.9    12:43/M    
 207   Ansley Meadows        Monroe  GA         470    22      3 F 20-24   39:27.1    12:44/M    
 208   Erica Shepley         Winder  GA         224    28      7 F 25-29   39:38.5    12:47/M    
 209   Chris Scammon         Rex  GA            217    67      9 M 65-69   39:43.2    12:49/M    
 210   Elaine McCain         Winder  GA         478    67      2 F 65-69   39:46.8    12:50/M    
 211   Malena Hewell         Alto  GA           131    40     14 F 40-44   40:07.3    12:56/M    
 212   Doug Ashley           Gainesville  GA    416    55     11 M 55-59   40:26.9    13:03/M    
 213   Shane Remillard       Winder  GA         295    41     14 M 40-44   40:33.2    13:05/M    
 214   Wilson Page           Athens  GA         182    71      5 M 70-74   40:42.7    13:08/M    
 215   Monica Burke          Bogart  GA         38     59      3 F 55-59   40:45.5    13:09/M    
 216   Mary Ann Kennedy      Winder  GA         149    66      3 F 65-69   41:03.4    13:15/M    
 217   Sherri Ballew         Watkinsville  GA   14     50      9 F 50-54   41:06.2    13:15/M    
 218   Kayla Ballew          Watkinsville  GA   11     21      4 F 20-24   41:24.7    13:21/M    
 219   Clay Sims             Monroe  GA         227    77      1 M 75-99   41:41.3    13:27/M    
 220   Kem Reynolds          Auburn  GA         210    41     15 F 40-44   42:09.4    13:36/M    
 221   Pete Pellegrini       Bogart  GA         190    66     10 M 65-69   42:11.8    13:36/M    
 222   Deidre Blount         Conyers  GA        23     52     10 F 50-54   42:18.9    13:39/M    
 223   Russell Shepley       Winder  GA         225    34     13 M 30-34   42:21.6    13:40/M    
 224   Emma Evans            Bethlehem  GA      91     68      4 F 65-69   42:29.1    13:42/M    
 225   Tim Burnside          Bethlehem  GA      41     44     15 M 40-44   42:41.2    13:46/M    
 226   Lillian Cash          Winder  GA         435    8       3 F  0-10   42:53.2    13:50/M    
 227   Jason Cash            Winder  GA         436    33     14 M 30-34   42:56.0    13:51/M    
 228   Gail Greeson          Winder  GA         118    62     10 F 60-64   43:00.2    13:52/M    
 229   Ron Landen            Columbus  GA       157    69     11 M 65-69   43:09.9    13:55/M    
 230   Daniel Walraven       Calhoun  GA        260    11      8 M 11-14   43:33.4    14:03/M    
 231   Cole Hemphill         Winder  GA         124    9       5 M  0-10   43:33.9    14:03/M    
 232   Beverly Hemphill      Winder  GA         123    41     16 F 40-44   43:35.6    14:04/M    
 233   Nancy Gaudino         Auburn  GA         108    52     11 F 50-54   43:37.2    14:04/M    
 234   Cindy Rowland         Auburn  GA         214    44     17 F 40-44   43:38.1    14:05/M    
 235   Kelli Jacobs          Auburn  GA         475    47     11 F 45-49   43:38.5    14:05/M    
 236   Connie Ashman         Winder  GA         8      41     18 F 40-44   43:38.9    14:05/M    
 237   Luke Delay            Statham  GA        463    5       6 M  0-10   43:44.7    14:06/M    
 238   Kris Delay            Statham  GA        462    33     15 M 30-34   43:45.3    14:07/M    
 239   Tiffany Pilgrim       Winder  GA         203    34     16 F 30-34   44:00.3    14:12/M    
 240   Jackie Johnson        Jefferson  GA      472    54     12 F 50-54   44:05.6    14:13/M    
 241   Nat Christman         Winder  GA         288    39     10 M 35-39   44:21.7    14:18/M    
 242   Adam Nelson           Auburn  GA         413    15      7 M 15-19   44:27.4    14:20/M    
 243   Lisa Burnside         Bethlehem  GA      40     51     13 F 50-54   44:27.7    14:20/M    
 244   Sandra Alford         Tucker  GA         424    52     14 F 50-54   44:34.8    14:23/M    
 245   Janice Duncan         Auburn  GA         80     62     11 F 60-64   44:36.6    14:23/M    
 246   Kaylin Keith          Winder  GA         148    17      8 F 15-19   44:38.6    14:24/M    
 247   Cynthia Cook          Monroe  GA         61     57      4 F 55-59   44:43.0    14:25/M    
 248   Daryle Worley         Toccoa  GA         282    81      2 M 75-99   45:13.7    14:35/M    
 249   Jillian Farley        Athens  GA         95     26      8 F 25-29   45:29.6    14:40/M    
 250   Tina Brooks           Hoschton  GA       35     50     15 F 50-54   45:33.6    14:42/M    
 251   Lynn Harbin           Winder  GA         291    48     12 F 45-49   46:11.9    14:54/M    
 252   Suzanne Berry         Grayson  GA        22     54     16 F 50-54   46:16.9    14:55/M    
 253   Tony Hewatt           Covington  GA      129    65     12 M 65-69   46:26.1    14:59/M    
 254   Tony Harbin           Winder  GA         292    47     10 M 45-49   46:33.0    15:01/M    
 255   Melanie Towe          Jefferson  GA      249    48     13 F 45-49   47:10.7    15:13/M    
 256   Teresa Marsh          Winder  GA         167    59      5 F 55-59   47:13.3    15:14/M    
 257   Bucky Woods           Clarkesville  GA   281    58     12 M 55-59   47:45.4    15:24/M    
 258   Jack Eric Cain        Bethlehem  GA      481    40     16 M 40-44   50:40.8    16:21/M    
 259   Chris Carr            Winder  GA         48     55     13 M 55-59   51:44.0    16:41/M    
 260   Gloria Orlosky        Lilburn  GA        181    56      6 F 55-59   52:26.6    16:55/M    
 261   Jerry Stafford        Snellville  GA     233    73      6 M 70-74   52:45.2    17:01/M    
 262   Marilyn Beach         Winder  GA         17     62     12 F 60-64   54:37.6    17:37/M    
 263   Emily Reynolds        Auburn  GA         209    13     10 F 11-14   55:01.0    17:45/M    
 264   Cody Reynolds         Auburn  GA         208    13      9 M 11-14   55:01.3    17:45/M    
 265   Chelbi Jacobs         Auburn  GA         476    13     11 F 11-14   55:02.4    17:45/M    
 266   Kathryn Warneke       Lawrenceville  GA  262    51     17 F 50-54   55:05.6    17:46/M    



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News