Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

East Hillsborough Invitational X-Country

Plant City, FL, September 10, 2013

[Overall Female Junior-Varsity Results | Overall Male Junior-Varsity Results | Overall Female Varsity Results | Female Team Results | Male Team Results ]

Overall Male Varsity Results


          EAST HILLSBOROUGH INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET (5K)
                    DURANT HIGH SCHOOL, LITHIA, FLORIDA
         Tuesday, September 10, 2013 - 6:00pm (Sunny, 92 degrees)
            Ipico RFID Results by Florida Road Race Management

**** OVERALL MALE VARSITY X-Country ****

Place O'All Name                     Team            Guntime Pace  
===== ===== ======================== =============== ======= ===== 
    1     1 Daniel Butler            DURANT            17:39  5:41 
    2     2 Aaron Barrera            NEWSOME           17:41  5:42 
    3     3 Aaron Harper             NEWSOME           17:48  5:44 
    4     4 John Bryant              BLOOMINGDALE      17:51  5:45 
    5     5 Jonathon Governor        NEWSOME           18:01  5:48 
    6     6 Nickolas Gum             NEWSOME           18:07  5:50 
    7     7 Justin Waters            RIVERVIEW         18:07  5:50 
    8     8 Andrew Flynn             NEWSOME           18:07  5:50 
    9     9 Keith Trader             RIVERVIEW         18:19  5:54 
   10    10 Garrett Watson           NEWSOME           18:31  5:58 
   11    13 Jake Brownfield          DURANT            18:46  6:03 
   12    14 James Davis              EAST BAY          18:46  6:03 
   13    15 Jose Cervantes           LENNARD           18:55  6:06 
   14    16 James Benik              BLOOMINGDALE      18:57  6:06 
   15    17 A.J. Whittington         SPOTO             19:03  6:08 
   16    18 Trenton Vanhoose         BRANDON           19:05  6:09 
   17    19 Cody Williamson          STRAWBERRY CRES   19:05  6:09 
   18    20 Roland Greenwood         NEWSOME           19:07  6:09 
   19    21 Phillip Wylie            BRANDON           19:10  6:10 
   20    23 Hunter Horstman          RIVERVIEW         19:23  6:15 
   21    24 Kevin Heron              BLOOMINGDALE      19:24  6:15 
   22    25 Da'quan Ford             EAST BAY          19:28  6:16 
   23    26 Henok Fliegelman         DURANT            19:29  6:17 
   24    28 Kaleb Koutz              BLOOMINGDALE      19:39  6:20 
   25    31 Mario Reyes-Munoz        DURANT            19:46  6:22 
   26    32 Luke Whitmore            PLANT CITY        19:50  6:24 
   27    33 Jonathon Martin          STRAWBERRY CRES   19:57  6:26 
   28    34 Robert Cottrell          RIVERVIEW         20:00  6:27 
   29    36 Andrew Leblanc           BLOOMINGDALE      20:03  6:28 
   30    37 Adam Yuhas               DURANT            20:03  6:28 
   31    39 Devin Brewer             PLANT CITY        20:05  6:28 
   32    40 Michael Robeel           BRANDON           20:08  6:29 
   33    41 Ali Mhamdi               PLANT CITY        20:08  6:29 
   34    45 Nate Jackson             EAST BAY          20:24  6:34 
   35    47 James Fields             SPOTO             20:27  6:35 
   36    49 James Estrada            RIVERVIEW         20:40  6:39 
   37    51 Reid Admas               PLANT CITY        20:46  6:41 
   38    52 Eric Molina-Ramirez      PLANT CITY        20:48  6:42 
   39    54 Jon Browning             STRAWBERRY CRES   20:51  6:43 
   40    56 Jordan Wykes             EAST BAY          20:57  6:45 
   41    60 Austin Spencer           BRANDON           20:58  6:45 
   42    61 Ryann Rannie             EAST BAY          21:01  6:46 
   43    63 Luis Paul Mejia          STRAWBERRY CRES   21:02  6:47 
   44    64 Michael Dunn             STRAWBERRY CRES   21:03  6:47 
   45    65 David Wylie              STRAWBERRY CRES   21:03  6:47 
   46    68 Zachary Cross            PLANT CITY        21:06  6:48 
   47    69 Ben Feliciano            DURANT            21:06  6:48 
   48    70 Nickolas Russo           RIVERVIEW         21:06  6:48 
   49    71 Miguel Rodriguez         LENNARD           21:06  6:48 
   50    80 Samuel Lopez             RIVERVIEW         21:37  6:58 
   51    81 Daniel Menge             STRAWBERRY CRES   21:37  6:58 
   52    82 Lucas Lino Ortiz         EAST BAY          21:40  6:59 
   53    84 Jacob Scolaro            DURANT            21:56  7:04 
   54    85 Joseph Roman             EAST BAY          21:56  7:04 
   55    91 Daniel Jones             BRANDON           22:10  7:08 
   56   108 Daniel Cervantes         LENNARD           23:08  7:27 
   57   116 Johnny Feliciano         SPOTO             23:34  7:35 
   58   133 James Orso               PLANT CITY        24:23  7:51 
   59   166 Clyde Cartwright         LENNARD           26:24  8:30 
   60   167 Shendrik Cepeda          LENNARD           26:27  8:31 
   61   172 Renzo Delfino            SPOTO             26:47  8:38 
   62   209 David Vega               SPOTO             29:22  9:28 




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News