Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

FrankenFooter Half Marathon & 5k

Port Richey, FL, October 27, 2013

[5k Overall Results | 5k Overall Male Results | 5k Overall Female Results | 5k Age Group Results | 5k Gun vs. Chip Results | Half Marathon Overall Male Results | Half Marathon Overall Female Results | Half Marathon Age Group Results | Half Marathon Wheelchair Results | Half Marathon Gun vs. Chip Times ]

Half Marathon Overall Results

FrankenFooter Half Marathon

FrankenFooter Half Marathon

Overall Finish List

October 27, 2013


Results By Barbara Strilpling for
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Jacki Wachtel                     New Port Richey  FL   262    34   F       1 Top Fin           1:21:12.4      6:12/M
      2    Tony Walkel                                             273    39   M       1 Top Fin           1:27:17.4      6:40/M
      3    Kiera Delaurier                   Clearwater  FL        175    33   F       1 30-34             1:28:50.5      6:47/M
      4    Adam McPherson                                          499    30   M       1 30-34             1:32:07.2      7:02/M
      5    Derk Hair                         Port Richey  FL        47    38   M       1 35-39             1:34:38.0      7:13/M
      6    Matthew Conigliaro                St Petersburg  FL      21    43   M       1 Top Fin           1:35:36.2      7:18/M
      7    Paul Frost                        New Port Richey  FL   183    45   M       1 45-49             1:35:51.0      7:19/M
      8    Rebecca Kass                      St Petersburg  FL     200    20   F       1 20-24             1:35:59.8      7:20/M
      9    Lynn Riley                        Tampa  FL             243    25   F       1 25-29             1:36:55.7      7:24/M
     10    Gregory Cowles                    Tampa  FL             168    40   M       1 40-44             1:36:59.4      7:24/M
     11    Troy Kelley                       Tampa  FL             201    44   M       2 40-44             1:37:07.3      7:25/M
     12    Diogenes Hernandez                Tampa  FL             196    38   M       2 35-39             1:37:10.6      7:25/M
     13    Matthew Cardillo                  Tampa  FL             159    49   M       2 45-49             1:38:59.7      7:33/M
     14    Jerrad Huprich                    Tampa  FL             198    33   M       2 30-34             1:39:54.5      7:38/M
     15    Richard Lush                      Lutz  FL              217    50   M       1 Top Fin           1:39:58.8      7:38/M
     16    Melody Yero                       Ocala  FL             267    19   F       1 14-19             1:40:00.4      7:38/M
     17    Christopher Morin                 Chicago  IL           230    48   M       3 45-49             1:40:02.3      7:38/M
     18    Katie Monds                                             229    18   F       2 14-19             1:40:34.6      7:41/M
     19    Jeff Fink                         Tampa  FL             271    43   M       3 40-44             1:40:42.6      7:41/M
     20    Cody Caskey                       Valrico  FL           161    14   M       1 14-19             1:41:54.8      7:47/M
     21    Mark Meilert                      Largo  FL              85    50   M       1 50-54             1:42:12.0      7:48/M
     22    Samantha Martinez                 Port Richey  FL       220    18   F       3 14-19             1:42:30.4      7:49/M
     23    Bill Knapp                        Port Richey  FL       203    59   M       1 55-59             1:42:40.1      7:50/M
     24    Elaine Gavallas                                         187    18   F       4 14-19             1:43:05.6      7:52/M
     25    David Griner                      New Port Richey  FL    44    54   M       2 50-54             1:44:16.4      7:58/M
     26    Beth Scanlan                      Tampa  FL             270    46   F       1 Top Fin           1:45:02.9      8:01/M
     27    James Caskey                      Valrico  FL           162    41   M       4 40-44             1:45:07.5      8:01/M
     28    Marie Puskas                      Tampa  FL              97    27   F       2 25-29             1:45:14.1      8:02/M
     29    John Burch                        Fort Myers  FL         10    47   M       4 45-49             1:45:42.0      8:04/M
     30    Kevin Foy                         Inverness  FL         182    42   M       5 40-44             1:46:17.3      8:07/M
     31    Laura Spain                       Hernando  FL          255    45   F       1 45-49             1:46:59.6      8:10/M
     32    Julie Pickering                   Canton  MA            239    22   F       2 20-24             1:47:13.6      8:11/M
     33    Steve Schenk                      Citrus Springs  FL    248    39   M       3 35-39             1:47:29.9      8:12/M
     34    Kat Matuszko                      Port Richey  FL       221    44   F       1 40-44             1:47:41.9      8:13/M
     35    Judith Young                      New Port Richey  FL   268    19   F       5 14-19             1:48:03.1      8:15/M
     36    Michael Grove                     Tampa  FL             192    47   M       5 45-49             1:48:47.2      8:18/M
     37    Steve Class                       Clearwater  FL        165    49   M       6 45-49             1:49:23.5      8:21/M
     38    Melissa Class                     Clearwater  FL        164    40   F       2 40-44             1:49:23.6      8:21/M
     39    Jason Edwards                     New Port Richey  FL    28    39   M       4 35-39             1:49:27.2      8:21/M
     40    Ryan Ward                         Land O' Lakes  FL     134    29   M       1 25-29             1:49:36.6      8:22/M
     41    Stephan Verberne                  Tampa  FL             261    38   M       5 35-39             1:51:03.6      8:29/M
     42    Charles Dawson                    Hudson  FL             26    46   M       7 45-49             1:51:27.4      8:30/M
     43    Kathleen Kiernan-Titchener        Land O Lakes  FL      202    43   F       3 40-44             1:52:48.8      8:37/M
     44    Andrew McCutchen                  Odessa  FL            224    36   M       6 35-39             1:53:12.9      8:38/M
     45    Adam Rice                         Riverview  FL         101    31   M       3 30-34             1:53:41.8      8:41/M
     46    Sarah Burton                      Hudson  FL             11    37   F       1 35-39             1:53:57.7      8:42/M
     47    Ben Snyder                        Tampa  FL             117    32   M       4 30-34             1:54:05.1      8:43/M
     48    J.m. Kitner                       Port Richey  FL        65    28   F       3 25-29             1:54:07.1      8:43/M
     49    Joanna Beckes                     Orlando  FL             3    32   F       2 30-34             1:54:15.4      8:43/M
     50    Nicholas Cuviello                 Land O Lakes  FL      171    31   M       5 30-34             1:54:26.5      8:44/M
     51    Taylor Egg                        Tarpon Springs  FL     30    17   M       2 14-19             1:54:28.4      8:44/M
     52    Tracy Rappaport                   Wesley Chapel  FL      98    40   F       4 40-44             1:54:32.3      8:45/M
     53    Steven Labossiere                 Sarasota  FL           68    54   M       3 50-54             1:54:37.4      8:45/M
     54    Tonya Svoboda                     Lutz  FL              123    45   F       2 45-49             1:55:15.3      8:48/M
     55    Leda Day                          Tampa  FL             173    50   F       1 Top Fin           1:55:22.5      8:48/M
     56    Steven Gower                      Brandon  FL            42    37   M       7 35-39             1:55:29.8      8:49/M
     57    Benedict Luke Biangdan            New Port Richey  FL     6    24   M       1 20-24             1:55:50.0      8:51/M
     58    Laura Kossoff                     Trinity  FL           205    36   F       2 35-39             1:55:50.4      8:51/M
     59    Kelly Brown                       Valrico  FL           157    37   F       3 35-39             1:56:33.9      8:54/M
     60    Tony Odonnell                     Dunedin  FL            91    31   M       6 30-34             1:56:41.9      8:54/M
     61    Christina Mitchelson              Land O Lakes  FL       89    45   F       3 45-49             1:56:43.2      8:55/M
     62    Kenneth Mead                      Palm Harbor  FL       226    50   M       4 50-54             1:56:53.4      8:55/M
     63    Leland Swenson                    Tampa  FL             258    36   M       8 35-39             1:56:55.9      8:55/M
     64    Bob Tiller                                              500    51   M       5 50-54             1:57:14.7      8:57/M
     65    Ashley Simpson                    Hudson  FL            113    29   F       4 25-29             1:58:41.4      9:04/M
     66    Andrea Bennett                    Saint Petersburg  F   156    35   F       4 35-39             1:59:16.9      9:06/M
     67    Dana Smith                        New Port Richey  FL   252    27   F       5 25-29             1:59:27.8      9:07/M
     68    Jamie Magrill                     Land O' Lakes  FL      78    29   F       6 25-29             1:59:35.5      9:08/M
     69    Wally Sheta                       Goldenrod  FL         250    53   M       6 50-54             2:00:19.4      9:11/M
     70    Tollie Banker                     Riverview  FL         154    33   F       3 30-34             2:00:22.5      9:11/M
     71    Rachael Patnode                   New Port Richey  FL   236    19   F       6 14-19             2:01:41.0      9:17/M
     72    Vernon Lawter                     Hernando  FL          211    48   M       8 45-49             2:02:00.1      9:19/M
     73    Robert Miller                     Tampa  FL              88    38   M       9 35-39             2:02:01.9      9:19/M
     74    Flower Jovia                                            199    48   F       4 45-49             2:02:11.4      9:20/M
     75    Harold Chapman                    Orange Park  FL        19    39   M      10 35-39             2:02:39.3      9:22/M
     76    Sarah Copley                      Tampa  FL              22    28   F       7 25-29             2:02:48.5      9:22/M
     77    Tina Mitchell                     Land O Lakes  FL      228    39   F       5 35-39             2:03:07.8      9:24/M
     78    Katie MacGregor                   Ocala  FL             218    30   F       4 30-34             2:03:58.8      9:28/M
     79    Jason Lewis                       North Venice  FL       73    38   M      11 35-39             2:04:42.1      9:31/M
     80    Tiffany Dimas                     Lutz  FL              178    35   F       6 35-39             2:05:49.0      9:36/M
     81    Luke Gatza                        Lutz  FL              186    33   M       7 30-34             2:06:03.3      9:37/M
     82    Elaine Shearer                    Clearwater  FL        249    53   F       1 50-54             2:06:16.1      9:38/M
     83    Shelly Shutt                      Oldsmar  FL           112    43   F       5 40-44             2:06:54.8      9:41/M
     84    Kathy Peluso                      Tampa  FL             237    56   F       1 55-59             2:07:15.6      9:43/M
     85    Allison Levy                      Myakka City  FL        72    44   F       6 40-44             2:07:30.7      9:44/M
     86    Elizabeth Hinton                  New Port Richey  FL   197    36   F       7 35-39             2:07:44.2      9:45/M
     87    Chrissy Bell                      Odessa  FL              4    39   F       8 35-39             2:08:04.4      9:47/M
     88    Jordan Sharp                      Tampa  FL             111    27   F       8 25-29             2:08:25.6      9:48/M
     89    Salina Messman                    Odessa  FL             87    34   F       5 30-34             2:09:12.1      9:52/M
     90    Jennifer Blaisdell                Seffner  FL             7    29   F       9 25-29             2:09:40.0      9:54/M
     91    Hannah Messman                    Odessa  FL             86    29   F      10 25-29             2:09:41.5      9:54/M
     92    Robert Dye                        St Petersburg  FL     179    38   M      12 35-39             2:11:28.2     10:02/M
     93    Joann Kakascik-Dye                St Petersburg  FL      60    40   F       7 40-44             2:11:28.3     10:02/M
     94    Debi Brightwell                   Lakeland  FL            9    50   F       2 50-54             2:11:33.3     10:03/M
     95    Tamra Barr                        Riverview  FL           2    36   F       9 35-39             2:12:15.0     10:06/M
     96    Shirley Rincon                    St. Pete Beach  FL    103    32   F       6 30-34             2:12:29.0     10:07/M
     97    Ron Wertley                       Land O Lakes  FL      137    45   M       9 45-49             2:12:40.3     10:08/M
     98    Kari Hair                         Port Richey  FL        48    37   F      10 35-39             2:13:22.4     10:11/M
     99    Courtney Mills                    Land O' Lakes  FL     227    29   F      11 25-29             2:13:22.6     10:11/M
    100    Nelson Snow                       Brooksville  FL       116    50   M       7 50-54             2:13:38.9     10:12/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Mike Smith                        Hudson  FL            114    41   M       6 40-44             2:13:43.1     10:12/M
    102    Henry Smoot                       Largo  FL             115    51   M       8 50-54             2:14:21.8     10:15/M
    103    Karen Ellis                       Wesley Chapel  FL      31    36   F      11 35-39             2:14:42.0     10:17/M
    104    Jeff Ouellette                    Port Richey  FL       235    19   M       3 14-19             2:14:43.8     10:17/M
    105    Tammy McGinnes                    Bronson  FL            81    45   F       5 45-49             2:14:54.5     10:18/M
    106    Kristin Alongi                    Tampa  FL             151    29   F      12 25-29             2:15:28.9     10:20/M
    107    Scott Price                       Tampa  FL              95    37   M      13 35-39             2:15:29.3     10:21/M
    108    Meredith Cronin                   Fort Myers  FL        169    38   F      12 35-39             2:15:33.4     10:21/M
    109    Denise Taylor                     Land O Lakes  FL      126    42   F       8 40-44             2:17:02.3     10:28/M
    110    Gail Hardy                        Lakeland  FL           50    64   F       1 60-64             2:17:10.6     10:28/M
    111    Jeannie Gardner                   Tampa  FL              37    25   F      13 25-29             2:17:30.0     10:30/M
    112    Benjamin Gardner                  Orlando  FL            36    25   M       2 25-29             2:17:33.0     10:30/M
    113    Meryl Fuller                                            184    48   F       6 45-49             2:17:38.0     10:30/M
    114    James Hemond                      Clearwater  FL         53    37   M      14 35-39             2:18:11.5     10:33/M
    115    Heather Schuster                  Holiday  FL           476    39   F      13 35-39             2:18:17.6     10:33/M
    116    Marie Grubb                       New Port Richey  FL    46    53   F       3 50-54             2:18:22.1     10:34/M
    117    Suzanne Garv                      Tarpon Springs  FL     40    43   F       9 40-44             2:18:27.6     10:34/M
    118    Vinbob Manetta                    Wesley Chapel  FL     219    35   M      15 35-39             2:19:28.5     10:39/M
    119    Kristina Scallon                  Valrico  FL           247    38   F      14 35-39             2:19:28.6     10:39/M
    120    Megan Gower                       Brandon  FL            41    28   F      14 25-29             2:19:41.3     10:40/M
    121    Caroline Gonzalez                 Land O Lakes  FL      191    42   F      10 40-44             2:20:05.5     10:42/M
    122    Richard Reavis                    Tampa  FL              99    48   M      10 45-49             2:20:06.7     10:42/M
    123    Michelle Meeks                    Chiefland  FL          82    31   F       7 30-34             2:20:55.4     10:45/M
    124    Dannette Helgemo                  Punta Gorda  FL       195    39   F      15 35-39             2:20:55.8     10:45/M
    125    David Lowry                       Land O Lakes  FL      215    37   M      16 35-39             2:21:06.4     10:46/M
    126    Aaron Curry                       New Port Richey  FL    24    28   M       3 25-29             2:21:21.3     10:47/M
    127    Nikki Garger                      St. Petersburg  FL     38    28   F      15 25-29             2:21:53.6     10:50/M
    128    Norman Case                       Valdosta  GA           16    38   M      17 35-39             2:22:06.5     10:51/M
    129    Orbie Butler                      Seffner  FL            12    33   M       8 30-34             2:22:14.6     10:51/M
    130    Debbie Benton                     Winter Garden  FL       5    60   F       2 60-64             2:22:20.4     10:52/M
    131    Janet Conroy                      Tampa  FL             166    42   F      11 40-44             2:22:26.2     10:52/M
    132    Jennifer Duvall                   Lithia  FL             27    35   F      16 35-39             2:23:02.8     10:55/M
    133    Christopher Wolford               Dunedin  FL           265    43   M       7 40-44             2:23:07.8     10:55/M
    134    Jacqueline Wood                   Everglades City  FL   266    39   F      17 35-39             2:23:38.9     10:58/M
    135    Christina Meilert                 Largo  FL              84    47   F       7 45-49             2:23:41.1     10:58/M
    136    Megumi Frenz                      Palm Harbor  FL        33    41   F      12 40-44             2:24:17.0     11:01/M
    137    Evan Unger                        Trinity  FL           260    47   M      11 45-49             2:24:40.6     11:03/M
    138    Jenny Koor                                               66    40   F      13 40-44             2:25:01.8     11:04/M
    139    Alex Gregory                      Land O Lakes  FL       43    47   M      12 45-49             2:25:02.3     11:04/M
    140    Karen Griner                      New Port Richey  FL    45    53   F       4 50-54             2:25:23.8     11:06/M
    141    Larisa Rechtiene                  Land O Lakes  FL      100    41   F      14 40-44             2:25:48.5     11:08/M
    142    Heather Christopher               Spring Hill  FL       163    33   F       8 30-34             2:25:48.6     11:08/M
    143    Maribel Bylund                    Odessa  FL             13    40   F      15 40-44             2:25:48.7     11:08/M
    144    Ed Curry                          New Port Richey  FL    25    51   M       9 50-54             2:26:19.2     11:10/M
    145    Debbie Conigliaro                 St Petersburg  FL      20    44   F      16 40-44             2:27:30.4     11:16/M
    146    Erin Daly                                               490    43   F      17 40-44             2:27:30.5     11:16/M
    147    Bill Daly                         Hernando Beach  FL    172    49   M      13 45-49             2:27:30.7     11:16/M
    148    Dave Pritchard                    Tampa  FL              96    40   M       8 40-44             2:27:45.6     11:17/M
    149    Linda Lysinger                    Largo  FL              76    53   F       5 50-54             2:27:59.6     11:18/M
    150    Walter Lysinger                   Largo  FL              77    54   M      10 50-54             2:27:59.7     11:18/M
    151    Timothy Jacobs                    Tampa  FL              58    46   M      14 45-49             2:28:03.1     11:18/M
    152    Susan Snizik                      Tampa  FL             253    58   F       2 55-59             2:28:23.8     11:20/M
    153    Jessica Sonday                    Alexandria  VA        254    29   F      16 25-29             2:28:23.8     11:20/M
    154    Noel Verge                        Tampa  FL             131    31   F       9 30-34             2:28:38.7     11:21/M
    155    Julie Richter                     Tampa  FL             242    48   F       8 45-49             2:28:50.1     11:22/M
    156    Charlene Zirkelbach               Orlando  FL           141    36   F      18 35-39             2:29:09.7     11:23/M
    157    Jackie Pascal                     Mulberry  FL           93    33   F      10 30-34             2:30:05.8     11:27/M
    158    Heather Harvey                    Palm Harbor  FL       194    38   F      19 35-39             2:30:44.8     11:30/M
    159    Melissa Wolfe                     Plant City  FL        139    33   F      11 30-34             2:33:33.1     11:43/M
    160    Lynn Deal                         New Port Richey  FL   174    40   F      18 40-44             2:33:33.4     11:43/M
    161    Christie Kosal                    Gainesvulle  FL       204    22   F       3 20-24             2:34:40.4     11:48/M
    162    Sherry Ware                       Land O Lakes  FL      135    44   F      19 40-44             2:34:45.1     11:49/M
    163    Joshua Martin                     Tampa  FL              79    40   M       9 40-44             2:35:21.8     11:52/M
    164    Nicolle Wall                      Tarpon Springs  FL    132    38   F      20 35-39             2:35:25.9     11:52/M
    165    Michael Foss                      Wesley Chapel  FL      32    35   M      18 35-39             2:35:46.0     11:53/M
    166    Amber Ristucci                    Wesley Chapel  FL     104    31   F      12 30-34             2:35:46.4     11:53/M
    167    Marisa Westberry                  Deland  FL            138    29   F      17 25-29             2:35:52.5     11:54/M
    168    Margaret Burgess                  Zephyrhills  FL       158    48   F       9 45-49             2:36:33.8     11:57/M
    169    Ginger Edwards                    New Port Richey  FL   180    39   F      21 35-39             2:36:46.6     11:58/M
    170    Jessica Spivey                    Odessa  FL            118    28   F      18 25-29             2:36:59.9     11:59/M
    171    Victoria Pleus                    Deland  FL             94    39   F      22 35-39             2:37:06.6     12:00/M
    172    Nicole Wong                       Tampa  FL             140    30   F      13 30-34             2:37:07.4     12:00/M
    173    Marjorie Crosbie                  Tampa  FL             170    43   F      20 40-44             2:37:08.4     12:00/M
    174    Sheila Rogers                                           246    58   F       3 55-59             2:37:08.5     12:00/M
    175    Julie Tumlin                      Valrico  FL           130    45   F      10 45-49             2:37:58.6     12:04/M
    176    Sean Dimas                        Lutz  FL              177    35   M      19 35-39             2:38:00.3     12:04/M
    177    Ronalee McLaughlin                Valrico  FL           225    44   F      21 40-44             2:38:12.3     12:05/M
    178    Anne Neeson                       Brampton  ON           90    55   F       4 55-59             2:38:18.3     12:05/M
    179    Chris Schwarz                     Davenport  FL         110    31   M       9 30-34             2:38:43.8     12:07/M
    180    Ladonna Rochelle                  Tampa  FL             244    42   F      22 40-44             2:39:51.5     12:12/M
    181    Lori Lombardo                     Bowie  MD             214    30   F      14 30-34             2:40:15.4     12:14/M
    182    Kim Toth                                                128    44   F      23 40-44             2:41:01.9     12:17/M
    183    Sue Howell                                               56    48   F      11 45-49             2:41:26.0     12:19/M
    184    Jeanne Krueger                    Riveriew  FL          206    57   F       5 55-59             2:42:58.0     12:26/M
    185    Stephanie Catlin                                         18    37   F      23 35-39             2:43:34.1     12:29/M
    186    Megan Sullivan                    Wesley Chapel  FL     122    30   F      15 30-34             2:45:02.4     12:36/M
    187    David Suarez                      Tampa  FL             121    47   M      15 45-49             2:45:05.5     12:36/M
    188    Zane Perkins                      Orlando  FL           238    32   M      10 30-34             2:46:34.6     12:43/M
    189    Jennifer Kanter                   Clearwater  FL         63    31   F      16 30-34             2:47:44.9     12:48/M
    190    Carlos Garcia                     Tampa  FL              35    45   F      12 45-49             2:48:35.9     12:52/M
    191    Amber Garcia                      Tampa  FL              34    38   F      24 35-39             2:48:36.0     12:52/M
    192    Bonnie Cox                        Valrico  FL            23    53   F       6 50-54             2:48:46.1     12:53/M
    193    Christopher Arrigo                Tampa  FL             152    52   M      11 50-54             2:49:36.9     12:57/M
    194    Valerie Ingold                    New Port Richey  FL    57    22   F       4 20-24             2:50:57.3     13:03/M
    195    Stephanie Matyka                  New Port Richey  FL    80    21   F       5 20-24             2:50:57.7     13:03/M
    196    Bryon Catlin                                             17    39   M      20 35-39             2:51:38.4     13:06/M
    197    Gerda Kalb                        Key West  FL           61    67   F       1 65-69             2:51:41.3     13:06/M
    198    Kimberly Roberts                  Lakeland  FL          106    51   F       7 50-54             2:51:46.4     13:07/M
    199    Kevin Roberts                     Lakeland  FL          105    53   M      12 50-54             2:51:46.4     13:07/M
    200    Linda Stanaland                   Naples  FL            119    50   F       8 50-54             2:51:53.7     13:07/M

                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Kimberly Lore                     Apollo Beach  FL       74    30   F      17 30-34             2:54:51.5     13:21/M
    202    Chester Kalb II                   Key West  FL           62    67   M       1 65-69             2:55:05.5     13:22/M
    203    Virginia Hansen                   Elberfeld  IN         193    53   F       9 50-54             2:58:42.8     13:38/M
    204    Brianna Leslie                    North Port  FL         70    16   F       7 14-19             2:58:48.1     13:39/M
    205    Brenda Hamby                      Gainesville  FL        49    53   F      10 50-54             2:58:59.3     13:40/M
    206    Gary Ketchum                      Baldwinsville  NY      64    61   M       1 60-64             3:00:23.5     13:46/M
    207    Tina Lamb                         Gainesville  FL       209    32   F      18 30-34             3:01:30.4     13:51/M
    208    Jeffrey Lamb                      Gainesville  FL       208    42   M      10 40-44             3:01:30.6     13:51/M
    209    Jenny Hemond                      Clearwater  FL         54    35   F      25 35-39             3:02:58.0     13:58/M
    210    Charles Cornelius                 Tampa  FL             167    60   M       2 60-64             3:04:29.0     14:05/M
    211    Roger Toth                                              129    50   M      13 50-54             3:07:08.0     14:17/M
    212    Autumn Stradley                   New Port Richey  FL   256    35   F      26 35-39             3:08:00.0     14:21/M
    213    Tasha Blaisdell                   Seffner  FL             8    31   F      19 30-34             3:10:26.0     14:32/M
    214    Ashley Wauters                    Tampa  FL             264    30   F      20 30-34             3:10:40.0     14:33/M
    215    Susan Harrell                     Seminole  FL           51    30   F      21 30-34             3:11:20.0     14:36/M
    216    Audra Jolliffe                    Deland  FL             59    46   F      13 45-49             3:11:52.0     14:39/M
    217    Leonardo Calumpang                Tampa  FL              14    50   M      14 50-54             3:12:07.0     14:40/M
    218    Mario Osorio                      Dunedin  FL           234    36   M      21 35-39             3:14:21.0     14:50/M
    219    Stephanie Armitage                Ocean Springs  MS       1    47   F      14 45-49             3:17:41.0     15:05/M
    220    Wendy Holmes                      North Port  FL         55    42   F      24 40-44             3:21:20.0     15:22/M
    221    Edward Leslie                     North Port  FL         71    43   M      11 40-44             3:21:21.0     15:22/M
    222    April Lear                        New Port Richey  FL   212    32   F      22 30-34             3:23:20.0     15:31/M
    223    Kate Prodenchuk                   Tampa  FL             240    47   F      15 45-49             3:26:28.3     15:46/M
    224    Linda Desaulniers                 Orlando  FL           176    49   F      16 45-49             3:26:28.8     15:46/M
    225    Sue Tambling                      Winter Haven  FL      125    58   F       6 55-59             3:28:57.4     15:57/M
    226    Rachel Tambling                   Mansfield Center  C   124    32   F      23 30-34             3:28:57.6     15:57/M
    227    Diana Osorio                      Dunedin  FL           233    34   F      24 30-34             3:38:14.0     16:40/M
    228    Christine Toft-Pedersen           Tampa  FL             127    43   F      25 40-44             3:39:29.0     16:45/M





My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News