Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

FrankenFooter Half Marathon & 5k

Port Richey, FL, October 27, 2013

[5k Overall Male Results | 5k Overall Female Results | 5k Age Group Results | 5k Gun vs. Chip Results | Half Marathon Overall Results | Half Marathon Overall Male Results | Half Marathon Overall Female Results | Half Marathon Age Group Results | Half Marathon Wheelchair Results | Half Marathon Gun vs. Chip Times ]

5k Overall Results

FrankenFooter Half Marathon

FrankenFooter Half Marathon

Overall Finish List

October 26, 2013


Results By Barbara Strilpling for
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Adam McPherson                                          473    30   M       1 Top Fin             19:02.8      6:08/M
      2    Jon Tate                          Nashville  TN         434    39   M       1 35-39               19:31.7      6:18/M
      3    George Medler                     Spring Hill  FL       385    55   M       1 Top Fin             20:28.3      6:36/M
      4    Sean Hoyt                         New Port Richey  FL   356    15   M       1 14-19               20:29.5      6:36/M
      5    Gilbert Dolores                                         334    48   M       1 45-49               20:31.6      6:37/M
      6    Derk Hair                         Port Richey  FL        47    38   M       2 35-39               21:02.2      6:47/M
      7    John Owen                         New Port Richey  FL   391    31   M       1 30-34               21:17.2      6:52/M
      8    Walter Lysinger                   Largo  FL              77    54   M       1 Top Fin             21:24.6      6:54/M
      9    Taylor Egg                        Tarpon Springs  FL     30    17   M       2 14-19               21:24.8      6:54/M
     10    John Burch                        Fort Myers  FL         10    47   M       2 45-49               21:30.6      6:56/M
     11    Danielle Usilton                  Fort Lauderdale  FL   449    39   F       1 Top Fin             21:45.0      7:01/M
     12    Andy Parker                       Brentwood  TN         394    36   M       3 35-39               22:04.9      7:07/M
     13    Mark Meilert                      Largo  FL              85    50   M       1 50-54               22:19.2      7:12/M
     14    Marie Puskas                      Tampa  FL              97    27   F       1 25-29               22:37.1      7:18/M
     15    Teresa Owen                       New Port Richey  FL   392    31   F       1 30-34               22:46.5      7:21/M
     16    David Griner                      New Port Richey  FL    44    54   M       2 50-54               22:47.1      7:21/M
     17    Ryan Ward                         Land O' Lakes  FL     134    29   M       1 25-29               22:48.2      7:21/M
     18    J.m. Kitner                       Port Richey  FL        65    28   F       2 25-29               23:27.6      7:34/M
     19    Joanna Beckes                     Orlando  FL             3    32   F       2 30-34               23:47.8      7:40/M
     20    Sarah Burton                      Hudson  FL             11    37   F       1 35-39               24:01.5      7:45/M
     21    Charles Dawson                    Hudson  FL             26    46   M       3 45-49               24:06.6      7:46/M
     22    Jason Edwards                     New Port Richey  FL    28    39   M       4 35-39               24:07.2      7:47/M
     23    Harold Chapman                    Orange Park  FL        19    39   M       5 35-39               24:07.3      7:47/M
     24    Tracy Rappaport                   Wesley Chapel  FL      98    40   F       1 Top Fin             24:17.5      7:50/M
     25    Tony Odonnell                     Dunedin  FL            91    31   M       2 30-34               24:24.7      7:52/M
     26    Benjamin Gardner                  Orlando  FL            36    25   M       2 25-29               24:28.5      7:54/M
     27    Thomas Webb                       Tampa  FL             445    42   M       1 40-44               24:29.4      7:54/M
     28    Benedict Luke Biangdan            New Port Richey  FL     6    24   M       1 20-24               24:35.1      7:56/M
     29    Sarah Copley                      Tampa  FL              22    28   F       3 25-29               24:36.2      7:56/M
     30    Tim Devries                       Port Richey  FL       332    25   M       3 25-29               24:36.4      7:56/M
     31    Jamie Magrill                     Land O' Lakes  FL      78    29   F       4 25-29               24:37.9      7:56/M
     32    Rick Brockett                     Oldsmar  FL           317    49   M       4 45-49               24:51.1      8:01/M
     33    Bob Tiller                                              500    51   M       3 50-54               24:51.9      8:01/M
     34    Robert Scallions                  Webster  FL           415    47   M       5 45-49               25:00.6      8:04/M
     35    Mike Sabino                                             410    36   M       6 35-39               25:01.2      8:04/M
     36    Tamra Barr                        Riverview  FL           2    36   F       2 35-39               25:02.7      8:05/M
     37    Carly Starks                                            472    25   F       5 25-29               25:09.4      8:07/M
     38    Michelle Ventaloro                Spring Hill  FL       442    23   F       1 20-24               25:24.0      8:12/M
     39    Mike Smith                        Hudson  FL            114    41   M       2 40-44               25:46.6      8:19/M
     40    Jennifer Blaisdell                Seffner  FL             7    29   F       6 25-29               25:48.0      8:19/M
     41    Ashley Simpson                    Hudson  FL            113    29   F       7 25-29               25:50.2      8:20/M
     42    Stefan Stanko                     Pinellas Park  FL     424    34   M       3 30-34               26:05.3      8:25/M
     43    Robert Miller                     Tampa  FL              88    38   M       7 35-39               26:05.4      8:25/M
     44    Henry Smoot                       Largo  FL             115    51   M       4 50-54               26:10.1      8:26/M
     45    Jason Lewis                       North Venice  FL       73    38   M       8 35-39               26:11.0      8:27/M
     46    Steven Labossiere                 Sarasota  FL           68    54   M       5 50-54               26:11.1      8:27/M
     47    Aaron Curry                       New Port Richey  FL    24    28   M       4 25-29               26:14.4      8:28/M
     48    Annaliese Rexroad                 Largo  FL             406     9   F       1  0-13               26:34.2      8:34/M
     49    Zachary Leslie                    North Port  FL        371    10   M       1  0-13               26:35.4      8:35/M
     50    Jordan Sharp                      Tampa  FL             111    27   F       8 25-29               26:42.0      8:37/M
     51    Orbie Butler                      Seffner  FL            12    33   M       4 30-34               26:46.7      8:38/M
     52    Allison Levy                      Myakka City  FL        72    44   F       1 40-44               26:47.9      8:38/M
     53    Shelly Shutt                      Oldsmar  FL           112    43   F       2 40-44               26:51.5      8:40/M
     54    Taylor Tippens                    Plantation  FL        439    8    F       2  0-13               26:57.2      8:42/M
     55    Hannah Messman                    Odessa  FL             86    29   F       9 25-29               27:12.2      8:46/M
     56    Salina Messman                    Odessa  FL             87    34   F       3 30-34               27:12.4      8:46/M
     57    Tammy McGinnes                    Bronson  FL            81    45   F       1 45-49               27:16.8      8:48/M
     58    Andrew Haley                      Trinity  FL           348    26   M       5 25-29               27:27.2      8:51/M
     59    Denise Taylor                     Land O Lakes  FL      126    42   F       3 40-44               27:32.1      8:53/M
     60    Marie Grubb                       New Port Richey  FL    46    53   F       1 Top Fin             27:35.2      8:54/M
     61    Ben Snyder                        Tampa  FL             117    32   M       5 30-34               27:36.5      8:54/M
     62    Christina Snyder                  Tampa  FL             423    29   F      10 25-29               27:36.9      8:54/M
     63    Richard Reavis                    Tampa  FL              99    48   M       6 45-49               27:41.6      8:56/M
     64    Alex Gregory                      Land O Lakes  FL       43    47   M       7 45-49               27:43.9      8:56/M
     65    Nelson Snow                       Brooksville  FL       116    50   M       6 50-54               27:44.0      8:57/M
     66    Kari Hair                         Port Richey  FL        48    37   F       3 35-39               27:52.1      8:59/M
     67    Ed Curry                          New Port Richey  FL    25    51   M       7 50-54               27:57.3      9:01/M
     68    Cole Starks                       Hudson  FL            425    26   M       6 25-29               28:02.5      9:03/M
     69    Dan Pittle                        Port Richey  FL       398    26   M       7 25-29               28:02.8      9:03/M
     70    Mimi Butler                       Oldsmar  FL           319    14   F       1 14-19               28:03.3      9:03/M
     71    Amanda Hamilton                   Trinity  FL           349    27   F      11 25-29               28:06.2      9:04/M
     72    Adam Rice                         Riverview  FL         101    31   M       6 30-34               28:13.8      9:06/M
     73    Debi Brightwell                   Lakeland  FL            9    50   F       1 50-54               28:17.5      9:07/M
     74    Ron Wertley                       Land O Lakes  FL      137    45   M       8 45-49               28:26.0      9:10/M
     75    Sarah Ludwiszewski                Palm Harbor  FL       376    32   F       4 30-34               28:29.4      9:11/M
     76    Chrissy Bell                      Odessa  FL              4    39   F       4 35-39               28:30.1      9:12/M
     77    Kim Toth                                                128    44   F       4 40-44               28:31.5      9:12/M
     78    Linda Lysinger                    Largo  FL              76    53   F       2 50-54               28:42.5      9:15/M
     79    Gail Hardy                        Lakeland  FL           50    64   F       1 60-64               28:48.3      9:17/M
     80    Michelle Meeks                    Chiefland  FL          82    31   F       5 30-34               28:48.6      9:17/M
     81    Suzanne Garv                      Tarpon Springs  FL     40    43   F       5 40-44               28:58.6      9:21/M
     82    Shirley Rincon                    St. Pete Beach  FL    103    32   F       6 30-34               29:08.4      9:24/M
     83    Tiffany Reynolds                  Tampa  FL             407    36   F       5 35-39               29:10.9      9:25/M
     84    Christina Meilert                 Largo  FL              84    47   F       2 45-49               29:16.7      9:26/M
     85    Michael Foss                      Wesley Chapel  FL      32    35   M       9 35-39               29:21.3      9:28/M
     86    Amber Ristucci                    Wesley Chapel  FL     104    31   F       7 30-34               29:21.6      9:28/M
     87    Patti Arnold                      West Palm Beach  FL   306    49   F       3 45-49               29:24.9      9:29/M
     88    James Hemond                      Clearwater  FL         53    37   M      10 35-39               29:28.3      9:30/M
     89    Jana Fuller                       Pinellas Park  FL     341    31   F       8 30-34               29:30.6      9:31/M
     90    Veronika Mazzei                   Seminole  FL          383    37   F       6 35-39               29:31.0      9:31/M
     91    Dave Pritchard                    Tampa  FL              96    40   M       3 40-44               29:38.7      9:34/M
     92    Jeannie Gardner                   Tampa  FL              37    25   F      12 25-29               29:43.0      9:35/M
     93    Noel Verge                        Tampa  FL             131    31   F       9 30-34               29:44.4      9:35/M
     94    Kimberly Roberts                  Lakeland  FL          106    51   F       3 50-54               29:50.8      9:37/M
     95    Kevin Roberts                     Lakeland  FL          105    53   M       8 50-54               29:50.9      9:37/M
     96    Norman Case                       Valdosta  GA           16    38   M      11 35-39               29:51.8      9:38/M
     97    Dustin Marum                      Port Richey  FL       381    24   M       2 20-24               29:52.4      9:38/M
     98    Larisa Rechtiene                  Land O Lakes  FL      100    41   F       6 40-44               29:55.0      9:39/M
     99    Maribel Bylund                    Odessa  FL             13    40   F       7 40-44               29:55.1      9:39/M
    100    Caitlin Marqua                                          451    24   F       2 20-24               29:58.6      9:40/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Alicia Elliott                    Seffner  FL           337    31   F      10 30-34               29:59.7      9:40/M
    102    Sarah Johnson                     Lutz  FL              359    35   F       7 35-39               29:59.7      9:40/M
    103    Joshua Martin                     Tampa  FL              79    40   M       4 40-44               30:04.4      9:42/M
    104    Ronalee McLaughlin                Valrico  FL           225    44   F       8 40-44               30:15.3      9:45/M
    105    Corey Rosado                      Tampa  FL             409    35   F       8 35-39               30:20.4      9:47/M
    106    David Atkins                      Clearwater  FL        307    57   M       1 55-59               30:26.8      9:49/M
    107    Linda Shut                        Palm Harbor  FL       418    61   F       2 60-64               30:26.8      9:49/M
    108    Timothy Jacobs                    Tampa  FL              58    46   M       9 45-49               30:27.5      9:49/M
    109    Melissa Wolfe                     Plant City  FL        139    33   F      11 30-34               30:31.2      9:51/M
    110    Joe Edwards                       Wesley Chapel  FL      29    47   M      10 45-49               30:41.3      9:54/M
    111    Julie Tumlin                      Valrico  FL           130    45   F       4 45-49               30:49.7      9:56/M
    112    Nicole Wong                       Tampa  FL             140    30   F      12 30-34               30:51.5      9:57/M
    113    Sheila Tippens                    Plantation  FL        438    37   F       9 35-39               30:55.7      9:58/M
    114    Debbie Benton                     Winter Garden  FL       5    60   F       3 60-64               31:01.7     10:00/M
    115    Charlene Zirkelbach               Orlando  FL           141    36   F      10 35-39               31:02.7     10:01/M
    116    Rene Snow                         Brooksville  FL       422    54   F       4 50-54               31:03.6     10:01/M
    117    Tammy Carr                        New Port Richey  FL    15    55   F       1 55-59               31:06.6     10:02/M
    118    Connie Oliver                     Tampa  FL             389    44   F       9 40-44               31:16.8     10:05/M
    119    Bryon Catlin                                            322    9    M       2  0-13               31:18.2     10:06/M
    120    Karen Ellis                       Wesley Chapel  FL      31    36   F      11 35-39               31:18.2     10:06/M
    121    Leigh Williams                    New Port Richey  FL   447    35   F      12 35-39               31:18.5     10:06/M
    122    Jennifer Duvall                   Lithia  FL             27    35   F      13 35-39               31:19.3     10:06/M
    123    Jessica Spivey                    Odessa  FL            118    28   F      13 25-29               31:30.9     10:10/M
    124    Cindy Thatcher                    New Port Richey  FL   435    44   F      10 40-44               31:41.5     10:13/M
    125    Jayson Lynn                       Kissimmee  FL          75    21   M       3 20-24               31:54.5     10:17/M
    126    Cheryl Lee                                              142    0    F       3  0-13               32:01.1     10:20/M
    127    Chris Schwarz                     Davenport  FL         110    31   M       7 30-34               32:12.2     10:23/M
    128    Lorri Webb                        Tampa  FL             444    43   F      11 40-44               32:12.9     10:23/M
    129    Megumi Frenz                      Palm Harbor  FL        33    41   F      12 40-44               32:16.0     10:25/M
    130    Jenni Nix McGerald                Clearwater  FL        388    35   F      14 35-39               32:21.1     10:26/M
    131    Sue Howell                                               56    48   F       5 45-49               32:24.4     10:27/M
    132    Donna Tancreti                    New Port Richey  FL   433    57   F       2 55-59               32:25.4     10:27/M
    133    Stephanie Matyka                  New Port Richey  FL    80    21   F       3 20-24               32:28.7     10:28/M
    134    Valerie Ingold                    New Port Richey  FL    57    22   F       4 20-24               32:31.4     10:29/M
    135    Katelyn Hardy                     Holiday  FL           352    20   F       5 20-24               32:31.5     10:29/M
    136    Yvonne Acquafredda                New Port Richey  FL   300    36   F      15 35-39               32:33.2     10:30/M
    137    Debbie Conigliaro                 St Petersburg  FL      20    14   F       2 14-19               32:42.8     10:33/M
    138    Matthew Conigliaro                St Petersburg  FL      21    43   M       5 40-44               32:43.2     10:33/M
    139    Sheena Friedman                   Holiday  FL           340    31   F      13 30-34               32:51.8     10:36/M
    140    Jeff Traum                        Palm Harbor  FL       440    26   M       8 25-29               32:55.9     10:37/M
    141    Melissa Loomer                    Palm Harbor  FL       373    29   F      14 25-29               32:57.9     10:38/M
    142    Allison Bennett                   New Port Richey  FL   311    31   F      14 30-34               33:07.6     10:41/M
    143    Karen Griner                      New Port Richey  FL    45    53   F       5 50-54               33:08.3     10:41/M
    144    Marc Cabrera                      Tampa  FL             320    18   M       3 14-19               33:09.0     10:42/M
    145    Joann Kakascik-Dye                St Petersburg  FL      60    40   F      13 40-44               33:09.4     10:42/M
    146    Marisa Westberry                  Deland  FL            138    29   F      15 25-29               33:11.7     10:42/M
    147    Bill Sullivan                     Wesley Chapel  FL     430    35   M      12 35-39               33:17.5     10:44/M
    148    Roger Toth                                              129    50   M       9 50-54               33:30.3     10:48/M
    149    Sherry Ware                       Land O Lakes  FL      135    44   F      14 40-44               33:56.0     10:57/M
    150    Linda Stanaland                   Naples  FL            119    50   F       6 50-54               34:04.6     10:59/M
    151    Margaret Kus                      Tampa  FL             369    35   F      16 35-39               34:06.8     11:00/M
    152    Kelly Geurts                      Odessa  FL            343    47   F       6 45-49               34:15.8     11:03/M
    153    James Geurts                      Odessa  FL            342    48   M      11 45-49               34:15.8     11:03/M
    154    Michele Egg                       Tarpon Springs  FL    336    45   F       7 45-49               34:18.2     11:04/M
    155    Jackie Pascal                     Mulberry  FL           93    33   F      15 30-34               34:32.8     11:08/M
    156    Steven Gower                      Brandon  FL            42    37   M      13 35-39               34:33.2     11:09/M
    157    Megan Gower                       Brandon  FL            41    28   F      16 25-29               34:33.3     11:09/M
    158    Michele Allen                     Palm Harbor  FL       302    46   F       8 45-49               34:37.9     11:10/M
    159    Paul Bosco                        Tarpon Springs  FL    314    58   M       2 55-59               34:40.1     11:11/M
    160    Michele Pesce                                           450    41   F      15 40-44               34:44.9     11:12/M
    161    Margaret Stevens                  Port Richey  FL       426    24   F       6 20-24               34:45.3     11:13/M
    162    Nicolle Wall                      Tarpon Springs  FL    132    38   F      17 35-39               34:48.2     11:14/M
    163    Amber Garcia                      Tampa  FL              34    38   F      18 35-39               34:50.1     11:14/M
    164    Carlos Garcia                     Tampa  FL              35    45   F       9 45-49               34:50.1     11:14/M
    165    Mary Jane Osgoodby                Spring Hill  FL       390    55   F       3 55-59               34:55.4     11:16/M
    166    David Suarez                      Tampa  FL             121    47   M      12 45-49               34:57.2     11:16/M
    167    Stephanie Catlin                                         18    37   F      19 35-39               35:03.2     11:18/M
    168    Anne Neeson                       Brampton  ON           90    55   F       4 55-59               35:10.4     11:21/M
    169    Eddie Koor                                              364    12   M       3  0-13               35:26.4     11:26/M
    170    Gerda Kalb                        Key West  FL           61    67   F       1 65-69               35:45.8     11:32/M
    171    Jaana Jala                        Port Richey  FL       358    54   F       7 50-54               35:49.6     11:33/M
    172    Tasha Blaisdell                   Seffner  FL             8    31   F      16 30-34               35:57.6     11:36/M
    173    David Massa                       Palm Harbor  FL       382    42   M       6 40-44               36:00.2     11:37/M
    174    Brenda Hamby                      Gainesville  FL        49    53   F       8 50-54               36:24.3     11:45/M
    175    Jennifer Kanter                   Clearwater  FL         63    31   F      17 30-34               36:28.0     11:46/M
    176    Rocker Salzer                     Tampa  FL             411    31   M       8 30-34               36:29.5     11:46/M
    177    Bryant Paez                       Oldsmar  FL           393    10   M       4  0-13               36:30.2     11:46/M
    178    Bonnie Cox                        Valrico  FL            23    53   F       9 50-54               36:49.7     11:53/M
    179    Michelle Hellendrung              Dade City  FL         354    40   F      16 40-44               36:56.2     11:55/M
    180    Tonya Svoboda                     Lutz  FL              123    45   F      10 45-49               36:56.2     11:55/M
    181    Tommy Koor                                              366    10   M       5  0-13               37:06.9     11:58/M
    182    Jeff Koor                                               365    43   M       7 40-44               37:07.6     11:58/M
    183    Danyelle Richards                                       102    37   F      20 35-39               37:12.1     12:00/M
    184    Linda Reising                     New Port Richey  FL   405    52   F      10 50-54               37:17.3     12:02/M
    185    Dan Dollar                        Saint Petersburg  F   333    32   M       9 30-34               37:37.4     12:08/M
    186    Lawrence Edelstein                Spring Hill  FL       335    66   M       1 65-69               37:43.7     12:10/M
    187    Chester Kalb II                   Key West  FL           62    67   M       2 65-69               38:23.4     12:23/M
    188    Christine Maldonado               New Port Richey  FL   380    38   F      21 35-39               38:30.2     12:25/M
    189    Kelli McAllister                                        470    43   F      17 40-44               38:49.3     12:31/M
    190    Jery Ballard                                            471    72   M       1 70-99               38:49.4     12:31/M
    191    Barbara Kotimaki                  New Port Richey  FL   367    70   F       1 70-99               38:58.0     12:34/M
    192    Tanya Lenhardt                    New Port Richey  FL   370    44   F      18 40-44               39:27.7     12:44/M
    193    Jenny Hemond                      Clearwater  FL         54    35   F      22 35-39               39:36.0     12:46/M
    194    Bryon Catlin                                             17    39   M      14 35-39               39:49.5     12:51/M
    195    Michelle Kretzer                  Holiday  FL           368    34   F      18 30-34               39:52.7     12:52/M
    196    Linda Jacobsen                    New Port Richey  FL   357    57   F       5 55-59               40:16.7     12:59/M
    197    Jennifer Erwin                    Clearwater  FL        338    37   F      23 35-39               40:19.9     13:00/M
    198    Susan Harrell                     Seminole  FL           51    30   F      19 30-34               40:22.7     13:01/M
    199    Theresa Prichard                  Tallahassee  FL       401    33   F      20 30-34               40:41.9     13:07/M
    200    Lindsey Bridges                   New Port Richey  FL   315    10   F       4  0-13               40:42.3     13:08/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Scott Bridges                     New Port Richly  FL   316    17   M       4 14-19               40:42.6     13:08/M
    202    Audra Jolliffe                    Deland  FL             59    46   F      11 45-49               42:01.2     13:33/M
    203    Victoria Pleus                    Deland  FL             94    39   F      24 35-39               42:01.3     13:33/M
    204    Donald Thatcher                   New Port Richey  FL   436    42   M       8 40-44               42:03.7     13:34/M
    205    Caitlin Ketchum                   Baldwinsville  NY     362    21   F       7 20-24               42:45.2     13:47/M
    206    Gary Ketchum                      Baldwinsville  NY      64    61   M       1 60-64               42:45.3     13:47/M
    207    Leonardo Calumpang                Tampa  FL              14    50   M      10 50-54               42:52.2     13:50/M
    208    Rachel Tambling                   Mansfield Center  C   124    32   F      21 30-34               42:54.3     13:50/M
    209    Sue Tambling                      Winter Haven  FL      125    58   F       6 55-59               42:54.7     13:50/M
    210    Deborah Ferrell                   Hudson  FL            339    57   F       7 55-59               43:17.6     13:58/M
    211    Christine Toft-Pedersen           Tampa  FL             127    43   F      19 40-44               43:30.3     14:02/M
    212    Jan Ketchum                       Baldwinsville  NY     363    60   F       4 60-64               43:38.4     14:05/M
    213    Megan Sullivan                    Wesley Chapel  FL     122    30   F      22 30-34               43:38.6     14:05/M
    214    Ellison Deluca                    Holidlay  FL          331    34   F      23 30-34               43:39.3     14:05/M
    215    Jennifer Armitage                 Ocean Springs  MS     304    28   F      17 25-29               43:51.0     14:09/M
    216    Stephanie Armitage                Ocean Springs  MS       1    47   F      12 45-49               43:51.0     14:09/M
    217    Kyrie Armitage-Trumble            Ocean Springs  MS     305     6   F       5  0-13               43:51.1     14:09/M
    218    Dilcia Hernandez                  Tampa  FL             355    35   F      25 35-39               44:03.3     14:13/M
    219    Sue Brockett                      Oldsmar  FL           318    47   F      13 45-49               44:12.2     14:15/M
    220    Cliff Lore                        Orlando  FL           374    23   M       4 20-24               44:53.0     14:29/M
    221    Sarah Sylves                      Orlando  FL           432    25   F      18 25-29               44:54.0     14:29/M
    222    Kimberly Lore                     Apollo Beach  FL       74    30   F      24 30-34               44:59.0     14:31/M
    223    Brianna Leslie                    North Port  FL         70    16   F       3 14-19               45:01.0     14:31/M
    224    Hailey Lineback                   Apollo Beach  FL      372     8   F       6  0-13               45:12.0     14:35/M
    225    Samantha Catlin                                         323    11   F       7  0-13               45:31.6     14:41/M
    226    Wendy Holmes                      North Port  FL         55    42   F      20 40-44               45:49.5     14:47/M
    227    Edward Leslie                     North Port  FL         71    43   M       9 40-44               45:49.7     14:47/M
    228    Jenny Koor                                               66    40   F      21 40-44               46:28.8     14:59/M
    229    April Strejcek                    North Port  FL        120    34   F      25 30-34               46:29.2     15:00/M
    230    Madison Hamilton                  Temple Terrace  FL    350    17   F       4 14-19               48:22.8     15:36/M
    231    Nicole Nastwold                   New Port Richey  FL   387    28   F      19 25-29               48:54.6     15:46/M
    232    Trey Rapp                         Orlando  FL           404    43   M      10 40-44               49:01.9     15:49/M
    233    Selene Rapp                       Orlando  FL           403    44   F      22 40-44               49:02.0     15:49/M
    234    Katharine Sellers                 Oldsmar  FL           417    44   F      23 40-44               49:29.6     15:58/M
    235    Kim Nastwold                      New Port Richey  FL   386    50   F      11 50-54               49:30.0     15:58/M
    236    Mason Clarke                      New Port Richey  FL   326    12   M       6  0-13               49:38.0     16:01/M
    237    Adriana Price                     Tampa  FL             399     8   F       8  0-13               50:36.8     16:19/M
    238    Scott Price                       Tampa  FL              95    37   M      15 35-39               50:37.1     16:20/M
    239    Meley Lorren                      Fort Meade  FL        375    43   F      24 40-44               50:59.3     16:27/M
    240    Roman Almaguer                    Fort Meade  FL        303    12   M       7  0-13               50:59.3     16:27/M
    241    Kristy Kaeberlein                 Zephyrhills  FL       360    36   F      26 35-39               51:04.5     16:28/M
    242    Anna Cain                         Hudson  FL            321    30   F      26 30-34               51:36.3     16:39/M
    243    Lasonya Barker                    Tampa  FL             309    40   F      25 40-44               53:00.6     17:06/M
    244    Rita Scott                        Tampa  FL             416    31   F      27 30-34               53:00.8     17:06/M
    245    Tierra Patrick                    Tampa  FL             395    26   F      20 25-29               53:01.2     17:06/M
    246    Renita Sullivan                   Tampa  FL             431    49   F      14 45-49               54:33.8     17:36/M
    247    Becca Sullivan                    Tampa  FL             429    16   F       5 14-19               54:34.5     17:36/M
    248    Annie Sullivan                    Tampa  FL             428    15   F       6 14-19               54:34.7     17:36/M
    249    Stephanie Clarke                  New Port Richey  FL   327    43   F      26 40-44               55:59.3     18:04/M
    250    Douglas Clarke                    New Port Richey  FL   325    45   M      13 45-49               55:59.8     18:04/M
    251    Sonya Collazo                     Tampa  FL             329    38   F      27 35-39               56:19.5     18:10/M
    252    Danielle Trouton                  New Port Richey  FL   441    24   F       8 20-24               56:55.6     18:22/M




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News