Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Crystal River Sprint Tri Series #2

Crystal River, FL, July 6, 2013

[Age Groups ]

Overall with splits

Courtesy of DRC Sports

                    Crystal River Series #2                           
Place   Time    Bib#   Name                                City State
            Age   Place |    Place |     SWIM    | Tran. |        BIKE        | Tran. |          RUN        |   Penalty
            Group Group | Sex  Sex |  Time Place | Time  |    Time  MPH Place | Time  |    Time  Pace Place | Time Reason
  1  1:03:11.0   325  John Hovius                          Orange Park, FL                              
             OVRALL   1     M   1    6:13.8    4   0:23     36:37.3 24.6    2   0:28     19:30.0  6:30    2                           
  2  1:05:42.0   160  Jerry Gisclair                       Tampa, FL                                    
             Master   1     M   2    6:38.4    8   0:34     36:56.0 24.4    3   0:45     20:49.0  6:56   11                           
  3  1:05:58.2   317  Michael Wyatt                        Orlando, FL                                  
             25-29    1     M   3    6:56.8   15   0:33     37:09.9 24.2    4   0:33     20:47.2  6:56    9                           
  4  1:06:27.8   292  Leif Stringer                        Gainesville, FL                              
             30-34    1     M   4    7:02.7   17   0:32     39:35.8 22.7   16   0:37     18:41.8  6:14    1                           
  5  1:06:29.8   215  Scott Matney                         Apopka, FL                                   
             40-44    1     M   5    7:09.9   21   0:33     36:04.3 25.0    1   0:34     22:09.8  7:23   22                           
  6  1:06:44.4   124  Dave Bracken                         Tarpon Springs, FL                           
             45-49    1     M   6    5:52.2    1   0:28     39:31.3 22.8   14   0:39     20:14.4  6:45    6                           
  7  1:07:51.9   291  Pete Strawser                        Odessa, FL                                   
             45-49    2     M   7    7:18.7   24   0:49     37:45.8 23.8    7   0:48     21:11.9  7:04   13                           
  8  1:08:15.8   211  Bruce Mann                           CLEARWATER, FL                               
             55-59    1     M   8    7:54.7   48   0:38     37:59.9 23.7    9   0:38     21:06.8  7:02   12                           
  9  1:08:53.8   147  Kevin Drury                          Weeki Wachee, FL                             
             55-59    2     M   9    6:52.2   12   0:39     39:09.2 23.0   12   1:26     20:47.8  6:56   10                           
 10  1:08:57.5   194  Richard Klobuchar                    Clearwater, FL                               
             30-34    2     M  10    7:40.1   37   0:37     39:26.3 22.8   13   0:40     20:34.5  6:51    8                           
 11  1:09:05.0   152  Asa Evans                            Oviedo, FL                                   
             50-54    1     M  11    7:52.7   47   0:42     37:20.8 24.1    5   1:02     22:09.0  7:23   23                           
 12  1:09:57.4   143  Savannah Dearden                     Saint Petersburg, FL                         
             OVRALL   1     F   1    6:24.4    5   1:14     40:15.0 22.4   21   0:31     19:33.4  6:31    3     2 5.10a               
 13  1:10:04.7   228  Clayton Moss                         Thomasville, GA                              
             30-34    3     M  12    6:37.8    7   0:43     40:21.6 22.3   23   0:41     21:42.7  7:14   19                           
 14  1:10:25.8   276  Brian Smith                          Ocala, FL                                    
             35-39    1     M  13    8:25.1   71   0:53     40:06.5 22.4   18   0:38     20:23.8  6:48    7                           
 15  1:10:44.2   289  David Stokes                         Winter Garden, FL                            
             30-34    4     M  14    7:24.2   27   0:31     39:33.3 22.8   15   0:29     22:47.2  7:36   34                           
 16  1:10:47.9   120  Robert Brockett                      Lecanto, FL                                  
             55-59    3     M  15    7:36.3   35   0:52     37:34.5 24.0    6   1:09     23:36.9  7:52   45                           
 17  1:10:48.1   315  Ron Wordon                           PALM HARBOR, FL                              
             50-54    2     M  16    7:27.8   30   0:35     37:54.2 23.7    8   0:39     22:13.1  7:24   24     2 5.10a               
 18  1:10:54.1   278  Jeffrey Smith                        Ocala, FL                                    
             45-49    3     M  17    7:24.7   28   1:08     41:54.0 21.5   42   0:53     19:35.1  6:32    4                           
 19  1:11:18.5   148  Celia Dubey                          Tarpon Springs, FL                           
             Master   1     F   2    7:21.7   26   0:29     40:05.9 22.5   17   0:34     22:49.5  7:36   35                           
 20  1:11:27.2   312  Claude Winter                        Odessa, FL                                   
             50-54    3     M  18    8:14.9   63   1:05     38:18.8 23.5   10   0:57     22:53.2  7:38   37                           
 21  1:11:31.9   134  Jason Casuga                         Tampa, FL                                    
             30-34    5     M  19    8:20.3   68   0:38     40:07.1 22.4   19   0:39     21:47.9  7:16   20                           
 22  1:11:43.0   181  Matthew Howland                      Gainesville, FL                              
             25-29    2     M  20    7:31.0   33   0:35     42:51.0 21.0   53   0:55     19:51.0  6:37    5                           
 23  1:11:48.1   239  Benjamin OConnor                     Odessa, FL                                   
             30-34    6     M  21    7:01.3   16   0:58     41:20.4 21.8   32   0:49     21:40.1  7:13   18                           
 24  1:12:27.2   277  Erik Smith                           Beverly Hills, FL                            
             45-49    4     M  22    7:50.6   46   0:53     41:08.7 21.9   29   1:00     21:36.2  7:12   16                           
 25  1:12:34.1   297  Mark Szymanski                       Gainesville, FL                              
             50-54    4     M  23    6:53.6   13   0:34     40:48.4 22.1   26   0:40     21:39.1  7:13   17     2 5.10a               
 26  1:13:23.9   279  Ryan Spence                          Gibsonton, FL                                
             30-34    7     M  24    6:51.0   11   0:59     41:20.4 21.8   34   0:56     23:17.9  7:46   42                           
 27  1:13:36.4   159  Jean Francois Gendebien              New Port Richey, FL                          
             45-49    5     M  25    8:43.6   83   1:15     41:05.7 21.9   27   1:21     21:12.4  7:04   14                           
 28  1:13:39.9   237  Victoria Nelson                      Clermont, FL                                 
             15-19    1     F   3    6:32.1    6   0:30     43:20.9 20.8   60   0:32     22:45.9  7:35   32                           
 29  1:13:40.3   175  Keith Hill                           Ocklawaha, FL                                
             45-49    6     M  26    8:10.4   60   0:46     40:11.7 22.4   20   0:43     23:50.3  7:57   47                           
 30  1:13:46.4   290  John Strait                          New Port Richey, FL                          
             65-69    1     M  27    8:17.8   65   0:49     40:17.3 22.3   22   0:40     23:43.4  7:54   46                           
 31  1:13:55.8   111  Thomas Anderson                      Tampa, FL                                    
             40-44    2     M  28    5:56.1    2   1:03     41:54.2 21.5   41   1:12     23:50.8  7:57   48                           
 32  1:13:59.3   319  Nathaniel Zimmer                     Riverview, FL                                
             30-34    8     M  29    8:01.5   51   0:53     41:07.0 21.9   28   0:47     23:11.3  7:44   40                           
 33  1:14:19.7   236  Jerome Napp                          Weeki Wachee, FL                             
             55-59    4     M  30    7:29.5   32   0:45     42:40.0 21.1   52   0:53     22:32.7  7:31   30                           
 34  1:14:45.6   293  Patrick Swere                        Oldsmar, FL                                  
             40-44    3     M  31   10:13.4  137   0:47     41:37.1 21.6   38   0:50     21:18.6  7:06   15                           
 35  1:14:59.7   206  Darryl Lohrke                        Land O Lakes, FL                             
             25-29    3     M  32    8:04.9   53   0:30     41:23.1 21.7   35   0:25     24:37.7  8:12   61                           
 36  1:15:12.7   250  Franklin Potter                      TAMPA, FL                                    
             50-54    5     M  33    7:45.1   39   0:48     42:59.8 20.9   55   0:49     22:51.7  7:37   36                           
 37  1:15:17.0   264  John-Paul Russo                      Oakland, FL                                  
             20-24    1     M  34    8:16.4   64   0:32     40:45.6 22.1   25   0:41     25:03.0  8:21   64                           
 38  1:15:35.3   133  Monika Cassidy                       Tampa, FL                                    
             40-44    1     F   4    9:43.0  123   0:55     41:28.9 21.7   36   0:44     22:45.3  7:35   31                           
 39  1:15:39.2   139  Mark Cummins                         Ocala, FL                                    
             45-49    7     M  35    8:29.2   75   0:41     42:38.6 21.1   51   1:05     22:46.2  7:35   33                           
 40  1:15:43.6   306  Scott Vaughn                         Odessa, FL                                   
             45-49    8     M  36    8:18.8   67   0:34     42:37.3 21.1   50   0:52     23:22.6  7:47   43                           
 41  1:15:47.5   150  Connor England                       Ocala, FL                                    
             25-29    4     M  37    9:02.8   95   0:52     38:36.5 23.3   11   0:41     26:36.5  8:52   87                           
 42  1:15:49.5   294  Glen Switzer                         Ocala, FL                                    
             55-59    5     M  38    6:55.5   14   0:50     42:22.0 21.2   44   1:25     24:17.5  8:06   53                           
 43  1:16:02.3   234  Michael Mullins                      Seffner, FL                                  
             M/P/L    1     M  39    6:41.8    9   1:35     43:52.8 20.5   70   0:51     23:03.3  7:41   38                           
 44  1:16:24.4   137  Tony Contreras                       Zephyhills, FL                               
             35-39    2     M  40    8:40.2   81   0:40     43:17.2 20.8   59   0:41     23:06.4  7:42   39                           
 45  1:16:25.4   157  Jay Fratello                         Ocala, FL                                    
             35-39    3     M  41    9:31.2  115   0:34     41:43.4 21.6   39   0:38     23:59.4  8:00   50                           
 46  1:16:28.6   170  Crystal Harris                       Lithia, FL                                   
             30-34    1     F   5    8:53.3   90   1:01     42:30.7 21.2   48   0:48     23:16.6  7:45   41                           
 47  1:17:34.1   107  Jammie Adams                         Land O Lakes, FL                             
             40-44    2     F   6    8:59.1   94   1:01     42:29.9 21.2   47   1:11     23:54.1  7:58   49                           
 48  1:17:42.3   167  Christopher Hale                     Port Saint Lucie, FL                         
             35-39    4     M  42    7:09.9   22   0:53     41:20.4 21.8   33   0:58     27:22.3  9:07   96                           
 49  1:17:58.0   247  Rob Piazza                           DUNEDIN, FL                                  
             25-29    5     M  43    8:26.4   73   0:59     41:51.8 21.5   40   0:44     25:58.0  8:39   78                           
 50  1:18:10.1   174  Jacob Hernandez                      Clermont, FL                                 
             15-19    1     M  44    7:41.3   38   0:36     43:47.2 20.6   69   0:39     25:27.1  8:29   73                           
 51  1:18:28.0   116  Keith Bauer                          Land O Lakes, FL                             
             30-34    9     M  45    7:46.2   41   0:39     41:33.1 21.7   37   0:42     27:48.0  9:16  104                           
 52  1:18:37.8   132  Sharon Byun                          Gainesville, FL                              
             40-44    3     F   7    7:26.9   29   0:58     47:12.9 19.1  107   0:47     22:14.8  7:25   25                           
 53  1:18:38.3   196  Brian Kuhn                           Ocala, FL                                    
             45-49    9     M  46    6:00.3    3   0:49     46:26.4 19.4   94   0:55     24:28.3  8:09   59                           
 54  1:18:49.4   165  Michelle Guercio Winter              Odessa, FL                                   
             45-49    1     F   8    8:07.2   56   1:31     42:37.9 21.1   49   1:14     25:20.4  8:27   69                           
 55  1:18:51.4   141  Patricia Daulton                     New Port Richey, FL                          
             45-49    2     F   9    8:37.2   80   1:05     42:27.4 21.2   46   1:17     25:25.4  8:28   71                           
 56  1:19:20.2   261  Nelson Rodriguez                     Rochelle, GA                                 
             M/P/L    2     M  47    8:51.8   88   1:28     43:28.1 20.7   64   0:58     24:35.2  8:12   60                           
 57  1:19:29.1   115  Ronde Baquie                         Ocala, FL                                    
             35-39    5     M  48    8:51.4   89   1:01     43:09.1 20.9   57   0:59     25:29.1  8:30   74                           
 58  1:19:37.6   287  James Stinson                        Cantonment, FL                               
             50-54    6     M  49    8:13.4   62   0:48     40:29.1 22.2   24   0:45     27:22.6  9:07   97     2 5.10a               
 59  1:19:51.2   299  Jake Thompson                        Newberry, FL                                 
             30-34   10     M  50    8:35.1   79   0:51     41:09.9 21.9   30   0:46     22:30.2  7:30   29     6 5.10a X 2           
 60  1:19:52.4   163  Danny Glenn                          AUBURNDALE, FL                               
             65-69    2     M  51    8:55.3   91   1:31     43:44.9 20.6   68   1:19     24:23.4  8:08   57                           
 61  1:20:11.8   265  Mark Rutter                          Ocala, FL                                    
             25-29    6     M  52    7:48.9   43   1:01     43:25.9 20.7   62   0:58     26:59.8  9:00   92                           
 62  1:20:12.7   295  Mate Szekeres                        Tampa, FL                                    
             15-19    2     M  53    6:43.8   10   2:03     48:19.8 18.6  116   0:49     22:18.7  7:26   27                           
 63  1:20:18.1   210  Jerry Magliulo                       New Port Richey, FL                          
             70-74    1     M  54    9:40.6  121   1:26     41:15.6 21.8   31   1:58     25:59.1  8:40   79                           
 64  1:20:18.9   323  Randy Wiemer                         New Port Richey, FL                          
             45-49   10     M  55    8:48.6   86   1:02     44:19.7 20.3   74   0:57     25:12.9  8:24   67                           
 65  1:20:23.8   142  Rodney Daulton                       New Port Richey, FL                          
             50-54    7     M  56    9:23.5  109   1:11     43:12.8 20.8   58   0:58     25:39.8  8:33   77                           
 66  1:20:37.2   130  David Burg                           Tampa, FL                                    
             60-64    1     M  57    7:46.9   42   0:46     43:35.6 20.7   66   0:42     27:48.2  9:16  103                           
 67  1:20:45.7   125  Pam Bracken                          Tarpon Springs, FL                           
             40-44    4     F  10    7:56.4   49   1:08     43:07.0 20.9   56   0:58     25:36.7  8:32   76     2 5.10f               
 68  1:20:45.8   193  Sterling Klinger                     Pembroke Pines, FL                           
             55-59    6     M  58   11:34.9  159   1:08     42:01.8 21.4   43   0:56     25:06.8  8:22   65                           
 69  1:20:46.4   173  Robert Hatch                         Gainesville, FL                              
             55-59    7     M  59    8:03.4   52   0:38     45:41.4 19.7   88   0:51     25:33.4  8:31   75                           
 70  1:21:03.5   326  Joe Kools                            Tampa, FL                                    
             50-54    8     M  60    9:06.1   99   1:16     44:41.4 20.1   76   1:21     24:39.5  8:13   62                           
 71  1:21:06.2   113  Janet Augspurg                       Alachua, FL                                  
             30-34    2     F  11    7:28.9   31   1:08     45:08.6 19.9   80   0:52     26:30.2  8:50   85                           
 72  1:21:09.9   185  Richard Jones                        San Antonio, FL                              
             65-69    3     M  61    9:39.2  120   0:51     45:17.6 19.9   82   1:01     24:21.9  8:07   55                           
 73  1:21:34.6   263  Lisa Ross                            Lutz, FL                                     
             45-49    3     F  12    7:02.4   18   0:40     45:19.8 19.9   84   1:01     27:32.6  9:11   99                           
 74  1:21:37.0   195  Roman Kubesa                         Trinity, FL                                  
             40-44    4     M  62    7:49.8   44   0:59     43:56.0 20.5   71   0:51     28:02.0  9:21  107                           
 75  1:21:37.2   262  C Scott Rollins                      Ocala, FL                                    
             Clyde    1     M  63    8:18.4   66   0:33     42:53.1 21.0   54   1:02     28:51.2  9:37  114                           
 76  1:21:46.3   253  Kayla Pratt                          West Palm Beach, FL                          
             15-19    2     F  13    7:18.1   23   0:35     44:39.6 20.2   75   0:46     28:28.3  9:29  110                           
 77  1:21:52.4   300  Tara Thompson                        Odessa, FL                                   
             35-39    1     F  14    8:49.5   87   0:57     46:43.4 19.3  100   1:14     24:09.4  8:03   52                           
 78  1:21:54.0   272  Lorna Short                          Palm Harbor, FL                              
             50-54    1     F  15    7:58.0   50   1:02     43:23.1 20.7   61   0:44     28:47.0  9:36  113                           
 79  1:22:03.7   119  Jim Bledsoe                          WIlliston, FL                                
             Clyde    2     M  64    7:03.7   19   1:20     45:18.9 19.9   83   0:48     27:34.7  9:11  100                           
 80  1:22:07.8   314  Lori Wordon                          PALM HARBOR, FL                              
             45-49    4     F  16    8:22.9   70   1:32     42:23.1 21.2   45   1:18     28:32.8  9:31  111                           
 81  1:22:14.7   275  Bonnie Smith                         Palm Harbor, FL                              
             40-44    5     F  17    7:46.5   40   0:45     45:03.3 20.0   79   0:52     27:48.7  9:16  105                           
 82  1:22:25.2   286  Shaun Stewart                        Yulee, FL                                    
             40-44    5     M  65    8:11.5   61   1:55     45:42.9 19.7   89   1:14     25:23.2  8:28   70                           
 83  1:22:33.9   252  Victoria Potts                       Homosassa, FL                                
             25-29    1     F  18    7:38.3   36   1:36     46:58.3 19.2  102   1:04     25:17.9  8:26   68                           
 84  1:22:38.3   121  Gary Bonacorsi                       Seminole, FL                                 
             65-69    4     M  66    9:08.5  103   0:46     46:42.8 19.3   99   0:54     25:08.3  8:23   66                           
 85  1:22:39.5   187  Vincent Kendziora                    Ocala, FL                                    
             20-24    2     M  67    7:19.2   25   1:02     43:28.7 20.7   65   1:06     29:44.5  9:55  123                           
 86  1:22:49.6   248  Kyle Piecora                         Melbourne, FL                                
             25-29    7     M  68    8:06.0   55   1:02     44:09.4 20.4   73   1:11     28:21.6  9:27  108                           
 87  1:23:03.8   281  Helga Stadick                        Tampa, FL                                    
             45-49    5     F  19    9:28.0  112   1:37     43:59.6 20.5   72   1:23     26:36.8  8:52   86                           
 88  1:23:11.9   128  William Bryan Jr                     RUSKIN, FL                                   
             M/P/L    3     M  69    8:55.5   92   0:59     48:18.2 18.6  115   0:51     24:08.9  8:03   51                           
 89  1:23:34.8   219  Jeff Merry                           Lithia, FL                                   
             M/P/L    4     M  70    9:24.6  110   1:36     48:27.7 18.6  118   1:51     22:16.8  7:25   26                           
 90  1:23:37.0   169  Lauren Hansen                        Lutz, FL                                     
             20-24    1     F  20    8:32.1   77   0:56     47:05.9 19.1  106   1:00     26:04.0  8:41   80                           
 91  1:23:37.3   216  Sherrie Mauzy                        Hudson, FL                                   
             55-59    1     F  21    9:36.6  119   0:52     45:41.1 19.7   87   1:05     26:23.3  8:48   83                           
 92  1:23:49.3   101  Team Florida Cancer Specialists      Inverness, FL                                
             Relay    1     X   0   12:20.6  171   0:56     46:33.6 19.3   95   0:30     23:30.3  7:50   44                           
 93  1:23:49.4   108  Karen Alexeev                        Gulfport, FL                                 
             60-64    1     F  22   10:12.8  136   0:40     45:23.0 19.8   85   1:13     26:21.4  8:47   82                           
 94  1:24:02.8   164  Corey Griner                         Brooker, FL                                  
             30-34    3     F  23    8:05.8   54   1:28     46:34.5 19.3   96   0:45     27:10.8  9:03   95                           
 95  1:24:02.9   158  Cheryl Gendebien                     New Port Richey, FL                          
             40-44    6     F  24   10:20.5  139   1:02     43:40.3 20.6   67   1:26     27:34.9  9:11  101                           
 96  1:24:05.5   282  Jim Stadick                          Tampa, FL                                    
             Clyde    3     M  71    9:17.5  107   0:41     43:26.4 20.7   63   1:01     29:40.5  9:53  122                           
 97  1:24:22.0   254  Jim Prins                            Tampa, FL                                    
             50-54    9     M  72    8:44.7   85   1:34     46:42.0 19.3   98   0:58     26:24.0  8:48   84                           
 98  1:24:54.5   118  Nadia Bertin                         Bonaire, GA                                  
             40-44    7     F  25    9:08.8  102   1:25     49:00.9 18.4  120   1:00     24:21.5  8:07   56                           
 99  1:25:03.6   308  Larry Warden                         Inverness, FL                                
             Clyde    4     M  73    7:50.6   45   0:54     47:35.0 18.9  109   1:05     27:39.6  9:13  102                           
100  1:25:13.1   305  Travis Urie                          Spring Hill, FL                              
             25-29    8     M  74    9:07.4  101   1:04     45:01.2 20.0   78   0:54     29:07.1  9:42  117                           
101  1:26:14.8   307  Tony Walton                          DUNEDIN, FL                                  
             60-64    2     M  75    9:30.7  114   0:46     48:15.8 18.7  113   0:52     26:51.8  8:57   91                           
102  1:26:33.8   229  Renee Moss                           Thomasville, GA                              
             35-39    2     F  26    8:08.1   57   1:11     49:12.4 18.3  123   1:23     26:39.8  8:53   88                           
103  1:27:00.5   176  Paul Hofmann                         The Villages, FL                             
             65-69    5     M  76    9:42.7  122   1:04     45:47.2 19.7   90   1:10     29:17.5  9:46  119                           
104  1:27:09.1   313  Keith Wood                           Orlando, FL                                  
             35-39    6     M  77    8:27.8   74   1:04     47:46.7 18.8  111   0:58     28:54.1  9:38  115                           
105  1:28:00.6   205  Charles Lindsay                      Tampa, FL                                    
             50-54   10     M  78    8:35.1   78   1:35     46:46.3 19.2  101   1:26     29:38.6  9:53  121                           
106  1:28:07.7   271  Kristen Seymour                      Newberry, FL                                 
             30-34    4     F  27    7:07.8   20   1:48     48:16.1 18.6  114   0:59     29:57.7  9:59  124                           
107  1:28:22.4   304  Chuck Trombly                        Ocala, FL                                    
             Novice   1     M  79   13:04.4  174   1:42     49:20.4 18.2  124   1:57     22:19.4  7:26   28                           
108  1:28:44.9   166  Susan Haag                           Jacksonville, FL                             
             45-49    6     F  28    9:09.3  104   1:09     46:13.1 19.5   91   1:08     31:05.9 10:22  132                           
109  1:28:57.4   321  John Young                           Singer Island, FL                            
             60-64    3     M  80   11:13.6  153   1:28     46:38.4 19.3   97   2:33     27:05.4  9:02   93                           
110  1:29:07.0   316  Anna Worley                          Tampa, FL                                    
             25-29    2     F  29    8:26.6   72   1:18     47:03.6 19.1  104   0:36     31:44.0 10:35  138                           
111  1:29:53.5   226  Eric Moore                           Gainesville, FL                              
             35-39    7     M  81    8:29.0   76   1:19     51:23.4 17.5  135   1:11     27:31.5  9:10   98                           
112  1:30:08.7   249  Gilbert Pippin                       Gainesville, FL                              
             35-39    3     F  30    8:55.3   93   1:54     53:55.0 16.7  148   1:05     24:19.7  8:06   54                           
113  1:30:09.4   225  Roger Mills                          Stockbridge, GA                              
             65-69    6     M  82   12:14.0  168   0:48     44:55.0 20.0   77   1:02     31:10.4 10:23  133                           
114  1:30:18.4   198  William Lamb                         Silver Springs, FL                           
             60-64    4     M  83   10:11.6  135   1:07     45:36.5 19.7   86   1:17     32:07.4 10:42  142                           
115  1:30:49.8   214  Andi Matney                          Apopka, FL                                   
             40-44    8     F  31    9:09.0  105   1:51     52:24.2 17.2  142   1:11     26:14.8  8:45   81                           
116  1:30:52.2   244  Robin Patterson                      New Port Richey, FL                          
             60-64    5     M  84   10:52.4  149   2:15     46:18.9 19.4   93   1:19     30:08.2 10:03  126                           
117  1:31:05.0   144  Charles Dickens                      Summerfield, FL                              
             55-59    8     M  85    0:  .     0    :         :  .  19.4    0    :     1:34:05.0 31:22  180                           
118  1:31:07.0   149  Jim Eckert                           Gainesville, FL                              
             60-64    6     M  86    9:13.0  106   1:01     49:36.8 18.1  126   1:05     30:12.0 10:04  127                           
119  1:31:24.2   242  Jeremy Pate                          Valdosta, GA                                 
             Clyde    5     M  87    9:02.8   97   1:42     47:04.9 19.1  105   1:48     31:48.2 10:36  139                           
120  1:31:47.9   235  Jacque Myers                         Tallahassee, FL                              
             55-59    2     F  32    9:59.5  130   0:55     48:23.3 18.6  117   0:26     32:04.9 10:41  141                           
121  1:31:50.8   155  Steven Felty                         Old Town, FL                                 
             60-64    7     M  88    9:51.3  126   1:47     49:35.2 18.2  125   1:27     29:10.8  9:43  118                           
122  1:32:28.0   255  Melita Prins                         Tampa, FL                                    
             45-49    7     F  33    8:10.6   59   1:40     54:05.2 16.6  150   1:24     27:09.0  9:03   94                           
123  1:32:57.2   296  Michelle Szekeres                    Tampa, FL                                    
             35-39    4     F  34   10:27.3  141   2:44     53:15.4 16.9  144   2:06     24:25.2  8:08   58                           
124  1:33:03.1   188  Lawrence Kibler                      Lecanto, FL                                  
             50-54   11     M  89    9:34.2  118   2:35     51:06.8 17.6  133   0:51     28:57.1  9:39  116                           
125  1:33:11.7   260  Robert Robinson                      Land O Lakes, FL                             
             Clyde    6     M  90    9:34.3  117   1:30     46:14.4 19.5   92   1:41     34:12.7 11:24  149                           
126  1:33:12.9   189  Veronica Kilkelly                    Tampa, FL                                    
             45-49    8     F  35    8:09.3   58   1:15     51:50.8 17.4  140   1:16     30:42.9 10:14  130                           
127  1:33:36.6   122  Mathew Bouthillier                   Lecanto, FL                                  
             50-54   12     M  91    7:35.2   34   1:59     51:42.0 17.4  139   1:05     31:15.6 10:25  134                           
128  1:33:38.1   135  Grace Childs                         Singer Island, FL                            
             55-59    3     F  36    8:22.0   69   1:50     51:33.5 17.5  136   1:31     30:22.1 10:07  129                           
129  1:34:03.8   199  Bruce Lampman                        Orlando, FL                                  
             60-64    8     M  92   10:49.2  147   2:09     47:42.1 18.9  110   1:51     31:32.8 10:31  135                           
130  1:34:10.0   168  Christine Hanlon                     St. Petersburg, FL                           
             30-34    5     F  37   10:04.3  131   0:58     48:45.4 18.5  119   1:05     33:18.0 11:06  146                           
131  1:34:22.0   251  Terri Potter                         TAMPA, FL                                    
             45-49    9     F  38   12:14.8  169   1:25     50:55.8 17.7  132   1:50     27:58.0  9:19  106                           
132  1:34:24.6   285  JoAnn Stewart                        Yulee, FL                                    
             35-39    5     F  39    9:03.1   98   1:38     49:08.7 18.3  121   1:14     33:21.6 11:07  147                           
133  1:34:26.3   212  Wendy Marks                          Clearwater, FL                               
             Novice   1     F  40   10:25.1  140   1:49     53:56.3 16.7  149   1:26     26:50.3  8:57   90                           
134  1:34:53.4   140  Matt Daugherty                       Tarpon Springs, FL                           
             45-49   11     M  93   10:05.7  132   2:21     51:40.7 17.4  138   1:12     29:35.4  9:52  120                           
135  1:35:06.1   151  Edward England                       Ocala, FL                                    
             60-64    9     M  94   11:14.0  155   1:28     47:19.5 19.0  108   1:08     33:57.1 11:19  148                           
136  1:35:28.8   172  Justin Harrison                      Gainesville, FL                              
             35-39    8     M  95    9:02.0   96   2:25     53:37.2 16.8  145   1:46     28:38.8  9:33  112                           
137  1:35:36.3   221  Stephen Michelini                    Tampa, FL                                    
             60-64   10     M  96    9:07.6  100   2:05     45:09.8 19.9   81   2:39     36:36.3 12:12  156                           
138  1:36:07.5   183  Kim Huynh                            Ridgeland, SC                                
             25-29    3     F  41   12:22.4  172   1:59     54:51.1 16.4  154   2:04     24:51.5  8:17   63                           
139  1:37:05.8   126  Wally Brinkman                       Ocala, FL                                    
             55-59    9     M  97    9:57.9  129   1:47     48:13.7 18.7  112   1:50     35:18.8 11:46  153                           
140  1:37:29.9   177  Karen Holland James                  Lutz, FL                                     
             Athena   1     F  42    8:44.0   84   1:23     50:49.7 17.7  131   1:32     35:01.9 11:40  151                           
141  1:38:08.1   184  Debra Johansen                       Indian Harbour Beach, FL                     
             50-54    2     F  43   11:37.0  162   1:13     58:54.5 15.3  166   0:58     25:26.1  8:29   72                           
142  1:38:11.8   186  Greg Kaputa                          Tampa, FL                                    
             65-69    7     M  98   13:02.6  173   3:29     49:44.0 18.1  127   1:53     30:03.8 10:01  125                           
143  1:38:21.3   217  Frank McCann                         The Villages, FL                             
             65-69    8     M  99   11:34.0  160   1:46     50:42.7 17.8  130   2:09     32:10.3 10:43  143                           
144  1:38:28.2   269  Connie Schwab                        Lutz, FL                                     
             45-49   10     F  44   10:11.1  134   1:47     49:49.9 18.1  128   1:39     35:02.2 11:41  152                           
145  1:38:54.4   238  Thanh Ngo                            Gainesville, FL                              
             35-39    6     F  45   11:50.2  164   1:33     55:52.9 16.1  160   1:13     28:26.4  9:29  109                           
146  1:39:02.8   270  Mark Schwab                          Lutz, FL                                     
             Clyde    7     M 100   10:09.1  133   1:04     47:01.1 19.1  103   0:54     39:54.8 13:18  164                           
147  1:39:40.3   223  Bret Mills                           Citra, FL                                    
             30-34   11     M 101    9:32.9  116   1:48     57:02.0 15.8  165   1:02     30:16.3 10:05  128                           
148  1:40:01.7   207  Emma Luetgert                        Crystal River, FL                            
             Novice   2     F  46    9:56.9  128   1:50   1:05:08.9 13.8  172   1:02     22:05.7  7:22   21                           
149  1:40:39.4   268  Sarah Satterfield                    Ocala, FL                                    
             40-44    9     F  47    9:53.4  127   1:41     55:36.4 16.2  157   1:05     32:24.4 10:48  144                           
150  1:40:45.1   112  Stacie Atria                         Gainesville, FL                              
             35-39    7     F  48   11:05.0  151   1:27     55:42.4 16.2  159   1:34     30:57.1 10:19  131                           
151  1:40:57.6   309  Darcelle Welker                      Land O Lakes, FL                             
             45-49   11     F  49    9:26.7  111   1:53     56:40.8 15.9  163   1:09     31:49.6 10:36  140                           
152  1:42:50.0   298  Theresa Thaggard                     Jacksonville, FL                             
             50-54    3     F  50   10:17.3  138   0:56     53:43.2 16.8  146   1:39     36:15.0 12:05  155                           
153  1:43:00.5   259  Denyce Robinson                      Land O Lakes, FL                             
             40-44   10     F  51   10:28.2  142   1:44     49:10.4 18.3  122   1:21     40:17.5 13:26  166                           
154  1:44:34.4   322  Charles Odle                         Hernando, FL                                 
             65-69    9     M 102   11:14.5  154   2:56     52:57.2 17.0  143   3:11     34:16.4 11:25  150                           
155  1:44:55.8   266  Awesome Amy Sampson                  Silver Springs, FL                           
             Athena   2     F  52   10:43.3  145   2:15     54:53.8 16.4  155   0:58     36:06.8 12:02  154                           
156  1:45:41.8   202  June Leland                          New Port Richey, FL                          
             60-64    2     F  53   13:39.2  177   2:51     56:47.0 15.8  164   0:52     31:32.8 10:31  136                           
157  1:46:08.9   136  Ledis Contreras                      Zephyrhills, FL                              
             30-34    6     F  54   17:31.0  179   1:59     54:07.6 16.6  152   0:51     31:40.9 10:33  137                           
158  1:46:34.3   109  Karen Allman                         Gainesville, FL                              
             65-69    1     F  55   11:53.9  165   0:48     56:06.0 16.0  162   1:03     36:44.3 12:15  157                           
159  1:46:35.7   320  Paul Grebe                           Gainesville, FL                              
             60-64   11     M 103   10:50.8  148   2:33     51:10.3 17.6  134   1:42     40:20.7 13:27  167                           
160  1:46:46.2   200  Joseph Landon                        Clermont, FL                                 
             70-74    2     M 104   12:07.3  166   1:50     51:37.1 17.4  137   1:56     39:16.2 13:05  161                           
161  1:47:15.5   241  Cynthia Parlante                     Land O Lakes, FL                             
             Novice   3     F  56   14:55.5  178   1:57     50:31.6 17.8  129   1:48     38:04.5 12:41  158                           
162  1:47:28.8   204  Julie Letendre                       Port St Lucie, FL                            
             45-49   12     F  57    9:44.4  124   1:00     54:38.1 16.5  153   1:27     40:39.8 13:33  168                           
163  1:47:33.3   178  Laura Holling                        Jensen Beach, FL                             
             20-24    2     F  58    9:23.5  108   2:05   1:08:29.3 13.1  176   0:53     26:43.3  8:54   89                           
164  1:49:11.8   127  Kevin Brown                          Newberry, FL                                 
             50-54   13     M 105    9:28.2  113   1:41     55:38.1 16.2  158   2:32     39:52.8 13:17  163                           
165  1:49:23.8   280  Diane MH Spicer                      Tampa, FL                                    
             60-64    3     F  59   10:29.0  143   2:46   1:01:27.7 14.6  170   2:05     32:36.8 10:52  145                           
166  1:50:37.8   318  Christopher Youmans                  Ocala, FL                                    
             Clyde    8     M 106   10:47.2  146   2:39     55:04.9 16.3  156   1:55     40:12.8 13:24  165                           
167  1:50:43.8   138  Jennifer Cultrera                    Tampa, FL                                    
             Athena   3     F  60   11:25.9  158   2:52     52:17.0 17.2  141   1:47     42:22.8 14:07  170                           
168  1:50:47.8   243  Patricia Patterson                   New Port Richey, FL                          
             55-59    4     F  61   11:18.7  156   2:09     53:48.3 16.7  147   2:14     41:18.8 13:46  169                           
169  1:54:32.1   246  Susan Pelz                           Brandon, FL                                  
             FTire    1     F  62   10:53.5  150   2:11   1:00:25.1 14.9  168   1:55     39:08.1 13:03  160                           
170  1:56:14.9   310  Donna Wimmer                         Ocala, FL                                    
             50-54    4     F  63   12:16.6  170   2:32     59:30.3 15.1  167   3:13     38:43.9 12:54  159                           
171  1:56:58.0   171  John Harris                          Valrico, FL                                  
             Clyde    9     M 107    9:50.7  125   2:42     54:06.6 16.6  151   2:54     47:26.0 15:49  176                           
172  1:57:32.3   230  Candia Mulhern                       Spring Hill, FL                              
             60-64    4     F  64   13:34.6  176   2:19     56:03.7 16.1  161   2:23     43:13.3 14:24  173                           
173  1:59:28.0   123  Pamela Bouthillier                   Lecanto, FL                                  
             40-44   11     F  65   11:35.7  161   2:13   1:01:04.3 14.7  169   1:28     43:08.0 14:23  172                           
174  2:05:48.9   273  Kelli Siters                         Port St Lucie, FL                            
             20-24    3     F  66   11:41.0  163   2:15   1:07:52.8 13.3  175   1:04     42:56.9 14:19  171                           
175  2:06:14.6   288  Kristen Stogniew                     Tarpon Springs, FL                           
             Athena   4     F  67   11:25.0  157   2:10   1:10:54.1 12.7  177   2:05     39:40.6 13:13  162                           
176  2:09:53.8   224  Meghann Mills                        CItra, FL                                    
             25-29    4     F  68   10:40.4  144   1:56   1:05:49.3 13.7  173   2:07     49:21.8 16:27  177                           
177  2:14:19.7   324  Sebastian Campbell                   Homosassa, FL                                
             15-19    3     M 108   13:29.8  175   1:24   1:07:32.6 13.3  174   1:41     50:13.7 16:44  178                           
178  2:15:22.4   256  Deborah Reiser                       Port Richey, FL                              
             Athena   5     F  69   11:09.2  152   2:40   1:02:33.3 14.4  171   1:15     57:45.4 19:15  179                           
179  2:21:27.6   233  Mike Mullens                         Inverness, FL                                
             FTire    1     M 109   12:09.7  167   2:52   1:21:16.8 11.1  178   1:37     43:33.6 14:31  174                           
180  2:21:27.7   231  Marsha Mullens                       Inverness, FL                                
             FTire    2     F  70    8:43.2   82   6:11   1:21:20.5 11.1  179   1:40     43:33.7 14:31  175                           
            DRC Sports   352-637-2475   chris@ DRCsports.com




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News