Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Battle of Stonington 5K (CT11022JHP)

Stonington, CT, August 20, 2013

[Overall Results ]

Age Group Results

BATTLE OF STONINGTON 5K

BATTLE OF STONINGTON

5K

Age Group Results

August 20, 2013


Results by SNERRO (www.snerro.com) SNERRO,LLC


Men: Top Finishers 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 0-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

Top

Female Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Heather Bessette                  Mystic  CT             18   50       29        20:45.0      6:42/M
       2    Victoria White                    Stonington  CT        159   17       40        21:33.0      6:57/M
       3     Marcy Withington                 Old Lyme              196   43       42        21:37.0      6:58/M
Top

Male Overall Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Chris Zablocki                    Essex  CT             157   25        1        14:58.0      4:50/M
       2    William Sanders                   Wethersfield  CT      131   26        2        15:11.0      4:54/M
       3    Samuel Alexander                  Waterford             116   23        3        15:14.0      4:55/M
Top

Female 19 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Autumn Kane                       Mystic  CT             55   14       84        23:49.0      7:41/M
       2    Antonia Reynolds                  Stonington  CT        223   16       96        24:21.0      7:51/M
       3    Meg Rolfe                         Stonington  CT        270   15      101        24:37.0      7:56/M
       4    Caroline Vandyke                  Groton  CT             26   14      110        24:56.0      8:03/M
       5    Kelsey Melinosky                  North Stonington  C   271   15      135        25:52.0      8:21/M
       6    Meg Olari                         Stonington  CT        251   17      148        26:29.0      8:33/M
       7    Leslie Spencer                    Mystic  CT             13   14      153        26:48.0      8:39/M
       8    Ashley Spreng                     Groton  CT            102   10      191        29:19.0      9:27/M
       9    Grace Kane                        Mystic  CT             54   11      192        29:20.0      9:28/M
      10    Lily Anderson                     Mystic  CT            201   11      196        29:38.0      9:34/M
      11    Stella Gadrow                     Wakefield  RI          27   11      200        29:47.0      9:36/M
      12    Annie Knizeski                    Stonington  CT        108   17      203        30:34.0      9:52/M
      13    S Dellar                          Stonington  CT        137   12      238        40:14.0     12:59/M
Top

Male 19 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jacob Aubrecht                    Mystic  CT             17   16       11        19:06.0      6:10/M
       2    Kevin Fitzgerald                  Uncasville  CT        216   18       12        19:10.0      6:11/M
       3    Jonathan Eckel                    Westerly  RI           96   14       13        19:12.0      6:12/M
       4    Matthew Walker                    Westerly  RI           21   13       18        19:39.0      6:20/M
       5    Teddy Peglow                      Old Mystic  CT          8   18       20        19:48.0      6:23/M
       6    Tristen Maiolano                  Mystic  CT            198   18       30        20:45.0      6:42/M
       7    T J Condon                        North Stonington  C   144   15       35        21:13.0      6:51/M
       8    Ryan Schremft                     Pawcatuck  CT         256   16       46        21:58.0      7:05/M
       9    Ryan Condon                       North Stonington  C   143   13       58        22:30.0      7:15/M
      10    Seamus Keenan                     Stonington  CT        148   15       60        22:45.0      7:20/M
      11    Tanner Le Clair                   Groton  CT            151   13       79        23:43.0      7:39/M
      12    Christopher Barber                Stonington  CT        260   19       81        23:45.0      7:40/M
      13    Logan Jaeger                      Basking Ridge  NJ     217   10       88        23:59.0      7:44/M
      14    Bobby Scola                       Westerly  RI           93   14       89        24:01.0      7:45/M
      15    Campbell Taylor                   Glastonbury  CT       267   17       91        24:04.0      7:46/M
      16    Chris Sargent                     W Hartford  CT        266   15       93        24:04.0      7:46/M
      17    Bobby Gestrich                    Stonington  CT        268   15      105        24:49.0      8:00/M
      18    Simon Billings                    Stonington  CT        122   10      111        24:57.0      8:03/M
      19    Nate Smith                        Stonington  CT         25   14      118        25:06.0      8:06/M
      20    Stephen Moskaluk                  Norwich  CT           115   06      129        25:35.0      8:15/M
      21    Alex Paterson                     Gales Ferry  CT       269   18      138        25:55.0      8:22/M
      22    Chris Bowdler                     Stonington  CT         75   16      139        25:56.0      8:22/M
      23    Liam Kane                         Mystic  CT             53    9      154        26:52.0      8:40/M
      24    Iain Jaeger                       Basking Ridge  NJ     218   12      165        27:52.0      8:59/M
      25    Thomas Billings                   Stonington  CT        123   08      212        31:40.0     10:13/M
      26    Luke Hatton                       Stonington  CT        124   19      213        31:42.0     10:14/M
      27    Zachary Hanna                     Ledyard  CT            49   18      223        33:43.0     10:53/M
      28    Alex Devaux                       Mystic  CT             86   18      235        37:24.0     12:04/M
Top

Female 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kayla Maloney                     Stonington  CT        172   26       54        22:16.0      7:11/M
       2    Christine Linscott                Groton  CT            161   24       65        23:06.0      7:27/M
       3    Amanda Farrar                     North Stonington  C   114   26       70        23:16.0      7:30/M
       4    Leigh Fran                        Wakefield  RI         255   20       83        23:48.0      7:41/M
       5    Kayla Murphy                      Pawcatuck  CT         193   22      113        25:03.0      8:05/M
       6    Emily Collette                    Pawcatuck  CT         111   21      114        25:03.0      8:05/M
       7    Kathleen Buckingham               New London  CT        200   23      116        25:05.0      8:05/M
       8    Grace Collins                     Brooklyn  NY          228   23      131        25:42.0      8:17/M
       9    Christine Dumais                  Simsbury  CT          205   22      145        26:25.0      8:31/M
      10    Andrea Drakos                     Mystic  CT            220   24      166        27:56.0      9:01/M
      11    Jackie Potts                      Groton  CT             48   25      185        29:00.0      9:21/M
      12    Amy Gentry                        Groton  CT             41   29      211        31:07.0     10:02/M
      13    Jessica Nowack                    Mystic  CT            225   20      217        32:06.0     10:21/M
      14    Antonia Plescia                   East Lyme  CT         152   29      228        34:57.0     11:16/M
Top

Male 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nicholas Migani                   Griswold  CT          149   23        4        16:34.0      5:21/M
       2    Brendan Atkins                    Old Lyme              140   28        7        17:23.0      5:36/M
       3    Robert Buttermore                 Waterford             130   26       10        19:05.0      6:09/M
       4    Cliff Gentry                      Groton  CT             40   29       37        21:24.0      6:54/M
       5    Kyle Deveau                       Mystic  CT            136   26       39        21:28.0      6:55/M
       6    Kevin Brown                       New London  CT        126   23       52        22:15.0      7:11/M
       7    Chase Carnot                      Pawcatuck  CT         135   28       55        22:17.0      7:11/M
       8    Adam Wesolowski                   Lebanon  CT           190   21       59        22:30.0      7:15/M
       9    Jonathan Cichon                   Groton  CT             34   27       72        23:18.0      7:31/M
      10    Jeremy Rathbun                    Stonington  CT         31   25       90        24:03.0      7:45/M
      11    Patrick Quinn                     Norwich  CT           264   28      103        24:47.0      8:00/M
      12    Gregory Palmer                    Gales Ferry  CT       183   22      106        24:50.0      8:01/M
      13    Robby Schwalb                     Mystic  CT            252   28      109        24:52.0      8:01/M
      14    Jonathan Stecko                   Groton  CT             20   28      119        25:06.0      8:06/M
      15    Jason Gravell                     Mystic  CT             70   24      126        25:23.0      8:11/M
      16    Tyler Williams                    Mystic  CT            107   28      136        25:53.0      8:21/M
Top

Female 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nicole Rattay                                           165   36       50        22:04.0      7:07/M
       2    Holly Hedde                       Mystic  CT            117   34       56        22:17.0      7:11/M
       3    Kate Kelliher                     Mystic  CT              4   36       71        23:17.0      7:31/M
       4    Donna Chrisbacher                 Mystic  CT             61   36       94        24:11.0      7:48/M
       5    Rebecca Troeger                   Mystic  CT             83   36      104        24:48.0      8:00/M
       6    Erin Depot                        Mystic  CT              9   31      120        25:09.0      8:07/M
       7    Laurel Wiers                      Ledyard  CT           163   39      133        25:46.0      8:19/M
       8    Blakeley Maggi                    Pawcatuck  CT          98   34      140        26:05.0      8:25/M
       9    Amy Stephenson                    Norwich  CT           265   35      141        26:08.0      8:26/M
      10    Julie Scarpa                      Gales Ferry  CT        62   36      146        26:27.0      8:32/M
      11    Valerie Crist                     Gales Ferry  CT       186   35      173        28:19.0      9:08/M
      12    Carol Myers                       Waterford             219   38      175        28:25.0      9:10/M
      13    Laurie McBride                    Mystic  CT            178   39      188        29:16.0      9:26/M
      14    Jenna Ross                        Stonington  CT        229   30      206        30:42.0      9:54/M
      15    Kathleen Langenbach               Pawcatuck  CT          66   34      207        30:52.0      9:57/M
      16    Amy Drouillard                    Pawcatuck  CT          52   32      208        30:59.0     10:00/M
      17    Amy Tiernan                       Pawcatuck  CT         170   39      209        30:59.0     10:00/M
      18    Jennifer Yerrington               West Greenwich  RI    113   31      226        34:20.0     11:05/M
      19    Rebekah Okoney                    New London  CT         69   39      241        45:24.0     14:39/M
Top

Male 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tom Bousquet                      Westerly  RI          128   31        6        17:06.0      5:31/M
       2    Nick Godlewski                    Groton  CT            185   31       15        19:30.0      6:17/M
       3    Kory Klimas                       Pawcatuck  CT         103   31       16        19:30.0      6:17/M
       4    Scott Bessette                    Mystic  CT            274   33       21        19:56.0      6:26/M
       5    Shawn Savoie                      Chester  CT            92   32       22        19:57.0      6:26/M
       6    Mike Smith                        Westerly  RI           94   33       25        20:11.0      6:31/M
       7    Daniel Brannegan                  Pawcatuck  CT          47   39       26        20:19.0      6:33/M
       8    Josh Harwell                      Mystic  CT              3   39       27        20:39.0      6:40/M
       9    Theo Maryeski                     Waterford             127   39       28        20:42.0      6:41/M
      10    Charles Lacour                    Stonington  CT         23   39       62        23:00.0      7:25/M
      11    Mark Irons                        Plainfield  Ct        121   39       75        23:25.0      7:33/M
      12    Zachary Hart                      Gales Ferry  CT        10   32       77        23:34.0      7:36/M
      13    Eric Reubelt                      Pawcatuck  CT          95   35       80        23:43.0      7:39/M
      14    Nathan Genung                     Groton  CT            210   31       86        23:53.0      7:42/M
      15    Brian Maggi                       Pawcatuck  CT          97   34       87        23:58.0      7:44/M
      16    Tim Dunne                         Stonington  CT        182   30       99        24:27.0      7:53/M
      17    Brian Purvis                      Poulsbo  WA           145   37      155        26:56.0      8:41/M
      18    Ben Stockwell                     Groton  CT            189   30      156        26:57.0      8:42/M
      19    David Hestett                     Westerly  RI          164   37      199        29:46.0      9:36/M
      20    Troy Beausoleil                   Groton  CT            174   33      240        40:56.0     13:12/M
Top

Female 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jodi Richmond                     Mystic  CT            167   42       61        22:55.0      7:24/M
       2    Pamela Kane                       Mystic  CT             57   44       78        23:39.0      7:38/M
       3    Denise Descheneaus                New London  CT        150   44       92        24:04.0      7:46/M
       4    Sharon Fletcher                   North Kingstown  RI   109   46      112        24:57.0      8:03/M
       5    Jana Polivkova                    Mystic  CT            263   42      123        25:15.0      8:09/M
       6    Melanie Diamanti                  Pawcatuck  CT         261   40      127        25:28.0      8:13/M
       7    Karen Harrison                    West Kingstown  RI     99   43      128        25:30.0      8:14/M
       8    Alice Brannegan                   Pawcatuck  CT          46   40      159        27:09.0      8:45/M
       9    Elizabeth Beyer                   Stonington  CT         63   41      160        27:11.0      8:46/M
      10    Stephane Mello                    North Kingstown  RI   155   41      164        27:37.0      8:55/M
      11    Danielle McCarthy                 Stonington  CT        139   41      167        27:57.0      9:01/M
      12    Jennifer Spreng                   Groton  CT            180   42      168        27:59.0      9:02/M
      13    Julie Parrette                    Jewett City  CT        72   47      169        28:04.0      9:03/M
      14    Sharon Ripp                       Gales Ferry  CT        38   46      171        28:15.0      9:07/M
      15    Chantal Watrous                   Pawcatuck  CT         262   41      177        28:28.0      9:11/M
      16    Leesa Lewon                       Jewett City  CT        81   49      180        28:37.0      9:14/M
      17    Beth Lazorsmith                   Westerly  RI           89   46      198        29:40.0      9:34/M
      18    Collen Bornstein                  Stonington  CT        254   48      202        30:22.0      9:48/M
      19    Deb Blanchard                     Stonington  CT        195   41      205        30:39.0      9:53/M
      20    Elena Lockett                     Ledyard  CT            30   40      210        31:06.0     10:02/M
      21    Rebecca Billings                  Stonington  CT        125   48      214        31:48.0     10:15/M
      22    April Phillips                    Groton  CT              1   42      222        33:42.0     10:52/M
      23    Lisa Irons                        Plainfield  Ct        120   40      224        33:45.0     10:53/M
      24    Elizabeth Esterley                Uncasville  CT         67   40      233        36:54.0     11:54/M
      25    Melissa Greenhouse                Stonington  CT        138   47      239        40:14.0     12:59/M
      26    Debbie Smart                      Pawcatuck  CT          44   40      244        53:25.0     17:14/M
Top

Male 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeff Walker                       Westerly  RI           22   49        8        18:04.0      5:50/M
       2    Michael Boumenot                  Pawcatuck  CT         129   45       14        19:13.0      6:12/M
       3    Joseph Hallisey                   Glastonbury  CT        45   49       19        19:40.0      6:21/M
       4    Justin Kane                       Mystic  CT             56   45       23        19:58.0      6:26/M
       5    Paul Letoile                      Wakefield  RI         171   48       24        20:04.0      6:28/M
       6    Ed Mello                          North Kingstown  RI   154   42       33        20:59.0      6:46/M
       7    Michael Zegarzewski               Norwich  CT            51   40       34        21:12.0      6:50/M
       8    Jim Tiernan                       Pawcatuck  CT         169   49       38        21:24.0      6:54/M
       9    Stephen Schonning                 Westerly  RI          156   49       44        21:47.0      7:02/M
      10    Jiri Aubrecht                     Mystic  CT             16   48       47        22:00.0      7:06/M
      11    Michael Crutchley                 North Stonington  C   212   42       48        22:02.0      7:06/M
      12    Rich Coppa                                              226   48       49        22:03.0      7:07/M
      13    Paul Baldini                      North Haven  CT       273   41       51        22:05.0      7:07/M
      14    Andrew Barton                     Bristol  CT            64   48       53        22:15.0      7:11/M
      15    Jeff Williams                     Waterford              59   43       57        22:20.0      7:12/M
      16    Scott McIntyre                    Arlington  MA          74   49       63        23:03.0      7:26/M
      17    Ernesto Callegari                 East Lyme  CT          28   46       66        23:11.0      7:29/M
      18    Scott Partosan                    Mystic  CT            209   48       67        23:12.0      7:29/M
      19    Tote Smith                        Stonington  CT         24   43       68        23:14.0      7:30/M
      20    Paul Gray                         Pawcatuck  CT         211   46       73        23:20.0      7:32/M
      21    Robert Hanna                      Ledyard  CT            50   42      100        24:29.0      7:54/M
      22    John Sagal                        New London  CT        168   45      102        24:43.0      7:58/M
      23    Tom Lafauci                       Mystic  CT             60   47      107        24:51.0      8:01/M
      24    Michael Bottone                   Pawcatuck  CT         142   44      122        25:14.0      8:08/M
      25    Michael Payne                     Mystic  CT            257   46      124        25:23.0      8:11/M
      26    Paula Reid                        Stonington  CT        258   49      125        25:23.0      8:11/M
      27    James Lavering                    Mystic  CT            133   48      151        26:39.0      8:36/M
      28    Jonathan Woyder                   Norwich  CT           191   46      163        27:32.0      8:53/M
      29    Bryan Lockett                     Ledyard  CT            32   48      182        28:51.0      9:18/M
      30    Bill Bentley                      Jewett City  CT        65   47      189        29:17.0      9:27/M
      31    Phil Torres                       East Lyme  CT         153   45      227        34:56.0     11:16/M
      32    Ron Krumme                        Groton  CT            105   46      231        35:10.0     11:21/M
      33    Scott Wilson                      New London  CT         68   48      242        45:25.0     14:39/M
Top

Female 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Terri Martland                                          176   59       97        24:24.0      7:52/M
       2    Pat Swim                          Groton  CT             15   59       98        24:24.0      7:52/M
       3    Janet Theiler                     Waterford              58   53      142        26:12.0      8:27/M
       4    Tracy Olari                       Stonington  CT        250   50      147        26:29.0      8:33/M
       5    Alexandra Moore                   Stonington  CT        259   50      152        26:41.0      8:36/M
       6    Linda Alexander                   Waterford             146   58      170        28:14.0      9:06/M
       7    Kim Spano                         Stonington  CT        253   56      172        28:16.0      9:07/M
       8    Peggy Pelland                     North Stonington  C   208   57      187        29:11.0      9:25/M
       9    Heli Lehtosaari                   Stonington  CT        227   50      194        29:27.0      9:30/M
      10    Elsa Woyasz                       Norwich  CT           192   52      195        29:35.0      9:33/M
      11    Ruth Saunders                     Stonington  CT        158   53      204        30:37.0      9:53/M
      12    Diane Trone                       Mystic  CT            224   55      218        32:06.0     10:21/M
      13    Beth Lyon                         Groton  CT             42   50      219        32:27.0     10:28/M
      14    Anita Kaiser                      Groton  CT             73   52      230        35:07.0     11:20/M
      15    Janet Devaux                      Mystic  CT             87   51      234        37:24.0     12:04/M
Top

Males 50-59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Spyros Barres                     Mystic  CT            132   50        5        17:00.0      5:29/M
       2    Gordon Fletcher                   North Kingstown  RI   110   52        9        18:17.0      5:54/M
       3    Chris Spaighlt                                          173   56       17        19:37.0      6:20/M
       4    Philip Plouffe                    Mystic  CT             19   56       31        20:54.0      6:45/M
       5    Dave Tetreault                    Narragansett  RI      204   50       32        20:58.0      6:46/M
       6    Mark Gravell                      Mystic  CT             84   56       36        21:16.0      6:52/M
       7    Jim Sullivan                                            175   50       41        21:35.0      6:58/M
       8    Dan Dumais                        Simsbury  CT          206   52       43        21:37.0      6:58/M
       9    Al Phillips                       Groton  CT              2   53       45        21:57.0      7:05/M
      10    Mark Sugar                        Pawcatuck  CT         106   55       74        23:21.0      7:32/M
      11    Ed Cohen                          Mystic  CT             14   54       76        23:27.0      7:34/M
      12    Alex Slater                       Stonington  CT        222   53       85        23:50.0      7:41/M
      13    Gregg Nunn                        Pawcatuck  CT         147   58       95        24:14.0      7:49/M
      14    Larry Bogart                      Mystic  CT             71   56      108        24:51.0      8:01/M
      15    Bob Buckingham                    New London  CT        199   53      117        25:06.0      8:06/M
      16    Les Ahern                         Westerly  RI           11   56      121        25:12.0      8:08/M
      17    Bill Ghio                         Bristol  CT           181   59      132        25:45.0      8:18/M
      18    Ray Krause                        Hope Valley  RI        78   54      137        25:53.0      8:21/M
      19    Luke Varanko                      Groton  CT            272   54      143        26:18.0      8:29/M
      20    Ric Thornton                                            166   56      149        26:34.0      8:34/M
      21    Kevin Bowdler                     Stonington  CT         76   54      150        26:36.0      8:35/M
      22    George Metzger                    Stonington  CT         85   54      157        27:07.0      8:45/M
      23    James Canfield                    Columbia  CT           79   53      179        28:36.0      9:14/M
      24    Joe Adams                         Pawcatuck  CT          39   57      183        28:58.0      9:21/M
      25    Greg Newcity                      Stonington  CT        197   50      184        28:59.0      9:21/M
      26    Bruce Grisafe                     Salem  CT             184   59      190        29:17.0      9:27/M
      27    Jeff Anderson                     Mystic  CT            202   51      197        29:38.0      9:34/M
      28    Jim Austin                        Ledyard  CT           214   54      201        29:58.0      9:40/M
      29    John Nazzaro                      Pawcatuck  CT         134   54      225        34:15.0     11:03/M
Top

Female 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rose Buckingham                   Norwich  CT           118   65      158        27:08.0      8:45/M
       2    Louise Oboyle                     Stonington  CT         82   61      174        28:21.0      9:09/M
       3    Susan Sheckley                    Niantic  CT           100   65      193        29:23.0      9:29/M
       4    Patricia Phillips                 Niantic  CT           177   66      215        31:58.0     10:19/M
       5    Mary Roy                          Stonington  CT         80   63      221        32:45.0     10:34/M
       6    Lynn Pijar                        Mystic  CT             90   62      237        38:24.0     12:23/M
Top

Males 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Don Weller                        Niantic  CT            43   60       64        23:05.0      7:27/M
       2    Amby Burfoot                      Mystic  CT             36   66       69        23:16.0      7:30/M
       3    Ray Isacco                        Portsmouth  RI        203   60       82        23:46.0      7:40/M
       4    Michael Schefers                  Stonington  CT         33   61      115        25:05.0      8:05/M
       5    Ken Peters                        Mystic  CT              7   62      130        25:41.0      8:17/M
       6    Jim Wasolowski                    Lebanon  CT           187   60      134        25:50.0      8:20/M
       7    Barry Sheckley                    Niantic  CT           101   66      144        26:19.0      8:29/M
       8    Stuart Vyse                       Stonington  CT          6   62      162        27:22.0      8:50/M
       9    Bob Fiore                         Mystic  CT             35   64      176        28:25.0      9:10/M
      10    Fran Pijar                        Mystic  CT             91   65      236        38:23.0     12:23/M
Top

Male 70 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Henry Grills                      Westerly  RI           12   76      161        27:16.0      8:48/M
       2    Ronald Gale                       Norwich  CT           141   77      178        28:36.0      9:14/M
       3    Dick Walsh                        Old Lyme              215   72      181        28:43.0      9:16/M
       4    George Gillespie                  Oakdale  CT           119   71      186        29:04.0      9:23/M
       5    Charles Seymour                                         207   74      216        32:01.0     10:20/M
       6    Ted Phillips                      Niantic  CT           194   72      220        32:38.0     10:32/M
       7    Jan MacGregor                     Stonington  CT        221   73      229        35:05.0     11:19/M
       8    Tom Sullivan                      Ledyard  CT           160   73      232        35:37.0     11:29/M
       9    Colburn Graves                    North Stonington  C   162   79      243        46:55.0     15:08/M




My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News