Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
 
 
 
 
 
> Printer-friendly page

Flanders 5K

East Lyme, CT, April 28, 2013

[Age Group Results ]

Overall Results

For more race information, see Our Time is Your Time.

FLANDERS 5 K

FLANDERS

5 K

Overall Finish List

April 28, 2013


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Chris Nuelle                      Sandy Hook  CT        266    24   M       1 20-29               19:20.4      6:14/M
      2    S Margaret                        Centerbrook  CT       221    17   F       1 15-19               19:26.0      6:16/M
      3    Nick Godlewski                    Groton  CT            247    31   M       1 30-39               19:38.7      6:20/M
      4    Mike Manifold                     Niantic  CT           472    43   M       1 40-49               19:41.9      6:21/M
      5    John Paggioli                     Marlborough  CT       240    47   M       2 40-49               19:46.9      6:23/M
      6    Brian Bronk                       East Lyme  CT         462    45   M       3 40-49               19:55.5      6:25/M
      7    Dev Ostrowski                     Niantic  CT           336    12   M       1 11-14               20:00.0      6:27/M
      8    Brandy Leclair                    Groton  CT            435    18   F       2 15-19               20:04.0      6:28/M
      9    Todd Swim                         Wilmington  VT        234    43   M       4 40-49               20:04.4      6:28/M
     10    David Tess                        Mystic  CT            442    42   M       5 40-49               20:10.7      6:30/M
     11    Evan Opsahl                       East Lyme  CT         261    16   M       1 15-19               20:11.1      6:31/M
     12    Sarah Osgood                      Oakdale  CT           431    37   F       1 30-39               20:11.8      6:31/M
     13    Ethan Opsaul                      East Lyme  CT         260    16   M       2 15-19               20:12.4      6:31/M
     14    Spencer Tess                      Mystic  CT            444    13   M       2 11-14               20:48.0      6:43/M
     15    Kyle Bernard                      East Lyme  CT         256    15   M       3 15-19               20:48.4      6:43/M
     16    Caitlin Fenn                      Boston  MA            251    27   F       1 20-29               20:56.7      6:45/M
     17    Dillon Jennings                   East Lyme  CT         483    16   M       4 15-19               21:08.4      6:49/M
     18    Daniel Ditommaso                  Vernon Rockville  C   476    46   M       6 40-49               21:18.2      6:52/M
     19    Heidi Decosta                     Niantic  CT           475    37   F       2 30-39               21:19.7      6:53/M
     20    Kyle Wilkinson                    East Lyme  CT         257    15   M       5 15-19               21:22.2      6:54/M
     21    Mac Ordonio Jr                    Mystic  CT            276    49   M       7 40-49               21:23.7      6:54/M
     22    Bob Edgecomb                      Waterford             206    53   M       1 50-59               21:28.0      6:55/M
     23    Don Weller                        Niantic  CT           254    59   M       2 50-59               21:39.6      6:59/M
     24    Jeff Williams                     Waterford             473    43   M       8 40-49               21:44.7      7:01/M
     25    Manj Lall                         East Lyme  CT         269    43   M       9 40-49               21:45.6      7:01/M
     26    Anthony Good Jr                   Preston  CT           219    28   M       2 20-29               22:01.0      7:06/M
     27    Ken Roberts                       Niantic  CT           238    45   M      10 40-49               22:01.5      7:06/M
     28    Jon Nelson                        Niantic  CT           493    60   M       1 60-99               22:05.3      7:07/M
     29    Noelene Power                     East Lyme  CT         258    13   F       1 11-14               22:07.4      7:08/M
     30    Finn Power                                              259    10   M       1  1-10               22:08.6      7:08/M
     31    Carina Mitchell                   Gales Ferry  CT       268    14   F       2 11-14               22:23.5      7:13/M
     32    Mandy Batty                       Groton  CT            239    35   F       3 30-39               22:44.9      7:20/M
     33    Caitlin Ladaro                    East Lyme  CT         218    33   F       4 30-39               22:58.4      7:25/M
     34    Tim Thomson                       Waterford             477    37   M       2 30-39               23:00.9      7:25/M
     35    Michelle Gallerani                Waterford             375    34   F       5 30-39               23:02.5      7:26/M
     36    Sumeet Kadian                     East Lyme  CT         277    12   M       3 11-14               23:11.6      7:29/M
     37    Noah Amende                       East Lyme  CT         355    11   M       4 11-14               23:13.5      7:29/M
     38    Ryan Wei                          East Lyme  CT         209    09   M       2  1-10               23:17.0      7:31/M
     39    Brie Amende                       East Lyme  CT         351     9   F       1  1-10               23:19.7      7:31/M
     40    Brian Hickey                      Niantic  CT           248    42   M      11 40-49               23:27.1      7:34/M
     41    Michael Gencarelli                Waterford             457    24   M       3 20-29               23:37.4      7:37/M
     42    Chris Czekala                     Quaker Hill  CT       303    35   M       3 30-39               23:43.0      7:39/M
     43    David McIlhenney                  East Lyme  CT         348    42   M      12 40-49               23:57.0      7:44/M
     44    Rebecca Troeger                   Mystic  CT            478    36   F       6 30-39               23:59.3      7:44/M
     45    Colin Heller                      Stonington  CT        237    08   M       3  1-10               24:02.6      7:45/M
     46    Jacob Ballestrini                 New London  CT        207    24   M       4 20-29               24:03.4      7:45/M
     47    Dave Baer                         East Lyme  CT         337    47   M      13 40-49               24:06.0      7:46/M
     48    Donna Black                       Waterford             434    41   F       1 40-49               24:08.8      7:47/M
     49    Scott Wojsnarowiz                 Bristol  CT           220    21   M       5 20-29               24:18.4      7:50/M
     50    Morgan Tess                       Mystic  CT            445    16   F       3 15-19               24:20.9      7:51/M
     51    Robby Schwalb                     Mystic  CT            495    27   M       6 20-29               24:22.3      7:52/M
     52    Gustavo Salas                     New London  CT        315    45   M      14 40-49               24:23.5      7:52/M
     53    Battalino Michael                 Old Lyme              385    10   M       4  1-10               24:32.6      7:55/M
     54    Alizeh Kizilbash                  East Lyme  CT         419     9   F       2  1-10               24:37.6      7:56/M
     55    Steve Rathbun                     Waterford             225    33   M       4 30-39               24:38.0      7:57/M
     56    Denise Descheneaux                Groton  CT            436    44   F       2 40-49               24:44.0      7:59/M
     57    Steven Wei                        East Lyme  CT         210    43   M      15 40-49               24:45.7      7:59/M
     58    Pat Swim                          Groton  CT            499    59   F       1 50-59               24:47.7      8:00/M
     59    Rita Glover                                             382    36   F       7 30-39               24:48.9      8:00/M
     60    James Chekal                      Niantic  CT           459     8   M       5  1-10               24:53.7      8:02/M
     61    Wendy Turdo                       East Lyme  CT         217    38   F       8 30-39               24:54.3      8:02/M
     62    Anne Chekal                       Niantic  CT           458    36   F       9 30-39               24:58.1      8:03/M
     63    Elizabeth Alina                   Groton  CT            341    38   F      10 30-39               25:05.8      8:05/M
     64    Faisal Hasan                      East Lyme  CT         418    37   M       5 30-39               25:06.3      8:06/M
     65    Matt Cordaro                      Boston  MA            252    33   M       6 30-39               25:09.9      8:07/M
     66    John Vernaglia                    Niantic  CT           484    67   M       2 60-99               25:15.0      8:09/M
     67    Erica Massad                      East Lyme  CT         271    16   F       4 15-19               25:16.8      8:09/M
     68    Barry Sheckley                    Niantic  CT           465    65   M       3 60-99               25:20.8      8:10/M
     69    Nancy Crocker                     Waterford             441    62   F       1 60-99               25:24.1      8:12/M
     70    Kathryn Cambi                     East Lyme  CT         350    39   F      11 30-39               25:33.6      8:15/M
     71    Nathan Amende                     East Lyme  CT         354    12   M       5 11-14               25:41.5      8:17/M
     72    David Amende                      East Lyme  CT         352    47   M      16 40-49               25:48.4      8:19/M
     73    Tanner Leclair                    Groton  CT            437    13   M       6 11-14               25:51.2      8:20/M
     74    Anastasia Robichaud               Waterford             453    37   F      12 30-39               25:55.5      8:22/M
     75    Nicole Fecteau                    Waterford             327    25   F       2 20-29               26:01.0      8:24/M
     76    Jennifer Apes                     Mystic  CT            471    41   F       3 40-49               26:19.6      8:29/M
     77    Steven Daniewill                  Oakdale  CT           485    37   M       7 30-39               26:20.8      8:30/M
     78    Dick Wakk                         Old Lyme              229    72   M       4 60-99               26:21.8      8:30/M
     79    Daniel Gilles                     Nashua  NH            482    30   M       8 30-39               26:47.4      8:38/M
     80    Thomas Statchen                   Stonington  CT        490    11   M       7 11-14               26:51.7      8:40/M
     81    Julie Horner                      Niantic  CT           274    42   F       4 40-49               26:54.6      8:41/M
     82    Kate Riotte                       Niantic  CT           331    26   F       3 20-29               26:56.8      8:41/M
     83    Bob Fiore                         Mystic  CT            304    63   M       5 60-99               26:58.8      8:42/M
     84    Ellen Wei                         East Lyme  CT         208    14   F       3 11-14               27:06.9      8:45/M
     85     Joshua Rivera                    Moodus  CT            480    18   M       6 15-19               27:15.2      8:47/M
     86    Lisa Tess                         Mystic  CT            443    41   F       5 40-49               27:19.5      8:49/M
     87    Carol Garofano                    Waterford             447    56   F       2 50-59               27:25.4      8:51/M
     88    Ann Grubb                         Niantic  CT           273    43   F       6 40-49               27:29.5      8:52/M
     89    Colleen Keller                    East Lyme  CT         356    12   F       4 11-14               27:35.3      8:54/M
     90    Marie Maynard                     Waterford             305    52   F       3 50-59               27:39.6      8:55/M
     91    Michelle Lea                      Old Lyme              279    39   F      13 30-39               27:43.2      8:56/M
     92    Zara Kizilbash                    East Lyme  CT         422     8   F       3  1-10               27:47.3      8:58/M
     93    Angela Gaudetto                   Canterbury  CT        479    37   F      14 30-39               27:47.9      8:58/M
     94    Michael Page                      East Lyme  CT         314    37   M       9 30-39               27:51.7      8:59/M
     95    Cassandra Falvey                  Salem  CT             464    33   F      15 30-39               27:52.2      8:59/M
     96    Claire Mason                      East Lyme  CT         346    12   F       5 11-14               27:55.4      9:00/M
     97    Michael Hammond                   Ivoryton  CT          222    49   M      17 40-49               27:56.0      9:01/M
     98    Alexa Massad                      East Lyme  CT         454    16   F       5 15-19               27:56.5      9:01/M
     99    Katie Solinsky                    East Lyme  CT         317    11   F       6 11-14               28:03.2      9:03/M
    100    Michael Bottone Jr                Pawcatuck  CT         232    44   M      18 40-49               28:07.7      9:04/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    101    Don Yousey                        New London  CT        226    56   M       3 50-59               28:13.6      9:06/M
    102    Brian Majeski                     Waterford             307    40   M      19 40-49               28:15.1      9:07/M
    103    Alison Betts                      East Lyme  CT         377    40   F       7 40-49               28:17.4      9:07/M
    104    Noah Krishnaswami                 East Lyme  CT         423     9   M       6  1-10               28:18.7      9:08/M
    105    Phil Torres                       East Lyme  CT         302    45   M      20 40-49               28:19.1      9:08/M
    106    Elizabeth Brovero                 Niantic  CT           212    23   F       4 20-29               28:20.5      9:08/M
    107    Joel Amendolara                   New London  CT        213    22   M       7 20-29               28:20.9      9:08/M
    108    Jennifer Tiffany                  Old Lyme              386    51   F       4 50-59               28:33.1      9:13/M
    109    Brooke Vincenti                   Waterford             468    36   F      16 30-39               28:37.3      9:14/M
    110    Molly Yourell                     East Lyme  CT         280    10   F       4  1-10               28:41.4      9:15/M
    111    Brendan Yourell                   East Lyme  CT         281    42   M      21 40-49               28:43.8      9:16/M
    112    Jim Lally                         East Lyme  CT         265    49   M      22 40-49               28:44.6      9:16/M
    113    Bill Ghio                         Niantic  CT           246    59   M       4 50-59               28:50.6      9:18/M
    114    Paula Archer                      Oakdale  CT           487    50   F       5 50-59               29:15.4      9:26/M
    115    Victoria Beaudoin                 Norwich  CT           416    15   F       6 15-19               29:16.7      9:26/M
    116    Lace Murphy                       East Lyme  CT         466    40   F       8 40-49               29:18.0      9:27/M
    117    Leland Murphy                     East Lyme  CT         467    43   M      23 40-49               29:18.5      9:27/M
    118    Maria Gauvin                      Norwich  CT           216    48   F       9 40-49               29:19.3      9:27/M
    119    Luis Castaneda                    East Lyme  CT         372    14   M       8 11-14               29:21.0      9:28/M
    120    Elizabeth Gagnon                  Norwich  CT           245    31   F      17 30-39               29:26.2      9:30/M
    121    Wendy Toole                       East Lyme  CT         323    48   F      10 40-49               29:27.7      9:30/M
    122    Tanya Govshkov                    Niantic  CT           215    34   F      18 30-39               29:32.5      9:32/M
    123    Karen Brovero                     Niantic  CT           214    52   F       6 50-59               29:33.1      9:32/M
    124    Alison Cardoza                    Waterford             360    34   F      19 30-39               29:33.5      9:32/M
    125    Heather Lally                     East Lyme  CT         264    11   F       7 11-14               29:37.6      9:33/M
    126    Erin Toole                        East Lyme  CT         322    12   F       8 11-14               29:59.2      9:40/M
    127    Meredith Cooper                   East Lyme  CT         263    12   F       9 11-14               30:16.4      9:46/M
    128    Chris Cooper                      East Lyme  CT         262    47   M      24 40-49               30:17.1      9:46/M
    129    Chris Smith                       Niantic  CT           325    46   M      25 40-49               30:20.7      9:47/M
    130    Amrita Lall                       East Lyme  CT         270    14   F      10 11-14               30:22.5      9:48/M
    131    Tara Borden                       New London  CT        326    37   F      20 30-39               30:26.5      9:49/M
    132    Rich Ealahan                      East Lyme  CT         223    42   M      26 40-49               31:08.0     10:03/M
    133    Shaye Ealahan                     East Lyme  CT         224    11   F      11 11-14               31:09.9     10:03/M
    134    Quinn McGregor                    Niantic  CT           285    09   M       7  1-10               31:21.0     10:07/M
    135    Dana Carr                         Niantic  CT           286    42   F      11 40-49               31:21.6     10:07/M
    136    Bob Statchen                      Ledyard  CT           488    44   M      27 40-49               31:22.0     10:07/M
    137    Laura Dietz                       Niantic  CT           449    34   F      21 30-39               31:22.4     10:07/M
    138    Jane Statchen                     Stonington  CT        491    09   F       5  1-10               31:22.9     10:07/M
    139    William Chekal                    Niantic  CT           461     6   M       8  1-10               31:26.5     10:08/M
    140    Brian Chekal                      Niantic  CT           460    38   M      10 30-39               31:27.0     10:09/M
    141    Karen Fulton                      East Lyme  CT         334    46   F      12 40-49               31:27.8     10:09/M
    142    David Keller                      East Lyme  CT         357    52   M       5 50-59               31:31.8     10:10/M
    143    Kathy Keller                      East Lyme  CT         358    52   F       7 50-59               31:34.5     10:11/M
    144    Annmarie Graebe                   East Lyme  CT         425    42   F      13 40-49               31:35.7     10:11/M
    145    Hollly Buckely                    East Lyme  CT         272    42   F      14 40-49               31:38.0     10:12/M
    146    Sophie Columber                   East Lyme  CT         290    39   F      22 30-39               31:39.6     10:13/M
    147    Peter Bowles                      Woodbury  CT          333    71   M       6 60-99               31:41.1     10:13/M
    148    Cassidy Bancroft                  East Lyme  CT         230    36   F      23 30-39               31:51.0     10:16/M
    149    Allison Gauvin                    Norwich  CT           402    24   F       5 20-29               31:55.5     10:18/M
    150    Antonia Plescia                   East Lyme  CT         301    29   F       6 20-29               31:58.3     10:19/M
    151    Matt Dietz                        Niantic  CT           450    37   M      11 30-39               31:59.6     10:19/M
    152    Erin Bowles                       Ashland  MA           367    37   F      24 30-39               32:01.7     10:20/M
    153    Gina Beaudoin                     Norwich  CT           395    46   F      15 40-49               32:04.0     10:21/M
    154    Kim Rivera                        Norwich  CT           396    27   F       7 20-29               32:04.9     10:21/M
    155    Sarah Johnson                     Niantic  CT           253    33   F      25 30-39               32:07.0     10:22/M
    156    Robert Walter                     East Lyme  CT         289    30   M      12 30-39               32:12.3     10:23/M
    157    Dianne Bryce                      East Lyme  CT         463    49   F      16 40-49               32:37.2     10:31/M
    158    Sabrina Mitchell                  Gales Ferry  CT       267    11   F      12 11-14               32:42.5     10:33/M
    159    Dianne Fennpage                   East Lyme  CT         319    36   F      26 30-39               32:47.3     10:35/M
    160    Sally Nelson                      New London  CT        211    38   F      27 30-39               32:48.0     10:35/M
    161    Pat Fulton                        East Lyme  CT         244    44   M      28 40-49               32:53.4     10:36/M
    162    Frank Ellsworth                   Moosup  CT            321    50   M       6 50-59               32:57.5     10:38/M
    163    Rebecca Haynes                    Niantic  CT           339    42   F      17 40-49               32:57.9     10:38/M
    164    Laurie Cost                       Niantic  CT           330    34   F      28 30-39               32:58.5     10:38/M
    165    Alysyn Mullen                     Jewett City  CT       332    42   F      18 40-49               33:21.4     10:45/M
    166    Rachel Baer                       East Lyme  CT         338    48   F      19 40-49               33:24.8     10:46/M
    167    Stefanie Montejano                Groton  CT            496    32   F      29 30-39               34:20.6     11:05/M
    168    Ryan Alex O Connor                Waterford             494    12   M       9 11-14               34:22.6     11:05/M
    169    Krystal Carvalho                  Ledyard  CT           474    25   F       8 20-29               34:38.1     11:10/M
    170    Laura Majeski                     Waterford             308    34   F      30 30-39               34:44.5     11:12/M
    171    Scott Williams                    Gales Ferry  CT       228    37   M      13 30-39               34:54.7     11:15/M
    172    Dan Utz                           Colchester  CT        255    40   M      29 40-49               35:04.0     11:19/M
    173    Ben Grant                         Niantic  CT           428     9   M       9  1-10               35:13.2     11:22/M
    174    Heidi Grant                       Niantic  CT           427    43   F      20 40-49               35:33.9     11:28/M
    175    Mia Bottone                       Pawcatuck  CT         379     7   F       6  1-10               35:52.3     11:34/M
    176    Michele Bottone                   Pawcatuck  CT         380    38   F      31 30-39               35:52.8     11:34/M
    177    Madalyn Peterson                  Waterford             440    18   F       7 15-19               36:03.3     11:38/M
    178    Melissa Mason                     East Lyme  CT         347    41   F      21 40-49               36:05.4     11:38/M
    179    Robert Rivera                     Norwich  CT           481    42   M      30 40-49               36:11.6     11:40/M
    180    Jill MacDonald                    East Lyme  CT         370    26   F       9 20-29               36:17.2     11:42/M
    181    Colleen Huhn                      Groton  CT            371    26   F      10 20-29               36:29.0     11:46/M
    182    Rebbecca Tindall                  Taftville  CT         293    41   F      22 40-49               36:59.8     11:56/M
    183    Grace Briggs                      Quaker Hill  CT       344    11   F      13 11-14               37:00.3     11:56/M
    184    Hannah Solinsky                   East Lyme  CT         316    17   F       8 15-19               37:00.8     11:56/M
    185    Sriram Krishnaswami               East Lyme  CT         424    37   M      14 30-39               37:10.5     11:59/M
    186    Dawn Ellsworth                    Moosup  CT            320    34   F      32 30-39               37:25.5     12:04/M
    187    Kristin Wainright                 Groton  CT            430    30   F      33 30-39               37:43.5     12:10/M
    188    Kristin Zummo                     Groton  CT            378    29   F      11 20-29               37:56.1     12:14/M
    189    Chelsea Huettner                  Groton  CT            470    28   F      12 20-29               38:04.5     12:17/M
    190    Megahnn Staton                    Ledyard  CT           486    26   F      13 20-29               38:04.9     12:17/M
    191    Ari Sanders                       New London  CT        448    24   F      14 20-29               38:05.4     12:17/M
    192    Amy Keating                       East Lyme  CT         250    45   F      23 40-49               38:08.5     12:18/M
    193    Tess Briggs                       Quaker Hill  CT       345     8   F       7  1-10               38:16.7     12:21/M
    194    Edwina Callaghan                  Salem  CT             374    63   F       2 60-99               39:18.7     12:41/M
    195    Harriet Statchen                  Stonington  CT        489    46   F      24 40-49               39:19.2     12:41/M
    196    Catherine Statchen                Stonington  CT        492    07   F       8  1-10               39:22.6     12:42/M
    197    Lori Goeschel                     East Lyme  CT         446    38   F      34 30-39               39:24.8     12:43/M
    198    Barbara Seagraves                 Jewett City  CT       313    49   F      25 40-49               39:42.0     12:48/M
    199    Monique Collelo                                         231    14   F      14 11-14               40:45.2     13:09/M
    200    Michelle Maitland                 Niantic  CT           287    43   F      26 40-49               41:09.4     13:16/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
    201    Mathew Collelo                    Canterbury  CT        233    11   M      10 11-14               41:12.8     13:17/M
    202    Maryellen Solinsky                East Lyme  CT         318    48   F      27 40-49               41:15.4     13:18/M
    203    Lisa Massad                       Waterford             455    50   F       8 50-59               41:16.9     13:19/M
    204    Molly Silva                       East Lyme  CT         284    36   F      35 30-39               42:07.4     13:35/M
    205    Susan Aponte                      Plainfield  CT        438    44   F      28 40-49               42:08.9     13:35/M
    206    Brook Wiersch                     New London  CT        310    35   F      36 30-39               43:06.3     13:54/M
    207    Nancy Peterson                    Waterford             439    44   F      29 40-49               43:08.1     13:55/M
    208    Battalino Catey                   Old Lyme              384    11   F      15 11-14               43:09.0     13:55/M
    209    Dj Camillucci                     Quaker Hill  CT       342    44   F      30 40-49               43:22.3     13:59/M
    210    Ella Briggs                       Quaker Hill  CT       343     8   F       9  1-10               43:39.2     14:05/M
    211    Donna Battalino                   Old Lyme              364    46   F      31 40-49               44:23.8     14:19/M
    212    Allan Tuttle                      Niantic  CT           409    50   M       7 50-59               44:54.4     14:29/M
    213    Claudia Wiersch                   Quaker Hill  CT       312    59   F       9 50-59               44:54.9     14:29/M
    214    Terry Swol                        East Hampton  CT      359    44   F      32 40-49               47:48.1     15:25/M
    215    Nancy Trostler                    Norwich  CT           456    62   F       3 60-99               50:29.9     16:17/M
    216    Chris Burke                       Salem  CT             328    45   F      33 40-49               50:31.1     16:18/M
    217    Vicki Knopf                       Salem  CT             329    45   F      34 40-49               50:57.3     16:26/M
    218    Sharon Tuttle                     Niantic  CT           410    50   F      10 50-59               50:58.3     16:26/M
    219    Brandy Butler                     Niantic  CT           411    30   F      37 30-39               52:53.1     17:04/M
    220    Tracy Gencarelli                  Waterford             451    48   F      35 40-49               52:53.3     17:04/M
    221    Joseph Garofano                   Waterford             452    62   M       7 60-99               52:55.6     17:04/M
    222    Frank Perry                       Niantic  CT           362    72   M       8 60-99               54:20.8     17:32/M
    223    Mary Perry                        Niantic  CT           363    72   F       4 60-99               54:21.3     17:32/M




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News