Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
New Hampshire Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

38th Annual Manchester Invitational

Manchester, NH, September 22, 2012

[Girls Freshman | Boys Freshman | Girls JV | Boys JV | Girls Small School | Girls Elite | Boys Elite | Girls Large School | Boys Large School | Girls Freshmen Team | Boys Freshmen Team | Girls JV Team | Boys JV Team | Girls Small School Team | Boys Small School Team | Girls Elite Team | Boys Elite Team | Girls Large School Team | Boys Large School Team ]

Boys Small School

Yankee Timing

Let us chip your event. Call Dave Camire 978-430-5669 or dave@yankeetiming.com. Please visit our web site TimedByYankee.com and follow us on Facebook.




Small school male race winner Dan Curts of Ellsworth High School.
photo Yankee Timing

                                                                     Page 1
                         38TH ANNUAL MANCHESTER
                   INVITATIONAL CROSS COUNTRY CLASSIC
               ============== 3.1 MILES =================

================================== BOYS'SMALL SCHOOL RACE ========================================
Place TmPl No.  Name               School                         Gr Time6 Pace  
===== ==== ==== ================== ============================== == ===== ===== 
   1    1 1455 Dan Curts          Ellsworth                      11 15:42  5:04 
   2    2 1657 Silas Eastman      Fryeburg                       12 15:42  5:04 
   3    3 1304 Jeremy Brassard    Coe-Brown                      11 16:03  5:11 
   4    4 2327 Jack Pierce        Merriconeag Waldorf            12 16:09  5:13 
   5    5 1794 Noah Williams      Hanover                        12 16:22  5:17 
   6    6 1145 Andrew Weckstein   Bow                            11 16:28  5:19 
   7    7 1725 Nate Madeira       Greely                         12 16:29  5:19 
   8    8 2882 victor ricci       Prout School                   12 16:35  5:21 
   9    9 2632 Cameron Barth      Oyster River                   10 16:43  5:24 
  10   10 2634 Thomas Caulfield   Oyster River                   12 16:47  5:25 
  11   11 1040 tom Barry          Barrington                     12 16:48  5:25 
  12   12 1561 Levi Frye          Fall Mountain                  12 16:48  5:26 
  13   13 1464 Robert Looker      Ellsworth                      11 16:50  5:26 
  14   14 2040 Josh Fontaine      Lebanon                        10 16:52  5:27 
  15   15 1814 Goeffrey Kazlow    Harwood                        11 16:53  5:27 
  16   16 1818 Sam Nishi          Harwood                        10 16:57  5:29 
  17   17 2643 Neal Mistretta     Oyster River                   11 17:00  5:30 
  18      2841 Drew Tuttle        Prospect Mountain              11 17:06  5:31 
  19   18 1043 Will Casazza       Barrington                     12 17:07  5:32 
  20   19 1906 Cam DeBrusk        Hopkinton                      12 17:09  5:32 
  21   20 2261 Michael Schroeder  Marthas Vineyard               12 17:13  5:33 
  22   21 3026 Jake Manning       South Kingstown                12 17:14  5:34 
  23   22 1052 Connor Royley      Barrington                     12 17:17  5:35 
  24   23 3074 Ben Finnigan       St. Thomas Aquinas             10 17:17  5:35 
  25   24 2635 Christian Davis    Oyster River                   12 17:18  5:35 
  26      1960 Conor Terhune      Kearsarge                      12 17:18  5:35 
  27   25 2674 Brandon Hannon     Pelham                         12 17:18  5:35 
  28   26 1658 Logan Gerchman     Fryeburg                       12 17:19  5:35 
  29   27 1817 Nathanael Kuzio    Harwood                        10 17:19  5:36 
  30   28 2650 Drew Thibault      Oyster River                   11 17:21  5:36 
  31   29 1623 Abrin Berkemeyer   Freeport                       12 17:22  5:36 
  32   30 1815 Nathaneal Kazlow   Harwood                        11 17:31  5:39 
  33   31 1792 George Voigt       Hanover                        12 17:31  5:39 
  34   32 2870 luke emby          Prout School                   11 17:31  5:40 
  35   33 3070 Anthony Coraluzzo  St. Thomas Aquinas             10 17:34  5:40 
  36   34 2249 Cooper Chapman     Marthas Vineyard               12 17:35  5:41 
  37   35 1454 Brayden Beardsley  Ellsworth                      11 17:36  5:41 
  38   36 2253 Kyle Joba-Woodruf  Marthas Vineyard               12 17:39  5:42 
  39   37 1041 Lucas Bledsoe      Barrington                     10 17:40  5:42 
  40   38 2037 Teddy Bessette     Lebanon                        11 17:41  5:43 
  41   39 2045 Zak Kinsman        Lebanon                        11 17:42  5:43 
  42   40 2638 Drew Horton        Oyster River                   12 17:44  5:44 
  43   41 1461 Cooper Holmes      Ellsworth                      9  17:46  5:44 
  44   42 2258 Sam Oslyn          Marthas Vineyard               12 17:47  5:45 
  45   43 2590 Matt Malcom        North Yarmouth Academy         10 17:48  5:45 
  46   44 1787 Sam Merrens        Hanover                        12 17:51  5:46 
  47   45 1564 Sean Kelly         Fall Mountain                  12 17:51  5:46 
  48   46 1133 Alex Evans         Bow                            12 17:51  5:46 
  49   47 3216 Brandon Bielinski  Windham                        10 17:55  5:47 
  50   48 1902 Alex Bostic        Hopkinton                      12 17:55  5:47 





                                                                     Page 2
                         38TH ANNUAL MANCHESTER
                   INVITATIONAL CROSS COUNTRY CLASSIC
               ============== 3.1 MILES =================

================================== BOYS'SMALL SCHOOL RACE ========================================
Place TmPl No.  Name               School                         Gr Time6 Pace  
===== ==== ==== ================== ============================== == ===== ===== 
  51   49 1631 Mark Donahue       Freeport                       11 17:56  5:47 
  52   50 1310 Lucas Fisher       Coe-Brown                      11 17:57  5:48 
  53   51 2647 Jason Shamesman    Oyster River                   11 18:01  5:49 
  54   52 1663 Thomas Rose        Fryeburg                       10 18:02  5:49 
  55   53 2257 Isaiah Maynard     Marthas Vineyard               11 18:03  5:50 
  56   54 2326 Zach Neveu         Merriconeag Waldorf            10 18:04  5:50 
  57   55 3077 Sam Haines         St. Thomas Aquinas             11 18:04  5:50 
  58   56 2878 matt peacock       Prout School                   12 18:06  5:51 
  59   57 1917 Sam Smith          Hopkinton                      12 18:07  5:51 
  60   58 1659 Eric Hannes        Fryeburg                       11 18:09  5:52 
  61   59 1628 Mason Cyr          Freeport                       12 18:10  5:52 
  62   60 1567 Caleb Loiselle     Fall Mountain                  12 18:10  5:52 
  63   61 1816 Caleb Kessler      Harwood                        11 18:11  5:52 
  64   62 3297 Shawn Dunphy       TRINITY                        11 18:11  5:52 
  65   63 1139 Kevin McCully      Bow                            12 18:13  5:53 
  66   64 1053 Marcus Sefranek    Barrington                     11 18:15  5:54 
  67   65 2679 Brian O'Hearn      Pelham                         12 18:16  5:54 
  68   66 1463 Frank King         Ellsworth                      11 18:22  5:56 
  69   67 1637 Zach Merrill       Freeport                       10 18:23  5:56 
  70   68 1571 Tristan phillips   Fall Mountain                  10 18:25  5:57 
  71   69 1914 Cody Roberge       Hopkinton                      11 18:26  5:57 
  72   70 2668 Bryce Blanchard    Pelham                         9  18:27  5:57 
  73   71 3217 Alex Brissette     Windham                        11 18:28  5:58 
  74   72 3029 Scott Washburn     South Kingstown                12 18:29  5:58 
  75      2549 Alex Chase         Newmarket                      12 18:29  5:58 
  76   73 1373 Andrew Hunt        Con-Val                        10 18:30  5:58 
  77   74 1137 Peter LaRiviere    Bow                            11 18:30  5:59 
  78   75 2046 Henry Kovac        Lebanon                        11 18:33  5:59 
  79   76 2247 Jeremy Alley-Tarte Marthas Vineyard               11 18:33  5:59 
  80   77 2613 Brendon Miller     Oakmont                        11 18:34  6:00 
  81   78 2879 ryan pinch         Prout School                   11 18:34  6:00 
  82   79 1819 Jacob Palmerio     Harwood                        10 18:35  6:00 
  83   80 1371 Joseph Bernstein   Con-Val                        10 18:36  6:00 
  84   81 3305 Carlos Turner      TRINITY                        9  18:36  6:00 
  85   82 2006 Dylan Tarbox       Kingswood                      11 18:38  6:01 
  86   83 3293 Byrne Cronin       TRINITY                        11 18:39  6:01 
  87   84 1318 Kyle Noel          Coe-Brown                      12 18:40  6:02 
  88   85 1239 Sean Munnelly      Campbell                       10 18:40  6:02 
  89   86 3030 Derrick Yang       South Kingstown                11 18:41  6:02 
  90   87 2604 George Condon      Oakmont                        12 18:42  6:02 
  91   88 1047 Anteneh Kutenplon  Barrington                     11 18:43  6:03 
  92   89 2881 duncan quinn       Prout School                   12 18:44  6:03 
  93   90 1305 Josh Conrad        Coe-Brown                      10 18:45  6:03 
  94   91 1656 Patrick Carty      Fryeburg                       9  18:46  6:04 
  95   92 1780 Billy DeLucia      Hanover                        12 18:47  6:04 
  96   93 1720 Troy Cochrane      Greely                         10 18:47  6:04 
  97   94 2050 Cameron Stewart    Lebanon                        11 18:48  6:04 
  98      2840 Cody Symonds       Prospect Mountain              10 18:48  6:04 
  99   95 1795 Ethan Winter       Hanover                        10 18:49  6:04 
 100   96 2004 Jacob Saucier      Kingswood                      12 18:49  6:05 





                                                                     Page 3
                         38TH ANNUAL MANCHESTER
                   INVITATIONAL CROSS COUNTRY CLASSIC
               ============== 3.1 MILES =================

================================== BOYS'SMALL SCHOOL RACE ========================================
Place TmPl No.  Name               School                         Gr Time6 Pace  
===== ==== ==== ================== ============================== == ===== ===== 
 101   97 1719 Ian Byron          Greely                         12 18:49  6:05 
 102   98 2684 Jake Wormald       Pelham                         12 18:50  6:05 
 103      2931 Colby Butler       Sanborn Regional               11 18:50  6:05 
 104   99 1790 Jack Siegel        Hanover                        12 18:51  6:05 
 105  100 1641 Chris West         Freeport                       12 18:51  6:05 
 106  101 1730 Dan Ray            Greely                         11 18:52  6:05 
 107  102 3177 Eli Bucher         Wayland                        10 18:53  6:06 
 108  103 3299 Joe Lamontagne     TRINITY                        11 18:55  6:06 
 109  104 1566 Morgan Latham      Fall Mountain                  11 18:55  6:07 
 110  105 1572 Simon Pierpont     Fall Mountain                  11 18:56  6:07 
 111  106 2421 Kristopher Newell  Monadnock                      11 18:57  6:07 
 112      2836 Shane Mccartney    Prospect Mountain              11 18:58  6:07 
 113  107 1576 Hunter Williams    Fall Mountain                  12 19:00  6:08 
 114  108 1322 Cam Watson         Coe-Brown                      10 19:00  6:08 
 115  109 1779 Connor Cryans      Hanover                        10 19:01  6:08 
 116  110 1130 Andrew Attorri     Bow                            11 19:03  6:09 
 117  111 3072 William Donovan    St. Thomas Aquinas             12 19:03  6:09 
 118  112 2583 Jake Burns         North Yarmouth Academy         12 19:04  6:09 
 119  113 1901 Chris Barnard      Hopkinton                      11 19:04  6:10 
 120  114 1665 Liuke Yang         Fryeburg                       10 19:09  6:11 
 121  115 1134 Ben Evans          Bow                            12 19:10  6:11 
 122  116 2607 Chris Hill         Oakmont                        10 19:10  6:11 
 123  117 3289 Christian O'Connor York                           11 19:11  6:12 
 124  118 1655 Jonathan Burke     Fryeburg                       10 19:11  6:12 
 125  119 3181 Nick Condry        Wayland                        12 19:13  6:12 
 126  120 1393 Sam Richmond       Derryfield                     10 19:13  6:12 
 127  121 1733 Ryder White        Greely                         12 19:17  6:14 
 128  122 2001 Hunter Miller      Kingswood                      9  19:18  6:14 
 129  123 1387 Patrick Finocchiar Derryfield                     10 19:18  6:14 
 130  124 1821 Jacob Pitman       Harwood                        12 19:19  6:14 
 131  125 3027 Paul Sayour        South Kingstown                10 19:21  6:15 
 132  126 3193 Josh McCarthy      Wayland                        10 19:23  6:16 
 133  127 2875 matt matrullo      Prout School                   10 19:24  6:16 
 134  128 2869 ryan donovan       Prout School                   10 19:26  6:16 
 135  129 1910 Nate Hunt          Hopkinton                      12 19:27  6:17 
 136  130 1639 Victor Skorapa     Freeport                       12 19:27  6:17 
 137  131 1389 Eli Groves         Derryfield                     12 19:27  6:17 
 138  132 2016 Brian Englesen     Laconia                        10 19:28  6:17 
 139  133 3285 Spencer Hapgood    York                           11 19:29  6:17 
 140  134 3025 Alex Hedglen       South Kingstown                12 19:29  6:18 
 141  135 2669 Mattsen Bradbury/K Pelham                         11 19:30  6:18 
 142  136 2020 Timmy Kneuer       Laconia                        11 19:31  6:18 
 143  137 3232 Dan Rubery         Windham                        12 19:32  6:18 
 144  138 3191 Greg Karpacz       Wayland                        12 19:33  6:19 
 145  139 1308 Jacob Dowe         Coe-Brown                      12 19:34  6:19 
 146  140 2005 Sean Stackhouse    Kingswood                      11 19:35  6:19 
 147  141 1392 Dustin Leclerc     Derryfield                     11 19:35  6:20 
 148  142 3233 Tim Stap           Windham                        10 19:36  6:20 
 149  143 1048 Cassidy Laidlaw    Barrington                     11 19:37  6:20 
 150  144 1240 Ryan Perigny       Campbell                       11 19:38  6:20 





                                                                     Page 4
                         38TH ANNUAL MANCHESTER
                   INVITATIONAL CROSS COUNTRY CLASSIC
               ============== 3.1 MILES =================

================================== BOYS'SMALL SCHOOL RACE ========================================
Place TmPl No.  Name               School                         Gr Time6 Pace  
===== ==== ==== ================== ============================== == ===== ===== 
 151  145 2769 Isaac Williams     Plymouth Regional              9  19:40  6:21 
 152  146 3028 Matt Sheehy        South Kingstown                10 19:42  6:22 
 153  147 1624 Shane Brady        Freeport                       12 19:43  6:22 
 154  148 1996 Nils Babcock       Kingswood                      12 19:45  6:23 
 155  149 3301 Joel Rand          TRINITY                        10 19:48  6:23 
 156  150 2039 Lincoln Crutchfiel Lebanon                        12 19:50  6:24 
 157  151 1234 Nate Helie         Campbell                       12 19:50  6:24 
 158  152 3278 Nate Bald          York                           10 19:50  6:24 
 159      1956 Jacob Goldsberry   John Stark                     10 19:53  6:25 
 160  153 2003 Seth Richardson    Kingswood                      9  19:54  6:26 
 161  154 3219 Kyle Carbonneau    Windham                        11 19:55  6:26 
 162  155 2041 Ian Girdwood       Lebanon                        11 19:58  6:27 
 163  156 3291 Chris Young        York                           10 19:58  6:27 
 164  157 3184 Aidan Falvey       Wayland                        11 19:59  6:27 
 165  158 3024 Scott Clancy       South Kingstown                11 19:59  6:27 
 166      2930 Joey Brennan       Sanborn Regional               12 20:00  6:27 
 167  159 3295 Jason Dufour       TRINITY                        9  20:04  6:29 
 168  160 1928 Dylan Beeber       Innovation Charter             11 20:04  6:29 
 169  161 1374 Clay Lyons         Con-Val                        10 20:05  6:29 
 170      2842 Dylan Tuttle       Prospect Mountain              10 20:05  6:29 
 171  162 2015 Andrew Emanuel     Laconia                        10 20:07  6:30 
 172  163 2586 Haley Cunningham   North Yarmouth Academy         10 20:12  6:31 
 173  164 1467 Nate Rockwood      Ellsworth                      12 20:14  6:32 
 174  165 2764 Tyler Lester       Plymouth Regional              10 20:15  6:32 
 175  166 3287 Brandon LeBlanc    York                           12 20:16  6:33 
 176  167 1244 Cam Viola          Campbell                       12 20:17  6:33 
 177  168 2815 David Hartman      Portsmouth Christian           12 20:18  6:33 
 178  169 3280 Drew Binger        York                           11 20:21  6:34 
 179  170 2324 Lars Gundersen     Merriconeag Waldorf            10 20:22  6:35 
 180  171 2612 Joe Mellish        Oakmont                        10 20:23  6:35 
 181  172 1997 Austin Beveridge   Kingswood                      12 20:24  6:35 
 182  173 3066 Nick Arau          St. Thomas Aquinas             12 20:25  6:35 
 183  174 3223 Alex Fitzgerald    Windham                        11 20:27  6:36 
 184  175 2819 Ben Lovern         Portsmouth Christian           9  20:30  6:37 
 185  176 3281 Adam Briggs        York                           11 20:30  6:37 
 186  177 2818 Tommy Longo        Portsmouth Christian           10 20:31  6:37 
 187  178 1394 Mike Roffo         Derryfield                     10 20:33  6:38 
 188  179 1375 Elijah Machen      Con-Val                        11 20:35  6:39 
 189  180 2673 Brian Ferullo      Pelham                         12 20:36  6:39 
 190  181 2019 Troy Harper        Laconia                        10 20:39  6:40 
 191      2552 Brad Rossignol     Newmarket                      10 20:41  6:41 
 192  182 1129 Jeff Andrew        Bow                            11 20:43  6:41 
 193  183 3229 Justin Manter      Windham                        10 20:44  6:42 
 194      1697 Kyle Lachance      Gorham                         12 20:44  6:42 
 195  184 2323 John Burgess       Merriconeag Waldorf            11 20:46  6:42 
 196  185 2018 Matt Englesen      Laconia                        12 20:47  6:43 
 197  186 1937 William Paulo      Innovation Charter             10 20:48  6:43 
 198      1699 Bouchard Todd      Gorham                         12 20:49  6:43 
 199  187 3078 Walter Hutcheson   St. Thomas Aquinas             12 20:55  6:45 
 200  188 2330 Ben Tindall        Merriconeag Waldorf            12 20:56  6:45 





                                                                     Page 5
                         38TH ANNUAL MANCHESTER
                   INVITATIONAL CROSS COUNTRY CLASSIC
               ============== 3.1 MILES =================

================================== BOYS'SMALL SCHOOL RACE ========================================
Place TmPl No.  Name               School                         Gr Time6 Pace  
===== ==== ==== ================== ============================== == ===== ===== 
 201  189 2592 Jin Yao            North Yarmouth Academy         11 20:59  6:46 
 202  190 3175 Jake Adelman       Wayland                        12 21:00  6:47 
 203  191 2765 Ryan Milton        Plymouth Regional              12 21:00  6:47 
 204  192 1309 Ricky Dowling      Coe-Brown                      10 21:01  6:47 
 205  193 2013 Brandon Brown      Laconia                        11 21:01  6:47 
 206      2550 Patrick Hastings   Newmarket                      10 21:03  6:48 
 207  194 1908 Slattery Donohoe   Hopkinton                      12 21:03  6:48 
 208  195 2588 John LeBlanc       North Yarmouth Academy         10 21:07  6:49 
 209      1701 John Werlich       Gorham                         11 21:10  6:50 
 210  196 3303 Bryan Therrien     TRINITY                        10 21:12  6:51 
 211  197 1732 Weston Taylor      Greely                         11 21:16  6:52 
 212  198 1372 Jesse Edwards      Con-Val                        11 21:21  6:53 
 213  199 1238 Sam Munnelly       Campbell                       9  21:22  6:54 
 214  200 2611 Dylan Mei          Oakmont                        10 21:23  6:54 
 215  201 2417 Quentin Bazarnicki Monadnock                      11 21:27  6:55 
 216  202 1231 Chris Francis      Campbell                       12 21:30  6:56 
 217  203 3071 Brennan Donnell    St. Thomas Aquinas             12 21:31  6:57 
 218  204 2329 Lincoln Samuelson  Merriconeag Waldorf            10 21:33  6:57 
 219  205 2328 Graham Roeber      Merriconeag Waldorf            10 21:35  6:58 
 220      1957 Robert Kram        John Stark                     9  21:42  7:00 
 221  206 2766 Colin Nelson-Peck  Plymouth Regional              11 21:45  7:01 
 222  207 2892 Mitchel Sytulek    Raymond                        11 21:46  7:02 
 223  208 2890 Matthew Merchant   Raymond                        10 21:47  7:02 
 224  209 2418 Colt Busick        Monadnock                      12 21:53  7:04 
 225  210 2608 Eric Kupcinskas    Oakmont                        10 22:00  7:06 
 226  211 2821 Nick Wakeman       Portsmouth Christian           9  22:12  7:10 
 227  212 1728 Sam Parkinson      Greely                         11 22:14  7:11 
 228  213 1930 Lee DiMattia       Innovation Charter             10 22:15  7:11 
 229  214 2822 David Williams     Portsmouth Christian           11 22:20  7:13 
 230  215 1385 Jeffrey Baron      Derryfield                     10 22:27  7:15 
 231  216 2888 Chris Garvey       Raymond                        11 22:28  7:15 
 232  217 1944 Ronald Vieira      Innovation Charter             10 22:32  7:17 
 233  218 2887 David Emery        Raymond                        10 22:35  7:17 
 234  219 2767 Jot Sandhu         Plymouth Regional              11 22:47  7:21 
 235  220 1929 Benjamin Cook      Innovation Charter             11 22:55  7:24 
 236  221 2420 Lucas Maxfield     Monadnock                      9  22:58  7:25 
 237  222 2820 Joe Towle          Portsmouth Christian           9  22:58  7:25 
 238  223 2587 Aldis Gamble       North Yarmouth Academy         11 23:01  7:26 
 239  224 1932 Mclean Rozen       Innovation Charter             9  23:03  7:26 
 240  225 1370 Josiah Adams       Con-Val                        11 23:13  7:30 
 241  226 2759 Noah Brown         Plymouth Regional              12 23:23  7:33 
 242  227 2891 Shaun Spinney      Raymond                        12 23:31  7:35 
 243      2929 Sean Bedard        Sanborn Regional               10 23:59  7:44 
 244  228 2757 Daniel Ambrose     Plymouth Regional              9  24:09  7:48 
 245  229 1386 Michael Collins    Derryfield                     11 24:15  7:50 
 246  230 2589 Andy Liu           North Yarmouth Academy         11 24:30  7:55 
 247      1954 Tyler DeStefano    John Stark                     10 24:31  7:55 
 248  231 2889 Andrew Keefe       Raymond                        10 24:55  8:03 
 249  232 1942 Michael Taylor     Innovation Charter             10 25:38  8:16 
 250  233 2419 Lucas LeBlanc      Monadnock                      10 26:25  8:32 





                                                                     Page 6
                         38TH ANNUAL MANCHESTER
                   INVITATIONAL CROSS COUNTRY CLASSIC
               ============== 3.1 MILES =================

================================== BOYS'SMALL SCHOOL RACE ========================================
Place TmPl No.  Name               School                         Gr Time6 Pace  
===== ==== ==== ================== ============================== == ===== ===== 
 251  234 1376 Andrew Norton      Con-Val                        11 27:36  8:55 
 252      1955 Andrew Dustin      John Stark                     10 31:02 10:01 
 253         0                                                                  




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News