Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Maine Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

WMC High School Cross Country Championship Meet

Standish, ME, October 12, 2012

[Overall Results | Boys Varsity Team Overall | Boys Team Division 2 | Girls Varsity Results | Girls Varsity Team Overall | Girls Team Division 1 | Girls Team Divison 2 | Boys JV Results | Boys JV Team Overall | Boys JV Team Division 1 | Boys JV Team Divison 2 | Girls JV Results | Girls JV Team Overall | Girls JV Team Division 1 | Girls JV Team Divison 2 ]

Boys Team Division 1


                     *********** TEAM SCORE **********
  1. Falmouth            
            5    6    8   11   14  (19) (21) =    44
         Bryce Murdick, Spencer Brown, Jay Lesser, Josh Simensky, Sean Soucy,
         Azad Jalali, Scott Lambert
  2. Cape Elizabeth      
            2    3   13   15   29  (39)      =    62
         Liam Simpson, Peter Doane, Guerette Justin, Julian Pelzer, Trevor
         Ewald, Zach Hillman
  3. YORK                
            7   10   16   17   24  (28) (30) =    74
         NICK EATON, ALEC JORDAN, KYLE MORRISON, JOE VOGEL, MASON FINITZ, HENRY
         O?SHAUGHNESS, EVAN HULTSTROM
  4. Freeport            
            9   12   18   20   23  (32) (33) =    82
         Abrin Berkemeyer, Mark Donahue, Mason Cyr, Zach Merrill, Chris West,
         Austin Williams, Tyler Frey
  5. Greely              
            1   22   25   26   35  (36) (41) =   109
         Nate Madeira, Ian Byron, Ryan Morrison, Troy Cochrane, Ryder White,
         Dan Ray, Connor Rog
  6. GNG                 
            4   27   34   40   42  (45) (46) =   147
         Will Shafer, Austin Cross, Lucas Nickerson, Gabe Coleman, Nick
         Cavanaugh, Ben Garcia, Dan Rowe
  7. Poland              
           37   38   43   48   51  (52)      =   217
         Dakota Wyne, Tyler Hemond, Coady Lagasse, Jeremy Sampson, Jeremy Doane,
         Robbie Cleaves
  8. Lake Region         
           31   44   47   49   50            =   221
         Mark MacDougall, Kyle DeSouza, Mason Kluge-Edward, James McCann,
         Benjamin Roy





My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News