Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Maine Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

WMC League Meet 1

Gorham, ME, January 6, 2012

[Results Wells, LR, Fry, Pol, Traip, NYA, Cape | Teams Scores | Teams Scores ]

Results Gre, Hyde, Falm, York, Yarm, GNG & Fre

 WMC: Gre, Hyde, Falm, York, Yarm, GNG & Fre

   Girls & Boys



Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/6/2012 11:33 PM
              WESTERN MAINE CONFERENCE INDOOR TRACK - 1/6/2012                
                                     USM                                      
                                   Results                                    

Girls 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
 1 Cutshall, Charlotte          Falmouth                7.90       7.90   1  10   
 2 Martin, Brennah              Greely                  8.15       7.94   1   8   
 3 Seitz, Maggie                Falmouth                8.13       8.11   1   6   
 4 Alexander, Marysa            Falmouth                8.10       8.31   1   4   
 5 Panteleos, Sarah             York                    8.42       8.33   1   2   
 6 Coyne, Mary                  Yarmouth                           8.47   3   1   
 7 O'Neil, Katie                Freeport                           8.52   2 
 7 Piwowarski, Sara             Greely                             8.52   3 
 9 Keefe, Cameron               Greely                             8.55   5 
10 Morang, Emily                Freeport                           8.62   5 
11 Dietrich, Lexi               Freeport                           8.74   4 
12 Bartholomew, Emma            Falmouth                8.83       8.82   1 
13 Overhaug, Katie              Yarmouth                           8.85   4 
14 Schaffer, Anna               Gnghs                   8.62       8.88   1 
15 Lambert, Mia                 Greely                             8.98   5 
16 Wetzel, Lucy                 Greely                             8.99   3 
17 McMonagle, Sophia            Greely                             9.04   4 
18 Sparks, Danielle             York                               9.06   4 
19 Nicolaou, Katie              Greely                             9.10   3 
20 LaCouture, Cia               York                               9.17   4 
20 Ferland, Abby                York                    9.05       9.17   2 
22 Margerison, Heather          Freeport                8.84       9.20   2 
23 Boulos, Jamie                Gnghs                              9.25   4 
24 Pryzant, Jane                Falmouth                9.00       9.31   2 
25 Mann, Jessica                Gnghs                   9.03       9.36   2 
26 Nolin, Mikela                Greely                             9.42   5 
27 Kluger, Rebecca              Falmouth                9.20       9.45   2 
28 Nav-Young, Alex              York                               9.52   5 
29 Brown, Lee                   Freeport                           9.53   3 
30 Stansfield, Molly            Gnghs                   9.43       9.54   1 
31 Buhelt, Courtney             Falmouth                9.78       9.86   3 
32 Mundhenk, Lydia              Falmouth                9.00       9.97   2 
33 Philbrook, Alyson            York                              10.39   4 
34 Dyhrberg, Caroline           Falmouth                9.30      10.61   2 
35 Hanson, Emily                Gnghs                             10.63   4 
36 Greaves, Sheena              Falmouth               10.00      10.99   3 
37 Targett, Jenna               Gnghs                             11.04   5 
38 Knapp, Anna                  Gnghs                             13.60   5 

Girls 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Keisman, Hannah              Greely                 28.50      28.33   1  10   
 2 Martin, Brennah              Greely                 29.90      29.35   1   8   
 3 Coyne, Mary                  Yarmouth                          30.11   7   6   
 4 Baranowski, Olivia           Falmouth               32.59      30.12   2   4   
 5 O'Neil, Katie                Freeport                          30.16   7   2   
 6 Alexander, Marysa            Falmouth               30.50      30.45   1   1   
 7 Cutshall, Charlotte          Falmouth               28.67      30.46   1 
 8 Cattell, Elizabeth           Falmouth               30.00      31.00   1 
 9 McKeon, Caroline             Falmouth               32.00      32.25   2 
10 Morang, Emily                Freeport                          32.40   6 
11 McBrady, Erin                Falmouth               31.66      32.59   2 
11 Wetzel, Lucy                 Greely                            32.59   7 
13 Conrad, Jade                 Falmouth               31.97      32.70   2 
14 Piasio, Meaghan              Falmouth               32.83      32.91   3 
15 Nicolaou, Katie              Greely                            32.98   7 
16 Daggett, Lily                Yarmouth                          33.10   7 
17 Bartholomew, Emma            Falmouth               31.50      33.13   2 
18 Janelle, Hailey              Falmouth               35.00      33.20   4 
19 Bubar, Olivia                Freeport               33.09      33.71   3 
20 Boulos, Jamie                Gnghs                             33.81   5 
21 Pryzant, Jane                Falmouth               33.00      34.04   3 
22 Stigman, Alexa               Gnghs                             34.22   6 
23 Kluger, Rebecca              Falmouth               36.00      34.24   4 
24 Nolin, Mikela                Greely                            34.43   6 
25 Margerison, Heather          Freeport               32.71      34.44   2 
26 Jutras, Ally                 York                   37.80      34.89   5 
27 Ferland, Abby                York                   34.41      35.13   3 
28 Brown, Lee                   Freeport                          35.42   6 
29 Ford, Marissa                York                              37.08   5 
30 Mann, Jessica                Gnghs                  34.03      37.23   3 
31 Buhelt, Courtney             Falmouth               35.94      37.26   4 
32 Nav-Young, Alex              York                   40.80      38.06   5 
33 Coughlin, Hayley             Falmouth               35.00      39.67   4 
34 Greaves, Sheena              Falmouth               41.41      41.67   5 
-- Wang, Xi                     Hyde                             X36.42   4 

Girls 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Keefe, Cameron               Greely               1:08.00    1:05.88   1  10   
 2 Seitz, Maggie                Falmouth             1:06.07    1:08.41   1   8   
 3 Cattell, Elizabeth           Falmouth             1:10.00    1:08.90   1   6   
 4 McKeon, Caroline             Falmouth             1:14.00    1:09.88   1   4   
 5 Martin, Carlie               York                 1:08.68    1:10.95   1   2   
 6 Lambert, Mia                 Greely                          1:11.54   3   1   
 7 Clarke, Fiona                Yarmouth                        1:12.39   2 
 8 Bubar, Olivia                Freeport             1:10.56    1:12.72   1 
 9 Walsh, Molly                 Yarmouth                        1:13.32   3 
10 Jutras, Ally                 York                            1:17.91   2 
11 Janelle, Hailey              Falmouth             1:15.00    1:21.95   2 
12 Mundhenk, Lydia              Falmouth             1:16.00    1:28.31   2 
13 Coughlin, Hayley             Falmouth             1:20.00    1:36.95   2 
-- Wang, Xi                     Hyde                           X1:23.38   3 

Girls 55 Meter Hurdles JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Keisman, Hannah              Greely                  9.90      10.33   1  10   
 2 Martin, Carlie               York                   10.66      10.37   1   8   
 3 Baranowski, Olivia           Falmouth                          10.62   2   6   
 4 Walsh, Molly                 Yarmouth                          10.91   1   4   
 5 Saunders, Emily              Greely                            10.98   1   2   
 6 Conrad, Jade                 Falmouth               10.76      11.38   1   1   
 7 Stigman, Alexa               Gnghs                             11.68   1 
 8 Clarke, Fiona                Yarmouth                          12.12   2 
 9 Tynes, Erica                 Gnghs                             13.64   2 

Girls 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         1:51.50    2:02.01   10   
 2 Greely High School  'A'                                      2:06.34    8   
 3 York High School  'A'                             1:57.41    2:10.23    6   
 4 Freeport High School  'A'                         1:57.06    2:10.55    4   
 5 Yarmouth High School  'A'                                    2:11.01    2   
-- Gray New Gloucester  'A'                          2:01.59        DNF  

Girls High Jump JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Saunders, Emily              Greely               4-06.00    4-08.00   10   
 2 Piasio, Meaghan              Falmouth             4-00.00    4-04.00    8   
 3 Piwowarski, Sara             Greely               4-04.00   J4-04.00    6   
 4 McBrady, Erin                Falmouth             4-02.00    4-02.00    4   
-- Carver, Amanda               Falmouth             3-10.00         NH  
-- McMonagle, Sophia            Greely               3-10.00         NH  

Girls Shot Put JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Dyhrberg, Kiersten           Falmouth                       23-07.50   10   
 2 Stansfield, Molly            Gnghs               22-05.75   22-09.25    8   
 3 Howard, Hope                 Greely              19-01.00   22-07.00    6   
 4 Dietrich, Lexi               Freeport                       21-10.50    4   
 5 Overhaug, Katie              Yarmouth                       21-03.00    2   
 6 Knapp, Anna                  Gnghs                          20-02.25    1   
 7 Hanson, Emily                Gnghs                          17-09.75  
 8 Dyhrberg, Caroline           Falmouth            14-06.00   13-07.00  

Girls 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Peterson, Amanda             Gnghs                   7.50       7.81   1  10   
 2 Lomasney, Ashley             York                    8.04       7.97   1   8   
 3 Thomas, Libby                Greely                  8.25       8.09   2   6   
 4 Ingraham, Sarah              Greely                  8.24       8.10   1   4   
 5 Roney, Abby                  Freeport                8.27       8.11   2   2   
 6 Spencer, Shelby              York                    8.28       8.12   2   1   
 7 Bando, Alexa                 York                    8.13       8.14   1 
 8 Mitiguy, Julia               Greely                  8.00       8.36   1 
 9 McKersie, Kathleen           Greely                  8.57       8.40   2 
10 Sparks, Sarah                Falmouth                8.20       8.43   1 
11 Scott, Julie                 Gnghs                   8.19       8.44   1 
12 Spencer, Haley               York                    8.53       8.46   2 
13 Estes, Robyn                 Greely                             8.47   4 
14 Labrecque, Kristen           Gnghs                   8.13       8.58   1 
15 Davies, Jocelyn              Yarmouth                           8.66   3 
16 Daggett, Susannah            Yarmouth                           8.68   3 
17 Hutchinson, Ashley           Gnghs                              8.70   4 
18 Andle, Zoe                   Falmouth                9.61       8.76   4 
19 Boynton, Megan               Greely                  8.74       8.77   2 
20 Fiorentino, Elizabeth        York                               8.78   4 
21 Decker, Megan                Yarmouth                           8.87   3 
22 Merrill, Ali                 Yarmouth                           8.88   3 
23 Morris, Gabriella            Greely                             9.12   4 
24 Barry, Deanna                Greely                             9.14   4 
25 Pellerin, Sydney             Yarmouth                           9.31   4 
26 Ordway, Abby                 Gnghs                   9.02       9.36   2 
27 Granger, Aeleah              Gnghs                   9.43       9.41   3 
28 Costello, Sara               Yarmouth                           9.67   3 
29 Herrick, Holly               Gnghs                              9.72   4 
30 Hutchinson, Katie            Gnghs                   9.76       9.88   3 

Girls 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Peterson, Amanda             Gnghs                  26.88      28.55   1  10   
 2 Parolin, Audrey              Greely                 28.50      29.07   1   8   
 3 Rand, Emily                  Falmouth               29.20      29.32   1   6   
 4 Mitiguy, Julia               Greely                 28.50      29.36   1   4   
 5 Thomas, Libby                Greely                 29.00      29.39   1   2   
 6 Sparks, Sarah                Falmouth               28.94      29.77   1   1   
 7 Bonnevie, Abby               Greely                            30.32   6 
 8 Roney, Abby                  Freeport               29.70      30.36   2 
 9 Kelly, Caitlin               York                   29.72      30.45   2 
10 Horne, Nevada                Falmouth               30.62      30.94   3 
11 McKersie, Kathleen           Greely                            30.95   5 
12 Ingraham, Sarah              Greely                            31.03   6 
13 Scott, Julie                 Gnghs                  31.17      31.35   3 
14 Merrill, Ali                 Yarmouth                          31.41   6 
15 Labrecque, Kristen           Gnghs                  31.35      31.44   3 
16 Morris, Nicole               Falmouth               30.90      31.54   3 
17 Decker, Megan                Yarmouth                          31.72   6 
18 Curato, Emily                Greely                            31.87   4 
19 Darrow, Cassie               Falmouth               29.50      31.88   2 
20 Daggett, Susannah            Yarmouth                          31.98   5 
21 Ricardi, Sandra              Gnghs                  31.60      32.02   3 
22 Smith, Megan                 Yarmouth                          32.13   6 
23 Boynton, Megan               Greely                            32.51   6 
24 Fitzpatrick, Shannon         Greely                            32.96   5 
25 Morris, Gabriella            Greely                            33.03   5 
26 Hutchinson, Ashley           Gnghs                             33.18   4 
27 Ascanio, Jamie               Falmouth               33.44      34.03   4 
28 Goulette, Renee              Falmouth               33.20      34.80   4 
29 Costello, Sara               Yarmouth                          35.17   5 
30 Herrick, Holly               Gnghs                             35.33   5 
31 Granger, Aeleah              Gnghs                  34.70      35.42   4 
-- Cercos, Maria Dextra         Hyde                   30.60     X30.69   2 
-- Preece, Madeline             Hyde                   33.90     X32.75   4 

Girls 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Wilson, Jessica              Greely               1:04.00    1:03.57   1  10   
 2 Mannette, Jena               Falmouth             1:04.07    1:06.29   1   8   
 3 Jacques, Melissa             Greely               1:05.00    1:08.33   1   6   
 4 Darrow, Cassie               Falmouth             1:08.00    1:08.83   1   4   
 5 Audet, Liz                   Gnghs                1:12.74    1:12.88   2   2   
 6 Darnell, Taylor              Gnghs                           1:14.36   2   1   
 7 Andle, Zoe                   Falmouth             1:08.73    1:14.69   1 
-- Preece, Madeline             Hyde                 1:15.00   X1:10.89   2 

Girls 55 Meter Hurdles SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Fitzpatrick, Molly           Greely                  9.76       9.70   1  10   
 2 Parolin, Audrey              Greely                 10.16       9.74   1   8   
 3 Sawyer, Kaley                Greely                 10.05       9.88   1   6   
 4 Spencer, Shelby              York                   10.45       9.91   1   4   
 5 Kelly, Caitlin               York                   10.30      10.21   1   2   
 6 Morris, Nicole               Falmouth               10.79      10.92   2   1   
 7 Estes, Robyn                 Greely                 10.69      10.96   2 
 8 Bando, Alexa                 York                   10.23      10.98   1 
 9 Horne, Nevada                Falmouth               10.51      11.09   1 
10 Fitzpatrick, Shannon         Greely                 11.93      11.12   2 
11 Oberg, Nina                  Greely                            11.79   2 
12 Lyden, Cora                  Greely                            11.85   2 
13 Saunders, Kelsey             Greely                            16.15   2 
-- Cercos, Maria Dextra         Hyde                    9.90     X10.76   1 

Girls 4x200 Meter Relay SR DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Greely High School  'A'                                      1:56.15   10   
 2 York High School  'A'                             1:57.41    1:57.87    8   
 3 Falmouth High School  'A'                         1:51.50    1:57.93    6   
 4 Gray New Gloucester  'A'                          2:01.59    2:00.92    4   
 5 Yarmouth High School  'A'                                    2:09.17    2   
-- Hyde School  'A'                                            X2:24.87  

Girls High Jump SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Saunders, Kelsey             Greely               4-08.00    4-10.00   10   
 2 Sawyer, Kaley                Greely               4-08.00   J4-10.00    8   
 3 Lomasney, Ashley             York                 5-00.00    4-08.00    6   
 4 Davies, Jocelyn              Yarmouth                        4-06.00    4   
-- Goulette, Renee              Falmouth             3-10.00         NH  

Girls Shot Put SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Storey, Cassidy              Greely              33-04.00   33-06.75   10   
 2 Steinberg, Lindsay           Greely              32-04.00   30-00.25    8   
 3 Fellows, Catherine           Greely              31-03.00   29-08.75    6   
 4 Williams, Whitney            Greely              24-05.00   24-03.50    4   
 5 Hutchinson, Katie            Gnghs               24-10.75   24-02.50    2   
 6 Thurlow, Kayla               Freeport                       23-11.25    1   
 7 Ordway, Abby                 Gnghs               23-02.00   22-04.75  

Girls 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Fitch, Sarah                 Greely                          2:38.13   10   
 2 Richardson, Alyssa           Freeport                        2:44.94    8   
 3 Nalamalapu, Denali           Falmouth             2:41.27    2:45.93    6   
 4 Paris, Molly                 Falmouth             2:47.00    2:46.26    4   
 5 Simmons, Hayley              Falmouth             2:44.83    2:50.33    2   
 6 Tewksbury, Sarah             York                 2:49.60    2:51.67    1   
 7 Maine, Julia                 Greely                          2:51.91  
 8 Pellerin, Sydney             Yarmouth                        2:52.00  
 9 Boutin, Nina                 York                 2:45.00    2:57.05  
10 Mason, Emily                 Greely                          2:58.21  
11 Ezzio, Sarah                 Greely                          2:58.59  
12 Weigel, Erica                York                 2:50.80    3:05.23  
13 Bozzuto, Breanna             Gnghs                2:59.87    3:10.43  
14 Rogers, Brittany             Greely                          3:17.27  
15 Labbe, Meaghan               Greely                          3:27.83  
16 Will, Hannah                 York                            3:28.31  
17 Bychock, Emma                York                            3:28.36  
-- Corley, Erika                Hyde                           X3:26.92  

Girls 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Sandreuter, Kirstin          Greely               5:50.00    5:12.70   10   
 2 Roberts, Madeline            Falmouth             5:53.23    5:46.87    8   
 3 Mason, Emily                 Greely               6:09.89    6:05.53    6   
 4 Richardson, Alyssa           Freeport                        6:11.44    4   
 5 Maclean, Makala              Gnghs                           6:34.72    2   
 6 Ring, Olivia                 Falmouth             6:20.00    6:34.88    1   
 7 Weigel, Erica                York                 6:33.52    6:41.02  
 8 Tewksbury, Sarah             York                            6:58.02  
 9 Thurlow, Kayla               Freeport                        7:16.36  
10 Larson, Lydia                Gnghs                7:05.73    7:27.45  
11 Harper, Jasmine              Gnghs                6:57.62    7:31.91  
12 Bychock, Emma                York                            7:43.27  
13 Ford, Marissa                York                            7:46.54  
14 Stash, Alex                  Gnghs                           7:55.89  
-- Corley, Erika                Hyde                           X7:18.34  

Girls 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Roberts, Madeline            Falmouth            12:31.22   12:22.69   10   
 2 Boutin, Nina                 York                13:26.96   13:49.66    8   
 3 Ezzio, Sarah                 Greely                         14:05.77    6   
 4 Guerra, Maria                Falmouth            13:45.00   14:19.68    4   
 5 Larson, Lydia                Gnghs               16:41.67   15:20.70    2   
 6 Harper, Jasmine              Gnghs               15:55.77   16:41.74    1   
 7 Kiyanitsa, Sophia            Gnghs                          17:13.45  
 8 Stash, Alex                  Gnghs                          17:26.85  
-- Maclean, Makala              Gnghs                               DNF  
-- Maine, Julia                 Greely                              DNF  

Girls 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         9:56.98   11:21.99   10   
 2 Gray New Gloucester  'A'                         12:24.69   12:42.26    8   
 3 York High School  'A'                            10:14.89   12:58.72    6   

Girls Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Bonnevie, Abby               Greely               8-00.00    8-09.00   10   
 2 Curato, Emily                Greely               8-00.00    7-06.00    8   
 3 Barry, Deanna                Greely               7-00.00    7-00.00    5   
 3 Smith, Megan                 Yarmouth                        7-00.00    5   
 5 Oberg, Nina                  Greely               6-06.00   J7-00.00    2   
 6 Lyden, Cora                  Greely               6-06.00    6-06.00    1   
 7 Harlow, Emily                Gnghs                6-06.00   J6-06.00  
-- Wetzel, Lucy                 Greely                               NH  
-- McMonagle, Helena            Greely                               NH  
-- Daggett, Lily                Yarmouth                             NH  
-- McMonagle, Sophia            Greely                               NH  

Girls Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Ingraham, Sarah              Greely              15-01.75   15-00.00   10   
 2 Fitzpatrick, Molly           Greely              14-09.75   14-09.00    8   
 3 Ricardi, Sandra              Gnghs               14-11.75   14-08.25    6   
 4 Panteleos, Sarah             York                14-08.50   14-04.00    4   
 5 O'Neil, Katie                Freeport                       13-11.75    2   
 6 McKersie, Kathleen           Greely              13-10.50   13-09.50    1   
 7 Seitz, Maggie                Falmouth            14-05.00   13-06.75  
 8 Martin, Brennah              Greely              12-01.00   13-05.75  
 9 Cercos, Maria Dextra         Hyde                13-00.00   13-03.00  
10 Darnell, Taylor              Gnghs                          13-01.50  
11 Mitiguy, Julia               Greely                         13-01.00  
12 Thomas, Libby                Greely              12-05.50   12-11.25  
13 Rand, Emily                  Falmouth            13-10.75   12-09.25  
14 Kelly, Caitlin               York                14-01.50   12-06.50  
15 Roney, Abby                  Freeport            11-10.25   12-06.00  
16 McBrady, Erin                Falmouth            12-09.50   12-05.50  
17 Hanson, Emily                Gnghs                          12-05.00  
18 Bando, Alexa                 York                12-00.75   12-02.00  
19 Fiorentino, Elizabeth        York                13-04.00   11-11.50  
20 Nicolaou, Katie              Greely                         11-07.50  
21 Hutchinson, Ashley           Gnghs                          11-06.75  
22 Spencer, Haley               York                14-00.75   11-03.00  
23 Bozzuto, Breanna             Gnghs               12-05.50   11-02.50  
24 Preece, Madeline             Hyde                11-08.00   10-10.75  
25 Ascanio, Jamie               Falmouth            12-05.00   10-09.50  
26 Carver, Amanda               Falmouth            11-00.25   10-08.50  
27 Ferland, Abby                York                10-02.50   10-07.00  
28 Will, Hannah                 York                           10-06.00  
29 Nav-Young, Alex              York                           10-04.50  
30 Bubar, Olivia                Freeport                       10-03.25  
31 Daggett, Susannah            Yarmouth                       10-00.25  
32 Philbrook, Alyson            York                            9-08.50  
33 Targett, Jenna               Gnghs                           7-07.50  
-- Audet, Liz                   Gnghs               10-06.00       FOUL  
-- LaCouture, Cia               York                               FOUL  
-- Sparks, Danielle             York                               FOUL  

Girls Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Keisman, Hannah              Greely              31-06.75   32-05.75   10   
 2 Sawyer, Kaley                Greely              32-07.00   31-09.50    8   
 3 Fitzpatrick, Molly           Greely              31-03.25   31-09.00    6   
 4 Spencer, Shelby              York                31-05.25   31-04.75    4   
 5 Fiorentino, Elizabeth        York                30-09.50   30-00.00    2   
 6 Audet, Liz                   Gnghs               28-11.75   29-09.50    1   
 7 Panteleos, Sarah             York                30-01.75   29-03.75  
 8 Spencer, Haley               York                29-04.50   29-01.50  
 9 Rand, Emily                  Falmouth            29-10.00   28-04.00  
10 Sparks, Sarah                Falmouth            27-10.00   27-05.00  
11 Baranowski, Olivia           Falmouth                       27-03.75  
12 Morris, Gabriella            Greely              27-05.50   26-04.25  
13 Dietrich, Lexi               Freeport                       26-03.50  
14 Bozzuto, Breanna             Gnghs                          26-02.00  
15 Harlow, Emily                Gnghs               25-11.00   25-09.50  
16 Hersom, Katie                Gnghs                          25-05.00  
17 LaCouture, Cia               York                           22-08.00  
18 Sparks, Danielle             York                           22-04.50  
19 Philbrook, Alyson            York                           20-06.00  
20 Will, Hannah                 York                           20-04.00  

Boys 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Kelly, Sean                  York                    7.14       7.30   1  10   
 2 Ferrar, James                Greely                  7.49       7.39   1   7   
 2 Griffin, Devin               Gnghs                              7.39   6   7   
 4 Beatty, John                 Yarmouth                           7.47   6   4   
 5 Wulbrecht, Mike              Falmouth                7.75       7.55   1   2   
 6 Espling, Scott               Gnghs                   7.72       7.73   1   1   
 7 Rickerich, Sam               York                    8.22       7.76   2 
 8 Lawlor, Jack                 York                               7.77   4 
 9 Steinbock, Sam               Yarmouth                           7.81   4 
10 McCarthy, Spencer            Greely                             7.85   3 
10 Corbett, Tucker              York                               7.85   6 
12 Richards, Phil               Yarmouth                           7.86   2 
13 Pidgeon, Jordan              York                               7.91   5 
14 Marstaller, Braden           Freeport                8.08       7.93   1 
14 Ruest, Tony                  York                               7.93   3 
16 Carney, Brandan              York                               8.01   3 
16 Kelley, Brad                 York                               8.01   4 
18 Taylor, Brian                Falmouth                8.00       8.06   1 
19 Oliva, Joe                   Yarmouth                           8.07   4 
20 Cameron, Connor              Freeport                           8.13   4 
21 Spaulding, Luke              Freeport                8.62       8.22   2 
22 Oliva, Henry                 Yarmouth                           8.24   3 
22 Hicks, Tyler                 Gnghs                   8.60       8.24   2 
24 Brockelman, Todd             York                    8.45       8.25   2 
25 Fitzgerald, Andrew           York                               8.32   4 
26 Carr, Kevin                  York                               8.40   5 
27 Horigan, Sean                York                    9.07       8.47   2 
28 Lunn, Evan                   Gnghs                              8.48   5 
29 Watson, Nate                 Falmouth                9.16       8.49   2 
30 Ray, Ben                     Greely                             8.52   5 
31 Shi, Darren                  Yarmouth                           8.77   5 
32 Arsenault, Connor            York                    8.91       8.79   2 
32 Schuessler, Crewe            York                               8.79   3 
34 Albert, Joe                  York                               8.84   3 
35 Francis, Matthew             Freeport                           8.94   4 
36 Wong, Brandon                York                               9.03   5 
37 Britton, Jack                Falmouth                8.20       9.20   1 
38 Lauerson, Lars               York                               9.26   3 
39 Woolverton, Matt             Greely                            10.02   5 
40 Buck, Brandon                Gnghs                             11.08   1 
41 Knight, Mark                 York                              11.43   4 
-- Thompson, Quincy             Lisbon                            X7.43   3 

Boys 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Stivers, Harrison            Freeport               24.77      24.94   1  10   
 2 Smith, Chandler              Yarmouth                          26.00   7   8   
 3 Kelly, Sean                  York                   24.80      26.22   1   6   
 4 Wulbrecht, Mike              Falmouth               28.74      27.01   2   4   
 5 Swerdlow, Jeremy             Falmouth               27.73      27.23   1   2   
 6 Lawlor, Jack                 York                   30.80      27.90   4   1   
 7 Carr, Chance                 Greely                            27.93   5 
 8 Pidgeon, Jordan              York                   32.40      27.99   4 
 9 Steinbock, Sam               Yarmouth                          28.23   6 
10 Rickerich, Sam               York                   28.10      28.26   1 
11 Oliva, Henry                 Yarmouth                          28.36   8 
12 Taylor, Brian                Falmouth               29.00      28.41   2 
13 Wegener, James               Falmouth               27.74      28.46   1 
14 Yoon, Brian                  Falmouth               30.60      28.72   4 
15 Kelley, Brad                 York                   33.40      28.79   5 
16 Santoro, Austin              York                   28.53      29.01   2 
17 Oliva, Joe                   Yarmouth                          29.09   8 
18 Amidon, Colin                York                   28.60      29.14   2 
19 Marstaller, Braden           Freeport               27.70      29.16   1 
20 Ruest, Tony                  York                   28.70      29.19   2 
21 Spaulding, Luke              Freeport               30.00      29.39   3 
22 Wallace, Ben                 York                   30.52      29.44   4 
22 Cameron, Connor              Freeport                          29.44   5 
24 Davila, Cristian             York                   29.70      29.52   3 
25 Moulton, Nick                York                   29.00      29.85   2 
26 Lunn, Evan                   Gnghs                             30.03   6 
27 Ford, Christian              Falmouth               34.00      30.08   5 
28 Scontras, Ted                York                   29.10      30.11   3 
29 Strozewski, Zac              Freeport                          30.26   7 
30 Albert, Joe                  York                              30.72   6 
31 Hicks, Tyler                 Gnghs                             30.74   7 
32 Watson, Nate                 Falmouth               33.75      30.78   5 
33 Ray, Ben                     Greely                            31.00   6 
34 Bacall, Parker               Greely                            31.18   6 
35 Piazza, Matt                 York                              31.48   6 
36 Britton, Jack                Falmouth               29.50      31.69   3 
37 Francis, Matthew             Freeport                          31.97   8 
38 Schuessler, Crewe            York                   32.80      32.44   4 
39 Arsenault, Connor            York                   29.80      32.57   3 
40 Henricksen, Hunter           York                   29.30      32.80   3 
41 Reed, Sam                    Falmouth               35.00      35.03   5 
42 Woolverton, Matt             Greely                            36.74   7 
-- Thompson, Quincy             Lisbon                           X26.67   8 

Boys 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Stivers, Harrison            Freeport               53.60      54.56   1  10   
 2 Beatty, John                 Yarmouth                          57.51   3   8   
 3 Corbett, Tucker              York                 1:00.20      57.78   1   6   
 4 Cannata, Dan                 York                 1:00.56      58.48   1   4   
 5 Smith, Chandler              Yarmouth                          58.95   4   2   
 6 Briggs, Adam                 York                 1:01.10      58.96   1   1   
 7 Taylor, Weston               Greely                            59.33   3 
 8 Swerdlow, Jeremy             Falmouth             1:03.11      59.63   1 
 9 Griffin, Devin               Gnghs                           1:00.56   3 
10 O'Connor, Christian          York                            1:06.22   4 
11 Jackson, Will                Greely                          1:07.02   4 
12 Amidon, Colin                York                 1:04.00    1:07.28   2 
13 Schuessler, Crewe            York                            1:09.91   3 
14 Scontras, Ted                York                 1:09.60    1:10.73   2 
15 Giffen, Graham               York                 1:12.00    1:11.98   2 
16 Reed, Sam                    Falmouth             1:16.00    1:18.94   2 
-- Palola-Harriman, Griffin     Hyde                 1:02.50   X1:02.11   1 
-- Philipipoussis, Alexi        Hyde                 1:03.50   X1:03.53   2 
-- Liu, Yilong                  Hyde                 1:10.00   X1:11.36   2 

Boys 55 Meter Hurdles JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Briggs, Adam                 York                   10.63       9.52   1  10   
 2 Cannata, Dan                 York                   10.19       9.88   1   8   
 3 Wegener, James               Falmouth               10.00      10.08   1   6   
 4 Carr, Chance                 Greely                            10.36   1   4   
 5 Horigan, Sean                York                   11.14      10.39   1   2   
 6 Giffen, Graham               York                              10.41   1   1   
 7 Gardner, Adam                Falmouth               10.00      11.05   1 
 8 Jackson, Will                Greely                            11.06   2 
 9 Vigue, Ben                   Yarmouth                          11.26   2 
10 Bacall, Parker               Greely                            12.48   2 

Boys 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 York High School  'A'                             1:37.38    1:46.49   10   
 2 Greely High School  'A'                                      1:48.90    8   
 3 Falmouth High School  'A'                         1:34.32    1:49.51    6   
 4 Yarmouth High School  'A'                                    1:51.15    4   
 5 Freeport High School  'A'                         1:43.20    1:52.12    2   
 6 Gray New Gloucester  'A'                          1:41.58    1:59.99    1   

Boys High Jump JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Pidgeon, Jordan              York                            5-02.00   10   
 2 Carney, Brandan              York                            5-00.00    8   
 3 Moulton, Nick                York                            4-10.00    6   
 4 Swerdlow, Jeremy             Falmouth             4-08.00   J4-10.00    3   
 4 O'Connor, Christian          York                 5-00.00   J4-10.00    3   
 6 Henricksen, Hunter           York                            4-08.00    1   
-- Rickerich, Sam               York                 4-06.00         NH  
-- Ford, Christian              Falmouth                             NH  
-- Lauerson, Lars               York                                 NH  

Boys Shot Put JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Ferrar, James                Greely              41-01.00   38-09.25   10   
 2 Hicks, Tyler                 Gnghs               30-03.00   36-05.50    8   
 3 McCarthy, Spencer            Greely              33-09.00   33-11.25    6   
 4 Shi, Darren                  Yarmouth                       32-07.50    4   
 5 Arsenault, Connor            York                30-02.00   29-10.50    2   
 6 Santoro, Austin              York                29-07.00   27-09.50    1   
 7 Richards, Phil               Yarmouth                       26-02.00  
 8 O'Shaughnessy, Charlie       York                27-03.00   25-06.25  
 9 Buck, Brandon                Gnghs                          24-11.75  
10 Lawlor, Jack                 York                           24-04.75  
11 Oliva, Joe                   Yarmouth                       24-03.50  
12 LaPoint, Brandon             Gnghs                          22-08.75  
13 Wong, Brandon                York                           21-10.50  
14 Knight, Mark                 York                           21-10.25  
15 Lauerson, Lars               York                           21-02.00  
-- Philipipoussis, Alexi        Hyde                23-00.00  X25-07.75  

Boys 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Leeman, Mike                 Greely                  6.98       6.90   1  10   
 2 Buhelt, Jacob                Falmouth                6.86       6.96   1   8   
 3 Caswell, Mike                Falmouth                7.10       7.10   1   6   
 4 Miklovich, Sam               Gnghs                   7.04       7.11   1   4   
 5 Greenleaf, Josh              Gnghs                   7.18       7.13   1   2   
 6 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth                7.16       7.16   1   1   
 7 Isaacson, Jacob              Greely                  7.34       7.17   2 
 7 Davis, Lucas                 Yarmouth                           7.17   4 
 9 Carr, Hudson                 Falmouth                7.37       7.18   2 
10 Overhaug, Anders             Yarmouth                           7.19   4 
11 Ricker, Matt                 Greely                  7.28       7.21   2 
12 Bald, Zach                   York                    7.47       7.24   2 
13 Greene, Zach                 Freeport                7.44       7.29   2 
14 Greenleaf, Jon               Gnghs                   7.14       7.30   1 
15 Fortier, Thomas              Falmouth                7.60       7.31   2 
16 Murry, Andrew                Falmouth                7.36       7.38   2 
17 Williams, Sawyer             Freeport                           7.57   5 
18 Cyr, Ethan                   Yarmouth                           7.59   4 
19 Knighton, Jared              Freeport                           7.63   5 
20 LaMagna, Luke                Freeport                           7.64   6 
21 Erving, Dennis               Yarmouth                           7.66   5 
22 Bucklin, Will                Falmouth                8.00       7.80   3 
23 Currier, Gabe                Freeport                           7.83   5 
24 Richards, Jake               Gnghs                   7.81       7.89   3 
25 Chapman, Aaron               Gnghs                              7.91   5 
26 Edes, Ryan                   Greely                             7.96   6 
27 Storey, Eric                 Greely                             7.97   6 
28 Archambault, Joe             Gnghs                   8.01       8.20   3 
29 Segalla, Brian               York                    8.52       8.28   3 
30 Moran, Evan                  Gnghs                   8.24       8.60   3 
31 Foley, Markus                Falmouth                8.30       8.62   3 
32 McAleer, Ryan                Yarmouth                           8.84   4 
33 Bennett, Alen                Gnghs                   9.38       9.02   4 
34 Ryan, Will                   Falmouth                           9.23   5 
35 Nipper, Myles                Gnghs                              9.72   5 
36 Preston, Sam                 York                    9.52       9.94   4 
37 Worcester, Nick              Yarmouth                          10.05   6 
38 Fortin, Justin               Gnghs                  11.25      10.34   4 
39 Buck, Brandon                Gnghs                  10.92      11.08   4 
-- Grenot, Cassius              Hyde                    7.00      X7.36   1 
-- McManus, John                Hyde                              X7.98   6 

Boys 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Buhelt, Jacob                Falmouth               24.00      24.22   1  10   
 2 Martin, Tyler                York                              24.32   2   8   
 3 Pryzant, Reid                Falmouth               24.98      24.76   1   6   
 4 Brooks, Josh                 York                   24.51      24.84   1   4   
 5 Miklovich, Sam               Gnghs                  24.87      24.90   1   2   
 6 Greene, Zach                 Freeport               24.65      25.07   1   1   
 7 Caswell, Mike                Falmouth               25.90      25.08   2 
 8 Isaacson, Jacob              Greely                 26.00      25.13   3 
 9 Greenleaf, Josh              Gnghs                  25.82      25.16   2 
10 Davis, Lucas                 Yarmouth                          25.39   9 
11 Twohig, Ryan                 York                   24.90      25.40   1 
12 Aicher, Toby                 Falmouth               27.20      25.50   4 
13 Bald, Zach                   York                   25.91      25.51   5 
14 Reid, Tom                    York                              25.52   6 
15 Murry, Andrew                Falmouth               25.20      25.59   2 
16 Carr, Hudson                 Falmouth               25.78      25.77   2 
17 Twohig, Pierce               York                              26.00   6 
18 Greenleaf, Jon               Gnghs                  25.38      26.24   2 
19 Nason, Josh                  Greely                            26.39   8 
19 Solimine, Phil               York                   26.50      26.39   3 
21 Fortier, Thomas              Falmouth               28.04      26.40   5 
22 DerHagopian, Alex            Falmouth               28.00      26.59   4 
23 Dodge, Thomas                Freeport               26.57      26.61   3 
24 Joshi, Shreyas               Falmouth               26.90      26.70   4 
25 Grenot, Cassius              Hyde                   27.00      26.78   4 
26 Knighton, Jared              Freeport                          26.80   6 
27 Hodgdon, Sean                Falmouth               26.41      26.97   3 
28 LaMagna, Luke                Freeport                          27.10   7 
29 Cyr, Ethan                   Yarmouth                          27.14   8 
30 Williams, Sawyer             Freeport                          27.25   7 
31 O'Shaughnessy, Henry         York                              27.53   7 
32 Roukey, Andy                 Falmouth               28.00      27.76   5 
33 Robinson, Will               Falmouth               26.90      28.00   3 
34 Tait, Ian                    Falmouth               27.50      28.06   4 
35 Currier, Gabe                Freeport                          28.17   8 
36 Chapman, Aaron               Gnghs                             28.22   8 
37 Bucklin, Will                Falmouth               29.00      28.26   5 
38 Eklund, Evan                 Falmouth               27.20      28.50   4 
39 Espeaignette, Edward         Gnghs                             28.74   7 
39 Archambault, Joe             Gnghs                  29.04      28.74   6 
41 Pate, Derek                  York                   28.30      28.91   5 
41 McManus, John                Hyde                   33.50      28.91   6 
43 Routh, Duncan                Greely                            29.04   9 
44 Edes, Ryan                   Greely                            29.32   8 
45 Ormond, Chris                Greely                            29.61   7 
46 Pate, Hayden                 York                              31.57   8 
47 St. Denis, Mickey            York                              32.44   9 
48 McAleer, Ryan                Yarmouth                          33.19   9 
49 Preston, Sam                 York                   36.24      36.78   6 

Boys 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Twohig, Pierce               York                              55.75   2  10   
 2 Twohig, Ryan                 York                   53.88      56.07   1   8   
 3 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth               52.30      56.08   1   6   
 4 Bird, Drew                   York                              56.67   2   4   
 5 Sullivan, Patrick            Yarmouth                        1:00.37   2   2   
 6 Kern, Grant                  Greely                          1:00.76   2   1   
 7 Richards, Jake               Gnghs                1:03.12    1:03.64   1 

Boys 55 Meter Hurdles SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Pryzant, Reid                Falmouth                7.96       8.18   1  10   
 2 Reid, Tom                    York                    9.35       8.39   1   8   
 3 Martin, Tyler                York                    8.65       8.40   1   6   
 4 Giffard, Ben                 Greely                             9.32   2   4   
 5 Locke, Elijah                Gnghs                              9.35   2   2   
 6 Bagdon, Josh                 Gnghs                   9.26       9.39   1   1   
 7 Joshi, Shreyas               Falmouth               10.02      10.34   1 
 8 Rowe, Danny                  Gnghs                  10.18      10.61   1 
 9 Rasche, Tom                  York                    9.35      10.90   1 
10 Segalla, Brian               York                   10.70      11.16   1 

Boys 4x200 Meter Relay SR DIVISION
===================================================================================
   School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         1:34.32    1:37.66   1  10   
 2 York High School  'A'                             1:37.38    1:38.39   1   8   
 3 Greely High School  'A'                                      1:40.22   1   6   
 4 York High School  'B'                                        1:41.18   2   4   
 5 Falmouth High School  'B'                                    1:41.36   2   2   
 6 Gray New Gloucester  'A'                          1:41.58    1:41.48   1   1   
 7 Yarmouth High School  'A'                                    1:43.69   1 
 8 York High School  'C'                                        1:44.67   2 
 8 Freeport High School  'A'                         1:43.20    1:44.67   1 
10 Falmouth High School  'C'                                    1:50.71   2 
11 Hyde School  'A'                                             1:51.43   2 
12 Gray New Gloucester  'B'                                     1:56.89   2 

Boys High Jump SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Martin, Tyler                York                 6-02.00    5-10.00   10   
 2 O'Connor, Mike               York                 5-08.00    5-08.00    8   
 3 Roukey, Andy                 Falmouth             5-06.00   J5-08.00    6   
 4 Davis, Lucas                 Yarmouth                       J5-08.00    4   
 5 Reid, Tom                    York                 5-06.00    5-06.00    2   
 6 Leeman, Mike                 Greely                         J5-06.00    1   
 7 Vogel, Joe                   York                 5-06.00    5-02.00  
 7 Pate, Derek                  York                 5-04.00    5-02.00  
 7 Solimine, Phil               York                 5-04.00    5-02.00  
10 Storey, Eric                 Greely               4-10.00    5-00.00  
10 Nason, Josh                  Greely               5-02.00    5-00.00  
10 Williams, Sawyer             Freeport                        5-00.00  
10 Dodge, Thomas                Freeport                        5-00.00  
14 Espeaignette, Edward         Gnghs                           4-10.00  
15 Tait, Ian                    Falmouth                        4-08.00  
15 Ricker, Matt                 Greely               4-10.00    4-08.00  

Boys Shot Put SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Bowen, Colby                 Gnghs                          37-04.50   10   
 2 St. Denis, Mickey            York                37-08.25   35-04.75    8   
 3 Caswell, Mike                Falmouth            35-02.00   34-02.75    6   
 4 Greenleaf, Jon               Gnghs               34-03.75   32-08.25    4   
 5 Ryan, Will                   Falmouth            30-04.50   32-03.25    2   
 6 Preston, Sam                 York                28-04.75   30-04.00    1   
 7 Brown, Sam                   Falmouth            32-04.00   30-03.25  
 8 Wetzel, James                Greely              30-03.00   30-02.50  
 9 Larkins, Will                Freeport            29-01.00   28-07.00  
10 Moran, Evan                  Gnghs                          28-00.25  
11 Brooks, Josh                 York                           26-10.00  
12 Worcester, Nick              Yarmouth                       23-05.75  
13 McAleer, Ryan                Yarmouth                       22-03.25  
14 Bennett, Alen                Gnghs               18-09.00   20-01.00  
15 Fortin, Justin               Gnghs               18-02.25   19-00.00  
-- Mitchell, Riley              Hyde                25-00.00  X25-07.75  

Boys 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Taylor, Nestor               Greely               2:05.00    2:05.32   10   
 2 Jalali, Azad                 Falmouth             2:08.00    2:05.82    8   
 3 Brown, Spencer               Falmouth             2:11.00    2:06.18    6   
 4 Robichaud, Thomas            Yarmouth             2:12.00    2:09.17    4   
 5 Campbell, Liam               Greely               2:06.00    2:10.39    2   
 6 Morrison, Kyle               York                 2:16.00    2:14.96    1   
 7 Vogel, Joe                   York                            2:15.01  
 8 O'Connor, Mike               York                 2:09.10    2:15.57  
 9 LeBlanc, Brandon             York                 2:10.13    2:20.81  
10 Edmonds, Thomas              Falmouth             2:06.49    2:21.85  
11 Vigue, Ben                   Yarmouth                        2:24.39  
12 Stephens, Randall            Gnghs                           2:26.56  
13 Zuckerman, Jonah             Falmouth             2:23.84    2:32.42  
14 White, Ryder                 Greely                          2:32.47  
15 McKenna, Ryan                Greely                          2:33.04  
16 Hapgood, Spencer             York                 2:33.40    2:34.07  
17 Carr, Kevin                  York                            2:34.75  
18 Walker, Will                 Falmouth             2:32.23    2:35.10  
19 Bald, Nate                   York                            2:35.26  
20 Bird, Drew                   York                 2:11.10    2:35.73  
21 Marshall, Danny              Gnghs                           2:36.13  
22 Giles, Mitchell              Gnghs                           2:36.53  
23 McMahon, Tim                 York                 2:45.94    2:40.74  
24 Rowe, Danny                  Gnghs                           2:42.03  
25 Williams, Austin             Freeport             2:43.98    2:42.68  
26 Fitzgerald, Andrew           York                 3:01.67    2:42.81  
27 Frey, Tyler                  Freeport                        2:43.21  
28 Kolodgie, Andy               Yarmouth                        2:43.40  
29 Johnson, Will                Greely                          2:44.42  
30 Sobotka, Bryce               York                 2:50.72    2:44.91  
31 Cartier, Dave                York                 2:47.40    2:44.94  
32 Roy, Jordan                  Freeport             2:44.75    2:45.34  
33 Filias, Greg                 York                 2:43.60    2:48.93  
34 Yauch, Joe                   York                            3:06.33  
35 Moran, Joshua                Gnghs                           3:43.47  
-- Pfosi, Isaac                 Hyde                 2:25.00   X2:25.95  

Boys 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Edmonds, Thomas              Falmouth             4:45.33    4:41.81   10   
 2 Campbell, Liam               Greely               4:47.77    4:41.97    8   
 3 Saucier, Taylor              Freeport             5:00.00    4:42.72    6   
 4 Finitz, Mitchell             York                 4:45.43    4:46.57    4   
 5 Crawford, Wes                Yarmouth             4:43.00    4:52.10    2   
 6 Sandreuter, Stefan           Greely               4:55.89    4:55.96    1   
 7 Morrison, Kyle               York                 4:54.75    4:58.12  
 8 Jordan, Alec                 York                 4:55.95    5:00.00  
 9 Young, Ben                   York                 4:52.72    5:04.75  
10 Cochran, Troy                Greely               5:15.00    5:14.21  
11 Donahue, Mark                Freeport             5:15.00    5:18.67  
12 Ray, Dan                     Greely               5:31.75    5:23.01  
13 O'Shaughnessy, Henry         York                 5:32.52    5:23.42  
14 O'Connor, Christian          York                 5:35.63    5:26.61  
15 Skorapa, Victor              Freeport             5:34.47    5:26.73  
16 Gerken, Sam                  Yarmouth                        5:29.73  
17 Hapgood, Spencer             York                            5:29.94  
18 LeBlanc, Brandon             York                 5:51.26    5:32.67  
19 Fowler, Dylan                Gnghs                5:46.14    5:33.08  
20 White, Ryder                 Greely               5:33.27    5:41.04  
21 Simmons, Matt                Falmouth             5:40.00    5:46.22  
22 Carr, Kevin                  York                 5:51.25    5:48.99  
23 Williams, Austin             Freeport             5:15.00    5:51.79  
24 Davila, Cristian             York                 5:58.46    5:51.90  
25 Bowen, Colby                 Gnghs                           5:53.25  
26 Johnson, Will                Greely               6:02.89    5:53.99  
27 Murray, Max                  Yarmouth                        5:55.23  
28 Bald, Nate                   York                            5:55.35  
29 Henricksen, Hunter           York                            5:59.11  
30 Fitzgerald, Andrew           York                 6:46.36    5:59.43  
31 Wallace, Ben                 York                 5:44.82    6:00.49  
32 Piazza, Matt                 York                            6:01.83  
33 Hodsdon, Hunter              Gnghs                           6:01.86  
34 McMahon, Tim                 York                 5:46.40    6:02.14  
35 Cartier, Dave                York                 5:59.40    6:07.27  
36 Sobotka, Bryce               York                 6:20.53    6:08.06  
37 Filias, Greg                 York                            6:11.47  
38 Pate, Hayden                 York                            6:14.95  
39 Heyland, Shawn               York                            6:18.21  
40 St. Denis, Mickey            York                            6:20.40  
41 Parkinson, Sam               Greely               6:09.14    6:20.41  
42 Dunn, Parker                 Gnghs                           6:22.56  
43 Yauch, Joe                   York                            6:41.37  
44 Stephens, Mitchell           Gnghs                           7:09.68  
45 Moran, Joshua                Gnghs                           7:55.22  
-- Mitchell, Cody               Hyde                 5:30.00   X5:30.94  

Boys 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Decker, Ben                  Yarmouth            10:00.00   10:28.88   10   
 2 Saucier, Taylor              Freeport                       10:37.26    8   
 3 Finitz, Mitchell             York                10:18.51   10:46.80    6   
 4 Sandreuter, Stefan           Greely                         10:50.62    4   
 5 Briggs, Henry                Falmouth            10:34.67   10:53.23    2   
 6 Taylor, Nestor               Greely                         11:15.90    1   
 7 Young, Ben                   York                11:05.67   11:32.17  
 8 Donahue, Mark                Freeport                       11:53.96  
 9 Skorapa, Victor              Freeport            12:06.66   11:59.63  
10 Tucker, Tristan              Falmouth            11:07.56   12:00.76  
11 Marshall, Danny              Gnghs                          12:40.16  
12 Taylor, Weston               Greely                         12:41.53  
13 Fowler, Dylan                Gnghs               12:10.76   12:50.45  
14 Ray, Dan                     Greely                         12:51.87  
15 Giles, Mitchell              Gnghs                          13:10.38  
16 Dunn, Parker                 Gnghs                          13:25.16  
17 Bagdon, Josh                 Gnghs                          14:02.10  
18 Larkins, Will                Freeport                       15:41.22  
-- Mitchell, Cody               Hyde                   11.20  X11:24.07  
-- Liu, Yilong                  Hyde                          X13:07.34  

Boys 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         8:17.67    9:48.29   10   
 2 Gray New Gloucester  'A'                         10:08.76   10:30.85    8   
 3 York High School  'A'                             8:35.03   10:57.64    6   
-- Hyde School  'A'                                            X9:40.41  
-- Gray New Gloucester  'B'                                   X10:09.59  
-- York High School  'B'                                      X10:29.34  

Boys Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Galante, Dan                 York                 9-00.00    9-06.00   10   
 2 Robichaud, Thomas            Yarmouth                       J9-06.00    8   
 3 Eklund, Evan                 Falmouth             9-06.00    9-00.00    6   
 4 Storey, Eric                 Greely                          7-06.00    4   
 5 Nason, Josh                  Greely                          7-00.00    1.50
 5 McCarthy, Spencer            Greely                          7-00.00    1.50
 7 Routh, Duncan                Greely               7-00.00   J7-00.00  
 8 Brockelman, Todd             York                 6-00.00    6-06.00  
-- Scontras, Ted                York                 6-06.00         NH  

Boys Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Vogel, Joe                   York                           19-06.00   10   
 2 Pryzant, Reid                Falmouth            20-09.00   18-06.00    8   
 3 Locke, Elijah                Gnghs               18-05.75   18-05.50    6   
 4 Giffard, Ben                 Greely              17-06.50   18-03.00    4   
 5 Brooks, Josh                 York                18-10.00   18-00.50    2   
 6 Carr, Hudson                 Falmouth            16-07.25   17-01.50    1   
 7 Overhaug, Anders             Yarmouth                       17-01.00  
 8 Roukey, Andy                 Falmouth                       16-08.00  
 9 Wegener, James               Falmouth            15-10.50   16-07.50  
10 Erving, Dennis               Yarmouth                       16-05.50  
11 Eklund, Evan                 Falmouth            16-06.00   16-04.00  
12 Pidgeon, Jordan              York                           16-01.25  
13 Knighton, Jared              Freeport                       16-01.00  
14 LaMagna, Luke                Freeport                       16-00.50  
14 Dodge, Thomas                Freeport            16-03.75   16-00.50  
16 Espling, Scott               Gnghs               16-06.25   15-07.00  
17 Williams, Sawyer             Freeport                       15-04.25  
18 Yoon, Brian                  Falmouth            13-10.00   15-02.00  
19 Kelley, Brad                 York                           15-01.00  
20 Tait, Ian                    Falmouth            13-08.00   15-00.00  
21 Bald, Nate                   York                           14-08.00  
22 Carney, Brandan              York                           14-04.25  
23 Strozewski, Zac              Freeport                       14-04.00  
24 Currier, Gabe                Freeport                       13-11.50  
25 Bald, Zach                   York                15-02.00   13-09.00  
26 Segalla, Brian               York                13-09.50   13-03.50  
27 Gardner, Adam                Falmouth            11-09.50   13-02.00  
28 Horigan, Sean                York                12-03.00   12-09.00  
29 Cameron, Connor              Freeport                       12-01.00  
30 Wong, Brandon                York                           11-09.00  
31 Pate, Hayden                 York                           11-06.00  
-- Pate, Derek                  York                               FOUL  
-- Grenot, Cassius              Hyde                          X15-05.00  
-- Pfosi, Isaac                 Hyde                          X13-06.50  
-- Sweeney, Kellin              Hyde                          X13-06.00  

Boys Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Locke, Elijah                Gnghs               34-01.00   36-07.50   10   
 2 O'Connor, Mike               York                36-11.00   36-06.00    8   
 3 Giffard, Ben                 Greely              38-02.00   35-00.75    6   
 4 Espling, Scott               Gnghs                          35-00.00    4   
 5 Kelley, Brad                 York                           34-09.75    2   
 6 Bagdon, Josh                 Gnghs                          34-04.25    1   
 7 Galante, Dan                 York                29-05.00   33-03.00  
 8 Moulton, Nick                York                           32-06.00  
 9 Joshi, Shreyas               Falmouth            32-07.50   31-02.25  
10 Brockelman, Todd             York                30-06.00   30-00.75  
11 Henricksen, Hunter           York                           28-06.50  
-- Sweeney, Kellin              Hyde                          X29-08.50  
            Women - JR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Falmouth High School        82        2) Greely High School         79   
   3) York High School            18        4) Yarmouth High School       15   
   5) Freeport High School        10        6) Gray New Gloucester         9   
            Women - SR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Greely High School         120        2) Gray New Gloucester        29   
   2) York High School            29        4) Falmouth High School       26   
   5) Yarmouth High School         6        6) Freeport High School        3   
           Women - OPEN DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Greely High School         101        2) Falmouth High School       45   
   3) York High School            25        4) Gray New Gloucester        20   
   5) Freeport High School        14        6) Yarmouth High School        5   
             Men - JR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) York High School            90        2) Greely High School         35   
   3) Yarmouth High School        30        4) Falmouth High School       23   
   5) Freeport High School        22        6) Gray New Gloucester        17   
             Men - SR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) York High School            89        2) Falmouth High School       73   
   3) Gray New Gloucester         26        4) Greely High School         22   
   5) Yarmouth High School         6        6) Freeport High School        1   
            Men - OPEN DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Falmouth High School        51        2) York High School           49   
   3) Greely High School          43        4) Gray New Gloucester        29   
   5) Yarmouth High School        24        6) Freeport High School       14   





My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News