Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Maine Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

WMC Week 4 @ USM

Gorham, ME, January 27, 2012

[WMC: Cape, Greely, Free, Fry, LR, NYA & Wells ]

WMC: Traip, York, Falm, Yar, GNg, Hyde, & Pol

Courtesy of Sub5 & Maine MileSplit

For more race information, see Maine Running Photos.

Courtesy of Maine Running Photos & Don Penta
Courtesy of Maine Running Photos & Don Penta



  WMC: Traip, York, Falm, Yar, GNg, Hyde, & Pol

    Boys & Girls

Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/27/2012 08:24 PM
               WESTERN MAINE CONFERENCE INDOOR TRACK - 1/27/2012               
                                      USM                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lorrey, Jocelyn              Traip                   8.05       7.88   1  10   
  2 Cutshall, Charlotte          Falmouth                7.90       7.94   1   8   
  3 Byrne, Marley                St. Dominic                        8.03   2   6   
  4 Seitz, Maggie                Falmouth                8.11       8.05   1   4   
  5 Coyne, Mary                  Yarmouth                8.13       8.14   1   2   
  6 Alexander, Marysa            Falmouth                8.31       8.34   1   1   
  7 Rothweiler, Jillian          Falmouth                8.30       8.37   1 
  8 Dube, Amanda                 PRHS                    8.43       8.39   2 
  9 Panteleos, Sarah             York                    8.32       8.40   1 
 10 Hutchinson, Ashley           Gnghs                   8.70       8.76   2 
 11 Woodford, Delaney            PRHS                    8.74       8.77   2 
 12 Bartholomew, Emma            Falmouth                8.82       8.79   2 
 12 Pereira, Haley               Traip                   8.92       8.79   3 
 14 Wilson, Tawny                Gnghs                   8.86       8.81   2 
 14 Hutchinson, Kallie           Yarmouth                8.97       8.81   3 
 16 Janelle, Hailey              Falmouth                9.04       8.83   3 
 17 Sparks, Danielle             York                    9.03       8.84   3 
 17 Overhaug, Katie              Yarmouth                8.72       8.84   2 
 19 Boulos, Jamie                Gnghs                   9.00       8.90   3 
 20 Pryzant, Jane                Falmouth                9.21       8.92   4 
 21 Kluger, Rebecca              Falmouth                9.09       9.07   3 
 22 Frost, Nicole                PRHS                    9.17       9.12   3 
 23 Knapp, Anna                  Gnghs                   9.16       9.13   3 
 23 Daggett, Lily                Yarmouth                8.88       9.13   2 
 25 Ferland, Abby                York                    9.17       9.22   4 
 26 Mann, Jessica                Gnghs                   9.36       9.37   4 
 27 Dyhrberg, Kiersten           Falmouth                9.42       9.42   1 
 28 LaCouture, Cia               York                    9.17       9.44   4 
 29 Stansfield, Molly            Gnghs                   9.42       9.54   5 
 30 Buhelt, Courtney             Falmouth                9.70       9.73   5 
 31 Mundhenk, Lydia              Falmouth                9.92       9.84   5 
 32 Nav-Young, Alex              York                    9.33       9.87   4 
 33 Coughlin, Hayley             Falmouth                9.92       9.93   5 
 34 Meservier, Becca             PRHS                    9.83       9.97   5 
 35 Philbrook, Alyson            York                   10.00      10.15   5 
 36 Greaves, Sheena              Falmouth               10.34      10.38   5 
 37 Hanson, Emily                Gnghs                  10.63      10.43   5 
 38 Dyhrberg, Caroline           Falmouth               10.61      10.81   4 
 39 Bailey, Elizabeth            Falmouth               11.79      11.53   4 
 
Girls 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Byrne, Marley                St. Dominic                       27.71   1  10   
  2 Coyne, Mary                  Yarmouth               29.54      28.63   1   8   
  3 Cutshall, Charlotte          Falmouth               29.72      29.05   1   6   
  4 Baranowski, Olivia           Falmouth               29.79      29.54   1   4   
  5 Seitz, Maggie                Falmouth               30.27      29.69   1   2   
  6 Dube, Amanda                 PRHS                   30.61      30.66   2   1   
  7 Alexander, Marysa            Falmouth               30.45      30.96   2 
  8 Hutchinson, Kallie           Yarmouth               32.07      31.79   2 
  9 McBrady, Erin                Falmouth               32.59      32.01   3 
 10 Wilson, Tawny                Gnghs                  32.23      32.07   2 
 11 Pryzant, Jane                Falmouth               32.71      32.12   3 
 12 Bartholomew, Emma            Falmouth               33.13      32.32   4 
 13 Hutchinson, Ashley           Gnghs                  33.18      32.38   4 
 14 Conrad, Jade                 Falmouth               32.31      32.43   3 
 15 Carver, Amanda               Falmouth               33.60      32.51   4 
 16 Piasio, Meaghan              Falmouth               32.91      32.59   3 
 17 Woodford, Delaney            PRHS                   32.10      32.62   2 
 18 Janelle, Hailey              Falmouth               33.20      32.78   4 
 19 Boulos, Jamie                Gnghs                  33.62      33.05   5 
 20 Daggett, Lily                Yarmouth               32.92      33.14   3 
 21 Stigman, Alexa               Gnghs                  34.22      33.18   5 
 22 Jutras, Ally                 York                   33.34      33.32   4 
 23 Ferland, Abby                York                   35.13      34.61   5 
 24 Frost, Nicole                PRHS                   35.16      35.04   4 
 25 Mann, Jessica                Gnghs                  35.66      35.95   5 
 26 Nav-Young, Alex              York                   36.78      37.34   3 
 27 Greaves, Sheena              Falmouth               39.06      39.33   5 
 28 Coughlin, Hayley             Falmouth               39.67      39.95   5 
 
Girls 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lorrey, Jocelyn              Traip                1:05.75    1:06.55   1  10   
  2 McKeon, Caroline             Falmouth             1:07.89    1:07.24   1   8   
  3 Clarke, Fiona                Yarmouth             1:11.25    1:09.56   1   6   
  4 Martin, Carlie               York                 1:09.59    1:10.36   1   4   
  5 Jutras, Ally                 York                 1:14.09    1:13.39   1   2   
  6 Carney, Emily                St. Dominic                     1:15.39   2   1   
  7 Kluger, Rebecca              Falmouth             1:20.21    1:19.83   2 
  8 Buhelt, Courtney             Falmouth             1:18.00    1:24.65   2 
  9 Meservier, Becca             PRHS                 1:27.00    1:28.22   2 
 10 Mundhenk, Lydia              Falmouth             1:28.31    1:28.63   2 
 -- Rothweiler, Jillian          Falmouth             1:10.00         DQ   1 
 
Girls 55 Meter Hurdles JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nightingale, Hannah          Traip                   9.72       9.68   10   
  2 Martin, Carlie               York                   10.20      10.23    8   
  3 Baranowski, Olivia           Falmouth               10.18      10.33    6   
  4 Walsh, Molly                 Yarmouth               10.82      10.90    4   
  5 Conrad, Jade                 Falmouth               11.05      11.02    2   
  6 Clarke, Fiona                Yarmouth               11.62      11.39    1   
  7 Stigman, Alexa               Gnghs                  11.53      11.52  
  8 Tynes, Erica                 Gnghs                  12.96      12.93  
 
Girls 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                         1:57.67    1:58.27   10   
  2 Yarmouth High School  'A'                         2:04.98    2:03.65    8   
  3 York  'A'                                         1:57.47    2:04.48    6   
  4 Poland Regional High School  'A'                  2:08.35    2:16.02    4   
 -- Gray New Gloucester  'A'                          2:00.92         DQ  
 -- Falmouth High School  'B'                                   X2:04.30  
 
Girls High Jump JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Piasio, Meaghan              Falmouth             4-04.00    4-04.00   10   
  2 McBrady, Erin                Falmouth             4-02.00    4-00.00    8   
  3 Carver, Amanda               Falmouth             3-10.00    3-10.00    6   
 
Girls Shot Put JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitworth, Haley             PRHS                25-10.75   25-00.50   10   
  2 Stansfield, Molly            Gnghs               22-10.50   23-06.00    8   
  3 Overhaug, Katie              Yarmouth            23-09.50   23-05.50    6   
  4 Woodford, Delaney            PRHS                24-11.75   23-03.00    4   
  5 Dyhrberg, Kiersten           Falmouth            23-10.00   23-00.00    2   
  6 Bailey, Elizabeth            Falmouth            21-01.50   22-03.00    1   
  7 Hanson, Emily                Gnghs               21-02.25   21-06.00  
  8 Knapp, Anna                  Gnghs               23-01.50   20-09.00  
  9 Hodgkin, Allison             PRHS                17-07.25   17-00.50  
 10 Greaves, Sheena              Falmouth            14-06.50   12-10.00  
 11 Dyhrberg, Caroline           Falmouth            14-06.00   11-03.00  
 
Girls 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Peterson, Amanda             Gnghs                   7.76       7.76   1  10   
  2 Lucas, Caroline              Falmouth                8.20       8.16   1   8   
  3 Spencer, Shelby              York                    8.11       8.25   1   6   
  4 Sparks, Sarah                Falmouth                8.32       8.31   1   4   
  5 Spencer, Haley               York                               8.40   3   2   
  6 Daggett, Susannah            Yarmouth                8.39       8.43   1   1   
  7 Labrecque, Kristen           Gnghs                   8.54       8.51   2 
  8 Scott, Julie                 Gnghs                   8.44       8.56   1 
  9 Darnell, Taylor              Gnghs                   8.80       8.66   2 
 10 Gile, Miranda                PRHS                    8.64       8.70   2 
 11 Fiorentino, Elizabeth        York                    8.78       8.77   2 
 12 Merrill, Ali                 Yarmouth                8.83       8.89   2 
 13 Ordway, Abby                 Gnghs                   9.23       9.20   2 
 14 Granger, Aeleah              Gnghs                   9.39       9.36   3 
 15 Costello, Sara               Yarmouth                9.59       9.49   3 
 16 Marchessault, Ashley         PRHS                    9.36       9.50   3 
 17 Herrick, Holly               Gnghs                   9.72       9.61   3 
 18 Richards, McKenzie           Gnghs                  10.00       9.78   3 
 19 Hutchinson, Katie            Gnghs                   9.88      10.19   3 
 
Girls 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Peterson, Amanda             Gnghs                  28.55      28.11   1  10   
  2 Cercos, Maria Dextra         Hyde                   28.99      29.12   1   8   
  3 Scott, Julie                 Gnghs                  30.88      30.56   1   6   
  4 Daggett, Susannah            Yarmouth               31.98      30.57   1   4   
  5 Labrecque, Kristen           Gnghs                  31.33      30.96   2   2   
  6 Preece, Madeline             Hyde                   31.40      31.09   1   1   
  7 Gile, Miranda                PRHS                   28.00      31.17   1 
  8 Merrill, Ali                 Yarmouth               31.30      31.38   2 
  9 Smith, Megan                 Yarmouth               32.13      32.42   2 
 10 Ascanio, Jamie               Falmouth               34.03      33.73   2 
 11 Simonds, Laurel              Traip                  34.04      34.54   2 
 12 Goulette, Renee              Falmouth               34.80      34.77   3 
 13 Granger, Aeleah              Gnghs                  34.25      34.88   2 
 14 Marchessault, Ashley         PRHS                   34.86      35.08   3 
 15 Richards, McKenzie           Gnghs                             35.11   3 
 16 Herrick, Holly               Gnghs                  35.33      35.13   3 
 
Girls 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sparks, Sarah                Falmouth             1:06.52    1:05.43   1  10   
  2 Preece, Madeline             Hyde                 1:07.89    1:08.18   1   8   
  3 Rand, Emily                  Falmouth             1:08.70    1:08.32   1   6   
  4 Decker, Megan                Yarmouth             1:09.64    1:08.40   1   4   
  5 Morris, Nicole               Falmouth             1:11.00    1:10.24   1   2   
  6 Audet, Liz                   Gnghs                1:12.88    1:14.85   2   1   
  7 Costello, Sara               Yarmouth             1:15.01    1:16.22   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cercos, Maria Dextra         Hyde                   10.04       9.91   10   
  2 Spencer, Shelby              York                    9.74      10.25    8   
  3 Simonds, Laurel              Traip                  10.50      10.75    6   
  4 Morris, Nicole               Falmouth               10.92      10.80    4   
 
Girls 4x200 Meter Relay SR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                         1:57.67    1:57.80   10   
  2 Gray New Gloucester  'A'                          2:00.92    1:57.90    8   
  3 Falmouth High School  'B'                                    2:03.68    6   
  4 Yarmouth High School  'A'                         2:03.75    2:04.81    4   
 
Girls High Jump SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gile, Miranda                PRHS                 4-10.00    4-08.00   10   
  2 Ricardi, Sandra              Gnghs                4-04.00    4-04.00    8   
 -- Goulette, Renee              Falmouth             3-10.00         NH  
 
Girls Shot Put SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ordway, Abby                 Gnghs               23-02.25   24-00.00   10   
  2 Hutchinson, Katie            Gnghs               24-02.50  J24-00.00    8   
 
Girls 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Darrow, Cassie               Falmouth             2:37.80    2:35.50   10   
  2 Nalamalapu, Denali           Falmouth             2:42.58    2:37.64    8   
  3 Eaton, Briana                York                 2:47.91    2:38.69    6   
  4 Sperber, Sydney              Yarmouth             2:50.81    2:50.41    4   
  5 Pellerin, Sydney             Yarmouth             2:52.00    2:52.74    2   
  6 Greenwood, Summer            Falmouth             2:57.01    2:55.82    1   
  7 Bozzuto, Breanna             Gnghs                2:55.87    2:56.66  
  8 Weigel, Erica                York                 3:05.23    2:58.81  
  9 Eaton, Jackie                York                 3:04.93    2:59.45  
 10 Carney, Emily                St. Dominic                     3:01.41  
 11 Tewksbury, Sarah             York                 2:51.67    3:01.46  
 12 Davol, Samantha              Gnghs                           3:02.44  
 13 Gagnon, Amanda               PRHS                 2:51.92    3:08.13  
 14 Harrod-Clark, Cameron        Falmouth                        3:08.63  
 15 Boutin, Nina                 York                 2:54.24    3:09.01  
 16 Will, Hannah                 York                 3:24.87    3:24.85  
 17 Eaton, Alanna                York                 3:33.47    3:31.17  
 18 Stash, Alex                  Gnghs                3:38.88    3:36.28  
 19 Kiyanitsa, Sophia            Gnghs                           3:55.57  
 
Girls 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Letourneau, Katie            PRHS                 5:51.17    5:52.21   10   
  2 Paris, Molly                 Falmouth             6:04.40    5:56.63    8   
  3 Gagnon, Amanda               PRHS                 6:01.17    6:00.55    6   
  4 Guerra, Maria                Falmouth             6:18.63    6:06.43    4   
  5 Boutin, Nina                 York                 6:10.24    6:12.91    2   
  6 Cattell, Elizabeth           Falmouth             6:15.00    6:15.37    1   
  7 Wang, Xi                     Hyde                 6:48.23    6:18.21  
  8 Maclean, Makala              Gnghs                6:30.26    6:22.70  
  9 Eaton, Jackie                York                 6:34.14    6:28.83  
 10 Tewksbury, Sarah             York                 6:40.81    6:36.94  
 11 Weigel, Erica                York                 6:41.02    6:38.84  
 12 Davol, Samantha              Gnghs                6:56.64    6:47.11  
 13 Larson, Lydia                Gnghs                7:05.56    6:55.78  
 14 Corley, Erika                Hyde                 7:04.13    7:00.47  
 15 Harper, Jasmine              Gnghs                7:22.47    7:18.40  
 16 Stash, Alex                  Gnghs                7:55.89    7:46.14  
 17 Eaton, Alanna                York                 7:32.40    7:48.32  
 18 Kiyanitsa, Sophia            Gnghs                           8:23.05  
 
Girls 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Madeline            Falmouth            11:54.46   11:58.60   10   
  2 Eaton, Briana                York                           12:50.46    8   
  3 Paris, Molly                 Falmouth            13:02.74   12:57.02    6   
  4 Guerra, Maria                Falmouth            13:38.24   13:45.43    4   
  5 Maclean, Makala              Gnghs               13:54.26   13:53.55    2   
  6 Wang, Xi                     Hyde                13:50.30   13:57.90    1   
  7 Larson, Lydia                Gnghs               15:20.70   15:17.67  
  8 Corley, Erika                Hyde                15:31.62   15:34.41  
  9 Harper, Jasmine              Gnghs               16:41.74   15:58.09  
 
Girls 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                        10:50.91   11:07.11   10   
  2 Traip Academy  'A'                               12:13.12   11:20.40    8   
  3 Yarmouth High School  'A'                                   12:00.58    6   
  4 York  'A'                                        12:18.63   12:11.53    4   
 
Girls Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Megan                 Yarmouth             7-00.00    7-06.00   10   
  2 Daggett, Lily                Yarmouth             5-00.00    6-00.00    8   
  3 Rand, Emily                  Falmouth                        5-06.00    6   
 -- Harlow, Emily                Gnghs                6-06.00         NH  
 
Girls Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ricardi, Sandra              Gnghs                          15-03.00   10   
  2 Panteleos, Sarah             York                14-05.75   14-10.50    8   
  3 Andle, Zoe                   Falmouth            13-03.25   13-09.75    6   
  4 Audet, Liz                   Gnghs                          13-01.50    4   
  5 Darnell, Taylor              Gnghs               13-01.50   12-11.75    2   
  6 Fiorentino, Elizabeth        York                11-11.50   12-11.00    1   
  7 McBrady, Erin                Falmouth            12-10.00   12-06.75  
  8 Spencer, Haley               York                13-06.00   12-03.50  
  9 Hersom, Katie                Gnghs               12-05.00   11-10.25  
 10 Hutchinson, Ashley           Gnghs               12-00.75   11-09.75  
 11 Goulette, Renee              Falmouth            11-02.50   11-03.50  
 12 Marchessault, Ashley         PRHS                10-11.00   11-00.00  
 13 Jutras, Ally                 York                 9-10.25   10-11.50  
 13 Bozzuto, Breanna             Gnghs               11-02.50   10-11.50  
 15 Carver, Amanda               Falmouth            12-02.75   10-10.25  
 16 Nav-Young, Alex              York                11-07.50   10-08.25  
 17 Ascanio, Jamie               Falmouth            10-09.50   10-07.00  
 18 Meservier, Becca             PRHS                10-02.00   10-03.00  
 19 Ferland, Abby                York                10-07.00   10-01.75  
 20 Philbrook, Alyson            York                 9-08.50    9-06.50  
 21 Sparks, Danielle             York                            9-05.50  
 22 LaCouture, Cia               York                            9-04.50  
 -- Will, Hannah                 York                10-06.00       FOUL  
 
Girls Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Byrne, Marley                St. Dominic                    32-08.50   10   
  2 Spencer, Shelby              York                32-00.00   31-04.25    8   
  3 Panteleos, Sarah             York                30-06.00   30-08.25    6   
  4 Spencer, Haley               York                29-09.00   30-05.00    4   
  5 Cercos, Maria Dextra         Hyde                29-05.75   30-01.00    2   
  6 Fiorentino, Elizabeth        York                30-00.00   29-11.00    1   
  7 Audet, Liz                   Gnghs               29-09.50   29-07.00  
  8 Seitz, Maggie                Falmouth            30-04.75   29-01.25  
  9 Rand, Emily                  Falmouth            29-11.00   28-08.50  
 10 Hersom, Katie                Gnghs               28-10.00   28-03.00  
 11 Baranowski, Olivia           Falmouth            27-03.75   27-10.00  
 12 Harlow, Emily                Gnghs               26-06.25   24-09.25  
 13 Sparks, Danielle             York                22-04.50   21-01.75  
 14 LaCouture, Cia               York                22-08.00   20-10.00  
 15 Philbrook, Alyson            York                20-06.00   20-02.75  
 
Boys 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wulbrecht, Mike              Falmouth                7.46       7.42   1  10   
  2 Benton, Zach                 Traip                   7.40       7.49   1   8   
  3 Lawlor, Jack                 York                    7.70       7.62   1   6   
  4 Bernier, Wiliam              PRHS                    7.70       7.70   1   4   
  5 Richards, Phil               Yarmouth                7.86       7.76   2   2   
  6 Kostro, Cody                 PRHS                    7.94       7.77   3   1   
  7 Oliva, Joe                   Yarmouth                7.87       7.82   2 
  8 Ruest, Tony                  York                    7.79       7.83   2 
  9 Wallace, Ben                 York                    8.04       7.84   3 
 10 Rickerich, Sam               York                    7.76       7.85   2 
 11 Kelley, Brad                 York                    7.77       7.87   2 
 12 Steinbock, Sam               Yarmouth                7.81       7.89   2 
 13 Oliva, Henry                 Yarmouth                8.24       7.90   3 
 14 Taylor, Brian                Falmouth                7.89       7.94   2 
 15 Pidgeon, Jordan              York                    7.91       7.97   3 
 16 Carney, Brandan              York                    8.00       8.03   3 
 17 Yoon, Brian                  Falmouth                7.90       8.04   2 
 18 Brockelman, Todd             York                    8.12       8.21   3 
 19 Hicks, Tyler                 Gnghs                   8.15       8.22   3 
 20 Lunn, Evan                   Gnghs                   8.47       8.33   4 
 21 Fitzgerald, Andrew           York                    8.32       8.35   4 
 22 Albert, Joe                  York                    8.41       8.36   4 
 23 LaPoint, Brandon             Gnghs                   8.65       8.63   5 
 24 Britton, Jack                Falmouth                8.80       8.69   5 
 25 Schuessler, Crewe            York                    8.67       8.75   5 
 26 Arsenault, Connor            York                    8.79       8.78   5 
 27 Wong, Brandon                York                    8.71       9.20   5 
 28 Hatfield, Alex               PRHS                    9.22       9.48   5 
 29 Porter, Dylan                PRHS                   10.04       9.64   6 
 30 Hunt, Henry                  Yarmouth                9.89       9.68   6 
 31 Eaton, Matt                  York                    9.86       9.86   6 
 32 O'Shaughnessy, Charlie       York                   10.04      10.58   6 
 33 Buck, Brandon                Gnghs                  11.08      10.95   6 
 34 Knight, Mark                 York                   10.94      11.23   6 
 -- McCarthy, Steven             Traip                   7.24         FS   1 
 
Boys 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rogers, Trey                 PRHS                   25.50      25.49   1  10   
  2 Kelly, Sean                  York                   25.54      25.79   1   8   
  3 Pallozzi, Robert             St. Dominic                       25.98   1   6   
  4 Beatty, John                 Yarmouth               26.12      26.08   1   4   
  5 McCarthy, Steven             Traip                  26.40      26.13   2   2   
  6 Benton, Zach                 Traip                  26.19      26.17   2   1   
  7 Corbett, Tucker              York                   25.55      26.33   1 
  8 Griffin, Devin               Gnghs                  26.17      26.34   2 
  9 Lawlor, Jack                 York                   27.15      26.49   2 
 10 Swerdlow, Jeremy             Falmouth               27.23      27.41   3 
 11 Lambrecht, Mark              Traip                  27.62      27.46   3 
 12 Ruest, Tony                  York                   28.04      27.61   4 
 13 Pidgeon, Jordan              York                   27.60      27.65   3 
 14 Wulbrecht, Mike              Falmouth               27.01      27.72   2 
 15 Oliva, Joe                   Yarmouth               27.83      27.83   3 
 16 Wegener, James               Falmouth               27.90      27.97   4 
 17 Steinbock, Sam               Yarmouth               27.92      28.05   4 
 18 Ford, Christian              Falmouth               29.56      28.07   5 
 19 Rickerich, Sam               York                   28.26      28.46   4 
 20 Richards, Phil               Yarmouth                          28.54   8 
 21 Henricksen, Hunter           York                   32.80      28.60   7 
 22 Yoon, Brian                  Falmouth               28.72      28.82   5 
 23 Moulton, Nick                York                   29.01      28.88   5 
 24 Taylor, Brian                Falmouth               28.41      28.92   4 
 25 Scontras, Ted                York                   30.11      29.18   6 
 26 Giffen, Graham               York                              29.36   8 
 27 Carr, Kevin                  York                   30.05      29.64   6 
 28 Amidon, Colin                York                   29.14      29.66   5 
 29 Lunn, Evan                   Gnghs                  30.00      29.75   6 
 30 Watson, Nate                 Falmouth               30.78      29.89   6 
 31 Heyland, Shawn               York                   30.49      30.26   6 
 32 Albert, Joe                  York                   30.31      30.30   6 
 33 Britton, Jack                Falmouth               31.37      30.71   7 
 34 Gardner, Adam                Falmouth               31.48      31.23   7 
 35 Arsenault, Connor            York                   31.96      31.28   7 
 36 Schuessler, Crewe            York                   30.95      32.70   7 
 37 Hatfield, Alex               PRHS                   34.48      34.71   8 
 38 O'Shaughnessy, Charlie       York                   38.55      41.04   8 
 39 Knight, Mark                 York                              41.67   8 
 
Boys 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Chandler              Yarmouth               56.19      55.14   1  10   
  2 Corbett, Tucker              York                   55.57      55.34   1   8   
  3 Beatty, John                 Yarmouth               57.37      57.02   1   6   
  4 Cannata, Dan                 York                   58.48      58.35   1   4   
  5 Briggs, Adam                 York                   58.96      59.41   1   2   
  6 Pallozzi, Robert             St. Dominic                       59.73   2   1   
  7 Oliva, Henry                 Yarmouth             1:00.40    1:00.60   2 
  8 Tuttle, Jon                  St. Dominic                     1:01.83   2 
  9 Kelley, Brad                 York                            1:02.01   2 
 10 Amidon, Colin                York                 1:07.15    1:03.85   2 
 11 O'Connor, Christian          York                 1:04.89    1:07.91   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Briggs, Adam                 York                    9.25       9.22   10   
  2 Cannata, Dan                 York                    9.80       9.71    8   
  3 Horigan, Sean                York                   10.39      10.48    6   
  4 Giffen, Graham               York                   10.10      10.54    4   
  5 Ford, Christian              Falmouth               11.17      10.79    2   
  6 Gardner, Adam                Falmouth               10.67      11.08    1   
 
Boys 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York  'A'                                         1:38.51    1:44.67   10   
  2 Yarmouth High School  'A'                         1:43.98    1:44.72    8   
  3 Poland Regional High School  'A'                  1:49.00    1:48.75    6   
  4 Falmouth High School  'A'                         1:50.00    1:54.55    4   
 -- York  'B'                                                   X1:55.08  
 -- Falmouth High School  'B'                         1:50.00   X1:56.42  
 
Boys High Jump JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kostro, Cody                 PRHS                 5-02.00    5-04.00   10   
  2 Pidgeon, Jordan              York                 5-04.00   J5-04.00    8   
  3 Moulton, Nick                York                 4-10.00    5-00.00    6   
  4 Carney, Brandan              York                 5-00.00   J5-00.00    4   
  5 Swerdlow, Jeremy             Falmouth             4-10.00   J5-00.00    2   
  6 Bernier, Wiliam              PRHS                            4-08.00    1   
  7 Henricksen, Hunter           York                 4-10.00    4-06.00  
 -- Ford, Christian              Falmouth             4-08.00         NH  
 -- Giffen, Graham               York                 4-06.00         NH  
 -- Yauch, Joe                   York                                 NH  
 -- Lauerson, Lars               York                                 NH  
 -- Wong, Brandon                York                                 NH  
 -- Heyland, Shawn               York                                 NH  
 
Boys Shot Put JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hicks, Tyler                 Gnghs               36-05.50   35-02.00   10   
  2 Arsenault, Connor            York                32-04.00   31-01.00    8   
  3 Philipipoussis, Alexi        Hyde                28-09.25   30-03.00    6   
  4 Santoro, Austin              York                29-06.00   29-03.00    4   
  5 Kostro, Cody                 PRHS                28-11.00   28-03.00    2   
  6 O'Shaughnessy, Charlie       York                26-01.25   27-07.00    1   
  7 Bernier, Wiliam              PRHS                28-09.75  J27-07.00  
  8 Lawlor, Jack                 York                27-09.25   27-03.50  
  9 Benedict, Anthony            PRHS                26-00.75   27-01.00  
 10 Buck, Brandon                Gnghs               24-11.75   25-05.00  
 11 LaPoint, Brandon             Gnghs               23-04.25   23-05.50  
 12 Herrick, Kyle                PRHS                24-05.50   23-00.50  
 13 Hunt, Henry                  Yarmouth            22-05.75   22-11.00  
 14 Porter, Dylan                PRHS                23-07.50   22-08.50  
 15 Knight, Mark                 York                25-03.50   22-04.00  
 16 Lauerson, Lars               York                21-02.00   22-01.00  
 17 Wong, Brandon                York                22-09.50   21-06.00  
 18 Bateman, Tyler               PRHS                18-07.00   20-00.00  
 
Boys 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Buhelt, Jacob                Falmouth                6.84       6.92   1  10   
  2 Caswell, Mike                Falmouth                7.10       7.12   1   8   
  3 Davis, Lucas                 Yarmouth                7.10       7.13   1   6   
  4 Bald, Zach                   York                    7.21       7.17   2   4   
  5 Greenleaf, Josh              Gnghs                   7.13       7.19   1   2   
  6 Murry, Andrew                Falmouth                7.24       7.20   2   1   
  7 Overhaug, Anders             Yarmouth                7.19       7.21   1 
  8 Fortier, Thomas              Falmouth                7.25       7.22   2 
  9 Brooks, Josh                 York                               7.25   2 
 10 DerHagopian, Alex            Falmouth                7.41       7.37   2 
 11 Erving, Dennis               Yarmouth                7.50       7.38   2 
 12 St.Hillaire, Robert          St. Dominic                        7.39   2 
 13 Cyr, Ethan                   Yarmouth                7.57       7.47   3 
 14 Galante, Dan                 York                    7.61       7.60   3 
 15 Hatfield, Bradley            PRHS                    7.72       7.64   3 
 16 Loiola, Marcello             Traip                   7.56       7.67   2 
 17 Chapman, Aaron               Gnghs                   7.79       7.70   3 
 18 Rawls, Zach                  PRHS                    7.72       7.72   3 
 19 Espeaignette, Edward         Gnghs                   7.95       7.77   3 
 20 Richards, Jake               Gnghs                   7.88       7.79   3 
 21 Whalen, Garrett              PRHS                    7.99       7.88   4 
 22 Archambault, Joe             Gnghs                   8.06       7.94   4 
 23 McManus, John                Hyde                    7.98       8.03   4 
 24 Moran, Evan                  Gnghs                   8.60       8.13   4 
 25 McAleer, Ryan                Yarmouth                8.54       8.46   4 
 26 Han, Alex                    Falmouth                8.60       8.54   4 
 27 Foley, Markus                Falmouth                8.62       8.77   4 
 28 Bennett, Alen                Gnghs                   9.02       8.96   5 
 29 Nipper, Myles                Gnghs                   9.64       9.61   5 
 30 Worcester, Nick              Yarmouth                9.82       9.72   5 
 31 Preston, Sam                 York                    9.78       9.96   5 
 -- Webber, Ben                  Hyde                    6.89      X6.97   1 
 -- Patterson, Adam              Hyde                    7.69      X7.44   3 
 
Boys 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brooks, Josh                 York                   24.33      24.23   1  10   
  2 Vogel, Joe                   York                   25.03      24.58   1   8   
  3 Reid, Tom                    York                   24.85      24.66   1   6   
  4 Overhaug, Anders             Yarmouth               25.14      24.71   2   4   
  5 Pryzant, Reid                Falmouth               24.76      24.89   1   2   
  6 Caswell, Mike                Falmouth               25.07      25.08   1   1   
  7 DerHagopian, Alex            Falmouth               25.64      25.21   2 
  8 Bald, Zach                   York                   25.51      25.28   2 
  9 Greenleaf, Josh              Gnghs                  25.16      25.34   2 
 10 Twohig, Ryan                 York                   25.40      25.43   4 
 11 St.Hillaire, Robert          St. Dominic                       26.05   3 
 11 Solimine, Phil               York                   26.39      26.05   2 
 13 Erving, Dennis               Yarmouth               25.84      26.18   2 
 14 Joshi, Shreyas               Falmouth               26.42      26.41   3 
 15 Cyr, Ethan                   Yarmouth               26.51      26.87   3 
 16 Rawls, Zach                  PRHS                   27.32      27.30   4 
 17 Hodgdon, Sean                Falmouth               26.59      27.39   3 
 18 Loiola, Marcello             Traip                  27.74      27.44   4 
 19 Robinson, Will               Falmouth               26.98      27.53   4 
 20 LeBlanc, Brandon             York                   27.22      27.60   4 
 21 Chapman, Aaron               Gnghs                  28.02      27.98   5 
 22 Eklund, Evan                 Falmouth               28.50      28.00   5 
 23 Hatfield, Alex               PRHS                              28.04   5 
 24 Sullivan, Patrick            Yarmouth               26.97      28.23   3 
 25 Pate, Derek                  York                   28.28      28.37   5 
 26 Archambault, Joe             Gnghs                  28.74      28.54   6 
 27 Moran, Evan                  Gnghs                  28.94      28.82   6 
 28 Aicher, Toby                 Falmouth               25.43      28.88   3 
 29 Espeaignette, Edward         Gnghs                  28.60      28.90   6 
 30 Doane, Jeremy                PRHS                              29.47   4 
 31 Sofo, Francesco              Traip                  29.68      29.56   6 
 32 McManus, John                Hyde                   28.91      29.67   6 
 33 McAleer, Ryan                Yarmouth               32.26      30.46   7 
 34 Han, Alex                    Falmouth               31.88      30.89   7 
 35 Pate, Hayden                 York                   31.57      31.18   7 
 36 St. Denis, Mickey            York                   32.44      33.30   7 
 37 Worcester, Nick              Yarmouth               36.18      36.79   7 
 38 Eaton, Matt                  York                   38.21      37.31   5 
 39 Preston, Sam                 York                   36.78      39.03   7 
 -- Webber, Ben                  Hyde                   24.54     X24.74   1 
 -- Patterson, Adam              Hyde                   27.75     X27.43   5 
 
Boys 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Buhelt, Jacob                Falmouth               55.15      53.03   1  10   
  2 Martin, Tyler                York                              53.55   1   8   
  3 Vogel, Joe                   York                   54.20      54.10   1   6   
  4 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth               54.83      54.42   1   4   
  5 Aicher, Toby                 Falmouth               56.11      55.75   2   2   
  6 Twohig, Ryan                 York                   56.07      55.82   2   1   
  7 Twohig, Pierce               York                   55.75      56.42   1 
  8 Murry, Andrew                Falmouth               59.00      57.25   2 
  9 Robinson, Will               Falmouth               58.07      58.75   2 
 10 Bagdon, Josh                 Gnghs                   1.00    1:00.29   1 
 11 Sullivan, Patrick            Yarmouth               59.51    1:00.39   2 
 12 Fortier, Thomas              Falmouth             1:01.25    1:00.99   3 
 13 Marshall, Danny              Gnghs                1:00.64    1:01.29   3 
 14 Philipipoussis, Alexi        Hyde                            1:01.47   3 
 15 Childs, Devyn                Traip                1:03.75    1:02.80   3 
 16 Richards, Jake               Gnghs                1:01.68    1:05.00   3 
 
Boys 55 Meter Hurdles SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pryzant, Reid                Falmouth                8.12       8.18   10   
  2 Reid, Tom                    York                    8.39       8.41    8   
  3 Bagdon, Josh                 Gnghs                   9.39       9.31    6   
  4 Locke, Elijah                Gnghs                   9.35       9.39    4   
  5 Joshi, Shreyas               Falmouth               10.17      10.09    2   
  6 Martin, Tyler                York                    8.40      11.89    1   
 -- Wegener, James               Falmouth                9.54      X9.61  
 
Boys 4x200 Meter Relay SR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York  'A'                                         1:37.63    1:36.13   10   
  2 Yarmouth High School  'A'                         1:43.69    1:40.06    8   
  3 Gray New Gloucester  'A'                          1:41.48    1:47.18    6   
  4 Poland Regional High School  'A'                  1:55.00    1:50.84    4   
 -- Falmouth High School  'A'                         1:37.66         DQ  
 
Boys High Jump SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Locke, Elijah                Gnghs                5-08.00    6-00.00   10   
  2 Martin, Tyler                York                 6-02.00    5-10.00    8   
  3 O'Connor, Mike               York                 5-10.00    5-08.00    6   
  4 Pate, Derek                  York                 5-04.00    5-04.00    4   
  5 Pfosi, Isaac                 Hyde                 5-00.00    5-02.00    2   
  6 Espeaignette, Edward         Gnghs                4-10.00    5-00.00    0.50
  6 Hodgdon, Sean                Falmouth             4-10.00    5-00.00    0.50
  8 Solimine, Phil               York                 5-04.00   J5-00.00  
  9 Tait, Ian                    Falmouth             4-08.00    4-08.00  
 
Boys Shot Put SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaMarca, John                Traip               41-11.50   41-10.25   10   
  2 Ryan, Will                   Falmouth            35-08.50   36-09.00    8   
  3 Rawls, Zach                  PRHS                35-06.75   36-05.50    6   
  4 St. Denis, Mickey            York                35-04.75   36-02.00    4   
  5 Bowen, Colby                 Gnghs               37-04.50   35-09.00    2   
  6 Eaton, Matt                  York                36-05.50   35-01.00    1   
  7 Caswell, Mike                Falmouth            36-00.50   35-00.00  
  8 Latno, Roman                 Gnghs                          32-01.00  
  9 Moran, Evan                  Gnghs               30-10.25   31-06.00  
 10 Hatfield, Bradley            PRHS                28-08.25   31-00.50  
 11 Brown, Sam                   Falmouth            31-03.00   29-10.00  
 12 Whalen, Garrett              PRHS                29-00.25   28-04.00  
 13 Foley, Markus                Falmouth                       27-10.00  
 14 Preston, Sam                 York                30-06.25   27-05.50  
 15 Mitchell, Riley              Hyde                25-07.75   25-02.00  
 16 Worcester, Nick              Yarmouth            23-07.50   24-03.00  
 17 McAleer, Ryan                Yarmouth            23-05.25   23-08.50  
 18 Bennett, Alen                Gnghs               24-10.00   19-09.00  
 19 Fortin, Justin               Gnghs               19-00.50   18-08.00  
 
Boys 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rasche, Tom                  York                 2:05.70    2:05.39   10   
  2 Jalali, Azad                 Falmouth             2:05.82    2:09.56    8   
  3 Young, Ben                   York                 2:15.24    2:10.13    6   
  4 Robichaud, Thomas            Yarmouth             2:08.64    2:10.43    4   
  5 Eaton, Nick                  York                 2:15.01    2:10.50    2   
  6 Edmonds, Thomas              Falmouth             2:06.90    2:11.51    1   
  7 Bird, Drew                   York                 2:15.44    2:11.72  
  8 Vigue, Ben                   Yarmouth             2:24.39    2:17.94  
  9 Pfosi, Isaac                 Hyde                 2:25.95    2:19.30  
 10 LeBlanc, Brandon             York                 2:10.35    2:20.59  
 11 Bald, Nate                   York                 2:31.95    2:21.06  
 12 Wiswell, Josh                Traip                2:29.70    2:26.47  
 13 Waites, Quinn                Falmouth             2:35.83    2:29.70  
 14 Wyne, Dakota                 PRHS                 2:30.82    2:30.18  
 15 Murray, Max                  Yarmouth             2:30.26    2:32.21  
 16 Simmons, Matt                Falmouth             2:43.87    2:34.53  
 17 Hapgood, Spencer             York                 2:34.07    2:35.18  
 18 MacDonald, Jake              PRHS                 2:43.95    2:35.55  
 19 McMahon, Tim                 York                 2:37.23    2:40.97  
 20 Pinkham, Connor              PRHS                 2:39.29    2:43.03  
 21 Stephens, Mitchell           Gnghs                2:44.94    2:43.41  
 22 Cartier, Dave                York                 2:41.45    2:45.95  
 23 Kolodgie, Andy               Yarmouth             2:43.40    2:46.48  
 24 Sobotka, Bryce               York                 2:44.91    2:53.72  
 25 Yauch, Joe                   York                 2:58.49    3:01.51  
 26 Reed, Sam                    Falmouth             3:08.93    3:07.42  
 27 Moran, Joshua                Gnghs                3:42.02    3:41.79  
 
Boys 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edmonds, Thomas              Falmouth             4:41.81    4:40.62   10   
  2 Finitz, Mitchell             York                 4:43.69    4:41.89    8   
  3 Jalali, Azad                 Falmouth             4:50.00    4:44.13    6   
  4 O'Shaughnessy, Henry         York                 5:10.72    5:07.90    4   
  5 Fowler, Dylan                Gnghs                5:27.54    5:19.61    2   
  6 O'Connor, Christian          York                 5:18.14    5:20.89    1   
  7 Wiswell, Josh                Traip                5:23.78    5:22.33  
  8 Wyne, Dakota                 PRHS                 5:30.25    5:22.99  
  9 Tucker, Tristan              Falmouth             5:15.23    5:24.76  
 10 Palola-Harriman, Griffin     Hyde                 5:29.07    5:25.75  
 11 Hodsdon, Hunter              Gnghs                5:44.53    5:27.29  
 12 Hapgood, Spencer             York                 5:29.94    5:27.38  
 13 Pinkham, Connor              PRHS                 5:47.86    5:31.59  
 14 Giles, Mitchell              Gnghs                           5:31.96  
 15 Preston, Isaac               Hyde                 5:40.31    5:32.95  
 16 MacDonald, Jake              PRHS                 5:46.58    5:41.75  
 17 Carr, Kevin                  York                 5:41.53    5:43.51  
 18 Bowen, Colby                 Gnghs                5:52.99    5:44.93  
 19 Wallace, Ben                 York                 6:00.49    5:49.87  
 20 Dunn, Parker                 Gnghs                5:55.25    5:50.51  
 21 Rowe, Danny                  Gnghs                5:56.47    5:54.16  
 22 Liu, Yilong                  Hyde                 5:58.79    5:54.60  
 23 Pate, Hayden                 York                 5:58.27    5:56.47  
 24 Cartier, Dave                York                 5:45.64    5:56.93  
 25 McMahon, Tim                 York                 5:44.80    5:57.47  
 26 Sobotka, Bryce               York                 5:58.38    5:57.88  
 27 Fitzgerald, Andrew           York                 5:59.43    5:59.09  
 28 Rawls, Jason                 PRHS                 6:04.11    6:00.83  
 29 Heyland, Shawn               York                 6:09.67    6:06.37  
 30 Doane, Jeremy                PRHS                 6:14.29    6:12.55  
 31 St. Denis, Mickey            York                 5:56.81    6:12.62  
 32 Yauch, Joe                   York                 6:20.29    6:18.71  
 33 Stephens, Mitchell           Gnghs                           6:33.86  
 34 Spooner, Ryan                St. Dominic                     7:03.73  
 35 Moran, Joshua                Gnghs                7:52.22    7:37.25  
 
Boys 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Finitz, Mitchell             York                10:16.61   10:15.17   10   
  2 Decker, Ben                  Yarmouth            10:28.88   10:17.28    8   
  3 Jordan, Alec                 York                10:43.49   10:33.45    6   
  4 Briggs, Henry                Falmouth            10:53.23   10:33.89    4   
  5 Mitchell, Cody               Hyde                11:24.07   11:07.90    2   
  6 Bird, Drew                   York                11:39.15   11:25.62    1   
  7 Gerken, Sam                  Yarmouth                       11:34.02  
  8 Young, Ben                   York                11:26.41   11:34.10  
  9 Philipipoussis, Alexi        Hyde                11:53.56   11:45.22  
 10 Preston, Isaac               Hyde                11:51.88   11:45.80  
 11 Walker, Will                 Falmouth            12:00.00   11:58.95  
 12 Fowler, Dylan                Gnghs               12:29.99   12:01.57  
 13 Giles, Mitchell              Gnghs               13:10.38   12:49.43  
 14 Zuckerman, Jonah             Falmouth            12:00.00   12:58.86  
 15 Dunn, Parker                 Gnghs               13:25.16   13:32.97  
 16 Liu, Yilong                  Hyde                13:07.34   13:34.35  
 17 Rowe, Danny                  Gnghs                          14:16.79  
 -- Betancourt, Zachary          Hyde                11:50.47  X11:58.40  
 
Boys 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 York  'A'                                         8:54.98    9:26.93   10   
  2 Hyde School  'A'                                  9:36.58    9:27.34    8   
  3 Falmouth High School  'A'                         8:38.87   10:51.64    6   
 -- York  'C'                                                  X10:02.43  
 
Boys Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robichaud, Thomas            Yarmouth            10-00.00    9-06.00   10   
  2 Galante, Dan                 York                 9-06.00    9-03.00    8   
  3 Humiston, Ralph              Traip                7-06.00    8-03.00    6   
  4 Solimine, Phil               York                 8-06.00   J8-03.00    4   
  5 Scontras, Ted                York                 7-00.00    7-03.00    2   
 -- Eklund, Evan                 Falmouth             9-06.00         NH  
 -- Brockelman, Todd             York                 6-06.00         NH  
 
Boys Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Locke, Elijah                Gnghs                          19-03.00   10   
  2 Overhaug, Anders             Yarmouth            19-00.50   18-10.25    8   
  3 Vogel, Joe                   York                19-06.00   18-09.25    6   
  4 Reid, Tom                    York                           18-05.00    4   
  5 Rogers, Trey                 PRHS                18-02.50   16-09.00    2   
  6 Bald, Zach                   York                16-09.25   16-04.75    1   
  7 Hodgdon, Sean                Falmouth            17-02.00   16-01.25  
  8 Childs, Devyn                Traip               15-04.00   15-11.50  
  9 Erving, Dennis               Yarmouth            16-05.50   15-10.00  
 10 Eklund, Evan                 Falmouth            16-04.00   15-09.50  
 11 Lambrecht, Mark              Traip               15-02.50   15-05.50  
 12 Ruest, Tony                  York                14-07.25   15-02.25  
 13 Yoon, Brian                  Falmouth            15-02.00   14-11.50  
 14 Summers, Patrick             PRHS                15-09.00   14-10.50  
 15 Pate, Derek                  York                14-10.00   14-09.00  
 16 Carney, Brandan              York                14-05.00   14-08.75  
 17 Eaton, Nick                  York                16-05.25   14-06.00  
 18 Wegener, James               Falmouth            16-07.50   14-05.25  
 19 Corbett, Tucker              York                           14-01.75  
 20 Albert, Joe                  York                12-03.50   14-00.75  
 21 Rickerich, Sam               York                14-00.00   13-08.25  
 22 Sofo, Francesco              Traip               13-09.00   13-06.50  
 22 Schuessler, Crewe            York                12-02.25   13-06.50  
 24 Bald, Nate                   York                14-08.00   13-04.50  
 25 Gardner, Adam                Falmouth            13-02.00   13-02.50  
 26 Pate, Hayden                 York                11-06.00   12-04.25  
 26 Horigan, Sean                York                13-02.50   12-04.25  
 28 Nipper, Myles                Gnghs                8-11.00    9-09.50  
 
Boys Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pryzant, Reid                Falmouth            38-03.25   38-02.75   10   
  2 Tuttle, Jon                  St. Dominic                    35-07.75    8   
  3 O'Connor, Mike               York                36-06.00   34-11.25    6   
  4 Bagdon, Josh                 Gnghs               34-04.25   34-03.00    4   
  5 Kelley, Brad                 York                34-09.75   33-11.00    2   
  6 Moulton, Nick                York                           31-11.25    1   
  7 Joshi, Shreyas               Falmouth            32-10.75   31-07.75  
  8 Galante, Dan                 York                33-03.00   30-08.75  
  9 Brockelman, Todd             York                30-01.00   30-00.50  
 10 Henricksen, Hunter           York                31-02.00   29-06.50  
 
             Women - JR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Falmouth High School        78        2) Yarmouth High School       35   
    3) Traip Academy               30        4) YORK                       20   
    5) Poland Regional High Schoo  19        6) St. Dominic Regional High  17   
    7) Gray New Gloucester          8                                           
 
             Women - SR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Gray New Gloucester         63        2) Falmouth High School       50   
    3) Hyde School                 27        4) YORK                       16   
    5) Yarmouth High School        13        6) Poland Regional High Scho  10   
    7) Traip Academy                6                                           
 
            Women - OPEN DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) Falmouth High School        74        2) YORK                       48   
    3) Yarmouth High School        30        4) Gray New Gloucester        18   
    5) Poland Regional High Schoo  16        6) St. Dominic Regional High  10   
    7) Traip Academy                8        8) Hyde School                 3   
 
              Men - JR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) YORK                        97        2) Poland Regional High Scho  34   
    3) Yarmouth High School        30        4) Falmouth High School       19   
    5) Traip Academy               11        6) Gray New Gloucester        10   
    7) St. Dominic Regional HighS   7        8) Hyde School                 6   
 
              Men - SR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) YORK                        85        2) Falmouth High School       58.50
    3) Gray New Gloucester         30.50     4) Yarmouth High School       18   
    5) Traip Academy               10        5) Poland Regional High Scho  10   
    7) Hyde School                  2                                           
 
             Men - OPEN DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
    1) YORK                        92        2) Falmouth High School       45   
    3) Yarmouth High School        30        4) Gray New Gloucester        16   
    5) Hyde School                 10        6) St. Dominic Regional High   8   
    7) Traip Academy                6        8) Poland Regional High Scho   2   




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News