Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Mid Wach Dual Meets

Shrewsbury - Holden, MA, January 25, 2012

[Event Results @ Shrewsbury | Team Scores @ Shrewsbury | Team Scores @ Wachusett ]

Event Results @ Wachusett

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/25/2012 11:10 PM
                        Mid Wach Dual Meets - 1/25/2012                        
                          Wachusett Reg. - Holden, MA                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Joe Breen                 JR Algonquin             46-07.50  
  2 Mario Otchere             SR Wachusett             44-02.50  
  3 Nick Gutheil                 Ayer Shirley          42-06.25  
  4 Tai Ash                   JR Wachusett             41-07.25  
  5 Max McEvilly              JR Wachusett             37-09.00  
  6 Jordan Entwistle          SR Algonquin             37-06.50  
  7 Brandon Milton            SR Wachusett             35-03.75  
  8 Cam Brilliant             SR Algonquin             35-01.50  
  9 Jamie Foy                 SR Wachusett             34-10.00  
 10 Ed Reitz                  JR Wachusett             33-09.00  
 11 Mike Babine               SR Algonquin             33-07.00  
 12 Mike Fleming                 Ayer Shirley          33-01.00  
 13 James Maynard             JR Murdock               32-08.50  
 14 Peter St. Peter              Ayer Shirley          32-05.75  
 15 Liam Fitzpatrick          SR Murdock               31-10.25  
 16 Micky McCullogh           SR Algonquin             31-08.00  
 17 Tom Francis               Fr Gardner               31-07.50  
 18 Andrew St. Germain           Ayer Shirley          30-10.25  
 19 John Karpuk               JR Algonquin             30-02.00  
 20 Matt Gordon               So Gardner               27-11.25  
 21 Robert Pesce              FR Murdock               26-05.50  
 22 Josh Foley                Jr Gardner               25-09.00  
 23 Matt Ridley               Sr Gardner               25-02.25  
 24 Kyle Blouin               JR Murdock               24-01.50  
 25 John Muphy                 7 Murdock               19-09.25  
 26 Jacob Drooker                Ayer Shirley          19-03.25  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cam Brilliant             SR Algonquin              6-02.00  
  2 Jack McDonald             JR Algonquin              5-08.00  
  3 Chang Bae Son             JR Wachusett             J5-08.00  
  4 Tom Fee                   JR Wachusett              5-06.00  
  5 Zac Hamilton              JR Algonquin             J5-06.00  
  6 Shane Duffy               JR Algonquin              5-04.00  
  7 Jonah Kattau              So Gardner               J5-04.00  
  8 Jordan Entwistle          SR Algonquin              5-02.00  
  9 Jordan Harris             SR Murdock                5-00.00  
  9 Kyle Blouin               JR Murdock                5-00.00  
 11 Jason Cutroni             SR Wachusett             J5-00.00  
 12 Nate Macarelli            SR Murdock                4-08.00  
 13 Trevor Raux               Fr Gardner               J4-08.00  
 -- Liam Fitzpatrick          SR Murdock                     NH  
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jay Jewitt                   Ayer Shirley           11:04.9  
  2 Tim Fitzgerald            SO Wachusett              11:07.7  
  3 Sean Sampson              JR Wachusett              11:08.1  
  4 Brian Cusack              JR Wachusett              11:13.0  
  5 Brndon Harty              Jr Gardner                11:21.5  
  6 Daniel Fournier           SO Murdock                11:24.0  
  7 Ben Rutan                 JR Algonquin              11:59.6  
  8 Kevin Monahan             FR Wachusett              12:02.0  
  9 Nick Bowker               SO Algonquin              12:14.8  
 10 Alex Silveri              JR Wachusett              12:20.1  
 11 Brian Miller              FR Wachusett              12:20.4  
 12 Mike Martin               Sr Gardner                12:33.5  
 13 Zack Gilfix               FR Algonquin              13:07.4  
 14 James Huff                 7 Murdock                15:24.3  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Darmiento            SR Algonquin                  7.8   1 
  2 Justin Conor              SR Wachusett                  7.9   1 
  3 Zac Hamilton              JR Algonquin                  8.2   1 
  4 Christopher Allen         FR Marlborough                8.5   1 
  5 Tom Fee                   JR Wachusett                  9.2   1 
  6 Mike Hallaron             JR Algonquin                 J9.2   1 
  7 Liam Fitzpatrick          SR Murdock                    9.5   2 
  8 Shawn MaGrath             Jr Gardner                   10.7   2 
  9 Nate Macarelli            SR Murdock                   10.8   2 
 10 Steve Challenger          SO Gardner                   11.1   2 
 11 Tyler Roffee              Sr Gardner                   11.6   2 
 12 Jordan Manuel              7 Murdock                   11.8   2 
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Babine               SR Algonquin                  6.6   1 
  2 Michael Owusu             SO Wachusett                  6.7   1 
  3 Davis Kraft               JR Algonquin                  6.8   1 
  4 Sam Rivera                JR Wachusett                  7.0   1 
  5 Matt Dickman              JR Wachusett                 J7.0   1 
  6 Shawn MaGrath             Jr Gardner                    7.2   2 
  7 Kyle Mannion              SR Algonquin                  7.3   1 
  8 Josh Emerson              SR Murdock                    7.4   2 
  9 Nate Macarelli            SR Murdock                   J7.4   2 
 10 Steve Challenger          SO Gardner                    7.5   2 
 11 Matt O'Brien              JR Gardner                    7.7   3 
 12 Will Burdsall             SO Murdock                    7.8   3 
 13 James Maynard             JR Murdock                    7.9   2 
 13 Calvin Wong               So Gardner                    7.9   3 
 15 Matt Ridley               Sr Gardner                    8.1   2 
 16 Kyle Beyroutey            Fr Gardner                    8.5   3 
 17 Robert Pesce              FR Murdock                    9.0   3 
 18 Jacob Drooker                Ayer Shirley              10.8   3 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jay Jewitt                   Ayer Shirley            4:38.7  
  2 Daniel Denette            JR Murdock                 4:40.7  
  3 Jacob McDonald            JR Ayer Shirley            4:50.6  
  4 Spencer Roffee            So Gardner                 4:54.2  
  5 Liam Scanlon              SO Wachusett               5:11.2  
  6 Matt Tinsley              SR Wachusett               5:13.9  
  7 Cole Burgess              SO Wachusett               5:14.7  
  8 Richard Thompson          JR Algonquin               5:15.8  
  9 Nick Malone               SO Wachusett               5:24.3  
 10 Mike Martin               Sr Gardner                 5:26.6  
 11 Max Robichaud              7 Murdock                 5:30.3  
 12 Alex Emerson              SO Murdock                 5:34.8  
 13 Matthew Galat              8 Murdock                 5:36.6  
 14 Jonathan Jean              7 Murdock                 5:43.6  
 15 Steve Ingman               6 Murdock                 5:47.6  
 16 Phillip Peterson          FR Wachusett               6:06.2  
 17 Ryan Murphy               FR Wachusett               6:14.3  
 18 James Harvey              SO Algonquin               6:15.0  
 19 Wesley Rogers             SO Algonquin               6:25.8  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shane Duffy               JR Algonquin               1:27.6   1 
  2 Justin Kody               SR Algonquin               1:31.7   1 
  3 Sam Mayo                  SR Wachusett               1:31.8   1 
  4 Eric Iacaboni             JR Wachusett               1:34.4   1 
  5 Kyle Blouin               JR Murdock                 1:36.9   3 
  6 George Russo              JR Wachusett               1:37.0   2 
  7 Trevor Raux               Fr Gardner                 1:37.4   3 
  8 Mike Karpuk               SR Algonquin               1:40.9   2 
  9 Eli Graham                FR Wachusett               1:42.2   2 
 10 Ben Lewis                 Sr Gardner                 1:44.2   3 
 11 Tyler Roffee              Sr Gardner                 1:46.3   4 
 12 Minh Nguyen               JR Wachusett               1:48.8   5 
 13 Misha Charlet             SR Algonquin               1:49.4   2 
 14 Justin Harris             SO Murdock                 1:51.4   3 
 15 Josh Foley                Jr Gardner                 1:52.7   4 
 16 Chris Gallotta            JR Wachusett               1:53.1   5 
 17 Kyle Beyroutey            Fr Gardner                 1:54.9   5 
 18 Jeongki Kim               Fr Gardner                 1:58.0   4 
 19 John Muphy                 7 Murdock                 2:22.0   4 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayden Frechette-McCall   SR Wachusett                 38.6   1 
  2 Colin Kraft               JR Algonquin                 39.0   1 
  3 Malik Daley               SO Algonquin                 39.3   1 
  4 Jordan Entwistle          SR Algonquin                 39.9   2 
  5 Drew DiPilla              FR Wachusett                 41.3   1 
  6 Jordan Harris             SR Murdock                   41.4   3 
  7 John Mazur                JR Wachusett                 41.8   2 
  8 Spencer Leheureux         So Gardner                   42.8   3 
  9 Jon Raber                 JR Wachusett                 42.9   6 
 10 Joe Grieco                JR Algonquin                 43.1   5 
 10 Moe Daeipour              JR Algonquin                 43.1   2 
 12 Brian Connors             Sr Gardner                   43.8   4 
 13 Owen Chase                SO Murdock                   44.3   4 
 13 Jason Cutroni             SR Wachusett                 44.3   2 
 15 Adam Klien                JR Algonquin                 44.9   6 
 16 Elmer Melendez            Jr Gardner                   45.7   4 
 17 Calvin Wong               So Gardner                   46.2   5 
 18 Christian Newton          So Gardner                   46.5   3 
 19 Andrew St. Germain           Ayer Shirley              47.2   3 
 20 Don Kim                   So Gardner                   47.6   5 
 21 Clayton Johansen          FR Wachusett                 49.2   6 
 22 Robert Pesce              FR Murdock                   56.0   4 
 23 Joshua Ramsey              6 Murdock                 1:03.7   5 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brian Cusack              JR Wachusett               2:49.9  
  2 Sean Sampson              JR Wachusett               2:50.8  
  3 Dave McGovern             SR Algonquin               2:51.3  
  4 Tim Fitzgerald            SO Wachusett               2:53.6  
  5 Matt Tinsley              SR Wachusett               2:55.2  
  6 Brndon Harty              Jr Gardner                 3:02.1  
  7 Daniel Fournier           SO Murdock                 3:04.9  
  8 Cole Burgess              SO Wachusett               3:06.7  
  9 Jon Ludovico              JR Wachusett               3:09.2  
 10 Daniel Denette            JR Murdock                 3:11.1  
 11 Liam Scanlon              SO Wachusett               3:11.7  
 12 Tom Asmar                 JR Wachusett               3:13.5  
 13 Richard Thompson          JR Algonquin               3:13.8  
 14 Glen Harlen               SO Algonquin               3:28.0  
 15 Sam DiStefano             JR Algonquin               3:30.0  
 16 Billy Horosz-Tetreault    JR Wachusett               3:31.6  
 17 Nick Bowker               SO Algonquin               3:31.9  
 18 Ben Rutan                 JR Algonquin               3:38.1  
 19 Max Robichaud              7 Murdock                 3:38.4  
 20 Wesley Rogers             SO Algonquin               3:45.3  
 21 James Harvey              SO Algonquin               3:48.3  
 22 Matthew Galat              8 Murdock                 3:51.4  
 22 J. J. Courtney            JR Algonquin               3:51.4  
 24 Jonathan Jean              7 Murdock                 3:54.4  
 25 Zack Gilfix               FR Algonquin               3:59.1  
 26 Matt Ridley               Sr Gardner                 4:16.3  
 27 Micky McCullogh           SR Algonquin               4:32.9  
 28 James Huff                 7 Murdock                 4:37.1  
 
Event 10  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Algonquin                                            3:43.6   2 
  2 Wachusett                                            3:49.7   2 
  3 Murdock                                              4:19.8   1 
  4 Gardner                                              4:48.3   1 
 
Event 11  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Algonquin                                            1:41.7   1 
  2 Murdock                                              1:49.0   2 
 -- Gardner                                                  DQ   2  Cut in Early
 -- Wachusett                                                DQ   1  Exchange 1
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gena Catalucci            SR Wachusett             30-01.75  
  2 Cameo Dorais              Jr Gardner               29-09.50  
  3 Sarah Jackson             So Algonquin             29-06.25  
  4 Abby Solis                Sr Algonquin             28-01.00  
  5 Meghan Bliss              Sr Gardner               28-00.75  
  6 Victoria Sutphen          SO Wachusett             27-06.00  
  7 Emily Polanowicz          Sr Algonquin             25-11.50  
  8 Mariah Tenney             JR Murdock               25-06.25  
  9 Taylor Henry              Sr Algonquin             25-05.25  
 10 Alyssa LaBrack             7 Murdock               24-09.00  
 11 Lauren Thamel             JR Wachusett             24-05.50  
 12 Sedona Harris             Sr Gardner               23-02.50  
 13 Kelsey Bourdon            Jr Algonquin             23-01.00  
 14 Payton Vautour            Jr Gardner               22-08.00  
 14 Jenny Lally               SR Wachusett             22-08.00  
 16 Keyonzia Gagne-Lamoureux  FR Wachusett             22-06.00  
 17 Oona Bond                 Fr Algonquin             22-00.00  
 18 Kacie Dunham              Fr Gardner               21-09.75  
 19 Cara Walsh                FR Wachusett             21-00.50  
 20 Clari Simmers-Swanson      6 Murdock               14-01.50  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amy Collins               JR Wachusett              5-03.00  
  2 Alisha Faherty            So Algonquin              4-08.00  
  2 Bridget Owen              So Algonquin              4-08.00  
  2 Fortuna Fasulo               Ayer Shirley           4-08.00  
  5 Emily Mauro               Jr Algonquin             J4-08.00  
  6 Sarah Jackson             So Algonquin              4-04.00  
  6 Evie Rodgerson            Jr Gardner                4-04.00  
  6 Alex Moy                  So Algonquin              4-04.00  
  9 Mariah Tenney             JR Murdock               J4-04.00  
  9 Laura Williamson          SR Wachusett             J4-04.00  
  9 Madeline Norton              Ayer Shirley          J4-04.00  
 12 Maggie Wraight            So Algonquin             J4-04.00  
 13 Abby Amenta               SO Murdock                4-02.00  
 14 Courtney Thebodo          SO Wachusett              4-00.00  
 14 Alyson Comeau             So Gardner                4-00.00  
 -- Meaghan Hanley               Ayer Shirley                NH  
 
Event 14  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebecca Skodis            SR Wachusett              12:02.4  
  2 Courtney Dotterweich      Sr Gardner                12:04.4  
  3 Annie Sullivan            So Algonquin              12:10.9  
  4 Paige Casey               Jr Algonquin              13:04.7  
  5 Sydney Hauver             SO Wachusett              13:08.4  
  6 Gloria Chen               Jr Algonquin              14:52.9  
  7 Rebecca Dorval            So Gardner                15:03.1  
  8 Kristina Allain           JR Murdock                15:59.4  
 
Event 15  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Maggie Kiley              Jr Algonquin                  9.5   1 
  2 Maggie Lally              SR Wachusett                  9.6   1 
  3 Casey Blakeney            SR Wachusett                 J9.6   1 
  4 Chelsey Thompson          So Algonquin                 J9.6   1 
  5 Katie Dion                SR Wachusett                  9.7   1 
  6 Hannah Lindgren           Jr Algonquin                  9.8   1 
  7 Fortuna Fasulo               Ayer Shirley               9.9   2 
  8 Alyson Comeau             So Gardner                   10.3   2 
  9 Meghan Lincoln            So Gardner                   10.5   2 
 10 Brianna Dellechiaie       SO Murdock                   10.6   2 
 11 Marissa Galat              8 Murdock                   10.7   2 
 12 Missy Whalen              Sr Gardner                   11.4   3 
 13 Madeline Norton              Ayer Shirley              11.9   2 
 14 Liz Tarra                 Sr Gardner                   12.6   3 
 15 Chelsea Simmers-Swanson    6 Murdock                   14.1   3 
 16 Victoria Simmers-Swanson   7 Murdock                   15.4   3 
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Megan Davis               Sr Algonquin                  7.3   1 
  2 Jasmine Cook              SR Wachusett                  7.4   1 
  3 Gabrielle DiGiovanni      JR Algonquin                  7.7   1 
  4 Alex Moy                  So Algonquin                 J7.7   1 
  5 Emily Diprima             Fr Gardner                    8.0   2 
  5 Mariessa Ricciardi        FR Wachusett                  8.0   1 
  7 Katie Dion                SR Wachusett                  8.2   1 
  8 Alyson Comeau             So Gardner                    8.4   2 
  9 Courtney Simmers-Swanson   7 Murdock                    8.9   2 
 10 Cloe Fitzgerald           SO Murdock                    9.5   2 
 11 Clari Simmers-Swanson      6 Murdock                    9.6   2 
 12 Paige Roscoe              Jr Gardner                    9.8   2 
 
Event 17  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Laura Williamson          SR Wachusett               5:51.4  
  2 Colleen Sands             SO Wachusett               5:51.6  
  3 Kyra Shreeve              So Algonquin               5:55.5  
  4 Annie Sullivan            So Algonquin               5:58.2  
  5 Erin Sampson              JR Wachusett               5:59.8  
  6 Erica Mallozzi            Sr Gardner                 6:02.4  
  7 Felica Ingman             SO Murdock                 6:05.3  
  8 Reme DiGiovanni           Jr Algonquin               6:25.9  
  9 Erin Beccia               SR Wachusett               6:39.6  
 10 Meghan Bliss              Sr Gardner                 7:17.9  
 11 Meaghan Hanley               Ayer Shirley            7:28.0  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmine Cook              SR Wachusett               1:43.7   1 
  2 Laurie Finelli            Sr Algonquin               1:45.2   1 
  3 Emma Jagelsky             JR Wachusett               1:47.9   1 
  4 Emily Brown               Sr Algonquin               1:48.6   1 
  5 Victoria Sutphen          SO Wachusett               1:49.7   2 
  6 Courtney Dotterweich      Sr Gardner                 1:50.0   3 
  7 Mariah Tenney             JR Murdock                 1:52.7   3 
  8 Emily Seiple              Fr Algonquin               1:56.0   2 
  9 Kate Sears                Jr Algonquin               1:58.1   2 
 10 Brittany Bowker           Sr Algonquin               1:58.8   4 
 11 Sydney Hauver             SO Wachusett               2:01.4   2 
 12 Jill Aalto                So Gardner                 2:06.0   3 
 13 Mairathe Casey            Fr Algonquin               2:06.8   4 
 14 Melanie Lincoln           So Gardner                 2:14.1   3 
 15 Emily Barr                FR Wachusett               2:22.8   4 
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amy Collins               JR Wachusett                 43.7   1 
  2 Meaghan Dowd              SR Wachusett                 45.0   1 
  3 Brenna Stewart            Jr Algonquin                 45.2   1 
  4 Bridget Owen              So Algonquin                 46.1   2 
  5 Ashley Nindl              SR Wachusett                 46.4   2 
  6 Abbie McCann              So Algonquin                 46.6   1 
  7 Haley Hughes              Jr Algonquin                 46.7   2 
  8 Alisha Faherty            So Algonquin                 47.9   6 
  9 Jessica Damour            Sr Gardner                   48.0   3 
 10 Emily Diprima             Fr Gardner                   48.1   4 
 11 Chelsey Thompson          So Algonquin                 48.6   6 
 12 Abby Amenta               SO Murdock                   49.4   3 
 13 Michaela Scott            FR Wachusett                 50.9   5 
 14 Marissa Knoll             So Gardner                   51.2   5 
 15 Fortuna Fasulo               Ayer Shirley              51.9   3 
 16 Sierra Lopez              So Gardner                   52.2   4 
 17 Lily Christenson          FR Wachusett                 54.4   2 
 18 Victoria Simmers-Swanson   7 Murdock                   54.8   3 
 19 Adris Grant               JR Wachusett                 55.1   6 
 20 Courtney Simmers-Swanson   7 Murdock                   55.8   4 
 21 Chelsea Simmers-Swanson    6 Murdock                   59.8   5 
 22 Cloe Fitzgerald           SO Murdock                 1:00.5   4 
 23 Clari Simmers-Swanson      6 Murdock                 1:01.3   5 
 
Event 20  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Laura Williamson          SR Wachusett               3:15.5  
  2 Colleen Sands             SO Wachusett               3:19.1  
  3 Rebecca Skodis            SR Wachusett               3:24.6  
  4 Kyra Shreeve              So Algonquin               3:26.7  
  5 Laurie Finelli            Sr Algonquin               3:31.9  
  6 Felicia Banda             Fr Gardner                 3:33.9  
  7 Emily Mauro               Jr Algonquin               3:38.9  
  8 Felica Ingman             SO Murdock                 3:44.6  
  9 Alyssa Waterman           Fr Algonquin               3:49.6  
 10 Jessica Damour            Sr Gardner                 3:50.0  
 11 Rebeca Campuzano          So Gardner                 4:05.7  
 12 Sarah Babcock             Jr Algonquin               4:14.2  
 13 Kristina Allain           JR Murdock                 4:17.8  
 14 Sydney Mannion            Fr Algonquin               4:20.0  
 15 Christy Scott             Jr Algonquin               4:20.8  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wachusett                                            4:30.5  
  2 Algonquin                                            4:34.2  
  3 Gardner                                              5:24.7  
 
Event 22  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Algonquin                                            1:55.2  
  2 Wachusett                                            2:01.7  
  3 Murdock                                              2:09.5  
  4 Gardner                                              2:10.9  



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News