Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

MidWach Dual Meets

Shrewsbury/Holden, MA, January 18, 2012

[Shrewsbury Team Scores | Wachusett Event Results | Wachusett Team Scores ]

Shrewsbury Event Results

Results courtesy of First Time Out


Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/18/2012 09:32 PM
                    Mid Wach Duals @ Shrewsbury - 1/18/2012                    
                                Shrewsbury, MA                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Tyler Clouthier           JR Shrewsbury            42-05.00  
  2 Joe Grella                JR Shrewsbury            38-01.00  
  3 Dan Rymer                 SR Littleton             37-02.00  
  4 Connor Shea               JR Shrewsbury            36-10.50  
  5 Sam Hale                  SR Milford               35-10.25   35-4
  6 Ryan Leonard              SR Shrewsbury           J35-10.25   34-6.25
  7 Murray Rubin              JR Shrewsbury            35-01.00  
  8 Chris Alberto             SR Milford               34-10.00  
  9 Bennie Lowe               JR North Middle          33-10.25  
 10 Josh Surapine             JR Milford               33-01.00  
 11 Jim Birnie                SO Shrewsbury            32-11.00  
 12 Brandon Lambert           JR North Middle          31-08.00  
 13 Liam Fitzpatrick          SR Murdock               30-09.00  
 14 Matt Schmalenberger       JR Milford               30-07.00  
 15 Justin Asam               SO Milford               29-08.00  
 16 Nate Smith                SR North Middle          29-05.50  
 17 Ethan Ward                JR North Middle          29-04.25  
 18 Kentaro Ogawa             SR Littleton             27-08.00  
 19 Cam Zaborowski            SO Littleton             27-00.75  
 20 Mitch McNanna             SR Milford               26-09.75  
 21 Robert Pesce              FR Murdock               26-01.00  
 22 Justin Atwood             SO North Middle          25-10.75  
 23 Colby Goodhue             JR North Middle          23-10.00  
 24 Kyle Blouin               JR Murdock               23-08.25  
 25 Brian Cahill               8 Littleton             22-03.25  
 26 Alex Fournier             SR Littleton             22-01.00  
 27 John Muphy                 7 Murdock               19-05.00  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nate Nelson-Maney         SR Shrewsbury             5-10.00  
  2 Brian Dignazio            SO Milford                5-04.00  
  2 Brandon Lambert           JR North Middle           5-04.00  
  2 Dexter LaPlant            SR Littleton              5-04.00  
  5 Brendan Hicks             JR Shrewsbury            J5-04.00  
  6 shawn Luce                SR Milford                5-00.00  
  7 Andy MacGregor            SO Littleton              4-08.00  
  7 Jordan Harris             SR Murdock                4-08.00  
  7 Kyle Blouin               JR Murdock                4-08.00  
  7 Devon Webster             SO Littleton              4-08.00  
  7 Mike Abasciano            FR Shrewsbury             4-08.00  
  7 Nate Smith                SR North Middle           4-08.00  
 13 Liam Fitzpatrick          SR Murdock               J4-08.00  
 13 Garnette Goorahlal        JR North Middle          J4-08.00  
 -- Vinay Maliakal            SR Shrewsbury                  NH  
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jarret Ross               SR North Middle           10:12.3  
  2 Chris Williams            JR Shrewsbury             10:22.9  
  3 Chris Skelly              FR North Middle           10:24.5  
  4 Tobin Dancy               SR Shrewsbury             10:25.2  
  5 Connor Rosenblatt         SO Milford                10:52.4  
  6 Daniel Fournier           SO Murdock                11:28.9  
  7 Troy Taylor               FR Littleton              11:32.6  
  8 Daniel Denette            JR Murdock                11:36.2  
  9 Jacob Starvaski           FR Shrewsbury             11:40.8  
 10 Joey Stea                 SO Littleton              11:54.4  
 11 Bobby Morse               FR Littleton              12:52.9  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dexter LaPlant            SR Littleton                  8.3   2 
  2 Nate Nelson-Maney         SR Shrewsbury                 8.8   1 
  3 Vinay Maliakal            SR Shrewsbury                 9.0   1 
  4 Mitch McNanna             SR Milford                    9.2   1 
  5 Mike Bodden               SR Shrewsbury                 9.4   1 
  6 Nate Smith                SR North Middle              J9.4   1 
  7 Chris Alberto             SR Milford                    9.9   1 
  8 Nate Macarelli            SR Murdock                   10.6   2 
  9 Josh Emerson              SR Murdock                  J10.6   2 
 10 Aaron Baumgart            JR Littleton                 12.0   2 
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brandon Lambert           JR North Middle               6.6   2 
  2 Jay Reynolds              JR Shrewsbury                J6.6   2 
  3 Trevin Kelley             JR Shrewsbury                 6.8   2 
  4 Justin Atwood             SO North Middle              J6.8   2 
  5 Sam Levine                JR Shrewsbury                 7.0   3 
  6 Dexter LaPlant            SR Littleton                  7.1   1 
  6 Vinay Maliakal            SR Shrewsbury                 7.1   3 
  8 George Chakalos           SO Milford                    7.2   2 
  9 Jonathan Rodriguez        FR Milford                   J7.2   2 
 10 Liam Fitzpatrick          SR Murdock                    7.3   1 
 11 Brandon Rodriguez         FR Milford                    7.4   3 
 12 Jon Miranda               SO Milford                   J7.4   3 
 13 Josh Emerson              SR Murdock                    7.5   1 
 14 Nate Macarelli            SR Murdock                   J7.5   1 
 15 Cam Zaborowski            SO Littleton                 J7.5   1 
 16 Matt Wheeler              SO North Middle               7.7   3 
 16 Kentaro Ogawa             SR Littleton                  7.7   1 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Michael Skelly            SR North Middle            4:50.6  
  2 Dan Mortimer              JR Shrewsbury              4:56.2  
  3 Daniel Wentworth          JR Shrewsbury              4:57.6  
  4 Bobby Johnston            JR North Middle            5:02.7  
  5 Matt Cicciu               SO Milford                 5:03.9  
  6 Zach Miller               SR North Middle            5:10.2  
  7 Daniel Fournier           SO Murdock                 5:13.9  
  8 Daniel Denette            JR Murdock                 5:20.7  
  9 Nathaniel Santoro         JR Littleton               5:23.2  
 10 Nick Koulopoulos          JR North Middle            5:28.9  
 11 Jerry Shyne               SR Milford                 5:31.7  
 12 John Cicciu               FR Milford                 5:33.6  
 13 Devin Luce                SO Milford                 5:34.0  
 14 Dan Madden                SO Milford                 5:46.2  
 15 John Donahue              SO Milford                 5:54.6  
 16 Max Robichaud              7 Murdock                 5:55.3  
 17 Andy MacGregor            SO Littleton               5:59.0  
 18 Charlie Dias              SO Milford                 6:01.6  
 19 Spencer Babst             JR Shrewsbury              6:06.5  
 20 Alex Emerson              SO Murdock                 6:07.0  
 21 Ryan Morse                 8 Littleton               6:07.4  
 22 Sean Cairney              JR Milford                 6:09.3  
 23 Jonathan Jean              7 Murdock                 6:15.8  
 24 Justin Furuness           FR Shrewsbury              6:17.5  
 25 Carlos Chong              SO Milford                 6:27.9  
 26 Steve Ingman               6 Murdock                 6:36.0  
 27 Matthew Galat              8 Murdock                 6:37.9  
 28 James Huff                 7 Murdock                 6:52.9  
 29 James Magee                8 Littleton               7:02.5  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Justin Asam               SO Milford                 1:32.8   3 
  2 Rob Matthews              SR Shrewsbury              1:33.0   3 
  3 Chris Afonso              FR Shrewsbury              1:40.1   5 
  4 Xaiyue Wang               FR Shrewsbury              1:41.6   5 
  5 Kyle Blouin               JR Murdock                 1:42.4   1 
  6 Jordan Harris             SR Murdock                 1:42.8   1 
  6 Matt Minafo               SR Shrewsbury              1:42.8   4 
  8 Nathan Alexander          JR North Middle            1:42.9   3 
  9 Jacob Steinberg           FR Shrewsbury              1:43.2   4 
 10 Matt LeBlanc              FR Milford                 1:43.5   3 
 11 Devon Webster             SO Littleton               1:48.9   1 
 12 Justin Harris             SO Murdock                 1:53.0   2 
 13 Joel Sousa                SR Milford                 1:54.6   4 
 14 Alex Fournier             SR Littleton               1:55.2   1 
 15 Nick Lanotte              FR Shrewsbury              1:58.6   5 
 16 Tristan Kaldenberg         8 Littleton               1:59.0   2 
 17 Alex Frieband             SR Milford                 2:00.4   4 
 18 Will Buraczynski           7 Littleton               2:01.5   2 
 19 Jackson Weber              8 Littleton               2:04.5   5 
 20 John Muphy                 7 Murdock                 2:21.6   2 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Garnette Goorahlal        JR North Middle              39.9   4 
  2 Jon O'Neil                SO Milford                   40.9   4 
  3 Matt Morana               FR Shrewsbury                41.0   5 
  3 Jordan Harris             SR Murdock                   41.0   1 
  5 Brandon Pounds            SO Milford                   41.2   5 
  6 Mike Hall                 SR Shrewsbury                41.9   4 
  7 Liam Fitzpatrick          SR Murdock                   42.2   1 
  8 Bobby Guerette            SO Shrewsbury                43.7   6 
  9 Joshua Balboni             8 Littleton                 44.7   2 
 10 Chris Jones               SR Shrewsbury                44.9   6 
 11 Owen Chase                SO Murdock                   45.1   2 
 12 Zach Piche                SO Littleton                 46.3   1 
 13 Sam Cooney                SO Littleton                 47.2   2 
 14 Keanu Patwari             JR Shrewsbury                47.4   6 
 15 Jesse Ross                FR North Middle              48.0   5 
 16 David Frongillo           SO Milford                   48.7   6 
 17 Grant Prokopis            SO Milford                   49.4   5 
 18 Garret Bailey             FR Shrewsbury                50.4   4 
 19 Brian Cahill               8 Littleton                 50.8   3 
 20 Aaron Baumgart            JR Littleton                 51.4   3 
 21 Jonathan Jean              7 Murdock                   55.4   3 
 22 Peter Cochis               7 Littleton               1:04.4   1 
 23 Joshua Ramsey              6 Murdock                 1:04.5   2 
 24 James Huff                 7 Murdock                 1:07.3   3 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mike Bodden               SR Shrewsbury              2:57.3  
  2 Rakesh Gurrala            SR Shrewsbury              2:58.6  
  3 Chris Skelly              FR North Middle            2:59.2  
  4 Connor Rosenblatt         SO Milford                 3:02.7  
  5 Bobby Johnston            JR North Middle            3:05.6  
  6 Kyle Blouin               JR Murdock                 3:06.2  
  7 Mike Curran               SO Shrewsbury              3:07.6  
  8 Matt Cicciu               SO Milford                 3:08.8  
  9 Jerry Shyne               SR Milford                 3:09.5  
 10 Troy Taylor               FR Littleton               3:16.1  
 11 Dan Madden                SO Milford                 3:20.3  
 12 Devin Luce                SO Milford                 3:21.2  
 13 Nathan Alexander          JR North Middle            3:21.4  
 14 Joey Stea                 SO Littleton               3:21.9  
 15 shawn Luce                SR Milford                 3:22.9  
 16 John Donahue              SO Milford                 3:23.2  
 17 Mitch McNanna             SR Milford                 3:23.5  
 18 Devon Webster             SO Littleton               3:27.1  
 19 Peter Bae                 JR Milford                 3:28.2  
 20 Luis Saa                  SR Milford                 3:29.4  
 21 Nick Quinlivan            FR Shrewsbury              3:33.4  
 22 Ryan Morse                 8 Littleton               3:34.0  
 23 Sebastian Moronta         FR Milford                 3:37.6  
 24 Matthew Galat              8 Murdock                 3:38.2  
 
Event 10  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Middlesex                                      4:00.1  
  2 Milford                                              4:04.3  
  3 Shrewsbury                                           4:06.2  
  4 Littleton                                            4:24.8  
  5 Murdock                                              4:40.4  
 
Event 11  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Shrewsbury                                           1:43.1  
  2 North Middlesex                                      1:48.2  
  3 Milford                                              1:49.2  
  4 Littleton                                            2:03.2  
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Siaina Campbell           JR Milford               32-04.75  
  2 Kelsey Shea               JR Shrewsbury            31-06.25  
  3 Devinne Zadravec          SR Shrewsbury            27-05.25  
  4 Andrea Fanciullo          SR North Middle          26-05.50  
  5 Katie Ellmore             SR Milford               26-03.00  
  6 Anne Marie Pignataro      SR Shrewsbury            25-00.00  
  7 Caitie Powers             JR Milford               23-06.50  
  8 Mariah Tenney             JR Murdock               23-02.00  
  9 Alyssa LaBrack             7 Murdock               23-00.50  
 10 Catherine Jreije          SO Shrewsbury            22-03.25  
 11 Kristen Vilcans           JR Littleton             22-02.50  
 12 Veronica Lynch            JR Milford               22-02.00  
 13 Erin Shea                 FR Shrewsbury            21-05.25  
 14 Sam Lathrop               JR Milford               21-01.00  
 15 Lizzie Stallone           JR Milford               20-08.00  
 16 Erin LeMay                FR Shrewsbury            20-04.00  
 17 Nicole Cochis             SO Littleton             19-03.25  
 18 Francesca Dripps          SO Littleton             18-09.00  
 19 Jennifer Smith            FR Littleton             18-05.00  
 20 Hannah Balboni            FR Littleton             16-11.00  
 21 Clari Simmers-Swanson      6 Murdock               14-09.00  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrea Fanciullo          SR North Middle           5-00.00  
  2 Michelle Savoie           SR Milford               J5-00.00  
  3 Kelley Dillon             JR Shrewsbury             4-10.00  
  4 Julia Touhey              JR Milford                4-06.00  
  5 Melissa Tobin             SR Milford                4-04.00  
  5 Elaina Karageorgis        FR Shrewsbury             4-04.00  
  5 YiMing Li                 JR Shrewsbury             4-04.00  
  5 Sarah Heitmeyer           FR Littleton              4-04.00  
  9 Melanie Burke             JR Milford               J4-04.00  
 10 Hayley Yates              JR Littleton             J4-04.00  
 11 Mariah Tenney             JR Murdock                4-00.00  
 11 Abby Amenta               SO Murdock                4-00.00  
 11 Hannah Hopkins            SO Shrewsbury             4-00.00  
 11 Katherine Weber           SO Milford                4-00.00  
 11 Jessica Cunniff           JR Shrewsbury             4-00.00  
 11 Kate Magurn               JR Littleton              4-00.00  
 17 Melany Cruz               JR Littleton             J4-00.00  
 18 Kayla Magee               JR Littleton              3-08.00  
 
Event 14  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chapel Guernini           JR North Middle           12:35.5  
  2 Liliana Urso              SR Shrewsbury             12:57.3  
  3 Felica Ingman             SO Murdock                13:04.8  
  4 Marcella Vega             FR Shrewsbury             13:10.4  
  5 Sylvia Jackson             8 Littleton              13:19.6  
  6 Kathryn Munzer            JR Shrewsbury             13:37.9  
  7 Lauren Keisling           SO Milford                13:52.1  
  8 Sydney Vacca              SO Littleton              14:00.9  
  9 Libby Ward                SR North Middle           14:19.0  
 
Event 15  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Andrea Fanciullo          SR North Middle               9.0   2 
  2 Olivia Grose              SR Milford                   10.0   2 
  3 Emily Baron               JR Milford                  J10.0   2 
  4 YiMing Li                 JR Shrewsbury               J10.0   2 
  5 Jessica Cunniff           JR Shrewsbury               J10.0   2 
  6 Kate Monica               SR Milford                   10.4   3 
  7 Elaina Karageorgis        FR Shrewsbury                10.5   3 
  8 Antonia Keutzer           SR Littleton                 10.8   1 
  8 Marissa Greene            JR Shrewsbury                10.8   3 
 10 Melissa Tobin             SR Milford                  J10.8   3 
 11 Jessica Morana            JR Shrewsbury                11.0   3 
 12 Brianna Dellechiaie       SO Murdock                   11.2   1 
 12 Danielle Denomee          FR Milford                   11.2   3 
 14 Kendra LaVallee           JR Littleton                J11.2   1 
 15 Marissa Galat              8 Murdock                   11.3   1 
 16 Abby Amenta               SO Murdock                   12.5   1 
 -- Shannon Riordon            7 Littleton                   DQ   1  pushed over hurdle
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Michelle Savoie           SR Milford                    7.4   2 
  2 Domonique Hall            SO Shrewsbury                J7.4   2 
  3 Caralyn Logan             SR Shrewsbury                 7.9   2 
  4 Danielle Hom              SR Shrewsbury                 8.0   3 
  4 Mariah Tenney             JR Murdock                    8.0   1 
  6 Lauren Hanna              JR Milford                   J8.0   3 
  7 Kaley Pratt               FR Milford                    8.1   2 
  7 Francesca Dripps          SO Littleton                  8.1   1 
  9 Alyssa Robinson           JR North Middle              J8.1   2 
 10 Jennifer Rollins          JR Shrewsbury                 8.2   3 
 11 Chelsea Brown             SO Milford                   J8.2   3 
 12 Marissa Galat              8 Murdock                    8.4   1 
 13 Alma Himmelberger         FR Littleton                  8.5   1 
 14 Marissa Spagnolo          JR North Middle               8.6   2 
 15 Alicia Whitney            SR Littleton                  8.8   1 
 16 Clari Simmers-Swanson      6 Murdock                    9.4   1 
 
Event 17  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauren Conner             SR North Middle            5:55.2  
  2 Rebecca Tiernan           SR Shrewsbury              6:01.3  
  3 Veronica Lynch            JR Milford                 6:06.2  
  4 Felica Ingman             SO Murdock                 6:07.5  
  5 Sade Cole                 SR Milford                 6:08.4  
  6 Kristen Vilcans           JR Littleton               6:19.4  
  7 Jill Banach               SO Shrewsbury              6:38.8  
  8 Sylvia Jackson             8 Littleton               6:54.9  
  9 Natasha Jacobson          JR Milford                 7:02.4  
 10 Jordan Corbett            SO Milford                 7:05.2  
 11 Sam Lathrop               JR Milford                 7:05.3  
 12 Shannon Hoar              JR Milford                 7:10.1  
 13 Marissa Gilliat           SR Milford                 7:20.7  
 14 Demetra Edwards           JR Milford                 7:22.1  
 15 Kellie Cooper             JR Milford                 7:34.0  
 16 Mileena McCarthy          SO Milford                 7:34.6  
 17 Megan Keefe               SO Milford                 7:34.9  
 18 Catherine Reid            SO Shrewsbury              7:53.6  
 19 Kaitlyn Wetzel            SO Littleton               8:01.3  
 20 Joiya Sousa               SO Milford                 8:03.3  
 21 Vanessa DeMoura           FR Milford                 8:08.1  
 22 Kate Richard              JR Milford                 8:28.0  
 23 Marina Hannah             JR Milford                 8:31.7  
 24 Megan Bosclair            SO Milford                 8:32.7  
 25 Caitie Powers             JR Milford                 8:34.8  
 26 Priya Patel               JR Milford                 8:37.9  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sarah Heitmeyer           FR Littleton               1:48.7   1 
  2 Mariah Tenney             JR Murdock                 1:48.8   1 
  3 Kailey Filiere            SR Shrewsbury              1:48.9   3 
  4 Natalie Benjamin          JR Shrewsbury              1:49.9   4 
  5 Jennifer Tylock           JR Shrewsbury              1:52.5   4 
  6 Kelsey Pratt              JR Milford                 1:56.5   3 
  7 Hayley Orciuch            SO Shrewsbury              1:57.5   4 
  8 Alyssa Robinson           JR North Middle            1:59.3   3 
  9 Evelyn Cody               SO Shrewsbury              1:59.6   2 
 10 Lucy Howes                 7 Littleton               2:00.8   1 
 11 Kate Monica               SR Milford                 2:05.8   3 
 12 Jennifer Smith            FR Littleton               2:08.2   2 
 13 Victoria Simmers-Swanson   7 Murdock                 2:08.8   1 
 13 Kayla Williamson          SO Milford                 2:08.8   4 
 15 Courtney Simmers-Swanson   7 Murdock                 2:10.9   2 
 16 Jessica Pellitier         SO Milford                 2:14.2   4 
 17 Kylie Murphy               7 Littleton               2:15.2   2 
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Domonique Hall            SO Shrewsbury                42.4   4 
  2 Michelle Savoie           SR Milford                   44.2   4 
  3 Andrea Fanciullo          SR North Middle              45.5   4 
  4 Madison McKinley          SR Shrewsbury                47.6   5 
  5 Melany Cruz               JR Littleton                 48.6   1 
  6 Jessica Goldstein         FR Shrewsbury                48.9   6 
  7 Abby Amenta               SO Murdock                   49.4   1 
  8 Tanisha McGreevy          SR North Middle              49.6   5 
  9 Sarah Heitmeyer           FR Littleton                 50.0   2 
 10 Brett Graceffa            SO Littleton                 50.1   1 
 11 Jacquelyn Kraemer         SR Shrewsbury                50.6   5 
 12 Katherine Weber           SO Milford                   51.4   6 
 13 Chelsea Brown             SO Milford                   51.5   5 
 14 Shannon Hickey            SO Shrewsbury                52.2   6 
 15 Jennifer Smith            FR Littleton                 52.3   2 
 16 Brianna Dellechiaie       SO Murdock                   53.0   1 
 17 Carly Hanna               SR Milford                   53.4   6 
 18 Kendra LaVallee           JR Littleton                 54.5   3 
 19 Kate Magurn               JR Littleton                 55.6   3 
 20 Shayane Da Silva          FR Milford                   56.4   4 
 21 Phylicia Shippy            8 Murdock                   57.6   2 
 22 Chelsea Simmers-Swanson    6 Murdock                   58.2   2 
 23 Cloe Fitzgerald           SO Murdock                   58.3   3 
 24 Clari Simmers-Swanson      6 Murdock                   58.5   3 
 
Event 20  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brittany Laramee          JR Shrewsbury              3:17.7  
  2 Pauline Gerard            SR Shrewsbury              3:28.5  
  3 Ann Krumpoch              JR Shrewsbury              3:32.0  
  4 Jordan Kennedy            SR Shrewsbury              3:36.0  
  5 Alana Johnston             8 Littleton               3:37.9  
  6 Veronica Lynch            JR Milford                 3:46.2  
  7 Lauren Keisling           SO Milford                 3:47.5  
  8 Taylor White              SO Milford                 3:48.5  
  9 Jen Beaulieu              SO Milford                 3:52.3  
 10 Libby Ward                SR North Middle            3:53.5  
 11 Hannah Brown              JR Milford                 3:54.9  
 12 Katherine Swaim           FR Shrewsbury              3:55.5  
 13 Paige Trotta              SO Milford                 4:02.9  
 14 Katie Goodwin             SO Littleton               4:08.0  
 15 Kayla Williamson          SO Milford                 4:09.4  
 16 Cierra Meurant            JR Milford                 4:10.0  
 17 Meryl Cheney              JR Milford                 4:20.0  
 18 Helen Orton                7 Littleton               4:23.1  
 19 Rachel Levine             JR Milford                 4:27.4  
 20 Helayne Speroni           SO Milford                 4:33.9  
 21 Jessica Ferreira          SR Milford                 4:35.2  
 22 Christina Thimble         SR Milford                 4:37.5  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Shrewsbury                                           4:42.4  
  2 Milford                                              4:57.5  
  3 Littleton                                            5:20.3  
 
Event 22  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Shrewsbury                                           1:59.2  
  2 Milford                                              2:01.8  
  3 Littleton                                            2:08.3  



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News