Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hockomock League - Week 1

Boston, MA, December 8, 2012

[Scores | Girls Events ]

Boys Events

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 12/8/2012 03:44 PM
                        Hockomock Track & Field  League                        
                     Varsity 2012-13  Meet #1  - 12/8/2012                     
                              Reggie Lewis Center                              
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                    6.90  
  2  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                 6.92  
  3  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                 6.96  
  4  1567 David, Harley       12 Stoughton                 7.19  
  5  1572 Gibb, Zachary       11 Stoughton                 7.44  
  6   950 Kaplan, Jason        9 Canton                    7.89  
  7   944 Dang, Wilson        10 Canton                    8.25  
  8   963 Vishny, Oren         9 Canton                    8.32  
Section  2  
  1   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                   6.80  
  2  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                    7.11  
  3  1000 Lebron, Will        11 Foxboro                   7.17  
  4  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                    7.19  
  5   986 Crowley, Alex       11 Foxboro                   7.27  
  6  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                    7.28  
  7   994 Henri, David        10 Foxboro                   7.81  
Section  3  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames               7.21  
  2  1283 O'Neil, Jonathan    12 Milford HS                7.33  
  3  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS                7.41  
  4  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames               7.43  
  5  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames               7.47  
  6  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS                7.57  
  7  1450 Moynihan, Matthew   12 Oliver Ames               7.69  
  8  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS                8.03  
Section  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton                   6.89  
  2  1676 Raumbakis, Joey     12 Taunton                   7.18  
  3   914 Sweeney, Cameron    11 Attleboro                 7.21  
  4   867 Deiratani, Joseph   11 Attleboro                 7.24  
  5   888 Lancaster, Maxwell  11 Attleboro                 7.27  
  6  1632 Foti, Michael       10 Taunton                   7.31  
  7  1661 Mitchell, Giani      9 Taunton                   7.45  
  8   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                 7.63  
Section  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb              6.81  
  2  1345 Hunter, Dwayne      12 North Attleb              7.03  
  3  1033 Carden, Mike        12 Franklin                  7.15  
  4  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                  7.18  
  5  1377 Poilucci, Preston   12 North Attleb              7.21  
  6  1358 Lambert, Michael    11 North Attleb              7.21  
  7  1037 Duffy, Jack         12 Franklin                  7.30  
  8  1041 Finnestad, Spenser  12 Franklin                  7.33  
Section  7  
  1  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                 7.01  
  2  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip               7.03  
  3  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield                 7.14  
  4  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip               7.16  
  5  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip               7.19  
  6  1085 Bautista, Qzedell   11 King Philip               7.32  
  7  1191 Friend, Aidan       10 Mansfield                 7.37  
  8  1182 Considine, Jon      10 Mansfield                 7.43  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton                38.49  
  2  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton                39.55  
  3  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton                41.37  
  4   950 Kaplan, Jason        9 Canton                   45.35  
  5   952 Messinger, Kevin     9 Canton                   46.60  
Section  2  
  1   996 Howard, Kiivone     12 Foxboro                  35.83  
  2  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                   39.46  
  3  1537 Steinberg, Jake     12 Sharon                   39.78  
  4   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro                  40.15  
  5  1512 McGrath, Tommy      12 Sharon                   40.78  
  6  1017 Tally, Mike         12 Foxboro                  41.10  
Section  3  
  1  1287 Pounds, Brendan     12 Milford HS               38.88  
  2  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames              39.28  
  3  1458 Snyder, Austin      12 Oliver Ames              40.49  
  4  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames              40.65  
  5  1279 Miranda, Jon        12 Milford HS               45.02  
  6  1284 Pallaria, Matthew   10 Milford HS               45.78  
Section  4  
  1  1618 Clark, Ben          12 Taunton                  38.59  
  2   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro                39.87  
  3   882 Joubert, Leo        11 Attleboro                40.86  
  4  1617 Cherenfant, Brian    9 Taunton                  41.55  
  5   873 Harding, Jazz       10 Attleboro                42.16  
  6  1678 Roderick, Jayson    11 Taunton                  43.30  
Section  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb             36.81  
  2  1062 Sameski, Tom        12 Franklin                 38.39  
  3  1053 Milne, Patrick      11 Franklin                 39.43  
  4  1363 Lee, John           12 North Attleb             40.21  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin                 41.01  
  6  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb             42.15  
Section  6  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip              37.55  
  2  1167 Boisvert, Curtis    10 Mansfield                38.40  
  3  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip              39.49  
  4  1188 Dominesey, Kurt     12 Mansfield                39.56  
  5  1184 Cooney, James       11 Mansfield                39.79  
  6  1129 Schramm, Connor     12 King Philip              40.47  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   957 Nwankwo, Obi        12 Canton                 1:25.92  
  2   953 Mills, Craig        12 Canton                 1:29.69  
  3  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton              1:30.70  
  4  1590 Romaine, Mike       12 Stoughton              1:33.76  
  5   945 Derbin, Matthew     11 Canton                 1:34.80  
  6  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton              1:34.81  
Section  2  
  1  1500 Gildersleeve, Jame  11 Sharon                 1:29.20  
  2  1496 Fogel, Jared        12 Sharon                 1:30.28  
  3  1511 Levkoff, Steven     11 Sharon                 1:36.59  
  4  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro                1:44.27  
  5   988 Decker, CJ          10 Foxboro                1:54.77  
Section  3  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            1:33.09  
  2  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            1:33.67  
  3  1273 LeBlanc, Matt       10 Milford HS             1:34.88  
  4  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames            1:35.95  
  5  1290 Scozzafava, Jon     11 Milford HS             1:44.54  
  6  1288 Prokopis, Grant     11 Milford HS             1:49.17  
Section  4  
  1   872 Gulino, Andrew      12 Attleboro              1:32.96  
  2  1619 Collins, Damian     11 Taunton                1:33.36  
  3   885 Kisamore, Joseph    11 Attleboro              1:33.69  
  4  1672 Pizarro, Abel        9 Taunton                1:42.79  
  5  1679 Rogers, Cole        10 Taunton                1:43.06  
  6   858 Bement, Anthony     12 Attleboro              1:44.22  
Section  5  
  1  1049 Hunt, Korey         12 Franklin               1:20.73  
  2  1337 Gallagher, Timothy  12 North Attleb           1:24.51  
  3  1375 Peterson, Ryan      12 North Attleb           1:24.61  
  4  1040 Field, Derek        11 Franklin               1:25.04  
  5  1050 Igo, Ben            12 Franklin               1:28.15  
  6  1361 Leary, James        12 North Attleb           1:51.93  
Section  6  
  1  1164 Baldasare, Matt     12 Mansfield              1:27.37  
  2  1122 Machado, David      12 King Philip            1:30.05  
  3  1201 Keady, Brendan      11 Mansfield              1:32.76  
  4  1181 Clark, Alex         12 Mansfield              1:33.47  
  5  1086 Berdos, John        10 King Philip            1:34.85  
  6  1118 Kraus, Colin        10 King Philip            1:36.90  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1   954 Mills, Ian          12 Canton                 2:51.18  
  2  1541 Wilbur, Justin      12 Sharon                 2:55.56  
  3  1568 DeNapoli, Alec      11 Stoughton              2:58.25  
  4   960 Rota, Michael       12 Canton                 3:05.98  
  5   948 Hession, Patrick     9 Canton                 3:06.03  
  6  1591 Schulze, Evan       10 Stoughton              3:11.06  
  7  1522 Phonboon, Pittayut  12 Sharon                 3:18.87  
  8  1520 Peltz, Ben          11 Sharon                 3:19.73  
  9  1009 Pascucci, Luke      11 Foxboro                3:29.04  
 10   992 Flahive, Sean       10 Foxboro                3:31.86  
Section  2  
  1  1426 Donovan, Connor     10 Oliver Ames            2:42.76  
  2  1626 Doherty, Andrew     11 Taunton                2:44.69  
  3   894 Mercier, Kyle       11 Attleboro              2:45.25  
  4   898 Nordberg, Matthew   12 Attleboro              2:50.62  
  5  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             2:52.08  
  6  1454 Pires, Corey        12 Oliver Ames            2:57.82  
  7  1452 Osowski, Stephen    12 Oliver Ames            2:59.40  
  8  1684 Shurtleff, Nick     11 Taunton                3:01.65  
  9  1673 Price, Cory         12 Taunton                3:02.37  
 10  1268 Donahue, John       11 Milford HS             3:10.16  
 11  1276 Madden, Dan         11 Milford HS             3:10.82  
 12   909 Santiago, Luis      10 Attleboro              3:17.42  
Section  3  
  1  1351 Kelleher, Michael   11 North Attleb           2:45.24  
  2  1326 Croke, Ryan         11 North Attleb           2:46.41  
  3  1179 Chotkowski, Andrew  12 Mansfield              2:47.86  
  4  1110 Hogan, Peter        10 King Philip            2:48.52  
  5  1044 Geromini, Jonathan  11 Franklin               2:53.72  
  6  1239 Simons, Andrew      10 Mansfield              2:56.29  
  7  1092 Chaves, Shilo       12 King Philip            2:57.12  
  8  1356 Labonte, Jack       11 North Attleb           3:02.12  
  9  1227 Prentis, Chris      11 Mansfield              3:02.41  
 10  1056 Olsson, Francis     10 Franklin               3:04.53  
 11  1109 Heyer, John         10 King Philip            3:11.48  
 12  1068 Woodcock, Evan      10 Franklin               3:26.24  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1530 Selsman, Adam       11 Sharon                 4:51.67  
  2  1579 Lockhart, David     10 Stoughton              4:56.04  
  3   981 Aldrich, Kevin      12 Foxboro                4:57.20  
  4  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton              4:57.24  
  5   989 Downs, Zach         12 Foxboro                5:01.37  
  6   985 Clark, Billy        10 Foxboro                5:02.28  
  7  1507 Kessler, Steven     12 Sharon                 5:13.46  
  8  1533 Singh, Siddharth    11 Sharon                 5:25.31  
  9   947 Gutowski, Timothy   10 Canton                 5:25.35  
 10   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                 5:33.24  
 11  1587 Oliviera, Sheldon   12 Stoughton              5:36.78  
 12   959 Rota, Brian         10 Canton                 5:44.86  
Section  2  
  1  1449 Moverman, Dan       11 Oliver Ames            4:44.40  
  2   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro              4:47.19  
  3  1265 Cicciu, Matt        12 Milford HS             4:51.30  
  4  1640 Henrich, Jason      12 Taunton                4:53.66  
  5  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames            4:56.22  
  6   889 Lucier, Justin      12 Attleboro              4:56.79  
  7  1274 Luce, Devin         11 Milford HS             5:11.91  
  8  1264 Cicciu, Jonathan    10 Milford HS             5:20.67  
  9   895 Milliken, Matthew   10 Attleboro              5:23.10  
 10  1689 Thayer, Will         9 Taunton                5:23.37  
 11  1442 Lane, James         11 Oliver Ames            5:23.79  
 12  1628 Duarte, Logan        9 Taunton                5:24.16  
Section  3  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip            4:35.07  
  2  1105 Gatcomb, Austin     12 King Philip            4:41.50  
  3  1222 Murphy, Jimmy       11 Mansfield              4:42.78  
  4  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield              4:43.00  
  5  1218 Monks, Conor        12 Mansfield              4:46.95  
  6  1054 Nazaretian, Vincen  11 Franklin               4:47.01  
  7  1317 Bradley, George     12 North Attleb           4:52.83  
  8  1038 Etzel, Tyler        11 Franklin               4:58.48  
  9  1362 Leary, Matthew      10 North Attleb           4:59.94  
 10  1052 Klingenstein, Josh  12 Franklin               5:06.49  
 11  1138 Tiller, Jonathan    12 King Philip            5:12.35  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1  1107 Gonser, Owen        11 King Philip           10:13.25  
  2  1205 Madonna-Lendvai, V  11 Mansfield             10:15.75  
  3   884 Kelly, Elliot       11 Attleboro             10:19.54  
  4  1177 Caughey, Dan        12 Mansfield             10:21.32  
  5  1332 Flanagan, Ian       11 North Attleb          10:23.57  
  6  1494 Fleming, Paul       11 Sharon                10:30.33  
  7  1065 Strok, Devon        11 Franklin              10:36.02  
  8  1289 Rosenblatt, Connor  12 Milford HS            10:38.94  
  9  1243 Yang, Michael       11 Mansfield             10:44.37  
 10  1440 Kline, Bobby        12 Oliver Ames           10:45.38  
 11  1510 Lee, Brendan        11 Sharon                10:49.69  
 12  1561 Barnaby, Wayne      12 Stoughton             10:56.81  
 13  1579 Lockhart, David     10 Stoughton             11:00.81  
 14  1082 Allen, Andrew       10 King Philip           11:05.39  
 15   853 Bacchiocchi, Adam   12 Attleboro             11:06.94  
 16  1430 Gardner, Cameron    10 Oliver Ames           11:11.14  
 17   854 Bacchiocchi, Owen   11 Attleboro             11:21.39  
 18  1334 Fong, Ken           10 North Attleb          11:24.97  
 19  1613 Boslee, David       10 Taunton               11:25.39  
 20  1498 Gassmann, Sullivan  11 Sharon                11:31.16  
 21  1059 Pinkham, Nate       10 Franklin              11:34.35  
 22  1422 Copley, Britton     11 Oliver Ames           11:35.31  
 23  1042 Fischer, Alex        9 Franklin              11:37.61  
 24  1381 Ross, Garrett       10 North Attleb          11:40.39  
 25  1274 Luce, Devin         11 Milford HS            11:42.10  
 26  1699 Wysong, Trevor       9 Taunton               11:48.95  
 27  1675 Quinn, Brian        10 Taunton               11:49.70  
 28   942 Clancy, Joseph      11 Canton                11:51.72  
 29  1121 Lukes, Jeremiah      9 King Philip           12:00.85  
 30  1272 Jacobson, Thomas     9 Milford HS            12:04.31  
 31   941 Bronstein, Daniel   11 Canton                12:38.47  
 --  1014 Smith, Matt         10 Foxboro                    DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  1567 David, Harley       12 Stoughton                 8.74  
  2  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton                 8.88  
  3  1569 Eppenstein, John    11 Stoughton                 9.22  
  4  1594 Ellerston, Sean     JR Stoughton                10.57  
  5   955 Mok, Wilton         11 Canton                   10.77  
Section  2  
  1   991 Feaster, Nylik      10 Foxboro                   9.28  
  2  1516 Miller, Josh        11 Sharon                   10.07  
  3  1524 Podpaly, Jacob      12 Sharon                   10.64  
  4   994 Henri, David        10 Foxboro                  10.64  
  5   998 Kelly, Darren        9 Foxboro                  10.97  
  6   993 Fleck, Riley        10 Foxboro                  11.16  
Section  3  
  1  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS                9.27  
  2  1445 Malin, Ben          12 Oliver Ames               9.61  
  3  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames              10.39  
  4  1468 Zolotarevsky, Zach  10 Oliver Ames              10.42  
  5  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS               10.63  
  6  1269 Goncalves, Luis      9 Milford HS               11.27  
  7  1437 Kent, Tyler         10 Oliver Ames              11.35  
  8  1261 Bethel, Colin       10 Milford HS               11.85  
Section  4  
  1   917 Tully, Connor       12 Attleboro                 9.18  
  2   864 Case, Philip        12 Attleboro                 9.26  
  3  1671 Pires, Jake         11 Taunton                   9.47  
  4  1655 Manoli, Tyler       11 Taunton                  10.46  
 --   869 Elliott, Matthew    10 Attleboro                  DNF  
Section  5  
  1  1383 Sarkis, AJ          12 North Attleb              8.63  
  2  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                  8.65  
  3  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb              8.74  
  4  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb              8.78  
  5  1035 Czuba, David        11 Franklin                 10.53  
  6  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin                 10.61  
  7  1361 Leary, James        12 North Attleb             10.80  
Section  6  
  1  1131 Sherman, Austin     11 King Philip               8.73  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield                 8.93  
  3  1174 Carchedi, Mike      12 Mansfield                 9.12  
  4  1216 Menz, Johnathan     11 Mansfield                 9.69  
  5  1114 Karageorge, Justin  11 King Philip               9.86  
  6  1102 Dunne, Andrew       10 King Philip              10.00  
  7  1242 Whalen, Brendan     10 Mansfield                10.53  
  8  1091 Carr, Henry         10 King Philip              11.34  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Oliver Ames  'A'                                    3:46.02  
  2 Stoughton  'A'                                      3:48.50  
  3 Canton  'A'                                         3:49.80  
  4 Sharon  'A'                                         3:49.98  
  5 Milford HS  'A'                                     3:56.59  
  6 Foxboro  'A'                                        4:02.77  
Section  2  
  1 Mansfield  'A'                                      3:40.76  
  2 Franklin  'A'                                       3:40.86  
  3 North Attleboro  'A'                                3:42.36  
  4 Taunton  'A'                                        3:45.42  
  5 Attleboro  'A'                                      3:45.59  
  6 King Philip  'A'                                    3:46.59  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1365 Luise, Brendan      12 North Attleb           5-10.00  
  2  1311 Adeyemi, Nathan     10 North Attleb           5-10.00  
  3  1051 Kinhart, Noah       11 Franklin               5-06.00  
  4  1364 Li, Jesse           11 North Attleb           5-02.00  
 --  1067 Williamson, Cody    11 Franklin                    NH  
 --  1066 Wardrop, Conner     12 Franklin                    NH  
Flight  2  
  1  1086 Berdos, John        10 King Philip            6-00.00  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield              5-08.00  
  3  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip            5-04.00  
 --  1201 Keady, Brendan      11 Mansfield                   NH  
 --  1246 Bukuras, Matt       JR Mansfield                   NH  
 --  1128 Robillard, Andrew   10 King Philip                 NH  
Flight  3  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton              5-04.00  
 --   948 Hession, Patrick     9 Canton                      NH  
 --  1581 Marshall, Jason     10 Stoughton                   NH  
 --  1570 Joseph, Frantzy     11 Stoughton                   NH  
 --   961 Sabatino, Joseph    12 Canton                      NH  
Flight  4  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                 5-04.00  
 --  1507 Kessler, Steven     12 Sharon                      NH  
Flight  5  
  1  1441 Lambert, Dan        12 Oliver Ames            5-06.00  
  2  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS             5-06.00  
  3  1428 Faust, Nate         12 Oliver Ames            5-06.00  
 --  1448 Moroney, Brian      12 Oliver Ames                 NH  
Flight  6  
  1  1618 Clark, Ben          12 Taunton                5-04.00  
  2   864 Case, Philip        12 Attleboro              5-04.00  
 --   875 Haselton, Eric      12 Attleboro                   NH  
 --  1641 Holt, Mathew         9 Taunton                     NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1578 Jackman, Pat        12 Stoughton             18-01.00  
  1  1583 McDonald, Kevin     11 Stoughton             18-01.00  
  3  1562 Baugh, Malachi      11 Stoughton             17-10.00  
  4   963 Vishny, Oren         9 Canton                13-07.00  
  5   950 Kaplan, Jason        9 Canton                12-05.00  
Flight  2  
  1  1492 Emmanual, Jameel    12 Sharon                18-04.00  
  2  1543 Xu, Eddie           11 Sharon                17-11.00  
  3  1491 Elisma, Evantz      11 Sharon                17-04.50  
  4   987 Darcy, Gerard       11 Foxboro               17-02.50  
  5  1010 Pipher, Mike        11 Foxboro               15-00.00  
  6   993 Fleck, Riley        10 Foxboro               14-06.50  
Flight  3  
  1  1446 Matier, Isaiah      11 Oliver Ames           19-02.50  
  2  1267 Dignazio, Brian     11 Milford HS            18-06.25  
  3  1412 Boone, Brandon      10 Oliver Ames           17-06.00  
  4  1443 Linehan, Matthew    11 Oliver Ames           15-11.75  
  5  1278 McNanna, Cole       11 Milford HS            15-01.50  
Flight  4  
  1  1660 Mercado, Mike       12 Taunton               18-11.25  
  2  1671 Pires, Jake         11 Taunton               17-05.00  
  3   877 Heng, Chansakada    11 Attleboro             17-02.00  
  4   882 Joubert, Leo        11 Attleboro             17-00.00  
  5   917 Tully, Connor       12 Attleboro             16-08.00  
  6  1632 Foti, Michael       10 Taunton               16-03.50  
Flight  5  
  1  1346 Jette, Alex         12 North Attleb          19-06.50  
  2  1369 McKinnon, Jacob     11 North Attleb          18-06.00  
  3  1364 Li, Jesse           11 North Attleb          16-11.50  
  4  1037 Duffy, Jack         12 Franklin              16-06.00  
  5  1046 Herlitz, Erik       12 Franklin              15-10.50  
  6  1062 Sameski, Tom        12 Franklin              15-06.50  
Flight  6  
  1  1088 Bowers, Matthew     12 King Philip           20-01.00  
  2  1224 Perez, Miguel       11 Mansfield             19-08.50  
  3  1126 Piedra, Jonathan    12 King Philip           17-10.00  
  4  1182 Considine, Jon      10 Mansfield             17-03.50  
  5  1203 Lewis, Nigel        11 Mansfield             17-01.00  
  6  1091 Carr, Henry         10 King Philip           15-09.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1  1532 Simon, Max          12 Sharon                36-08.00  
  2  1015 Smith, Ryan         12 Foxboro               34-08.50  
  3   999 Lally, Brendan      11 Foxboro               34-00.50  
  4  1006 McNeil, Dan         12 Foxboro               33-03.50  
  5  1536 Starr, Uri          11 Sharon                28-00.50  
  6  1497 Fratello, Ben       10 Sharon                27-11.00  
  7  1483 Beeler, Cormac      12 Sharon                24-01.75  
 --   984 Capece, Connor      12 Foxboro                     DQ   Jewelry
Flight  2  
  1  1565 Connolly, Shawn     12 Stoughton             39-03.00  
  2  1566 D'Addieco, Jack     12 Stoughton             38-03.00  
  3  1580 Lucas, Kevin        10 Stoughton             36-08.00  
  4  1573 Green, Alex         12 Stoughton             35-03.25  
  5   964 Waldman, Matthew    12 Canton                29-09.25  
Flight  3  
  1  1432 Hamilton, Bill      12 Oliver Ames           40-08.50  
  2  1456 Rossi, Erik         11 Oliver Ames           34-08.50  
  3  1461 Walker, Matthew     12 Oliver Ames           32-04.00  
  4  1293 Surapine, Josh      12 Milford HS            31-08.00  
  5  1423 Costa, Bradley      12 Oliver Ames           30-04.00  
  6  1286 Pillarella, Marco   11 Milford HS            28-11.25  
  7  1263 Casey, Mike         10 Milford HS            28-06.50  
Flight  4  
  1   859 Bray, Matthew       11 Attleboro             42-10.50  
  2   925 Zielinski, Robert   12 Attleboro             42-03.50  
  3  1647 Kotsiopoulos, Bren  12 Taunton               40-02.25  
  4   891 McAndrews, Benjami  11 Attleboro             37-07.00  
  5   913 Silva, Joshua       11 Attleboro             36-01.75  
  6  1623 Cruz, Ruben         10 Taunton               33-04.50  
  7  1680 Rogers, Mark        11 Taunton               29-09.00  
  8  1627 Doherty, Cian       10 Taunton               27-06.50  
Flight  5  
  1  1315 Beckwith, Eric      12 North Attleb          54-00.00  
  2  1324 Connelly, Sam       12 North Attleb          43-03.00  
  3  1061 Riedel, Jack        11 Franklin              41-03.75  
  4  1320 Carmichael, Harris  12 North Attleb          36-04.75  
  5  1039 Fasulo, Cooper      12 Franklin              34-07.00  
  6  1384 Sek, Thomas         12 North Attleb          34-00.00  
  6  1058 Piligian, Sterphen  12 Franklin              34-00.00  
  8  1069 Smith, ?               Franklin              23-00.00  
Flight  6  
  1  1190 Erickson, Oliver    11 Mansfield             45-08.25  
  2  1095 Cooke, Michael      11 King Philip           45-01.75  
  3  1103 Fess, Ryan          11 King Philip           41-04.00  
  4  1198 Hunter, David       12 Mansfield             38-05.50  
  5  1175 Carpino, Michael    10 Mansfield             38-04.00  
  6  1113 Jones, Brandon      12 King Philip           37-08.00  
  7  1178 Charette, Jake      12 Mansfield             36-11.00  
  8  1096 Cote, Eric          11 King Philip           35-00.00  



My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News