Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Autumn Run for Autism 5K

Silver Springs, FL, September 15, 2012

[Overall Results ]

Age Groups


            Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERISON.NET

            MEN OVERALL WINNERS


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     16:58  5:28    1 25-29    1 M   994 Adam Truesdale              Ocklawaha,FL                                                 


            MASTER MEN OVERALL WINNERS


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     17:30  5:39    1 40-44    3 M   830 Joel Rich                   Gainesville,FL                                               



           WOMEN OVERALL WINNERS


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     21:14  6:51    1 10-14    1 F   995 Leigha Torino               Ocala,FL                                                     


           MASTER WOMEN OVERALL WINNERS


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     22:20  7:12    1 50-54    4 F   596 Elisabeth Diamond           Bell,FL                                                      

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

         MEN AGE GROUP 70-98


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     28:35  9:13    1 70-98  103 M   758 Mel Miller                  Ocala,FL                                                     
 2     31:44 10:14    2 70-98  132 M   892 Clarence Truby              Ocala,FL                                                     
 3     33:50 10:55    3 70-98  141 M   814 Phil Radford                Villages,FL                                                  
 4     35:16 11:23    4 70-98  152 M   595 Homer Detwiler              Ocklawaha,FL                                                 
 5     36:31 11:47    5 70-98  156 M   886 John Toner                  Ocala,FL                                                     
 6     39:10 12:38    6 70-98  172 M   812 Clarence Quast              Ocala,FL                                                     
 7     48:25 15:37    7 70-98  187 M   942 Jim Davis                   Gainesville,FL                                               

         MEN AGE GROUP 65-69


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:26  7:53    1 65-69   55 M   877 Silky Sullivan              Seminole,FL                                                  
 2     27:32  8:53    2 65-69   96 M   887 Warren Torlay               Ocala,FL                                                     
 3     29:18  9:27    3 65-69  112 M   431 William Waddington          Ocala,FL                                                     
 4     30:18  9:46    4 65-69  120 M   860 Jack Slifer                 Ocala,FL                                                     
 5     31:19 10:06    5 65-69  131 M   880 Edward Teddy                Ocala,FL                                                     
 6     32:00 10:19    6 65-69  134 M   747 Frank McCann                Villages,FL                                                  
 7     33:15 10:44    7 65-69  138 M   796 Larry Pike                  Ocklawaha,FL                                                 
 8     39:40 12:48    8 65-69  173 M   644 Robert Goudreau             Ocala,FL                                                     

         MEN AGE GROUP 60-64


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     31:00 10:00    1 60-64  128 M   530 Peter Brabant               Dunnellon,FL                                                 
 2     38:07 12:18    2 60-64  163 M   558 Steve Christlieg            Lowell,FL                                                    
 3     43:45 14:07    3 60-64  179 M   630 James Garrett               Ocala,FL                                                     
 4     52:10 16:50    4 60-64  194 M   993 James Snelling              Ocala,FL                                                     

         MEN AGE GROUP 55-59


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:24  6:35    1 55-59   11 M   626 Randy Forde                 Ocala,FL                                                     
 2     21:28  6:55    2 55-59   20 M   723 Ivan Levinrad               Citrus Springs,FL                                            
 3     21:38  6:59    3 55-59   21 M   470 Mark Cochran                Gainesville,FL                                               
 4     22:29  7:15    4 55-59   26 M   940 Danny Stevens Sr            Dunnellon,FL                                                 
 5     22:33  7:16    5 55-59   28 M   735 Patrick Mahoney             Ocala,FL                                                     
 6     25:26  8:12    6 55-59   66 M   968 Rasem Olrab                                                                           
 7     25:40  8:17    7 55-59   69 M   936 Felix Robinson              Orlando,FL                                                   
 8     26:57  8:42    8 55-59   87 M   695 Brad King                   Ocala,FL                                                     
 9     27:17  8:48    9 55-59   93 M   703 William Lamb                Silver Springs,FL                                            
 10    29:39  9:34   10 55-59  115 M   821 Jack Redding                                                                           
 11    37:49 12:12   11 55-59  160 M   760 Michael Miller              Ocala,FL                                                      

         MEN AGE GROUP 50-54


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     25:44  8:18    1 50-54   70 M   525 Henry Bonet                 Ocala,FL                                                     
 2     26:09  8:26    2 50-54   75 M   515 Don Baker                   Ocala,FL                                                     
 3     26:36  8:35    3 50-54   82 M   405 Jeff Pickover                                                                         
 4     26:52  8:40    4 50-54   85 M   804 ROBERT POSSEHL              SUMMERFIELD,FL                                               
 5     28:30  9:12    5 50-54  101 M   586 Robert Croy                 Mt Dora,FL                                                   
 6     29:08  9:24    6 50-54  110 M   555 Jack Chappell               Ocala,FL                                                     
 7     30:32  9:51    7 50-54  123 M   850 Casey Seaman                Ocala,FL                                                     
 8     31:03 10:01    8 50-54  130 M   471 Jeff Jaso                   Ocala,FL                                                     
 9     32:55 10:37    9 50-54  137 M   791 Mike Parrott                Ocala,FL                                                     
 10    34:19 11:04   10 50-54  143 M   725 William Liversedge          Ocala,FL                                                      
 11    38:24 12:23   11 50-54  167 M   718 Gary Legg                   Hannibal,MO                                                   
 12    44:50 14:28   12 50-54  180 M   840 Mark Rudowske               Ocala,FL                                                      
 13    46:56 15:08   13 50-54  184 M   932 Steve Wood                  Ocala,FL                                                      
 14    51:27 16:36   14 50-54  192 M   869 Jim Spinelli                Ocala,FL                                                      
 15    51:32 16:37   15 50-54  193 M   604 Michael Durham              Ocala,FL                                                      

         MEN AGE GROUP 45-49


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:08  6:30    1 45-49    8 M   645 Jack Grahling               Belleview,FL                                                 
 2     21:19  6:53    2 45-49   19 M   800 John Plunkett               Ocala,FL                                                     
 3     22:23  7:13    3 45-49   25 M   966 Greg Lavfersky              Weirsdale,FL                                                 
 4     24:02  7:45    4 45-49   41 M   664 Mark Hensley                Ocala,FL                                                     
 5     24:10  7:48    5 45-49   43 M   567 Gary Consolazio             Archer,FL                                                    
 6     24:15  7:49    6 45-49   47 M   417 Steven Distenano                                                                      
 7     24:18  7:50    7 45-49   49 M   815 Tracy Rains                 Ocala,FL                                                     
 8     24:19  7:51    8 45-49   50 M   996 Gary Vetto                  Ocala,FL                                                     
 9     24:28  7:54    9 45-49   56 M   539 Jeff Bucklen                Ocala,FL                                                     
 10    24:40  7:57   10 45-49   58 M   615 Turk Engel                  Ocala,FL                                                      
 11    24:48  8:00   11 45-49   60 M   572 Rusty Corley                Ocala,FL                                                      
 12    25:08  8:06   12 45-49   64 M   935 Robb Young                  Ocala,FL                                                      
 13    27:14  8:47   13 45-49   91 M   965 Jeff Nasman                 Ocala,FL                                                      
 14    28:25  9:10   14 45-49  100 M   759 Michael Miller              Ocala,FL                                                      
 15    28:52  9:19   15 45-49  106 M   991 David Gavidia               Ocala,FL                                                      
 16    31:02 10:01   17 45-49  146 M   667 Donald Hicks                Ocala,FL                                                      
 17    34:37 11:10   17 45-49  146 M   667 Donald Hicks                Ocala,FL                                                      
 18    36:01 11:37   18 45-49  153 M   422 Bill Garner                                                                            
 19    39:04 12:36   19 45-49  171 M   903 Don Vining                  Belleview,FL                                                  
 20    41:06 13:15   20 45-49  175 M   934 Joel Yap                    Ocala,FL                                                      
 21    42:04 13:34   21 45-49  177 M   576 Darryl Courtney             Ocala,FL                                                      

         MEN AGE GROUP 40-44


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:17  6:33    1 40-44    9 M   847 Mark Scott                  Ocala,FL                                                     
 2     22:34  7:17    2 40-44   29 M   553 LOUIE CASTILLO              LEESBURG,FL                                                  
 3     22:48  7:21    3 40-44   30 M   647 Joe Grinstead               Leesburg,FL                                                  
 4     23:15  7:30    4 40-44   34 M   424 Angel Sanchez                                                                         
 5     23:36  7:37    5 40-44   38 M   711 Sean Lanier                 Ocala,FL                                                     
 6     23:42  7:39    6 40-44   39 M   700 Mark LaBonte                Ocala,FL                                                     
 7     24:06  7:46    7 40-44   42 M   913 Daniel Whinnen                                                                        
 8     24:13  7:49    8 40-44   45 M   497 Wes Bryant                  Ocala,FL                                                     
 9     24:14  7:49    9 40-44   46 M   746 Michael McCain              Ocala,FL                                                     
 10    24:26  7:53   10 40-44   54 M   490 Scogtt McKenzie             Winter Garden,FL                                              
 11    24:51  8:01   11 40-44   63 M   506 Michael Alsup               Anthony,FL                                                    
 12    25:32  8:14   12 40-44   67 M   537 Keith Brink                 Lady Lake,FL                                                  
 13    26:29  8:33   13 40-44   79 M   919 Christian Wicklein          Ocala,FL                                                      
 14    28:50  9:18   14 40-44  105 M   681 Aaron Jack                  Homosassa,FL                                                  
 15    29:02  9:22   15 40-44  108 M   468 Paul Geisen                 Ocala,FL                                                      
 16    29:12  9:25   16 40-44  111 M   531 Jason Branch                Ocala,FL                                                      
 17    29:29  9:31   17 40-44  114 M   788 Darren Park                 Ocala,FL                                                      
 18    30:15  9:45   18 40-44  119 M   581 STEVE CRAIG                 SUMMERFIELD,FL                                                
 19    30:30  9:50   19 40-44  122 M   871 Jd Steed                                                                               
 20    32:02 10:20   20 40-44  135 M   511 Mike Armstrong              ,FL                                                           
 21    33:19 10:45   21 40-44  139 M   411 Chris Cullins                                                                          
 22    34:45 11:13   22 40-44  149 M   798 Ray Piotti                  Summerfield,FL                                                
 23    34:51 11:15   23 40-44  150 M   835 Russell Robbennolt          Ocala,FL                                                      
 24    36:27 11:45   24 40-44  155 M   564 Rob Cole                    Ocala,FL                                                      
 25    38:14 12:20   25 40-44  164 M   773 Richard (Ke Nash            Tamarac,FL                                                    
 26    47:41 15:23   26 40-44  186 M   989 George Risko                Belleview,FL                                                  
 27    53:16 17:11   27 40-44  196 M   642 Bobby Gordon                Ocala,FL                                                      

         MEN AGE GROUP 35-39


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     22:32  7:16    1 35-39   27 M   599 Dan Donald                  Ocala,FL                                                     
 2     23:19  7:31    2 35-39   35 M   945 Mason Johnson               Lady Lake,FL                                                 
 3     24:25  7:53    3 35-39   53 M   526 Gilbert Bonilla             Ocala,FL                                                     
 4     25:39  8:16    4 35-39   68 M   827 David Reutter               Ocala,FL                                                     
 5     26:47  8:38    5 35-39   84 M   476 Kyle Schotter               Ocala,FL                                                     
 6     26:54  8:41    6 35-39   86 M   744 Stephen Maynard             Micanopy,FL                                                  
 7     27:01  8:43    7 35-39   88 M   591 Andrew Davis                Anthony,FL                                                   
 8     27:16  8:48    8 35-39   92 M   780 John O'Hara                 Interlachen,FL                                               
 9     29:25  9:29    9 35-39  113 M   684 Gaelen Jenkinson            Ocala,FL                                                     
 10    30:47  9:56   10 35-39  126 M   426 Bryan Coomer                                                                           
 11    34:38 11:10   11 35-39  147 M   668 James Hicks                 Ocala,FL                                                      
 12    36:48 11:52   12 35-39  157 M   853 Callen Shirley              Ocala,FL                                                      
 13    37:40 12:09   13 35-39  158 M   547 James Butscher  Jr          Ocala,FL                                                      
 14    42:36 13:45   14 35-39  178 M   638 Fernando Gomez              Ocala,FL                                                      
 15    56:01 18:04   15 35-39  199 M   781 Robin O'Hara                Interlachen,FL                                                

         MEN AGE GROUP 30-34


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     18:20  5:55    1 30-34    4 M   941 Danny Stevens Jr            Dunnellon,FL                                                 
 2     20:41  6:40    2 30-34   12 M   556 Tim Christensen             Ocala,FL                                                     
 3     23:02  7:26    3 30-34   32 M   485 Matthew Swanson             Ocala,FL                                                     
 4     24:12  7:48    4 30-34   44 M   824 Brett Remillard             Belleview,FL                                                 
 5     24:46  7:59    5 30-34   59 M   677 Timothy Hunt                Ocala,FL                                                     
 6     25:58  8:23    6 30-34   73 M   592 Steven Day                  Ocala,FL                                                     
 7     26:12  8:27    7 30-34   76 M   575 Thomas Cougill              Ocala,FL                                                     
 8     26:37  8:35    8 30-34   83 M   498 Jason Exum                  Ocala,FL                                                     
 9     27:10  8:46    9 30-34   90 M   491 Grant Mollett               Groveland,FL                                                 
 10    28:32  9:12   10 30-34  102 M   609 Joe Egizio                  Ocala,FL                                                      
 11    30:46  9:55   11 30-34  125 M   883 Leonard Tierra              Ocala,FL                                                      
 12    34:16 11:03   12 30-34  142 M   922 Paul Wildman                Ocala,FL                                                      
 13    45:12 14:35   13 30-34  182 M   629 Jason Ganoung                                                                          

         MEN AGE GROUP 25-29


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     22:22  7:13    1 25-29   24 M   501 Daniel Adkins               Ocala,FL                                                     
 2     23:46  7:40    2 25-29   40 M   845 Andy Schlick                Belleview,FL                                                 
 3     24:23  7:52    3 25-29   52 M   921 Bradley Wildman             Ocala,FL                                                     
 4     25:47  8:19    4 25-29   71 M   943 Chris Welcome               Ocala,FL                                                     
 5     25:56  8:22    5 25-29   72 M   721 Jason Leibler               Ocala,FL                                                     
 6     26:04  8:25    6 25-29   74 M   521 Jon Bell                                                                              
 7     26:23  8:31    7 25-29   78 M   733 Cameron MacGregor           Ocala,FL                                                     
 8     27:21  8:49    8 25-29   94 M   884 Bob Tingler                 Ocala,FL                                                     
 9     29:59  9:40    9 25-29  117 M   415 Evaqn Searcy                                                                          
 10    30:45  9:55   10 25-29  124 M   732 Justin MacDonald            Ocala,FL                                                      
 11    33:40 10:52   11 25-29  140 M   416 James Barker                                                                           
 12    38:05 12:17   12 25-29  162 M   967 Shane Dekker                Ocala,FL                                                      
 13    51:04 16:28   13 25-29  191 M   603 Michael Durham              Belleview,FL                                                  
 14    57:24 18:31   14 25-29  200 M   937 Bryan Perales               Ocala,FL                                                      

         MEN AGE GROUP 20-24


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:20  6:34    1 20-24   10 M   794 Michael Phipps              Ocala,FL                                                     
 2     22:11  7:09    2 20-24   23 M   688 David Jones                 Ocala,FL                                                     
 3     24:17  7:50    3 20-24   48 M   488 Colby Grahling              Belleview,FL                                                 
 4     24:49  8:00    4 20-24   61 M   600 Matthew Downing             Ocala,FL                                                     
 5     28:20  9:08    5 20-24   99 M   469 Colden Heath                Ocala,FL                                                     
 6     32:22 10:26    6 20-24  136 M   933 Jerry Wright                Avon Park,FL                                                 
 7     38:38 12:28    7 20-24  168 M   953 Peter Colon                 Ocala,FL                                                     
 8     57:24 18:31    8 20-24  201 M   939 John Porales                Ocala,FL                                                     

         MEN AGE GROUP 15-19


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     17:25  5:37    1 15-19    2 M   866 Chandler Soucey             Silver Springs,FL                                            
 2     18:21  5:55    2 15-19    5 M   458 Joshua Rodruguez            Summerfield,FL                                               
 3     18:59  6:07    3 15-19    6 M   457 Daniel Martinez             Summerfield,FL                                               
 4     19:03  6:09    4 15-19    7 M   461 Shane Harlow                Ocklawaha,FL                                                 
 5     20:43  6:41    5 15-19   13 M   460 James Yeaple                Ocala,FL                                                     
 6     20:45  6:42    6 15-19   14 M   433 Blake Haufler                                                                         
 7     21:07  6:49    7 15-19   15 M   456 William Henry               Belleview,FL                                                 
 8     21:15  6:51    8 15-19   16 M   698 Brandan Kluge               Belleview,FL                                                 
 9     21:16  6:52    9 15-19   17 M   459 Daniel Acosta               Ocala,FL                                                     
 10    22:56  7:24   10 15-19   31 M   465 Robert Warriner             Silver Springs,FL                                             
 11    23:05  7:27   24 15-19  198 M   981 Robert Hernandez            Ocala,FL                                                      
 12    23:23  7:33   12 15-19   36 M   462 Ariel Medina                Ocala,FL                                                      
 13    24:50  8:01   13 15-19   62 M   522 Jonathan Binegar            Ocala,FL                                                      
 14    27:28  8:52   14 15-19   95 M   980 Jackson Williams            Ocala,FL                                                      
 15    28:04  9:03   15 15-19   97 M   464 Meet Patel                  Summerfield,FL                                                
 16    28:36  9:14   16 15-19  104 M   696 Chase King                  Ocala,FL                                                      
 17    30:10  9:44   17 15-19  118 M   410 Brandon Boucher                                                                        
 18    30:58  9:59   18 15-19  127 M   409 Michael Randolph                                                                       
 19    37:51 12:13   19 15-19  161 M   479 Connor Register             Ocala,FL                                                      
 20    40:46 13:09   20 15-19  174 M   944 Chance Bullerd              Ocala,FL                                                      
 21    41:48 13:29   21 15-19  176 M   851 Matthew Seaman              Ocala,FL                                                      
 22    45:01 14:31   22 15-19  181 M   855 Mark Shoults                Ocala,FL                                                      
 23    49:54 16:06   23 15-19  189 M   983 Xavier Edem                 Ocala,FL                                                      
 24    54:28 17:34   24 15-19  198 M   981 Robert Hernandez            Ocala,FL                                                      
 25    58:29 18:52   25 15-19  202 M   584 TJ CRENSHAW                 BELLEVIEW,FL                                                  
 26    60:18 19:27   26 15-19  203 M   532 Austin Braun                Ocala,FL                                                      

         MEN AGE GROUP 10-14


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     21:18  6:52    1 10-14   18 M   655 Christian Hanson            Newberry,FL                                                  
 2     22:02  7:06    2 10-14   22 M   580 SPENCER CRAIG               SUMMERFIELD,FL                                               
 3     23:31  7:35    3 10-14   37 M   516 Jarod Baker                 Ocala,FL                                                     
 4     24:22  7:52    4 10-14   51 M   620 Robert Farnell              Ocala,FL                                                     
 5     24:34  7:55    5 10-14   57 M   616 Winn Engel                  Ocala,FL                                                     
 6     25:22  8:11    6 10-14   65 M   753 Conner Merriman             Ocala,FL                                                     
 7     26:18  8:29    7 10-14   77 M   963 Cooper Williams             Ocala,FL                                                     
 8     26:30  8:33    8 10-14   80 M   990 Thomas Herrington           Gainesville,FL                                               
 9     26:32  8:34    9 10-14   81 M   742 Caleb Maynard               Micanopy,FL                                                  
 10    27:02  8:43   10 10-14   89 M   978 Gage Alberty                                                                           
 11    28:07  9:04   11 10-14   98 M   865 Xavier Solomon              Ocala,FL                                                      
 12    28:57  9:20   12 10-14  107 M   876 Cameron Sullivan            Ocala,FL                                                      
 13    30:29  9:50   13 10-14  121 M   872 Will Steed                                                                             
 14    31:47 10:15   14 10-14  133 M   975 Marcus Alexander                                                                       
 15    34:44 11:12   15 10-14  148 M   873 Cole Stehle                 Dunnellon,FL                                                  
 16    36:10 11:40   16 10-14  154 M   958 David Rich                  Gainesville,FL                                                
 17    37:41 12:09   17 10-14  159 M   987 Gabriel Wilemon             Citra,FL                                                      
 18    39:00 12:35   18 10-14  170 M   985 Truman Roland               Holder,FL                                                     
 19    45:29 14:40   19 10-14  183 M   750 Austin Meeks                Dunnellon,FL                                                  
 20    47:36 15:21   20 10-14  185 M   534 Dillon Braun                Ocala,FL                                                      
 21    54:27 17:34   21 10-14  197 M   474 James Boatwright            Chandler,FL                                                   

         MEN AGE GROUP 01- 9


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     29:04  9:23    1 01-9   109 M   652 Michael Hambidge            Ocala,FL                                                    
 2     29:50  9:37    2 01-9   116 M   743 Dalton Maynard              Micanopy,FL                                                 
 3     34:21 11:05    3 01-9   144 M   579 ETHAN CRAIG                 SUMMERFIELD,FL                                              
 4     34:26 11:06    4 01-9   145 M   986 Brandt Roland               Holder,FL                                                   
 5     35:04 11:19    5 01-9   151 M   960 Clayton Kimball             Ocala,FL                                                    
 6     38:18 12:21    6 01-9   165 M   916 Alex Wicker                 Summerfield,FL                                              
 7     38:21 12:22    7 01-9   166 M   917 Austin Wicker               Summerfield,FL                                              
 8     38:58 12:34    8 01-9   169 M   974 Hunter Hutchinson                                                                    
 9     48:41 15:42    9 01-9   188 M   694 Reese Kimball               Ocala,FL                                                    
 10    52:45 17:01   10 01-9   195 M   438 Steven Refowich                                                                       

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

       WOMEN AGE GROUP 70-98


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     30:42  9:54    1 70-98   88 F   842 Mary Sands                  Dunnellon,FL                                                 

       WOMEN AGE GROUP 65-69


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:24  7:52    1 65-69   13 F   504 Holly Alexander             Citrus Springs,FL                                            
 2     28:02  9:03    2 65-69   55 F   881 Bonnie Theall               Dunedin,FL                                                   
 3     28:18  9:08    3 65-69   58 F   764 Bertha Montanez             Ocala,FL                                                     
 4     32:39 10:32    4 65-69  113 F   643 Ruth Gorman                 Belleview,FL                                                 
 5     42:06 13:35    5 65-69  216 F   813 Elaine Quast                Ocala,FL                                                     
 6     49:05 15:50    6 65-69  256 F   528 Carolann Boyers             Ocala,FL                                                     
 7     50:42 16:21    7 65-69  265 F   527 Jean Bowden                 Gainesville,FL                                               
 8     51:44 16:41    8 65-69  275 F   548 Susan Callaham              Ocala,FL                                                     

       WOMEN AGE GROUP 60-64


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     29:48  9:37    1 60-64   76 F   861 Theresa Slifer              Ocala,FL                                                     
 2     34:30 11:08    2 60-64  138 F   598 Midge Doelling              Silver Springs,FL                                            
 3     42:44 13:47    3 60-64  224 F   720 Dara Lehans                 Ocala,FL                                                     
 4     43:44 14:06    4 60-64  228 F   631 Suzanne Garrett             Ocala,FL                                                     
 5     49:04 15:50    5 60-64  255 F   702 Mary Lamb                   Silver Springs,FL                                            
 6     50:57 16:26    6 60-64  268 F   795 Marilyn Pierce              The Villages,FL                                              
 7     61:28 19:50    7 60-64  306 F   909 Mary Walker                 Ocala,FL                                                     

       WOMEN AGE GROUP 55-59


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     27:52  8:59    1 55-59   54 F   499 Susan Parker                Ocala,FL                                                     
 2     30:12  9:45    2 55-59   83 F   756 Donna Miller                Ocala,FL                                                     
 3     32:09 10:22    3 55-59  106 F   481 Donna Fulford               Ocala,FL                                                     
 4     32:16 10:25    4 55-59  107 F   520 Lisa Beamesderfer           Ocala,FL                                                     
 5     34:28 11:07    5 55-59  137 F   682 Linda Jacobsen              New Port Richey,FL                                           
 6     37:36 12:08    6 55-59  175 F   772 Heather Nagy                Hernando,FL                                                  
 7     37:47 12:11    7 55-59  178 F   901 Vicki VanDam                Sebring,FL                                                   
 8     41:34 13:25    8 55-59  211 F   669 Susan Higgins               Ocala,FL                                                     
 9     42:29 13:42    9 55-59  217 F   663 Anita Henderson             Ocala,FL                                                     
 10    46:05 14:52   10 55-59  240 F   771 WANDA NABBEFELD             OCALA,FL                                                      
 11    46:52 15:07   11 55-59  247 F   420 Priscilla Hart                                                                         
 12    48:24 15:37   12 55-59  252 F   446 Helen Davis                 Gainesville,FL                                                
 13    52:05 16:48   13 55-59  278 F   412 Maria Gilbert                                                                          
 14    55:48 18:00   14 55-59  292 F   737 Marcelia Mancine            Ocala,FL                                                      

       WOMEN AGE GROUP 50-54


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     25:36  8:15    1 50-54   28 F   956 Kathy Hatfield              Ocala,FL                                                     
 2     26:40  8:36    2 50-54   41 F   423 Mary Oglesby                                                                          
 3     27:26  8:51    3 50-54   50 F   730 Meryl Lowell                Ocala,FL                                                     
 4     28:43  9:16    4 50-54   65 F   697 Tammy King                  Ocala,FL                                                     
 5     30:03  9:42    5 50-54   81 F   799 Arlene Plunkett             Ocala,FL                                                     
 6     30:22  9:48    6 50-54   84 F   466 Betsy Gagnon                Summerfield,FL                                               
 7     31:08 10:03    7 50-54   94 F   955 Marilyn Teel                Ocala,FL                                                     
 8     34:07 11:00    8 50-54  131 F   819 Margaret Ramsdell           Candler,FL                                                   
 9     35:08 11:20    9 50-54  151 F   432 Susan Rowland               Ocala,FL                                                     
 10    35:12 11:21   10 50-54  153 F   836 Theresa Roland              Oklawaha,FL                                                   
 11    35:20 11:24   11 50-54  155 F   672 Rene Holloway               Ocala,FL                                                      
 12    36:36 11:48   12 50-54  170 F   467 Sandy Kaczynski             Oc Ala,FL                                                     
 13    37:43 12:10   13 50-54  177 F   875 Sandy Stewart               Interlachen,FL                                                
 14    38:16 12:21   14 50-54  186 F   524 Gina Bonet                  Ocala,FL                                                      
 15    38:40 12:28   15 50-54  191 F   662 Robin Hastad                Ocala,FL                                                      
 16    38:44 12:30   16 50-54  192 F   477 Dawn Clark                  Belleview,FL                                                  
 17    41:35 13:25   17 50-54  212 F   493 Lori Hon                    Inverness,FL                                                  
 18    43:51 14:09   18 50-54  230 F   893 Diane Tyndall               Ocala,FL                                                      
 19    44:44 14:26   19 50-54  232 F   561 Lori Cluster                Ocala,FL                                                      
 20    44:48 14:27   20 50-54  235 F   839 Cm Rudowske                 Ocala,FL                                                      
 21    46:34 15:01   21 50-54  243 F   444 Rebecca Barton                                                                         
 22    47:01 15:10   22 50-54  248 F   931 Karen Wood                  Ocala,FL                                                      
 23    49:21 15:55   23 50-54  258 F   443 Brenda Simpson                                                                         
 24    51:10 16:30   24 50-54  270 F   611 Michaela Elias              Ocala,FL                                                      
 25    51:27 16:36   25 50-54  272 F   870 Michelle Spinelli           Ocala,FL                                                      
 26    51:30 16:37   26 50-54  273 F   602 Judy Durham                 Ocala,FL                                                      
 27    61:50 19:57   27 50-54  307 F   912 Kathy Westerman             Oklawaha,FL                                                   

       WOMEN AGE GROUP 45-49


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:54  8:02    1 45-49   21 F   910 Lisa Walston                Ocala,FL                                                     
 2     26:06  8:25    2 45-49   34 F   585 Denise Croy                 Mt Dora,FL                                                   
 3     26:38  8:35    3 45-49   39 F   559 Darlene Cleve               Seville,FL                                                   
 4     26:55  8:41    4 45-49   44 F   549 Christine Calvert           Ocala,FL                                                     
 5     28:34  9:13    5 45-49   60 F   826 Denise Remmers              Ocala,FL                                                     
 6     29:57  9:40    6 45-49   79 F   856 Patty Shoults               Ocala,FL                                                     
 7     30:01  9:41    7 45-49   80 F   565 Terri Coley                 Ocala,FL                                                     
 8     30:25  9:49    8 45-49   85 F   529 Nancy Boyle                 Belleview,FL                                                 
 9     30:51  9:57    9 45-49   90 F   914 Marcia Whisman              Boca Raton,FL                                                
 10    33:53 10:56   10 45-49  127 F   425 Birgit Williams                                                                        
 11    34:01 10:58   11 45-49  130 F   891 Elaine Trettel              Silver Springs,FL                                             
 12    36:40 11:50   12 45-49  171 F   818 Stephanie Ramirez           Ocala,FL                                                      
 13    38:56 12:34   13 45-49  193 F   929 Elizabeth Willis            Dunnellon,FL                                                  
 14    41:03 13:15   14 45-49  204 F   518 Tatyana Batiste             Broksville,FL                                                 
 15    41:14 13:18   15 45-49  207 F   545 Kelly Burkholder            Inverness,FL                                                  
 16    41:15 13:18   16 45-49  208 F   982 Tracy Pickover              Ocala,FL                                                      
 17    41:18 13:19   17 45-49  209 F   568 Lori Consolazio             Archer,FL                                                     
 18    42:03 13:34   18 45-49  215 F   577 Kathy Courtney              Ocala,FL                                                      
 19    42:42 13:46   19 45-49  223 F   724 Maryanne Em Lilholt         Ocala,FL                                                      
 20    44:42 14:25   20 45-49  231 F   801 Mary Ponder                 Ocala,FL                                                      
 21    47:31 15:20   21 45-49  249 F   719 Michelle Legg               Hannibal,MO                                                   
 22    49:22 15:55   22 45-49  257 F   997 Mindy Vetto                 Ocala,FL                                                      
 23    49:26 15:57   23 45-49  259 F   699 Karen Kunik                 Inverness,FL                                                  
 24    50:45 16:22   24 45-49  266 F   765 Melinda Monteith            Ocala,FL                                                      
 25    53:42 17:19   25 45-49  285 F   920 Kris Wilcox                                                                            
 26    58:16 18:48   26 45-49  299 F   552 Lea Caruso                  Ocala,FL                                                      

       WOMEN AGE GROUP 40-44


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:16  7:50    1 40-44   11 F   755 Holly Miley                 Ocala,FL                                                     
 2     24:31  7:55    2 40-44   17 F   418 Kathleen Knightly                                                                     
 3     25:10  8:07    3 40-44   23 F   782 Ivette Ortega               Ocala,FL                                                     
 4     25:15  8:09    4 40-44   25 F   659 Katherine Hartman           Ocala,FL                                                     
 5     26:39  8:36    5 40-44   40 F   589 Angela Danford              Ocala,FL                                                     
 6     26:48  8:39    6 40-44   42 F   495 Laurel Bryant               Ocala,FL                                                     
 7     26:50  8:39    7 40-44   43 F   597 Michelle Diaz               Ocala,FL                                                     
 8     26:59  8:42    8 40-44   46 F   480 Ryan Wiles                  Ocala,FL                                                     
 9     27:06  8:45    9 40-44   47 F   540 Leslie Bucklen              Ocala,FL                                                     
 10    27:24  8:50   10 40-44   49 F   774 Deb Nazzari                 Ocala,FL                                                      
 11    28:29  9:11   11 40-44   59 F   683 Sharon James                Ocala,FL                                                      
 12    28:44  9:16   12 40-44   66 F   442 Karen Perkins                                                                          
 13    28:47  9:17   13 40-44   67 F   928 Cindy Willis                Ocala,FL                                                      
 14    28:55  9:20   14 40-44   68 F   635 Mary Pat Godigkeit          Oxford,FL                                                     
 15    29:00  9:21   15 40-44   69 F   435 Maricel Castillo                                                                       
 16    29:24  9:29   16 40-44   71 F   519 Beth Battaglia              Gainesville,FL                                                
 17    29:36  9:33   17 40-44   73 F   904 Tracy Vitiello              Dunedin,FL                                                    
 18    30:44  9:55   18 40-44   89 F   843 Sarah Satterfield           Ocala,FL                                                      
 19    31:06 10:02   19 40-44   93 F   710 Pamela Lanier               Avon Park,FL                                                  
 20    31:42 10:14   20 40-44   98 F   437  Becky Torino                                                                          
 21    31:42 10:14   21 40-44   99 F   436 Kristi Blair                                                                           
 22    31:52 10:17   22 40-44  102 F   757 Joanna Miller               Ocala,FL                                                      
 23    33:10 10:42   23 40-44  119 F   557 Ann Christiano              Ocala,FL                                                      
 24    33:40 10:52   24 40-44  122 F   701 Karen Laktash               Lady Lake,FL                                                  
 25    33:56 10:57   25 40-44  128 F   809 Kellee Price                Ocala,FL                                                      
 26    34:10 11:01   26 40-44  132 F   588 Pamela DaCosta              Silver Springs,FL                                             
 27    34:23 11:05   27 40-44  134 F   578 Angel Craig                 Summerfield,FL                                                
 28    34:23 11:05   28 40-44  135 F   889 Tara Treadway               Ocala,FL                                                      
 29    34:31 11:08   29 40-44  139 F   925 Kathrine Williams           Ocala,FL                                                      
 30    35:07 11:20   30 40-44  150 F   707 Denise Langdon              Inverness,FL                                                  
 31    35:23 11:25   31 40-44  157 F   675 Lisa Hughes                 Summerfield,FL                                                
 32    35:25 11:25   32 40-44  158 F   727 Sonja Lonadier              Ocala,FL                                                      
 33    35:51 11:34   33 40-44  162 F   543 Deborah Burkett             Sebring,FL                                                    
 34    35:53 11:35   34 40-44  163 F   634 Jennifer Gilman             Ocala,FL                                                      
 35    35:57 11:36   35 40-44  164 F   570 Cathi Cook                  Ocala,FL                                                      
 36    36:08 11:39   36 40-44  167 F   562 Morgan Cole                 Ocala,FL                                                      
 37    36:20 11:43   37 40-44  168 F   429 Christa Parodi                                                                         
 38    37:11 12:00   38 40-44  174 F   573 Sonia Cornell               Ocala,FL                                                      
 39    38:15 12:20   39 40-44  185 F   837 Sandi Rosenberger           Ocala,FL                                                      
 40    38:31 12:25   40 40-44  189 F   834 Yvonne Roach                OCALA,FL                                                      
 41    39:01 12:35   41 40-44  194 F   973 Ellen Hutchinson                                                                       
 42    39:36 12:46   42 40-44  199 F   738 Kimberly Martin             Avon Park,FL                                                  
 43    42:30 13:43   43 40-44  218 F   406 Denise Pickover             Ocala,FL                                                      
 44    43:41 14:05   44 40-44  226 F   868 Sherri Spillman             Ocala,FL                                                      
 45    43:48 14:08   45 40-44  229 F   954 Sandra Healey               Ocala,FL                                                      
 46    45:47 14:46   46 40-44  238 F   829 ELANA RICH                  GAINESVILLE,FL                                                
 47    46:02 14:51   47 40-44  239 F   751 Sonia Mejia                 Ocala,FL                                                      
 48    46:36 15:02   48 40-44  244 F   882 Wendy Thrower               Ocala,FL                                                      
 49    48:41 15:42   49 40-44  254 F   693 Debby Kimball               Ocala,FL                                                      
 50    52:49 17:02   50 40-44  283 F   863 Laurie Smith                Fruitland Park,FL                                             
           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

       WOMEN AGE GROUP 35-39


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     22:18  7:12    1 35-39    3 F   769 Linda Mutchie               Ocala,FL                                                     
 2     24:09  7:47    2 35-39    9 F   551 Melissa Carr                Citrus Springs,FL                                            
 3     24:21  7:51    3 35-39   12 F   792 Kebra Patience              Ocala,FL                                                     
 4     25:43  8:18    4 35-39   30 F   971 Marlo Coker                                                                           
 5     26:00  8:23    5 35-39   32 F   878 Erika Summerfield           Ocala,FL                                                     
 6     26:34  8:34    6 35-39   38 F   708 Jennifer Lanier             Ocala,FL                                                     
 7     26:56  8:41    7 35-39   45 F   594 Tammy DePew                 Silver Springs,FL                                            
 8     28:39  9:15    8 35-39   62 F   434 Mendy Spivey                                                                          
 9     29:10  9:25    9 35-39   70 F   503 Jennifer Alberty            Summerfield,FL                                               
 10    30:53  9:58   10 35-39   91 F   489 Lili Aris                   Micanopay,FL                                                  
 11    31:14 10:05   11 35-39   95 F   741 Brenda Maynard              Micanopy,FL                                                   
 12    31:30 10:10   12 35-39   96 F   618 Regina Evans                Williston,FL                                                  
 13    31:54 10:17   13 35-39  103 F   404 Christie Evon               Ocala,FL                                                      
 14    32:23 10:27   14 35-39  111 F   783 Emerale Owens               Ocala,FL                                                      
 15    34:13 11:02   15 35-39  133 F   748 Hannah McClain              Wildwood,FL                                                   
 16    34:40 11:11   16 35-39  142 F   911 Farrah Warfield             Hernando,FL                                                   
 17    34:48 11:14   17 35-39  144 F   797 Jayme Piotti                Summerfield,FL                                                
 18    36:52 11:54   18 35-39  173 F   550 Casey Canova                Ocala,FL                                                      
 19    38:03 12:16   19 35-39  180 F   685 Michaela Jervis             Citrus Springs,FL                                             
 20    39:22 12:42   20 35-39  197 F   923 Tiffiny Wildman             Ocala,FL                                                      
 21    39:38 12:47   21 35-39  200 F   640 Nikki Gomez                 Ocala,FL                                                      
 22    42:32 13:43   22 35-39  219 F   841 Shannon Sakalo              Ocala,FL                                                      
 23    42:33 13:44   23 35-39  220 F   999 Kristy Kifalidis                                                                       
 24    43:22 13:59   24 35-39  225 F   972 Kristy Powell               Anthony,FL                                                    
 25    46:18 14:56   25 35-39  242 F   658 Melanie Harrah              Ocala,FL                                                      
 26    46:42 15:04   26 35-39  246 F   407 SHEILA Cullins                                                                         
 27    48:22 15:36   27 35-39  251 F   542 Shannon Burke               Ocala,FL                                                      
 28    58:30 18:52   28 35-39  300 F   582 APRIL CRENSHAW              BELLEVIEW,FL                                                  
 29    58:35 18:54   29 35-39  302 F   998 Lauren Mathews              Be                                                         
 30    61:02 19:41   30 35-39  305 F   625 Michelle Ford               Ocala,FL                                                      

       WOMEN AGE GROUP 30-34


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     24:04  7:46    1 30-34    7 F   992 Ashlee Seek                 Ocala,FL                                                     
 2     24:11  7:48    2 30-34   10 F   825 Tamela Remillard            Belleview,FL                                                 
 3     24:27  7:53    3 30-34   14 F   574 Christina Cougill           Ocala,FL                                                     
 4     24:53  8:02    4 30-34   20 F   902 Josalyn Villnave            Silver Springs,FL                                            
 5     25:42  8:17    5 30-34   29 F   811 Cortney Pulley              Beverly Hills,FL                                             
 6     27:16  8:48    6 30-34   48 F   441 Jill Cyne                                                                             
 7     28:15  9:07    7 30-34   57 F   680 Tracy Inman                 Belleview,FL                                                 
 8     28:38  9:14    8 30-34   61 F   728 Rebecca Long                Ocala,FL                                                     
 9     28:40  9:15    9 30-34   63 F   641 Jessica Gomillion           Ocala,FL                                                     
 10    28:42  9:15   10 30-34   64 F   653 Rikki Hambidge              Ocala,FL                                                      
 11    31:36 10:12   11 30-34   97 F   484 Donna Callaway              Ocala,FL                                                      
 12    31:50 10:16   12 30-34  101 F   482 Tamara Dillon               Ocala,FL                                                      
 13    31:58 10:19   13 30-34  105 F   810 Stephanie Pruitt            Ocala,FL                                                      
 14    32:24 10:27   14 30-34  112 F   820 Peggy Recanzone             Dunnellon,FL                                                  
 15    32:47 10:35   15 30-34  115 F   802 Ashley Porter               Hernando,FL                                                   
 16    33:27 10:47   16 30-34  120 F   778 Natalia Nunez               Ocala,FL                                                      
 17    33:43 10:53   17 30-34  123 F   828 Debra Rhodes                Lady Lake,FL                                                  
 18    34:36 11:10   18 30-34  141 F   666 Christie Hicks              Ocala,FL                                                      
 19    34:43 11:12   19 30-34  143 F   749 Allison McLara              St Petersburg,FL                                              
 20    35:49 11:33   20 30-34  161 F   651 Catrina Hajal               Anthony,FL                                                    
 21    38:27 12:24   21 30-34  188 F   898 Carrie Vance                Ocklawaha,FL                                                  
 22    38:36 12:27   22 30-34  190 F   976 Cassie Snelling                                                                        
 23    41:20 13:20   23 30-34  210 F   514 Megan Aven                  Ocala,FL                                                      
 24    41:36 13:25   24 30-34  213 F   896 Andrea Vanassen             Dunnellon,FL                                                  
 25    43:43 14:06   25 30-34  227 F   779 Amanda Odom                 Ocala,FL                                                      
 26    45:12 14:35   26 30-34  236 F   692 Katie Kieldsen                                                                         
 27    46:38 15:03   27 30-34  245 F   964 Jessica Alexander           Ocala,FL                                                      
 28    48:35 15:40   28 30-34  253 F   674 Tonya Huddleston            Micanopy,FL                                                   
 29    49:56 16:06   29 30-34  260 F   401 Gina Damiani                Fruitland Park,FL                                             
 30    50:16 16:13   30 30-34  262 F   607 Stephanie Edworthy          Ocala,FL                                                      
 31    50:16 16:13   31 30-34  263 F   854 Lindsey Shirley             Ocala,FL                                                      
 32    50:57 16:26   32 30-34  267 F   905 Jacque Voss                 Belleview,FL                                                  
 33    51:00 16:27   33 30-34  269 F   605 Rebecca Durham              Belleview,FL                                                  
 34    51:46 16:42   34 30-34  276 F   673 Yolanda Hope                Ocala,FL                                                      
 35    52:47 17:02   35 30-34  282 F   439 Christina Refowich                                                                     

       WOMEN AGE GROUP 25-29


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     23:17  7:31    1 25-29    5 F   722 Maria Leibler               Ocala,FL                                                     
 2     24:52  8:01    2 25-29   19 F   775 Erika Neeley                Ocala,FL                                                     
 3     25:31  8:14    3 25-29   27 F   646 Amy Greene                  Belleview,FL                                                 
 4     25:46  8:19    4 25-29   31 F   734 Katie MacGregor             Ocala,FL                                                     
 5     27:45  8:57    5 25-29   51 F   736 Jessica Maloney             Homosassa,FL                                                 
 6     29:43  9:35    6 25-29   74 F   690 Jessica Judge               ,FL                                                          
 7     29:46  9:36   31 25-29  291 F   606 Kathleen Edde               Ocala,FL                                                     
 8     29:54  9:39    8 25-29   77 F   709 Kendra Lanier               Beverly Hills,FL                                             
 9     30:41  9:54    9 25-29   87 F   740 Crystal Mathis              Leesburg,FL                                                  
 10    31:46 10:15   10 25-29  100 F   571 Jessica Cooper              Vero Beach,FL                                                 
 11    32:17 10:25   11 25-29  108 F   786 Katie Page                  Ocala,FL                                                      
 12    32:20 10:26   12 25-29  110 F   849 Tiffany Scott               Citrus Springs,FL                                             
 13    33:45 10:53   13 25-29  125 F   656 Amie Hargrove               Ocala,FL                                                      
 14    34:24 11:06   14 25-29  136 F   507 Helen Anderson              Ocala,FL                                                      
 15    34:33 11:09   15 25-29  140 F   715 Renee Leduc                 Tampa,FL                                                      
 16    34:57 11:16   16 25-29  148 F   864 Jaclynn Sola                Dunnellon,FL                                                  
 17    35:26 11:26   17 25-29  159 F   657 Brianna Harker              Ocala,FL                                                      
 18    35:30 11:27   18 25-29  160 F   859 Sarah Sleeman               Ocala,FL                                                      
 19    36:03 11:38   19 25-29  165 F   496 Manketa Turner              Ocala,FL                                                      
 20    38:09 12:18   20 25-29  181 F   654 Kimberly Hanna              Ocala,FL                                                      
 21    39:41 12:48   21 25-29  201 F   739 Jessica Masi                Ocala,FL                                                      
 22    39:52 12:52   22 25-29  202 F   689 Tashebia Jones                                                                         
 23    42:00 13:33   23 25-29  214 F   502 Elizabeth Adkins            Ocala,FL                                                      
 24    42:34 13:44   24 25-29  221 F   918 Rita Wicker                 Summerfield,FL                                                
 25    44:45 14:26   25 25-29  233 F   686 Brandi Jewell                                                                          
 26    44:46 14:26   26 25-29  234 F   687 Misty Jewell                                                                           
 27    45:41 14:44   27 25-29  237 F   691 Kirsten Kenny               Ocala,FL                                                      
 28    51:49 16:43   28 25-29  277 F   858 Heather Simonet             Ocala,FL                                                      
 29    52:31 16:56   29 25-29  279 F   857 Chanda Sigler               Bronson,FL                                                    
 30    52:43 17:00   30 25-29  281 F   554 Constance Chamberlain       Belleview,FL                                                  
 31    55:43 17:58   31 25-29  291 F   606 Kathleen Edde               Ocala,FL                                                      
 32    55:50 18:01   32 25-29  293 F   613 Nicole Emidgy               Ocala,FL                                                      
 33    55:52 18:01   33 25-29  294 F   895 Brittany Upchurch           Ocala,FL                                                      
 34    58:01 18:43   34 25-29  298 F   492 Chelsea Calabrese           Belleview,FL                                                  

       WOMEN AGE GROUP 20-24


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     25:29  8:13    1 20-24   26 F   946 Randi Henderson             Ocala,FL                                                     
 2     29:56  9:39    2 20-24   78 F   587 Emily Cummins               Ocala,FL                                                     
 3     30:28  9:50    3 20-24   86 F   977 Brenda Timko                                                                          
 4     31:57 10:18    4 20-24  104 F   486 Lindsay Barnes              Ocala,FL                                                     
 5     32:49 10:35    5 20-24  116 F   957 Stacey Rodriguez            Belleview,FL                                                 
 6     32:51 10:36    6 20-24  117 F   979 Amanda Craven                                                                         
 7     33:48 10:54    7 20-24  126 F   560 Joenell Clinger             Ocklawaha,FL                                                 
 8     34:55 11:16    8 20-24  147 F   867 Charlotte Soucey            Silver Springs,FL                                            
 9     35:10 11:21    9 20-24  152 F   927 Molly Williams              Ocala,FL                                                     
 10    39:02 12:35   10 20-24  195 F   679 Brittany Hutchinson         Belleview,FL                                                  
 11    53:00 17:06   11 20-24  286 F   536 Shelby Bridges              Bushnell,FL                                                   
 12    57:24 18:31   12 20-24  297 F   938 Megan Wright                Ocala,FL                                                      

       WOMEN AGE GROUP 15-19


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     23:56  7:43    1 15-19    6 F   452 Kalista Torres                                                                        
 2     25:12  8:08    2 15-19   24 F   454 Ashley Whitmer              Ocklawaha,FL                                                 
 3     26:08  8:26    3 15-19   35 F   817 Sophia Ramirez              Ocala,FL                                                     
 4     26:10  8:26    4 15-19   36 F   590 Katrina Danford             Ocala,FL                                                     
 5     26:33  8:34    5 15-19   37 F   619 Courtney Farnell            Ocala,FL                                                     
 6     28:03  9:03    6 15-19   56 F   455 Katie Macdonald             Ocklawaha,FL                                                 
 7     29:33  9:32    7 15-19   72 F   541 Megan Bucklen               Ocala,FL                                                     
 8     32:18 10:25    8 15-19  109 F   569 Molly Consolazio            Archer,FL                                                    
 9     33:58 10:57    9 15-19  129 F   453 Mahalah Zastrow             Weirsfale,FL                                                 
 10    35:03 11:18   10 15-19  149 F   930 Kaitlyn Willis              Ocala,FL                                                      
 11    35:13 11:22   11 15-19  154 F   610 Madison Eidys-Martin        Silver Springs,FL                                             
 12    36:44 11:51   12 15-19  172 F   421 Sheila Deprattes                                                                       
 13    38:10 12:19   13 15-19  182 F   414 Zoy Chinchilla                                                                         
 14    38:12 12:19   14 15-19  184 F   408 Fawn Benner                                                                            
 15    39:35 12:46   15 15-19  198 F   962 Emily William               Ocala,FL                                                      
 16    40:30 13:04   16 15-19  203 F   413 Zara Briggs                                                                            
 17    46:12 14:54   17 15-19  241 F   951 Brittany Mulligan           Ocala,FL                                                      
 18    51:11 16:31   21 15-19  295 F   612 Nicole Elias                Ocala,FL                                                      
 19    54:27 17:34   19 15-19  288 F   473 Natasha Wes                 Ocala,FL                                                      
 20    54:29 17:35   20 15-19  290 F   961 Jordan Hetzler              Ocala,FL                                                      
 21    55:56 18:03   21 15-19  295 F   612 Nicole Elias                Ocala,FL                                                      

       WOMEN AGE GROUP 10-14


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     21:18  6:52    1 10-14    2 F   622 Jillian Felton              Citrus Springs,FL                                            
 2     24:07  7:47    2 10-14    8 F   714 Skyler Leaphart             Ocala,FL                                                     
 3     24:29  7:54    3 10-14   15 F   517 Savannah Bass               Crystal River,FL                                             
 4     24:30  7:54    4 10-14   16 F   803 Payton Possehl              Summerfield,FL                                               
 5     24:32  7:55    5 10-14   18 F   614 Morgan Engel                Ocala,FL                                                     
 6     25:05  8:05    6 10-14   22 F   924 Allison William             Ocala,FL                                                     
 7     26:02  8:24    7 10-14   33 F   538 Blair Bucklen               Ocala,FL                                                     
 8     27:47  8:58    8 10-14   52 F   713 Sierra Leaphart             Ocala,FL                                                     
 9     27:48  8:58    9 10-14   53 F   403 Olivia Taylor               Ocala,FL                                                     
 10    30:05  9:42   10 10-14   82 F   959 Courtney Battisti           Ocala,FL                                                      
 11    30:54  9:58   11 10-14   92 F   745 Hadley McCain               Ocala,FL                                                      
 12    32:43 10:33   12 10-14  114 F   494 Abbey Bryant                Ocala,FL                                                      
 13    33:04 10:40   13 10-14  118 F   430 Hallie Parodi                                                                          
 14    33:27 10:47   14 10-14  121 F   777 Grace Nunez                 Ocala,FL                                                      
 15    33:44 10:53   15 10-14  124 F   472 Breanna Cox                 Belleview,FL                                                  
 16    34:50 11:14   16 10-14  145 F   447 Kelsey Kaczynski            Ocala,FL                                                      
 17    34:52 11:15   17 10-14  146 F   593 Emma Demilio                Ocala,FL                                                      
 18    35:21 11:24   18 10-14  156 F   754 Peyton Merriman             Ocala,FL                                                      
 19    36:05 11:38   19 10-14  166 F   563 Reagan Cole                 Ocala,FL                                                      
 20    38:01 12:16   20 10-14  179 F   419 April Grubbs                                                                           
 21    38:26 12:24   21 10-14  187 F   897 Brianna Vance               Ocklawaha,FL                                                  
 22    39:07 12:37   22 10-14  196 F   862 Arianna Smith               Gainesville,FL                                                
 23    47:54 15:27   23 10-14  250 F   478 Emily Rich                  Gainesville,FL                                                
 24    51:38 16:39   24 10-14  274 F   949 Alison Henry                Belleview,FL                                                  
 25    52:31 16:56   25 10-14  280 F   508 Disiree Angles              Fruitland Park,FL                                             
 26    52:51 17:03   26 10-14  284 F   509 Jaymee Angles               Fruitland Park,FL                                             
 27    54:26 17:34   27 10-14  287 F   475 Angely Valdes               Ocala,FL                                                      
 28    54:28 17:34   28 10-14  289 F   984 Vanessa Valdes              Ocala,FL                                                      
 29    58:30 18:52   29 10-14  301 F   583 KAITLYN CRENSHAW            BELLEVIEW,FL                                                  
 30    60:19 19:27   30 10-14  303 F   624 Heather Ford                Ocala,FL                                                      

       WOMEN AGE GROUP 01- 9


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     36:27 11:45    1 01-9   169 F   752 Caroline Merriman           Ocala,FL                                                    
 2     37:38 12:08    2 01-9   176 F   546 Meghan Butscher             Ocala,FL                                                    
 3     38:11 12:19    3 01-9   183 F   513 Brookelyn Aven              Ocala,FL                                                    
 4     41:10 13:17    4 01-9   205 F   512 Alexandrya Aven             Ocala,FL                                                    
 5     41:12 13:17    5 01-9   206 F   544 Grace Burkholder            Inverness,FL                                                
 6     42:39 13:45    6 01-9   222 F   639 Julianna Gomez              Ocala,FL                                                    
 7     49:57 16:07    7 01-9   261 F   402 Adrianna Berrios            Fruitland Park,FL                                           
 8     50:40 16:21    8 01-9   264 F   440 Barbara Refowich                                                                     

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News