Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

FrankenFooter 5k

New Port Richey, FL, October 27, 2012

[FrankenFooter 5k Age Groups | Living Dead Challenge 5k ]

FrankenFooter 5k Overall

FrankenFooter

FrankenFooter

FrankenFooter 5k

October 27, 2012


Results by: Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
       1    Danny Joseph                      Venice  FL           1153    49   M       1 Top Fin             19:01.0      6:08/M
       2    Ouelette Jeff                     Port Richey  FL       233    18   M       1 15-19               19:18.1      6:14/M
       3    Douglas White                     Tampa  FL            1138    49   M       1 Top Fin             19:36.0      6:19/M
       4    Joel Fenlason                     Patrick Afb  FL      1040    39   M       1 35-39               19:37.2      6:20/M
       5    Josephine Weeden                  Saline  MI           1137    44   F       1 Top Fin             19:39.4      6:20/M
       6    Joel Bickford                     Terra Ceia  FL       1148    37   M       2 35-39               20:09.9      6:30/M
       7    Jay Parker                        Welsey Chapel  FL    1102    43   M       1 40-44               20:11.4      6:31/M
       8    Douglas Whiteley                  Trinity  FL          1139    41   M       2 40-44               20:20.1      6:34/M
       9    George Maller                     Spring Hill  FL       248    54   M       1 Top Fin             20:21.1      6:34/M
      10    Amy Strobbe                       PORT RICHEY  FL       193    35   F       1 35-39               20:25.1      6:35/M
      11    Zachary Callaway                  Tampa  FL            1010    16   M       2 15-19               20:48.4      6:43/M
      12    Tom Dhans                         Brooksville  FL      1033    48   M       1 45-49               21:01.6      6:47/M
      13    Jon Damato                        New Port Richey  FL   240    16   M       3 15-19               21:05.1      6:48/M
      14    Alan Powell                                            1151    50   M       1 50-54               21:09.3      6:49/M
      15    Georgia Underwood                 Lighthouse Point  F  1130    38   F       2 35-39               21:11.9      6:50/M
      16    Pedro Pedroso                     Gainesville  FL       146    35   M       3 35-39               21:26.0      6:55/M
      17    Patrick Kavalec                   Palm Harbor  FL      1065    20   M       1 20-24               21:37.8      6:58/M
      18    Diogenes Hernandez                Tampa  FL            1053    37   M       4 35-39               21:38.0      6:59/M
      19    Will Ebanks                       Spring Hill  FL      1035    16   M       4 15-19               21:44.5      7:01/M
      20    Gary Mancini                      Tampa  FL             124    31   M       1 30-34               21:44.9      7:01/M
      21    Danielle Usilton                  Fort Lauderdale  FL  1131    38   F       3 35-39               21:48.8      7:02/M
      22    Eric Slafky                       Spring Hill  FL      1122    31   M       2 30-34               21:51.9      7:03/M
      23    Yonni Lopez                       Tampa  FL            1075    34   M       3 30-34               22:16.1      7:11/M
      24    Edward Korshin                    Tampa  FL            1068    47   M       2 45-49               22:17.9      7:11/M
      25    Mark Whittaker                    Tampa  FL             218    33   M       4 30-34               22:17.9      7:11/M
      26    Stacy Walser                      Tampa  FL            1134    37   M       5 35-39               22:26.0      7:14/M
      27    Andrew Weeden                     Saline  MI           1136    48   M       3 45-49               22:27.5      7:15/M
      28    Michael Dahl                      Welsy Chapel  FL       43    17   M       5 15-19               22:31.1      7:16/M
      29    Suzy Zahn                         Lighthouse Point  F  1144    42   F       1 Top Fin             22:47.9      7:21/M
      30    Chris Sugg                        Tampa  FL             194    38   M       6 35-39               22:51.9      7:22/M
      31    Fernando Arroyo                   Tampa  FL               7    30   M       5 30-34               23:02.1      7:26/M
      32    Jason Phipps                      New Port Richey  FL   151    37   M       7 35-39               23:07.4      7:27/M
      33    Mitchell Harvey                   Lakeland  FL         1052    45   M       4 45-49               23:14.6      7:30/M
      34    Kara Hourdas                      Tarpon Springs  FL   1057    38   F       4 35-39               23:14.9      7:30/M
      35    Christina Mitchelson              Land O' Lakes  FL    1097    44   F       1 40-44               23:17.1      7:31/M
      36    Tracey Tripp                      Odessa  FL           1128    39   F       5 35-39               23:17.5      7:31/M
      37    Bob Tiller                        Palm Harbor  FL      1127    50   M       2 50-54               23:18.4      7:31/M
      38    Cal Ryan Medlin                   Seffner  FL           134    14   M       1 11-14               23:19.1      7:31/M
      39    Andrew Daniels                    Clearwater  FL         44    21   M       2 20-24               23:28.1      7:34/M
      40    Robert Harris                     Dunedin  FL          1050    34   M       6 30-34               23:28.1      7:34/M
      41    Scott Rankm                       Valrico  FL           162    25   M       1 25-29               23:28.1      7:34/M
      42    Tommy Medlin                      Seffner  FL          1159    49   M       5 45-49               23:29.1      7:35/M
      43    Kim Stinedurf                     Holiday  FL           191    42   F       2 40-44               23:32.8      7:35/M
      44    Michael Powell                    New Port Richey  FL   236    20   M       3 20-24               23:38.9      7:37/M
      45    Benjamin Fairchild                Lakeland  FL         1037    34   M       7 30-34               23:40.6      7:38/M
      46    Nicole Sackrider                  New Port Richey  FL  1115    30   F       1 30-34               23:43.4      7:39/M
      47    Chase Morris                      New Port Richey  FL   136    11   M       2 11-14               23:46.2      7:40/M
      48    George Hourdas                    Tarpon Springs  FL   1056    39   M       8 35-39               23:52.8      7:42/M
      49    Shannon Maness                    New Port Richey  FL  1081    44   M       3 40-44               24:08.2      7:47/M
      50    Jodi Karuso                       Hudson  FL           1064    46   F       1 45-49               24:09.3      7:47/M
      51    Michael Foss                      Wesley Chapel  FL    1041    34   M       8 30-34               24:15.3      7:49/M
      52    Rebecca Reese                     Orlando  FL          1112    24   F       1 20-24               24:17.4      7:50/M
      53    Heather Whittaker                 Tampa  FL             217    32   F       2 30-34               24:17.8      7:50/M
      54    Dotty Bollinger                   Apollo Beach  FL     1146    48   F       2 45-49               24:21.9      7:51/M
      55    Jennifer Schwartzberg             Tampa  FL            1119    34   F       3 30-34               24:22.9      7:52/M
      56    Steven Heidbrink                  New Port Richey  FL   229    17   M       6 15-19               24:26.2      7:53/M
      57    Alvo Albritton                    Lakeland  FL            4    48   M       6 45-49               24:27.6      7:53/M
      58    Suzy Jackson                      Tampa  FL            1060    46   F       3 45-49               24:29.7      7:54/M
      59    Allen Ashley                      Lake Panasoffkee  F  1001    46   M       7 45-49               24:37.7      7:56/M
      60    John Cattell                      St Petersburg  FL    1013    24   M       4 20-24               24:41.0      7:58/M
      61    Aaron Curry                       New Port Richey  FL  1029    27   M       2 25-29               24:41.2      7:58/M
      62    Tanya Tooker                      Lighthouse Point  F  1149    50   F       1 Top Fin             24:46.6      7:59/M
      63    Ashley White                      New Port Richey  FL   216    16   F       1 15-19               24:50.6      8:01/M
      64    Laura Kelly                       Tampa  FL            1066    31   F       4 30-34               25:03.4      8:05/M
      65    Benjamin Raposa                   Tampa  FL            1109    29   M       3 25-29               25:03.8      8:05/M
      66    Dana Murphy                       St Petersburg  FL    1098    39   F       6 35-39               25:12.7      8:08/M
      67    Jose Virgen                       Dade City  FL        1133    36   M       9 35-39               25:12.9      8:08/M
      68    Tracy Rappaport                   Wesley Chapel  FL    1110    39   F       7 35-39               25:21.6      8:11/M
      69    Robert Scallions                  Webster  FL           176    46   M       8 45-49               25:22.6      8:11/M
      70    Christopher Hagen                 Clermont  FL         1048    30   M       9 30-34               25:25.0      8:12/M
      71    Don Mehan                         Saint Petersburg  F  1092    56   M       1 55-59               25:25.1      8:12/M
      72    Gene Stoner                       Hudson  FL            192    48   M       9 45-49               25:25.2      8:12/M
      73    Carly Spielman                    Dunedin  FL           186    34   F       5 30-34               25:25.6      8:12/M
      74    Chad Cavalier                     Valrico  FL          1014    28   M       4 25-29               25:33.4      8:15/M
      75    Patrick McDonald                  Lecanto  FL          1086    57   M       2 55-59               25:37.6      8:16/M
      76    Damon Miltner                     Franklin  TN         1094    36   M      10 35-39               25:40.5      8:17/M
      77    Brian Cox                         Dunedin  FL          1147    23   M       5 20-24               25:41.0      8:17/M
      78    Louisa Kern                       port richey  FL       104    32   F       6 30-34               25:47.7      8:19/M
      79    BenedictLuke Biangdan             new port richey  FL    16    23   M       6 20-24               25:49.0      8:20/M
      80    Donald Rasdall                    Seminole  FL         1111    52   M       3 50-54               25:56.1      8:22/M
      81    Carly Starks                      Hudson  FL            189    24   F       2 20-24               25:57.5      8:22/M
      82    Christopher Kloess                New Port Richey  FL  1067    46   M      10 45-49               25:57.9      8:22/M
      83    Jackie Powell                     New Port Richey  FL   235    21   F       3 20-24               25:57.9      8:22/M
      84    Nancy Burke                       Tampa  FL              26    29   F       1 25-29               25:59.0      8:23/M
      85    Julie Richter                     Tampa  FL            1113    47   F       4 45-49               26:04.3      8:25/M
      86    Jarod Poe                         Trinity  FL           153    11   M       3 11-14               26:06.8      8:25/M
      87    Daniel Frank                      Springfield  IL      1042    58   M       3 55-59               26:07.0      8:25/M
      88    Herman Richardson                 New Port Richey  FL   165    40   M       4 40-44               26:16.9      8:28/M
      89    Ralph Clark                       New Port Richey  FL  1020    30   M      10 30-34               26:17.0      8:29/M
      90    Ed Curry                          New Port Richey  FL  1030    50   M       4 50-54               26:19.7      8:29/M
      91    Thomas Damato                     New Port Richey  FL   241    15   M       7 15-19               26:21.8      8:30/M
      92    Christina Pereyra                 Tampa  FL             147    44   F       3 40-44               26:22.4      8:30/M
      93    Lori Powell                       Port Richey  FL       154    49   F       5 45-49               26:23.8      8:31/M
      94    stephen davis                     Tampa  FL              48    28   M       5 25-29               26:30.4      8:33/M
      95    Sarah Johnson                     Lutz  FL               97    34   F       7 30-34               26:36.1      8:35/M
      96    Amanda Harris                     Dunedin  FL          1049    33   F       8 30-34               26:46.6      8:38/M
      97    Marie Grubb                       New Port Richey  FL  1047    52   F       1 50-54               26:47.3      8:38/M
      98    Samantha Lopez                    Tampa  FL            1074    33   F       9 30-34               26:47.4      8:38/M
      99    Shannon Santoni                   Tampa  FL             175    40   M       5 40-44               26:57.8      8:42/M
     100    Rick Brockett                     Oldsmar  FL            24    48   M      11 45-49               26:59.3      8:42/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
     101    Danielle Florey                   Port Richey  FL        62    24   F       4 20-24               27:11.1      8:46/M
     102    Kelly Wynns                       Placida  FL          1143    46   F       6 45-49               27:16.2      8:48/M
     103    Renee Murphy                      Tampa  FL             246    35   F       8 35-39               27:17.9      8:48/M
     104    Ericka Giffin                     State College  PA      71    23   F       5 20-24               27:20.9      8:49/M
     105    Kari Kadlub                       Wesley Chapel  FL    1063    36   F       9 35-39               27:30.1      8:52/M
     106    Arleen White                      New Port Richey  FL   215    48   F       7 45-49               27:36.4      8:54/M
     107    Melissa Coghlan                   Dunedin  FL          1021    28   F       2 25-29               27:37.2      8:55/M
     108    John Fields                       New port richer  FL   243    39   M      11 35-39               27:38.0      8:55/M
     109    Ron Trask                         Tarpon Springs  FL    202    49   M      12 45-49               27:40.5      8:55/M
     110    Christine Foreman                 New Port Richey  FL    64    44   F       4 40-44               27:47.8      8:58/M
     111    Lewis Clark                       Ormond Beach  FL     1019    35   M      12 35-39               27:48.4      8:58/M
     112    Andrew Ross                       Trinity  FL           234    38   M      13 35-39               27:53.2      9:00/M
     113    Angela Lippitt                    Odessa  FL            118    30   F      10 30-34               27:55.2      9:00/M
     114    Luke Lippitt                      Odessa  FL            119    31   M      11 30-34               27:55.2      9:00/M
     115    Nelson Snow                       Brooksville  FL       184    49   M      13 45-49               27:56.3      9:01/M
     116    Joel Holtry                       Tampa  FL            1055    32   M      12 30-34               27:56.5      9:01/M
     117    Jake Lewis                        Holiday  FL           116    10   M       1  1-10               27:58.2      9:01/M
     118    Marie Trone                                            1152         F       1  0-10               27:58.2      9:01/M
     119    Melisa Hartsell                   Land O Lakes  FL       89    45   F       8 45-49               28:00.2      9:02/M
     120    Denise Taylor                     Land O Lakes  FL     1126    41   F       5 40-44               28:00.6      9:02/M
     121    Chrissy Bell                      Odessa  FL           1004    38   F      10 35-39               28:01.1      9:02/M
     122    Amanda Perkins                    Clearwater  FL        148    27   F       3 25-29               28:06.7      9:04/M
     123    Jess Jones                        Bartow  FL             98    35   M      14 35-39               28:12.0      9:06/M
     124    Stacey Hensen                     Tampa  FL              92    35   F      11 35-39               28:15.3      9:07/M
     125    Jennifer Sloan                    Port Richey  FL      1123    31   F      11 30-34               28:17.9      9:07/M
     126    Michele Palmer                    Palm Harbor  FL       145    39   F      12 35-39               28:33.2      9:13/M
     127    Joe Palmer                        Palm Harbor  FL      1101    39   M      15 35-39               28:33.2      9:13/M
     128    Maria Portillo                    New Port Richey  FL   226    61   F       1 60-64               28:42.8      9:15/M
     129    Mike Rappaport                    Wesley Chapel  FL     163    39   M      16 35-39               28:44.8      9:16/M
     130    Fahreta Grabouar                  Clearwater  FL         80    31   F      12 30-34               28:49.2      9:18/M
     131    Peter Mitchell                    Wesley Chapel  FL    1096    50   M       5 50-54               28:50.1      9:18/M
     132    Scott Bridges                     New Port Richey  FL    22    46   M      14 45-49               28:53.5      9:19/M
     133    Michaela Churilla                 Lutz  FL             1018    26   F       4 25-29               28:59.8      9:21/M
     134    Brian Stankiewicz                 Lutz  FL             1125    30   M      13 30-34               28:59.9      9:21/M
     135    Lisa Purton                       Valrico  FL          1108    48   F       9 45-49               29:01.6      9:22/M
     136    Carlie Williams                   St. Petersburg  FL   1140    28   F       5 25-29               29:04.1      9:23/M
     137    Michelle Guitard                  St. Petersburg  FL     86    23   F       6 20-24               29:04.1      9:23/M
     138    Brandon Dillingham                Tampa  FL              54    32   M      14 30-34               29:05.4      9:23/M
     139    Sue Brockett                      Oldsmar  FL            25    46   F      10 45-49               29:07.7      9:24/M
     140    Angel Butler                      Winter Garden  FL    1009    33   F      13 30-34               29:11.6      9:25/M
     141    Lauren Murphy                     Tampa  FL             140    52   F       2 50-54               29:19.0      9:27/M
     142    Jessica Hessler                   Wesley Chapel  FL    1054    33   F      14 30-34               29:21.7      9:28/M
     143    Lisa McDonald                     Lecanto  FL          1085    49   F      11 45-49               29:22.2      9:28/M
     144    Erin Clark                        Ormond Beach  FL       33    35   F      13 35-39               29:24.7      9:29/M
     145    Amanda Jones                      Bartow  FL           1061    33   F      15 30-34               29:35.7      9:33/M
     146    William Edmonson                  Land O Lakes  FL       56    41   M       6 40-44               29:37.6      9:33/M
     147    Stephanie Cavalier                Valrico  FL          1015    27   F       6 25-29               29:37.9      9:33/M
     148    Grace Ashley                      Lake Panasoffkee  F  1002    40   F       6 40-44               29:48.9      9:37/M
     149    Ed Rodriguez                      Tampa  FL             172    37   M      17 35-39               29:51.0      9:38/M
     150    Brandon Snow                      Land O' Lakes  FL     183    12   M       4 11-14               29:52.3      9:38/M
     151    Heather Christopher               Spring Hill  FL      1017    32   F      16 30-34               29:56.7      9:39/M
     152    Teresa McGee                      Brandon  FL          1087    41   F       7 40-44               30:02.2      9:41/M
     153    Gianna Ferrandino                 New Port Richey  FL   228    10   F       2  0-10               30:03.1      9:42/M
     154    Frank Ferrandino                  New Port Richey  FL   227    21   M       7 20-24               30:04.4      9:42/M
     155    Kim Borup                         Clearwater  FL         19    35   F      14 35-39               30:07.7      9:43/M
     156    Sheila Tippens                    New Port Richey  FL   200    36   F      15 35-39               30:12.1      9:45/M
     157    Kerry Callahan                    Tampa  FL             247    0    F       3  0-10               30:19.8      9:47/M
     158    Arianna Gadaleta                  Holiday  FL          1043    23   F       7 20-24               30:23.7      9:48/M
     159    Jennifer Paullin                  Spring Hill  FL      1103    48   F      12 45-49               30:25.0      9:49/M
     160    Denise Logaglio                   Holiday  FL          1072    25   F       7 25-29               30:25.4      9:49/M
     161    Karen Graham                      Oakdale  MN            82    36   F      16 35-39               30:26.3      9:49/M
     162    Jennifer Sanchez                  Land O Lakes  FL     1116    39   F      17 35-39               30:26.6      9:49/M
     163    Sarah Burton                      New Port Richey  FL    28    36   F      18 35-39               30:30.2      9:50/M
     164    Carmen Pedroso                    Gainesville  FL      1105    37   F      19 35-39               30:37.4      9:53/M
     165    Melissa McHugh                    Palm Harbor  FL      1088    29   F       8 25-29               30:39.5      9:53/M
     166    Meghan Brunelli                   Palmetto  FL         1008    34   F      17 30-34               30:48.1      9:56/M
     167    Marcia Garvin                     Tampa  FL            1046    34   F      18 30-34               30:49.9      9:56/M
     168    Francisco Silva-Gonzalez          Tampa  FL            1121    39   M      18 35-39               30:50.5      9:57/M
     169    Vance Nagel                       Lutz  FL             1099    48   M      15 45-49               30:50.9      9:57/M
     170    Jenna Hart                        New Port Richey  FL  1051    27   F       9 25-29               30:52.0      9:57/M
     171    Andy Ashley                       Lake Panasoffkee  F     9    11   M       5 11-14               31:02.4     10:01/M
     172    Sean Keith                        New Port Richey  FL   103    44   M       7 40-44               31:03.6     10:01/M
     173    Tammie Sutton                     Spring Hill  FL       195    37   F      20 35-39               31:08.0     10:03/M
     174    Joe Payne                         Plant City  FL       1104    45   M      16 45-49               31:08.6     10:03/M
     175    Elizabeth Virgen                  Dade City  FL        1132    34   F      19 30-34               31:14.4     10:05/M
     176    Jacqueline Warme                  Trinity  FL          1135    28   F      10 25-29               31:18.7     10:06/M
     177    Robert Dye                                              249    37   M      19 35-39               31:20.5     10:06/M
     178    Jenna Easton                      Wesley Chapel  FL    1034    30   F      20 30-34               31:23.4     10:07/M
     179    Robert Hoover                                           232    48   M      17 45-49               31:27.3     10:09/M
     180    Anne O'Roake                      Riverview  FL        1100    41   F       8 40-44               31:29.4     10:09/M
     181    Jenni Mastal-Adams                New Port Richey  FL  1083    40   F       9 40-44               31:41.6     10:13/M
     182    Renee Gress                       Safety Harbor  FL      84    37   F      21 35-39               31:42.2     10:14/M
     183    Theresa Rath                      Lutz  FL              164    40   F      10 40-44               31:43.7     10:14/M
     184    Luisa lara                        riverview  FL         115    35   F      22 35-39               31:47.1     10:15/M
     185    Mike Walker                       Riverview  FL         212    34   M      15 30-34               31:47.9     10:15/M
     186    Tess King                         New Port Richey  FL   107    14   F       1 11-14               31:53.9     10:17/M
     187    Rebecca Davis                     Tampa  FL              47    30   F      21 30-34               31:54.9     10:17/M
     188    Michelle Blagg                    Tampa  FL            1006    39   F      23 35-39               31:55.5     10:18/M
     189    Cynthia Rodriguez                 Tampa  FL             171    34   F      22 30-34               32:00.8     10:19/M
     190    Adrianna Rodriguez                Tampa  FL             170    7    F       4  0-10               32:01.4     10:20/M
     191    Kimberly Ross                     San Angelo  TX       1114    39   F      24 35-39               32:02.5     10:20/M
     192    Amy Ashley                        Lake Panasoffkee  F     8    13   F       2 11-14               32:07.2     10:22/M
     193    Lindsay Schroer                   Trinity  FL           177    28   F      11 25-29               32:11.7     10:23/M
     194    Amy Mecsko                        Wesley Chapel  FL    1089    33   F      23 30-34               32:14.0     10:24/M
     195    Andrea Soehnlen                   Tampa  FL            1124    29   F      12 25-29               32:16.3     10:25/M
     196    Cheryl Lee                        Tarpon Springs  FL   1070    47   F      13 45-49               32:19.5     10:25/M
     197    Alison Guinan                     Tampa  FL              85    35   F      25 35-39               32:24.2     10:27/M
     198    Julie Cook                        Inverness  FL          36    14   F       3 11-14               32:26.5     10:28/M
     199    Lauren Walker                     Inverness  FL         210    11   F       4 11-14               32:27.2     10:28/M
     200    Jim Mecsko                        Wesley Chapel  FL    1090    37   M      20 35-39               32:29.1     10:29/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
     201    Barbara Spurrier                  New Port Richey  FL   187    53   F       3 50-54               32:36.2     10:31/M
     202    Renee Cooperbrown                 Tampa  FL              37    48   F      14 45-49               32:36.4     10:31/M
     203    Diana Lima                        Tampa  FL             117    28   F      13 25-29               32:37.4     10:31/M
     204    Mike Mays                         Lutz  FL              130    52   M       6 50-54               32:39.7     10:32/M
     205    Katy Marques                      Odessa  FL           1082    22   F       8 20-24               32:41.9     10:33/M
     206    Blake Undestad                    Springhill  FL        204    22   M       8 20-24               32:44.9     10:34/M
     207    Yarisi Valero                     Tampa  FL            1145    41   F      11 40-44               32:48.8     10:35/M
     208    Duane Spurrier                    New Port Richey  FL   188    55   M       4 55-59               32:58.4     10:38/M
     209    Leigh Williams                    New Port Richey  FL  1142    34   F      24 30-34               33:03.0     10:40/M
     210    Amy Canavan                       Palm Harbor  FL      1011    36   F      26 35-39               33:13.3     10:43/M
     211    Nancy Richardson                  New Port Richey  FL   166    40   F      12 40-44               33:13.4     10:43/M
     212    Mauricio Walker                   Inverness  FL         211    45   M      18 45-49               33:22.9     10:46/M
     213    Pam Lombardi                      Hudson  FL           1073    56   F       1 55-59               33:34.7     10:50/M
     214    May Ouano                         Port Richey  FL       143    47   F      15 45-49               33:40.3     10:52/M
     215    Stephanie McAnly                  Weeki Wachee  FL     1084    25   F      14 25-29               33:44.6     10:53/M
     216    Joanne Anderson-Burke             Holiday  FL             6    61   F       2 60-64               33:48.8     10:54/M
     217    Stephanie Cricchio                New Port Richey  FL    41    29   F      15 25-29               33:49.6     10:55/M
     218    Everis Fairchild                  Lakeland  FL         1038    33   F      25 30-34               33:51.8     10:55/M
     219    Sara Watson                       Lutz  FL              214    52   F       4 50-54               33:55.5     10:56/M
     220    Dana Felice                       Tampa  FL            1039    45   F      16 45-49               33:56.6     10:57/M
     221    Jackie Bernabe                    Lutz  FL             1005    49   F      17 45-49               33:58.9     10:57/M
     222    April Tatro                       Tampa  FL             198    46   F      18 45-49               34:00.1     10:58/M
     223    Amber Krimmel                     New Port Richey  FL   109    37   F      27 35-39               34:12.1     11:02/M
     224    Sara Keimig                       Palm Harbor  FL       101    23   F       9 20-24               34:12.9     11:02/M
     225    Heidi Jo McCarley Baker           Crystal River  FL     131    45   F      19 45-49               34:19.7     11:04/M
     226    Jodi Bratch                       Clearwater  FL         20    39   F      28 35-39               34:20.6     11:05/M
     227    Chesere Daniels                   Clearwater  FL         45    41   F      13 40-44               34:21.7     11:05/M
     228    Jenna Daniels                     Clearwater  FL         46    18   F       2 15-19               34:21.7     11:05/M
     229    Mary Lewis                        Holiday  FL          1071    39   F      29 35-39               34:22.4     11:05/M
     230    Rene Snow                         Brooksville  FL       185    53   F       5 50-54               34:26.9     11:06/M
     231    Melissa Loomer                    Palm Harbor  FL       121    28   F      16 25-29               34:30.1     11:08/M
     232    Sarah Martin                      New Port Richey  FL   128    25   F      17 25-29               34:31.9     11:08/M
     233    Michael Martin                    New Port Richey  FL   127    27   M       6 25-29               34:32.9     11:08/M
     234    Gabrielle Pusateri                Tampa  FL             159    27   F      18 25-29               34:42.5     11:12/M
     235    salvatore ingrassia               tampa  FL              96    27   M       7 25-29               34:45.5     11:13/M
     236    william thomas                                          239    52   M       7 50-54               34:51.6     11:15/M
     237    Lee Yancey                        St.petersburg  FL     223    55   M       5 55-59               34:56.7     11:16/M
     238    Kayla Kuni                        New Port Richey  FL   111    26   F      19 25-29               35:02.5     11:18/M
     239    Terri Wolski                      Tampa  FL             222    54   F       6 50-54               35:04.9     11:19/M
     240    Tammy Jones                       Tampa  FL            1150    44   F      14 40-44               35:08.5     11:20/M
     241    Alyssa Bonet                      Temple Terrace  FL   1007    36   F      30 35-39               35:12.9     11:21/M
     242    Cheryl Houser                     Tampa  FL            1058    32   F      26 30-34               35:13.0     11:22/M
     243    Marjorie Crosbie                  Tampa  FL            1027    42   F      15 40-44               35:17.1     11:23/M
     244    Cindy Batik                       Tampa  FL            1003    35   F      31 35-39               35:29.1     11:27/M
     245    Joni Adams                        Tampa  FL               1    50   F       7 50-54               35:31.3     11:27/M
     246    Jennifer Williams                 Clearwater  FL        221    33   F      27 30-34               35:47.0     11:33/M
     247    William DiCola                    Trinity  FL            53    42   M       8 40-44               35:52.6     11:34/M
     248    Scott Kushin                      Tampa  FL            1069    32   M      16 30-34               36:46.2     11:52/M
     249    Mary Kushin                       Tampa  FL             112    30   F      28 30-34               36:46.3     11:52/M
     250    Priscilla Clark                   Riverview  FL          35    27   F      20 25-29               36:49.5     11:53/M
     251    Brittany Croon                    Lutz  FL               42    24   F      10 20-24               37:03.1     11:57/M
     252    Charles Sekeres                   New Port Richey  FL  1120    39   M      21 35-39               37:08.9     11:59/M
     253    Jordyn Fine                       Wesley Chapel  FL      60    13   F       5 11-14               37:41.6     12:09/M
     254    Julie Fine                        Wesley Chapel  FL      61    42   F      16 40-44               37:41.6     12:09/M
     255    Elaine Bramliff                                         250    32   F      29 30-34               37:42.9     12:10/M
     256    Christy Pagano                    Hudson  FL            144    34   F      30 30-34               37:45.5     12:11/M
     257    Christy Waldner                   Trinity  FL           208    39   F      32 35-39               37:45.6     12:11/M
     258    Matthew Carbone                   Land O' Lakes  FL      30    32   M      17 30-34               37:56.4     12:14/M
     259    Jennifer Ziemale                                        245    36   F      33 35-39               38:02.6     12:16/M
     260    Kathleen Keith                    New Port Richey  FL   102    43   F      17 40-44               38:07.9     12:18/M
     261    Eva Decresie                      Holiday  FL          1032    26   F      21 25-29               38:11.1     12:19/M
     262    LIEFA SHEN DALE                   Land O Lakes  FL      180    36   F      34 35-39               38:13.7     12:20/M
     263    Voletta Bogan                     New Port Richey  FL    18    33   F      31 30-34               38:21.2     12:22/M
     264    Michelle Yeckley                  Spring Hill  FL       224    45   F      20 45-49               38:21.9     12:22/M
     265    Heather Williams                  Tampa  FL            1141    31   F      32 30-34               38:24.4     12:23/M
     266    Rhiannon Smith                    Wesley Chapel  FL     182    32   F      33 30-34               38:26.3     12:24/M
     267    Krystina Eron                     New Port Richey  FL    59    26   F      22 25-29               38:42.4     12:29/M
     268    Christy Murcko                    Spring Hill  FL       138    36   F      35 35-39               38:44.7     12:30/M
     269    David Murcko                      Spring Hill  FL       139    36   M      22 35-39               38:44.7     12:30/M
     270    Joesph King                       New Port Richey  FL   105    12   M       6 11-14               38:45.2     12:30/M
     271    Rolf Goedhart                     Trinity  FL          1154    60   M       1 60-64               38:47.2     12:31/M
     272    Jennifer Cummings                 Orlando  FL          1028    41   F      18 40-44               38:47.7     12:31/M
     273    Jennifer Garcia                   Sanford  FL          1044    44   F      19 40-44               38:48.4     12:31/M
     274    Megan Glemza                      Weeki Wachee  FL       76    23   F      11 20-24               38:52.9     12:32/M
     275    Karri King                        New Port Richey  FL   106    42   F      20 40-44               38:56.7     12:34/M
     276    Jennifer Erwin                    Clearwater  FL       1036    36   F      36 35-39               39:10.1     12:38/M
     277    Dawn Orlando                      New Port Richey  FL   142    16   F       3 15-19               39:28.5     12:44/M
     278    Emily Channell                    Orlando  FL          1158    32   F      34 30-34               39:35.2     12:46/M
     279    Jennifer Francisco                Palm Harbor  FL        66    30   F      35 30-34               39:44.5     12:49/M
     280    Sonya Plemmons                    Tampa  FL             152    36   F      37 35-39               39:50.0     12:51/M
     281    Nancy Carr                        New Port Richey  FL   225    57   F       2 55-59               40:17.0     13:00/M
     282    Julie Glassford                   Spring Hill  FL        73    42   F      21 40-44               40:23.0     13:02/M
     283    Ryan Purviance                    New Port Richey  FL   158    12   M       7 11-14               40:29.8     13:04/M
     284    Kelley Schaeffer                  Odessa  FL           1117    40   F      22 40-44               40:31.6     13:04/M
     285    Lori Raffaelli                    New Port Richey  FL   160    49   F      21 45-49               40:32.9     13:05/M
     286    Matthew Schaeffer                 Odessa  FL           1118    43   M       9 40-44               40:33.1     13:05/M
     287    Matthew Raffaelli                 New Port Richey  FL   161    12   M       8 11-14               40:33.2     13:05/M
     288    Valerie Dewing                    Seffner  FL            52    33   F      36 30-34               40:36.1     13:06/M
     289    Kimberly Waldroupe                New Port Richey  FL   209    26   F      23 25-29               40:50.8     13:10/M
     290    Jennifer Presnell                 Lithia  FL            155    26   F      24 25-29               41:14.2     13:18/M
     291    Tammy Carr                        New Port Richey  FL    31    54   F       8 50-54               41:24.2     13:21/M
     292    Karen Loesch                      Plantation  FL        120    47   F      22 45-49               41:32.8     13:24/M
     293    Dilcia Hernandez                  Tampa  FL              93    34   F      37 30-34               41:35.2     13:25/M
     294    Matthew Louie                     Mountain Lakes  NJ   1076    28   M       8 25-29               42:09.2     13:36/M
     295    Dara Wathanapaisal                Madison  WI           213    26   F      25 25-29               42:09.4     13:36/M
     296    Brad Undestad                     Springhill  FL        205    54   M       8 50-54               42:43.1     13:47/M
     297    Sue Undestad                      Springhill  FL        206    51   F       9 50-54               42:45.5     13:47/M
     298    betty wilcocks                    lutz  FL              219    51   F      10 50-54               42:47.6     13:48/M
     299    Alondra Canizal                   Gainesville  FL      1012    28   F      26 25-29               42:49.4     13:49/M
     300    Derek Hsen Dai Hsu                Gainesville  FL      1059    27   M       9 25-29               42:49.5     13:49/M
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
     301    John Keane                        Tampa  FL             100    29   M      10 25-29               42:51.3     13:49/M
     302    Angela Cranshaw                   Tampa  FL              40    25   F      27 25-29               42:51.5     13:49/M
     303    jamie mccormick                   port richey  FL       133    32   F      38 30-34               42:52.2     13:50/M
     304    Krysia Fontana                    New Port Richey  FL    63    38   F      38 35-39               43:12.4     13:56/M
     305    Donna Perry                       New Port Richey  FL   149    52   F      11 50-54               43:13.5     13:56/M
     306    Fabiola Petry                     Largo  FL             230    24   F      12 20-24               43:32.4     14:03/M
     307    Kim Lamarche                      New Port Richey  FL   114    49   F      23 45-49               43:37.7     14:04/M
     308    Theresa Mueller                   Palm Harbor  FL       137    52   F      12 50-54               43:39.7     14:05/M
     309    Betty Godshall                    Bronson  FL            78    59   F       3 55-59               43:59.7     14:11/M
     310    Cassie Simon                      New Port Richey  FL   181    23   F      13 20-24               44:18.8     14:17/M
     311    Jeanne Bailey                     New Port Richey  FL    10    43   F      23 40-44               44:31.7     14:22/M
     312    Carla Copp                        Seminole  FL         1024    53   F      13 50-54               44:33.6     14:22/M
     313    Jay Copp                          Seminole  FL         1025    53   M       9 50-54               44:34.7     14:23/M
     314    Nick Glassford                    Spring Hill  FL        74    15   M       8 15-19               44:38.8     14:24/M
     315    Patricia Glassford                Spring Hill  FL        75    61   F       3 60-64               44:40.3     14:25/M
     316    John Lamarche                     New Port Richey  FL   113    53   M      10 50-54               45:00.6     14:31/M
     317    Allanna Albritton                 Lakeland  FL            3     8   F       5  0-10               45:40.3     14:44/M
     318    Janice Albritton                  Lakeland  FL            5    47   F      24 45-49               45:40.5     14:44/M
     319    Amanda Couch                      Tampa  FL              38    29   F      28 25-29               46:18.6     14:56/M
     320    Mika Couch                        Tampa  FL              39    36   M      23 35-39               46:19.3     14:56/M
     321    Lynn Davis                        New Port Richey  FL  1031    58   F       4 55-59               46:21.5     14:57/M
     322    Jenny Sharplin                    Clearwater  FL        179    54   F      14 50-54               46:22.5     14:57/M
     323    Carol Bennett                     Spring Hill  FL        14    50   F      15 50-54               46:30.9     15:00/M
     324    Omala Sang                        New Port Richey  FL   251    36   M      24 35-39               46:43.1     15:04/M
     325    Laura Hemingway                   Tampa  FL              91    24   F      14 20-24               46:44.1     15:05/M
     326    Jan Luck                          Riverview  FL        1077    54   F      16 50-54               50:49.9     16:24/M
     327    Chris Gibbons                     New Port Richey  FL    70    63   F       4 60-64               50:53.4     16:25/M
     328    dave graham                       tarpon springs  FL     81    60   M       2 60-64               52:28.1     16:55/M
     329    patti Graham                      tarpon springs  FL     83    53   F      17 50-54               54:28.2     17:34/M




My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News