Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

34th Annual Rattlesnake Run

San Antonio, FL, October 20, 2012

[5-Mile Age Group Results | 5-Mile Overall Results | 5-Mile Overall Women's Results | 5-Mile Overall Men's Results | 1-Mile Overall Women's Results | 1-Mile Overall Men's Results ]

1-Mile Results

  Group                                                                     OA
  Place   Time      Runner's Name          Age      City                  Place
======================================================================================
Male Age Group:    Overall
          7:22  Antonio Covana              24   San Antonio                 2
======================================================================================
Female Age Group:  Overall
          7:23  Nina Netzley                25   Dade City                   3
======================================================================================
Male Child/Adult Teams
    1     7:36  Cole Morgan                 10   Tampa                       5
                David Morgan                45   Tampa                       5
    2     9:07  Tony Lister Jr               9   San Antonio                10
                Jen Lister                  40   San Antonio                10
    3    11:31  Austin Courfade              8                              34
                Colton Courfade              6                              34
                Brandan Courfade            44                              34
    4    12:15  James Rom                    5   Dade City                  47
                David Rom                   37   Dade City                  47
    5    12:29  Bryce Hewell                 4   Dade City                  49
                Melissa Hewell              32   Dade City                  49
    6    13:05  Briggs Bent                  7   Tampa                      57
                Julianne Bent               37   Tampa                      57
    7    14:16  Kolbe Williams               4   Land O' Lakes              64
                Christina Williams          39   Land O' Lakes              64
    8    14:16  Niko Spilotro                5   Land O' Lakes              65
                Toni Spilotro               42   Land O' Lakes              65
    9    15:39  Trey Smith                   3   Lutz                       77
                Lori Smith                  46   Lutz                       77
   10    15:40  Riley Smith                  2   Lutz                       78
                Sue Pearson                 51   San Antonio                78
======================================================================================
Female Child/Adult Teams
    1    11:11  Samantha Williams            6   Dade City                  30
                Cristi Williams             37   Dade City                  30
    2    12:11  Emily Erker                  8   Tampa                      45
                Amy Erker                   38   Tampa                      45
    3    12:34  Cianna Fuentes               6   Plant City                 52
                Misty Fuentes               28   Plant City                 52
    4    12:39  Sheridan Worner             18   Webster                    54
                Mike Worner                 55   Webster                    54
    5    14:09  Aubrey Skinner               5   Tampa                      62
                Malea Skinner                7   Tampa                      62
                Cheryl Skinner              35   Tampa                      62
    6    16:08  Kara Gunn                    5   Dade City                  81
                Sabrena Bondari             45   Dade City                  81
    7    17:56  Kayla Rosales                3                              87
                Patricia Rosales            30                              87
======================================================================================
Dog Teams
    1     6:08  John Feely                  31   Tampa                       1
    2     8:23  Matt Forbes                 23   Zephyrhills                 6
    3     9:11  Diclan Xynider              13                              12
    4    10:40  Raymond Howell              41   Tampa                      24
    5    11:16  Kelly Comer                 26                              32
    6    22:11  Barbara Fitzpatrick         56   Tampa                      96
    7    14:35  Yosmine Rifal                9   Tampa                      70
    8    18:12  Mike Rains                  52   Dade City                  88
    9    22:11  Ilene Figueroa              55                              97
======================================================================================
                      Finish Cards Distributed - 99
======================================================================================




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News