Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Quality Distribution 5K

Tampa, FL, November 3, 2012

[5K Age Group Results (Employees) | 5K Age Group Results (Friends & Family) | 5K Special Olympics Results ]

5K Overall Results

Results submitted by Ric Dorrie for Holly Kremers of Florida Road Race Management

===============================================================================================
=====                 MYLAPS RFID Results by Florida Road Race Management                 =====
=====                                   Overall Results                                   =====
===============================================================================================
 OA                                                                           Chip       Gun
Place    Runner's Name       City          Gender  Age    Division            Time       Time
===============================================================================================
  1    Aaron O'Brien       Tampa              M    30   Friends & Family      20:35      20:35 
  2    Jason Clark         Tampa              M    39   Employee              22:57      22:57
  3    Steve Kruger        Land O Lakes       M    36   Friends & Family      24:27      24:27
  4    Jamie Kruger        Land O Lakes       F    34   Friends & Family      27:00      27:02
  5    Michael An          Tampa              M    30   Employee              27:16      27:17
  6    Jessica An          Tampa              F    30   Friends & Family      28:59      28:59
  7    Pamela Reinagel     Tampa              F    28   Employee              29:36      29:38
  8    Tate Chancey        Land O Lakes       M    13   Friends & Family      31:08      31:09
  9    Kitty Enzor         Tampa              F    11   Friends & Family      31:21      31:24
 10    Gary Enzor          Tampa              M    50   Employee              31:27      31:29
 11    Wayne Bryant        Tampa              M    52   Employee              32:57      32:58
 12    Adena Smith         Parrish            F    40   Employee              35:04      35:04
 13    Lisa Westmiller     Tampa              F    31   Employee              35:06      35:07
 14    Kenney Johnson      Tampa              M    13   Friends & Family      35:36      35:37
 15    Christian Maddie    Auburndale         M    13   Friends & Family      36:17      36:18
 16    Jeniffer Velez      Seffner            F    39   Employee              37:49      37:51
 17    Anna Zaks           Brandon            F    35   Employee              39:25      39:28
 18    Daniela Vazquez     Riverview          F    10   Friends & Family      40:37      40:37
 19    Jose Vazquez        Riverview          M    50   Friends & Family      40:35      40:37
 20    Delta O'Connor      Land O'Lakes       F    50   Friends & Family      40:40      40:43
 21    Tom Flessor         Indian Shores      M    60   Employee              43:45      43:52
 22    Lorrel Margelowsky  Tampa              F    56   Employee              43:52      44:00
 23    Kamille Plummer     Tampa              F    34   Employee              44:13      44:16
 24    Matt Jones          Tampa              M     0   Special Olympics      44:58      44:58
 25    Phyllis Phillips    Plant City         F    57   Employee              45:11      45:17
 26    Emilia Grullon      Riverview          F    15   Friends & Family      46:36      46:41
 27    Jessica Creamer     Plant City         F    11   Friends & Family      46:37      46:43
 28    Stephanie Grullon   Riverview          F    13   Friends & Family      46:48      46:52
 29    Dolores Rivera      Riverview          F    37   Employee              46:53      46:57
 30    Doevia Mattei       Seffner            F    52   Friends & Family      48:28      48:34
 31    Johnny Mitchell     Tampa              M    52   Friends & Family      48:26      48:35
 32    Bridget James       Riverview          F    54   Employee              49:14      49:14
 33    Becky Reed          Tampa              F    54   Friends & Family      49:14      49:14
 34    Zier Juwanna        Tampa              F    31   Friends & Family      49:09      49:17
 35    Earlene Kelly       Tampa              F    52   Friends & Family      49:28      49:34
 36    Nara Novaes         Winter Haven       F    32   Employee              49:33      49:43
 37    Mark Jaehnigen      Winter Haven       M    41   Friends & Family      49:33      49:43
 38    Tony Creamer        Plant City         M    46   Friends & Family      49:54      50:01
 39    Monica Johnson      Tampa              F    45   Employee              49:58      50:04
 40    Kendall Donaldson   Tampa              F     7   Friends & Family      49:59      50:05
 41    Carol Creamer       Plant City         F    44   Employee              50:27      50:33
 42    Su Melchiorre       Palmetto           F    54   Employee              50:33      50:33
 43    Sofia Kruger        Land O Lakes       F     7   Friends & Family      50:38      50:38
 44    Alyssa Smith        Parrish            F     8   Friends & Family      50:42      50:42
 45    Tracy Bazzell       Zephyrhills        F    47   Employee              50:58      51:03
 46    Heather Wright      Wesley Chapel      F    33   Friends & Family      51:15      51:21
 47    Jason Wright        Wesley Chapel      M    35   Employee              51:15      51:21
 48    Mike McDonald       Lutz               M    68   Employee              52:56      53:00
 49    Linke Pat           Plant City         F    48   Employee              52:56      53:01
 50    Andrea Wickham      Gibsonton          F    46   Employee              52:56      53:01
 51    Chris Edwards       Tampa              M     0   Special Olympics      53:07      53:13
 52    Robin Gullion       Tampa              F    52   Friends & Family      55:02      55:15
 53    Nicole Fancher      Tampa              F    34   Employee              55:11      55:22
 54    Erin Fancher        Tampa              F    18   Friends & Family      55:08      55:22
 55    Caitlyn Fancher     Tampa              F     8   Friends & Family      55:08      55:23
 56    Sean Reinagel       Tampa              M    27   Employee              56:14      56:22
 57    Donald Gabel        Brandon            M    35   Friends & Family      56:08      56:24
 58    Maci Ferguson       Plant City         F    17   Friends & Family      56:22      56:29
 59    Ashton Ferguson     Plant City         F    10   Friends & Family      56:27      56:34
 60    Jessica Benton      Plant City         F    11   Friends & Family      56:27      56:34
 61    Donald Gabel        Brandon            M    32   Employee              56:26      56:40
 62    Michelle Clemente   Valrico            F    31   Employee              56:31      56:41
 63    Sherry O'Neal       Plant City         F    54   Employee              56:33      56:41
 64    William Nicome      Tampa              M     0   Special Olympics      57:36      57:36
 65    Sonia Tummings      Tampa              F    65   Employee              57:43      57:57
 66    Virgile Rutayisire  Tampa              M    44   Employee              57:58      57:58
 67    Cullen Bazzell      Zephyrhills        M    13   Friends & Family      58:11      58:16
 68    Hailey Lagrone      Plant City         F     9   Friends & Family      58:11      58:16
 69    Yvonne Francois     Tampa              F    20   Friends & Family      58:24      58:24
 70    Anthony Clay        Lutz               M    22   Friends & Family      58:25      58:25
 71    Douglas McGee       Tampa              M     0   Special Olympics      59:36      59:48
 72    David Smith         Parrish            M    43   Friends & Family      59:46      59:57
 73    James Grussing      Wesley Chapel      M     8   Friends & Family    1:01:50    1:02:00
 74    Madeleine Grussing  Wesley Chapel      F     6   Friends & Family    1:02:02    1:02:13
 75    Scott Grussing      Wesley Chapel      M    37   Employee            1:02:04    1:02:14
 76    Maurice Eston       Tampa              M     0   Special Olympics    1:02:11    1:02:23
 77    Alex Perez          Wesley Chapel      M    15   Friends & Family    1:02:39    1:02:48
 78    Sara Messenger      Wesley Chapel      F    34   Employee            1:02:55    1:03:04
 79    Amy Styron          Wesley Chapel      F    41   Friends & Family    1:02:56    1:03:05
 80    Sandra Bryant       Tampa              F    51   Friends & Family    1:07:50    1:07:58
 81    Gwen Mitchell       Riverview          F    55   Friends & Family    1:07:48    1:07:58
===============================================================================================




My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News