Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Atlantic Coast League - Indoor Meets Series

Boston, MA, January 3, 2011

ACL Meet results - Meet #3

For a story about this race, see Atlantic Coast League - Meet #3 Dual Scores.


Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                        HY-TEK's Meet Manager 1/3/2011 07:44 PM
                      ACL Dual Meet Series #3 - 1/3/2011                       
                                   2010-2011                                   
                              Reggie Lewis Track                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Borofski, Nicole          SO PLYM. NO.                       5:44.30  
  2 Stafford, Mary            FR D-Y                             5:52.20  
  3 Weiler, Allison           JR NORWELL                         5:54.20  
  4 Kopp, Annie               SR PLYM. SO.                       5:54.40  
  5 McDonald, Meghan          JR MARSHFLD                        5:55.00  
  6 Hubbard, Jocelyn          JR MARSHFLD                        5:55.50  
  7 Dennigan, Ailish          SR NORWELL                         5:59.70  
  8 Currier, Jessie           JR D-Y                             6:04.30  
  9 Nicoll, Sarah             SO MARSHFLD                        6:09.40  
 10 Andrade, Stephanie        JR BROCKTON                        6:10.80  
 11 Sivco, Tori               FR SANDWICH                        6:13.00  
 12 Dennigan, Maeve           SO NORWELL                         6:16.80  
 13 Loonan, Hailey            SR SANDWICH                        6:18.90  
 14 Drown, Lee                SO D-Y                             6:31.50  
 15 Rountree, Sara            FR FALMOUTH                        6:34.90  
 16 Senisi, Samantha          FR BROCKTON                        6:40.50  
 17 Yang, Amy                 SO BROCKTON                        6:41.00  
 18 Paaso, Vicky              SO D-Y                             6:44.30  
 19 Getto, Hannah             SO NORWELL                         6:54.30  
 20 Nessralla, Philomena      JR MARSHFLD                        7:00.00  
 21 Mariano, Julianne         SO NORWELL                         7:03.20  
 22 Ryan, Shannon             FR MARSHFLD                        7:13.00  
 23 Friedland, Julia          FR MARSHFLD                        7:13.30  
 24 Burns, Christina          JR NORWELL                         7:15.20  
 25 Moreau, Erin              FR MARSHFLD                        7:40.60  
 26 Ahl, Kerrin               FR MARSHFLD                        7:51.40  
 27 Gagnon, Haley             FR FALMOUTH                        8:07.40  
 
Event 2  Boys 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Kevin             JR MARSHFLD                        4:34.30  
  2 Cannata, Evan             SR NORWELL                         4:50.10  
  3 Branco, Danny             JR SANDWICH                        5:00.40  
  4 Barry, James              FR FALMOUTH                        5:07.70  
  5 Carlson-Nee, Sean         JR D-Y                             5:08.80  
  6 Daniels-Koch, Henry       SO SANDWICH                        5:09.20  
  7 Chambers, Bryan           SO SANDWICH                        5:13.30  
  8 Barnatchez, Keith         FR D-Y                             5:16.20  
  9 Childs, Wilton            12 NORWELL                         5:19.20  
 10 Stack, John               JR NORWELL                         5:19.50  
 11 Robinson, Nate            SR MARSHFLD                        5:22.00  
 12 Lapsley, Jack             SR PLYM. NO.                       5:28.40  
 13 Garcia, Brent             SO MARSHFLD                        5:30.50  
 14 White, Brendon            SO PLYM. NO.                       5:39.80  
 15 Harring, Evan             SO MARSHFLD                        5:42.70  
 16 Donahue, Chris            SO FALMOUTH                        5:43.10  
 17 Disher, Connor            SO PLYM. SO.                       5:45.10  
 18 Davis, Peter              SO SANDWICH                        5:48.70  
 19 Papapietro, Robbie        JR SANDWICH                        5:50.70  
 20 Feeney, Seamus            SO MARSHFLD                        5:53.30  
 21 Lefavor, Andrew           SO SANDWICH                        6:03.70  
 22 Montoya, Jake             SO NORWELL                         6:14.10  
 23 Donovan, Jack             SO MARSHFLD                        6:17.90  
 24 Campanele, Nick           SO PLYM. NO.                       6:22.90  
 25 Broderick, Dan            FR PLYM. SO.                       6:26.20  
 26 Polidor, Nick             SO SANDWICH                        6:34.50  
 27 Marchetti, John           SO MARSHFLD                        6:58.50  
 28 Grant, Ryan               FR NORWELL                         7:32.70  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Clerveaux, Vanessa        JR BROCKTON                           8.78   4 
  2 Gallagher, Morgan         SR NORWELL                            9.46   1 
  3 Womboldt, Erin            JR FALMOUTH                           9.56   4 
  4 Cowie-Haskell, Kate       JR MARSHFLD                           9.90   4 
  5 Feeney, Meghan            SR D-Y                                9.96   2 
  6 Talbot, Courtney          SR PLYM. NO.                         10.20   2 
  7 Feeney, Rebecca           SO D-Y                               10.24   2 
  8 Josephs, Lily             FR FALMOUTH                          10.35   4 
  9 Levangie, Samantha        SR PLYM. NO.                         10.45   2 
 10 Sessler, Caroline         JR PLYM. SO.                         10.57   2 
 11 Ellis, Emma               JR SANDWICH                          10.60   1 
 12 Terry, Caitlin            SR PLYM. SO.                         10.63   3 
 13 Corriveau, Katleyn        JR FALMOUTH                          10.63   5 
 14 LaSalle, Marissa          SO MARSHFLD                          10.75   5 
 15 Brentzel, Katie           SR MARSHFLD                          10.77   4 
 16 German, Rebecca           SO SANDWICH                          10.94   1 
 17 Messina, Alyson           SO PLYM. SO.                         11.01   2 
 18 Dries, Allison            SR PLYM. NO.                         11.08   3 
 19 Gleason, Anna             JR PLYM. SO.                         11.72   3 
 20 Cabral, DeUsa             SO BROCKTON                          11.73   4 
 21 McGee, Sarah              SO SANDWICH                          11.90   1 
 22 Burbage, Hannah           SO PLYM. NO.                         12.10   3 
 23 Hovaere, Estelle          SR D-Y                               12.20   3 
 24 Olsen, Holly              FR MARSHFLD                          13.69   5 
 -- Rann, Casey               SO MARSHFLD                             DQ   5 
 -- Messina, Emily            SR PLYM. SO.                        X10.72   3 
 -- Sessier, Holly            FR PLYM. SO.                        X10.81   3 
 -- Browne, Rachel            FR MARSHFLD                         X12.35   5 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Fitzgerald, Spencer       JR PLYM. SO.                          8.90   1 
  2 Boris, Conor              JR PLYM. NO.                          8.95   1 
  3 Moultan, Nathan           JR PLYM. SO.                          9.18   1 
  4 Burns, Shane              SR D-Y                                9.19   1 
  5 Conena, Kyler             SR SANDWICH                           9.38   4 
  6 Buechel, John             SO MARSHFLD                           9.54   3 
  7 McHugh, Colin             SO PLYM. SO.                          9.95   2 
  8 Castiglioni, Caleb        FR FALMOUTH                          10.12   3 
  9 Leader, Matt              FR FALMOUTH                          10.14   3 
 10 Forte, Jeff               SO PLYM. SO.                         10.45   2 
 11 Lundquist, Kevin          SO D-Y                               10.64   2 
 12 Starck, Zach              SO SANDWICH                          10.70   4 
 13 Naido, Robert             FR PLYM. NO.                         10.89   1 
 14 Parent, Marc-Andre        JR D-Y                               10.96   1 
 15 Perez, Adam               FR MARSHFLD                          10.98   3 
 16 Carmichael, Brendan       FR SANDWICH                          11.05   4 
 17 White, Danny              SO SANDWICH                          11.07   4 
 18 Boyle, Paddy              SO PLYM. SO.                         11.42   2 
 19 Jones, Gavin              SR SANDWICH                          11.43   4 
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Clerveaux, Vanessa        JR BROCKTON                           7.53   2 
  2 Clapp, Jill               SO MARSHFLD                           7.74   2 
  3 Igbokwe, Yvette           SR BROCKTON                           7.78   3 
  4 Ternullo, Courtney        JR MARSHFLD                           7.81   2 
  5 O'Donnell, Claire         SO PLYM. NO.                          7.87   4 
  6 Mayers, D'Anna            SO NORWELL                            8.00   1 
  7 Pisto, Elizabeth          JR PLYM. SO.                          8.02   4 
  8 Pisto, Tori               JR PLYM. SO.                          8.09   5 
  9 Freeman, Arianna          JR BROCKTON                           8.12   2 
 10 Womboldt, Erin            JR FALMOUTH                           8.19   2 
 11 Ralston, Kayla            FR D-Y                                8.24   4 
 12 McDonald, Molly           SO MARSHFLD                           8.33   3 
 12 Talanian, Rachel          SO NORWELL                            8.33   1 
 14 Journet, Katelin          SR D-Y                                8.34   5 
 15 Eder, Katrina             JR MARSHFLD                           8.35   3 
 16 Cutler, Helen             SR SANDWICH                           8.36   1 
 17 Solien, Katie             FR FALMOUTH                           8.38   2 
 18 Terry, Caitlin            SR PLYM. SO.                          8.41   4 
 19 Donahue, Michaela         FR D-Y                                8.44   4 
 20 Bester, Asha              JR BROCKTON                           8.57   3 
 21 Sheehan, Katelyn          JR NORWELL                            8.61   1 
 22 Reardon, Katie            FR NORWELL                            8.61   1 
 23 Gauthier, Lucy            SR SANDWICH                           8.62   1 
 24 Keane, Bethanne           FR PLYM. SO.                          8.63   5 
 25 Ellis, Meghan             SO FALMOUTH                           8.77   3 
 26 Anderson, Sam             SO SANDWICH                           8.85   1 
 27 O'Sullivan, Katie         SO FALMOUTH                           8.86   3 
 28 Rehlander, Johanna        SR PLYM. NO.                          8.94   4 
 29 Whaples, Robin            FR SANDWICH                           8.95   1 
 30 Stephan, Brittany         JR PLYM. NO.                          9.32   5 
 31 Dempsey, Stephanie        JR PLYM. NO.                          9.44   5 
 32 Horrigan, Tiffani         FR D-Y                                9.83   5 
 -- Pearce, Tara              SO MARSHFLD                          X8.38   6 
 -- Montiero, Patricia        SO BROCKTON                          X8.43  13 
 -- German, Rebecca           SO SANDWICH                          X8.64   6 
 -- DeBritto, Rossana         FR BROCKTON                          X8.65  15 
 -- Brentzel, Katie           SR MARSHFLD                          X8.66   6 
 -- Torres, Lisa              SO D-Y                               X8.66  12 
 -- Holcombe, Charlese        FR BROCKTON                          X8.69  12 
 -- O'Leary, Brianna          SR BROCKTON                          X8.70   6 
 -- Mowat, Simone             SO BROCKTON                          X8.72   8 
 -- Reichelt, Melaney         SO MARSHFLD                          X8.73   7 
 -- Olsen, Holly              FR MARSHFLD                          X8.74   8 
 -- Sciarrillo, Victoria      SO FALMOUTH                          X8.76   7 
 -- Howard, Liza              SO FALMOUTH                          X8.84  13 
 -- Jones, Lexi               SO SANDWICH                          X8.84  10 
 -- Rodrigues, Silvana        SO BROCKTON                          X8.88  16 
 -- Monahan, Aubrey           SO MARSHFLD                          X8.89  14 
 -- Amilcar, Sally            FR BROCKTON                          X8.98  12 
 -- Kuhn, Ashley              SO PLYM. SO.                         X8.98  13 
 -- Farrell, Lorrin           SO MARSHFLD                          X9.03   6 
 -- McGee, Sarah              SO SANDWICH                          X9.04  11 
 -- Brown, Sharilynn          SO MARSHFLD                          X9.05  14 
 -- Devine, Michaela          SO MARSHFLD                          X9.05  15 
 -- Dalton, Meghan            SO MARSHFLD                          X9.08   7 
 -- Andrade, Mijie            SO BROCKTON                          X9.11   6 
 -- Masterson, Megan          FR MARSHFLD                          X9.11  12 
 -- Haring, Alison            SO MARSHFLD                          X9.11   8 
 -- Tierney, Becca               D-Y                               X9.12  14 
 -- Macneil, Kelsea           FR MARSHFLD                          X9.15  10 
 -- Davis, Ashley             JR MARSHFLD                          X9.16   7 
 -- Gomez, Amanda             SO BROCKTON                          X9.19  15 
 -- Oberlander, Katelin       FR D-Y                               X9.20  11 
 -- Fisher, Casey             SO NORWELL                           X9.22   6 
 -- Petrosino, Angela         FR MARSHFLD                          X9.23  17 
 -- Kelly, Abby               FR MARSHFLD                          X9.24  15 
 -- Colby, Paxton             JR NORWELL                           X9.30  12 
 -- Raffa, Katrina            FR MARSHFLD                          X9.34  15 
 -- Brady, Samantha           SO PLYM. SO.                         X9.36  14 
 -- Rann, Casey               SO MARSHFLD                          X9.36  12 
 -- Cox, Averie               SR NORWELL                           X9.38  11 
 -- Gregory, Sharita          SO BROCKTON                          X9.39  10 
 -- Buchannon, Rachel         FR PLYM. SO.                         X9.44  10 
 -- Chambers, Zinanni         SO BROCKTON                          X9.44   6 
 -- Chesworth, Ashley         JR BROCKTON                          X9.45  14 
 -- Arnold, Maddy             FR PLYM. SO.                         X9.46   8 
 -- Lima, Rosiane             JR BROCKTON                          X9.48   7 
 -- Edwards, Mikayla          FR MARSHFLD                          X9.51  10 
 -- Hovaere, Estelle          SR D-Y                               X9.52   9 
 -- Burke, Bailey             SR D-Y                               X9.52  15 
 -- Kingston, Abbey           FR NORWELL                           X9.56  16 
 -- Armfield, Lexi            FR PLYM. SO.                         X9.58  11 
 -- Caldarola, Sarah          SO MARSHFLD                          X9.61  16 
 -- Rudyakov, Sasha           FR SANDWICH                          X9.64  12 
 -- Goddard, Victoria         SO SANDWICH                          X9.66  11 
 -- McCarthy, Meaghan         SO FALMOUTH                          X9.67  10 
 -- Pierre, Stevana           SO D-Y                               X9.69   8 
 -- Detwiler, Allie           JR NORWELL                           X9.70  10 
 -- Mark, Amanda              SO SANDWICH                          X9.70   8 
 -- Pearl, Hannah             FR MARSHFLD                          X9.71  13 
 -- Scagliarini, Tyler        JR PLYM. SO.                         X9.72   9 
 -- D'Souza, Tiffany          SO NORWELL                           X9.80   7 
 -- Fornaciari, Michaela      JR PLYM. SO.                         X9.81  12 
 -- Nickles, Noel             SO BROCKTON                          X9.81  13 
 -- Boyd-Boswell, Brianna     SO BROCKTON                          X9.84   9 
 -- Boyd-Boswell, Brittany    SO BROCKTON                          X9.89   7 
 -- Ridlon, Jenn                 FALMOUTH                          X9.92  17 
 -- Davis, Kaprisa            FR BROCKTON                          X9.93  14 
 -- Peterson, Emalee          FR D-Y                              X10.02  11 
 -- McInnis, Hannah           SO NORWELL                          X10.03  17 
 -- Freeman, Paige            FR NORWELL                          X10.10  13 
 -- Eccleston, Emily          FR PLYM. SO.                        X10.11  11 
 -- Nickerson, Mindy          SO PLYM. NO.                        X10.12   9 
 -- Brickley, Tess            SR SANDWICH                         X10.12  14 
 -- Pang, Amanda              FR PLYM. SO.                        X10.16  15 
 -- Petracca, Samantha        SO SANDWICH                         X10.20  13 
 -- Mason, Nadia              SO BROCKTON                         X10.27   9 
 -- Loza, Lindsay             JR BROCKTON                         X10.28  10 
 -- Walsh, Morgan             SO NORWELL                          X10.29   9 
 -- Weathers, Alexa           FR PLYM. NO.                        X10.29   8 
 -- La, Thu                   JR D-Y                              X10.32  16 
 -- Godfrey, Katie            FR MARSHFLD                         X10.32  13 
 -- Austin, Danielle          SO BROCKTON                         X10.38   7 
 -- Joseph, Annie             SO NORWELL                          X10.59  15 
 -- Mohamed, Ladan            FR BROCKTON                         X10.77  11 
 -- Bernard, Emily            SO NORWELL                          X11.03  14 
 -- Roth, Haley               FR MARSHFLD                         X11.18   9 
 -- Lovell, Jessica           FR NORWELL                          X11.20  17 
 -- Deandrade, Amy            SR BROCKTON                         X11.43   8 
 -- Germano, Lauren           FR MARSHFLD                         X11.53   9 
 -- Romano, Liz               FR D-Y                              X11.84  16 
 
Event 6  Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Senat, Weldy              SR D-Y                                6.97   3 
  2 Solis, Grant              JR PLYM. SO.                          6.99   3 
  3 Furness, Joseph           JR D-Y                                7.02   3 
  4 Bergeron, Jason           SR PLYM. NO.                          7.09   3 
  5 Souba, Fletcher           SR MARSHFLD                           7.13   2 
  6 Edwards, Brian            JR MARSHFLD                           7.16   2 
  7 Petit, Charley            SO NORWELL                            7.17   1 
  8 Zanniboni, Zach           SR PLYM. NO.                          7.24   3 
  9 Taylor, Jared             SO FALMOUTH                           7.26   2 
 10 Martin, Tim               SR MARSHFLD                           7.27   2 
 11 Hemingway, Tommy          SR SANDWICH                           7.40   1 
 12 Russo, Joe                JR MARSHFLD                           7.42   2 
 13 English, Tim              SR PLYM. SO.                          7.51   4 
 14 Jenson, John              JR NORWELL                            7.62   1 
 15 Steele, Eric              FR SANDWICH                           7.63   1 
 16 Dean, Evan                JR D-Y                                7.66   4 
 17 Stockels, Dakota          SO PLYM. SO.                          7.67   3 
 18 Sheehan, Riley            JR NORWELL                            7.73   1 
 19 Wergler, Quinn            SR D-Y                                7.90   4 
 20 Grotevant, Alex           SR SANDWICH                           7.91   1 
 21 Marinos, Greg             SO PLYM. NO.                          7.92   4 
 22 Cook, Sam                 JR PLYM. SO.                          7.96   4 
 23 Winbush, Adam             FR FALMOUTH                           7.99   2 
 24 Wolf, David               FR SANDWICH                           8.22   1 
 25 Lapsley, Jack             SR PLYM. NO.                          8.31   4 
 26 Campbell, Jeff            SO FALMOUTH                           8.41   2 
 -- Rutledge, Tom             JR FALMOUTH                             DQ   2 
 -- Beal, Kiernan             JR NORWELL                           X7.25   6 
 -- Ricciuti, Joe             JR NORWELL                           X7.43   5 
 -- McGuigan, Chad            SO MARSHFLD                          X7.44   5 
 -- Carmichael, Brendan       FR SANDWICH                          X7.68   6 
 -- Freeman, Kyle             JR NORWELL                           X7.69   6 
 -- Lumsden, Adam             JR D-Y                               X7.74   5 
 -- MacDonald, Luke           JR NORWELL                           X7.83   9 
 -- Stanley, Dan              SO MARSHFLD                          X7.89   8 
 -- Perez, Adam               FR MARSHFLD                          X7.89   6 
 -- Riedel, Jackson           FR SANDWICH                          X7.91   7 
 -- Leighton, Nick            JR MARSHFLD                          X7.92   6 
 -- Starck, Zach              SO SANDWICH                          X7.94   5 
 -- Verni, Aaron              SO MARSHFLD                          X7.95   5 
 -- Ricciuti, Peter            9 NORWELL                           X8.02   9 
 -- Troiano, Connor           SO MARSHFLD                          X8.03   7 
 -- Barrett, Pat              FR NORWELL                           X8.08   8 
 -- Bourque, Andrew           SO SANDWICH                          X8.13  10 
 -- Cappellini, Zach          FR FALMOUTH                          X8.17   7 
 -- Wadsworth, Ben            FR FALMOUTH                          X8.18   8 
 -- Davis, Eric               FR FALMOUTH                          X8.19   6 
 -- White, Danny              SO SANDWICH                          X8.23  10 
 -- Bailey, Dillon            SO NORWELL                           X8.25   8 
 -- Raymond, Nathan           SO D-Y                               X8.25   7 
 -- Shea, Bobby               FR MARSHFLD                          X8.26  10 
 -- Jones, Leland             SR PLYM. SO.                         X8.31   5 
 -- Andreassi, Ben            SO FALMOUTH                          X8.34   9 
 -- Raab, Alex                JR NORWELL                           X8.36   7 
 -- Boyle, Paddy              SO PLYM. SO.                         X8.38   7 
 -- Vallino, Carson           FR MARSHFLD                          X8.52   9 
 -- Ervin, Anson              SO FALMOUTH                          X8.55   5 
 -- Whaples, Kyle             SO SANDWICH                          X8.56   9 
 -- Eckhardt, Stefan          FR MARSHFLD                          X8.56  10 
 -- Sutherland, Drew          SO PLYM. SO.                         X8.56   6 
 -- Giurleo, Matt             FR MARSHFLD                          X8.56  10 
 -- Dromeshauser, Dan         FR NORWELL                           X8.62  10 
 -- Drown, Zachary            FR D-Y                               X8.66   6 
 -- Kelleher, Chris           JR MARSHFLD                          X8.68   7 
 -- Fitzgerald, John          SR SANDWICH                          X8.71   8 
 -- O'Tool, Remy              FR NORWELL                           X8.75  10 
 -- Titlebaum, Alex              NORWELL                           X8.76   7 
 -- Lentini, Matt             JR PLYM. NO.                         X8.84   5 
 -- Dorado, Matt              JR SANDWICH                          X8.95   9 
 -- Timcoe, Jake              FR MARSHFLD                          X9.06   9 
 -- Packer, Dan               JR D-Y                               X9.43   8 
 -- Picard, Kenny             FR MARSHFLD                          X9.48   8 
 
Event 7  Girls 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tropp, Mikhaela           JR SANDWICH                        3:19.40  
  2 Bunker, Sarah             SO FALMOUTH                        3:21.00  
  3 Otieno, Rosa              SR BROCKTON                        3:24.30  
  4 Condon, Katie             FR MARSHFLD                        3:25.10  
  5 Colmer, Keagan            JR D-Y                             3:26.60  
  6 Hubbard, Jocelyn          JR MARSHFLD                        3:32.50  
  7 Weiler, Allison           JR NORWELL                         3:34.90  
  8 Currier, Jessie           JR D-Y                             3:35.00  
  9 Gomes, Beth               JR SANDWICH                        3:36.20  
 10 Kopp, Alessandra          SR PLYM. SO.                       3:37.80  
 11 Banks, Meg                SO MARSHFLD                        3:38.60  
 12 Weiler, Holly             SO NORWELL                         3:42.90  
 13 Lopes, Lilizita           JR BROCKTON                        3:45.70  
 14 Driscoll, Elizabeth       SR NORWELL                         3:48.60  
 15 Moore, Tori               JR NORWELL                         3:50.70  
 16 Borofski, Katrina         FR PLYM. NO.                       3:52.80  
 17 Fitzsimmons, Jill         SO MARSHFLD                        3:53.10  
 18 Brady, Jen                FR MARSHFLD                        3:56.10  
 19 Dwyer, Meaghan            JR NORWELL                         3:57.40  
 
Event 8  Boys 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gordon, Dan               SR PLYM. NO.                       2:47.40  
  2 Lapsley, Jack             SR PLYM. NO.                       2:47.60  
  3 Carlson-Nee, Sean         JR D-Y                             2:47.80  
  4 Dennigan, Liam            SR NORWELL                         2:50.40  
  5 Doherty, Brendan          SO MARSHFLD                        2:53.90  
  6 Carpenter, Hunter         SR MARSHFLD                        2:58.50  
  7 Staples, Sean             JR NORWELL                         2:59.90  
  8 Lightner, Jack            SO FALMOUTH                        3:10.50  
  9 Forte, Jeff               SO PLYM. SO.                       3:14.10  
 10 Curtin, Pat               SR MARSHFLD                        3:15.10  
 11 Wegman, James             SO SANDWICH                        3:23.50  
 12 McCartney, Ian            FR SANDWICH                        3:26.20  
 13 Flaherty, Joe             FR NORWELL                         3:28.40  
 14 Craig, David              FR MARSHFLD                        3:28.60  
 15 O'Brien, Greg             FR PLYM. SO.                       3:30.70  
 16 Maxim, Reed               SO SANDWICH                        3:31.60  
 17 Keith, Steven             JR MARSHFLD                        3:32.30  
 18 Yang, Matt                FR PLYM. SO.                       3:34.10  
 19 McManus, Kevin            FR MARSHFLD                        3:36.30  
 20 Bothwell, Rob             FR MARSHFLD                        3:37.70  
 21 Booth, Tom                FR PLYM. SO.                       3:44.80  
 22 Jones, Sawyer             FR D-Y                             3:48.60  
 -- Ouimet, Ben               SR FALMOUTH                             DQ  
 
Event 9  Girls 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Landry, Meghan            SR MARSHFLD                        1:45.70  
  2 Gilbert, Greer            JR FALMOUTH                        1:46.00  
  3 O'Dea, Jordan             SO D-Y                             1:48.10  
  4 Merian, Maral             FR BROCKTON                        1:49.00  
  5 Moreau, Elizabeth         12 MARSHFLD                        1:50.80  
  6 Bowman, Emma              JR PLYM. NO.                       1:52.90  
  7 Ward, Maddie              SO NORWELL                         1:54.20  
  8 Harney, Emma              SO D-Y                             1:55.40  
  9 Carpenter, Whitney        JR D-Y                             1:57.00  
 10 Sessier, Holly            FR PLYM. SO.                       1:59.10  
 11 Cipriano, Emily           SO NORWELL                         2:00.40  
 12 Murphy, Siobhan           JR NORWELL                         2:01.60  
 13 McCauley, Lindsay         FR SANDWICH                        2:04.00  
 14 Travers, Molly            SO SANDWICH                        2:04.80  
 15 Joyce, Gabriella          SO NORWELL                         2:06.70  
 16 Donovan, Meg              SO MARSHFLD                        2:08.30  
 17 Harnish, Katy             FR MARSHFLD                        2:08.80  
 18 Shaw, Michaela            FR MARSHFLD                        2:09.70  
 19 Cruz-Santos, Stephanie    JR BROCKTON                        2:11.30  
 20 Fredo, Adrianna           FR BROCKTON                        2:12.00  
 21 Goslin, Anna              FR NORWELL                         2:16.90  
 22 Whipple, Michelle         SO D-Y                             2:19.80  
 23 Lydon, Rilley             SO PLYM. NO.                       2:28.00  
 -- Cannata, Isabella         FR NORWELL                              DQ  
 
Event 10  Boys 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hubbard, Joel             JR MARSHFLD                        1:24.90  
  2 McLaughlin, Brendan       SR MARSHFLD                        1:31.50  
  3 Regan, David              JR SANDWICH                        1:31.90  
  4 Whatley, Aaron            SR D-Y                             1:36.30  
  5 Chicoine, Chris           SR FALMOUTH                        1:39.70  
  6 Barnatchez, Keith         FR D-Y                             1:41.10  
  7 Woolson, Riley            SO PLYM. NO.                       1:41.30  
  8 Hamill, Dave              SO FALMOUTH                        1:41.80  
  9 Bambrick, Mike            FR PLYM. NO.                       1:42.00  
 10 Leader, Matt              FR FALMOUTH                        1:43.00  
 11 Dawson, Chris             JR FALMOUTH                        1:43.90  
 12 Meehan, Matt              FR MARSHFLD                        1:44.30  
 13 Marobella, Kyle           FR MARSHFLD                        1:44.70  
 14 Bryant, Jamie             JR SANDWICH                        1:46.20  
 15 Robertson, Conor          SO D-Y                             1:46.30  
 16 Cupples, Jake             FR SANDWICH                        1:46.80  
 17 Anderson, Tim             SR PLYM. SO.                       1:47.90  
 18 Barry, Pat                JR NORWELL                         1:49.10  
 19 Laffin, Troy              JR NORWELL                         1:57.00  
 20 Webb, Chris               FR PLYM. NO.                       1:57.90  
 21 DeBenedictis, Eric        FR PLYM. SO.                       1:58.80  
 22 Beaty, Brian              SO D-Y                             1:59.50  
 23 Ryan, Dan                 SO MARSHFLD                        1:59.90  
 24 Crittenden, Ian           FR MARSHFLD                        2:00.30  
 25 Bougoulas, Kevin          JR NORWELL                         2:02.70  
 26 DeBenedictis, Adam        FR PLYM. SO.                       2:04.30  
 27 Allured, Connor           FR PLYM. NO.                       2:16.70  
 
Event 11  Girls 300 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 O'Donnell, Claire         SO PLYM. NO.                         43.90   1 
  2 Richard, Lauren           JR PLYM. SO.                         44.50   1 
  3 Messina, Alyson           SO PLYM. SO.                         45.10   1 
  4 Neville, Milan            JR BROCKTON                          45.50   3 
  5 Gallagher, Morgan         SR NORWELL                           45.60   5 
  6 Gilligan, Dacey           JR MARSHFLD                          45.80   3 
  7 Ward, Maddie              SO NORWELL                           46.10   5 
  8 Pitter, Perianne          SO MARSHFLD                          46.70   3 
  9 Onyeoziri, Chidera        FR BROCKTON                          47.20   3 
 10 Staten, Jakora            JR D-Y                               47.30   1 
 11 Mayers, D'Anna            SO NORWELL                           47.40   5 
 12 Staten, Malika            JR D-Y                               48.60   1 
 12 Ralston, Kayla            FR D-Y                               48.60   2 
 14 Antune, Kimberly          SO BROCKTON                          48.70   4 
 15 Cipriano, Emily           SO NORWELL                           49.10   6 
 16 Davis, Grace              SR SANDWICH                          49.20   5 
 17 Fitzpatrick, Molly        FR D-Y                               49.50   2 
 18 Farrell, Lorrin           SO MARSHFLD                          49.60   4 
 19 Gordon, Jessica           SO PLYM. NO.                         50.00   2 
 20 Dalton, Madeline          SO FALMOUTH                          50.50   3 
 20 Campbell, Jordan          SO MARSHFLD                          50.50   4 
 20 Willis, Chelsea           FR PLYM. NO.                         50.50   1 
 23 Brophy, Aimee             JR SANDWICH                          51.30   5 
 24 Galati, Maria             SO FALMOUTH                          51.70   7 
 25 Howard, Liza              SO FALMOUTH                          52.50   4 
 26 Madden, Jasmine           JR BROCKTON                          52.70   6 
 26 Haring, Alison            SO MARSHFLD                          52.70   7 
 26 Krishfield, Laura         FR FALMOUTH                          52.70   3 
 29 Thayer, Mercedes          JR PLYM. NO.                         52.80   2 
 30 Murphy, Shannon           SO FALMOUTH                          53.10   4 
 31 Jones, Lexi               SO SANDWICH                          53.40   6 
 32 Ferreira, Megan           SO BROCKTON                          54.30   6 
 32 Whaples, Robin            FR SANDWICH                          54.30   5 
 34 Studley, Casey            SO NORWELL                           55.30   6 
 35 Hultman, Corinne          SO NORWELL                           57.60   7 
 36 Steenbruggen, Emily       FR NORWELL                           58.10   6 
 37 Edwards, Mikayla          FR MARSHFLD                          58.40   7 
 38 Fernandes, Lison          SR BROCKTON                        1:01.00   4 
 39 Morgan, Jessica           SO PLYM. NO.                       1:01.30   2 
 40 Wolfson, Rachael          SR NORWELL                         1:01.80   7 
 41 Kardok, Laura             JR NORWELL                         1:04.10   7 
 -- Horrigan, Tiffani         FR D-Y                                  DQ   2 
 
Event 12  Boys 300 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Williams, Mike            JR MARSHFLD                          37.90   3 
  2 Talanian, Ryan            JR MARSHFLD                          38.20   3 
  3 Sheridan, Andrew          SR MARSHFLD                          38.60   3 
  3 Solis, Grant              JR PLYM. SO.                         38.60   1 
  5 Brown, Alfred             SR D-Y                               39.50   1 
  6 Zanniboni, Zach           SR PLYM. NO.                         39.80   1 
  7 Ricciuti, Joe             JR NORWELL                           40.20   4 
  8 Laughlin, Kevin           SR SANDWICH                          40.50   4 
  9 McCarthy, Cole            JR MARSHFLD                          40.60   5 
  9 Matheson, Liam            FR D-Y                               40.60   1 
 11 Beal, Kiernan             JR NORWELL                           41.00   5 
 12 Damphouse, Sam            SO MARSHFLD                          41.30   5 
 13 Journet, Erik             SO D-Y                               41.80   2 
 13 Barber, Matt              SR FALMOUTH                          41.80   3 
 15 Germano, Joe              JR MARSHFLD                          41.90   5 
 16 Camire, Sean              JR MARSHFLD                          42.00   6 
 16 Hickey, Brian             SO NORWELL                           42.00   4 
 18 Souza, TJ                 SO FALMOUTH                          42.40   3 
 19 Spain, Tyler              JR SANDWICH                          42.50   4 
 20 O'Brien, John             SO PLYM. NO.                         43.00   6 
 20 Stockels, Dakota          SO PLYM. SO.                         43.00   1 
 22 Burt, Sam                 SO FALMOUTH                          43.10   3 
 23 Provo, Alec               SO PLYM. NO.                         43.50   2 
 23 Winbush, Adam             FR FALMOUTH                          43.50   6 
 25 Parent, Pierre-Yves       FR D-Y                               44.00   2 
 26 Allen, Ian                FR PLYM. NO.                         44.60   1 
 27 Freeman, Kyle             JR NORWELL                           44.70   4 
 27 Raymond, Nathan           SO D-Y                               44.70   2 
 29 McCormack, Madison        SO PLYM. NO.                         45.00   2 
 30 Trainor, John             FR PLYM. NO.                         45.40   2 
 31 Jones, Gavin              SR SANDWICH                          45.80   4 
 32 Drown, Zachary            FR D-Y                               49.60   6 
 33 Titlebaum, Alex              NORWELL                           51.80   5 
 34 Milne, Alex               SO NORWELL                           54.60   5 
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 O'Dea, Jordan             SO D-Y                            11:41.30  
  2 Dennigan, Ailish          SR NORWELL                        13:17.20  
  3 Stafford, Mary            FR D-Y                            13:17.80  
  4 Stack, Catherine          JR NORWELL                        13:24.80  
  5 Barter, Grace             JR SANDWICH                       13:39.40  
  6 Kopp, Alessandra          SR PLYM. SO.                      13:53.70  
  7 Vincent, Elizabeth        FR MARSHFLD                       14:13.20  
  8 Andrade, Stephanie        JR BROCKTON                       14:15.90  
  9 Guarino, Josie            SO MARSHFLD                       14:28.00  
 10 Daly, Nicole              JR SANDWICH                       14:31.70  
 11 Rountree, Sara            FR FALMOUTH                       14:38.00  
 12 Carmody, Megan            JR NORWELL                        14:43.90  
 13 O'Malley, Siobhan         JR MARSHFLD                       15:03.40  
 14 Senisi, Samantha          FR BROCKTON                       15:09.50  
 15 Morgan, Jessica           SO PLYM. NO.                      16:26.10  
 16 Willis, Chelsea           FR PLYM. NO.                      16:47.20  
 -- Kutcher, Drew             SO FALMOUTH                             DQ  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Kevin             JR MARSHFLD                        9:52.60  
  2 Hubbard, Joel             JR MARSHFLD                        9:58.80  
  3 Cannata, Evan             SR NORWELL                        10:28.00  
  4 Gannett, Paul David       JR SANDWICH                       10:29.10  
  5 Gordon, Dan               SR PLYM. NO.                      10:47.00  
  6 Merrill, Colin            SO D-Y                            11:02.30  
  7 Silverman, James          SO SANDWICH                       11:05.50  
  8 Guerin, Connor            SO SANDWICH                       11:10.50  
  9 Tautiva, Mike             FR MARSHFLD                       11:10.60  
 10 Barry, James              FR FALMOUTH                       11:15.70  
 11 Chicoine, Chris           SR FALMOUTH                       11:21.20  
 12 McCue, Jason              SO PLYM. SO.                      12:08.40  
 13 Reimer, Sean              SR MARSHFLD                       12:26.70  
 14 Cohen, Chris              SO MARSHFLD                       12:51.60  
 15 Randlett, Rawson          SO PLYM. SO.                      13:13.90  
 16 Jones, Sawyer             FR D-Y                            14:09.70  
 
Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MARSHFIELD H.S.  'A'                                         1:53.60   1 
  2 BROCKTON H.S.  'A'                                           1:54.60   1 
  3 PLYMOUTH SOUTH H.S.  'A'                                     1:58.10   1 
  4 SANDWICH  'A'                                                2:03.20   2 
  5 DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'A'                                2:03.40   1 
  6 FALMOUTH H.S.  'A'                                           2:03.80   1 
  7 MARSHFIELD H.S.  'B'                                         2:05.10   2 
  8 MARSHFIELD H.S.  'E'                                         2:06.10   4 
  9 PLYMOUTH NORTH H.S.  'A'                                     2:08.30   1 
 10 BROCKTON H.S.  'B'                                           2:09.80   2 
 11 DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'C'                                2:12.20   3 
 12 SANDWICH  'B'                                                2:13.00   4 
 13 MARSHFIELD H.S.  'C'                                         2:13.90   3 
 14 NORWELL H.S.  'A'                                            2:19.70   2 
 15 NORWELL H.S.  'B'                                            2:19.80   3 
 16 MARSHFIELD H.S.  'D'                                         2:22.30   3 
 17 DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'B'                                2:30.90   2 
 18 BROCKTON H.S.  'C'                                           2:37.30   4 
 19 BROCKTON H.S.  'D'                                           3:02.10   4 
 -- PLYMOUTH NORTH H.S.  'B'                                          DQ   2 
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MARSHFIELD H.S.  'A'                                         1:37.90   1 
  2 NORWELL H.S.  'A'                                            1:41.70   2 
  3 SANDWICH  'A'                                                1:42.60   2 
  4 PLYMOUTH SOUTH H.S.  'A'                                     1:44.00   1 
  5 DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'B'                                1:45.30   2 
  6 MARSHFIELD H.S.  'B'                                         1:45.50   2 
  7 SANDWICH  'B'                                                1:50.50   3 
  8 NORWELL H.S.  'B'                                            1:50.80   3 
  9 PLYMOUTH NORTH H.S.  'A'                                     1:51.90   1 
 10 FALMOUTH H.S.  'B'                                           1:53.70   2 
 11 PLYMOUTH NORTH H.S.  'B'                                     1:55.80   2 
 12 NORWELL H.S.  'C'                                            1:58.70   3 
 13 NORWELL H.S.  'D'                                            2:10.50   3 
 -- FALMOUTH H.S.  'A'                                               DNF   1 
 -- DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'A'                                    DNF   1 
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MARSHFIELD H.S.  'A'                                         4:28.90   1 
  2 BROCKTON H.S.  'A'                                           4:37.90   1 
  3 DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'A'                                4:41.00   1 
  4 FALMOUTH H.S.  'A'                                           4:42.20   1 
  5 SANDWICH  'A'                                                4:43.20   2 
  6 PLYMOUTH NORTH H.S.  'A'                                     4:53.30   1 
  7 NORWELL H.S.  'A'                                            4:54.40   2 
  8 MARSHFIELD H.S.  'B'                                         4:58.20   2 
  9 NORWELL H.S.  'B'                                            5:07.10   2 
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MARSHFIELD H.S.  'A'                                         3:55.70   1 
  2 SANDWICH  'A'                                                4:02.50   2 
  3 MARSHFIELD H.S.  'B'                                         4:08.00   2 
  4 SANDWICH  'B'                                                4:10.90   2 
  5 FALMOUTH H.S.  'A'                                           4:14.00   1 
  6 PLYMOUTH NORTH H.S.  'A'                                     4:16.10   1 
  7 NORWELL H.S.  'A'                                            4:17.30   2 
  8 DENNIS-YARMOUTH REG H.S.  'A'                                4:18.70   1 
  9 MARSHFIELD H.S.  'C'                                         4:20.90   2 
 -- PLYMOUTH SOUTH H.S.  'A'                                          DQ   1 
 
Event 19  Girls High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Coker, Hadley             SO FALMOUTH                        5-03.00      1.60m 
  2 Clerveaux, Vanessa        JR BROCKTON                        5-01.00      1.54m 
  3 Fitzgerald, Victoria      SR PLYM. SO.                       4-11.00      1.49m 
  4 Mayers, D'Anna            SO NORWELL                         4-07.00      1.39m 
  5 Ellis, Emma               JR SANDWICH                       J4-07.00      1.39m 
  6 Josephs, Lily             FR FALMOUTH                       J4-07.00      1.39m 
  7 Landry, Meghan            SR MARSHFLD                        4-05.00      1.34m 
  8 Bunker, Sarah             SO FALMOUTH                       J4-05.00      1.34m 
  8 Gallagher, Morgan         SR NORWELL                        J4-05.00      1.34m 
 10 Pitter, Perianne          SO MARSHFLD                       J4-05.00      1.34m 
 10 Borofski, Nicole          SO PLYM. NO.                      J4-05.00      1.34m 
 10 Fitzpatrick, Molly        FR D-Y                            J4-05.00      1.34m 
 13 Gauthier, Lucy            SR SANDWICH                        4-03.00      1.29m 
 13 Ralston, Kayla            FR D-Y                             4-03.00      1.29m 
 15 Sessier, Holly            FR PLYM. SO.                      J4-03.00      1.29m 
 -- Messina, Emily            SR PLYM. SO.                            NH            
 -- Krishfield, Laura         FR FALMOUTH                             NH            
 -- Detwiler, Allie           JR NORWELL                              NH            
 -- Burbage, Hannah           SO PLYM. NO.                            NH            
 -- Talanian, Rachel          SO NORWELL                              NH            
 
Event 20  Boys High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McHugh, Colin             SO PLYM. SO.                       5-09.00      1.75m 
  2 Boris, Conor              JR PLYM. NO.                       5-05.00      1.65m 
  3 Senat, Weldy              SR D-Y                            J5-05.00      1.65m 
  5 Hubbard, Joel             JR MARSHFLD                       J5-03.00      1.60m 
  5 Williams, Mike            JR MARSHFLD                        5-01.00      1.54m 
  5 Kelley, Nick              FR D-Y                             5-01.00      1.54m 
 -- Castiglioni, Caleb        FR FALMOUTH                             NH            
 -- Conena, Kyler             SR SANDWICH                             NH            
 -- Carmichael, Brendan       FR SANDWICH                             NH            
 -- Solis, Grant              JR PLYM. SO.                            NH            
 -- Robertson, Conor          SO D-Y                                  NH            
 -- Marinos, Greg             SO PLYM. NO.                            NH            
 -- Leader, Matt              FR FALMOUTH                             NH            
 -- Naido, Robert             FR PLYM. NO.                            NH            
 
Event 21  Girls Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ternullo, Courtney        JR MARSHFLD                       15-02.75      4.64m 
  2 Clerveaux, Vanessa        JR BROCKTON                       15-01.75      4.61m 
  3 Landry, Meghan            SR MARSHFLD                       14-08.00      4.47m 
  4 Mayers, D'Anna            SO NORWELL                        14-07.50      4.45m 
  5 Messina, Alyson           SO PLYM. SO.                      14-07.00      4.44m 
  6 Gallagher, Morgan         SR NORWELL                        14-05.75      4.41m 
  7 Richard, Lauren           JR PLYM. SO.                      14-04.50      4.38m 
  8 Womboldt, Erin            JR FALMOUTH                       14-01.75      4.31m 
  9 O'Donnell, Claire         SO PLYM. NO.                      14-00.50      4.27m 
  9 Clapp, Jill               SO MARSHFLD                       14-00.50      4.27m 
 11 Ward, Maddie              SO NORWELL                        14-00.00      4.26m 
 12 Staten, Jakora            JR D-Y                            13-11.50      4.25m 
 13 Feeney, Meghan            SR D-Y                            13-09.50      4.20m 
 14 Josephs, Lily             FR FALMOUTH                       13-08.25      4.17m 
 15 Gilligan, Dacey           JR MARSHFLD                       13-08.00      4.16m 
 16 Talbot, Courtney          SR PLYM. NO.                      13-07.25      4.14m 
 17 Neville, Milan            JR BROCKTON                       13-05.50      4.10m 
 18 Burbage, Hannah           SO PLYM. NO.                      12-10.00      3.91m 
 19 Ralston, Kayla            FR D-Y                            12-09.75      3.90m 
 20 Staten, Malika            JR D-Y                            12-07.25      3.84m 
 21 Corriveau, Katleyn        JR FALMOUTH                       11-03.50      3.44m 
 22 Goddard, Victoria         SO SANDWICH                       11-00.00      3.35m 
 23 Anderson, Sam             SO SANDWICH                       10-09.00      3.27m 
 -- Thayer, Mercedes          JR PLYM. NO.                          FOUL            
 
Event 22  Boys Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Whatley, Aaron            SR D-Y                            19-10.00      6.04m 
  2 Talanian, Ryan            JR MARSHFLD                       18-09.25      5.72m 
  3 Solis, Grant              JR PLYM. SO.                      18-09.00      5.71m 
  4 Williams, Mike            JR MARSHFLD                       18-08.00      5.68m 
  5 Furness, Joseph           JR D-Y                            18-03.00      5.56m 
  6 Senat, Weldy              SR D-Y                            18-00.50      5.49m 
  7 Taylor, Jared             SO FALMOUTH                       17-09.50      5.42m 
  8 Dunn, Nate                SO MARSHFLD                       17-02.00      5.23m 
  9 Matheson, Liam            FR D-Y                            16-10.00      5.13m 
 10 Hickey, Brian             SO NORWELL                        16-07.00      5.05m 
 11 Rutledge, Tom             JR FALMOUTH                       16-04.50      4.99m 
 12 Castiglioni, Caleb        FR FALMOUTH                       16-04.00      4.97m 
 12 Stockels, Dakota          SO PLYM. SO.                      16-04.00      4.97m 
 14 Zanniboni, Zach           SR PLYM. NO.                      16-03.50      4.96m 
 15 Steele, Eric              FR SANDWICH                       15-04.00      4.67m 
 16 Naido, Robert             FR PLYM. NO.                      14-11.50      4.55m 
 17 Grotevant, Alex           SR SANDWICH                       14-07.25      4.45m 
 17 Cook, Sam                 JR PLYM. SO.                      14-07.25      4.45m 
 19 Cabell, Grant             SO NORWELL                        14-06.50      4.43m 
 19 Laughlin, Kevin           SR SANDWICH                       14-06.50      4.43m 
 21 Barber, Matt              SR FALMOUTH                       14-04.00      4.36m 
 22 Peterson, Brian           SO NORWELL                        10-03.00      3.12m 
 -- McGlinchy, Joey           SO NORWELL                            FOUL            
 -- Boris, Conor              JR PLYM. NO.                          FOUL            
 
Event 23  Girls Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Burke, Bailey             SR D-Y                            32-02.00      9.80m 
  2 Sheehan, Katelyn          JR NORWELL                        30-01.00      9.16m 
  3 Journet, Katelin          SR D-Y                            28-09.00      8.76m 
  4 Copeland, Shantal         SO BROCKTON                       27-10.00      8.48m 
  5 Torres, Lisa              SO D-Y                            27-08.00      8.43m 
  6 Stephan, Brittany         JR PLYM. NO.                      27-04.00      8.33m 
  7 Milan, Jaqueline          JR BROCKTON                       26-06.00      8.07m 
  8 Sheehan, Andrea           JR MARSHFLD                       25-06.00      7.77m 
  9 Tierney, Becca               D-Y                            25-04.50      7.73m 
 10 Corriveau, Katleyn        JR FALMOUTH                       25-03.00      7.69m 
 11 Dolne, Sarah              SR BROCKTON                       25-01.50      7.65m 
 12 Kirby, Erin               SR PLYM. NO.                      24-08.50      7.53m 
 13 Rehlander, Johanna        SR PLYM. NO.                      24-07.00      7.49m 
 14 Fornaciari, Michaela      JR PLYM. SO.                      24-02.50      7.37m 
 15 Dwyer, Maggie             JR MARSHFLD                       24-00.50      7.32m 
 16 Antune, Kimberly          SO BROCKTON                       22-06.00      6.85m 
 17 Davis, Grace              SR SANDWICH                       22-05.25      6.83m 
 18 Jacobson, Alyson          FR PLYM. NO.                      22-05.00      6.83m 
 19 Losordo, Anna             FR FALMOUTH                       22-00.50      6.71m 
 20 Cipriano, Elaina          FR NORWELL                        21-11.00      6.68m 
 21 Kerens, Megan             JR MARSHFLD                       21-02.50      6.46m 
 22 Spall, Kali               SO NORWELL                        21-00.50      6.41m 
 23 Howard, Liza              SO FALMOUTH                       20-11.00      6.37m 
 23 Dennigan, Maeve           SO NORWELL                        20-11.00      6.37m 
 25 Murphy, Shannon           SO FALMOUTH                       20-10.00      6.35m 
 26 Scagliarini, Tyler        JR PLYM. SO.                      20-08.25      6.30m 
 27 Licciardi, Nicole         FR FALMOUTH                       20-05.75      6.24m 
 28 Lentini, Gina             FR PLYM. NO.                      20-02.25      6.15m 
 29 Fanning, Kara             FR NORWELL                        20-01.00      6.12m 
 30 Travers, Molly            SO SANDWICH                       19-11.25      6.07m 
 31 Goldberg, Kayla           SO PLYM. NO.                      19-09.00      6.01m 
 32 Porcello, Abby            FR MARSHFLD                       19-05.00      5.91m 
 33 McPherson, Taylor         JR MARSHFLD                       18-07.75      5.68m 
 34 O'Sullivan, Katie         SO FALMOUTH                       18-06.00      5.63m 
 35 Uhler, Kristen            JR MARSHFLD                       18-01.00      5.51m 
 36 Allen, Jenny              SO SANDWICH                       18-00.00      5.48m 
 37 Freeman, Paige            FR NORWELL                        17-11.00      5.46m 
 38 Foster, Kylie             SO SANDWICH                       13-05.50      4.10m 
 -- Ruell, Taylar             JR D-Y                           X24-03.25      7.39m 
 -- Pearl, Hannah             FR MARSHFLD                      X22-05.75      6.85m 
 -- Hodges, Jasmine           JR BROCKTON                      X21-10.00      6.65m 
 -- Charles, Fedjina          SO BROCKTON                      X21-04.00      6.50m 
 -- Penn, Olyvia              SO BROCKTON                      X20-11.50      6.38m 
 -- Pongnon, Melissa          SO BROCKTON                      X20-11.00      6.37m 
 -- Oberlander, Katelin       FR D-Y                           X20-09.00      6.32m 
 -- Romano, Liz               FR D-Y                           X20-03.50      6.18m 
 -- Dorcely, Issadorah        SO BROCKTON                      X20-02.00      6.14m 
 -- Monahan, Aubrey           SO MARSHFLD                      X19-09.50      6.03m 
 -- Colmer, Keagan            JR D-Y                           X18-05.50      5.62m 
 -- Jones, Jacqueline         FR BROCKTON                      X18-02.00      5.53m 
 -- Nessralla, Philomena      JR MARSHFLD                      X17-11.50      5.47m 
 -- Hodges, Jamie             JR BROCKTON                      X17-11.25      5.46m 
 -- Germano, Lauren           FR MARSHFLD                      X17-00.00      5.18m 
 -- Brown, Sharilynn          SO MARSHFLD                      X14-02.00      4.31m 
 -- Roth, Haley               FR MARSHFLD                      X12-02.00      3.70m 
 
Event 24  Boys Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Crary, Nathan             SR D-Y                            41-09.00     12.72m 
  2 Oppedisano, Hunter        JR D-Y                            40-02.00     12.24m 
  3 Galler, Jake              JR MARSHFLD                       38-08.00     11.78m 
  4 Bergeron, Jason           SR PLYM. NO.                      37-07.50     11.46m 
  5 Dempsey, Barry            JR D-Y                            37-07.00     11.45m 
  6 Hairston, Arthur          JR D-Y                            37-04.50     11.39m 
  7 Burke, Anthony            SO D-Y                            36-10.00     11.22m 
  8 Rubino, Sean              SO FALMOUTH                       36-00.50     10.98m 
  9 Briere, Andrew            SR MARSHFLD                       35-05.00     10.79m 
 10 Dickson, Scott            SO PLYM. NO.                      34-10.50     10.62m 
 11 Martin, Tim               SR MARSHFLD                       33-03.00     10.13m 
 12 Martin, Brian             SR MARSHFLD                       32-11.00     10.03m 
 13 Green, Tyler              JR PLYM. NO.                      32-09.00      9.98m 
 14 Sutherland, Drew          SO PLYM. SO.                      30-08.50      9.35m 
 15 Scanlon, Tyler            FR FALMOUTH                       30-03.00      9.22m 
 16 Smith, Josh               SO PLYM. NO.                      29-01.00      8.86m 
 17 Wheeler, Tyler            SO PLYM. SO.                      28-07.50      8.72m 
 18 Burt, Sam                 SO FALMOUTH                       28-03.00      8.61m 
 19 Fitzgerald, John          SR SANDWICH                       27-11.50      8.52m 
 20 Raab, Alex                JR NORWELL                        27-11.00      8.50m 
 21 Pena, Robert              FR FALMOUTH                       26-09.00      8.15m 
 22 Titlebaum, Alex              NORWELL                        26-07.00      8.10m 
 23 O'Connor, William         FR FALMOUTH                       26-02.00      7.97m 
 24 Dinello, Nick             FR FALMOUTH                       25-06.00      7.77m 
 25 Peterson, Zach            JR NORWELL                        24-02.00      7.36m 
 26 Nickerson, Kyle           SO PLYM. SO.                      23-11.00      7.28m 
 -- Young, James              SO MARSHFLD                      X27-03.00      8.30m 
 -- Pierce, John              SR MARSHFLD                      X24-11.75      7.61m 
 -- Flaherty, Brendan         JR MARSHFLD                      X24-02.50      7.37m 
 -- Dromeshauser, Dan         FR NORWELL                       X24-02.00      7.36m 
 -- Ohrenberger, Peter        SR MARSHFLD                      X23-11.00      7.28m 
 -- Barrett, Pat              FR NORWELL                       X22-07.50      6.89m 
 -- Ricciuti, Peter            9 NORWELL                       X22-06.00      6.85m 
 -- Betters, Zach             JR MARSHFLD                      X22-05.50      6.84m 
 -- O'Tool, Remy              FR NORWELL                       X21-00.00      6.40m 
 -- Lockwood, Matt            FR NORWELL                       X20-11.00      6.37m 
 -- Brodeur, R.J.             FR NORWELL                       X20-03.75      6.19m 
 -- Wilson, Jerimiah          JR NORWELL                       X19-06.00      5.94m 
 -- Duff, Connor              SO MARSHFLD                      X18-07.00      5.66m 
 -- McLaughlin, Matt          FR NORWELL                       X14-10.25      4.52m 



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News