Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Westwood Twilight Meet

Westwood, MA, August 12, 2011

Results


                         Westwood Twilight Meet - 8/12/2011
                                    Westwood MA
                                 
  Event 55  Girls 1-14 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Von Der Luft, Lexie       10 Unattached             6:53.36
    2 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club    6:56.60
  Event 56  Boys 1-14 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Campion, Greg             14 Westwood Track Club    5:48.24
    2 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club    6:00.24
    3 Fischer, Kevin            11 South Shore            6:16.26
    4 McGowan, James             9 Westwood Track Club    6:40.86
    5 Conant, Zachary           11 Westwood Track Club    6:42.18
    6 Bewley, Max               10 Westwood Track Club    7:00.71
  Event 14  Women 15-99 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Kadlick, Margaret         46 Team Infinitri         7:04.37
    2 Delogne, Margot           46 Team Infinitri         7:24.19
  Event 13  Men 15-99 1 Mile Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 O'Connell, Dan            22 Unattached             4:46.86
    2 Delogne, Tony             37 Team Infinitri         5:02.78
    3 O'Donnell, Patrick        18 Unattached             5:09.26
    4 Bergiel, Matthew          32 Medfield               5:10.11
    5 Sullivan, Dan             47 Unattached             5:20.15
    6 Ryan, Colman              43 Team Infinitri         5:24.34
    7 Mealey, Bobby             45 Unattached             5:27.16
    8 Dwyer, Brian              38 Team Infinitri         5:32.56
    9 Chek, Alexander           36 Team Infinitri         6:31.35
   10 Kadlick, Chris            46 Team Infinitri         6:36.74
  Event 21  Girls 5-6 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Laila           6 Westwood Track Club      11.71
    2 Whitcomb, Nina             6 Lexington                12.09
    3 Chin, Abagail              6 Canton                   14.07
    4 Whitcomb, Vina             5 Unattached               20.69
  Event 29  Girls 7-8 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Whitcomb, Maya             8 Unattached               10.48
    2 Doherty, Meredith          7 Westwood Track Club      11.40
    3 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club      11.82
    4 Kutzer, Haley              7 Westwood Track Club      12.04
    5 Hamblet, Anna              7 Quincy Track Club        12.85
    6 Keating, Caroline          7 Westwood Track Club      13.77
  Event 37  Girls 9-10 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Chin, Alison              10 Canton                   24.02
    2 McGowan, Fiona            10 Westwood Track Club      26.99
    3 Kutzer, Ashley             9 Westwood Track Club      28.62
    4 Bloukos, Olvia             9 Westwood Track Club      31.07
    5 Matthews, Hanna            9 Westwood Track Club      31.72
    6 Dyson, Quinn              10 Westwood Track Club      33.55
    7 Nelson, Samantha           9 Westwood                 39.08
  Event 45  Girls 11-12 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 O'Connor, Lauren          11 Westwood Track Club      23.80
  Event 53  Girls 13-14 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Nedder, Victoria          13 Westwood Track Club      22.23
  Event 22  Boys 5-6 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Dyson, Paul                5 Westwood Track Club      12.59
    2 Caparrotta, Theo           6 Westwood Track Club      13.05
    3 Sanborn, Ben               6 Westwood Track Club      13.26
    4 Bewley, Carter             5 Westwood Track Club      13.99
    5 Dean, Luis                 6 Quincy Track Club        14.31
    6 Haak, William              6 Westwood Track Club      14.86
    7 Matthews, Brendan          5 Westwood Track Club      19.04
    8 Bewley, Will               5 Westwood Track Club      20.01
    9 Levis, Noah                5 Westwood Track Club      54.19
  Event 30  Boys 7-8 50 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Bewley, Owen               8 Westwood Track Club      10.92
    2 Matthews, Will             7 Westwood Track Club      11.49
    3 Dyson, Robert              8 Westwood Track Club      11.57
    4 Reiser, Jack               7 Westwood Track Club      11.57
  Event 38  Boys 9-10 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Doherty, Eamon            10 Westwood Track Club      24.47
    2 Hamblet, Thomas            9 Quincy Track Club        26.42
    3 O'Brien, Timothy          10 Unattached               27.16
    4 Levis, Gabriel            10 Westwood Track Club      30.14
  Event 46  Boys 11-12 100 Meter Hurdles
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Kutzer, Matt              11 Westwood Track Club      24.34
    2 Walter, Mickey            11 Westwood                 24.67
  Event 19  Girls 5-6 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Ferullo, Gia               5 Walpole                1:41.77
    2 McGowan, Catherine         6 Westwood Track Club    1:49.09
    3 Hennessy, Maura            6 Unattached             1:52.18
    4 destefano, Grace           6 Westwood Track Club    1:58.61
  Event 27  Girls 7-8 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Whitcomb, Maya             8 Lexington              1:21.71
    2 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club    1:28.79
    3 Tsolias, Alys              8 Westwood Track Club    1:37.15
    4 Venkatech, Mayuri          7 Westwood Track Club    1:41.20
    5 Ferullo, Giuliana          7 Walpole                1:44.13
    6 Sanborn, Evvie             8 Westwood Track Club    1:46.57
    7 DiDonato, Erica            8 Westwood Track Club    1:46.92
  Event 28  Boys 7-8 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 destefano, Drew            7 Westwood Track Club    1:24.85
    2 Bligh, Michael             8 Westwood Track Club    1:24.97
    3 Xavier, Andrew             7 Westwood Track Club    1:30.31
    4 Bewley, Owen               8 Westwood Track Club    1:32.23
    5 Dyson, Robert              8 Westwood Track Club    1:36.28
    6 Hughes, Jack               7 Westwood               1:39.75
  Event 35  Girls 9-10 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hiltunen, Devin           10 Quincy Track Club      1:12.78
    2 Hughes, Morgan             9 Westwood               1:29.17
    3 Shapiro, Charlotte         9 Quincy Track Club      1:32.12
    4 Lendrum, Kathryn          10 Westwood Track Club    1:34.16
  Event 36  Boys 9-10 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club    1:15.53
    2 Lovett, Conor             10 Franklin               1:24.37
    3 Sanborn, Matt             10 Westwood Track Club    1:26.21
    4 Doherty, Eamon            10 Westwood Track Club    1:26.31
    5 Bewley, Max               10 Westwood Track Club    1:29.13
    6 Lohse, Ethan               9 Westwood Track Club    1:33.31
    7 Nicholson, Joey            9 Unattached             1:40.98
  Event 43  Girls 11-12 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club    1:19.89
    2 Shelburne, Nadia          11 Westwood Track Club    1:20.53
    3 Conant, Sarah             11 Unattached             1:22.09
    4 Fucile, Makayla           11 Westwood Track Club    1:23.49
    5 Conant, Emily             11 Westwood Track Club    1:41.36
  Event 44  Boys 11-12 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hughes, Riley             11 Westwood               1:15.02
    2 Conant, Zachary           11 Westwood Track Club    1:22.77
    3 Doherty, Owen             12 Westwood Track Club    1:26.60
    4 Gibbons, Brian            11 Westwood Track Club    1:27.26
  Event 51  Girls 13-14 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Keklak, Ariel             13 Sudbury                1:08.85
    2 Lovett, Catherine         13 Franklin               1:15.60
  Event 52  Boys 13-14 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Campion, Greg             14 Westwood Track Club    1:08.56
  Event 9  Men 15-99 400 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Francis, Antonio          27 Dare TO Dream            53.29
    2 Coyle, Tommy              20 Unattached               55.24
    3 Ryan, Colman              43 Team Infinitri         1:04.77
    4 Walter, Mark              44 Team Infinitri         1:05.56
  Event 15  Girls 5-6 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Lilly, Hancock             6 Unattached               20.10   2
    2 Shelburne, Laila           6 Westwood Track Club      20.16   1
    3 Clarke, Khalia             6 Brockton                 20.74   2
    4 Whitcomb, Vina             5 Unattached               21.00   2
    5 Chin, Abagail              6 Canton                   21.22   2
    6 Hennessy, Maura            6 Unattached               22.69   1
    7 destefano, Grace           6 Westwood Track Club      23.22   1
    8 Walter, Ava                5 Westwood Track Club      24.65   1
    9 Perrone, Rachel            6 Westwood Track Club      25.46   1
   10 Ferullo, Gia               5 Walpole                  29.34   1
  Event 16  Boys 5-6 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Sanborn, Ben               6 Westwood Track Club      20.72   1
    2 Dyson, Paul                5 Westwood Track Club      20.75   1
    3 Caparrotta, Theo           6 Westwood Track Club      21.21   1
    4 Xavier, Graham             5 Westwood Track Club      22.48   1
    5 Levis, Noah                5 Westwood Track Club      23.49   1
    6 Haak, William              6 Westwood Track Club      24.37   1
    7 Matthews, Brendan          5 Westwood Track Club      26.35   1
    8 Dean, Luis                 6 Quincy Track Club        28.70   2
    9 Bewley, Will               5 Westwood Track Club      30.01   1
  Event 23  Girls 7-8 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Tsolias, Alys              8 Westwood Track Club      18.32   1
    2 Albert, Lanie              7 Westwood                 19.34   1
    3 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club      19.76   1
    4 Doherty, Meredith          7 Westwood Track Club      19.82   1
    5 Yebba, Christina           8 Westwood Track Club      20.42   3
    6 Sanborn, Evvie             8 Westwood Track Club      20.80   1
    7 Kutzer, Haley              7 Westwood Track Club      21.56   1
    8 Hennessy, Maggie           8 Unattached               21.71   1
    9 Ferullo, Giuliana          7 Walpole                  22.10   3
   10 DiDonato, Erica            8 Westwood Track Club      22.45   3
   11 Keating, Caroline          7 Westwood Track Club      27.73   3
   12 Conant, Hannah             7 Westwood Track Club    1:08.20   1
  Event 24  Boys 7-8 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Bewley, Owen               8 Westwood Track Club      17.96   2
    2 Bligh, Michael             8 Westwood Track Club      18.96   1
    3 Matthews, Will             7 Westwood Track Club      19.00   1
    4 destefano, Drew            7 Westwood Track Club      19.23   2
    5 Levis, Jonah               8 Westwood Track Club      19.54   1
    6 Hughes, Jack               7 Westwood                 19.99   1
    7 Lendrum, Sean              8 Unattached               20.27   1
    8 Reiser, Jack               7 Westwood Track Club      20.89   2
    9 Von Der Luft, Teddy        8 Unattached               24.45   1
  Event 31  Girls 9-10 100 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Larkin-Goldman, Kayla      9 Unattached               16.26   1
    2 Chin, Alison              10 Canton                   16.36   1
    3 Clarke, Avani             10 Brockton                 17.19   2
    4 Kutzer, Ashley             9 Westwood Track Club      17.59   1
    5 Dyson, Quinn              10 Westwood Track Club      17.81   1
    6 McGowan, Fiona            10 Westwood Track Club      17.82   1
    7 Hughes, Morgan             9 Westwood                 18.11   2
    8 Shelburne, Alyssa          9 Westwood Track Club      18.26   2
    9 Matthews, Hanna            9 Westwood Track Club      19.42   1
   10 Lendrum, Kathryn          10 Westwood Track Club      19.46   2
   11 Bloukos, Olvia             9 Westwood Track Club      19.73   1
  Event 32  Boys 9-10 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Sanborn, Matt             10 Westwood Track Club      17.04
    2 Bewley, Max               10 Westwood Track Club      17.51
    3 Hamblet, Thomas            9 Quincy Track Club        18.31
    4 Plecinoga, Evan            9 Westwood Track Club      18.58
    5 O'Brien, Timothy          10 Unattached               18.73
    6 Lovett, Declan             9 Franklin                 19.29
  Event 39  Girls 11-12 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Nadia          11 Westwood Track Club      16.23
    2 Fucile, Makayla           11 Westwood Track Club      16.58
    3 O'Connor, Lauren          11 Westwood Track Club      17.31
    4 Conant, Sarah             11 Unattached               17.41
    5 Keating, Sinead           12 Westwood Track Club      19.55
    6 Conant, Emily             11 Westwood Track Club      21.66
  Event 40  Boys 11-12 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hughes, Riley             11 Westwood                 16.33
    2 Borchers, Colin           12 Medfield                 16.88
    3 Kutzer, Matt              11 Westwood Track Club      17.19
    4 Walter, Mickey            11 Westwood                 17.20
    5 Gibbons, Brian            11 Westwood Track Club      18.18
    6 Doherty, Owen             12 Westwood Track Club      18.38
  Event 47  Girls 13-14 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Clarke, Danika            13 Brockton                 15.22
    2 Perrone, Christina        14 Westwood Track Club      17.46
  Event 48  Boys 13-14 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Benner, John              13 Unattached               15.22
  Event 4  Women 15-99 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Figuereo, Noelia          20 Dare to Dream            12.57
    2 Phillipe, Carmelle        20 Dare TO Dream            13.99
    3 Borchers, Kayla           15 Medfield                 15.90
    4 Larkin, Tanya             36 Unattached               16.05
  Event 3  Men 15-99 100 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Francis, Antonio          27 Dare to Dream            11.80
    2 Georgaklis, George        19 Westwood                 11.83
    3 Vilme, Marcus             16 Dare to Dream            12.38
    4 Chek, Alexander           36 Team Infinitri           14.14
  Event 57  Girls 1-14 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Keklak, Ariel             13 Sudbury                2:38.38
    2 Von Der Luft, Lexie       10 Unattached             2:58.07
    3 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club    3:07.39
    4 Whitcomb, Maya             8 Unattached             3:17.72
    5 Shapiro, Charlotte         9 Quincy Track Club      3:27.57
    6 McGowan, Catherine         6 Westwood Track Club    3:56.11
  Event 58  Boys 1-14 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Benner, John              13 Unattached             2:39.79
    2 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club    2:49.59
    3 Fischer, Kevin            11 South Shore            2:49.70
    4 McGowan, James             9 Westwood Track Club    3:10.14
    5 Lovett, Conor             10 Franklin               3:22.55
  Event 12  Women 15-99 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Simpson, Mollie           99 Granite State Flash    2:46.50
  Event 11  Men 15-99 800 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Kearney, Brendan          28 Race Menu              2:13.79
    2 Delogne, Tony             37 Team Infinitri         2:26.19
    3 Dwyer, Brian              38 Team Infinitri         2:30.73
    4 Campion, Greg             14 Westwood Track Club    2:38.41
    5 Benner, John              13 Unattached             2:52.72
  Event 17  Girls 5-6 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Laila           6 Westwood Track Club      44.51
    2 Lilly, Hancock             6 Unattached               45.57
    3 Clarke, Khalia             6 Brockton                 48.42
    4 McGowan, Catherine         6 Westwood Track Club      49.52
  Event 18  Boys 5-6 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Xavier, Andrew             7 Westwood Track Club      42.67
    2 Dyson, Paul                5 Westwood Track Club      43.03
  Event 25  Girls 7-8 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Tsolias, Alys              8 Westwood Track Club      40.24   1
    2 Doherty, Meredith          7 Westwood Track Club      40.75   2
    3 Venkatech, Mayuri          7 Westwood Track Club      41.50   2
    4 Murphy, Julianna           8 Westwood Track Club      41.97   1
    5 Yebba, Carmen              8 Westwood Track Club      42.05   1
    6 Yebba, Christina           8 Westwood Track Club      44.17   1
    7 Sanborn, Evvie             8 Westwood Track Club      45.98   2
    8 Kutzer, Haley              7 Westwood Track Club      46.12   1
    9 Albert, Lanie              7 Westwood                 46.96   1
   10 Ferullo, Giuliana          7 Walpole                  48.16   2
   11 DiDonato, Erica            8 Westwood Track Club      50.79   2
  Event 26  Boys 7-8 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Murphy, Jake              10 Westwood Track Club      32.52   2
    2 Doherty, Eamon            10 Westwood Track Club      35.30   2
    3 Lovett, Conor             10 Franklin                 36.20   2
    4 Xavier, Andrew             7 Westwood Track Club      37.60   1
    4 Sanborn, Matt             10 Westwood Track Club      37.60   2
    6 O'Brien, Timothy          10 Unattached               39.80   2
    7 Matthews, Will             7 Westwood Track Club      40.50   1
    8 Levis, Jonah               8 Westwood Track Club      41.00   1
    9 Hughes, Jack               7 Westwood                 41.97   2
   10 Dyson, Robert              8 Westwood Track Club      42.24   1
  Event 33  Girls 9-10 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Hiltunen, Devin           10 Quincy Track Club        31.84   1
    2 Clarke, Avani             10 Brockton                 32.75   2
    3 Dyson, Quinn              10 Westwood Track Club      33.28   2
    4 McGowan, Fiona            10 Westwood Track Club      33.29   2
    5 Larkin-Goldman, Kayla      9 Unattached               34.76   1
    6 Chin, Alison              10 Canton                   37.22   1
    7 Hughes, Morgan             9 Westwood                 38.58   1
    8 Kutzer, Ashley             9 Westwood Track Club      38.60   1
    9 Shapiro, Charlotte         9 Quincy Track Club        39.78   2
   10 Shelburne, Alyssa          9 Westwood Track Club      42.73   1
   11 Matthews, Hanna            9 Westwood Track Club      43.63   1
   12 Bloukos, Olvia             9 Westwood Track Club      44.19   2
  Event 34  Boys 9-10 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 McGowan, James             9 Westwood Track Club      39.25   2
    2 Plecinoga, Evan            9 Westwood Track Club      42.59   2
    2 Lovett, Declan             9 Franklin                 42.59   2
    4 Nicholson, Joey            9 Unattached               48.18   1
  Event 41  Girls 11-12 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Shelburne, Nadia          11 Westwood Track Club      35.59
    2 Fucile, Makayla           11 Westwood Track Club      36.85
    3 Murphy, Jamie             11 Westwood Track Club      37.49
    4 Conant, Sarah             11 Unattached               38.13
    5 Perrone, Grace            11 Westwood Track Club      39.49
    6 O'Connor, Lauren          11 Westwood Track Club      41.84
    7 Conant, Emily             11 Westwood Track Club      47.36
  Event 42  Boys 11-12 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Hughes, Riley             11 Westwood                 34.88
    2 Kutzer, Matt              11 Westwood Track Club      37.51
    3 Doherty, Owen             12 Westwood Track Club      45.42
  Event 49  Girls 13-14 200 Meter Dash
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Clarke, Danika            13 Brockton                 32.97
    2 Conte, Sylvia             13 Westwood Track Club      33.24
    3 Bennett, Caroline         13 Dover Sherborn Club      34.00
  Event 8  Women 15-99 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Figuereo, Noelia          20 Dare TO Dream            25.58   1
    2 Phillipe, Carmelle        20 Dare TO Dream            30.45   1
    3 Simpson, Mollie           99 Granite State Flash      32.55   2
    4 Philippe, Carmelle        20 Dare to Dream            33.96   1
  Event 7  Men 15-99 200 Meter Dash
  ===================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H#
  ===================================================================
    1 Francis, Antonio          27 Dare TO Dream            23.52   2
    2 Georgaklis, George        19 Unattached               24.44   1
    3 Coyle, Tommy              20 Unattached               25.83   2
  Event 1  Men 5000 Meter Run
  ================================================================
      Name                     Age Team                    Finals
  ================================================================
    1 Spittler, Steven          20 Bentley/New York      17:49.57
    2 Northrop, Kyle            18 Unattached            18:28.03
    3 Devlin, Conor             18 Unattached            19:46.61




My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News