Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

YTS at Fishhawk Ranch

Lithia, FL, June 4, 2011

YTS at Fishhawk Ranch

YTS at Fishhawk Ranch 2011

YTS at Fishhawk Ranch 2011

Age Group Results

June 04, 2011


Elite Sports Timing

5 and 6 Year Old Girls

Female Age 5

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

RYANN MCLEOD SAN ANTONIO FL

182

5

6

8:30.9

2

ANNALIESE DECKER VALRICO FL

1

5

8

10:00.7

 

Female Age 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

HAYDN HASSELBACH TAMPA FL

180

6

1

6:11.3

2

ELYSE SKOUMAH TAMPA FL

174

6

2

6:28.2

3

MAURA WOZNIAK LITHIA FL

3

6

3

8:15.2

4

BOBBIE ROSENKRANZ LAKELAND FL

6

6

4

8:18.2

5

SOPHIA WHITE VALRICO FL

4

6

5

8:22.5

6

EMILY WEBER LITHIA FL

7

6

7

8:49.4

 

Male Age 5

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KADEN DIXON LITHIA FL

2

5

9

10:15.7

 

6 Year Old Boys

Male Age 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

BRAXTON LEGG TAMPA FL

14

6

1

5:11.6

2

COLIN KRUGER TRINITY FL

8

6

2

5:21.0

3

JONATHAN MOORE LITHIA FL

183

6

3

6:10.1

4

RICKY GONZALEZ TAMPA FL

15

6

4

6:35.0

5

ZANDER YEOMANS BOWLING GREEN FL

13

6

5

6:40.4

6

COLTON TOWN LITHIA FL

12

6

6

6:44.9

7

WILEY LASTINGER SAINT PETERSBURG FL

9

6

7

7:52.5

8

JACOB ZAGER TAMPA FL

11

6

8

7:55.5

9

LEVI LASTINGER SAINT PETERSBURG FL

10

6

9

7:58.2

 

7 Year Old Boys

Male Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JACK WEBER LITHIA FL

27

7

1

14:51.4

2

BRETT DELANCEY LARGO FL

24

7

2

15:51.3

3

BRETT BELLEVILLE SAINT PETERSBURG FL

25

7

3

17:04.0

4

BRYCEN FARRIS LAKELAND FL

26

7

4

17:18.0

5

JULIAN SCHNITT TAMPA FL

22

7

5

17:25.8

6

GRIFFIN DIXON LITHIA FL

31

7

6

18:43.8

7

SPENCER BAYLOR LITHIA FL

29

7

7

20:51.0

8

JOE FIRTHA LITHIA FL

30

7

8

22:40.2

 

7 Year Old Girls

Female Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANNA MAGGI TAMPA FL

17

7

1

15:36.0

2

SOPHIA STOCK BRADENTON FL

18

7

2

15:51.8

3

MELANA KARSTENDIEK ODESSA FL

16

7

3

22:11.6

4

EVELYN KINNARD RIVERVIEW FL

21

7

4

22:40.0

 

8 Year Old Boys

Male Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

MAC LASTINGER SAINT PETERSBURG FL

47

8

1

13:44.0

2

DREW KRALOVANEC TAMPA FL

48

8

2

13:47.0

3

EVAN SCHULHOFER LAKELAND FL

43

8

3

14:44.7

4

DREW FISCHER LITHIA FL

44

8

4

15:04.1

5

DARIK ZOLDI LITHIA FL

46

8

5

18:13.6

 

8 Year Old Girls

Female Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

EMMA DECASTRO BRADENTON FL

32

8

1

14:05.2

2

MAGGIE WYATT SARASOTA FL

40

8

2

14:44.1

3

KYNSEY BARRETT DUNEDIN FL

38

8

3

17:04.6

4

MICHAELA HAAS TAMPA FL

33

8

4

18:00.4

5

JULIA ZAGER TAMPA FL

37

8

5

18:05.0

6

LAUREN NEVARIL VALRICO FL

41

8

6

18:14.8

7

MARISSA JOHNSON RIVERVIEW FL

35

8

7

18:22.9

8

OLIVIA HERNANDEZ VALRICO FL

39

8

8

18:33.2

9

AURORA OLDMAN LITHIA FL

34

8

9

21:56.2

10

GABRIELLE JONES

175

8

10

22:00.7

 

9 Year Old Boys

Male Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

LUKAS ZOLDI LITHIA FL

60

9

1

13:33.3

2

BEAR KOLCH THONOTOSASSA FL

62

9

2

13:38.2

3

CARL SCAVINO WESLEY CHAPEL FL

63

9

3

14:57.6

4

BRUCE WYATT SARASOTA FL

66

9

4

15:39.6

5

JACK KAATZE LUTZ FL

64

9

5

16:29.8

6

TYLER DENTRY CLEARWATER FL

65

9

6

17:04.0

7

COLE MORGAN TAMPA FL

67

9

7

17:08.7

8

JOEY SANTANA TAMPA FL

59

9

8

17:28.0

 

9 Year Old Girls

Female Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

OLIVIA DONOVAN CLEARWATER FL

57

9

1

14:13.7

2

SYDNEY GEARHART LAKELAND FL

56

9

2

14:50.3

3

JOY REED RIVERVIEW FL

55

9

3

14:58.0

4

ANNA WILLIAMS SAFETY HARBOR FL

49

9

4

15:31.5

5

CHLOE TOWN LITHIA FL

53

9

5

15:47.9

6

LAURYN DIXON LITHIA FL

58

9

6

18:14.0

7

SARAH GONZALEZ TAMPA FL

54

9

7

18:21.4

8

AVERY COATS BRANDON FL

50

9

8

19:18.5

9

OLIVIA MARCH WESLEY CHAPEL FL

52

9

9

19:25.8

 

10 Year Old Boys

Male Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SCOTT SCHULHOFER LAKELAND FL

78

10

1

14:58.9

2

SEBASTIAN ACUNA TRS. ISLAND FL

77

10

2

17:17.0

3

DYLAN DIXON LITHIA FL

80

10

3

17:58.4

4

DYLAN BRAKOB VALRICO FL

81

10

4

18:00.0

5

CHRIS COTTRELL BELLEAIR FL

75

10

5

20:08.0

6

CHRIS THAMES RIVERVIEW FL

82

10

6

20:18.9

7

LUCAS OLDMAN LITHIA FL

79

10

7

20:25.0

 

10 Year Old Girls

Female Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

HOLLIS ROSENKRANZ LAKELAND FL

73

10

1

15:07.9

2

MONA MILLER

166

10

2

15:25.8

3

LINDSEY MEYER TAMPA FL

74

10

3

15:40.3

4

MACEY STAAB LAKELAND FL

70

10

4

17:01.0

5

EMILY OLSON VALRICO FL

68

10

5

19:02.4

6

CHLOE SCHNITT TAMPA FL

69

10

6

19:17.2

7

JASMINE HELWA LITHIA FL

71

10

7

23:30.7

 

7 Year Old Elites

Male Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KATCHEN TYLER

187

7

1

38:19.2

2

LAWSON MCLEOD SAN ANTONIO FL

181

7

2

40:46.4

3

DYLAN KATCHEN

188

7

3

42:16.6

 

8 Year Old Elites

Female Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

TAYLOR BENEDICT TAMPA FL

116

8

1

33:46.0

 

9 Year Old Elites

Female Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANNA STOCK BRADENTON FL

119

9

2

34:33.0

2

AMELIA SKHOUMAL

173

9

5

36:31.6

3

ERIKA MEYA SEMINOLE FL

120

9

6

48:00.6

 

Male Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

COLEMAN INGLIMA CLEARWATER FL

122

9

1

33:36.2

2

CARSON KRUGER TRINITY FL

121

9

3

34:56.0

3

REED LEGG TAMPA FL

123

9

4

35:24.2

 

10 Year Old Elites

Female Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SAVANNAH DECASTRO BRADENTON FL

124

10

1

28:19.1

2

CAROLINE MAGGI TAMPA FL

125

10

2

28:42.5

3

EMILY SULLIVAN CLEARWATER FL

126

10

5

30:55.0

4

EMILY ELLINGHAM ST PETERSBURG FL

169

10

6

33:43.9

5

CHLOE MILLARD BRADENTON FL

127

10

7

34:42.2

 

Male Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JOSUE REYES TAMPA FL

76

10

3

28:57.0

2

JARED KANSTOROOM ST PETERSBURG FL

128

10

4

29:08.0

3

ZACKARY DURASTANTI BOWLING GREEN FL

129

10

8

38:40.2

4

RYAN KATCHEN

186

10

9

39:50.0

 

11 Year Old Boys

Male Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CALVIN ZIGLAR TAMPA FL

94

11

1

28:57.8

2

GIRFFIN BURNS

190

11

2

30:56.1

3

BRENDAN DRISCOLL TAMPA FL

95

11

3

30:57.9

4

ANDREW REED RIVERVIEW FL

96

11

4

32:47.0

5

JULIAN SOLIDAY LITHIA FL

93

11

5

43:45.3

 

11 Year Old Girls

Female Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KELLOGG KATHRYN

184

11

1

27:08.5

2

DARA DAWSON BRADENTON FL

89

11

2

31:50.1

3

EMILY ALEXANDER LAKELAND FL

90

11

3

31:51.6

4

SHANNON KEELIN CLEARWATER FL

87

11

4

35:41.6

5

SIERRA ROHR TAMPA FL

86

11

5

36:02.0

6

ALYSSA TUOHY LAKELAND FL

92

11

6

37:50.0

7

MARIAH SAWYER LAKELAND FL

91

11

7

40:45.0

8

ZAHRA ABOUZIED TAMPA FL

84

11

8

54:29.7

 

All 12 Year Olds

Female Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

BREANNA HICKEY ODESSA FL

97

12

1

28:12.1

2

SYDNEY KRALOVANEC TAMPA FL

100

12

3

36:05.1

3

LEXI MCCOMB LITHIA FL

101

12

5

38:37.0

4

BRIANA DENTRY CLEARWATER FL

99

12

6

38:48.5

 

Male Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

RHYS ZOLDI LITHIA FL

104

12

2

31:30.1

2

MAX KOBERNICK ST. PETERSBURG FL

103

12

4

37:26.0

 

12-15 Year Olds

Female Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ZAYA PELUSI CLEARWATER FL

117

13

1

25:40.3

2

AMANDA CRANE

185

13

10

46:27.6

 

Female Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

AVIANNA REED RIVERVIEW FL

113

14

5

35:00.0

2

HANNAH KUNINS GULFPORT FL

111

14

6

38:40.7

3

DANIELLA ELZIE LITHIA FL

112

14

8

42:17.4

 

Female Age 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KATHERINE TRULUCK

160

15

7

38:52.4

 

Male Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

AJ TUMMINIA ODESSA FL

106

13

3

30:38.8

2

KYLAR BARRETT DUNEDIN FL

108

13

4

31:22.2

3

KYLE TUOHY LAKELAND FL

110

13

9

43:08.7

 

Male Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

WILL THAMES RIVERVIEW FL

115

14

2

29:42.6

 

11-15 Elites

Female Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANNABELLA MOWRY DUNEDIN FL

130

11

13

39:23.2

 

Female Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JAZZY KOLCH THONOTOSASSA FL

137

12

5

34:40.9

2

ANNAKLARA DOEL PALM HARBOR FL

135

12

6

35:50.7

3

LEAH KUNINS GULFPORT FL

134

12

9

37:03.0

4

HALEY NESTO ST.PETE BCH. FL

136

12

12

38:59.7

5

ASHLEY ELLINGHAM CLEARWATER FL

168

12

15

40:11.0

6

EMMA STOCK BRADENTON FL

138

12

16

41:44.0

 

Female Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SUMMER KANSTOROOM ST PETERSBURG FL

139

13

1

31:11.4

2

SAMANTHA SWIFT CLEARWATER FL

176

13

18

45:25.0

 

Female Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

NICOLE NESTO ST.PETE BCH FL

140

14

10

37:16.1

2

COLLEEN DRISCOLL TAMPA FL

141

14

11

37:17.2

3

CHRISTINA CARUANA TRINITY FL

142

14

19

47:45.5

4

LAUREN ELLINGHAM CLEARWATER FL

167

14

20

48:20.2

 

Male Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

PAUL SCAVINO WESLEY CHAPEL FL

133

11

8

37:02.8

2

HARRISON SAUTER TAMPA FL

131

11

14

39:25.8

 

Male Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SEAN LUSH LUTZ FL

178

13

7

36:53.0

 

Male Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SCOTT KREMSER LARGO FL

143

14

2

32:32.3

2

KYLE CAMPBELL NEW PORT RICHEY FL

114

14

17

43:49.0

 

Male Age 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

RICKEY LUSH

179

15

3

32:53.1

2

VICTOR KARSTENDIEK ODESSA FL

144

15

4

33:03.0

 

Adult Super Sprint

Female 0-99

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CHRISTINE HANLON ST. PETERSBURG FL

145

28

3

31:18.2

2

WENDY LEY ST. PETERSBURG FL

148

40

4

32:52.6

3

LAURA HOWARD LUTZ FL

152

43

5

34:38.2

4

REBECCA RIVAS VALRICO FL

146

34

6

37:16.8

5

CAROL HUDNELL RIVERVIEW FL

151

42

8

1:02:34.7

 

Male 0-99

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

AMORY IFILL SAINT PETERSBURG FL

147

34

1

29:51.4

2

BOB DIXON LITHIA FL

150

41

2

30:57.6

3

JAMES J PHILLIPS SAINT PETERSBURG FL

153

68

7

46:47.8





My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News