Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

YTS at the Lakeland YMCA

Lakeland, FL, April 15, 2011

YTS at the Lakeland YMCA

YTS Lakeland 2011

YTS Lakeland 2011

Age Group Results

April 15, 2011


Elite Sports Timing

5 and 6 Year Old Girls

Female Age 5

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

RYAN MCLEOD ST. LEO FL

3

5

5

17:03.7

 

Female Age 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

HAYDN HASSELBACH TAMPA FL

198

6

1

13:22.0

2

ELYSE SKOUMAL BRADENTON FL

4

6

2

15:06.4

3

KENDRA BORLAND BRANDON FL

5

6

3

15:13.8

4

BOBBIE ROSENKRANZ LAKELAND FL

6

6

4

15:15.7

5

AVA JOHNSON

187

6

6

22:36.0

 

5 and 6 Year Old Boys

Male Age 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

BRAXTON LEGG TAMPA FL

34

6

1

9:39.7

2

COLIN KRUGER TRINITY FL

7

6

2

9:43.6

3

RICKY GONZALEZ TAMPA FL

9

6

3

12:42.4

4

ZANDER YEOMANS BOWLING GREEN FL

8

6

4

12:51.3

5

JACE SHUNNEY LAKELAND FL

175

6

5

15:03.4

6

VANN OSMON LAKELAND FL

193

6

6

22:07.0

 

7 Year Old Girls

Female Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SOPHIA STOCK BRADENTON FL

113

7

1

13:26.1

2

ANNA MAGGI TAMPA FL

13

7

2

13:40.1

3

MELANA KARSTENDIEK ODESSA FL

196

7

3

16:17.5

4

ELIZABETH WILSON UMATILLA FL

15

7

4

16:42.8

5

BROOKE ROHR TAMPA FL

14

7

5

16:45.5

6

WHITNEY DREYER LAKELAND FL

12

7

6

17:26.7

7

CHRISTINA BYRD LAKELAND FL

11

7

7

18:01.3

 

7 Year Old Boys

Male Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JACK WEBER LITHIA FL

25

7

1

13:57.6

2

BRETT DELANCEY LARGO FL

20

7

2

14:01.2

3

BRYCEN FARRIS LAKELAND FL

21

7

3

15:05.9

4

ALESSANDRO VASQUEZ LAKELAND FL

24

7

4

15:16.5

5

BRETT BELLEVILLE ST. PETERSBURG FL

16

7

5

17:12.9

6

TREY BURRELL RUSKIN FL

17

7

6

18:24.4

7

ETHAN COLLINS BRANDON FL

18

7

7

18:44.9

8

AIDEN HARRIS LAKELAND FL

23

7

8

18:55.3

9

AARON FINOTTI RIVERVIEW FL

22

7

9

19:35.5

10

ROBERT DE SENA LAKELAND FL

19

7

10

23:54.4

 

8 Year Old Girls

Female Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CAROLINE GARDNER LAKELAND FL

28

8

1

14:31.1

2

KYNSEY BARRETT DUNEDIN FL

26

8

2

16:14.8

3

KATE FINOTTI RIVERVIEW FL

27

8

3

18:20.7

4

MADDIE LAZENBY LAKELAND FL

30

8

4

18:23.3

5

ELIZABETH LAZENBY LAKELAND FL

31

8

5

18:30.1

6

MARISSA JOHNSON RIVERVIEW FL

29

8

6

19:33.8

7

SYDNEY OSMON LAKELAND FL

32

8

7

20:55.3

 

8 Year Old Boys

Male Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

DREW KRALOVANEC TAMPA FL

33

8

1

12:53.8

2

SPENCER GANGWER LAKELAND FL

39

8

2

13:48.5

3

DREW FISCHER LITHIA FL

37

8

3

14:57.8

4

BROCK MANTEI LUTZ FL

40

8

4

15:52.5

5

EVAN SCHULHOFER LAKELAND FL

41

8

5

16:40.1

6

XANDER FARROW SEBRING FL

36

8

6

16:46.1

7

ASHTON FITZSIMMONS LAKELAND FL

38

8

7

16:53.1

8

LUKE BRADFORD VALRICO FL

35

8

8

23:28.5

 

9 Year Old Girls

Female Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

EMERSON QUILTY ST. PETERSBURG FL

118

9

1

13:00.0

2

JULIETTE VASQUEZ LAKELAND FL

48

9

2

14:03.8

3

MEGHAN DEGILIO

189

9

3

14:21.0

4

JOY REED RIVERVIEW FL

44

9

4

15:16.0

5

KENDAL SANDUSKY TAMPA FL

46

9

5

15:33.9

6

BAILEY ROGER RIVERVIEW FL

45

9

6

16:11.3

7

EVA-LARUE BARBER LAKELAND FL

42

9

7

16:51.0

8

CLAIRE WHITNEY LAKELAND FL

49

9

8

17:12.2

9

CHLOE TOWN LITHIA FL

47

9

9

17:25.1

10

SARAH GONZALEZ

185

9

10

18:39.3

11

OLIVIA MARCH WESLEY CHAPEL FL

43

9

11

18:41.3

 

9 Year Old Boys

Male Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JACKSON HOBBS VALRICO FL

50

9

1

12:56.1

2

BEAR KOLCH THONOTOSASSA FL

51

9

2

13:30.4

3

BRADY RABURN PLANT CITY FL

55

9

3

13:36.9

4

JONATHAN KOMETER LAND O LAKES FL

52

9

4

15:09.7

5

DREW ROZEN LAKELAND FL

56

9

5

15:59.0

6

JOEY SANTANA TAMPA FL

57

9

6

16:12.5

 

10 Year Old Girls

Female Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

GIANNA WEGMAN LAKELAND FL

66

10

1

13:11.8

2

LINDSEY MEYER TAMPA FL

63

10

2

13:44.3

3

ISA CARRILLO LAKLEAND FL

61

10

3

13:55.8

4

MARIA MILLER LITHIA FL

59

10

4

14:08.0

5

HOLLIS ROSENKRANZ LAKELAND FL

64

10

5

15:08.9

6

MACEY STAAB LAKELAND FL

10

10

6

15:11.7

7

MYA BROWN RIVERVIEW FL

60

10

7

17:51.1

8

EMILY OLSON VALRICO FL

190

10

8

17:59.0

 

10 Year Old Boys

Male Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

COLBY GARDNER LAKELAND FL

71

10

1

11:33.4

2

ETHAN AUDETTE AUBUNDALE FL

184

10

2

13:28.4

3

BRYCE BORLAND BRANDON FL

68

10

3

14:27.5

4

HUNTER CAMPBELL LAKELAND FL

69

10

4

14:31.3

5

CHRIS COTTRELL BELLEAIR FL

67

10

5

14:40.3

6

QUINN MCCONNELL LAKELAND FL

73

10

6

15:03.2

7

SCOTT SCHULHOFER LAKELAND FL

76

10

7

15:03.6

8

JACKSON HARRIS LAKELAND FL

72

10

8

15:21.6

9

DEVON FARROW SEBRING FL

194

10

9

15:24.2

10

CHRIS THAMES RIVERVIEW FL

77

10

10

15:32.7

11

BRUCE METZGER LAND O LAKES

188

10

11

16:00.2

12

ZARDON ROGER RIVERVIEW FL

75

10

12

16:26.1

 

7 Year Old Boys-Elite

Male Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

LAWSON MDLEOD ST. LEO FL

114

7

1

21:46.9

 

8 Year Old Girls-Elite

Female Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

TAYLOR BENEDICT TAMPA FL

117

8

1

26:12.5

 

9 Year Old Girls-Elite

Female Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

AVA SYKES LARGO FL

121

9

1

18:29.1

2

LAUREN BENEDICT TAMPA FL

122

9

2

18:30.9

3

ANNA STOCK BRADENTON FL

120

9

3

21:20.7

4

ALYSSA KIMES LUTZ FL

123

9

4

23:26.0

5

AMELIA SKOUMAL BRADENTON FL

119

9

5

24:28.5

 

9 Year Old Boys-Elite

Male Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

COLEMAN INGLIMA CLEARWATER FL

124

9

1

19:25.3

2

CARSON KRUGER TRINITY FL

125

9

2

19:48.9

3

JACKSON MEHR CLEARWATER FL

53

9

3

20:34.1

4

REED LEGG TAMPA FL

126

9

4

20:40.4

5

CARL SCAVINO WESLEY CHAPEL FL

127

9

5

21:43.6

 

10 Year Old Girls-Elite

Female Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CAROLINE MAGGI TAMPA FL

197

10

1

19:16.6

2

CHLOE MILLARD BRADENTON FL

129

10

2

22:41.3

3

EMILY ELLINGHAM CLEARWATER FL

128

10

3

22:41.9

 

10 Year Old Boys-Elite

Male Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JARED KANSTOROOM ODESSA FL

2

10

1

20:12.3

2

ZACK DURASTANTI BOWLING GREEN FL

192

10

2

22:20.9

 

11 Year Old Girls-Elite

Female Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANNABELLA MOWRY DUNEDIN FL

135

11

1

30:13.5

 

11 Year Old Boys-Elite

Male Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

PAUL SCAVINO WESLEY CHAPEL FL

140

11

1

30:05.6

2

HARRISON SAUTER TAMPA FL

139

11

2

32:51.7

3

JACOB MOWRY DUNEDIN FL

137

11

3

32:55.0

4

GRIFFIN BURNS LUTZ FL

136

11

4

33:52.8

 

12 Year Old Girls-Elite

Female Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JAZZY KOKH TAMPA FL

142

12

1

29:25.3

2

ASHLEY ELLINGHAM CLEARWATER FL

141

12

2

33:29.8

3

EMMA STOCK BRADENTON FL

144

12

3

36:44.7

 

13 Year Old Girls-Elite

Female Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ZAYA PELUSI PARRISH FL

147

13

1

26:34.3

2

SAMANTHA SWIFT CLEARWATER FL

96

13

2

33:14.8

 

13 Year Old Boys-Elite

Male Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SEAN LUSH LUTZ FL

148

13

1

27:18.7

 

14 Year Old Boys-Elite

Male Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SCOTT KREMSER LARGO FL

152

14

1

23:44.7

2

KYLE CAMPBELL NEW PORT RICHEY FL

151

14

2

32:14.0

 

15 Year Old Boys-Elite

Male Age 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

VICTOR KARSTENDIEK ODESSA FL

195

15

1

23:49.6

2

RICKY LUSH LUTZ FL

155

15

2

24:43.4

 

11 Year Old Girls

Female Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

REGAN QUILTY ST. PETERSBURG FL

143

11

1

20:41.7

2

ABBEY ERNST LAKE WD RANCH FL

79

11

2

22:35.6

3

DARA DAWSON BRADENTON FL

78

11

3

23:01.9

4

SHANNON KEELIN CLEARWATER FL

181

11

4

23:50.1

5

CHLOE FLEMING TAMPA FL

80

11

5

24:37.2

6

ALLISON KAELIN TRINITY FL

81

11

6

24:42.6

7

ALYSSA TUOHY LAKELAND FL

199

11

7

25:09.2

8

SIERRA ROHR TAMPA FL

84

11

8

25:27.0

9

CORYELL DREYER LAKELAND FL

170

11

9

27:09.6

10

DELANEY MCCAWLEY

183

11

10

27:16.5

11

KENNEDY MATTHEWS LAKE WALES FL

200

11

11

27:56.6

12

ADDISON HOBBS VALRICO FL

83

11

12

27:59.3

13

SHANNON COPPOLA

186

11

13

32:50.6

 

11 Year Old Boys

Male Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JOHN TURNER CLERMONT FL

88

11

1

19:30.4

2

ANDREW REED RIVERVIEW FL

86

11

2

22:47.3

3

JACKSON KENNEDY TARPON SPRINGS FL

85

11

3

30:06.5

4

ALEXANDER SMITH SEFFNER FL

87

11

4

37:31.7

 

12 Year Old Girls

Female Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANDIE MYERS ORLANDO FL

93

12

1

22:07.4

2

JORDAN KENNEDY TARPON SPRINGS FL

89

12

2

23:48.5

3

ALLY MURRAY PALMHARBOR FL

90

12

3

24:08.0

4

DREWBELLA BLAKE LONGWOOD FL

91

12

4

24:12.1

5

LEXI MCCOMB LITHIA FL

92

12

5

25:57.5

6

LEAH RATCLIFF VALRICO FL

94

12

6

29:44.9

 

13 Year Old Girls

Female Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

MICHELLE CRAFT LAKELAND FL

97

13

1

26:21.2

 

13 Year Old Boys

Male Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

MORGAN HARRISON LAKELAND FL

99

13

1

21:46.2

2

KYLAR BARRETT DUNEDIN FL

98

13

2

21:49.3

3

RETT HOBBS VALRICO FL

100

13

3

25:31.7

4

KYLE TUOHY LAKELAND FL

101

13

4

26:44.9

5

CONNER MCMILLAN LAKELAND FL

174

13

5

27:16.1

 

14 Year Old Girls

Female Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

AVIANNA REED RIVERVIEW FL

102

14

1

24:14.2

 

14 Year Old Boys

Male Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

WILL THAMES RIVERVIEW FL

103

14

1

23:23.1

 

15 Year Old Girls

Female Age 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

MADDIE KENNEDY TARPON SPRINGS FL

95

15

1

22:26.8

2

GABBY ROGERS

191

15

2

26:13.4

3

MADISON HESS MULBERRY FL

105

15

3

32:34.0

 

Challenged Athlete

Male 0-99

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JON MILLER LITHIA FL

112

12

1

30:56.9





My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News