Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Christines Run It While You Can

Fairfield, CT, May 15, 2011

Complete Overall and Divisional Results

Results courtesy of HI-TEK RACING

hitek


Race Winner Wantuil Souza
Race Winner Wantuil Souza


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Christine's Run It While You Can
May 15, 2011 - 5K
Fairfield, CT

OVERALL WINNERS

Wantuil Souza, Bridgeport, CT - 17:44
Caitlin Crowley, Woodbridge, CT - 20:36

Timing & Results by:


LOCATION
Jennings
Beach
WEATHER
60 Degrees
Showers

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Wantuil Souza                     Bridgeport  CT        369    44   M   ***** 40-49      17:44    5:43/M             
       2    Joel Bender                       Bedford  NY           178    41   M       1 40-49      17:48    5:45/M             
       3    Chad Gagner                       Seymour  CT            37    24   M       1 20-29      18:25    5:56/M             
       4    Jorge Mendoza                     Bridgeport  CT        154    34   M       1 30-39      18:43    6:02/M             
       5    Nick Zannis                       Milford  CT           159    13   M       1 13-15      18:45    6:03/M             
       6    David Ott                         Darien  CT            171    47   M       2 40-49      18:49    6:04/M             
       7    Tom Sassi                         Stamford  CT          193    49   M       3 40-49      19:09    6:11/M             
       8    Robert Gallace                    Fairfield  CT         186    48   M       4 40-49      19:28    6:17/M             
       9    Hector Camacho                    Bridgeport  CT        155    45   M       5 40-49      19:42    6:21/M             
      10    Wesley Oliveira                   Bridgeport  CT        370    44   M       6 40-49      19:59    6:27/M             
      11    Jeff McGregor                     Shelton  CT           174    35   M       2 30-39      20:11    6:31/M             
      12    Ken Martin                        Trumbull  CT          196    34   M       3 30-39      20:13    6:31/M             
      13    Bill Hunter                       Fairfield  CT         192    49   M       7 40-49      20:15    6:32/M             
      14    Andre Schunk                      Fairfield  CT          65    34   M       4 30-39      20:18    6:33/M             
      15    William Seanor                    Fairfield  CT           7    45   M       8 40-49      20:25    6:35/M             
      16    Raffaele Bevilacqua               Wilton  CT            165    44   M       9 40-49      20:30    6:37/M             
      17    Caitlin Crowley                   Woodbridge  CT         71    24   F   ***** 20-29      20:36    6:39/M             
      18    Mark Reed                         Fairfield  CT          76    36   M       5 30-39      20:41    6:40/M             
      19    Robert Eterno                     Trumbull  CT          365    55   M       1 50-59      20:42    6:41/M             
      20    Brian Fidler                      West Haven  CT          3    40   M      10 40-49      20:51    6:44/M             
      21    Carlos Lopez                      Fairfield  CT         176    32   M       6 30-39      20:53    6:44/M             
      22    James Woods                       Wilton  CT            184    47   M      11 40-49      20:57    6:45/M             
      23    Michael Costello                  Fairfield  CT         194    52   M       2 50-59      20:58    6:46/M             
      24    Luis Tenezaca                     Norwalk  CT           183    34   M       7 30-39      20:58    6:46/M             
      25    Rebecca Ambrose                   Monroe  CT            136    38   F       1 30-39      21:04    6:48/M             
      26    Richard Kurtzman                  Norwalk  CT            12    59   M       3 50-59      21:06    6:48/M             
      27    Mike Maher                        Fairfield  CT         191    31   M       8 30-39      21:17    6:52/M             
      28    Umang Gangwar                     Trumbull  CT           70    19   M       1 16-19      21:19    6:53/M             
      29    Emmett Lee                        Monroe  CT             25    47   M      12 40-49      21:19    6:53/M             
      30    Neil Corcoran                     Fairfield  CT         189    48   M      13 40-49      21:20    6:53/M             
      31    Elvis Rodriguez                   Bridgeport  CT        149    12   M       1  2-12      21:47    7:02/M             
      32    Jerry Lynch                       Monroe  CT            140    47   M      14 40-49      21:47    7:02/M             
      33    Alan Lindsay                      Shelton  CT           168    49   M      15 40-49      22:12    7:10/M             
      34    Kelly Takacs                      Fairfield  CT          60    33   F       2 30-39      22:15    7:11/M             
      35    Chris Flatt                       Wilton  CT             39    42   M      16 40-49      22:18    7:12/M             
      36    Chad Ondy                         Newtown  CT           179    34   M       9 30-39      22:25    7:14/M             
      37    Dan Conroy                        Naugatuck  CT         190    31   M      10 30-39      22:31    7:16/M             
      38    Laura Peters                      Orange  CT             75    44   F       1 40-49      22:35    7:17/M             
      39    Franklin Siguenza                 Stamford  CT          180    22   M       2 20-29      22:41    7:19/M             
      40    Mario Lopez                       Fairfield  CT         175    35   M      11 30-39      22:49    7:22/M             
      41    Linda Filar                       Old Greenwich  CT     187    43   F       2 40-49      22:52    7:23/M             
      42    Joseph Gill                       Fairfield  CT         145    41   M      17 40-49      22:55    7:24/M             
      43    Vicente Siguenza                  Fairfield  CT         177    36   M      12 30-39      23:00    7:25/M             
      44    Lucas Manning                     Westport  CT           63    12   M       2  2-12      23:01    7:25/M             
      45    Cheryl Edkardt                    Stratford  CT         146    30   F       3 30-39      23:11    7:29/M             
      46    Christine Vincent                 Fairfield  CT         137    41   F       3 40-49      23:19    7:31/M             
      47    Kevin Rodriguez                   Bridgeport  CT        150    15   M       2 13-15      23:29    7:35/M             
      48    Dave Vitols                       Trumbull  CT           16    47   M      18 40-49      23:30    7:35/M             
      49    Stephen Healey                    Hamden  CT             49    47   M      19 40-49      23:34    7:36/M             
      50    Courtney Fitzpatrick              Stratford  CT         172    19   F       1 16-19      23:40    7:38/M             
      51    Ashley Lampman                    Norwalk  CT            77    19   F       2 16-19      23:41    7:38/M             
      52    Cataline Salas                    Westport  CT          372    44   F       4 40-49      23:43    7:39/M             
      53    Naomi Panzer                      Fairfield  CT         188    41   F       5 40-49      23:47    7:40/M             
      54    Rachel Heyer                      Stratford  CT         110    23   F       1 20-29      23:52    7:42/M             
      55    Samuel Keeley                     Brookline  MA         105    47   M      20 40-49      23:53    7:42/M             
      56    Megan Ladner                      New Haven  CT         170    25   F       2 20-29      23:54    7:43/M             
      57    Patrick Bosse                     Fairfield  CT          32    50   M       4 50-59      23:59    7:44/M             
      58    Christian Maldonaldo              Fairfield  CT         373    24   M       3 20-29      24:19    7:51/M             
      59    Jason Corsi                       Bridgeport  CT        199    37   M      13 30-39      24:21    7:51/M             
      60    Katie Flament                     Shelton  CT           181    26   F       3 20-29      24:22    7:52/M             
      61    Justin MacKenzie                  Trumbull  CT           97    38   M      14 30-39      24:32    7:55/M             
      62    Lisa Samelwich                    Milford  CT            72    25   F       4 20-29      24:38    7:57/M             
      63    Bryan Phelps                      Bridgeport  CT        114    31   M      15 30-39      24:57    8:03/M             
      64    Ashlee Cumello                    Fairfield  CT         108    37   F       4 30-39      25:02    8:05/M             
      65    Rosario Coronel                   Bridgeport  CT        151    36   F       5 30-39      25:12    8:08/M             
      66    Jack Weber                        Newtown  CT            30    51   M       5 50-59      25:47    8:19/M             
      67    Charly Cummins                    Ridgefield  CT         84    12   M       3  2-12      25:57    8:22/M             
      68    Bo Manning                        Westport  CT           62    52   M       6 50-59      25:57    8:22/M             
      69    Sara Peck                         Monroe  CT             38    24   F       5 20-29      26:15    8:28/M             
      70    Ana Nelson                        Monroe  CT            364    53   F       1 50-59      26:16    8:28/M             
      71    Anthony Valente                   Ridgefield  CT         89    19   M       2 16-19      26:19    8:29/M             
      72    Carrie Friend                     Monroe  CT            132    42   F       6 40-49      26:22    8:30/M             
      73    Walter Donne                      Fairfield  CT          34    55   M       7 50-59      26:45    8:38/M             
      74    Cheyenne Ahmad                    Stratford  CT          17    14   F       1 13-15      26:50    8:39/M             
      75    Melissa Morandi                   Brookline  MA         106    46   F       7 40-49      26:51    8:40/M             
      76    Ryan Berman                       Shelton  CT            42    17   F       3 16-19      26:52    8:40/M             
      77    Sean Ganley                       Shelton  CT            28    51   M       8 50-59      26:53    8:40/M             
      78    Jessica Slauson                   Middletown  CT        141    27   F       6 20-29      26:54    8:41/M             
      79    Eliane Driscoll                   Fairfield  CT         164    11   F       1  2-12      26:58    8:42/M             
      80    Stephen Mettler Jr.               Fairfield  CT         125     0   M       1  0- 1      26:59    8:42/M             
      81    Stephen Mettler                   Fairfield  CT         128    44   M      21 40-49      27:01    8:43/M             
      82    Lisa Barton                       Southport  CT         113    43   F       8 40-49      27:06    8:45/M             
      83    Natalia Sanchez-Caro              Bronx  NY             166    38   F       6 30-39      27:10    8:46/M             
      84    Arthur Oefinger                   Shelton  CT           362    65   M       1 60-69      27:14    8:47/M             
      85    Richard Fidler                    West Haven  CT          4    64   M       2 60-69      27:31    8:53/M             
      86    Peter Howard                      Monroe  CT            200    52   M       9 50-59      27:42    8:56/M             
      87    Christine Takacs                  Milford  CT            48    34   F       7 30-39      27:45    8:57/M             
      88    Maureen Berman                    Shelton  CT            41    54   F       2 50-59      27:49    8:58/M             
      89    Bob Wellington                    Naugautck  CT          79    52   M      10 50-59      27:52    8:59/M             
      90    Michael Grant                     Norwalk  CT           143    33   M      16 30-39      27:54    9:00/M             
      91    Nancy Woods                       Wilton  CT            185    45   F       9 40-49      28:06    9:04/M             
      92    Sean Orton                        Shelton  CT            93    25   M       4 20-29      28:20    9:08/M             
      93    Iwona Mocarski                    Fairfield  CT          14    39   F       8 30-39      28:36    9:14/M             
      94    Jeanette Li                       Ridgefield  CT         86    36   F       9 30-39      28:41    9:15/M             
      95    Jack Doyle                        Hamden  CT            157    71   M       1 70-79      28:49    9:18/M             
      96    Leonora Valvo                     Ridgefield  CT         90    52   F       3 50-59      28:50    9:18/M             
      97    Carolyn Gill                      Fairfield  CT         144    40   F      10 40-49      28:51    9:18/M             
      98    Lauren Winsted                    Fairfield  CT          27    17   F       4 16-19      29:06    9:23/M             
      99    Loreta Juknaite                   Norwalk  CT           107    34   F      10 30-39      29:16    9:26/M             
     100    Bob Miles                         Bridgeport  CT        197    32   M      17 30-39      29:18    9:27/M             
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
     101    Ralph Taft                        Vernon  CT            163    56   M      11 50-59      29:32    9:32/M             
     102    Allyson Burke                     Shelton  CT           182    26   F       7 20-29      29:36    9:33/M             
     103    Mary O'Connell                    West Haven  CT          9    60   F       1 60-69      29:37    9:33/M             
     104    Monica Roche                      Fairfield  CT         160    72   F       1 70-79      29:39    9:34/M             
     105    Timothy Creagh                    Trumbull  CT           68    49   M      22 40-49      29:46    9:36/M             
     106    Erica Asaro                       Fairfield  CT         167    36   F      11 30-39      29:48    9:37/M             
     107    Alexander Metro                   Orange  CT              5    70   M       2 70-79      30:00    9:41/M             
     108    Coutney Lynch                     Monroe  CT            139    19   F       5 16-19      30:09    9:44/M             
     109    Tara Malecky                      Fairfield  CT         198    38   F      12 30-39      30:22    9:48/M             
     110    Ken Ziman                         Orange  CT             15    64   M       3 60-69      30:24    9:48/M             
     111    Cathleen O'Boyle                  Fairfield  CT          96    41   F      11 40-49      30:25    9:49/M             
     112    Tina Thomas                       Southport  CT          74    39   F      13 30-39      30:26    9:49/M             
     113    Jessica Munoz                     Norwalk  CT            73    20   F       8 20-29      30:29    9:50/M             
     114    Felicia Ingram                    Bridgeport  CT          6    49   F      12 40-49      30:43    9:55/M             
     115    Peter Kihara                      Ridgefield  CT         85    40   M      23 40-49      30:58    9:59/M             
     116    Brendan Reed                      Fairfield  CT          19    14   M       3 13-15      31:14   10:05/M             
     117    Alicia McTigue                    Milford  CT            56    38   F      14 30-39      31:16   10:05/M             
     118    Kelly Bucci                       Fairfield  CT          94    40   F      13 40-49      31:18   10:06/M             
     119    Matthew Kraynak                   Shelton  CT            40    44   M      24 40-49      31:30   10:10/M             
     120    Jessica Plouffe                   Wallingford  CT        57    29   F       9 20-29      31:49   10:16/M             
     121    Daniel Forcier                    Oxford  CT             58    15   M       4 13-15      31:51   10:16/M             
     122    Jim Nelson                        Monroe  CT            363    59   M      12 50-59      31:54   10:17/M             
     123    Liz Koleng                        Bridgeport  CT        153    22   F      10 20-29      32:07   10:22/M             
     124    Jetta Germain                     Naugatuck  CT          26    51   F       4 50-59      32:14   10:24/M             
     125    Paul Taft                         Hartford  CT          162    53   M      13 50-59      32:19   10:25/M             
     126    Tim Reed                          Fairfield  CT          18    52   M      14 50-59      32:38   10:32/M             
     127    Cindy Lynch                       Monroe  CT            138    46   F      14 40-49      32:48   10:35/M             
     128    Charlotte Boyd                    Fairfield  CT         169    20   F      11 20-29      32:51   10:36/M             
     129    Chris Ivanko                      Fairfield  CT          33    59   F       5 50-59      33:17   10:44/M             
     130    Jennifer Bauer-Tibor              Trumbull  CT          109    38   F      15 30-39      33:22   10:46/M             
     131    Tina Fiorella                     Newtown  CT            69    42   F      15 40-49      33:31   10:49/M             
     132    Jill Bargas                       Fairfield  CT          92    42   F      16 40-49      33:31   10:49/M             
     133    Deirdre Kurzenberger              Fairfield  CT          47    36   F      16 30-39      33:33   10:49/M             
     134    Chuck Berke                       Fairfield  CT         142    59   M      15 50-59      33:34   10:50/M             
     135    Noah Friend                       Monroe  CT            147    13   M       5 13-15      33:38   10:51/M             
     136    Laura Buttress                    Trumbull  CT          103     9   F       2  2-12      33:49   10:55/M             
     137    Paul McNeil                       Shelton  CT            20    47   M      25 40-49      34:16   11:03/M             
     138    Sue McNeil                        Trumbull  CT           11    47   F      17 40-49      34:17   11:04/M             
     139    Christopher Kwong                 Southport  CT         368    52   M      16 50-59      34:23   11:05/M             
     140    Paul Buttress                     Trumbull  CT          104    49   M      26 40-49      34:39   11:11/M             
     141    Gianna Padauano                   Shrewsbury  MA        158    21   F      12 20-29      35:01   11:18/M             
     142    Amanda Caminiti                   Milford  CT           367    24   F      13 20-29      36:10   11:40/M             
     143    Allen Greg                        Milford  CT           366    24   M       5 20-29      36:10   11:40/M             
     144    Betsy Gardner                     Fairfield  CT          23    71   F       2 70-79      36:34   11:48/M             
     145    Laurie Miller                     Ridgefield  CT         88    28   F      14 20-29      37:01   11:56/M             
     146    Kelly Fitzpatrick                 Stratford  CT         173    16   F       6 16-19      37:16   12:01/M             
     147    Erica Lombardi                    Ridgefield  CT         87    31   F      17 30-39      37:23   12:04/M             
     148    Audrey Ortega                     West Haven  CT         78    56   F       6 50-59      37:33   12:07/M             
     149    Kate Victor                       Fairfield  CT         126    20   F      15 20-29      37:34   12:07/M             
     150    Sarah Michels                     Stratford  CT         156    22   F      16 20-29      39:17   12:40/M             
     151    Sara Victor                       Fairfield  CT         115    18   F       7 16-19      40:06   12:56/M             
     152    Melissa Victor                    Fairfield  CT         161    21   F      17 20-29      40:06   12:56/M             
     153    Edward Perkowski                  Stratford  CT           8    56   M      17 50-59      40:57   13:13/M             
     154    Patricia McCarthy                 Shelton  CT           134    54   F       7 50-59      41:09   13:16/M             
     155    Joe Rosa                          Trumbull  CT          122    55   M      18 50-59      41:22   13:21/M             
     156    Wedney Morgan                     Bridgeport  CT        119    26   M       6 20-29      45:26   14:39/M             
     157    Wedney Morgan                     Bridgeport  CT        118    57   M      19 50-59      45:51   14:47/M             
     158    Andrew Morgan                     Bridgeport  CT        117    28   M       7 20-29      46:34   15:01/M             
     159    Dotlyn McKenzie                   Bridgeport  CT        116    54   F       8 50-59      47:03   15:11/M             

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com


Men: 0- 1 2-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99
Women: 0- 1 2-12 13-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Caitlin Crowley Woodbridge CT

71

24

17

20:36

6:39/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

369

44

1

17:44

5:43/M

 
 
Top

Female 12 and Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Eliane Driscoll Fairfield CT

164

11

79

26:58

8:42/M

2

Laura Buttress Trumbull CT

103

9

136

33:49

10:55/M

 
Top

Men 12 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Elvis Rodriguez Bridgeport CT

149

12

31

21:47

7:02/M

2

Lucas Manning Westport CT

63

12

44

23:01

7:25/M

3

Charly Cummins Ridgefield CT

84

12

67

25:57

8:22/M

 
Top

Female 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cheyenne Ahmad Stratford CT

17

14

74

26:50

8:39/M

 
Top

Male 13 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Nick Zannis Milford CT

159

13

5

18:45

6:03/M

2

Kevin Rodriguez Bridgeport CT

150

15

47

23:29

7:35/M

3

Brendan Reed Fairfield CT

19

14

116

31:14

10:05/M

 
Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Courtney Fitzpatrick Stratford CT

172

19

50

23:40

7:38/M

2

Ashley Lampman Norwalk CT

77

19

51

23:41

7:38/M

3

Ryan Berman Shelton CT

42

17

76

26:52

8:40/M

 
Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Umang Gangwar Trumbull CT

70

19

28

21:19

6:53/M

2

Anthony Valente Ridgefield CT

89

19

71

26:19

8:29/M

 
Top

Female 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rachel Heyer Stratford CT

110

23

54

23:52

7:42/M

2

Megan Ladner New Haven CT

170

25

56

23:54

7:43/M

3

Katie Flament Shelton CT

181

26

60

24:22

7:52/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Chad Gagner Seymour CT

37

24

3

18:25

5:56/M

2

Franklin Siguenza Stamford CT

180

22

39

22:41

7:19/M

3

Christian Maldonaldo Fairfield CT

373

24

58

24:19

7:51/M

 
Top

Female 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Ambrose Monroe CT

136

38

25

21:04

6:48/M

2

Kelly Takacs Fairfield CT

60

33

34

22:15

7:11/M

3

Cheryl Edkardt Stratford CT

146

30

45

23:11

7:29/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jorge Mendoza Bridgeport CT

154

34

4

18:43

6:02/M

2

Jeff McGregor Shelton CT

174

35

11

20:11

6:31/M

3

Ken Martin Trumbull CT

196

34

12

20:13

6:31/M

 
Top

Female 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Peters Orange CT

75

44

38

22:35

7:17/M

2

Linda Filar Old Greenwich CT

187

43

41

22:52

7:23/M

3

Christine Vincent Fairfield CT

137

41

46

23:19

7:31/M

 
Top

Male 40 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joel Bender Bedford NY

178

41

2

17:48

5:45/M

2

David Ott Darien CT

171

47

6

18:49

6:04/M

3

Tom Sassi Stamford CT

193

49

7

19:09

6:11/M

 
Top

Female 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ana Nelson Monroe CT

364

53

70

26:16

8:28/M

2

Maureen Berman Shelton CT

41

54

88

27:49

8:58/M

3

Leonora Valvo Ridgefield CT

90

52

96

28:50

9:18/M

 
Top

Male 50 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Robert Eterno Trumbull CT

365

55

19

20:42

6:41/M

2

Michael Costello Fairfield CT

194

52

23

20:58

6:46/M

3

Richard Kurtzman Norwalk CT

12

59

26

21:06

6:48/M

 
Top

Female 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary O'Connell West Haven CT

9

60

103

29:37

9:33/M

 
Top

Male 60 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Arthur Oefinger Shelton CT

362

65

84

27:14

8:47/M

2

Richard Fidler West Haven CT

4

64

85

27:31

8:53/M

3

Ken Ziman Orange CT

15

64

110

30:24

9:48/M

 
Top

Female 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

160

72

104

29:39

9:34/M

2

Betsy Gardner Fairfield CT

23

71

144

36:34

11:48/M

 
Top

Male 70 to 79

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jack Doyle Hamden CT

157

71

95

28:49

9:18/M

2

Alexander Metro Orange CT

5

70

107

30:00

9:41/M

1 Mile Youth & Family Run

Overall Finish List


    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace              
       1    Ian Bartlett                                            913    11   M   *****  0-99      06:26    6:26/M             
       2    Azaan Dawson                      New Haven  CT         910     7   M       1  0-99      06:28    6:28/M             
       3    Alex Mocarski                     Fairfield  CT         888    10   M       2  0-99      06:55    6:55/M             
       4    Derek Tallman                     Fairfield  CT         901    10   M       3  0-99      07:10    7:10/M             
       5    Samantha Rossi                    Fairfield  CT         911    12   F   *****  0-99      07:16    7:16/M             
       6    Mike Zannis                       Milford  CT           905    10   M       4  0-99      07:19    7:19/M             
       7    Joey Bevilacqua                   Wilton  CT            909     7   M       5  0-99      07:29    7:29/M             
       8    Jake Berecz                       Fairfield  CT         895     9   M       6  0-99      07:49    7:49/M             
       9    Ryan Berecz                       Fairfield  CT         896     7   M       7  0-99      08:16    8:16/M             
      10    Christina Casper                  North Branford  CT    883     8   F       1  0-99      08:28    8:28/M             
      11    Skylar Thomas                     Southport  CT         893    11   F       2  0-99      08:31    8:31/M             
      12    Lauren Rossi                                            912     8   F       3  0-99      08:31    8:31/M             
      13    Kristi Pena                       Stratford  CT         904    11   F       4  0-99      08:55    8:55/M             
      14    Max Bevilacqua                    Wilton  CT            907     6   M       8  0-99      08:56    8:56/M             
      15    Lauren Cunningham                 Oxford  CT            892     8   F       5  0-99      09:24    9:24/M             
      16    Lilly Cumello                     Fairfield  CT         898     9   F       6  0-99      09:32    9:32/M             
      17    Trevor Scholz                     Fairfield  CT         906    5    M       9  0-99      09:42    9:42/M             
      18    Meghan Reed                       Fairfield  CT         882    10   F       7  0-99      10:24   10:24/M             
      19    Erin Cunningham                   Oxford  CT            891    10   F       8  0-99      10:36   10:36/M             
      20    Peyton Yevich                     Stratford  CT        1276     6   M      10  0-99      10:46   10:46/M             
      21    Emily Bevilacqua                  Wilton  CT            908     4   F       9  0-99      16:45   16:45/M             


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com




My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News