Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
New Hampshire Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

GREAT GLENN CROSS COUNTRY INVITATIONAL 2010

MOUNT WASHINGTON VALLEY, NH, September 11, 2010

[Male Varsity Overall | Female Varsity Overall | Male JV Overall | Female JV Overall | Male Varsity Freshmen | Female Varsity Freshmen | Male JV Freshmen | Female JV Freshman | Male Freshman Top 10 | Female Freshman Top 10 | Male Varsity Teams Combined | Female Varsity Teams Combined | Male Varsity Teams Large | Female Varsity Teams Large | Male Varsity Teams Medium | Female Varsity Teams Medium | Male Varsity Teams Small | Female Varsity Teams Small | Male JV Teams Combined | Female JV Teams Combined | Male JV Teams Large | Female JV Teams Large | Female JV Teams Medium | Male JV Teams Small | Female JV Teams Small ]

Male JV Teams Medium

                GREAT GLENN CROSS COUNTRY INVITATIONAL 2010
                        MOUNT WASHINGTON VALLEY, NH
              RACE SCORING: YANKEE TIMING CO., 978-430-5669 
 

--------------------------------------------------------------------
        DIVISION MEDIUM MALE JR. VARSITY TEAM RESULTS
--------------------------------------------------------------------
  1. OYSTER RIVER                  
            1    2    4    5    6   (7) (13) =    18
         Ben Wakeman, Andrew Armstrong, Roy Hutton, Thomas Caulfield, Peter
         Attisano, Evan Webber, Ethan Hotchkiss
  2. HANOVER                       
            3    8    9   10   11  (12) (14) =    41
         Scout Wallace, Shepard Emerson, Gabe Brison-Trezise, Greg Sayles,
         Jesse Brown, Christian Avery, Nathaniel Brown
  3. ST. THOMAS AQUINAS            
           16   19   22   23   28  (29) (33) =   108
         Evan Gadarowski, Colin Garcia, Brennan Donnell, Alexander Nazzaro,
         Jack O'Reilly, Robbie Pollini, Ben Ouellette
  4. KENNETT                       
           15   21   27   30   31  (32) (35) =   124
         Andrew Casella, Alex Brown, Trenton L'Heureux, Matt Wales, Joshua Hill,
         Tucker Furnback, Kyle Wake
  5. KINGSWOOD                     
           17   20   25   34   38            =   134
         Austin Beveridge, Dylan Tarbox, Dylan Donahue, Collin Cameron, Chad
         Peterson
  6. PLYMOUTH REGIONAL             
           18   24   26   36   37            =   141
         Timothy Bolan, Nathaniel Smyth, Luke Robins, Corbin Holland, Colton
         Hyde






My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News