Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
New Hampshire Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Tri County Cross Country Championship

Nashua, NH, October 16, 2010

[Boys Class L & I Race A | Boys Class L & I Grades 5 & 6 Race B | Boys Class L & I Grades 7 & 8 Race B | Boys Class L & I Race A Teams | Boys Class M & S Race A | Boys Class M & S Race B | Girls Class L & I Race A | Girls Class L & I Race A Teams | Girls Class L & I Grades 5 & 6 Race B | Girls Class L & I Grades 7 & 8 Race B | Girls Class M & S Race A | Girls Class M & S Race A Teams | Girls Class M & S Race B ]

Boys Class M & S Race A Teams

         *********** Boys Class M - Race A - Teams ************
 1. Litchfield Middle             
           2    3   15   19   20  (26) (27) =    59
        Sean Munnelly, Jake Scafidi, Patrick Donovan, Jake Guarino, Trevor
        Gomes, Brian Hubbard, Jake O'Donnell
 2. Cawley Middle School          
           1    8   13   17   22  (31)      =    61
         Abram Gagnon,  Garrett Lamar,  Connor Boucher,  Armando Martins,
         Zach Bowler,  Samuel Gagne
 2. Weare                         
           5    6    9   18   23  (28) (30) =    61
        Kaden Hirschenhofe, Lawson Murphy, corey kurlo, andrew dustin, jordan
        st amand, Robert Kram, taylor brown
 4. St. Joseph (M)                
           4   10   11   14   24            =    63
        Joel Rand, Bryan Therrien, Christopher LaSalle, Michael Tran, Jeffrey
        Arbour
 5. Pelham                        
           7   12   16   21   25  (29) (32) =    81
        Andrew Letendre, Chris Kaberle, Trevor Lloyd, Collin Loring, Kendall
        Penney, Jarod Hannon, Bryan Doherty


         *********** Boys Class S - Race A - Teams ************
 1. Chester                       
           1    2    5    8    9  (10)      =    25
        Kevin Harte, Nicholas White, Jacob Newman, Kyle Albertelli, Colin
        Harris, Brian Martel
 2. Derryfield                    
           3    7   12   17   19  (21)      =    58
        Patrick Finnocchiaro, Zachary Speigel, Robert Rizos, Scott Higley,
        Matt Alfano, Dan Levine
 3. PMA                           
           4    6   13   20   22            =    65
        ALEX FANSEL, Justin Carbonneau, NOAH TARDIF, A.J. MEEHAN, THOMAS
        MCLENDON
 4. Saint Thomas Aquinas          
          11   14   15   16   18            =    74
        Matthew O?Brien, Hunter Robillard, Sean Lahey, Bradd Ross, Keegan
        Smith






My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News