Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Maine Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Class B HS State T&F Meet

Lewiston, ME, February 15, 2010

[Boys Results ]

Girls Resuilts

  Maine Class B Indoor Track State Meet - 2/15/2010               
                  Sponsored by Maine Principals' Association                   
                                 Bates College                                 
                                    Results        
                            
      Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) York High School            65        2) Waterville High School     64   
    3) Greely High School          49        4) Cape Elizabeth High Schoo  36   
    5) Old Town High School        29        6) Gray New Gloucester H. S.  26   
    7) Orono High School           24        8) Poland High School         20   
    9) Mount Desert Island H S     19       10) John Bapst Memorial HS     18   
   11) Traip Academy               13       11) McAuley High School        13   
   13) Hampden Academy             12       14) North Yarmouth Academy     11   
   14) Falmouth High School        11       16) Lake Region High School    10   
   16) Ellsworth High School       10       18) Belfast Area High School    9   
   19) Yarmouth High School         8       20) Maine Central Institute     7   
   21) Wells High School            6       22) Winslow High School         5   
   23) Hermon High School           4       24) Medomak Valley High Schoo   3   
   25) Fryeburg Academy             2       26) Freeport High School        1   
   26) Gardiner Area High School    1                                           

Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
State Record: R  9:52.16  2/19/2007   Waterville                               
                          H Bard, K Croswell, C Hunter, A Rancourt          
'09 champion:   10:12.33              Cape Elizabeth                           
                          Doss, Barton, Stressenger, Nichols                
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ellsworth High School                              10:24.87   10   
     1) Hayley White JR                 2) Brianne Dunn JR                
     3) Rosie Vachon SR                 4) Darien Lewis SR                
  2 Greely High School                                 10:29.17    8   
     1) Sarah Fitch FR                  2) Meaghan Crowley JR             
     3) Deanna Little JR                4) Melissa Jacques SO             
  3 Hampden Academy                                    10:37.54    6   
     1) Anna Michaud FR                 2) Katelyn Cyr SO                 
     3) Kylee Parker FR                 4) Alley Becker JR                
  4 John Bapst Memorial HS                             10:43.68    4   
     1) Alyssa Munroe FR                2) Laura Donovan JR               
     3) Amanda Lalime SO                4) Maggie Bryan JR                
  5 York High School                                   10:45.99    3   
     1) Mallory Evans SO                2) Melissa Mitchell FR            
     3) Shelly Potter JR                4) Monique Boutin SR              
  6 McAuley High School                                10:46.97    2   
     1) Christina Leake SO              2) Taxia Arabatzis SO             
     3) Victoria Hugo-Vidal SR          4) Lauren Fecteau SR              
  7 Falmouth High School                               10:49.21    1   
     1) Erin Morris SR                  2) Francesca D'Alfonso SR         
     3) Emily Rand SO                   4) Rachel Brown SR                
  8 Medomak Valley High School                         11:00.98  
     1) Kiana Ocean SR                  2) Megan Wyllie JR                
     3) Taylor Keefe SR                 4) Gwen Moiles JR                 
  9 Hermon High School                                 11:05.97  
     1) Samantha Bullard FR             2) Caitlin Barrows SR             
     3) Katie Feeney JR                 4) Haley Carle SR                 
 10 Gardiner Area High School                          11:24.33  
     1) Rebecca Paradee JR              2) Rebecca Woodard JR             
     3) Katie Schide SR                 4) Tinsley Deforest FR            
 11 Winslow High School                                11:47.48  
     1) Sara Poirer SO                  2) Riley Jones SO                 
     3) Melissa Freeman SR              4) Jordan Mallet SR               
 12 Lake Region High School                            11:48.83  
     1) Jacqui Black SO                 2) Julia Carlson FR               
     3) Marissa DiMaria SO              4) Kayla Gray FR                  
 13 Cape Elizabeth High School                         11:56.23  
     1) Emma Inhorn FR                  2) Brittany Gregory JR            
     3) Tori Brigham SO                 4) Annie Bradley SO               
 14 Waterville High School                             12:03.55  
     1) Tiana Thomas FR                 2) Lara Bluhm FR                  
     3) Emily Shores SR                 4) Abby Weston FR                 
 15 Old Town High School                               12:03.88  
     1) Julie Guay SR                   2) Carrissa Brackley FR           
     3) Haley Comeau SO                 4) Riley Marquis FR               
 16 Erskine Academy                                    12:35.76  
     1) Amy Schwab JR                   2) Sonja Morse FR                 
     3) Kate Archer SO                  4) Emily Woodbury SR              
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
=======================================================================
State Record: R  8.40  2/16/2009   Chelsey Tewell, York                        
'09 champion:    8.40              Chelsey Tewell, York                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Fleming              SR Waterville                8.65   10   
  2 Stephanie Lomasney        SR York                      8.66    8   
  3 Doe Leckie                JR Lake Region               8.91    6   
  4 Elizabeth Fischman        SR Yarmouth                  9.16    4   
  5 Carley O'Brien            JR Traip Academy             9.28    3   
  6 Abby Diehl                SR Greely                    9.31    2   
  7 Christine Parrilli        SO Winslow                   9.36    1   
  8 Shelby Wheeler            JR Orono                     9.46  
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash
=======================================================================
State Record: R  7.13  2/16/2004   Logan Crane, Freeport                       
'09 champion:    7.20              Chelsey Tewell, York                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Lomasney        SR York                      7.49   10   
  2 Amanda Peterson           SO Gray-NGlouster            7.59    8   
  3 Kayla Brooks              JR Old Town                  7.71    6   
  4 Emily Mitchell            JR York                      7.73    4   
  5 Destiny Kanu              JR Mount Desert              7.75    3   
  6 Emily Christensen         JR Greely                    7.89    2   
  7 Anna Whitaker             JR Greely                    7.99    1   
  8 Taylor Hicks              SR Greely                    8.05  
 
Event 7  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
State Record: R 5:03.47  2/19/2007   Abby Iselborn, McAuley                    
'09 champion:   5:24.35              Marita Stressenger, Cape Elizabeth        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Nichols            JR Cape Elizabeth         5:19.75   10   
  2 Michaela Swiatek          JR York                   5:30.12    8   
  3 Hannah Doss               SR Cape Elizabeth         5:36.30    6   
  4 Melanie Arias             SR MCI                    5:37.08    4   
  5 Hannah Twombly            SO North Yarmouth         5:37.45    3   
  6 Gwen Moiles               JR Medomak Valley         5:40.40    2   
  7 Kiana Ocean               SR Medomak Valley         5:59.69    1   
  8 Kylee Parker              FR Hampden Academy        6:01.85  
  9 Mallory Evans             SO York                   6:02.75  
 10 Abbie Wessels             SO Belfast                6:04.88  
 11 Laura Donovan             JR John Bapst             6:07.23  
 12 Emma Inhorn               FR Cape Elizabeth         6:10.35  
 13 Amanda Lalime             SO John Bapst             6:17.11  
 14 Paige Grady               FR Erskine                6:21.67  
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
State Record: R 1:00.01  2/16/2009   Danielle Hutchins, MDI                    
'09 champion:   1:00.01              Danielle Hutchins, Mount Desert           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Olivia Thurston           SO Waterville             1:00.85   4  10   
  2 Destiny Kanu              JR Mount Desert           1:01.15   4   8   
  3 Emma Turton               FR Poland                 1:01.16   4   6   
  4 Kendra Lobley             JR Poland                 1:02.27   4   4   
  5 Christina Leake           SO McAuley                1:03.03   2   3   
  6 Alex Crocker              JR Orono                  1:03.43   4   2   
  7 Adrian Baker              SR Freeport               1:03.50   3   1   
  8 Kimber Thomas             SR Central                1:05.22   4 
  9 Sage Hennessey            SO Fryeburg Academy       1:05.28   3 
 10 Hannah Perkins            FR Lake Region            1:05.45   3 
 11 Anna Swiatek              FR York                   1:05.65   2 
 12 Mary Lambrecht            SO Traip Academy          1:06.07   3 
 13 Amy Webster               JR Falmouth               1:06.24   2 
 14 Anna Michaud              FR Hampden Academy        1:06.45   2 
 15 Kayla Marquis             FR Orono                  1:06.98   2 
 16 Samantha Dole             SO Lake Region            1:07.37   1 
 17 Haley Carle               SR Hermon                 1:07.45   3 
 18 Elizabeth Morrone         JR Greely                 1:08.06   1 
 19 Darien Lewis              SR Ellsworth              1:09.35   3 
 20 Remay Burke               FR Central                1:10.02   2 
 21 Jena Mannette             SO Falmouth               1:11.29   1 
 -- Bethany Powers            SR Greely                     DNS   1 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
State Record: R 2:15.28  2/17/2003   Abby Chapman, Greely                      
'09 champion:   2:25.04              Rachel Nichols, Cape Elizabeth            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kendra Lobley             JR Poland                 2:25.37   10   
  2 Rachel Nichols            JR Cape Elizabeth         2:27.48    8   
  3 Michaela Swiatek          JR York                   2:28.19    6   
  4 Katie Feeney              JR Hermon                 2:30.46    4   
  5 Maggie Bryan              JR John Bapst             2:30.60    3   
  6 Lindsay MacGillivary      SR Fryeburg Academy       2:32.65    2   
  7 Francesca D'Alfonso       SR Falmouth               2:33.79    1   
  8 Sarah Fitch               FR Greely                 2:34.95  
  9 Alley Becker              JR Hampden Academy        2:35.11  
 10 Melissa Jacques           SO Greely                 2:35.25  
 11 Katelyn Cyr               SO Hampden Academy        2:37.02  
 12 Nellie Winship            SO Bucksport              2:37.49  
 13 Laura Pulito              SO Fryeburg Academy       2:40.12  
 14 Rachel Brown              SR Falmouth               2:41.01  
 15 Jacqui Black              SO Lake Region            2:41.01  
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
State Record: R 25.94  2/16/2004   Logan Crane, Freeport                       
'09 champion:   26.33              Danielle Hutchins, Mount Desert             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Amanda Peterson           SO Gray-NGlouster           26.89   3  10   
  2 Destiny Kanu              JR Mount Desert             26.98   3   8   
  3 Stephanie Lomasney        SR York                     27.38   3   6   
  4 Elizabeth Fischman        SR Yarmouth                 27.48   3   4   
  5 Katie DeShane             JR Old Town                 27.64   3   3   
  6 Emily Mitchell            JR York                     28.01   2   2   
  7 Abby Diehl                SR Greely                   28.04   2   1   
  8 Emma Turton               FR Poland                   28.08   2 
  9 Sage Hennessey            SO Fryeburg Academy         28.18   2 
 10 Adrian Baker              SR Freeport                 28.21   1 
 11 Meagan Cousins            SO Old Town                 28.39   1 
 12 Ciera Wentworth           FR Freeport                 28.46   1 
 13 Kimber Thomas             SR Central                  28.49   3 
 14 Hannah Hill               JR Belfast                  28.51   1 
 15 Kelsey Lewia              SR Wells                    28.75   1 
 16 Emily Christensen         JR Greely                   29.04   2 
 -- Adrienne Michalakis       JR Falmouth                    DQ   1 
 
Event 15  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
State Record: R 10:48.28  2/21/2005   Cassie Hintz, Old Town                   
'09 champion:   11:55.91              Sarah Walker, Waterville                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelsey Barton             JR Cape Elizabeth        12:06.09   10   
  2 Shelly Potter             JR York                  12:31.01    8   
  3 Bethany Brown             FR Waterville            12:32.03    6   
  4 Jacqui Black              SO Lake Region           12:34.58    4   
  5 Melanie Arias             SR MCI                   12:35.46    3   
  6 Michaela Swiatek          JR York                  12:35.77    2   
  7 Sarah Walker              JR Waterville            12:46.89    1   
  8 Lauren Fecteau            SR McAuley               12:49.66  
  9 Caitlin Barrows           SR Hermon                12:51.88  
 10 Brianne Dunn              JR Ellsworth             12:53.05  
 11 Monique Boutin            SR York                  13:00.38  
 12 Erin Morris               SR Falmouth              13:13.80  
 13 Taxia Arabatzis           SO McAuley               13:30.77  
 -- Melissa Jacques           SO Greely                     DNF  
 -- Kendra Lobley             JR Poland                     DNF  
 -- Sarah Fitch               FR Greely                     DNS  
 -- Hayley White              JR Ellsworth                  DNS  
 
Event 17  Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
State Record: R 1:48.96  2/21/2005   Greely                                    
                         R.Doucette, G.Doucette, B.Griffin, K.Mason        
'09 champion:   1:51.35              York, York                                
                         Lomasney, Marshall, Carl, Tewell                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greely High School                                  1:52.70   5  10   
     1) Taylor Hicks SR                 2) Stella Keck JR                 
     3) Emily Christensen JR            4) Abby Diehl SR                  
  2 Orono High School                                   1:56.59   5   8   
     1) Holli Kenison SR                2) Chloe Paul SR                  
     3) Kayla Marquis FR                4) Alex Crocker JR                
  3 Wells High School                                   1:56.90   4   6   
     1) Panida Theerathampitak SO       2) Taylor McMillan JR             
     3) Jennie Li JR                    4) Kelsey Lewia SR                
  4 Old Town High School                                1:57.00   5   4   
     1) Meagan Cousins SO               2) Kayla Brooks JR                
     3) Alexa Dufour FR                 4) Katie DeShane JR               
  5 York High School                                    1:57.27   5   3   
     1) Alexa Bando FR                  2) Shelby Spencer SO              
     3) Haley Spencer SO                4) Anna Swiatek FR                
  6 Waterville High School                              1:57.30   4   2   
     1) Phoebe Downer FR                2) Anna LaClair SO                
     3) Sarah Fleming FR                4) Maxine Cooper SR               
  7 John Bapst Memorial HS                              1:57.52   4   1   
     1) Sarah Wardell SR                2) Carolyn Benner SO              
     3) Stesha Rudnicki SR              4) Jen Daley JR                   
  8 McAuley High School                                 1:59.23   3 
     1) Jennifer Field JR               2) Rebecca Tanous SR              
     3) Allison Bonner JR               4) Christina Leake SO             
  9 Lake Region High School                             1:59.61   4 
     1) Doe Leckie JR                   2) Samantha Dole SO               
     3) Kayla Gray FR                   4) Hannah Perkins FR              
 10 Belfast Area High School                            2:00.64   3 
     1) Hannah Hill JR                  2) Emily Violette JR              
     3) Casie James SR                  4) Fanny Fennimore SR             
 11 North Yarmouth Academy                              2:01.06   3 
     1) Sarah Jordan SO                 2) Renee Lamoreau JR              
     3) Hannah Bewsey SR                4) Hannah Twombly SO              
 12 Yarmouth High School                                2:01.65   2 
     1) Mary Sansone JR                 2) Maria Hagerty SR               
     3) Josselyn Richards-Daniels FR    4) Elizabeth Fischman SR          
 13 Poland High School                                  2:02.05   3 
     1) Kasandra Gile SR                2) Nicole Niemi SR                
     3) Miranda Gile SO                 4) Emma Turton FR                 
 14 Hampden Academy                                     2:03.61   2 
     1) Kourtney Burbine SR             2) Clarissa El-Hajj SO            
     3) Olivia Plaisted SO              4) Marina Dow SO                  
 15 Gardiner Area High School                           2:03.78   2 
     1) Emily Staples JR                2) Jen Day JR                     
     3) Ashley Abbott SR                4) Emilie Hillman SR              
 16 Erskine Academy                                     2:04.87   1 
     1) Michaela Fortin SO              2) Allison Fortin SO              
     3) Baylee Doughty FR               4) Natasha Sprague JR             
 17 Sumner Memorial High School                         2:07.81   1 
     1) Aidan Kadyrova SR               2) Jacqueline Cormier SO          
     3) Jamie Hoglund SO                4) Moriah Estabrook JR            
 18 Rockland District High School                       2:08.34   1 
     1) Maxine Buretta FR               2) Laura Swanson FR               
     3) Caitlin McMahan SO              4) Emma Mason SO                  
 19 Hermon High School                                  2:09.93   2 
     1) Meghan Burnett SR               2) Melinda Sewall JR              
     3) Brittany Turner SO              4) Jessi Clement                  
 20 Winslow High School                                 2:14.10   1 
     1) Kelley LaFrance SR              2) Katie Smith FR                 
     3) Chelsea Flye JR                 4) Riley Jones SO                 
 -- Freeport High School                                     DQ   4 
     1) Kelly Edwards JR                2) Abby Roney SO                  
     3) Adrian Baker SR                 4) Ciera Wentworth FR             
 -- Falmouth High School                                     DQ   5 
     1) Adrienne Michalakis JR          2) Amy Webster JR                 
     3) Kate Sparks JR                  4) Rachel Brown SR                
 
Event 19  Girls Shot Put
=======================================================================
State Record: R 49-11.25  2/18/2008   Becky O'Brien, Greely                    
'09 champion:   39-08.25              Danielle Fossa, Waterville               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah Werneth            SR Greely                38-06.75   10   
      38-06.75  FOUL  FOUL  37-04.50  38-01.75  37-04.25
  2 Allina Verrillo           SR McAuley               37-04.00    8   
      35-06.75  35-07.50  FOUL  FOUL  34-04.75  37-04
  3 Katherine Harrington      JR Greely                35-10.00    6   
      33-04  33-03.75  35-10  33-04.75  34-07.50  33-09.50
  4 Natasha Griffith          JR Waterville            35-09.50    4   
      35-03  35-00  33-01  35-09.50  32-04  32-06.25
  5 Kate Sparks               JR Falmouth              35-05.25    3   
      35-05.25  30-10  33-08  32-09  34-02  35-01.50
  6 Emily Sakal               JR Waterville            32-05.75    2   
      FOUL  32-05.75  FOUL  FOUL  26-03.75  27-09.75
  7 Rebecca Marx              SR Gardiner              31-10.75    1   
      FOUL  30-09  31-09  31-03.50  30-09.75  31-10.75
  8 Cassidy Storey            FR Greely                31-06.50  
      27-11.25  28-01  31-06.50  FOUL  31-02.50  28-01.50
  9 Michelle Gearin           SR York                  30-01.00  
      28-08.75  30-01  27-08.50            
  9 Rachel Lee                SR York                  30-01.00  
      28-07  30-01  29-09.50            
 11 Carrissa Drouin           SR Gray-NGlouster        29-04.25  
      29-04.25  27-07  FOUL            
 12 Chris Fairweather         JR Bucksport             24-11.00  
      24-11  21-09.50  23-03            
 
Event 21  Girls Long Jump
=======================================================================
State Record: R 17-05  2/16/2009   Shelby Tuttle, Waterville                   
'09 champion:   17-05              Shelby Tuttle, Waterville                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Fleming              SR Waterville            17-03.50   10   
      17-01.25  16-09  PASS  17-00.25  16-09  17-03.50
  2 Carley O'Brien            JR Traip Academy         16-02.75    8   
      16-00  16-02.75  15-11  15-03.75  15-11  FOUL
  3 Olivia Thurston           SO Waterville            15-11.25    6   
      13-08.50  15-01.25  14-10.50  14-02.25  13-06  15-11.25
  4 Christine Parrilli        SO Winslow               15-01.75    4   
      14-06.75  14-06.75  14-07.50  15-01.25  15-01.75  15-01
  5 Maria Ullo                SO John Bapst            15-00.00    3   
      14-09.75  14-05  14-06  14-04.25  14-04.25  15-00
  6 Molly Fitzpatrick         FR Greely                14-11.50    2   
      14-04.75  14-00.25  14-08.25  14-01.75  14-08.25  14-11.50
  7 Anna Whitaker             JR Greely                14-10.50    1   
      13-01  14-10.50  13-03.50  13-03.50  14-02  14-01.25
  8 Holli Kenison             SR Orono                 14-08.00  
      FOUL  14-05.50  14-08  FOUL  13-01.75  13-11
  9 Marina Dow                SO Hampden Academy       14-06.50  
      13-07.50  14-06.50  13-02.50            
 10 Meaghan Crowley           JR Greely                14-05.25  
      13-07  14-05.25  6-02.25            
 11 Rebecca Woodard           JR Gardiner              13-08.25  
      13-01.50  13-08.25  13-03            
 12 Carolyn Benner            SO John Bapst            12-10.50  
      11-10.25  12-08  12-10.50            
 
Event 23  Girls Triple Jump
=======================================================================
State Record: R 37-09.50  2/16/2009   Shelby Tuttle, Waterville                
'09 champion:   37-09.50              Shelby Tuttle, Waterville                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lynn Fleming              SR Waterville            35-05.25   10   
      33-01.25  35-05.25  PASS  FOUL  34-07.50  FOUL
  2 Hannah Hill               JR Belfast               34-06.75    8   
      33-10.25  FOUL  34-03.25  FOUL  34-06.75  FOUL
  3 Marina Dow                SO Hampden Academy       34-06.00    6   
      32-08.50  33-01.25  34-06  32-11  31-06.75  34-00.25
  4 Kayla Brooks              JR Old Town              34-00.75    4   
      34-00  FOUL  FOUL  32-08.75  34-00.75  33-02.25
  5 Olivia Thurston           SO Waterville            33-09.75    3   
      30-03.25  31-11  33-09.75  PASS  FOUL  31-09.25
  6 Carley O'Brien            JR Traip Academy         33-09.50    2   
      31-03  33-09.50  32-09.50  32-05.25  32-05.25  32-07
  7 Maria Ullo                SO John Bapst            33-04.00    1   
      FOUL  33-04  32-09.25  32-03.25  31-09.50  33-03
  8 Emily Mitchell            JR York                  33-02.50  
      32-05  33-02.50  31-11.50  31-06  33-00  32-06
  9 Holli Kenison             SR Orono                 33-01.50  
      33-01.50  31-08.25  31-01            
 10 Christine Parrilli        SO Winslow               32-11.00  
      31-07  32-01.50  32-11            
 11 Carolyn Benner            SO John Bapst            32-10.50  
      31-04.50  32-10.50  32-09.25            
 12 Jen Daley                 JR John Bapst            32-05.75  
      30-09.75  31-00.25  32-05.75            
 13 Meaghan Crowley           JR Greely                31-04.75  
      30-09.50  FOUL  31-04.75            
 14 Heather Soule             SO Old Town              30-11.50  
      30-02.75  30-07  30-11.50            
 15 Kaley Sawyer              FR Greely                30-04.00  
      FOUL  30-04  30-00.25            
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
State Record: R 5-04.25  1998        Kate Getz, Greely                         
'09 champion:      5-02              Logan Clark, Old Town                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie DeShane             JR Old Town               5-02.00   10   
  2 Hannah Bewsey             SR North Yarmouth         5-00.00    8   
  3 Jen Daley                 JR John Bapst             5-00.00    5   
  3 Ali Swietek               SR York                   5-00.00    5   
  5 Kaley Sawyer              FR Greely                 4-10.00    3   
  6 Heather Soule             SO Old Town               4-10.00    2   
  7 Stesha Rudnicki           SR John Bapst             4-10.00    1   
  8 Kelsey Saunders           FR Greely                 4-08.00  
  8 Panida Theerathampitak    SO Wells                  4-08.00  
 10 Emma Kenney               JR McAuley                4-06.00  
 11 Sarah Fleming             FR Waterville             4-04.00  
 12 Victoria Tennenbaum       JR McAuley                4-04.00  
 12 Jennifer Field            JR McAuley                4-04.00  
 -- Maeve Stier               SR North Yarmouth             DNS  
 
Event 27  Girls Pole Vault
=======================================================================
State Record: R 11-00  2/18/2002   Chantelle Haggerty, Hermon                  
'09 champion:    9-06              Emma Hockmuth, Cape Elizabeth               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelby Wheeler            JR Orono                  9-09.00   10   
  2 Jessica Mitaly            SR Gray-NGlouster         8-00.00    8   
  3 Amy Webster               JR Falmouth               8-00.00    6   
  4 Kayla Marquis             FR Orono                  7-06.00    4   
  5 Abby Bonnevie             SO Greely                 7-06.00    3   
  6 Lauren Nicholson          JR Cape Elizabeth         7-00.00    2   
  7 Fanny Fennimore           SR Belfast                7-00.00    1   
  8 Stella Keck               JR Greely                 6-06.00  
  8 Meagan Cousins            SO Old Town               6-06.00  
  8 Roxanne Bowen             SO Hampden Academy        6-06.00  
 11 Bethany Ray               SO Gray-NGlouster         6-06.00  
 12 Brittany Hutchinson       JR Gray-NGlouster         6-00.00  
 -- Kylie Button              SR York                        NH  
 -- Corey Morganstern         SR Falmouth                   DNS  
 
               





My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News