Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Mayor's Cup Cross-Country Races

Franklin Park, Boston, MA, October 24, 2010

[Men's 8k Results | Men's 8k Age Groups | Men's 8k Teams | Women's 5k Results | Women's 5k Age Groups | Women's 5k Teams | Franklin Park Open 5k Results | Franklin Park Open 5k Top 10 M&F | Franklin Park Open 5k Age Groups | Franklin Park Open 5k Teams | Kids 10 & Under Results | Kids 10 & Under Top 10 M&F | Kids 10 & Under Teams | Kids 11-12 Results | Kids 11-12 Top 10 M&F | Kids 11-12 Teams | Kids 13-14 Results | Kids 13-14 Top 10 M&F ]

Kids 13-14 Teams

                          21st Annual Mayor's Cup
                    Presented by the B.A.A. and adidas
                              Youth 13 to 14
        Oct. 24, 2010    1.1 Mile Race    Franklin Park, Boston, MA
Timing By: Granite State Race Services    (Send corrections to bt@gsrs.com)
================================================================================

-------------------------------------------------------------------------------
                          GIRLS TEAM RESULTS YOUTH 13 to 14
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  WALTHAM TC                              
            2    3    4  (15)  (18)  =    9      
         Kaitlin McCauley, Maddy McLaughlin, Sonya Jampel, Emma Fitzgerald,
         Leanne Go
   2.  SOUTH SHORE FIREBOLTZ                   
            6    8   11  (13)  (16)  =   25      
         Olivia Gaeta, Elizabeth Baker, Ashley Betts, Isabella Dimare, Julia
         Noble
   3.  HOPKINTON AC                            
            9   12   21  =   42      
         Melissa Lodge, Shelby Aarden, Marykate Cavanaugh
   4.  WALTHAM TC B                            
           10   14   23  (24)  (25)  (30)  =   47      
         Olja Rapaic, Julia Kern, Elena Chiulli, Lindsey Mogan, Hannah Randolph,
         Sarah Williams
   5.  QUINCY TRACK CLUB                       
            5   22   26  (29)  (31)  (32)  (34)  =   53      
         Emily Bryson, Julia Bryson, Faith Whooley, Olivia Mavromates, Mairead
         O'Brien, Michaela Mavromates, Melissa Zeng
   6.  CAMBRIDGE JETS                          
            1   27   28  =   56      
         Maya Halprin-Adams, Iris Smith-D'agincourt, Camille Sery-Ble
   7.  BOSTON PUBLIC                           
           36   37   38  (49)  =  111      
         Joanna Cabrera, Janique Jean, Julia Cabrera, Tegla Nelson
   8.  CAPE ANN CRUSADERS                      
           35   40   43  (44)  =  118      
         Jessica Palazola, Sabrina Hiltz, Hannah St.Cyr, Hannah Pastagal
   9.  RANDOLPH COMMUNITY MIDDLE SCHOOL        
           41   42   45  (46)  (47)  (48)  =  128      
         Nikita Doughlin, Kara Nguyen, Jennica Mateo, Mamie-Hawa Bawoh,
         Christina Yuorg, Catherine Nguyen

-------------------------------------------------------------------------------
                          BOYS TEAM RESULTS YOUTH 13 to 14
-------------------------------------------------------------------------------

   1.  NITEHAWKS                               
            2    3   14  (21)  =   19      
         Sherrin McLean, Matt Fischetti, Harry Maloy, Nicholas Wilder
   2.  QUINCY TRACK CLUB                       
            7   11   12  (32)  (37)  =   30      
         Brendan Cunningham, Aidan McMorrow, Michael Mullaney, Tim Durgin,
         James Guerin
   3.  CAPE ANN CRUSADERS                      
            5   10   16  (20)  (39)  =   31      
         Everest Crawford, Cody Eaton, Matthew Ciaramitaro, William Pierce,
         Liam Carney
   4.  WALTHAM TC                              
            8   15   34  (36)  =   57      
         Gavin McEwen, Thomas O'Donoghue, Justin Wadsworth, Ryan Leonard
   5.  WELLESLEY MIDDLE SCHOOL                 
            6   27   28  (29)  (30)  (35)  =   61      
         Alcy Torres, Evan Carlson, Drew Hawkinson, Jason Canaday, Jake
         Chicoski, Conor Himstead
   6.  CAMBRIDGE JETS                          
           18   25   44  =   87      
         Nicholas Bator, Noah Miller-Medzon, Joseph Samuel
   7.  SOUTH SHORE FIREBOLTZ                   
           17   41   42  =  100      
         Isaiah Savage, Colin Chandler, Henry McDonald
   8.  RANDOLPH COMMUNITY MIDDLE SCHOOL        
           19   40   43  (46)  (47)  (48)  (49)  =  102      
         Mensky Barosy, Austin Glover, Christopher Doan, Tommy Hoang, Joshua
         Hoerr, Bryant Quach, Tony Nguyen



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News