Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Eastern Athletic Conference Indoor T&F Championship

RLTAC-Boston, MA, January 25, 2010

Results

Courtesy of Rick Kates


Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/25/2010 07:24 PM
                    Eastern Athletic Conference - 1/25/2010                    
                            Indoor T&F Chanpionship                            
                                 RLATC-Boston                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Perreault, Alyssa            Bishop Feehan             7.81q  1 
  2 Dodge, Maddie                Bishop Feehan             7.83q  2 
  3 Degrazia, Danielle           Bishop Stang              8.06q  1 
  4 Luongo, Tiffany              Bishop Feehan             8.07q  3 
  5 Steele, Morgan               Somerset                  8.08q  3 
  6 Carey, Stephanie             East Bridgewater          8.08q  2 
  7 Smith, Alyssa                Coyle & Cassidy           8.10q  3 
  8 Araujo, Courtney             Somerset                  8.33q  2 
  9 Quann, Alyssa                Bishop Stang              8.41   3 
 10 MacRae, Samantha             Mashpee                   8.44   1 
 11 Bence, Desiree               Somerset                  8.45   1 
 12 Thom, Olivia                 West Bridgewater          8.58   3 
 13 Isreb, Miriam                Coyle & Cassidy           8.60   2 
 14 Yannone, Krista              West Bridgewater          8.61   1 
 15 garcia, kayla                Bishop Stang              8.64   2 
 16 Borges, Patty                Coyle & Cassidy           8.64   1 
 17 Graziano, Tara               West Bridgewater          8.68   2 
 18 Nye, Paige                   East Bridgewater          8.83   3 
 19 Stetler, Sarah               East Bridgewater          8.83   1 
 
Event 1  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Dodge, Maddie                Bishop Feehan             7.75  
  2 Perreault, Alyssa            Bishop Feehan             7.76  
  3 Smith, Alyssa                Coyle & Cassidy           7.84  
  4 Carey, Stephanie             East Bridgewater          8.04  
  5 Degrazia, Danielle           Bishop Stang              8.06  
  6 Luongo, Tiffany              Bishop Feehan             8.08  
  7 Steele, Morgan               Somerset                  8.14  
  8 Araujo, Courtney             Somerset                  8.24  
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Campos, Brenner              East Bridgewater          6.74q  2 
  2 Taylor, Matt                 Bishop Feehan             6.92q  1 
  3 Custadio, Eric               Bishop Stang              6.95q  2 
  4 Lawrence, Marc               East Bridgewater          6.96q  3 
  5 Doherty, Liam                Bishop Feehan             7.03q  1 
  6 Mitchell, Zack               Bishop Feehan             7.04q  3 
  7 Boland, Kevin                Bishop Feehan             7.04q  2 
  8 Salpeitro, Jacob             Somerset                  7.18q  3 
  9 McLaughlin, Cory             East Bridgewater          7.19   1 
 10 Guzman, Mitchell             Mashpee                   7.21   2 
 11 Schute, Dylan                Mashpee                   7.42   1 
 12 Barber, Ryan                 Coyle & Cassidy           7.47   3 
 13 Kozma, Tyler                 Somerset                  7.50   1 
 14 Pearson, Aaron               West Bridgewater          7.58   3 
 15 Gallagher, Seamus            Bishop Stang              7.63   3 
 16 Smith, Connor                Coyle & Cassidy           7.74   2 
 17 Gaudreau, Tyler              Mashpee                   7.75   3 
 18 Wolff, Dylan                 Coyle & Cassidy           7.76   1 
 19 Correia, Shawn               Somerset                  7.81   2 
 20 Church, David                West Bridgewater          7.99   1 
 21 Dias-Lam, Lucas              West Bridgewater          8.16   2 
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Campos, Brenner              East Bridgewater          6.74  
  2 Mitchell, Zack               Bishop Feehan             6.93  
  3 Taylor, Matt                 Bishop Feehan             6.96  
  4 Custadio, Eric               Bishop Stang              6.97  
  5 Boland, Kevin                Bishop Feehan             6.98  
  6 Lawrence, Marc               East Bridgewater          6.99  
  7 Doherty, Liam                Bishop Feehan             7.05  
  8 Salpeitro, Jacob             Somerset                  7.26  
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 murphy, sara                 Bishop Stang              9.04q  2 
  2 Carey, Kylene                East Bridgewater          9.15q  1 
  3 McKean, Hailey               East Bridgewater          9.56q  2 
  4 Brown, Cara                  Bishop Stang             10.13q  3 
  5 Lanagan, Kayla               Bishop Stang             10.35q  1 
  6 LeClair, Julie               Coyle & Cassidy          10.46q  2 
  7 Mulligan, Rosemary           Bishop Feehan            10.76q  3 
  8 Clemmey, Allison             Bishop Feehan            10.77q  3 
  9 Iverson, Missy               Mashpee                  10.80   1 
 10 Berthiaume, Jenna            Somerset                 10.92   3 
 11 Long, Alyssa                 Bishop Feehan            10.99   2 
 12 Clark, Alaina                Coyle & Cassidy          11.12   1 
 13 Murphy, Bridget              Coyle & Cassidy          11.20   3 
 14 Brouiliard, Ashley           Somerset                 11.31   2 
 15 Ha, Vickie                   West Bridgewater         11.46   2 
 16 DeCosta, Kaelyn              East Bridgewater         11.64   3 
 17 McMullen, Courtney           West Bridgewater         12.13   1 
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 murphy, sara                 Bishop Stang              8.77  
  2 Carey, Kylene                East Bridgewater          8.78  
  3 McKean, Hailey               East Bridgewater          9.57  
  4 Brown, Cara                  Bishop Stang             10.06  
  5 Lanagan, Kayla               Bishop Stang             10.10  
  6 LeClair, Julie               Coyle & Cassidy          10.11  
  7 Mulligan, Rosemary           Bishop Feehan            10.27  
  8 Clemmey, Allison             Bishop Feehan            10.40  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Judge, Tim                   East Bridgewater          8.13q  1 
  2 Downey, Connor               Bishop Stang              8.25q  2 
  3 Clements, Devon              Bishop Stang              8.46q  3 
  4 Yoder, Sam                   Bishop Feehan             8.65q  3 
  5 Firth, Liam                  Bishop Feehan             8.70q  2 
  6 Setters, Zachary             Somerset                  8.75q  2 
  7 Eccleston, Tommy             Bishop Stang              8.84q  1 
  8 Caroll, Thomas               Somerset                  8.91q  1 
  9 Hachey, Patrick              East Bridgewater          9.90   3 
 10 Britton, Bill                East Bridgewater          9.93   3 
 11 Stickley, Gus                Mashpee                  10.22   1 
 12 Schute, Dylan                Mashpee                  10.26   3 
 13 Peterson, Nathan             Mashpee                  10.26   2 
 14 Coulter, Dan                 Bishop Feehan            10.46   1 
 15 McCarthy, Aidan              West Bridgewater         11.51   3 
 16 Currier, Tim                 West Bridgewater         11.60   2 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Judge, Tim                   East Bridgewater          8.07  
  2 Downey, Connor               Bishop Stang              8.18  
  3 Clements, Devon              Bishop Stang              8.28  
  4 Yoder, Sam                   Bishop Feehan             8.50  
  5 Setters, Zachary             Somerset                  8.75  
  6 Caroll, Thomas               Somerset                  8.82  
  7 Eccleston, Tommy             Bishop Stang              8.87  
  8 Firth, Liam                  Bishop Feehan             8.97  
 
Event 5  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Martin, Elaine               Bishop Feehan            43.82   3 
  2 Sheedy, Francesca            West Bridgewater         44.29   3 
  3 Galvin, Annie                Bishop Feehan            44.35   3 
  4 Roderick, Mackenzie          Bishop Stang             45.07   3 
  5 Figueiredo, Melissa          East Bridgewater         45.16   2 
  6 Pariseau, Marissa            Somerset                 45.24   3 
  7 Akinyemi, Betsy              Bishop Feehan            45.28   2 
  8 Henriques, Alexa             Coyle & Cassidy          46.40   3 
  9 Richardson, Meghan           East Bridgewater         47.11   2 
 10 Chapdelaine, Liz             Somerset                 47.36   2 
 11 Corsi, Ali                   Mashpee                  47.96   2 
 12 Zimmermann, Amanda           Coyle & Cassidy          49.12   1 
 13 Czymbor, Sarah               West Bridgewater       1:01.15   1 
 -- Shea, Molly                  Somerset                   DNF   2 
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Garant, Nick                 Bishop Stang             37.06   3 
  2 Johnson, Mike                Somerset                 37.17   3 
  3 Albert, Mike                 Bishop Feehan            38.79   3 
  4 Barnes, Adam                 Bishop Feehan            39.13   3 
  5 O'Brien, Paul                East Bridgewater         39.21   3 
  6 McDermott, Conner            East Bridgewater         39.36   2 
  7 Jalowy, Matthew              Mashpee                  39.88   2 
  8 Park, Jeremy                 Somerset                 40.08   2 
  9 Pearson, Alex                West Bridgewater         40.17   2 
 10 Clarke, Caleb                Mashpee                  40.72   1 
 11 Krupa, Matt                  Coyle & Cassidy          41.37   1 
 12 Madden, Jacob                Coyle & Cassidy          42.17   1 
 13 Cardinal, Zachary            West Bridgewater         44.01   1 
 14 Wright, Howie                West Bridgewater         47.46   1 
 
Event 7  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Darmody, Katie               Bishop Stang           1:39.34  
  2 Cabral, Cassidy              Somerset               1:44.08  
  3 Powell, Katie                Bishop Feehan          1:44.43  
  4 Ritchie, Megan               Coyle & Cassidy        1:47.10  
  5 Lazaro, Kelsie               Somerset               1:48.11  
  6 Demers-Peel, Meaghan         Bishop Feehan          1:48.74  
  7 Martin, Tess                 Bishop Stang           1:52.80  
  8 Souza, Melissa               East Bridgewater       1:53.91  
  9 Como, Sarah                  Coyle & Cassidy        1:54.12  
 10 Garrity, Brigid              Bishop Feehan          1:54.41  
 11 Kingman, Mackenzie           East Bridgewater       1:55.54  
 12 Lazaro, Megan                Somerset               1:56.58  
 13 ainsworth, corinne           Bishop Stang           1:57.09  
 14 Wojciechowski, Brooke        West Bridgewater       1:58.05  
 15 Kincaid, Emma                West Bridgewater       1:58.74  
 16 Aleo, Elizabeth              Coyle & Cassidy        1:59.99  
 17 Elichalt, Mallory            Mashpee                2:07.76  
 
Event 8  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cordeiro, Tim                Somerset               1:23.70  
  2 Looney, Billy                Bishop Feehan          1:25.56  
  3 Finn, Dan                    Mashpee                1:26.56  
  4 Zentz, Dustin                East Bridgewater       1:27.39  
  5 White, Thomas                Somerset               1:29.38  
  6 Clerx, William               Bishop Feehan          1:29.45  
  7 Scannell, Dan                Bishop Feehan          1:32.21  
  8 Zentz, Tyler                 East Bridgewater       1:32.39  
  9 Madan, Shawn                 Coyle & Cassidy        1:32.62  
 10 McNeil, Collin               Bishop Stang           1:36.22  
 11 Cooney, Austin               Coyle & Cassidy        1:36.68  
 12 Callachan, Matt              West Bridgewater       1:40.00  
 13 Brown, Derick                West Bridgewater       1:42.90  
 14 Hurst, Brad                  West Bridgewater       1:57.79  
 15 Parsons, Dean                Coyle & Cassidy        1:58.74  
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thomas, Jen                  Bishop Feehan          2:58.46  
  2 Martin, Claire               Bishop Stang           3:18.97  
  3 Carey, Danielle              East Bridgewater       3:19.19  
  4 Eisele, Samantha             Somerset               3:19.40  
  5 Boutin, Katie                Coyle & Cassidy        3:22.67  
  6 Rocha, Beth                  Bishop Stang           3:30.99  
  7 Hatch, Nicole                East Bridgewater       3:31.47  
  8 Medeiros, Megan              Somerset               3:33.06  
  9 Donahue, Katie               Bishop Feehan          3:40.10  
 10 Gasbarro, Raechel            Coyle & Cassidy        3:40.22  
 11 Jones, Summer                East Bridgewater       3:42.02  
 12 Pyne, Rachel                 Bishop Feehan          3:42.28  
 13 Souza, Danielle              West Bridgewater       4:00.16  
 14 Sass, Rebecca                West Bridgewater       4:08.70  
 15 Miller, Sarah                West Bridgewater       4:08.82  
 16 Katon, Jess                  Coyle & Cassidy        4:20.07  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McShane, Bobby               Bishop Feehan          2:34.22  
  2 Moschella, Rich              Bishop Feehan          2:41.12  
  3 O'Brien, Kevin               Bishop Feehan          2:46.26  
  4 McAllister, Jimmy            Bishop Feehan          2:50.30  
  5 Schoaf, Craig                Coyle & Cassidy        2:53.66  
  6 Lyons, Ed                    Bishop Feehan          2:54.30  
  7 Le Blanc, Dan                East Bridgewater       2:59.21  
  8 O'Brien, Geoff               East Bridgewater       2:59.97  
  9 Mayotte, Peter               Mashpee                3:02.00  
 10 Hunter, Eric                 East Bridgewater       3:08.66  
 11 Souza, Joey                  West Bridgewater       3:08.75  
 12 Hurley, Michael              Mashpee                3:09.68  
 13 Burke, Cameron               Bishop Stang           3:11.03  
 14 Souza, Eric                  West Bridgewater       3:13.45  
 15 Crook, Darryn                Somerset               3:19.97  
 16 Motte, Ryan                  Mashpee                3:22.30  
 
Event 11  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hanley, Viviana              Bishop Feehan          5:27.66  
  2 Venturo, Brianna             Coyle & Cassidy        5:28.60  
  3 Roderigues, Samantha         Somerset               5:40.39  
  4 Alegi, Abigail               Coyle & Cassidy        5:47.27  
  5 Cartwright, Kelsey           West Bridgewater       5:51.72  
  6 McGinnis, Kelsey             Somerset               5:52.31  
  7 marshall, chelsea            Bishop Stang           5:52.69  
  8 Blauner, Hannah              East Bridgewater       6:00.21  
  9 Nametz, Marybeth             Bishop Feehan          6:00.55  
 10 Fitzgerald, Colleen          Bishop Feehan          6:13.10  
 11 Harvey, Brittany             East Bridgewater       6:20.78  
 12 Carroll, Grace               Bishop Stang           6:23.73  
 13 Geppner, Brianna             Somerset               6:28.56  
 14 Carbone, Kristen             Coyle & Cassidy        6:38.50  
 15 Climo, Savannah              West Bridgewater       6:43.24  
 16 Broydrick, Bridget           East Bridgewater       7:07.84  
 17 Guzman, Mariaelena           West Bridgewater       7:19.54  
 
Event 12  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McGuiness, Russell           Somerset               4:49.13  
  2 DeMello, Thomas              Coyle & Cassidy        4:50.88  
  3 Marcotte, Thomas             Bishop Feehan          4:53.42  
  4 Picklus, Tanner              East Bridgewater       4:55.53  
  5 Terrill, Dylan               Mashpee                4:55.72  
  6 Vogel, Jeff                  Bishop Feehan          5:01.66  
  7 Dodge, Henry                 Bishop Feehan          5:02.16  
  8 Blake, Nick                  Somerset               5:05.98  
  9 Lima, Ronald                 Somerset               5:09.97  
 10 Lake, Nick                   Bishop Stang           5:20.17  
 11 Fichera, Joe                 Coyle & Cassidy        5:30.51  
 12 Myers, Bill                  West Bridgewater       5:42.12  
 13 White, Jimmy                 West Bridgewater       5:45.20  
 14 Iannatelli, Alex             West Bridgewater       5:51.49  
 15 Sybertz, Jeff                East Bridgewater       5:59.65  
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Arsenault, Anisa             Bishop Feehan         11:42.05  
  2 Murphy, Erin                 Bishop Feehan         11:42.08  
  3 Svenson, Erin                Bishop Feehan         11:44.40  
  4 Karam, Deanna                Bishop Stang          12:17.69  
  5 MacBeth, Abbie               Bishop Feehan         12:26.62  
  6 Vogt, Caitlyn                Bishop Feehan         12:28.28  
  7 Venturo, Brittany            Coyle & Cassidy       12:28.81  
  8 Magyar, Michelle             Bishop Feehan         12:37.13  
  9 Mello, Victoria              Somerset              12:59.52  
 10 Smith, Abbey                 Somerset              13:03.04  
 11 Crowley, Ashley              East Bridgewater      14:17.07  
 12 Hatch, Rachel                East Bridgewater      14:28.59  
 13 Martin, Courtney             East Bridgewater      14:49.53  
 14 Alfieri, Maria               West Bridgewater      15:09.87  
 15 Savoy, Sarah                 West Bridgewater      16:07.35  
 16 Fogarty, Ashley              West Bridgewater      16:47.29  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gill, Tim                    Bishop Feehan         10:22.43  
  2 Costanzo, Ian                Bishop Stang          10:27.73  
  3 Wood, Mike                   Bishop Feehan         10:34.62  
  4 Valla, Drew                  East Bridgewater      10:41.27  
  5 Boates, Craig                East Bridgewater      10:48.19  
  6 McCormack, Andrew            Somerset              11:22.16  
  7 Krajewski, Corey             Bishop Stang          11:29.96  
  8 Sousa, Matt                  Somerset              11:36.14  
  9 Forbes, Cole                 East Bridgewater      11:46.17  
 10 McCarthy, Josh               Coyle & Cassidy       11:59.97  
 11 Healy, Shane                 West Bridgewater      13:16.81  
 12 D'Andrea, Luke               West Bridgewater      15:07.19  
 
Event 15  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bishop Stang  'A'                                   4:18.02  
     1) murphy, sara                    2) Roderick, Mackenzie            
     3) Martin, Tess                    4) Darmody, Katie                 
  2 Bishop Feehan  'A'                                  4:21.91  
     1) Galvin, Annie                   2) Gendron, Serena                
     3) Luongo, Andrea                  4) Martin, Elaine                 
  3 Somerset  'A'                                       4:26.03  
     1) Shea, Molly                     2) Eisele, Samantha               
     3) Lazaro, Kelsie                  4) Cabral, Cassidy                
  4 East Bridgewater  'A'                               4:33.23  
     1) Souza, Melissa                  2) Kingman, Mackenzie             
     3) Figueiredo, Melissa             4) Carey, Danielle                
  5 Coyle & Cassidy  'A'                                4:35.49  
     1) Boutin, Katie                   2) Henriques, Alexa               
     3) Ritchie, Megan                  4) Venturo, Brianna               
  6 West Bridgewater  'A'                               5:05.66  
     1) Cartwright, Kelsey              2) Wojciechowski, Brooke          
     3) Mills, Allyson                  4) Sheedy, Francesca              
  7 Mashpee  'A'                                        5:07.71  
     1) Iverson, Missy                  2) MacRae, Samantha               
     3) Pingree, Brianna                4) Shinn, Maddie                  
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bishop Stang  'A'                                   3:43.59  
     1) Clements, Devon                 2) Custadio, Eric                 
     3) Pratt, Tyler                    4) Garant, Nick                   
  2 Bishop Feehan  'A'                                  3:43.98  
     1) Wood, Kevin                     2) Barnes, Adam                   
     3) Looney, Billy                   4) Albert, Mike                   
  3 Mashpee  'A'                                        3:44.71  
  4 East Bridgewater  'A'                               3:48.90  
     1) Sears, Brian                    2) Judge, Tim                     
     3) Zentz, Dustin                   4) O'Brien, Paul                  
  5 Somerset  'A'                                       3:52.41  
     1) Park, Jeremy                    2) Salpeitro, Jacob               
     3) Johnson, Mike                   4) Cordeiro, Tim                  
 -- West Bridgewater  'A'                                    DQ  
     1) Pearson, Aaron                  2) Brown, Derick                  
     3) Callachan, Matt                 4) Pearson, Alex                  
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Somerset  'A'                                      11:23.59  
     1) Mello, Victoria                 2) McGinnis, Kelsey               
     3) Smith, Abbey                    4) Roderigues, Samantha           
  2 West Bridgewater  'A'                              12:23.08  
     1) Alfieri, Maria                  2) Souza, Danielle                
     3) Climo, Savannah                 4) Kincaid, Emma                  
 
Event 18  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bishop Stang  'A'                                   8:46.33  
     1) Cardin, Andrew                  2) Murphy, Kirk                   
     3) Clegg, Ian                      4) Costanzo, Ian                  
  2 East Bridgewater  'A'                               9:19.27  
     1) Picklus, Tanner                 2) Zentz, Dustin                  
     3) O'Brien, Geoff                  4) Valla, Drew                    
  3 Somerset  'A'                                       9:55.12  
     1) Lima, Ronald                    2) Lafferty, Kevin                
     3) White, Thomas                   4) McGuiness, Russell             
  4 West Bridgewater  'A'                              10:25.41  
     1) Souza, Eric                     2) Souza, Joey                    
     3) Myers, Bill                     4) White, Jimmy                   
 
Event 19  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKean, Hailey               East Bridgewater       4-10.00  
  2 Ritchie, Megan               Coyle & Cassidy       J4-10.00  
  3 Brinkmann, Mary              West Bridgewater       4-08.00  
  4 DeCosta, Kaelyn              East Bridgewater       4-06.00  
  5 LeClair, Julie               Coyle & Cassidy        4-04.00  
  6 Ezbery, Danielle             Bishop Feehan          4-02.00  
  7 Pingree, Brianna             Mashpee               J4-02.00  
  7 Mello, Victoria              Somerset              J4-02.00  
  9 Martin, Tess                 Bishop Stang          J4-02.00  
 -- Nye, Paige                   East Bridgewater            NH  
 -- Medeiros, Megan              Somerset                    NH  
 -- Gasbarro, Raechel            Coyle & Cassidy             NH  
 -- Ryan, Ellie                  Bishop Feehan               NH  
 
Event 20  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yoder, Sam                   Bishop Feehan          6-02.00  
  2 Downey, Connor               Bishop Stang           6-00.00  
  3 Britton, Bill                East Bridgewater       5-08.00  
  4 Finn, Dan                    Mashpee                5-06.00  
  5 Beauregard, Jason            Bishop Stang           5-04.00  
  6 Madan, Shawn                 Coyle & Cassidy        5-02.00  
  7 Albert, Mike                 Bishop Feehan         J5-02.00  
 
Event 21  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 murphy, sara                 Bishop Stang          16-01.50  
  2 Carey, Kylene                East Bridgewater      15-11.00  
  3 Smith, Alyssa                Coyle & Cassidy       14-07.25  
  4 Brown, Cara                  Bishop Stang          14-07.00  
  5 Akinyemi, Betsy              Bishop Feehan         14-06.50  
  6 Zimmermann, Amanda           Coyle & Cassidy       14-05.00  
  7 Gendron, Serena              Bishop Feehan         13-08.00  
  8 Dodge, Maddie                Bishop Feehan         13-07.75  
  9 Steele, Morgan               Somerset              13-01.50  
  9 Corsi, Ali                   Mashpee               13-01.50  
 11 Kuphal, Annie                Bishop Stang          13-01.00  
 12 Roderigues, Samantha         Somerset              13-00.00  
 13 Dulin, Nicole                Coyle & Cassidy       12-01.75  
 
Event 22  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Clements, Devon              Bishop Stang          19-10.00  
  2 Salpeitro, Jacob             Somerset              19-06.50  
  3 Firth, Liam                  Bishop Feehan         18-09.50  
  4 Barnes, Adam                 Bishop Feehan         18-09.25  
  5 Pratt, Ian                   Bishop Stang          18-07.50  
  6 Judge, Tim                   East Bridgewater      18-06.75  
  7 Pearson, Alex                West Bridgewater      17-07.50  
  8 Lawrence, Marc               East Bridgewater      17-03.00  
  9 Callachan, Matt              West Bridgewater      17-00.50  
 10 Souza, Joey                  West Bridgewater      17-00.00  
 11 McLaughlin, Cory             East Bridgewater      16-09.75  
 12 Peterson, Nathan             Mashpee               16-05.50  
 13 Correia, Shawn               Somerset              16-05.25  
 14 Stickley, Gus                Mashpee               16-00.50  
 15 Micklos, RJ                  Mashpee               16-00.00  
 16 Taylor, Matt                 Bishop Feehan         15-11.00  
 17 Kozma, Tyler                 Somerset              14-06.50  
 
Event 23  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Linnehan, Haley              Bishop Feehan         32-10.50  
  2 Larkin, Kelly                East Bridgewater      30-10.50  
  3 Livingston, Alex             Mashpee               30-09.50  
  4 Whall, Bridgett              Bishop Feehan         30-04.50  
  5 Brillon, Ashley              Bishop Feehan         30-02.50  
  6 Olson, Rachel                West Bridgewater      27-11.75  
  7 Lucien, Judy                 Bishop Stang          27-10.00  
  8 mandly, leah                 Bishop Stang          27-06.00  
  9 Mulrooney, Kaylin            Somerset              27-02.00  
 10 Kumar, Indira                Coyle & Cassidy       25-06.00  
 11 Smith, Nicole                East Bridgewater      25-05.00  
 12 Quann, Alyssa                Bishop Stang          25-04.00  
 13 Thibault, Monica             Somerset              24-07.00  
 14 Graziano, Tara               West Bridgewater      24-04.00  
 15 Souza, Melissa               East Bridgewater      23-08.00  
 16 Stukas, Susan                Somerset              23-07.00  
 17 Feeley, Susie                West Bridgewater      22-02.00  
 18 Bonenfant, Sophia            Coyle & Cassidy       21-07.00  
 19 Andrade, Leah                Coyle & Cassidy       21-04.50  
 
Event 24  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wilson, Greg                 Bishop Stang          46-04.25  
  2 McMackin, Tim                Bishop Feehan         45-04.00  
  3 Dorsky, Brian                Somerset              43-09.25  
  4 Hak, Joe                     East Bridgewater      42-01.00  
  5 Carlos, Kyle                 Somerset              42-00.00  
  6 DiMasscio, Paul              Bishop Feehan         40-04.25  
  7 Gargano, Billy               Bishop Feehan         40-03.00  
  8 Frankel, Jonathan            West Bridgewater      39-07.25  
  9 Czarniak, Kyle               East Bridgewater      36-09.00  
 10 Gallagher, Seamus            Bishop Stang          33-04.50  
 11 Coroa, John                  Somerset              33-00.00  
 12 Porazzo, Chris               West Bridgewater      31-04.00  
 13 Chrzanowski, Nathan          Mashpee               30-05.00  
 13 Gallagher, JR                Mashpee               30-05.00  
 13 Derocher, Cam                Coyle & Cassidy       30-05.00  
 16 Holland, Derek               West Bridgewater      24-05.75  
 -- Puopolo, Dom                 East Bridgewater          FOUL  
 
Event 25  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bishop Feehan  'A'                                  1:37.89  
     1) Taylor, Matt                    2) Mitchell, Zack                 
     3) Doherty, Liam                   4) Boland, Kevin                  
  2 Bishop Stang  'A'                                   1:44.10  
     1) Gallagher, Seamus               2) Blount, Adam                   
     3) Leung, Ryan                     4) Silvia, Elliot                 
  3 Mashpee  'A'                                        1:46.09  
 -- West Bridgewater  'A'                                    DQ   Runner 2 broke in ea
 -- East Bridgewater  'A'                                    DQ   Out of zone #2-#3
     1) Lawrence, Marc                  2) Campos, Brenner                
     3) McDermott, Conner               4) McLaughlin, Cory               
 
Event 26  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bishop Feehan  'A'                                  1:52.17  
     1) Perreault, Alyssa               2) Dodge, Maddie                  
     3) Casey, Erin                     4) Luongo, Tiffany                
  2 East Bridgewater  'A'                               1:58.65  
     1) Carey, Stephanie                2) Richardson, Meghan             
     3) DeCosta, Kaelyn                 4) Carey, Kylene                  
  3 Coyle & Cassidy  'A'                                2:06.78  
     1) Whalen, Genna                   2) Catania, Rebecca               
     3) Andrade, Leah                   4) Kumar, Indira                  
  4 West Bridgewater  'A'                               2:06.88  
 
                    Women - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Bishop Feehan              116        2) Bishop Stang               69   
    3) East Bridgewater            60        4) Coyle & Cassidy            44   
    5) Somerset                    28        6) West Bridgewater           18   
    7) Mashpee                      6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Bishop Feehan              128        2) Bishop Stang               78   
    3) East Bridgewater            53        4) Somerset                   52   
    5) Mashpee                     18        6) Coyle & Cassidy            11   



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News