Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Dual Valley Conference Week #2 Meets (makeup)

Northbridge, MA, January 21, 2010

[Team Scores of 1-21-2010 | Standings & Best Performances | Top 10 Performance by event ]

Meet Results of 1-21-2010

CMTFOA & Wilbur Race Systems

Licensed to Wilbur Race Systems - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/21/2010 10:34 PM
                      Dual Valley Conference Indoor Track                      
                              Dual Meets Week #2                               
                                  Northbridge                                  
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Dash NB
===================================================================
         DVC: #  6.60  1/14/2010   Brittany Ernst, Nipmuc                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   579 Brittany Ernst      FR Nipmuc                    6.60#  5 
  2   468 Megan Kaswandik     SO Douglas                   6.70   3 
  2   471 Jenn Mailhoit       SO Douglas                   6.70   4 
  4   651 Megan Sullivan      JR Sutton                    6.80   1 
  5   648 Merrielle Ondreick  SR Sutton                    6.90   3 
  5   594 Jennifer Pittman    FR Nipmuc                    6.90   4 
  7   643 Rachael Fox          8 Sutton                    7.00   5 
  7   640 Cierra Dubinsky     FR Sutton                    7.00   6 
  9   641 Catherine Falcone   SR Sutton                    7.20   2 
 10   586 Cassandra McGrath   SO Nipmuc                    7.30   6 
 10   631 Katelyn Adams       JR Sutton                    7.30   7 
 12   694 Tara Hebert         JR Whitinsville              7.40   4 
 12   540 Keiralee Turenne     7 Hopedale                  7.40   5 
 12   516 Brianna Habel       JR Hopedale                  7.40   2 
 15   696 Alicia VandenAkker   7 Whitinsville              7.50   3 
 15   520 Amanda Keenan        8 Hopedale                  7.50   6 
 15   464 Hannah Bosma        SO Douglas                   7.50   7 
 18   515 Emily Guyon          7 Hopedale                  7.60   1 
 19   585 Erin Massey         JR Nipmuc                    7.70   1 
 20   654 Theresa Trainor      8 Sutton                    7.80   6 
 21   583 Brooke Lavallee     JR Nipmuc                    8.10   7 
 22   513 Paige Elsemiller     8 Hopedale                  8.30   3 
 23   519 Natalie Iacovelli    7 Hopedale                  8.60   7 
 24   573 Stephanie Allaire   SO Nipmuc                    8.70   2 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
         DVC: # 46.60  1/14/2010   Tiffany Armas, Blackstone-Millville         
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   580 Megan Fitzgerald    SR Nipmuc                   47.90   4 
  2   597 Nicole Scott        FR Nipmuc                   48.20   4 
  3   711 Tiffany Armas       SR Blackstone-Millv         48.30   1 
  4   639 Gabrielle Colonies  SO Sutton                   48.50   1 
  5   637 Lauren Cadrin       SR Sutton                   49.50   1 
  6   644 Nicole Hobin        FR Sutton                   49.60   2 
  7   589 Erin Mullarkey      SR Nipmuc                   49.90   5 
  8   643 Rachael Fox          8 Sutton                   50.30   2 
  9   511 Erin Donnelly       SR Hopedale                 50.40   4 
 10   712 Brittany Chabot     FR Blackstone-Millv         50.80   1 
 11   588 Jackie Mignone      JR Nipmuc                   51.20   5 
 12   540 Keiralee Turenne     7 Hopedale                 51.40   5 
 12   592 Michelle Nikfarjam  FR Nipmuc                   51.40   6 
 14   508 Christine Campbell  SR Hopedale                 52.00   5 
 15   653 MaryEllen Tetreaul  SO Sutton                   53.20   2 
 15   470 Shanda Lightbrown   SO Douglas                  53.20   3 
 17   696 Alicia VandenAkker   7 Whitinsville             55.90   3 
 18   462 Anna Archambault     8 Douglas                  56.50   3 
 19   522 Rachael Klei         7 Hopedale                 57.30   6 
 20   541 Kaitlynn Vail        8 Hopedale               1:00.70   6 
 21   654 Theresa Trainor      8 Sutton                 1:09.30   2 
 
Girls 600 Meter Run
================================================================
         DVC: # 1:49.10  1/14/2010   Kelsi McDougle, Hopedale                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   526 Kelsi McDougle      FR Hopedale               1:50.20  
  2   692 Abby Epplett         8 Whitinsville           1:51.60  
  3   581 Nicole Hunter       SR Nipmuc                 1:56.00  
  4   730 Vicki Graham        FR Sutton                 1:58.70  
  5   531 Camille Norris       8 Hopedale               1:59.50  
  6   520 Amanda Keenan        8 Hopedale               2:02.60  
  7   642 Elaina Falcone      FR Sutton                 2:06.00  
  8   478 Riley Tetreau       SO Douglas                2:06.20  
  9   590 Jill Murphy         JR Nipmuc                 2:07.90  
 10   514 Brittany Firth       7 Hopedale               2:08.10  
 11   645 Jordon Jepson       FR Sutton                 2:11.40  
 12   479 Cortney Thidobeau    8 Douglas                2:16.10  
 13   463 Sara Benedetti      SO Douglas                2:16.30  
 14   469 Tafta Lauretano      8 Douglas                2:38.60  
 
Girls 1000 Meter Run
================================================================
         DVC: # 3:15.60  1/14/2010   Julia Berkowicz, Whitinsville             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   512 Gabriela DosRamos   FR Hopedale               3:23.70  
  2   532 Margaret Ogilvie    SR Hopedale               3:26.20  
  3   650 Stacie Sabo         JR Sutton                 3:29.70  
  4   536 Amanda Sanchioni    FR Hopedale               3:29.90  
  5   697 Julia VandenAkker    7 Whitinsville           3:44.70  
  6   473 Ava Saster          SO Douglas                3:49.40  
  7   578 Nora Divittorio     SO Nipmuc                 4:00.60  
  8   543 Kathryn York         7 Hopedale               4:02.20  
  9   467 Victoria Hippert    SO Douglas                4:08.50  
 10   475 Caitlyn Stevens      8 Douglas                4:14.10  
 11   533 Angela Rodriguez-L  FR Hopedale               4:18.20  
 
Girls 1 Mile Run
================================================================
         DVC: # 5:49.60  1/21/2010   Margaret Ogilvie, Hopedale                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   532 Margaret Ogilvie    SR Hopedale               5:49.60# 
  2   635 Corinne Bonder      SO Sutton                 5:49.90  
  3   521 Emily Kincaid        8 Hopedale               6:20.70  
  4   473 Ava Saster          SO Douglas                6:20.90  
  5   538 Casey Sether        FR Hopedale               6:21.90  
  6   478 Riley Tetreau       SO Douglas                6:35.50  
  7   528 Jennifer Moore       7 Hopedale               6:44.70  
  8   689 Julia Berkowicz     SO Whitinsville           6:58.10  
  9   467 Victoria Hippert    SO Douglas               J6:58.10  
 10   474 Jessica Slavin      SR Douglas                7:22.50  
 11   690 Lindsay Bernard     SR Whitinsville           7:23.20  
 12   633 Sarah Backholm       8 Sutton                 7:30.70  
 13   476 Caroline Sullivan   SO Douglas                7:58.20  
 --   584 Katie Loverude      JR Nipmuc                     DNF  
 --   652 Kelsey Taylor       JR Sutton                      DQ   RUNNING ON THE LINE
 
Girls 2 Mile Run
================================================================
         DVC: # 12:50.10  1/14/2010   Corinne Bonder, Sutton                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   517 Audra Hampsch       FR Hopedale              13:23.40  
  2   534 Elizabeth Ruscitti  SR Hopedale              13:41.50  
  3   689 Julia Berkowicz     SO Whitinsville          13:45.20  
  4   472 Emily Miller         8 Douglas               14:08.30  
  5   574 Emily Berner        JR Nipmuc                14:15.00  
  6   509 Nora DeBoer          8 Hopedale              14:32.70  
 
Girls 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
         DVC: #  7.60  1/21/2010   Lauren Cadrin, Sutton                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   637 Lauren Cadrin       SR Sutton                    7.60#  1 
  2   646 Ariele Krevosky     SO Sutton                    7.90   1 
  3   576 Brittany Denecke    FR Nipmuc                    8.80   4 
  4   692 Abby Epplett         8 Whitinsville              8.90   3 
  4   642 Elaina Falcone      FR Sutton                    8.90   2 
  6   537 Chandler Schlupf    SR Hopedale                  9.10   4 
  7   463 Sara Benedetti      SO Douglas                   9.20   3 
  8   594 Jennifer Pittman    FR Nipmuc                    9.30   4 
  9   638 Kelsey Capobianco   SR Sutton                    9.60   2 
 10   466 Peggy Greeno        SO Douglas                  10.00   3 
 11   507 Noa Banayan          8 Hopedale                 10.30   2 
 12   523 Rebecca Klei         7 Hopedale                 10.70   4 
 --   710 Kyhanna Arias       FR Blackstone-Millv            DQ   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
         DVC: # 2:01.30  1/21/2010   , Sutton                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Sutton  'A'                                         2:01.30#  1 
  2 Blackstone-Millville  'A'                           2:03.30   1 
  3 Nipmuc  'A'                                         2:05.70   2 
  4 Hopedale  'A'                                       2:09.70   2 
  5 Douglas  'A'                                        2:09.90   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
         DVC: # 4:46.30  1/21/2010   , Hopedale                                
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hopedale  'A'                                       4:46.30# 
  2 Nipmuc  'A'                                         4:47.30  
  3 Sutton  'A'                                         5:06.40  
 
Girls High Jump
================================================================
         DVC: #  5-02  12/17/2009  Marielle Ondreicka, Sutton                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   648 Merrielle Ondreick  SR Sutton                 5-00.00  
  2   581 Nicole Hunter       SR Nipmuc                 4-10.00  
  3   646 Ariele Krevosky     SO Sutton                 4-08.00  
  4   537 Chandler Schlupf    SR Hopedale               4-06.00  
  5   516 Brianna Habel       JR Hopedale              J4-06.00  
  6   637 Lauren Cadrin       SR Sutton                J4-06.00  
 --   528 Jennifer Moore       7 Hopedale                    NH  
 
Girls Shot Put
================================================================
         DVC: # 32-00  12/12/2009  Liz Peterson, Whitinsville Christian        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   695 Liz Peterson        SR Whitinsville          28-01.00  
  2   647 Caitlyn May         JR Sutton                28-00.00  
  3   636 Olivia Burrill      JR Sutton                26-09.00  
  4   471 Jenn Mailhoit       SO Douglas               26-01.50  
  5   641 Catherine Falcone   SR Sutton                26-01.00  
  6   585 Erin Massey         JR Nipmuc                25-10.00  
  7   631 Katelyn Adams       JR Sutton                25-00.50  
  8   530 Dyllan Moxim         8 Hopedale              22-11.00  
  9   476 Caroline Sullivan   SO Douglas               21-10.50  
 10   537 Chandler Schlupf    SR Hopedale              21-06.00  
 11   518 Caitlin Huie        FR Hopedale              21-01.00  
 12   506 Rosemary Balanca-T  SO Hopedale              20-10.50  
 13   583 Brooke Lavallee     JR Nipmuc                20-04.50  
 14   539 Emily Thurston      SO Hopedale              20-03.00  
 15   510 Carolyn Dodge        8 Hopedale              19-07.00  
 16   575 Maren Chiburus      SO Nipmuc                18-08.50  
 17   469 Tafta Lauretano      8 Douglas               18-07.00  
 18   692 Abby Epplett         8 Whitinsville          18-05.00  
 19   587 Jackie Michalowicz  SO Nipmuc                17-11.00  
 20   464 Hannah Bosma        SO Douglas               17-05.25  
 
Boys 50 Yard Dash NB
===================================================================
         DVC: #  5.60  1/14/2010   Mark Hill, Sutton                           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   485 Jacob Foynes        SO Douglas                   5.80   3 
  2   667 Mark Hill           SO Sutton                    5.90   1 
  3   601 Dillon Braile       SO Nipmuc                    6.10   6 
  4   603 Todd Crivello       SR Nipmuc                    6.20   7 
  5   721 Andrew Saulnier     JR Blackstone-Millv          6.30   1 
  6   480 Chris Blake         JR Douglas                   6.40   3 
  6   551 Eric Brown          SR Hopedale                  6.40   6 
  7   489 Derrick Harney      SO Douglas                  J6.40   3 
  7   554 Kevin Espanet       SR Hopedale                 J6.40   6 
 10   487 Paul Gildea         SO Douglas                   6.50   2 
 11   491 Chris Masterson     SO Douglas                  J6.50   2 
 12   666 Jack Harrison       JR Sutton                    6.60   2 
 13   548 Matthew Bedard       7 Hopedale                  6.70   7 
 14   676 Tom Mailea          SO Sutton                    6.80   2 
 15   561 Michael Lyle        SR Hopedale                  7.20   8 
 16   617 Mikle Merkley       FR Nipmuc                   J7.20   8 
 17   559 Casey Kracinovich   FR Hopedale                  7.40   7 
 17   483 Luke Daly            8 Douglas                   7.40   3 
 19   546 Andrew Allain        8 Hopedale                  7.80   8 
 --   668 Max Holloway        JR Sutton                      FS   1 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
         DVC: # 39.20  1/21/2010   Collin Neri, Nipmuc                         
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   619 Collin Neri         SR Nipmuc                   39.20#  6 
  2   727 Kyle McDougle       SR Hopedale                 39.90   6 
  3   544 Jason Afonso        JR Hopedale                 41.70   6 
  4   717 Chris Coffin        SO Blackstone-Millv         41.90   4 
  5   604 Earl Dauley         SR Nipmuc                   42.10   7 
  5   623 David Sperino       SR Nipmuc                   42.10   6 
  7   683 Justin Rothermich   FR Sutton                   42.50   4 
  8   678 Haydn Melia         FR Sutton                   42.60   5 
  9   706 Gabe Solano         FR Whitinsville             42.70   1 
 10   709 Aksel Thibodeau     SO Whitinsville             42.90   1 
 11   503 Kenneth Weagle      JR Douglas                  43.10   1 
 12   681 Gregory Rodriques   SR Sutton                   43.50   4 
 13   701 Kouta Kobayashi     SR Whitinsville             44.10   2 
 13   722 Josh Simard         SR Blackstone-Millv         44.10   4 
 15   658 Jamie Carlson       SO Sutton                   44.30   5 
 16   600 Ryan Boyd           SR Nipmuc                   45.60   8 
 17   612 Andrew Hack         FR Nipmuc                   47.40   7 
 18   685 Mike Saillant       SO Sutton                   47.80   5 
 19   548 Matthew Bedard       7 Hopedale                 48.20   7 
 20   686 David Stuart        FR Sutton                   48.30   5 
 21   501 Kevin Theriault     SO Douglas                  48.90   1 
 22   486 Joey Gifford        SO Douglas                  49.50   2 
 23   483 Luke Daly            8 Douglas                  52.30   2 
 24   559 Casey Kracinovich   FR Hopedale                 52.80   7 
 25   496 Antonio Pinto       FR Douglas                  53.40   3 
 26   546 Andrew Allain        8 Hopedale                 54.60   8 
 27   504 Zachary Zygmuntowi   8 Douglas                  56.50   3 
 
Boys 600 Meter Run
================================================================
         DVC: # 1:30.90  1/9/2010    Evan Kent, Sutton                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   680 Andrew Rice         JR Sutton                 1:37.20  
  2   724 Steven Tata         SR Blackstone-Millv       1:38.70  
  3   660 Taylor Dimmick      SR Sutton                 1:39.60  
  4   611 AC Hack             SR Nipmuc                 1:42.40  
  5   493 Reed Miller         SO Douglas                1:43.60  
  5   624 Spencer Stewart     SR Nipmuc                 1:43.60  
  7   613 Trevor Hunt         JR Nipmuc                 1:44.60  
  8   549 Peter Berdos        SO Hopedale               1:44.70  
  9   570 Anthony Tandy       FR Hopedale               1:46.90  
 10   558 Andrew Klei         SO Hopedale               1:48.80  
 11   676 Tom Mailea          SO Sutton                 1:49.40  
 12   482 Philip Burch         8 Douglas                1:55.30  
 13   715 Arturo Armas        SO Blackstone-Millv       1:55.90  
 14   497 Zachary Roper       FR Douglas                1:56.20  
 15   726 Daveed Goldenberg   FR Douglas                1:56.30  
 16   565 John McGowan         8 Hopedale               1:57.90  
 17   556 Christopher Hodgen  FR Hopedale               1:58.30  
 18   617 Mikle Merkley       FR Nipmuc                 1:58.50  
 19   659 Jason Dimmick        8 Sutton                 1:59.90  
 20   677 Ben McDonald         7 Sutton                 2:01.50  
 21   732 Richard Berdos      FR Hopedale               2:02.70  
 22   671 Tyler Keith         SO Sutton                 2:04.20  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
         DVC: # 2:50.40  1/9/2010    Brent Schouler, Whitinsville              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   705 Brent Schouler      SR Whitinsville           2:53.10  
  2   684 Mark Ryan           JR Sutton                 3:05.60  
  3   701 Kouta Kobayashi     SR Whitinsville           3:07.10  
  4   557 Christopher Kivior  SO Hopedale               3:09.10  
  5   494 Ross Mungeam        SO Douglas                3:09.50  
  6   616 Jacob Merkley       JR Nipmuc                 3:10.90  
  7   669 Dan Hope            JR Sutton                 3:12.70  
  8   553 Matt Doran          FR Hopedale               3:13.40  
  9   610 Kevin Gurney        FR Nipmuc                 3:13.80  
 10   563 Aaron Maurais       SO Hopedale               3:18.10  
 11   498 George Slavin       SO Douglas                3:21.30  
 12   608 Ethan Fortin        FR Nipmuc                 3:27.50  
 13   688 Ricky Thyden        SO Sutton                 3:43.40  
 14   670 Andres Irarrragori   7 Sutton                 3:45.60  
 15   550 Yaroslav Borodenko   7 Hopedale               3:45.80  
 16   687 Matthieu Sullivan    8 Sutton                 3:54.80  
 17   562 Jack Marsh           7 Hopedale               3:54.90  
 18   555 Joseph Grider        7 Hopedale               3:55.40  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
         DVC: # 4:53.20  1/21/2010   Brent Schouler, Whitinsville              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   705 Brent Schouler      SR Whitinsville           4:53.20# 
  2   723 Derek Tata          SO Blackstone-Millv       5:11.30  
  3   557 Christopher Kivior  SO Hopedale               5:15.60  
  4   673 Steven Kerr         SR Sutton                 5:16.20  
  5   708 Nathan Swaim        SO Whitinsville           5:22.20  
  6   571 Matthew Thurston    JR Hopedale               5:28.70  
  7   602 Matthew Burke       FR Nipmuc                 5:37.80  
  8   564 Paul Maurais         8 Hopedale               5:43.70  
  9   731 Jamison Koeman       7 Whitinsville           5:46.30  
 10   615 Tom McMullin        SR Nipmuc                 5:49.40  
 11   729 Bradon Mungeam       8 Douglas                5:50.50  
 12   556 Christopher Hodgen  FR Hopedale               5:57.60  
 13   726 Daveed Goldenberg   FR Douglas                6:02.20  
 14   566 Robert Mulrey        8 Hopedale               6:05.70  
 15   497 Zachary Roper       FR Douglas                6:08.10  
 16   662 Andrew Erickson     SO Sutton                 6:11.30  
 17   627 Joseph Welsby       FR Nipmuc                 6:11.40  
 --   560 Andrew Lyle         FR Hopedale                    DQ   RUNNING ON THE LINE
 
Boys 2 Mile Run
================================================================
         DVC: # 10:51.50  1/21/2010   Drew Majkut, Nipmuc                      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   614 Drew Majkut         SR Nipmuc                10:51.50# 
  2   672 Evan Kent           SO Sutton                11:00.70  
  3   494 Ross Mungeam        SO Douglas               11:01.40  
  4   553 Matt Doran          FR Hopedale              11:10.30  
  5   563 Aaron Maurais       SO Hopedale              11:26.20  
  6   570 Anthony Tandy       FR Hopedale              11:37.90  
  7   549 Peter Berdos        SO Hopedale              12:05.50  
  8   729 Bradon Mungeam       8 Douglas               12:39.60  
  9   550 Yaroslav Borodenko   7 Hopedale              12:41.70  
 10   555 Joseph Grider        7 Hopedale              14:04.50  
 11   495 Matt Picard          8 Douglas               14:25.10  
 12   686 David Stuart        FR Sutton                14:52.40  
 13   663 Anthony Fattman     FR Sutton                15:27.10  
 14   679 Mike O'Loughlin     FR Sutton                15:31.20  
 
Boys 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
         DVC: #  6.70  1/14/2010   Erik Quitzau, Blackstone-Millville          
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1   717 Chris Coffin        SO Blackstone-Millv          6.90   1 
  2   667 Mark Hill           SO Sutton                   J6.90   1 
  3   629 Brendan Wood        SO Nipmuc                    7.60   3 
  4   616 Jacob Merkley       JR Nipmuc                    8.10   3 
  5   567 John Saras          SR Hopedale                  8.40   3 
  6   688 Ricky Thyden        SO Sutton                    8.50   1 
  7   721 Andrew Saulnier     JR Blackstone-Millv          8.60   1 
  8   699 David Jassmond      SO Whitinsville              8.80   2 
  9   501 Kevin Theriault     SO Douglas                   9.10   2 
 10   571 Matthew Thurston    JR Hopedale                  9.40   3 
 11   500 Keaton Tagseth      FR Douglas                  10.20   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
         DVC: # 1:44.90  1/21/2010   , Hopedale                                
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hopedale  'A'                                       1:44.90#  2 
  2 Nipmuc  'A'                                         1:48.60   2 
  3 Sutton  'A'                                         1:48.90   1 
  4 Douglas  'A'                                        1:52.10   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
         DVC: # 3:55.00  12/17/2009  , Nipmuc                                  
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Nipmuc  'A'                                         4:02.60  
  2 Sutton  'A'                                         4:09.60  
  3 Whitinsville Christian  'A'                         4:13.40  
  4 Douglas  'A'                                        4:16.30  
  5 Hopedale  'A'                                       4:41.40  
 
Boys High Jump
================================================================
         DVC: #  6-01  1/21/2010   Mark Hill, Sutton                           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   667 Mark Hill           SO Sutton                 6-01.00# 
  2   623 David Sperino       SR Nipmuc                 5-06.00  
  3   717 Chris Coffin        SO Blackstone-Millv       5-04.00  
  3   629 Brendan Wood        SO Nipmuc                 5-04.00  
  5   727 Kyle McDougle       SR Hopedale               5-02.00  
  6   684 Mark Ryan           JR Sutton                 5-00.00  
  7   673 Steven Kerr         SR Sutton                J5-00.00  
  8   567 John Saras          SR Hopedale               4-10.00  
  8   621 Kevin Roche         SR Nipmuc                 4-10.00  
 --   558 Andrew Klei         SO Hopedale                    NH  
 --   675 Casey L'Esperance   FR Sutton                      NH  
 
Boys Shot Put
================================================================
         DVC: # 43-05  1/21/2010   Eric Brown, Hopedale                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   551 Eric Brown          SR Hopedale              43-05.00# 
  2   621 Kevin Roche         SR Nipmuc                36-06.50  
  3   664 Brendan Finlay      JR Sutton                36-02.50  
  4   722 Josh Simard         SR Blackstone-Millv      35-05.00  
  5   667 Mark Hill           SO Sutton                35-02.00  
  6   603 Todd Crivello       SR Nipmuc                33-10.50  
  7   544 Jason Afonso        JR Hopedale              33-07.00  
  8   709 Aksel Thibodeau     SO Whitinsville          33-04.00  
  9   604 Earl Dauley         SR Nipmuc                33-01.00  
 10   666 Jack Harrison       JR Sutton                31-06.50  
 11   600 Ryan Boyd           SR Nipmuc                31-05.50  
 12   487 Paul Gildea         SO Douglas               30-08.25  
 13   724 Steven Tata         SR Blackstone-Millv      30-07.75  
 14   673 Steven Kerr         SR Sutton                30-01.00  
 15   569 Ian Stewardson      SO Hopedale              28-04.00  
 16   503 Kenneth Weagle      JR Douglas               28-02.50  
 17   704 Luke Roode          FR Whitinsville         J28-02.50  
 18   485 Jacob Foynes        SO Douglas               27-07.75  
 19   675 Casey L'Esperance   FR Sutton                27-03.00  
 20   545 Joseph Aguiar       JR Hopedale              27-00.50  
 21   486 Joey Gifford        SO Douglas               24-10.50  
 22   492 Jack Mello           8 Douglas               21-04.50  
 23   568 Jan Scott            8 Hopedale              18-01.00  
 24   552 Eddie Cerow          8 Hopedale              16-11.50  
 
Mixed Shot Put j.v.
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1   525 Alexandra Manna     W8 Hopedale              19-08.00  
  2   541 Kaitlynn Vail       W8 Hopedale              17-11.50  
  3   654 Theresa Trainor     W8 Sutton                16-10.00  
  4   505 Madison Adams       W8 Hopedale              14-10.50  
  5   661 PatrickMorgan Dono  M7 Sutton                14-01.00  



My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News