Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Patriot League Championship Meet

Reggie Lewis Track and Athletic Center, Boston, MA, February 12, 2010

Patriot League Championship Meet

For a story about this race, see Team Scores .


Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/11/2010 07:59 PM
                Patriot League Indoor Championship - 2/12/2010                 
                                   2009-2010                                   
                              Reggie Lewis Track                               
                                    Results                                    
 
Event 1  G 1 Mile
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Radomski, Paige           10 SILVER LAKE            5:31.21  
  2 McConville, Julie         09 HINGHAM                5:32.97  
  3 Ryan, Caitlin             12 WHIT-HANSON            5:36.72  
  4 Sullivan, Kelcie          12 WHIT-HANSON            5:39.98  
  5 Munson, Emilie            10 DUXBURY                5:41.09  
  6 Baker, Abby               09 WHIT-HANSON            5:46.16  
  7 Steele, Anne              12 DUXBURY                5:54.26  
  8 Murray, Katie             11 SCITUATE               6:04.32  
  9 Egan, Casey               10 WHIT-HANSON            6:08.48  
 10 Lund, Melanie             12 SILVER LAKE            6:08.87  
 11 Varjabedian, Ani          12 MIDDLEBORO             6:14.10  
 12 Orlando, Jessica          10 ROCKLAND               6:14.18  
 13 Simon, Joyce              11 PEMBROKE               6:20.96  
 14 McCormack, Caroline       11 PEMBROKE               6:23.86  
 
Event 2  B 1600 M Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Adams, Brendan            11 PEMBROKE               4:34.54  
  2 Moran, Ryan               11 PEMBROKE               4:45.31  
  3 McConville, Michael       10 HINGHAM                4:45.61  
  4 Moran, Brendan            11 WHIT-HANSON            4:46.22  
  5 Stephansky, Nathan        09 WHIT-HANSON            4:46.32  
  6 Angell, Jason             10 DUXBURY                4:48.68  
  7 Smith, Jimmy              11 SILVER LAKE            4:50.48  
  8 Frazier, Cameron          11 MIDDLEBORO             4:50.85  
  9 Kupchella, Chet           12 SCITUATE               4:53.38  
 10 Tran, Danny                  QUIN./NO. QUIN.        4:59.36  
 11 Mingels, Brian            10 SCITUATE               4:59.48  
 12 Paquin, Tene              10 MIDDLEBORO             5:01.75  
 13 Green, John                  QUIN./NO. QUIN.        5:01.86  
 14 Leonard, Pat              12 WHIT-HANSON            5:12.53  
 15 Crowley, Conor            11 HANOVER                5:12.78  
 16 Donovan, William          10 HINGHAM                5:13.46  
 17 McCallum, Kevin           10 HINGHAM                5:19.22  
 18 Sarles, Tommy             09 DUXBURY                5:26.44  
 
Event 3  G 55 M HH
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Berkeley            12 PEMBROKE                  8.98Q  3 
  2 Gilbert, Nicole           11 HANOVER                   9.32Q  2 
  3 Arcement, Lauren          12 HINGHAM                   9.49Q  1 
  4 Hall, Meagan              11 PEMBROKE                  9.50q  2 
  5 Barthold, Meredith        11 SCITUATE                  9.66q  1 
  6 Ghergurovich, Megan       12 SCITUATE                 10.11q  3  10.103
  7 Paffett, Charlotte        12 HINGHAM                  10.11q  3  10.107
  8 Arcement, Danielle        10 HINGHAM                  10.22q  3 
  9 Rondeau, Katelyn          12 WHIT-HANSON              10.23   2 
 10 Dempsey, Janet            12 WHIT-HANSON              10.26   3 
 11 Lazarovich, Hannah        12 SCITUATE                 10.28   1 
 12 Rabbitt, Jennifer         12 HANOVER                  10.29   2 
 13 Visochi, Marisa           12 WHIT-HANSON              10.30   3 
 14 Collins, Melanie          09 WHIT-HANSON              10.31   1 
 15 Kinch, Lizzie             10 MIDDLEBORO               10.32   2 
 16 Dickerman, Kayla          10 SILVER LAKE              10.72   2 
 17 Demetriades, Alece        09 SCITUATE                 10.75   3 
 18 McMichael, Madeline       10 HINGHAM                  10.97   2 
 19 Boerger, Emily            10 SILVER LAKE              10.99   2 
 20 Davidson, Kelsey          09 DUXBURY                  10.99   1 
 21 Larkin, Brianna           12 PEMBROKE                 12.41   1 
 
Event 3  G 55 M HH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Hall, Berkeley            12 PEMBROKE                  8.85  
  2 Gilbert, Nicole           11 HANOVER                   9.26  
  3 Arcement, Lauren          12 HINGHAM                   9.51  
  4 Hall, Meagan              11 PEMBROKE                  9.66  
  5 Barthold, Meredith        11 SCITUATE                  9.87  
  6 Paffett, Charlotte        12 HINGHAM                   9.98  
  7 Ghergurovich, Megan       12 SCITUATE                 10.15  
  8 Arcement, Danielle        10 HINGHAM                  10.33  
 
Event 4  B 55 M HH
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Quinnie, Josh             11 HANOVER                   8.16Q  2 
  2 Thompson, Conor           12 HINGHAM                   8.38Q  1 
  3 Mackey, Shane             12 DUXBURY                   8.82q  2 
  4 Ung, Kevin                   QUIN./NO. QUIN.           8.88q  2 
  5 Acacia, Jerry             11 RANDOLPH                  8.91q  1 
  6 Harlow, Will              10 HINGHAM                   9.01q  1 
  7 Gillis, Seth              12 SILVER LAKE               9.11q  2 
  8 Trevena, Keaton           09 SCITUATE                  9.45q  1 
  9 Schneiderhan, Matt        12 DUXBURY                   9.79   1 
 10 Demers, Tom               12 SCITUATE                  9.79   1 
 11 Levenson, Nick            09 SILVER LAKE              10.58   2 
 12 Nielsen, Nicholas         09 HINGHAM                  11.55   2 
 
Event 4  B 55 M HH
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Quinnie, Josh             11 HANOVER                   8.12  
  2 Thompson, Conor           12 HINGHAM                   8.16  
  3 Mackey, Shane             12 DUXBURY                   8.69  
  4 Acacia, Jerry             11 RANDOLPH                  8.79  
  5 Gillis, Seth              12 SILVER LAKE               9.02  
  6 Trevena, Keaton           09 SCITUATE                  9.02  
  7 Ung, Kevin                   QUIN./NO. QUIN.           9.10  
  8 Harlow, Will              10 HINGHAM                  10.16  
 
Event 5  G 55 M Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 O'Dea, Molly              12 HINGHAM                   7.35Q  3 
  2 Pitts, Ashlee             12 RANDOLPH                  7.46Q  2 
  3 Clark, Molly              10 HINGHAM                   7.69Q  1 
  4 Bahr, Devan               11 DUXBURY                   7.81q  1 
  5 Stack, Haley              11 SILVER LAKE               7.91q  2 
  6 Libby, Courtney           12 MIDDLEBORO                8.07q  3 
  7 Jackson, Lily             11 HINGHAM                   8.14q  2 
  8 Cahoon, Danielle          09 HINGHAM                   8.15q  3 
  9 Powell, Meghan            09 SILVER LAKE               8.15   3 
 10 Barrett, Abbie            10 HINGHAM                   8.16   1 
 11 Eisenbies, Carra          09 HINGHAM                   8.18   2 
 12 Paven, Lia                11 HINGHAM                   8.36   2 
 13 Dargelis, Bridgette       09 MIDDLEBORO                8.38   3 
 14 Palmer, Shaia             09 SCITUATE                  8.49   1 
 15 Abban, Jessica            09 QUIN./NO. QUIN.           8.57   1 
 16 Dempsey, Karen            10 WHIT-HANSON               8.57   1 
 17 Sugrue, Kayla             09 QUIN./NO. QUIN.           8.66   2 
 18 Doyle, Kylie              10 ROCKLAND                  9.27   3 
 
Event 5  G 55 M Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 O'Dea, Molly              12 HINGHAM                   7.42  
  2 Pitts, Ashlee             12 RANDOLPH                  7.57  
  3 Clark, Molly              10 HINGHAM                   7.73  
  4 Bahr, Devan               11 DUXBURY                   7.93  
  5 Stack, Haley              11 SILVER LAKE               7.98  
  6 Libby, Courtney           12 MIDDLEBORO                8.02  
  7 Cahoon, Danielle          09 HINGHAM                   8.08  
  8 Jackson, Lily             11 HINGHAM                   8.22  
 
Event 6  B 55 M Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lindberg, Dana            12 HINGHAM                   6.64Q  2 
  2 Stone, Jackson            11 HINGHAM                   6.83Q  1 
  3 Huynh, Loi                12 RANDOLPH                  6.87q  1 
  4 Paquin, Theodore          12 MIDDLEBORO                6.89q  2 
  5 Bottary, Jimmy               QUIN./NO. QUIN.           6.99q  1 
  6 Chapman, Andrew           12 PEMBROKE                  7.00q  2 
  7 Donahue, Greg             12 WHIT-HANSON               7.08q  1 
  8 Tarawalie, Adu            10 RANDOLPH                  7.11q  2 
  9 Martin, Adam              11 DUXBURY                   7.22   2 
 10 Garanito, Jonathan        12 MIDDLEBORO                7.25   1 
 11 Bailey, David             10 WHIT-HANSON               7.30   2 
 12 Bouchard, Toby            11 SILVER LAKE               7.34   1 
 13 Osborn, Douglas           10 HINGHAM                   7.36   1 
 14 Walker, Nick              09 SCITUATE                  7.41   1 
 15 Doherty, Gavin            11 SILVER LAKE               7.58   2 
 
Event 6  B 55 M Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Lindberg, Dana            12 HINGHAM                   6.68  
  2 Huynh, Loi                12 RANDOLPH                  6.75  
  3 Paquin, Theodore          12 MIDDLEBORO                6.90  
  4 Stone, Jackson            11 HINGHAM                   6.92  
  5 Bottary, Jimmy               QUIN./NO. QUIN.           6.95  
  6 Chapman, Andrew           12 PEMBROKE                  7.00  
  7 Tarawalie, Adu            10 RANDOLPH                  7.08  
  8 Donahue, Greg             12 WHIT-HANSON               7.18  
 
Event 7  G 1000 M Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Simao, Lauren             11 MIDDLEBORO             3:12.25  
  2 Sheehan, Katie            11 SCITUATE               3:12.66  
  3 Cavalear, Sarah           12 PEMBROKE               3:13.58  
  4 Sypek, Elizabeth          10 HINGHAM                3:14.87  
  5 D'Angelo, Marissa         12 WHIT-HANSON            3:15.66  
  6 Schwartz, Mary            12 QUIN./NO. QUIN.        3:17.59  
  7 Savage, Chelsea           10 PEMBROKE               3:20.07  
  8 McCabe, Colleen           11 HINGHAM                3:26.98  
  9 Tamborella, Courtney      11 ROCKLAND               3:32.59  
 10 McKenzie, Madison         11 DUXBURY                3:35.26  
 11 Burke, Kristin            12 RANDOLPH               3:50.02  
 
Event 8  B 1000 M Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cina, Paul                12 PEMBROKE               2:38.32  
  2 Kelley, Ryan              11 PEMBROKE               2:39.86  
  3 Gallagher, Wesley         10 PEMBROKE               2:39.98  
  4 Kinuthia, Stephen         12 RANDOLPH               2:41.55  
  5 Bray, Greg                11 DUXBURY                2:45.66  
  6 Spillane, Sean            12 MIDDLEBORO             2:48.51  
  7 King, Ryan                10 HINGHAM                2:49.80  
  8 LaMarre, Robert           11 PEMBROKE               2:50.87  
  9 Cordeiro, Bryan           12 SILVER LAKE            2:51.80  
 10 Gillespie, Nick              QUIN./NO. QUIN.        2:53.05  
 11 O'Connell, Jason          10 MIDDLEBORO             2:53.38  
 12 Newkirk, Brad             12 SCITUATE               2:54.20  
 
Event 9  G 600 M Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Scanlan, Mary             11 PEMBROKE               1:39.16  
  2 Murray, Michaela          11 SCITUATE               1:44.54  
  3 Nee, Laura                09 DUXBURY                1:46.21  
  4 Cacciature, Gianna        09 WHIT-HANSON            1:46.66  
  5 Lumbert, Allysa           11 HINGHAM                1:46.83  
  6 Peck, Melissa             10 WHIT-HANSON            1:46.95  
  7 Leonard, Caroline         10 HINGHAM                1:50.40  
  8 Leahy, Julia              10 HINGHAM                1:52.36  
  9 Ng, Michaela              10 PEMBROKE               1:52.64  
 10 Bonoli, Lia               09 QUIN./NO. QUIN.        1:53.18  
 11 Bryant, Amber             10 MIDDLEBORO             1:54.28  
 12 Wonderly, Morgan          10 SILVER LAKE            1:56.00  
 13 Mitchell, Meaghan         11 ROCKLAND               1:57.15  
 14 Foster, Holly             11 HANOVER                1:58.76  
 
Event 10  B 600 M Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Burns, Clint              12 WHIT-HANSON            1:24.90  
  2 Sukeforth, Andy           12 MIDDLEBORO             1:25.15  
  3 Mbengam, John             11 RANDOLPH               1:27.55  
  4 Vercollone, Joe           10 PEMBROKE               1:27.83  
  5 Nickerson, Jimmy          10 SILVER LAKE            1:28.41  
  6 Connolly, Christian       11 SILVER LAKE            1:28.99  
  7 Santos, David             12 MIDDLEBORO             1:30.36  
  8 Reed, armani              10 RANDOLPH               1:30.97  
  9 Manning, Ryan             11 HANOVER                1:31.56  
 10 Laubacher, Luke           09 WHIT-HANSON            1:33.14  
 11 Pettinelli, Max           12 SCITUATE               1:34.18  
 12 Burleigh, Duncan          09 HINGHAM                1:35.28  
 13 Madden, Andy              11 PEMBROKE               1:35.44  
 14 Whitney, Grant            09 HINGHAM                1:36.70  
 
Event 11  G 300 M Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stoyle, Becky             11 PEMBROKE                 42.06   4 
  2 Mbengam, Anna             10 RANDOLPH                 42.72   4 
  3 Nee, Julia                11 DUXBURY                  42.74   4 
  4 Coate, Michelle           11 PEMBROKE                 43.55   4 
  5 Doyle, Emily              10 DUXBURY                  43.79   4 
  6 Patrolia, Meghan          10 HINGHAM                  44.08   4 
  7 Fatemi, Teresa            12 PEMBROKE                 44.65   3 
  8 Runci, Elizabeth          11 DUXBURY                  45.04   3 
  9 Cahill, Cara              12 PEMBROKE                 45.64   3 
 10 Larsen, Kasey             12 WHIT-HANSON              47.40   3 
 11 Perry, Traci              09 MIDDLEBORO               47.68   2 
 12 Stone, Madeline           09 HINGHAM                  47.96   2 
 13 Leonard, Taylor           11 WHIT-HANSON              47.97   3 
 14 MacDowell, Bridgette      10 SCITUATE                 48.58   2 
 15 Taylor, Janet             09 HANOVER                  50.18   2 
 16 Setow, Mabel              12 QUIN./NO. QUIN.          50.35   1 
 17 Sears, Olivia                SILVER LAKE              51.24   1 
 18 Grafton, Kaitlyn          09 ROCKLAND                 51.26   1 
 
Event 12  B 300 M Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Crawford, Devlin          12 RANDOLPH                 36.85   3 
  2 Mbengam, Godfred          11 RANDOLPH                 37.40   3 
  3 Mason, Nick               11 RANDOLPH                 37.52   2 
  4 Walters, Ashton           12 RANDOLPH                 37.62   3 
  5 Sartori, Kevin            12 WHIT-HANSON              37.64   3 
  6 Leary, Sean               12 MIDDLEBORO               37.91   3 
  7 Cacciatore, Domenic       10 WHIT-HANSON              38.13   3 
  8 Dillingham, Roger         12 SILVER LAKE              38.55   2 
  9 Naticchioni, Ryan         11 SILVER LAKE              38.71   2 
 10 Nee, Alec                 11 PEMBROKE                 39.68   1 
 11 Leary, Brendan            10 MIDDLEBORO               39.72   2 
 12 Barnard, Michael          10 SCITUATE                 39.89   1 
 13 Lumbert, William          09 HINGHAM                  39.98   1 
 14 Hudson, David                QUIN./NO. QUIN.          40.39   2 
 15 Iannone, Anthony          10 WHIT-HANSON              40.51   1 
 16 Cullity, Steven           10 PEMBROKE                 40.85   1 
 17 MacKay, Conner            09 HINGHAM                  41.03   1 
 18 Nelson, Greg                 QUIN./NO. QUIN.          42.25   2 
 
Event 13  G 2 Mile
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Regan, Emily              12 WHIT-HANSON           12:04.12  
  2 Baker, Rachel             09 WHIT-HANSON           12:10.28  
  3 Pinhkham, Samantha        10 HINGHAM               12:53.49  
  4 Asci, Jen                 10 ROCKLAND              13:12.51  
  5 Bittrich, Lauren          10 DUXBURY               13:34.26  
 
Event 14  B 2 Mile
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sullivan, Tyler           11 WHIT-HANSON            9:46.65  
  2 Ryan, Pat                 10 WHIT-HANSON           10:15.74  
  3 Hansen, Ryan              11 SILVER LAKE           10:39.95  
  4 Wojciechowski, Lucas      12 DUXBURY               10:43.13  
  5 Baccari, Michael          11 HINGHAM               10:53.33  
  6 Glendye, Scott            11 MIDDLEBORO            11:11.64  
  7 Delaney, Tad              11 SILVER LAKE           11:13.15  
  8 Green, Daniel                QUIN./NO. QUIN.       11:14.98  
  9 Noland, Derik             09 SILVER LAKE           11:16.45  
 10 Wilkinson, Colin          09 HINGHAM               11:25.94  
 11 Sterns, Connor            10 MIDDLEBORO            11:30.56  
 12 McPhillips, Colin         11 HINGHAM               11:46.45  
 
Event 15  G 4x200 M Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 HINGHAM H.S.                                        1:48.24   2 
     1) Clark, Molly 10                 2) Patrolia, Meghan 10            
     3) Dellot, Amanda 12               4) O'Dea, Molly 12                
  2 RANDOLPH H.S.                                       1:51.03   2 
  3 PEMBROKE H.S.                                       1:51.53   2 
     1) Hall, Meagan 11                 2) Coate, Michelle 11             
     3) Fatemi, Teresa 12               4) Stoyle, Becky 11               
  4 WHITMAN-HANSON                                      1:58.90   2 
     1) Dempsey, Janet 12               2) Leonard, Taylor 11             
     3) Dempsey, Karen 10               4) Larsen, Kasey 12               
  5 MIDDLEBORO H.S.                                     1:59.00   2 
  6 SILVER LAKE REG. - KINGSTN                          1:59.35   1 
  7 SCITUATE H.S.                                       2:00.12   1 
     1) Barthold, Meredith 11           2) MacDowell, Bridgette 10        
     3) Palmer, Shaia 09                4) Tedeschi, Elizabeth 09         
  8 QUINCY-NO.QUINCY                                    2:02.56   1 
 
Event 16  B 4x200 M Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 HINGHAM H.S.                                        1:34.98   2 
     1) Hobbs, John 12                  2) Stone, Jackson 11              
     3) Brown, Carter 11                4) Lindberg, Dana 12              
  2 RANDOLPH H.S.                                       1:35.11   2 
  3 PEMBROKE H.S.                                       1:40.22   2 
     1) Cullity, Tim 12                 2) Cullity, Steven 10             
     3) Madden, Andy 11                 4) Chapman, Andrew 12             
  4 WHITMAN-HANSON                                      1:40.71   2 
     1) Donahue, Greg 12                2) Laubacher, Luke 09             
     3) Higgins, Taylor 12              4) Bailey, David 10               
  5 SILVER LAKE REG. - KINGSTN  'B'                     1:40.76   1 
     1) Levenson, Nick 09               2) Sweeney, Zachary 12            
     3) Ellis, Joe 10                   4) Darcy, Christopher 11          
  6 DUXBURY H.S.                                        1:40.89   1 
     1) Murphy, Bobby 12                2) Martin, Adam 11                
     3) Waltz, Austin 12                4) Blout, Jeff 12                 
  7 SCITUATE H.S.                                       1:44.14   2 
     1) Cahrs, Jack 10                  2) Barnard, Michael 10            
     3) Walker, Nick 09                 4) Trevena, Keaton 09             
  8 SILVER LAKE REG. - KINGSTN                          1:51.93   1 
     1) Naticchioni, Ryan 11            2) Bouchard, Toby 11              
     3) Dillingham, Roger 12            4) Mahoney, Patrick 11            
 
Event 17  G 4x400 M Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 DUXBURY H.S.                                        4:18.49  
     1) Runci, Elizabeth 11             2) Doyle, Emily 10                
     3) Nee, Julia 11                   4) Nee, Laura 09                  
  2 PEMBROKE H.S.                                       4:20.84  
     1) Cahill, Cara 12                 2) Larkin, Brianna 12             
     3) Ng, Michaela 10                 4) Scanlan, Mary 11               
  3 HINGHAM H.S.                                        4:23.87  
     1) Barrett, Abbie 10               2) Leahy, Julia 10                
     3) O'Neill, Kathleen 12            4) Leonard, Caroline 10           
  4 SCITUATE H.S.                                       4:34.37  
     1) Murray, Michaela 11             2) Leonard, Kristen 10            
     3) Soucy, Cassandra 10             4) Sheehan, Katie 11              
  5 WHITMAN-HANSON                                      4:37.89  
     1) Tully, Ally 12                  2) Goode, Lindsey 09              
     3) Cacciature, Gianna 09           4) D'Angelo, Marissa 12           
  6 ROCKLAND H.S.                                       4:49.53  
  7 SILVER LAKE REG. - KINGSTN                          5:03.90  
 
Event 18  B 4x400 M Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 RANDOLPH H.S.                                       3:31.21  
  2 PEMBROKE H.S.                                       3:39.18  
     1) Romero, Mike 11                 2) Cina, Paul 12                  
     3) Vercollone, Joe 10              4) Horn, Kris 10                  
  3 DUXBURY H.S.                                        3:48.40  
     1) Webber, Don 10                  2) Kangos, Nick 10                
     3) Kimball, Ben 12                 4) Hemingway, John 12             
  4 WHITMAN-HANSON                                      3:50.31  
     1) McDougall, Vincent 12           2) Cacciatore, Domenic 10         
     3) Hennessey, Ryan 12              4) Sartori, Kevin 12              
  5 HINGHAM H.S.                                        4:06.47  
     1) Burleigh, Duncan 09             2) MacKay, Conner 09              
     3) Lumbert, William 09             4) Whitney, Grant 09              
  6 SILVER LAKE REG. - KINGSTN                          4:23.09  
     1) Ostiguy, William 11             2) Coneeny, John 09               
     3) Hayes, Ryan 10                  4) Kelley, Matthew 11             
 
Event 25  G 4x800 M Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 WHITMAN-HANSON                                     10:17.11  
     1) Regan, Emily 12                 2) Baker, Rachel 09               
     3) Peck, Melissa 10                4) Ryan, Caitlin 12               
  2 SILVER LAKE REG. - KINGSTN                         10:21.17  
  3 PEMBROKE H.S.                                      10:28.92  
     1) Savage, Chelsea 10              2) Pham, Vanessa 10               
     3) Cavalear, Sarah 12              4) James, Sara 10                 
  4 HINGHAM H.S.                                       10:32.09  
     1) Leonard, Caroline 10            2) Lumbert, Allysa 11             
     3) McCabe, Colleen 11              4) Middleton, Sarah 11            
  5 MIDDLEBORO H.S.                                    10:52.36  
 
Event 26  B 4x800 M Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 SILVER LAKE REG. - KINGSTN                          8:39.09  
     1) Cordeiro, Bryan 12              2) Connolly, Christian 11         
     3) Nickerson, Jimmy 10             4)                                
  2 MIDDLEBORO H.S.                                     8:47.86  
  3 WHITMAN-HANSON                                      9:04.54  
     1) Stephansky, Nathan 09           2) Costa, Justin 12               
     3) Moran, Brendan 11               4) Burns, Clint 12                
  4 SCITUATE H.S.                                       9:15.44  
     1) Kupchella, Chet 12              2) Newkirk, Brad 12               
     3) Mingels, Brian 10               4) Pettinelli, Max 12             
  5 PEMBROKE H.S.                                       9:42.68  
     1) Karstunen, Eric 11              2) Fine, Jesse 10                 
     3) Johnson, Greg 11                4) DiTocco, Michael 11            
 
                         W - Scores - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) PEMBROKE H.S.               88        2) HINGHAM H.S.               83   
    3) WHITMAN-HANSON              63        4) SILVER LAKE REG. - KINGST  33   
    5) DUXBURY H.S.                32        6) SCITUATE H.S.              25   
    7) HANOVER H.S.                24        7) RANDOLPH H.S.              24   
    9) MIDDLEBORO H.S.             23       10) ROCKLAND H.S.               5   
   11) QUINCY-NO.QUINCY             1                                           
 
                        Men - Scores - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) RANDOLPH H.S.               80        2) PEMBROKE H.S.              77   
    3) WHITMAN-HANSON              65        4) HINGHAM H.S.               63.50
    5) MIDDLEBORO H.S.             39        6) SILVER LAKE REG. - KINGST  26   
    7) DUXBURY H.S.                22.50     8) HANOVER H.S.               20   
    9) SCITUATE H.S.                6       10) QUINCY-NO.QUINCY            3   



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News