Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Florida Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Tri If You Dare

Seminole, FL, June 20, 2010

Tri If You Dare

Tri If You Dare 2010

Tri If You Dare 2010

Age Group Results

June 20, 2010


Elite Sports Timing

13-15 Year Olds

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SARAH SYKES LARGO FL

1

15

2

21:35.1

 

Female Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JENNIFER KISTEMAKER LARGO FL

11

13

15

24:38.8

2

REBECCA KIGGINS LARGO FL

15

13

16

24:48.9

3

ANGELICA AMBROSE SEMINOLE FL

13

13

21

25:03.6

4

ALEXIS ROSS LARGO FL

14

13

23

25:21.9

5

BAILEY HOTZ ST. PETERSBURG FL

18

13

25

25:35.2

6

NICOLE NESTO ST. PETE BEACH FL

17

13

26

25:41.2

7

VERONICA STEELE LARGO FL

7

13

27

25:53.8

8

KENNA MCFALL INDIAN ROCKS BEACH FL

12

13

31

26:58.8

9

CHRISTINA CARUANA TRINITY FL

20

13

34

28:07.1

10

BRIEANNA NICKER TAMPA FL

21

13

35

28:12.3

11

SYDNEY STRATTON SEMINOLE FL

16

13

41

29:18.8

12

HANNAH KUNINS GULFPORT FL

22

13

47

33:54.4

 

Female Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CAROLINE CONDON ST. PETERSBURG FL

2

14

3

21:39.2

2

ALEXIS STEVENS SEMINOLE FL

5

14

12

23:45.3

3

ERIN HILLMAN TREASURE ISLAND FL

8

14

13

23:54.1

4

MAGGIE SHEARER CLEARWATER FL

6

14

14

24:32.7

5

COURTNEY SMITH ST. PETERSBURG FL

3

14

20

25:01.5

6

SYDNEE BURTZLAFF TREASURE ISLAND FL

9

14

39

28:59.6

7

LINDSEY VASTI TREASURE ISLAND FL

10

14

43

30:02.3

 

Female Age 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ALEXANDRA STEELE LARGO FL

4

15

18

24:57.8

 

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JACOB ENDRULAT N. REDINGTON BEACH FL

33

15

1

19:49.2

 

Male Age 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SCOTT KREMSER LARGO FL

37

13

10

23:25.5

2

KYLE SNODGRASS LARGO FL

35

13

11

23:36.0

3

MICHAEL HAJEK ST. PETERSBURG FL

26

13

24

25:28.7

4

RAYMOND CHAPMAN SEMINOLE FL

28

13

30

26:47.9

5

JOSHUA MOREHOUSE ST. PETERSBURG FL

25

13

33

27:56.6

6

AUSTIN EGAN LARGO FL

30

13

36

28:21.2

7

DILLON MASTROMARINO SEMINOLE FL

23

13

37

28:44.4

8

KYLE CAMPBELL NEW PORT RICHEY FL

24

13

38

28:49.9

9

JUSTIN EGGERS CLEARWATER FL

31

13

44

30:37.3

10

PATRICK LACOFF LARGO FL

50

13

45

30:47.6

11

CHRISTIAN FRETZ SEMINOLE FL

27

13

46

31:57.1

12

BRADY SCOTT SEMINOLE FL

29

13

49

35:57.2

 

Male Age 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KYLE DESCHENES LARGO FL

34

14

7

21:58.0

2

CONNOR WHITCOMBE SEMINOLE FL

41

14

8

23:13.5

3

SAL PONZO SEMINOLE FL

45

14

9

23:23.8

4

BRANDT HARDING SEMINOLE FL

36

14

17

24:57.1

5

CLAYTON LEARY ST. PETERSBURG FL

43

14

19

24:59.2

6

MATTHEW SWEENEY TALLAHASSEE FL

48

14

22

25:11.9

7

DYLAN MANATINE SEMINOLE FL

40

14

29

26:32.2

8

JACOB ALEXANDER LARGO FL

42

14

32

27:32.6

9

JAKE MCKAY BROOKSVILLE FL

44

14

40

29:07.4

10

NOAH EPSTEIN LARGO FL

32

14

48

34:35.6

 

Male Age 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JUSTIN HEATH SEMINOLE FL

51

15

4

21:39.5

2

MICHAEL RUSNAK SEMINOLE FL

38

15

5

21:55.2

3

CHAD SWEAZEY SEMINOLE FL

39

15

6

21:57.5

4

DANE JOHANSEN CLEARWATER FL

47

15

28

26:09.1

5

BRANDON MEYER LARGO FL

46

15

42

29:30.7

 

11-12 Year Olds

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

SUMMER KANSTOROOM ST. PETERSBURG FL

62

12

5

22:53.4

 

Female Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ELLIE SCHAAF LARGO FL

94

11

11

24:49.3

2

AMANDA BURROWS ST. PETERSBURG FL

90

11

18

26:10.6

3

LEAH KUNINS GULFPORT FL

87

11

20

27:01.6

4

KAELEIGH MOREHOUSE ST. PETERSBURG FL

91

11

29

28:11.3

5

KELLI DEJA LARGO FL

97

11

32

29:04.7

6

JORDAN HESSINGER ST. PETERSBURG FL

86

11

34

29:25.1

7

HALEY NESTO ST. PETE BEACH FL

88

11

35

29:25.6

8

NORAH MCCLURE SEMINOLE FL

99

11

38

29:47.3

9

VICTORIA RUSH SEMINOLE FL

89

11

43

30:43.1

10

REESE CRAWFORD CLEARWATER FL

103

11

44

30:47.8

11

ALEXANDRA WALKER ST. PETERSBURG FL

101

11

45

30:50.6

12

SAMANTHA EPSTEIN PINELLAS PARK FL

104

11

47

31:17.0

13

MADELINE SHANE LAKELAND FL

100

11

48

31:19.1

14

ALLISON EPSTEIN PINELLAS PARK FL

105

11

51

31:45.8

15

KATHRYN PETERSON SEMINOLE FL

92

11

53

32:01.0

16

KARA KENNEDY SEMINOLE FL

107

11

54

32:11.9

17

CASSIDY SHROYER SEMINOLE FL

106

11

63

36:48.1

18

LINDSEY HOLLSTROM LARGO FL

102

11

64

37:01.1

19

MONTANA EGGERS CLEARWATER FL

93

11

65

37:21.2

20

EMILY GREGSON REDINGTON BEACH FL

98

11

66

37:24.1

21

BROOKE KREMSER LARGO FL

95

11

67

38:26.9

 

Female Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CATHERINE MCCLURE SEMINOLE FL

58

12

8

24:20.2

2

ZAYA PELUSI PARRISH FL

64

12

14

25:42.1

3

MORGAN HILLMAN TREASURE ISLAND FL

60

12

19

26:34.7

4

SAVANNAH STRANDLOF SEMINOLE FL

56

12

24

27:49.2

5

MADELEINE REPKA N. REDINGTON BEACH FL

70

12

25

27:52.5

6

ANA KUYKENDAL BELLEAIR FL

63

12

31

28:40.7

7

ALEXIS CUBILLO SPRINGHILL FL

59

12

33

29:06.3

8

REAGAN BURTZLAFF TREASURE ISLAND FL

69

12

36

29:40.9

9

CYDNEY GOUGH ST. PETERSBURG FL

68

12

40

29:56.4

10

ALLISON FULLE MADEIRA BEACH FL

65

12

50

31:38.8

11

SAMANTHA SWIFT CLEARWATER FL

67

12

55

32:25.9

12

LEXI HAFNER BRADENTON FL

66

12

59

34:09.2

 

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

RICARDO REYES TAMPA FL

123

11

1

21:40.5

 

Male Age 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

TIMMY GILDERSLEEVE JACKSONVILLE FL

120

11

6

23:42.8

2

JARED MCFADDEN SEMINOLE FL

111

11

12

24:49.7

3

COLIN MCADAM TREASURE ISLAND FL

108

11

13

25:26.9

4

DANIEL SWEENEY TALLAHASSEE FL

122

11

15

25:47.5

5

JARED HOOD SEMINOLE FL

109

11

16

25:54.6

6

WADE PALMQUIST LARGO FL

119

11

21

27:06.1

7

MAX KOBERNICK ST. PETERSBURG FL

113

11

22

27:11.0

8

JACOB NICKER TAMPA FL

114

11

26

27:54.8

9

MIKEY PONZO SEMINOLE FL

110

11

27

28:01.4

10

MATTHEW HAJEK ST. PETERSBURG FL

118

11

28

28:08.0

11

AARON WILLIAMS TRINITY FL

121

11

30

28:31.4

12

CORY THOLEN SEMINOLE FL

127

11

42

30:23.1

13

AARON KUYKENDAL BELLEAIR FL

117

11

49

31:31.3

14

MARSHALL JAQUIS SEMINOLE FL

116

11

52

31:47.0

15

GARRETT LAPLANTE SEMINOLE FL

125

11

56

32:43.8

16

MICHAEL NADING, JR. RIVERVIEW FL

112

11

57

33:50.1

17

TYLER BEISNER SEMINOLE FL

124

11

58

33:54.1

18

CONNOR SULLIVAN SEMINOLE FL

126

11

61

35:51.0

19

JONAS COTTON SEMINOLE FL

115

11

62

36:01.2

 

Male Age 12

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ZACHARY QUILTY ST. PETERSBURG FL

73

12

2

22:21.7

2

TREY SMITH ST. PETERSBURG FL

82

12

3

22:34.1

3

CALEB SHEARER CLEARWATER FL

72

12

4

22:48.2

4

AUSTIN SIMMONS LARGO FL

79

12

7

24:07.8

5

JORDAN GOTT TAMPA FL

85

12

9

24:23.0

6

PATRICK FARESE ST. PETERSBURG FL

75

12

10

24:48.9

7

JOEY LANCASTER SEMINOLE FL

78

12

17

25:58.8

8

JAY CONOVER ST. PETE BEACH FL

76

12

23

27:48.0

9

CHASE TIMBERLAKE LARGO FL

83

12

37

29:41.5

10

DYLAN LEARY ST. PETERSBURG FL

77

12

39

29:49.7

11

ERIK JOHANSEN CLEARWATER FL

74

12

41

30:21.8

12

JARED PETERS ST. PETERSBURG FL

81

12

46

31:03.7

13

PATRICK CONDON ST. PETERSBURG FL

80

12

60

35:41.5

 

9-10 Year Olds

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

REAGAN QUILTY ST. PETERSBURG FL

134

10

3

13:59.1

 

Female Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KATELIN GILDERSLEEVE JACKSONVILLE FL

168

9

5

14:42.5

2

CAROLINE MAGGI TAMPA FL

165

9

6

14:42.8

3

BELLA PONZO SEMINOLE FL

166

9

16

16:26.4

4

OLIVIA DORSKY ST. PETERSBURG FL

167

9

28

18:15.4

5

ISABELLA STEIN SEMINOLE FL

52

9

34

18:57.1

6

KYAH MORGAN ST. PETERSBURG FL

169

9

47

19:58.2

7

TEAGAN NUNN LARGO FL

171

9

60

24:19.5

8

RHIANNAN IANNOTTI SEMINOLE FL

170

9

63

26:46.4

 

Female Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CINZIA BURGE SEMINOLE FL

132

10

20

16:52.2

2

ANNABELLA MOWRY DUNEDIN FL

136

10

24

17:43.7

3

JULIA LANCASTER SEMINOLE FL

129

10

32

18:30.7

4

HANNAH WARNER LARGO FL

133

10

40

19:23.9

5

JESSICA JACOBS ST. PETERSBURG FL

128

10

46

19:56.5

6

KATHRYN KELLOGG SPRING HILL FL

138

10

50

20:06.2

7

KYLEIGH LITTLE LARGO FL

130

10

52

21:07.5

8

JULIE BRAUN SEMINOLE FL

135

10

53

21:12.2

9

ELLA WATERS SEMINOLE FL

189

10

55

21:56.0

10

EMMA NICKSE SEMINOLE FL

131

10

57

22:21.7

11

MARCIE DONALDSON DADE CITY FL

137

10

58

22:58.4

 

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JOSUE REYES TAMPA FL

188

9

1

13:34.4

 

Male Age 9

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

JARED KANSTOROOM ST. PETERSBURG FL

176

9

8

15:07.1

2

CORY WILHELM CLEARWATER FL

186

9

18

16:33.8

3

ANDREW MACK TAMPA FL

180

9

21

16:58.2

4

COLBY KUDLA TAMPA FL

184

9

26

17:49.6

5

IAN BUNDSCHU GULFPORT FL

181

9

27

18:06.9

6

MARK HAJEK ST. PETERSBURG FL

182

9

29

18:18.1

7

RILEY BUCHANAN TAMPA FL

187

9

30

18:23.7

8

BRANDON HOTZ ST. PETERSBURG FL

175

9

31

18:25.4

9

PETER MCCLURE SEMINOLE FL

179

9

37

19:00.1

10

MATTHEW PARKER SEMINOLE FL

185

9

39

19:14.6

11

DAVID KUYKENDAL BELLEAIR FL

178

9

44

19:54.4

12

PORTER NELSON ST. PETERSBURG FL

174

9

45

19:55.8

13

CHRIS COTTRELL BELLEAIR FL

183

9

48

20:01.0

14

CHRISTIAN TANEN TREASURE ISLAND FL

172

9

49

20:03.8

15

JOSHUA BERENBAUM ST. PETERSBURG FL

191

9

56

22:02.7

16

CONNOR WRIGHT TIERRA VERDE FL

177

9

59

23:09.5

 

Male Age 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

MATTHEW WOHLWEND ST. PETERSBURG FL

154

10

2

13:35.1

2

AUSTIN ELZEY SEMINOLE FL

146

10

4

14:20.8

3

DANE KUDLA TAMPA FL

152

10

7

14:50.5

4

JAMES CONDON ST. PETERSBURG FL

145

10

9

15:15.2

5

ROLFE ENDRULAT N. REDINGTON BEACH FL

143

10

10

15:23.7

6

PETER VASTI TREASURE ISLAND FL

139

10

11

15:33.4

7

MASON BRINKLEY ST. PETERSBURG FL

147

10

12

15:34.7

8

TREVOR KENNAN REDINGTON BEACH FL

140

10

13

15:41.5

9

NICHOLAS VERHUNCE LARGO FL

244

10

14

16:00.0

10

MAX STEELE LARGO FL

164

10

15

16:02.5

11

JAKOB MOWRY DUNEDIN FL

160

10

17

16:28.5

12

PAUL SCAVINO WESLEY CHAPEL FL

162

10

19

16:37.0

13

KELTON LITTLE LARGO FL

153

10

22

17:22.8

14

JACK WASHBURN LONGWOOD FL

157

10

23

17:35.4

15

CAMERON WRIGHT TIERRA VERDE FL

142

10

25

17:45.0

16

ALESSANDRO COTTON SEMINOLE FL

150

10

33

18:39.1

17

CHRIS REILLY ST. PETERSBURG FL

151

10

35

18:57.2

18

AVRON HARVEY ST. PETERSBURG FL

155

10

36

18:57.8

19

GAVEN SIMON LARGO FL

144

10

38

19:04.4

20

BRODY JADUS ST. PETERSBURG FL

159

10

41

19:28.1

21

HUNTER HENDERSON TAMPA FL

156

10

42

19:32.0

22

BRYCE SULLIVAN SEMINOLE FL

163

10

43

19:38.5

23

GABRIEL TIMBERLAKE LARGO FL

158

10

51

20:30.1

24

CHRISTIAN ROSS LARGO FL

148

10

54

21:35.7

25

JOHN SPRINGER SEMINOLE FL

149

10

61

24:27.1

26

JAYDON HOPPE SEMINOLE FL

161

10

62

25:15.0

 

7-8 Year Olds

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

AVA SYKES LARGO FL

193

8

2

16:10.4

 

Female Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

KACI ANDERSON LARGO FL

232

7

19

19:54.7

2

TAYLOR BENEDICT TAMPA FL

236

7

20

19:55.2

3

OLIVIA SCHAAF LARGO FL

230

7

24

20:35.0

4

LAUREN EPSTEIN PINELLAS PARK FL

223

7

35

22:06.8

5

GENESIS WHITELOCK ST. PETERSBURG FL

237

7

36

22:08.0

6

KYNSEY BARRETT DUNEDIN FL

224

7

45

23:06.2

7

MORGAN CRAMER ST. PETERSBURG FL

231

7

46

23:07.8

8

MORGAN COSSER TREASURE ISLAND FL

234

7

47

23:14.1

9

MEGAN MCENERY LARGO FL

227

7

51

24:25.3

10

KALI FONG ST. PETERSBURG FL

221

7

52

24:33.8

11

CAITLYN ALLGOEVER TIERRA VERDE FL

226

7

54

24:46.7

12

SAVANNAH GREGSON REDINGTON BEACH FL

235

7

55

25:18.4

13

MADELINE WASHBURN LONGWOOD FL

229

7

56

25:22.3

14

AMANDA CROSS WESLEY CHAPEL FL

228

7

57

25:26.4

15

MORGAN NICKSE SEMINOLE FL

222

7

60

25:34.8

16

CAYMAN SCALETTA WINDEMERE FL

225

7

61

25:43.2

17

RILEY DAUVAL ST. PETERSBURG FL

233

7

64

27:43.7

 

Female Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

EMERSON QUILTY ST. PETERSBURG FL

197

8

4

16:33.1

2

ERIKA MEYA SEMINOLE FL

203

8

5

16:36.5

3

ALYSSA KIMES LUTZ FL

198

8

8

17:25.4

4

LAUREN BENEDICT TAMPA FL

205

8

9

18:08.3

5

KATELYN LEONARD DELTONA FL

202

8

16

19:32.6

6

KENDALL LAPLANTE SEMINOLE FL

207

8

17

19:33.1

7

TAYLOR STONE LARGO FL

206

8

23

20:31.0

8

TAYLOR CRAMER ST. PETERSBURG FL

199

8

29

21:09.6

9

AMANDA KELLY ST. PETERSBURG FL

194

8

34

22:06.2

10

DELANEY HILLMAN TREASURE ISLAND FL

201

8

38

22:31.9

11

MADISON BALLOU MAPLEWOOD NJ

196

8

42

22:39.6

12

BROOKE MINICHINO BROOKSVILLE FL

204

8

49

23:34.6

13

ANNA WILLIAMS TRINITY FL

195

8

53

24:44.9

14

EMMA O'DONNELL SEMINOLE FL

192

8

59

25:32.6

15

BRENNA DUKES ST. PETERSBURG FL

200

8

62

26:57.5

16

ALANA NICKER TAMPA FL

190

8

63

27:34.6

 

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

COLEMAN INGLIMA CLEARWATER FL

211

8

1

15:57.6

 

Male Age 7

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

GREGORY GLASSCOCK ST. PETE BEACH FL

241

7

12

18:47.7

2

JAKE SEAMAN SEMINOLE FL

245

7

14

18:58.0

3

ALEXANDER VERHUNCE LARGO FL

141

7

15

19:26.0

4

DOMINIC GHIZZONI ST. PETERSBURG FL

246

7

18

19:52.5

5

NICHOLAS RAY SEMINOLE FL

252

7

21

20:14.3

6

NICHOLAS MCCLURE SEMINOLE FL

238

7

22

20:18.0

7

JAKE MAXEMOW LARGO FL

250

7

25

20:48.9

8

SEAN SULLIVAN SEMINOLE FL

256

7

26

20:55.8

9

MICHAEL JOHN SWEENEY TALLAHASSEE FL

254

7

27

20:56.1

10

BRAYLON MCFAUL SEMINOLE FL

243

7

30

21:16.0

11

AIDAN CARR SEMINOLE FL

249

7

31

21:32.6

12

CODY LITTLE LARGO FL

240

7

32

21:40.0

13

ASHTON BUCHANAN TAMPA FL

255

7

33

21:51.6

14

MICHAEL BALLOU MAPLEWOOD NJ

248

7

41

22:37.2

15

BEN WAGONER SEMINOLE FL

239

7

43

22:48.1

16

TIM REILLY ST. PETERSBURG FL

242

7

44

22:57.1

17

LUKE LEARY ST. PETERSBURG FL

247

7

48

23:27.8

18

ZACHARY PARKER SEMINOLE FL

253

7

58

25:29.8

19

VINH PECKLER ST. PETERSBURG FL

251

7

65

28:00.5

 

Male Age 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CARSON KRUGER TRINITY FL

208

8

3

16:27.0

2

JACKSON MEHR CLEAWATER FL

213

8

6

17:02.3

3

DAVID LEONARD DELTONA FL

219

8

7

17:03.2

4

MAXIMILIAN MELCHER MADEIRA BEACH FL

217

8

10

18:37.4

5

JAMES WOODROW INDIAN SHORES FL

214

8

11

18:43.2

6

WILLIAM WALKER ST. PETERSBURG FL

212

8

13

18:48.1

7

ANTONIO RIVERA ST. PETERSBURG FL

215

8

28

20:58.4

8

HUNTER VORNHEDER PALM HARBOR FL

220

8

37

22:16.4

9

JOSHUA JACOBS ST. PETERSBURG FL

210

8

39

22:36.0

10

ANDREW REILLY ST. PETERSBURG FL

209

8

40

22:36.5

11

SAMUEL TIMBERLAKE LARGO FL

216

8

50

23:59.1

 

5-6 Year Olds

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANA MAGGI TAMPA FL

260

6

6

11:05.5

 

Female Age 5

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

ANNA CUBITO ST. PETERSBURG FL

281

5

14

11:58.2

2

KENDALL KUDLA TAMPA FL

279

5

16

12:06.9

3

KAYLIE DESCHENES LARGO FL

280

5

22

13:22.6

4

FINLEY HARDING SEMINOLE FL

286

5

28

15:49.8

5

SYDNEY MELCHER MADEIRA BEACH FL

284

5

29

15:57.9

6

MARY GRACE WOHLWEND ST. PETERSBURG FL

285

5

30

16:00.7

7

ALLY HAGENBUCH LARGO FL

282

5

32

17:05.9

8

MARINA MOYER LARGO FL

277

5

33

18:37.9

9

KATHERINE MCCLELLAN REDINGTON BEACH FL

278

5

34

18:46.3

 

Female Age 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

CLAIRE TIMBERLAKE LARGO FL

261

6

9

11:23.1

2

ATHENA KERLEY GULFPORT FL

259

6

18

13:00.8

3

TAYLOR SCALETTA WINDEMERE FL

262

6

19

13:11.6

4

ELIZABETH WILSON UMATILLA FL

257

6

23

13:32.5

5

KORTNEY KUBIK LARGO FL

258

6

25

14:46.9

6

LAUREN GREGSON REDINGTON BEACH FL

263

6

26

14:50.7

7

EMILY VASTI TREASURE ISLAND FL

264

6

31

16:16.8

 

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

TREVOR PARKS CLEARWATER FL

267

6

1

9:18.3

 

Male Age 5

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

COLIN KRUGER TRINITY FL

289

5

4

9:52.3

2

ISAAC CULLUM SEMINOLE FL

291

5

8

11:15.5

3

SAM WAGONER SEMINOLE FL

287

5

15

11:58.6

4

GARRETT ANDERSON LARGO FL

290

5

20

13:12.7

5

LONDON BURGE SEMINOLE FL

288

5

35

19:38.1

 

Male Age 6

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

1

WESLEY JADUS ST. PETERSBURG FL

271

6

2

9:30.7

2

PRESTON CUSHMAN ST. PETERSBURG FL

266

6

3

9:47.7

3

KYLE WILHELM CLEARWATER FL

273

6

5

10:33.6

4

MICHAEL SKARUPA ST. PETERSBURG FL

265

6

7

11:07.4

5

WILLIAM STONE LARGO FL

275

6

10

11:32.4

6

BROOKS PRICE ODESSA FL

274

6

11

11:39.7

7

MICHAEL RAMIREZ SEMINOLE FL

268

6

12

11:46.9

8

ALEX VORNHEDER PALM HARBOR FL

272

6

13

11:53.3

9

NATHAN CARTER SEMINOLE FL

292

6

17

12:22.2

10

JACKSON GRADEN SEMINOLE FL

276

6

21

13:21.2

11

JAMES CROWE ST. PETERSBURG FL

270

6

24

14:28.7

12

CADEN WILLIAMS TRINITY FL

269

6

27

15:11.8





My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News