Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Liz Hsrris Canninball 1-Mile Run

Preston, CT, June 24, 2010

[Overall Results ]

Age Group Results

LIZ HARRIS CANNONBALL RUN 1 Mile Race

LIZ HARRIS CANNONBALL RUN 1 Mile Race

Age Group Results

June 24, 2010


Results by SNERRO, LLC (www.snerro.com)

Men: 0- 0 1- 7 8-12 13-17 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0- 0 1- 7 8-12 13-17 18-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Open Winners

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Susan Hammond                     Pawcatuck  CT          70   47       18       5:34.0    5:34/M             
Top

Overall Male Open Winners

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Christopher Kane                  Waterford  CT         119   42        1       4:52.0    4:52/M             
Top

Female 1 to 7

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Natalia Hogan                     Lisbon  CT             43    7      150      10:02.0   10:02/M             
       2    Rachel York                       Preston  CT            85    7      170      11:16.0   11:16/M             
       3    Aidan Sturm                       Waterford  CT         133    6      173      11:22.0   11:22/M             
       4    Maura Kane                        Waterford  CT         118    6      175      11:30.0   11:30/M             
       5    Bridget Hinsch                    Preston  CT           247   7       177      11:36.0   11:36/M             
       6    Julia Irvine                      Preston  CT           104    6      191      12:18.0   12:18/M             
       7    Elizabeth Harris                  Niantic  CT           123    5      193      12:24.0   12:24/M             
       8    Ryley Hubert                      Danielson  CT          56    2      205      14:54.0   14:54/M             
       9    Quinn Ludlow                      Preston  CT            37    4      213      15:33.0   15:33/M             
      10    Willow Ludlow                     Preston  CT            36    3      214      16:16.0   16:16/M             
      11    Stella Hogan                      LISBON  CT             44    3      219      16:39.0   16:39/M             
      12    Evan Barker                       Ledyard  CT           151    4      227      18:05.0   18:05/M             
Top

Male 1 to 7

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Matthew Chandler                  Norwich  CT           227   7       156      10:27.0   10:27/M             
       2    John Sylvia                       Preston  CT            96    7      158      10:30.0   10:30/M             
       3    Liam Pickett                      Waterford  CT          87    6      186      12:14.0   12:14/M             
       4    Jaydon Lame                       Preston  CT           136    7      190      12:17.0   12:17/M             
       5    Dustin Fournier                   Preston  CT           126    5      192      12:23.0   12:23/M             
       6    Joey Davis                        Preston  CT            64    5      210      15:24.0   15:24/M             
       7    George Harris, Jr                 Preston  CT            84    2      216      16:19.0   16:19/M             
Top

Female 8 to 12

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Megan Sturm                       Waterford  CT         131   11       63       7:02.0    7:02/M             
       2    Molly Kane                        Waterford  CT         116   12       76       7:26.0    7:26/M             
       3    Sarah Serbascewicz                Ledyard  CT           179   9        78       7:29.0    7:29/M             
       4    Erin Healy                        Ledyard  CT           158    9       89       7:53.0    7:53/M             
       5    Brittani Majcher                  Preston  CT           212   12       94       7:57.0    7:57/M             
       6    Alexa Blais                       Lisbon  CT            253   10       97       7:59.0    7:59/M             
       7    Lauren Engel                      Canterbury  CT        210   9       102       8:09.0    8:09/M             
       8    Machenzie Teper                   Jewett City  CT       234   8       103       8:14.0    8:14/M             
       9    Anna Baretincia                   Preston  CT           202   10      107       8:19.0    8:19/M             
      10    Juliette Hogan                    Jewett City  CT        40    8      112       8:35.0    8:35/M             
      11    Marissa Primavera                 Jewett City  CT        42   11      115       8:41.0    8:41/M             
      12    Karena Bushey                     Waterford  CT         221   12      120       8:45.0    8:45/M             
      13    Jillian Irvine                    Preston  CT           103    8      142       9:33.0    9:33/M             
      14    Rhiammon Willey                   Preston  CT           257   11      160      10:33.0   10:33/M             
      15    Abigail Sturm                     Waterford  CT         132    9      163      10:42.0   10:42/M             
      16    Lindsay Sylvia                    Preston  CT            95   10      164      10:44.0   10:44/M             
      17    Leyah Walden                      Preston  CT            60    8      165      10:50.0   10:50/M             
      18    Jayleigh Tefft                    Preston  CT           144    8      167      10:54.0   10:54/M             
      19    Mackenzie Gauthier                Preston  CT           249   11      179      11:49.0   11:49/M             
      20    Shannon Bushey                    Waterford  CT         220   10      197      12:54.0   12:54/M             
      21    Megan Kane                        Waterford  CT         117    9      198      12:55.0   12:55/M             
Top

Men 8 to 12

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Sean Healy                        Ledyard  CT           157   11       45       6:22.0    6:22/M             
       2    Cody Kersteter                    Ledyard  CT            49    9       48       6:33.0    6:33/M             
       3    Christopher Babcock               Jewett City  CT       130   12       66       7:16.0    7:16/M             
       4    Chris Lemay                       South Windsor  CT     233   11       72       7:21.0    7:21/M             
       5    Rhys Hammond                      Pawcatuck  CT          71    8       75       7:24.0    7:24/M             
       6    Owen Neistat                      Taftville  CT         259   12       82       7:40.0    7:40/M             
       7    Conor Gorman                      Preston  CT           213   11       87       7:51.0    7:51/M             
       8    Eddie Ryan                        Preston  CT            98   10       90       7:54.0    7:54/M             
       9    Cavin Farley                      Preston  CT           181   12       95       7:58.0    7:58/M             
      10    Xavier Edwards                    Ledyard  CT           169   11      104       8:15.0    8:15/M             
      11    Michael Campbell                  Gales Ferry  CT       178   12      106       8:18.0    8:18/M             
      12    Matthew Speight                   Central Village  CT     8    8      125       8:54.0    8:54/M             
      13    Digby Ludlow                      Preston  CT            38    8      132       9:13.0    9:13/M             
      14    Adam Fournier                     Preston  CT           125    8      134       9:20.0    9:20/M             
      15    Orin Michael McClure              Brooklyn  CT          260   11      149      10:02.0   10:02/M             
      16    Cole Wilbur                       Preston  CT           196   8       159      10:31.0   10:31/M             
      17    Nathaniel Archambeault            Uncasville  CT        162   9       196      12:48.0   12:48/M             
Top

Female 13 to 17

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Lindsey Ackley                    Ledyard  CT            17   16       19       5:35.0    5:35/M             
       2    Kerri Ruffo                       Plainfield  CT        171   13       24       5:49.0    5:49/M             
       3    Austin Graber                     Ledyard  CT           156   14       56       6:50.0    6:50/M             
       4    Rose Mason                        Page  ACT             173   13       69       7:20.0    7:20/M             
       5    Nicole Cadro                      Brooklyn  CT           12   13       92       7:55.0    7:55/M             
       6    Nicole Campbell                   Gales Ferry  CT        14   17       93       7:56.0    7:56/M             
       7    Ericka Wesolek                    Norwich  CT           242   13      127       8:56.0    8:56/M             
       8    Tessa Roy                         North Stonington  C     7   15      136       9:21.0    9:21/M             
       9    Juliet Morales                    Hanover  CT           105   14      148      10:01.0   10:01/M             
      10    Jessie Lew                        Preston  CT           246   14      166      10:50.0   10:50/M             
      11    Kirsten Wesolek                   Norwich  CT           243   15      169      11:09.0   11:09/M             
      12    Courtney Ryan                     Preston  CT            97   13      199      13:36.0   13:36/M             
Top

Men 13 to 17

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Derek French                      Norwich  CT           153   17        2       5:04.0    5:04/M             
       2    Zak Wesolek                       Norwich  CT           241   16        3       5:06.0    5:06/M             
       3    Alex Olendorf                     Mystic  CT            223   15        4       5:07.0    5:07/M             
       4    Jesse Joseph                      Oakdale  CT           167   14        8       5:21.0    5:21/M             
       5    Joe Rainville                     Uncasville  CT        225   14        9       5:21.0    5:21/M             
       6    Tyler Rouillard                   Moosup  CT             73   16       10       5:25.0    5:25/M             
       7    Richard Goslin                    Plainfield  CT        183   13       12       5:27.0    5:27/M             
       8    Aaron Sheldon                     Oakdale  CT           197   15       14       5:29.0    5:29/M             
       9    Ethan Andstrom                    Plainfield  CT        176   17       17       5:33.0    5:33/M             
      10    Chad Potter                       Preston  CT            21   17       27       5:52.0    5:52/M             
      11    Mitch Grillo                      Preston  CT           205   14       32       6:06.0    6:06/M             
      12    Brendan Blais                     Lisbon  CT            252   13       34       6:11.0    6:11/M             
      13    Justin Perras                     Preston  CT           240   15       42       6:18.0    6:18/M             
      14    Jeff Rodman                       Preston  CT           239   15       43       6:19.0    6:19/M             
      15    Peter Gonski                      East Lyme  CT          92   15       52       6:42.0    6:42/M             
      16    J.t. Gorman                       Preston  CT            94   13       57       6:51.0    6:51/M             
      17    Brad Willey                       Preston  CT           256   15       58       6:52.0    6:52/M             
      18    Tj Clapp Farinto                  Preston  CT           188   15       61       6:58.0    6:58/M             
      19    Sam Gonski                        East Lyme  CT          93   13       80       7:34.0    7:34/M             
      20    Michael Irons                     Groton  CT             30   15       84       7:44.0    7:44/M             
      21    Patrick Dooley                    Colchester  CT         51   17      188      12:16.0   12:16/M             
Top

Female 18 to 29

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Julie Guast                       Granby  CT            208   21      119       8:44.0    8:44/M             
Top

Men 18 to 29

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Ryan Powers                       Andover  CT            55   22        7       5:16.0    5:16/M             
       2    Jared Farley                      Preston  CT           182   18       11       5:26.0    5:26/M             
       3    Phil Milnarik                     Jewett City  CT       211   24       21       5:43.0    5:43/M             
       4    James Stolaroneu                  Norwich  CT           115   25       22       5:45.0    5:45/M             
       5    Robert Buttermore                 Waterford  CT         207   22       23       5:48.0    5:48/M             
       6    Kyle Majewski                     North Stonington  C    76   18       28       5:54.0    5:54/M             
       7    Nathan Kogut                      Preston  CT            20   18       30       5:56.0    5:56/M             
Top

Female 30 to 39

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Amy Teper                         Lisbon  CT            236   34       60       6:56.0    6:56/M             
       2    Jennifer Winton                   Preston  CT           215   32       65       7:15.0    7:15/M             
       3    Amy Jacobitz                      Salem  CT             160   32       71       7:21.0    7:21/M             
       4    Amy Buckley                       Gales Ferry  CT       192   35       73       7:22.0    7:22/M             
       5    Elizabeth Eudy                    Ledyard  CT           124   31       83       7:42.0    7:42/M             
       6    Sarah Martin                      Hope Valley  RI       218   31      105       8:16.0    8:16/M             
       7    Joanna Lame                       Preston  CT           139   36      113       8:37.0    8:37/M             
       8    April Phillips                    Groton  CT             29   38      121       8:47.0    8:47/M             
       9    Patience Collins                  Colchester  CT         58   32      123       8:48.0    8:48/M             
      10    Kim Speight                       Central Village  CT     9   37      126       8:55.0    8:55/M             
      11    Christine Parr                    Canterbury  CT        229   31      129       9:03.0    9:03/M             
      12    Melissa Gillette                  Norwich  CT           265   30      135       9:21.0    9:21/M             
      13    Jessica Taylor                    Danielson  CT          57   31      137       9:22.0    9:22/M             
      14    Mary Fournier                     Preston  CT           127   33      139       9:27.0    9:27/M             
      15    Stacey Wilbur                     Mystic  CT            193   36      144       9:38.0    9:38/M             
      16    Tora Boxley                       Middletown  CT         59   33      145       9:39.0    9:39/M             
      17    Victoria Zien                     Jewett City  CT       122   39      147       9:54.0    9:54/M             
      18    Tara Hurt                         Preston  CT            62   37      151      10:04.0   10:04/M             
      19    Michelle Savage                   Preston  CT           180   39      155      10:23.0   10:23/M             
      20    Melissa Wooten                    Jewett City  CT       209   30      161      10:35.0   10:35/M             
      21    Kerri Santana                     New London  CT        201   31      171      11:18.0   11:18/M             
      22    Tana Jolley                       Brooklyn  CT          262   31      176      11:32.0   11:32/M             
      23    Melissa Irvine                    Preston  CT           101   34      178      11:39.0   11:39/M             
      24    Heidi Konhardt                    South Windham  CT     189   30      182      11:53.0   11:53/M             
      25    Carrie Pickett                    Waterford  CT          89   39      185      12:14.0   12:14/M             
      26    Jeanette Taylor                   Mystic  CT            266   30      200      14:03.0   14:03/M             
      27    Darcee Harris                     Preston  CT            83   32      217      16:24.0   16:24/M             
      28    Sarah Ludlow                      Preston  CT            32   39      220      16:44.0   16:44/M             
      29    Robin Tavars                      Taftville  CT         261   32      221      16:45.0   16:45/M             
      30    Allison Barker                    Ledyard  CT           149   36      226      17:49.0   17:49/M             
      31    Becky Ryan                        Preston  CT            99   38      228      18:29.0   18:29/M             
Top

Men 30 to 39

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Randy Spellamn                    Lebanon  CT           237   36       29       5:55.0    5:55/M             
       2    Jon Smedley                       Norwich  CT           222   39       31       6:00.0    6:00/M             
       3    Dave Kane                         Worcester  MA         170   33       36       6:13.0    6:13/M             
       4    Stephen Edwards                   Ledyard  CT           168   33       38       6:16.0    6:16/M             
       5    Antonio Farinha                   Preston  CT           187   36       46       6:25.0    6:25/M             
       6    Thomas Jolley                     Brooklyn  CT          263   34       59       6:52.0    6:52/M             
       7    Ed Ryan                           Preston  CT           100   37       64       7:06.0    7:06/M             
       8    Rodney Blais                      Lisbon  CT            254   38       68       7:18.0    7:18/M             
       9    Donald Pothier                    Plainfield  CT        114   35       77       7:28.0    7:28/M             
      10    Jaime Alba                        Willimantic  CT       185   30       91       7:55.0    7:55/M             
      11    Alan Muench                       Preston  CT            13   36      108       8:22.0    8:22/M             
      12    Jeremiah Parr                     Canterbury  CT        230   32      109       8:25.0    8:25/M             
      13    Miguel Farra                      Willimantic  CT       190   31      114       8:41.0    8:41/M             
      14    Josh Gillette                     Norwich  CT           264   31      118       8:44.0    8:44/M             
      15    Timothy Winton                    Preston  CT           216   33      128       8:58.0    8:58/M             
      16    Chris Speight                     Central Village  CT    10   37      140       9:29.0    9:29/M             
      17    Wess Ludlow                       Preston  CT            33   39      184      12:07.0   12:07/M             
      18    Todd Fournier                     Pepperell  MA         214   35      194      12:29.0   12:29/M             
      19    Brian Davis                       Preston  CT            66   36      211      15:24.0   15:24/M             
      20    George Harris                     Preston  CT            82   35      212      15:25.0   15:25/M             
Top

Female 40 to 49

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Michelle Millham                  Gales Ferry  CT       107   42       53       6:43.0    6:43/M             
       2    Jolanta Wojciechowski             Gales Ferry  CT       203   43       74       7:23.0    7:23/M             
       3    Spring Cole                       Danielson  CT           5   45       79       7:33.0    7:33/M             
       4    Norma Vivar                       Jewett City  CT        80   47       96       7:59.0    7:59/M             
       5    Linda Kent Farinha                Preston  CT           186   44      122       8:48.0    8:48/M             
       6    Cindy Roy                         North Stonington  C     6   43      130       9:11.0    9:11/M             
       7    Tammy Duffy                       Preston  CT            19   41      152      10:15.0   10:15/M             
       8    Linda Wesolek                     Norwich  CT           244   49      168      11:09.0   11:09/M             
       9    Suzanne Sturm                     Waterford  CT         135   40      174      11:23.0   11:23/M             
      10    Linette Harlow                    Andover  CT           184   43      181      11:52.0   11:52/M             
      11    Lisa Sylvia                       Preston  CT           106   44      189      12:17.0   12:17/M             
      12    Devon Bushey                      Waterford  CT         219   46      201      14:12.0   14:12/M             
      13    Sandra Gauthier                   Preston  CT           251   45      203      14:29.0   14:29/M             
      14    Kristen Muench                    Preston  CT            48   40      209      15:07.0   15:07/M             
      15    Wendy Warner                      Mystic  CT            112   42      218      16:29.0   16:29/M             
      16    Jane Barry                        Baltic  CT             46   47      223      16:52.0   16:52/M             
Top

Men 40 to 49

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Brad Overturf                     Norwich  CT           199   43        5       5:10.0    5:10/M             
       2    Michael Grazopso                  Glastonbury  CT       195   48        6       5:16.0    5:16/M             
       3    Leszek Wojciechowski              Gales Ferry  CT       204   45       15       5:30.0    5:30/M             
       4    Tom Olendorf                      Mystic  CT            224   44       16       5:31.0    5:31/M             
       5    Jeffrey Sturm                     Waterford  CT         134   40       20       5:40.0    5:40/M             
       6    Manj Lall                         East Lyme  CT         238   41       25       5:50.0    5:50/M             
       7    James Grillo                      Preston  CT           206   45       33       6:10.0    6:10/M             
       8    Albert Phillips, Jr               Groton  CT             28   49       35       6:12.0    6:12/M             
       9    Dennis Girardin                   Preston  CT           217   43       37       6:14.0    6:14/M             
      10    Robert York                       Preston  CT            86   43       41       6:18.0    6:18/M             
      11    Chris Cadro                       Brooklyn  CT           11   43       44       6:20.0    6:20/M             
      12    Eugene Butts                      Ledyard  CT            31   40       49       6:34.0    6:34/M             
      13    Les Bellis                        Jewett City  CT        79   46       50       6:34.0    6:34/M             
      14    Don Willey                        Preston  CT           255   45       62       7:00.0    7:00/M             
      15    Mike Lemay                        South Windsor  CT     232   42       70       7:20.0    7:20/M             
      16    Brandon Graber                    Ledyard  CT           155   47       88       7:53.0    7:53/M             
      17    Chris Evans                       Norwich  CT           231   46       98       8:00.0    8:00/M             
      18    Todd Choti                        Jewett City  CT       152   40      100       8:04.0    8:04/M             
      19    Rick Perras                       Preston  CT            81   48      101       8:05.0    8:05/M             
      20    Anthony Mason                     Canberry  ACT         175   43      110       8:28.0    8:28/M             
      21    Tim Teper                         Lison  CT             235   42      138       9:27.0    9:27/M             
      22    Jamie Bogan                       East Haddam  CT        18   40      153      10:17.0   10:17/M             
      23    Lisa Majewski                     North Stonington  C   154   45      180      11:51.0   11:51/M             
      24    Jon Gauthier                      Preston  CT           250   47      183      11:53.0   11:53/M             
      25    Rob Pickett                       Waterford  CT          88   40      187      12:15.0   12:15/M             
Top

Female 50 to 59

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Rosa Fontanez                     Ledyard  CT           194   51       81       7:38.0    7:38/M             
       2    Mary Beth Gonski                  East Lyme  CT          91   51       86       7:49.0    7:49/M             
       3    Teresa Novic                      Ledyard  CT           111   53      131       9:13.0    9:13/M             
       4    Nancy Dooley                      Colchester  CT         50   57      141       9:32.0    9:32/M             
       5    Leslie Jolley                     Brooklyn  CT          108   56      146       9:46.0    9:46/M             
       6    Christine Sacrey                  Preston  CT            75   56      154      10:19.0   10:19/M             
       7    Susan Gordon                      Charlestown  RI        90   54      162      10:41.0   10:41/M             
       8    Cecelia Grisafe                   Salem  CT             226   54      172      11:20.0   11:20/M             
       9    Terrie Smith                      Norwich  CT           121   56      202      14:15.0   14:15/M             
      10    Lynda Taylor                      Canterbury  CT         52   50      207      14:55.0   14:55/M             
      11    Lorraine Dawley                   Jewett City  CT        78   54      208      15:01.0   15:01/M             
      12    Dianne Kent                       Norwich  CT            45   56      224      16:53.0   16:53/M             
      13    Mary Bentz                        Baltic  CT            147   52      225      17:48.0   17:48/M             
Top

Men 50 to 59

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Dave Hammond                      Pawcatuck  CT          69   53       13       5:28.0    5:28/M             
       2    Rick Urban, Jr.                   Windham  CT            68   55       39       6:17.0    6:17/M             
       3    Paul Andrnskiewicz                Preston  CT           166   51       47       6:30.0    6:30/M             
       4    John Sacrey                       Preston  CT            74   58       51       6:35.0    6:35/M             
       5    Dave Lathrop                      Norwich  CT           191   56       54       6:46.0    6:46/M             
       6    Gerry Chester                     Danielson  CT         198   58       55       6:47.0    6:47/M             
       7    Brian Andstrom                    Plainfield  CT        177   54       99       8:01.0    8:01/M             
       8    Mark Maruscsak                    Preston  CT           174   53      111       8:29.0    8:29/M             
       9    David Majewski                    North Stonington  C    77   50      117       8:42.0    8:42/M             
      10    Bruce Grisafe                     Salem  CT             228   56      157      10:28.0   10:28/M             
      11    Clifton Marks                     Willimantic  CT       128   59      204      14:34.0   14:34/M             
      12    Robert Archambeault               Uncasville  CT        164   50      215      16:17.0   16:17/M             
      13    Scott Spicer                      Preston  CT            16   52      229      18:30.0   18:30/M             
Top

Female 60 to 69

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Patricia Phillips                 Niantic  CT           165   63      116       8:42.0    8:42/M             
       2    Michaeleen Haeseler               Canterbury  CT        140   63      124       8:53.0    8:53/M             
       3    Nancy Muench                      Preston  CT            53   66      230      18:33.0   18:33/M             
Top

Men 60 to 69

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Tim Smith                         Norwich  CT           120   62       26       5:51.0    5:51/M             
       2    Dave Jacobs                       Niantic  CT           172   65       40       6:17.0    6:17/M             
       3    Ron Dombrowski                    Uncasville  CT        143   66       67       7:16.0    7:16/M             
       4    Phillip Ludlow                    Preston  CT            35   63      133       9:15.0    9:15/M             
       5    Stephen Novic                     Ledyard  CT           110   68      143       9:37.0    9:37/M             
       6    Arthur Muench                     Preston  CT            54   68      231      18:37.0   18:37/M             
Top

Men 70 and over

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace              
       1    Ron Gale                          Norwich  CT           146   74       85       7:48.0    7:48/M             
       2    Colburn Graves                    North Stonington  C    24   76      195      12:47.0   12:47/M             




My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News