Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

28th Yale Interscholastic Track Classic

Yale University - New Haven, CT, January 15, 2010

[Day One Results Boys ]

Day One Results Girls

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/15/2010 11:56 PM
      28th  Yale Interscholastic  Track Classic - 1/15/2010 to 1/16/2010       
                          Coxe Cage,  Yale University                          
                                    Results                                    
 
Girls Distance Medley Championship
================================================================
        Meet: * 11:45.73  2006        Suffern H.S., NY                         
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Shenendehowa, NY  'A'                              11:52.36  
  2 Saratoga Springs, NY  'A'                          11:54.46  
  3 North Shore  'A'                                   12:05.71  
  4 Northport  'A'                                     12:06.19  
  5 Tatnall  'A'                                       12:07.59  
  6 Cornwall, NY  'A'                                  12:14.62  
  7 Ward Melville, NY  'A'                             12:18.41  
  8 Burnt Hills-Ballston Lake  'A'                     12:20.27  
  9 Syosset, NY  'A'                                   12:27.09  
 10 Tappan Zee  'A'                                    12:28.12  
 11 Monroe Woodbury  'A'                               12:31.50  
 12 Ridgefield  'A'                                    12:47.32  
 13 St. Anthony's  'A'                                 13:14.34  
 
Girls Weight Throw Championship
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Foster, Karina            11 Bloomfield            46-02.50     14.08m 
  2 clark, amanda             12 Smithfield, RI        43-07.75     13.30m 
  3 White, Imani              11 Longwood              43-00.25     13.11m 
  4 elgar, georgia            12 Smithfield, RI        41-05.75     12.64m 
  5 McFetters, Robyn          11 Barrington, RI        41-05.50     12.63m 
  6 Mintzer, Charlotte        12 Barrington, RI        41-02.00     12.54m 
  7 Furjanic, Corrine         11 Shenendehowa, NY      40-07.50     12.38m 
  8 clark, amie               10 Smithfield, RI        39-00.25     11.89m 
  9 Santiago, Irene           11 John Jay-Eas          35-00.25     10.67m 
 10 Savannah, Gordon          11 Shenendehowa, NY      34-11.75     10.66m 
 11 Cousens, Becky            10 Portsmouth            34-10.00     10.61m 
 12 Robitaille, Kayla         12 Plainfield            32-02.25      9.81m 
 13 Doyle, Kaitlyn            12 Danbury, CT           28-01.00      8.55m 
 14 Charron, Stephanie        12 Plainfield            27-00.75      8.24m 
 
Girls 300 Meter Dash Connecticut
===================================================================
        Meet: * 39.17  2006        Stacey-Ann Smith, Bloomfield H.S., CT       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kureczka, Nikki           12 Berlin, CT               41.38   2 
  2 Mason, Monique            12 Hartford Public          41.73   3 
  3 Green, Charisma           12 Danbury, CT              41.93   1 
  4 Harrison, Tiffany         11 Bloomfield               41.93   2 
  5 Lascelles, Tobiann        12 Bloomfield               42.02   2 
  6 Bobinski, Katie           11 Holy Cross               42.04   2 
  7 Green, Teyanna            12 Danbury, CT              42.17   1 
  8 Wilborne, Jenna           11 James Hillho             42.18   1 
  9 Walton, Maya              11 Danbury, CT              42.30   1 
 10 Lowry, Nyoshee            11 Danbury, CT              42.55   7 
 11 Udaya, Ada                12 West Haven               42.59   6 
 12 Muro, Ali                 11 Masuk                    42.76  14 
 13 Escalante, Melanie        11 New Canaan               42.78   7 
 14 Block, Turner             09 Staples, CT              42.81   3 
 15 Deer, Chantelle           11 Bloomfield               42.92   3 
 16 Relerford, Rayanna        09 Bloomfield               42.93   3 
 17 Waller, Civoy             12 West Haven               43.19   4 
 18 Gasparino, Christy        12 Darien, CT               43.71   4 
 19 Lindo, Shelly Ann         10 Brien McMaho             43.83   6 
 20 Brillante, Frankie        12 Sacred Heart             43.87   6 
 21 Doyle, Kerry              12 Sacred Heart             43.98   5 
 22 Adams, Chantel            10 James Hillho             44.14   4 
 23 Jordano, Jenna            09 Northwest Ca             44.30   6 
 24 Niemiec, Ashley           10 Wethersfield, CT         44.34   5 
 25 Outlaw, Antanisha         10 Middletown               44.43   6 
 26 Eldracher, Alexa          09 Amity, CT                44.50   5 
 27 Johnson, Ingrid           11 Staples, CT              44.60   7 
 28 Hussey, Kelly             11 Staples, CT              44.68   7 
 29 Stanley, Reba             10 Middletown               44.72   4 
 30 Burke, Katelyn            12 Staples, CT              44.76   5 
 31 Knapp, Val                12 Berlin, CT               45.13  12 
 32 Leeds, Naomi              09 Greenwich                45.36  11 
 33 Garaffa, Katie            12 Masuk                    45.39   8 
 34 Bohling, Kelly            11 Staples, CT              45.40   6 
 35 Chmiel, Grace             11 Greenwich                45.45   7 
 36 Lavoie, Jessica           11 Berlin, CT               45.48  12 
 37 Snajder, Amanda           12 Masuk                    45.98   9 
 38 Baker, Megan              10 Northwest Ca             46.05   7 
 39 Claveloux, Isabel         09 Staples, CT              46.09  10 
 40 Michaud, Amanda           10 Greenwich                46.15  11 
 41 McLean, Shankae           12 Weaver, CT               46.36   9 
 42 Lachapelle, Emily         10 Woodstock Ac             46.43  10 
 43 Blain, Allison            11 Danbury, CT              46.46  11 
 44 Kirshner, Ryan            09 Staples, CT              46.50  10 
 45 Bellanceau, Jackie        10 Woodstock Ac             46.52  11 
 46 Byrne, Alina              11 Lyme-Old Lyme            46.59   9 
 47 Alessandro, Amber         09 Danbury, CT              46.60  15 
 48 Estelle, Amber            11 Bloomfield               46.62  12 
 49 Gilloran, Sarah           10 Woodstock Ac             46.62  11 
 50 Flowers, Quaynesha        12 Career                   46.76   8 
 51 Simon, Katherine          09 Amity, CT                46.85   8 
 52 DePalma, Rachel           11 Amity, CT                46.86  12 
 53 Segarra, Krystyna         11 Middletown               46.93   8 
 54 DiStefano, Alexandra      11 Greenwich                46.93  16 
 55 Andreanna, Lisa           10 Berlin, CT               46.96   9 
 56 Red, Alleah               09 Bloomfield               47.06   9 
 57 d'Etiveaud, Claire        10 Greenwich                47.14  13 
 58 Graham, Lynequa           12 West Haven               47.23  13 
 59 Coady, Jackie             11 Middletown               47.30   8 
 60 DeBiase, Kiernan          09 Woodland, CT             47.47  10 
 61 Scott, Alison             10 Danbury, CT              47.50  18 
 62 Summa, Alessandra         12 Canton, CT               47.55  12 
 63 Heaney, Elizabeth         09 Darien, CT               47.59  17 
 64 Tarantino, Alexa          12 Darien, CT               47.60  17 
 65 Rose, Brittany            12 Bloomfield               47.65  15 
 66 Lincoln, Katarah          09 Bloomfield               47.77  13 
 67 Kwan, Alison              10 Greenwich                47.88  13 
 68 Dumond, Stephanie         09 Woodland, CT             47.88  11 
 69 Noskin, Lindsey           09 Greenwich                47.98  17 
 70 Johnson, Emily            09 Greenwich                48.00  14 
 71 Parkhurst, Lucy           11 Staples, CT              48.06  17 
 72 Ferris, Kim               11 Seymour, CT              48.17  17 
 73 Kursten, Georgia          09 Staples, CT              48.17  12 
 74 Mention, Najeia           12 Career                   48.21   8 
 75 Malcolm, Desianne         11 Weaver, CT               48.44  14 
 76 Maiolo, Marissa           11 Masuk                    48.49  10 
 77 Long, Sophie              09 Darien, CT               48.50  18 
 78 Shelton, Alia             11 Manchester               48.53  19 
 79 Harrington, Stacy         09 Danbury, CT              48.55  14 
 80 Moreveck, Kasey           09 Masuk                    48.60  10 
 80 O'Neil, Caitlin           11 Lyme-Old Lyme            48.60  17 
 82 Willette, Amanda          12 Seymour, CT              48.75  14 
 83 Donaldson, Leyna          11 Middletown               48.79  13 
 84 Mullen, Courtney          10 Staples, CT              48.80  18 
 85 Samuels, Shawnique        09 Brien McMaho             48.81  18 
 86 Dagenais, Ali             12 Middletown               48.87  16 
 87 Bleau, Kayla              11 Seymour, CT              48.91  18 
 88 Tarlow, Ali               11 New Canaan               48.98  19 
 89 Hamilton, Chassidy        10 Bloomfield               49.13  18 
 90 Delmastro, Ava            10 Middletown               49.23  17 
 91 Cinquemani, Sarah         11 Manchester               49.37  18 
 92 Tavarozzi, Madison        10 Berlin, CT               49.56  13 
 93 Kozek, Maryssa            11 Amity, CT                49.71  14 
 94 Collins, Kaitlin          11 Amity, CT                49.88  16 
 95 Williams, Brittany        10 Seymour, CT              50.12  16 
 96 Berglund, Erica           09 Masuk                    50.36  16 
 97 Ifianani, Ivie            10 Manchester               50.38  19 
 98 Birch, Brianne            10 Staples, CT              50.39  18 
 99 Cowee, Brittany           12 Lyme-Old Lyme            50.63   9 
100 Black, Charlotte          11 Staples, CT              50.73  16 
101 Cox, Angel                11 Hyde Leaders             51.04  16 
102 Nickdow, Katherine        12 Masuk                    51.20  15 
103 Russo, Ashley             09 Masuk                    51.41  15 
104 Friend, Sabrina           11 Staples, CT              51.56  17 
105 Janco, Julia              11 Masuk                    51.93  15 
106 Stewart, Sidney           09 Masuk                    52.38  16 
107 Pivarnick, Lindsay        09 Masuk                    54.92  15 
108 Clise, Elainei            11 Manchester               55.22  19 
 
Girls 4x400 Meter Relay Connecticut
===================================================================
        Meet: * 3:55.53  2007        Weaver H.S., CT                           
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tolland  'A'                                        4:08.83   1 
  2 Weaver, CT  'A'                                     4:09.10   1 
  3 Career  'A'                                         4:10.42   1 
  4 Fitch  'A'                                          4:14.29   2 
  5 Weston  'A'                                         4:18.62   1 
  6 Staples, CT  'A'                                    4:19.69   2 
  7 Greenwich  'A'                                      4:21.01   3 
  8 Darien, CT.  'A'                                    4:21.54   4 
  9 New Canaan  'A'                                     4:22.33   3 
 10 Northwest Catholic  'A'                             4:22.49   3 
 11 Northwestern Reg.  'A'                              4:22.77   4 
 12 Middletown  'A'                                     4:24.04   3 
 13 Ridgefield  'A'                                     4:24.12   1 
 14 Haddam-Killingworth  'A'                            4:24.58   4 
 15 Danbury, CT  'A'                                    4:26.89   2 
 16 Shelton, CT  'A'                                    4:27.03   2 
 17 Ledyard, CT  'A'                                    4:28.98   4 
 18 Trumbull, CT  'A'                                   4:31.05   4 
 19 Lyme-Old Lyme,  CT  'A'                             4:31.33   5 
 20 Woodland, CT  'A'                                   4:31.83   5 
 21 Fairfield Warde  'A'                                4:32.01   3 
 22 East Catholic  'A'                                  4:34.52   5 
 23 Seymour, CT  'A'                                    4:38.36   2 
 24 Fairfield Ludlowe  'A'                              4:39.03   5 
 25 Masuk  'A'                                          4:39.78   5 
 26 William Hall  'A'                                   4:47.94   5 
 
Girls 4x800 Meter Relay Connecticut
================================================================
        Meet: * 9:45.71  2008        Weston H.S., CT                           
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Danbury, CT  'A'                                    9:50.97  
  2 Shelton, CT  'A'                                   10:02.79  
  3 Cheshire, CT  'A'                                  10:06.29  
  4 Trumbull, CT  'A'                                  10:09.46  
  5 New Canaan  'A'                                    10:10.29  
  6 Staples, CT  'A'                                   10:25.63  
  7 Weston  'A'                                        10:34.37  
  8 Ridgefield  'A'                                    10:42.28  
  9 Amity, CT  'A'                                     10:42.56  
 10 Lyme-Old Lyme,  CT  'A'                            10:46.31  
 11 Haddam-Killingworth  'A'                           10:50.58  
 12 Ledyard, CT  'A'                                   11:06.72  
 13 Farmington, CT  'A'                                11:10.11  
 14 Masuk  'A'                                         11:10.37  
 15 Hamden, CT  'A'                                    11:11.29  
 
Girls Distance Medley Connecticut
================================================================
        Meet: * 12:48.87  2009        Naugatuck H.S., CT                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hamden, CT  'A'                                    12:50.44  
  2 Danbury, CT  'A'                                   13:10.92  
  3 Shelton, CT  'A'                                   13:11.00  
  4 Immaculate  'A'                                    13:13.25  
  5 William Hall  'A'                                  13:16.68  
  6 Suffield  'A'                                      13:20.15  
  7 Fairfield Ludlowe  'A'                             13:24.82  
  8 Northwestern Reg.  'A'                             13:38.35  
  9 New Fairfield  'A'                                 13:56.21  
 10 Staples, CT  'A'                                   13:57.65  
 11 Stonington  'A'                                    14:08.00  
 12 Middletown  'A'                                    14:30.57  
 13 Ledyard, CT  'A'                                   15:01.36  
 
Girls 4x200 Meter Relay Over 600
===================================================================
        Meet: * 1:46.23  2008        West Seneca West H.S., NY                 
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Colonie  'A'                                        1:45.45*  1 
  2 Midwood, NY  'A'                                    1:46.37   2 
  3 Baldwinn, NY  'A'                                   1:48.12   5 
  4 Bay Shore  'A'                                      1:48.15   2 
  5 Uniondale  'A'                                      1:48.19   1 
  6 St. John the Baptist  'A'                           1:48.46   3 
  7 Saint Basil Acad  'A'                               1:48.53   3 
  8 Staples, CT  'A'                                    1:48.70   2 
  9 Shaker, NY  'A'                                     1:49.77   5 
 10 Hempfield  'A'                                      1:50.69   7 
 11 Bellport  'A'                                       1:50.80   8 
 12 Monroe Woodbury  'A'                                1:51.51   4 
 13 Weston  'A'                                         1:52.14   3 
 14 Ledyard, CT  'A'                                    1:52.68   4 
 15 Tatnall  'A'                                        1:52.76   4 
 16 Masuk  'A'                                          1:52.77  12 
 17 Darien, CT.  'A'                                    1:52.80   5 
 18 Deer Park, NY  'A'                                  1:53.08   6 
 19 Brien McMahon  'A'                                  1:53.35   4 
 20 South Shore  'A'                                    1:53.47   7 
 21 Massapequa, NY  'A'                                 1:53.50   1 
 22 East Meadow  'A'                                    1:53.55   7 
 23 Sacred Heart Academy  'A'                           1:54.33   9 
 24 Lawrence  'A'                                       1:54.39   8 
 25 West Seneca West  'A'                               1:54.60   9 
 26 Ridgefield  'A'                                     1:54.81   2 
 27 Hamden, CT  'A'                                     1:55.00   8 
 28 Fairfield Warde  'A'                                1:55.14   7 
 29 Levittown, NY  'A'                                  1:55.29   8 
 30 Wethersfield, CT  'A'                               1:55.53   6 
 31 Connetquot, NY  'A'                                 1:55.89   5 
 32 Cheshire, CT  'A'                                   1:56.18   6 
 33 Greenwich  'A'                                      1:56.40   9 
 34 Trumbull, CT  'A'                                   1:56.47   6 
 35 Manchester  'A'                                     1:56.70  11 
 36 Cardinal Spellman  'A'                              1:56.84   8 
 37 North Kingstown  'A'                                1:57.72   7 
 38 Cornwall, NY  'A'                                   1:58.89   4 
 39 Mineola  'A'                                        1:58.91  10 
 40 Orchard Park, NY  'A'                               1:58.99   1 
 41 Sanford H. Calhoun  'A'                             2:00.15  11 
 42 William Floyd HS, NY  'A'                           2:00.77  10 
 43 Eastport-South Manor  'A'                           2:01.05  10 
 44 Hartford Public, CT  'A'                            2:01.18  10 
 45 West Islip  'A'                                     2:01.48   9 
 46 Long Beach  'A'                                     2:02.49  12 
 47 Columbia, NY  'A'                                   2:03.07  11 
 48 West Babylon  'A'                                   2:03.10  12 
 49 Clarence, NY  'A'                                   2:05.89  10 
 50 Shelton, CT  'A'                                    2:07.30  11 
 51 Iroquois, NY  'A'                                   2:09.92   6 
 -- Haddam-Killingworth  'A'                                 DQ   9  Passed out of zone
 
Girls 4x400 Meter Relay Over 600
===================================================================
        Meet: * 4:03.51  2006        Suffern H.S., NY                          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Danbury, CT  'A'                                    4:01.13*  1 
  2 Midwood, NY  'A'                                    4:01.82*  1 
  3 St. John the Baptist  'A'                           4:03.62   1 
  4 Bay Shore  'A'                                      4:03.87   1 
  5 Baldwinn, NY  'A'                                   4:07.72   1 
  6 Uniondale  'A'                                      4:08.70   2 
  7 Tatnall  'A'                                        4:08.92   2 
  8 Colonie  'A'                                        4:17.15   4 
  9 Cornwall, NY  'A'                                   4:19.52   3 
 10 Shaker, NY  'A'                                     4:20.32   6 
 11 Orchard Park, NY  'A'                               4:20.92   5 
 12 Clarence, NY  'A'                                   4:22.08   4 
 13 Levittown, NY  'A'                                  4:22.24   2 
 14 Deer Park, NY  'A'                                  4:22.68   4 
 15 William Hall  'A'                                   4:22.93   2 
 16 Saint Basil Acad  'A'                               4:23.52   3 
 17 South Shore  'A'                                    4:25.52   5 
 18 Manchester  'A'                                     4:26.47   6 
 19 Connetquot, NY  'A'                                 4:27.58   6 
 20 West Seneca West  'A'                               4:28.16   7 
 21 William Floyd HS, NY  'A'                           4:29.22   6 
 22 Sanford H. Calhoun  'A'                             4:29.57   7 
 23 Massapequa, NY  'A'                                 4:31.43   3 
 24 Syosset, NY  'A'                                    4:32.77   4 
 25 East Meadow  'A'                                    4:35.69   6 
 26 Hartford Public, CT  'A'                            4:36.29   6 
 27 Weston  'A'                                         4:36.39   5 
 28 Cardinal Spellman  'A'                              4:38.47   7 
 29 Columbia, NY  'A'                                   4:40.20   5 
 30 Ledyard, CT  'A'                                    4:42.37   7 
 31 Long Beach  'A'                                     4:42.74   7 
 32 West Islip  'A'                                     4:43.76   7 
 33 Lawrence  'A'                                       4:46.50   3 
 34 Bellport  'A'                                       4:51.51   5 
 35 Fitch  'A'                                          4:51.83   3 
 36 Mineola  'A'                                        5:03.01   7 
 -- Conard, CT  'A'                                         DNF   4 
 -- Monroe Woodbury  'A'                                     DQ   2  Break Line Violation
 
Girls 4x800 Meter Relay Over 600
================================================================
        Meet: * 9:32.07  2008        East Meadow H.S., NY                      
    School                                               Finals 
================================================================
  1 St. John the Baptist  'A'                           9:35.12  
  2 Syosset, NY  'A'                                    9:36.35  
  3 Monroe Woodbury  'A'                                9:44.00  
  4 Clarence, NY  'A'                                   9:56.96  
  5 East Meadow  'A'                                    9:58.15  
  6 Eastport-South Manor  'A'                           9:59.50  
  7 Darien, CT.  'A'                                   10:00.51  
  8 Colonie  'A'                                       10:01.41  
  9 Danbury, CT  'A'                                   10:03.42  
 10 Downingtown West  'A'                              10:05.49  
 11 Iroquois, NY  'A'                                  10:05.93  
 12 Tatnall  'A'                                       10:08.26  
 13 Massapequa, NY  'A'                                10:11.65  
 14 West Seneca West  'A'                              10:12.95  
 15 Manchester  'A'                                    10:15.84  
 16 Shaker, NY  'A'                                    10:19.62  
 17 Sanford H. Calhoun  'A'                            10:24.41  
 18 Cornwall, NY  'A'                                  10:25.93  
 19 West Islip  'A'                                    10:28.19  
 20 Uniondale  'A'                                     10:28.68  
 21 Levittown, NY  'A'                                 10:29.98  
 22 Orchard Park, NY  'A'                              10:38.01  
 23 Cardinal Spellman  'A'                             10:38.25  
 24 William Floyd HS, NY  'A'                          10:38.67  
 25 Midwood, NY  'A'                                   10:41.38  
 26 Fairfield Warde  'A'                               10:41.75  
 27 Saint Basil Acad  'A'                              10:43.43  
 28 Columbia, NY  'A'                                  10:45.36  
 29 Shelton, CT  'A'                                   10:50.09  
 30 Connetquot, NY  'A'                                10:54.97  
 31 Long Beach  'A'                                    11:02.68  
 32 Mineola  'A'                                       11:19.56  
 33 Weston  'A'                                        11:40.76  
 
Girls Distance Medley Over 600
================================================================
        Meet: * 12:31.67  1990        Bronxville H.S., NY                      
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Conard, CT  'A'                                    12:33.35  
  2 Saint Basil Acad  'A'                              12:37.63  
  3 Massapequa, NY  'A'                                12:48.40  
  4 Shaker, NY  'A'                                    12:50.97  
  5 Carmel, NY  'A'                                    12:54.52  
  6 Levittown, NY  'A'                                 13:03.64  
  7 Manchester  'A'                                    13:08.36  
  8 Columbia, NY  'A'                                  13:11.29  
  9 Bay Shore  'A'                                     13:14.18  
 10 West Islip  'A'                                    13:20.31  
 11 North Kingstown  'A'                               13:22.34  
 12 Danbury, CT  'A'                                   13:22.36  
 13 Connetquot, NY  'A'                                13:24.62  
 14 Colonie  'A'                                       13:40.86  
 15 Clarence, NY  'A'                                  13:44.11  
 16 Bellport  'A'                                      13:53.80  
 17 Eastport-South Manor  'A'                          14:04.60  
 18 West Seneca West  'A'                              14:12.90  
 19 Long Beach  'A'                                    14:14.15  
 20 Sanford H. Calhoun  'A'                            14:27.19  
 21 Wall, NJ  'A'                                      14:39.15  
 22 Iroquois, NY  'A'                                  15:10.34  
 
Girls 4x200 Meter Relay Under 600
===================================================================
        Meet: * 1:45.49  1995        Camden H.S., NJ                           
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bloomfield  'A'                                     1:47.31   1 
  2 Amityville  'A'                                     1:48.99   1 
  3 Tolland  'A'                                        1:52.57   2 
  4 Mohonasen  'A'                                      1:52.78   1 
  5 East Hampton  'A'                                   1:52.85   2 
  6 Somers, NY  'A'                                     1:56.49   3 
  7 Ichabod Crane  'A'                                  1:56.77   3 
  8 Berlin, CT  'A'                                     1:58.10   1 
  9 Tappan Zee  'A'                                     1:58.17   4 
 10 Portsmouth  'A'                                     1:58.56   4 
 11 Scotia-Glenville  'A'                               1:58.75   2 
 12 JFK-Cheektowaga  'A'                                1:59.41   4 
 13 Canton, CT  'A'                                     2:00.32   4 
 14 Shoreham-Wading River  'A'                          2:00.60   5 
 15 Roslyn  'A'                                         2:00.76   5 
 16 East Haven  'A'                                     2:01.93   2 
 17 Bronxville  'A'                                     2:03.06   3 
 18 Bayport-Blue Point  'A'                             2:04.50   5 
 19 Schuylerville, NY  'A'                              2:07.97   3 
 
Girls 4x400 Meter Relay Under 600
===================================================================
        Meet: * 4:04.37  1992        Uniondale H.S., NY                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bronxville  'A'                                     4:10.09   1 
  2 Amityville  'A'                                     4:13.30   1 
  3 Fair Haven  'A'                                     4:13.59   1 
  4 Wilton, CT  'A'                                     4:16.97   2 
  5 Ichabod Crane  'A'                                  4:21.52   3 
  6 Mohonasen  'A'                                      4:23.68   2 
  7 Shoreham-Wading River  'A'                          4:24.08   1 
  8 Tappan Zee  'A'                                     4:27.91   2 
  9 Bloomfield  'A'                                     4:28.28   1 
 10 Edgemont  'A'                                       4:28.31   1 
 11 East Hampton  'A'                                   4:29.94   2 
 12 Bayport-Blue Point  'A'                             4:30.37   2 
 13 Great Neck North  'A'                               4:33.80   2 
 14 Port Jefferson  'A'                                 4:36.46   2 
 15 Somers, NY  'A'                                     4:36.75   2 
 16 Roslyn  'A'                                         4:37.58   3 
 17 Schuylerville, NY  'A'                              4:37.97   3 
 18 St. Dominic  'A'                                    4:43.08   3 
 19 Portsmouth  'A'                                     4:44.61   3 
 20 North Shore  'A'                                    4:50.31   3 
 21 Greenwich  'A'                                      5:11.78   3 
 
Girls 4x800 Meter Relay Under 600
===================================================================
        Meet: * 9:33.69  2007        Bronxville H.S., NY                       
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Red Bank Catholic  'A'                              9:36.71   1 
  2 Bronxville  'A'                                     9:44.04   1 
  3 Tappan Zee  'A'                                     9:46.42   1 
  4 Nanuet  'A'                                        10:00.58   1 
  5 Somers, NY  'A'                                    10:07.24   1 
  6 Pawling  'A'                                       10:16.50   1 
  7 Scotia-Glenville  'A'                              10:22.20   2 
  8 Bayport-Blue Point  'A'                            10:23.23   1 
  9 Berlin, CT  'A'                                    10:41.12   2 
 10 East Hampton  'A'                                  10:51.02   2 
 11 Bloomfield  'A'                                    11:01.17   2 
 12 Shoreham-Wading River  'A'                         11:19.03   2 
 13 Great Neck North  'A'                              11:21.90   2 
 14 Schuylerville, NY  'A'                             11:24.05   2 
 15 Roslyn  'A'                                        11:55.67   2 
 16 Portsmouth  'A'                                    11:56.93   2 
 
Girls Distance Medley Under 600
================================================================
        Meet: * 12:11.73  2007        Scotia-Glenville H.S., NY                
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bronxville  'A'                                    12:26.73  
  2 Greenwich  'A'                                     12:36.90  
  3 Wilton, CT  'A'                                    12:56.91  
  4 Pawling  'A'                                       13:02.30  
  5 Great Valley  'A'                                  13:03.71  
  6 Scotia-Glenville  'A'                              13:11.27  
  7 Schuylerville, NY  'A'                             13:13.03  
  8 Manhasset  'A'                                     13:18.18  
  9 Tolland  'A'                                       13:32.35  
 10 Great Neck North  'A'                              13:43.56  
 11 Bayport-Blue Point  'A'                            14:24.14  
 12 East Hampton  'A'                                  14:26.50  
 13 Hendrick Hudson  'A'                               14:33.85  
 14 Mt.Hope  'A'                                       14:39.52  
 15 Port Jefferson  'A'                                14:52.24  



My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


   

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News