Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

2009 USATF Region 1 Junior Olympics

Fitchburg State College - Fitchburg, MA, June 28, 2009

[Event Results Boys ]

Event Results Girls

Licensed to First Time Out - Contractor License           Hy-Tek's Meet Manager
        2009 USATFJunior Olympic Track & Field - 6/25/2009 to 6/27/2009        
                      2009 USATF Region 1 Junior Olympics                      
                     Fitchburg State College, Fitchburg MA                     
                                    Results                                    
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Dominique        00 06-Zodiacs               14.32q  1 
  2 Griffith, Daniella        00 06-Metropolis            14.86q  3 
  3 Stewart, Tenesha          99 06-Eny Impalas           14.89q  4 
  4 Laing, Kayla              00 06-Team Evolutio         15.07q  2 
  5 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         15.24q  2 
  6 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          15.46q  3 
  7 Johnson, Casey            99 02 Amherst TC            15.46q  1 
  8 Taitt, Lynette            99 06-Zodiacs               15.69q  3 
  9 Louis, Majiadah           00 02 Camb. Jets            15.75   2 
 10 De LaRosa, Cydney-Alexis  00 03 Delmar Track          15.77   4 
 11 Newman, Julia             00 02 Needham TC            15.80   1 
 12 Wilson, Kaitlyn           99 59 Infant Jesus          15.98   3 
 13 Caruso, Veronica          99 02 Waltham TC            16.13   3 
 14 Meadows, Jada             99 03 Unatt AD              16.19   2 
 15 Otton, Eleanor            99 05 Greenwich Tra         16.71   2 
 16 Whelan, MaryKate          99 59 Infant Jesus          16.88   1 
 17 Gannon, Kate              99 05 Greenwich Tra         16.97   1 
 18 Martin, Tiante            99 05 New Haven Bla         16.99   1 
 19 Harrison, Jessica         00 59 Elmont Panthe         17.34   1 
 20 Sanders, Eliana           99 03 Delmar Track          17.50   3 
 21 Kelly, Maeve              00 03 Delmar Track          17.86   4 
 22 Conway, Emily             00 03 Averill Park          19.11   3 
 
Event 100  100 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jackson, Dominique        00 06-Zodiacs               14.46  
  2 Griffith, Daniella        00 06-Metropolis            14.84  
  3 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         14.91  
  4 Stewart, Tenesha          99 06-Eny Impalas           15.12  
  5 Laing, Kayla              00 06-Team Evolutio         15.15  
  6 Johnson, Casey            99 02 Amherst TC            15.28  
  7 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          15.49  
  8 Taitt, Lynette            99 06-Zodiacs               15.98  
 
Event 101  200 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lundy, Nia                99 06-Halls Express         29.08   3 
  2 Jackson, Dominique        00 06-Zodiacs               29.18   3 
  3 Griffith, Daniella        00 06-Metropolis            31.08   3 
  4 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         31.14   3 
  5 Ward, Ashley              99 02 Y Speed TC            32.08   3 
  6 Feurtado, Erika           99 59 Elmont Panthe         32.49   2 
  7 Simpson, Mollie           00 02 Granite State         32.91   2 
  8 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          33.06   3 
  9 Fernandez, Mariah         99 05 New Haven Bla         33.12   1 
 10 Wilson, Kaitlyn           99 59 Infant Jesus          33.65   3 
 11 Tesoriero, Molly          99 03 Averill Park          34.44   2 
 12 Jones, Briyana            00 59 Elmont Panthe         34.55   2 
 13 Gwann, Destiny            99 02 Providence Co         34.70   1 
 14 Whelan, MaryKate          99 59 Infant Jesus          35.26   1 
 15 White, Cassidy            99 03 Averill Park          36.91   1 
 16 Otton, Eleanor            99 05 Greenwich Tra         37.10   1 
 17 Kelly, Maeve              00 03 Delmar Track          38.47   1 
 18 Harrison, Jessica         00 59 Elmont Panthe         40.42   2 
 
Event 102  400 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lundy, Nia                99 06-Halls Express       1:06.03   2 
  2 Newman, Julia             00 02 Needham TC          1:12.81   3 
  3 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis          1:13.82   3 
  4 Krafian, Anoush           99 02 Waltham TC          1:14.63   2 
  5 Tesoriero, Molly          99 03 Averill Park        1:14.64   3 
  6 Louis, Majiadah           00 02 Camb. Jets          1:14.76   3 
  7 Bresnahan, Andrea         99 02 Nitehawks           1:15.20   3 
  8 Simpson, Mollie           00 02 Granite State       1:16.14   2 
  9 Ward, Ashley              99 02 Y Speed TC          1:17.37   3 
 10 Myers, Sophia             00 59 Elmont Panthe       1:18.87   3 
 11 Thybulle, Zhaneia         00 59 Elmont Panthe       1:19.51   2 
 12 Simeon, Kadreya           00 06-Zodiacs             1:22.47   1 
 13 Cooper, Christina         99 05 New Haven Bla       1:24.01   2 
 14 LaPlante, Emily           99 03 Averill Park        1:24.84   2 
 15 Otton, Eleanor            99 05 Greenwich Tra       1:25.94   1 
 16 Jones, Briyana            00 59 Elmont Panthe       1:25.97   1 
 17 Hallenbeck, Erin          99 03 Glencadia           1:36.84   1 
 18 Harrison, Jessica         00 59 Elmont Panthe       2:03.77   2 
 
Event 103  800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Leah              99 05 New Haven Age       2:35.44  
  2 Lundy, Nia                99 06-Halls Express       2:43.03  
  3 Tesoriero, Molly          99 03 Averill Park        2:49.78  
  4 Feurtado, Erika           99 59 Elmont Panthe       2:58.05  
  5 Myers, Sophia             00 59 Elmont Panthe       2:59.49  
  6 Acevedo, Nina             99 06-Ny Starz            3:03.58  
  7 Tejada, Jaida             00 06-Halls Express       3:03.59  
  8 Thybulle, Zhaneia         00 59 Elmont Panthe       3:04.59  
  9 Anderson, Ajayla          00 06-Metropolis          3:07.23  
 10 Taylor, Chloe             00 02 Waltham TC          3:09.09  
 11 Wright, Lindsay           99 02 Gate City Tri       3:11.39  
 12 Ntengeri, Rebecca         00 02 Amherst TC          3:17.38  
 13 Sanders, J'Cree           00 06-Metropolis          3:18.82  
 14 Lambert, Elise            00 02 Granite State       3:20.16  
 15 Davis, DeJanay            00 05 New Haven Age       3:27.06  
 16 Conway, Emily             00 03 Averill Park        3:30.92  
 17 Savickis, Samantha        99 59 2nd Wind            3:34.79  
 18 Buckley, Lily             99 03 Averill Park        3:41.95  
 
Event 104  1500 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Leah              99 05 New Haven Age       5:19.25  
  2 Acevedo, Nina             99 06-Ny Starz            5:51.58  
  3 Davis, DeJanay            00 05 New Haven Age       6:04.59  
  4 Taylor, Chloe             00 02 Waltham TC          6:07.17  
  5 Simeon, Kadreya           00 06-Zodiacs             6:08.01  
  6 Sanders, Shayla           00 06-Eny Impalas         6:21.06  
  7 Simpson, Mollie           00 02 Granite State       6:27.92  
  8 Fiordalisi, Caroline      00 59 Infant Jesus        6:36.31  
  9 Cronin, Katie             99 02 Waltham TC          6:50.68  
 10 Myers, Phoebe             01 59 Elmont Panthe       6:54.33  
 11 Savickis, Samantha        99 59 2nd Wind            6:55.76  
 12 Sun, Ally                 02 06-Notre Dame          7:31.03  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Savickis, Samantha        99 59 2nd Wind           10:40.02  
  2 Denning, Harley           99 01-Old Town Trac      12:46.64  
  3 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC         12:52.17  
 
Event 106  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 06-Metropolis  'A'                                  1:02.06  
  2 59 Elmont Panthers  'A'                             1:03.03  
  3 06-Halls Express  'A'                               1:06.19  
  4 02 Needham TC  'A'                                  1:14.79  
 
Event 107  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 06-Metropolis  'A'                                  5:13.14  
  2 06-Halls Express  'A'                               5:29.69  
  3 06-Metropolis  'B'                                  5:41.12  
  4 02 Needham TC  'A'                                  6:12.71  
  5 06-Notre Dame  'A'                                  6:48.13  
 
Event 108  High Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            1.12m    3-08.00 
  2 Stewart, Tenesha          99 06-Eny Impalas          J1.12m    3-08.00 
  3 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis           J1.12m    3-08.00 
  4 LaPlante, Emily           99 03 Averill Park          1.07m    3-06.00 
  5 Beard, Aviviyah           99 06-Metropolis           J1.07m    3-06.00 
  6 Wright, Lindsay           99 02 Gate City Tri         1.02m    3-04.00 
  7 Hallenbeck, Erin          99 03 Glencadia             0.97m    3-02.25 
  8 Thomas, Elyssa            99 06-Notre Dame            0.92m    3-00.25 
 -- Acevedo, Zeidy            99 06-Notre Dame               NH            
 
Event 109  Long Jump Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Casey            99 02 Amherst TC            3.68m   12-01.00 
  2 Greves, Sonja             99 59 Unatt LI              3.45m   11-04.00 
  3 Aki, Anu                  00 06-Metro Eagles          3.36m   11-00.25 
  4 Daly, Alexis              01 02 Boston Intern         3.30m   10-10.00 
  5 De LaRosa, Cydney-Alexis  00 03 Delmar Track          3.20m   10-06.00 
  6 Sanders, Eliana           99 03 Delmar Track          3.19m   10-05.75 
  7 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis            3.16m   10-04.50 
  8 Lambert, Elise            00 02 Granite State         3.10m   10-02.00 
  9 Caruso, Veronica          99 02 Waltham TC            2.97m    9-09.00 
 10 Myers, Phoebe             01 59 Elmont Panthe         2.91m    9-06.75 
 11 White, Cassidy            99 03 Averill Park          2.72m    8-11.25 
 12 Robinson, Kayla           00 05 Unatt CT              2.70m    8-10.25 
 13 Collins, Kathleen         00 02 NE Thunder SR         2.68m    8-09.50 
 14 Madden, Ava               99 02 Waltham TC            2.63m    8-07.50 
 14 Anderson, Ajayla          00 06-Metropolis            2.63m    8-07.50 
 16 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         2.44m    8-00.25 
 17 Quinones, Abriana         99 05 Unatt CT              2.07m    6-09.50 
 -- Buckley, Lily             99 03 Averill Park           FOUL            
 -- Denning, Harley           99 01-Old Town Trac          FOUL            
 
Event 110  Shot Put 6 lb. Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas, Elyssa            99 06-Notre Dame            5.95m   19-06.25 
  2 Morgan, Christina         99 06-Metropolis            5.39m   17-08.25 
  3 Acevedo, Zeidy            99 06-Notre Dame            4.91m   16-01.50 
  4 Collins, Kathleen         00 02 NE Thunder SR         4.88m   16-00.25 
  5 LaFleur, Carla            99 03 Averill Park          4.85m   15-11.00 
  6 Robinson, Kayla           00 05 Unatt CT              4.46m   14-07.75 
  7 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks             4.24m   13-11.00 
  8 Buckley, Lily             99 03 Averill Park          4.12m   13-06.25 
  9 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC         3.72m   12-02.50 
 10 Sanders, Shayla           00 06-Eny Impalas           3.01m    9-10.50 
 11 Pasko, Bethany            00 02 Needham TC            2.95m    9-08.25 
 12 Slyer, Ruby               03 03 Averill Park          2.79m    9-02.00 
 
Event 111  Javelin Throw 300g Bantam Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Collins, Kathleen         00 02 NE Thunder SR        17.01m      55-10 
  2 Caruso, Veronica          99 02 Waltham TC           16.72m      54-10 
  3 Cronin, Katie             99 02 Waltham TC           12.06m      39-07 
  4 Madden, Ava               99 02 Waltham TC           11.00m      36-01 
  5 Denning, Harley           99 01-Old Town Trac        10.87m      35-08 
  6 Quinones, Abriana         99 05 Unatt CT             10.77m      35-04 
  7 Bernard, Sheridan         00 05 ConnecticutTC         8.55m      28-01 
  8 Bernard, Ansley           00 05 ConnecticutTC         7.40m      24-03 
  9 Slyer, Ruby               03 03 Averill Park          5.30m      17-05 
 
Event 112  Triathlon Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pottinger, Janelle        99 06-Metropolis              760  
  2 Garnes, Tatianya          99 06-Metropolis              709  
  3 Williams, My'Khiyah       01 06-Metropolis              550  
  4 Cook, Emma                00 05 ConnecticutTC           282  
  5 Fischetti, Cara           99 02 Nitehawks               252  
  6 Fitzgerald, Jacqueline    00 02 Waltham TC              139  
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe         13.32q  2 
  2 Strunkey, Ariel           97 06-Zodiacs               13.77q  1 
  3 Vizcarrondo, Jamilah      97 06-Zodiacs               13.79q  3 
  4 Watkins, Micah            97 06-Zodiacs               13.93q  2 
  5 Solomon, Melissa          98 02 Boston Intern         13.97q  1 
  6 Leto, Alyssa              97 59 2nd Wind              14.16q  2 
  7 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         14.21q  3 
  8 Burns, Rachel             97 59 2nd Wind              14.48q  1 
  9 Otton, Natasha            97 05 Greenwich Tra         14.51   1 
 10 Porterfield, Emani        97 06-Metro Eagles          14.60   3 
 11 Hickey, Mikayla           98 02 Amherst TC            14.76   2 
 12 Rivera, Kineysha          98 02 Y Speed TC            14.96   1 
 13 Bullock, Lauren           97 59 2nd Wind              15.08   3 
 14 Ehring, Madison           98 03 Delmar Track          15.25   2 
 15 Ross, Amber               98 05 New Haven Bla         15.97   1 
 16 Nugent, Fiona             97 03 Delmar Track          16.10   2 
 
Event 200  100 Meter Dash Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe         13.11  
  2 Vizcarrondo, Jamilah      97 06-Zodiacs               13.19  
  3 Strunkey, Ariel           97 06-Zodiacs               13.80  
  4 Watkins, Micah            97 06-Zodiacs               13.82  
  5 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         14.20  
  6 Solomon, Melissa          98 02 Boston Intern         14.23  
  7 Leto, Alyssa              97 59 2nd Wind              14.27  
  8 Burns, Rachel             97 59 2nd Wind              14.52  
 
Event 201  200 Meter Dash Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe         26.89   3 
  2 Strunkey, Arianne         97 06-Zodiacs               29.00   3 
  3 Vizcarrondo, Jamilah      97 06-Zodiacs               29.01   3 
  4 Solomon, Melissa          98 02 Boston Intern         29.68   3 
  5 Cameron, Ja'Nai           97 06-Metro Eagles          29.75   3 
  6 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           29.92   2 
  7 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         30.01   3 
  8 Leto, Alyssa              97 59 2nd Wind              30.26   3 
  9 Rivera, Kineysha          98 02 Y Speed TC            30.81   2 
 10 Quinn, Emily              98 02 Waltham TC            30.83   2 
 11 Burns, Rachel             97 59 2nd Wind              31.21   2 
 12 Otton, Natasha            97 05 Greenwich Tra         31.27   2 
 13 Wright, Siaoli            98 02 Amherst TC            32.53   2 
 14 Coats-Munger, Tiara       98 05 Unatt CT              32.63   2 
 15 Sanders, Gabriela         97 03 Delmar Track          32.93   1 
 16 Gibbs, Alexa              98 05 New Haven Bla         33.16   1 
 17 Toth, Kathryn             98 03 Averill Park          35.00   1 
 18 Hogan, Kara               97 03 Delmar Track          36.10   1 
 
Event 202  400 Meter Dash Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCarthy, Alesia          97 59 Elmont Panthe       1:04.49   1 
  2 Strunkey, Arianne         97 06-Zodiacs             1:06.22   1 
  3 Baptiste, Terry           97 06-Young Exploye       1:06.66   1 
  4 Gaeta, Olivia             97 02 S Shore Fireb       1:06.99   1 
  5 Jones, Tatyanna           98 06-Halls Express       1:07.91   1 
  6 Quinn, Emily              98 02 Waltham TC          1:09.28   1 
  7 Ruiz, Vanessa             98 06-Halls Express       1:10.38   3 
  8 Holloway, Jewel           98 06-Metro Eagles        1:10.57   3 
  9 Sanders, Gabriela         97 03 Delmar Track        1:12.64   3 
 10 Robinson, Shiseido        98 59 2nd Wind            1:13.35   1 
 11 Rivera, Kineysha          98 02 Y Speed TC          1:14.33   3 
 12 Lavelle, Shelby           97 59 2nd Wind            1:15.81   2 
 13 Hallenbeck, Nicole        97 03 Glencadia           1:17.47   3 
 14 Staggers, Cayla           98 05 New Haven Bla       1:20.47   2 
 15 Toth, Kathryn             98 03 Averill Park        1:21.64   2 
 16 Nugent, Julia             97 03 Delmar Track        1:27.80   2 
 17 Gamache, Meghan           98 05 ConnecticutTC       1:33.16   2 
 18 Coats-Munger, Tiara       98 05 Unatt CT            1:40.22   3 
 
Event 203  800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Curtis, Gabrielle         97 05 New Haven Age       2:34.09  
  2 Fisher, Ngozi             97 06-Halls Express       2:36.74  
  3 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC          2:36.81  
  4 Tejada, Jonetta           97 06-Halls Express       2:40.26  
  5 Baptiste, Terry           97 06-Young Exploye       2:41.03  
  6 Gaeta, Olivia             97 02 S Shore Fireb       2:48.91  
  7 Rautter, Sabrina          97 05 Fairfield Cou       2:50.96  
  8 Foley, Shea               97 03 Delmar Track        2:51.35  
  9 Apajee, Jessica           98 02 Unatt NE            3:02.46  
 10 Ntengeri, Heidi           98 02 Amherst TC          3:07.01  
 11 Thurber, Sabrina          98 05 Greenwich Tra       3:07.99  
 
Event 204  1500 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Danae             98 05 New Haven Age       4:55.23  
  2 Fisher, Ngozi             97 06-Halls Express       5:18.84  
  3 Jampel, Sonya             97 02 Waltham TC          5:25.12  
  4 Rautter, Sabrina          97 05 Fairfield Cou       5:34.50  
  5 Valin, Cassandra          98 02 Gate City Tri       5:35.27  
  6 Booth, Caroline           97 05 New Haven Age       5:45.00  
  7 Ntengeri, Helen           96 02 Amherst TC          5:52.69  
  8 DiMare, Isabella          97 02 S Shore Fireb       5:57.14  
  9 Bello, Leanna             98 06-Notre Dame          6:13.26  
 
Event 205  3000 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Danae             98 05 New Haven Age      10:49.08  
  2 Booth, Caroline           97 05 New Haven Age      12:13.93  
  3 Foley, Shea               97 03 Delmar Track       12:18.21  
  4 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC         12:57.32  
  5 Rice, Jenna               97 02 Unatt NE           13:22.67  
  6 Thurber, Sabrina          98 05 Greenwich Tra      13:24.94  
  7 Lawrence, Brianna         97 59 2nd Wind           13:29.89  
  8 Bello, Leanna             98 06-Notre Dame         13:39.79  
  9 Lai, Jessica              98 02 Unatt NE           13:56.29  
 10 Walsh, Gwendolyn          97 03 Delmar Track       15:05.45  
 11 Walsh, Kerry              98 03 Delmar Track       15:48.63  
 
Event 206  1500 Meter Race Walk Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jampel, Sonya             97 02 Waltham TC          9:39.59  
  2 MacAulay, Margaret        97 02 Waltham TC          9:54.16  
  3 Welch, Isis               98 06-Metropolis         11:48.71  
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Gabrielle         97 05 New Haven Age         14.32Q  2 
  2 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            14.64Q  1 
  3 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           14.84Q  3 
  4 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            14.85q  1 
  5 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC            14.97q  1 
  6 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC            15.03q  3 
  7 Goode, Aviana             98 59 2nd Wind              15.85q  2 
  8 Welch, Isis               98 06-Metropolis            16.49q  3 
  9 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              16.78   3 
 10 Jacks, Madeline           97 02 Waltham TC            17.08   2 
 11 Nugent, Julia             97 03 Delmar Track          17.67   3 
 12 Nugent, Fiona             97 03 Delmar Track          17.86   2 
 13 Smith, Grace              97 03 Delmar Track          17.88   2 
 14 Murphy, Emily             97 03 Delmar Track          18.07   1 
 15 Andres, Maddie            98 03 Delmar Track          19.38   2 
 
Event 207  80 Meter Hurdles Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Curtis, Gabrielle         97 05 New Haven Age         14.27  
  2 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            14.62  
  3 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           14.74  
  4 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC            15.01  
  5 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            15.04  
  6 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC            15.25  
  7 Goode, Aviana             98 59 2nd Wind              16.24  
  8 Welch, Isis               98 06-Metropolis            18.28  
 
Event 208  4x100 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 06-Zodiacs Foundation  'A'                            55.99  
  2 06-Halls Express  'A'                                 58.29  
  3 06-Metro Eagles  'A'                                  59.10  
  4 59 2nd Wind  'A'                                    1:00.37  
  5 03 Delmar Track and Field Club  'A'                 1:13.55  
 
Event 209  4x400 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 06-Halls Express  'A'                               4:38.27  
  2 59 2nd Wind  'A'                                    5:05.05  
  3 02 Amherst TC  'A'                                  5:05.59  
  4 03 Delmar Track and Field Club  'A'                 5:30.65  
 
Event 210  4x800 Meter Relay Midget Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                        10:45.49  
  2 06-Halls Express  'A'                              11:34.47  
  3 03 Delmar Track and Field Club  'A'                13:39.93  
 
Event 211  High Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis            1.47m    4-09.75 
  2 Broughton, Shayla         98 06-Eny Impalas           1.42m    4-07.75 
  3 Hallenbeck, Nicole        97 03 Glencadia             1.32m    4-04.00 
  4 Smith, Grace              97 03 Delmar Track          1.22m    4-00.00 
  5 Ehring, Madison           98 03 Delmar Track          1.17m    3-10.00 
  6 MacAulay, Margaret        97 02 Waltham TC            1.07m    3-06.00 
  6 Mathewson, Kellie         97 02 Amherst TC            1.07m    3-06.00 
  8 Quackenbush, Emily        98 03 Delmar Track          0.92m    3-00.25 
 
Event 212  Long Jump Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jimenez, Jaymah           97 02 Waltham TC            4.74m   15-06.75 
  2 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC            4.48m   14-08.50 
  3 Sabella, Lindsay          98 06-Westchester S         4.34m   14-03.00 
  4 Culver, Hannah            97 02 Amherst TC            4.14m   13-07.00 
  5 Gaeta, Olivia             97 02 S Shore Fireb        J4.14m   13-07.00 
  6 Welch, Isis               98 06-Metropolis            4.01m   13-02.00 
  7 Hickey, Mikayla           98 02 Amherst TC            3.99m   13-01.25 
  8 Penny, Faith              97 59 2nd Wind              3.95m   12-11.50 
  9 Goode, Aviana             98 59 2nd Wind              3.89m   12-09.25 
 10 Andrews, Lauryn           98 05 New Haven Age         3.85m   12-07.75 
 11 Smith, Grace              97 03 Delmar Track          3.77m   12-04.50 
 12 Slyer, Caroline           98 03 Averill Park          3.43m   11-03.00 
 13 Toth, Kathryn             98 03 Averill Park          3.34m   10-11.50 
 14 Staggers, Camille         98 05 New Haven Bla         3.26m   10-08.50 
 15 McInerney, Kristin        98 03 Averill Park          2.86m    9-04.75 
 
Event 213  Shot Put 6 lb. Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs               9.87m   32-04.75 
  2 Bryan, Anna               97 01 Unatt Maine           8.61m   28-03.00 
  3 Bell, Tonia               98 02 Unatt NE              7.60m   24-11.25 
  4 Charlonne, Brittany       97 02 Rutland TC            7.34m   24-01.00 
  5 Seifert, Olivia           98 59 Unatt LI              7.28m   23-10.75 
  6 Jung, Caitlin             98 02 Unatt NE              6.79m   22-03.50 
  7 Staggers, Camille         98 05 New Haven Bla         6.75m   22-01.75 
  8 Caruso, Alicia            97 02 Waltham TC            6.02m   19-09.00 
  9 Strother, Cache           97 06-Zodiacs               5.80m   19-00.50 
 
Event 214  Discus Throw 1kg Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryan, Anna               97 01 Unatt Maine          20.94m      68-08 
  2 Seifert, Olivia           98 59 Unatt LI             17.58m      57-08 
  3 Jung, Caitlin             98 02 Unatt NE             13.83m      45-04 
 
Event 215  Javelin Throw 300g Midget Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC           37.90m     124-04 
  2 Bryan, Anna               97 01 Unatt Maine          27.00m      88-07 
  3 Jacks, Madeline           97 02 Waltham TC           21.43m      70-04 
  4 Chiulli, Elena            97 02 Waltham TC           20.25m      66-05 
  5 Machabee, Hollister       98 03 Delmar Track         15.71m      51-06 
 
Event 216  Outdoor Pentathlon Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yearwood, Ryann           97 06-Metropolis             2417  
  2 Fitzgerald, Emma          97 02 Waltham TC             2044  
  3 Penny, Faith              97 59 2nd Wind               1985  
  4 Amorosa, Andrea           97 06-Zodiacs                1927  
  5 Welch, Isis               98 06-Metropolis             1497  
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         12.25Q  3 
  2 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         12.59Q  2  12.584
  3 Townsend, Ayele           95 06-Stars of The          12.59Q  1  12.587
  4 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         12.62q  1 
  5 Pierson, Camisha          95 06-Bronx Tigers          12.69q  2 
  6 Lightly, Mya              95 06-Metropolis            12.75q  3 
  7 Myers, Elizabeth          95 59 Elmont Panthe         13.17q  1 
  8 Lacy, Catherine           96 05 Wilton Run  C         13.21q  2 
  9 Alphonse, Thaisha         96 02 Camb. Jets            13.30   3 
 10 Richards, Monique         96 59 Hempstead Pal         13.48   2 
 11 Ryan, Emily               96 02 Unatt NE              13.52   1 
 12 Finamore, Caroline        95 02 Team Run              13.67   2 
 13 McGhee, Imani             95 59 2nd Wind              13.70   3 
 14 Stewart, Madeline         96 02 Team Run              13.81   3 
 15 Rembetsy, Julia           95 02 Unatt NE              13.95   3 
 16 Daniel, Martha            95 03 Kingston TC           14.22   2 
 17 Blackwood, Paradyse       96 03 Kingston TC           14.96   1 
 
Event 300  100 Meter Dash Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         12.08  
  2 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         12.36  
  3 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         12.48   12.472
  4 Townsend, Ayele           95 06-Stars of The          12.48   12.477
  5 Pierson, Camisha          95 06-Bronx Tigers          12.72  
  6 Lightly, Mya              95 06-Metropolis            12.83  
  7 Myers, Elizabeth          95 59 Elmont Panthe         13.15  
  8 Lacy, Catherine           96 05 Wilton Run  C         13.25  
 
Event 301  200 Meter Dash Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         25.02   3 
  2 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         25.16   3 
  3 Lightly, Mya              95 06-Metropolis            25.96   3 
  4 Pearson, Camisha          95 06-Bronx Tigers          25.99   3 
  5 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         26.79   3 
  6 Townsend, Ayele           95 06-Stars of The          27.32   3 
  7 Barrie, Margaret          96 02 Granite State         27.34   2 
  8 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co         27.45   2 
  9 Myers, Elizabeth          95 59 Elmont Panthe         27.50   2 
 10 Forbes, Carla             95 02 Waltham TC            27.77   2 
 11 Alphonse, Thaisha         96 02 Camb. Jets            27.80   3 
 12 Turton, Emma-Jane         95 01- Panthers Tra         28.13   2 
 13 Stewart, Madeline         96 02 Team Run              28.18   2 
 14 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac         28.71   2 
 15 Hall, Sara                96 01-Old Town Trac         31.87   1 
 16 Holland, Allyson          96 03 Averill Park          32.02   1 
 17 McMillen, Jessica         96 03 Averill Park          37.88   1 
 
Event 302  400 Meter Dash Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Holmes, Precious          95 05 New Haven Age         56.92   3 
  2 Stevens, Deajah           95 06-Halls Express         57.38   3 
  3 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co         59.43   3 
  4 Jackson, Precious         95 59 Elmont Panthe         59.66   3 
  5 Barrie, Margaret          96 02 Granite State       1:00.64   1 
  6 Kirkpatrick, Shaniqua     96 06-Ruff Kutz           1:00.84   3 
  7 Turton, Emma-Jane         95 01- Panthers Tra       1:01.30   1 
  8 Gross, Robin              95 02 Waltham TC          1:02.88   1 
  9 Collins, Amy              95 02 Unatt NE            1:02.98   3 
 10 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC       1:03.97   1 
 11 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC          1:05.33   3 
 12 Lewis, Maggie             95 06-Metro Eagles        1:07.34   1 
 13 Curtis, Whitney           95 05 New Haven Age       1:08.08   2 
 14 Cunningham, Sierra Leone  96 02 Providence Co       1:08.63   2 
 15 Holland, Allyson          96 03 Averill Park        1:12.02   2 
 
Event 303  800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kendall, Kali             95 06-Atoms TC            2:19.98  
  2 Kirkpatrick, Shaniqua     96 06-Ruff Kutz           2:24.99  
  3 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co       2:26.47  
  4 Stephens, Victoria        95 02 Ronald McDona       2:27.24  
  5 Purcell-Maillet, Erin     95 02 Unatt NE            2:29.93  
  6 Brew, Elizabeth           95 02 Team Run            2:31.13  
  7 Yakimovich, Evelina       95 02 Camb. Jets          2:33.54  
  8 Paiano, Marissa           95 05 Unatt CT            2:36.03  
  9 Beard, Imani              95 06-Metropolis          2:38.77  
 10 Frazier, Talia            96 02 Waltham TC          2:40.96  
 11 Slyer, Julia              96 03 Averill Park        2:50.78  
 12 DeRobertis, Amber         96 05 Fairfield Cou       2:59.82  
 13 Levine, Karina            95 03 Kingston TC         3:00.61  
 
Event 304  1500 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kendall, Kali             95 06-Atoms TC            4:53.26  
  2 Paiano, Marissa           95 05 Unatt CT            4:55.25  
  3 Berkson, Maddy            96 02 Providence Co       5:00.03  
  4 Kirkpatrick, Shaniqua     96 06-Ruff Kutz           5:04.98  
  5 Yakimovich, Evelina       95 02 Camb. Jets          5:09.65  
  6 Olsen, Sabrina            96 05 Litchfield Tr       5:14.30  
  7 Sands, Colleen            96 02 Unatt NE            5:22.30  
  8 McCauley, Kaitlin         95 02 Waltham TC          5:23.06  
  9 Curtis, Sydney            95 05 New Haven Age       5:32.09  
 10 Wright, Shannon           96 02 Team Run            5:34.05  
 11 Bobinski, Megan           95 05 Litchfield Tr       5:36.34  
 12 deVries, Mary             96 03 Delmar Track        6:29.40  
 
Event 305  3000 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Olsen, Sabrina            96 05 Litchfield Tr      11:06.25  
  2 Sands, Colleen            96 02 Unatt NE           11:20.44  
  3 McCauley, Kaitlin         95 02 Waltham TC         11:24.37  
  4 Curtis, Sydney            95 05 New Haven Age      11:46.07  
  5 Frazier, Talia            96 02 Waltham TC         11:58.88  
  6 Curtis, Whitney           95 05 New Haven Age      11:59.88  
  7 Bobinski, Megan           95 05 Litchfield Tr      12:00.18  
  8 Tribelli, Alexa           95 02 Unatt NE           12:04.15  
  9 Slyer, Julia              96 03 Averill Park       12:06.75  
 10 Rodrigo, Jasmine          96 06-White Plains       12:21.68  
 11 Wright, Cassandra         95 02 Gate City Tri      12:24.77  
 12 deVries, Mary             96 03 Delmar Track       13:29.41  
 
Event 306  3000 Meter Race Walk Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC         21:47.70  
  2 Dang, Elizabeth           95 01-Augusta Track      23:22.55  
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz             16.17Q 
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         17.28Q 
  3 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            18.24Q 
  4 Houghton, Joannah         95 02 Rutland TC            18.76q 
  5 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC            19.37q 
  6 Maxwell, Lilianna         96 03 Delmar Track          20.24q 
  7 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC            20.32q 
  8 Kallfelz, Isabella        96 02 Gate City Tri         20.74q 
 
Event 307  100 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz             16.17  
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         17.28  
  3 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC            18.24  
  4 Houghton, Joannah         95 02 Rutland TC            18.76  
  5 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC            19.37  
  6 Maxwell, Lilianna         96 03 Delmar Track          20.24  
  7 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC            20.32  
  8 Kallfelz, Isabella        96 02 Gate City Tri         20.74  
 
Event 308  200 Meter Hurdles Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz             30.06  
  2 Ruth, Nia                 95 05 New Haven Age         31.37  
  3 Dunn, Ethanity            95 06-Zodiacs               31.90  
  4 Houghton, Joannah         95 02 Rutland TC            32.04  
  5 Kearson, Liliana          96 05 New Haven Bla         38.84  
 
Event 309  4x100 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 02 Team Run  'A'                                      53.86  
  2 06-Metro Eagles  'A'                                  56.06  
  3 05 Wilton Running Club  'A'                           56.58  
  4 02 Amherst TC  'A'                                    56.74  
  5 02 Nec Track Club  'A'                                58.39  
 
Event 310  4x400 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                  4:49.03  
  2 02 Rutland TC  'A'                                  5:16.79  
 
Event 311  4x800 Meter Relay Youth Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                        10:23.08  
  2 02 Team Run  'A'                                   10:52.51  
  3 05 Fairfield CountyTrack Club  'A'                 11:38.85  
  4 03 Averill Park Road Runners  'A'                  12:22.32  
 
Event 312  High Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Beard, Imani              95 06-Metropolis            1.52m    4-11.75 
  2 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac         1.47m    4-09.75 
  3 Hurd, Sarah               96 02 Amherst TC            1.42m    4-07.75 
  4 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC           J1.42m    4-07.75 
  5 Johnson, Hannah           95 01-Kennebunk Tra        J1.42m    4-07.75 
  6 White, Jasmine            96 05 Centl CT Jags         1.37m    4-06.00 
  7 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC        J1.37m    4-06.00 
  8 Bancroft, Sandreko        96 06-Ruff Kutz            J1.37m    4-06.00 
  9 Pasko, Amanda             96 02 Needham TC            1.32m    4-04.00 
 10 Gross, Robin              95 02 Waltham TC            1.27m    4-02.00 
 10 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni         1.27m    4-02.00 
 12 Parsons, Emily            95 01-Woolwich Juni         1.17m    3-10.00 
 13 Maxwell, Lilianna         96 03 Delmar Track         J1.17m    3-10.00 
 14 Slyer, Julia              96 03 Averill Park          1.12m    3-08.00 
 15 Brozek, Erin              95 03 Delmar Track          1.07m    3-06.00 
 
Event 313  Pole Vault Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tylock, Jennifer          95 02 Patriot PV            2.44m    8-00.00 
  2 Leslie, Carolina          95 02 Patriot PV            2.29m    7-06.00 
 
Event 314  Long Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Forbes, Carla             95 02 Waltham TC            5.40m   17-08.75 
  2 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac         5.12m   16-09.75 
  3 McGhee, Imani             95 59 2nd Wind              4.78m   15-08.25 
  4 White, Jasmine            96 05 Centl CT Jags        J4.78m   15-08.25 
  5 Beard, Imani              95 06-Metropolis            4.62m   15-02.00 
  6 Lacy, Catherine           96 05 Wilton Run  C         4.56m   14-11.50 
  7 Daniel, Martha            95 03 Kingston TC           4.38m   14-04.50 
  8 Russell, Ruth             96 02 S Shore Fireb         4.17m   13-08.25 
  9 Willsey, Jacqueline-Ann   95 03 Unatt AD              4.08m   13-04.75 
 10 Hall, Sara                96 01-Old Town Trac         4.05m   13-03.50 
 11 Berit, Tasha              96 02 Waltham TC            3.83m   12-06.75 
 12 Staggers, Latrice         96 05 New Haven Bla         3.79m   12-05.25 
 13 Levine, Karina            95 03 Kingston TC           3.78m   12-05.00 
 14 DeRobertis, Amber         96 05 Fairfield Cou         3.66m   12-00.25 
 15 Holland, Maria            95 03 Averill Park          3.61m   11-10.25 
 16 Blackwood, Paradyse       96 03 Kingston TC           3.43m   11-03.00 
 17 Frazier, Talia            96 02 Waltham TC            3.39m   11-01.50 
 
Event 315  Triple Jump Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Forbes, Carla             95 02 Waltham TC           11.13m   36-06.25 
  2 Jackson, Tia              96 01-Old Town Trac        10.29m   33-09.25 
  3 Johnson, Hannah           95 01-Kennebunk Tra         8.53m   28-00.00 
  4 Kallfelz, Isabella        96 02 Gate City Tri         8.32m   27-03.75 
  5 Holland, Maria            95 03 Averill Park          8.03m   26-04.25 
  6 Willsey, Jacqueline-Ann   95 03 Unatt AD              7.90m   25-11.00 
 
Event 316  Shot Put 6 lb. Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Steward, Samiyah          96 06-Metro Eagles         10.86m   35-07.75 
  2 Gordon, Desiree           95 06-Zodiacs               9.78m   32-01.00 
  3 Greene, Courtney          95 02 Waltham TC            9.63m   31-07.25 
  4 Darnelll, Joiada          95 06-Metro Eagles          9.15m   30-00.25 
  5 King, Ali                 96 01-Old Town Trac         8.83m   28-11.75 
  6 Vigliatura, Olivia        95 02 Rutland TC            8.81m   28-11.00 
  7 Basile, Nicole            96 02 Waltham TC            7.88m   25-10.25 
  8 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC            7.85m   25-09.25 
  9 Foote, Elisabeth          95 03 Averill Park          7.09m   23-03.25 
 10 Rambadt, Alexandra        95 05 Fairfield Cou         7.08m   23-02.75 
 11 Kahler, Emily             96 01 Unatt Maine           6.86m   22-06.25 
 12 Mitchell, Taylor          96 05 New Haven Age         6.70m   21-11.75 
 
Event 317  Discus Throw 1kg Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Willsey, Jacqueline-Ann   95 03 Unatt AD             21.01m      68-11 
  2 King, Ali                 96 01-Old Town Trac        19.49m      63-11 
  3 Gordon, Desiree           95 06-Zodiacs              19.20m      63-00 
  4 Rambadt, Alexandra        95 05 Fairfield Cou        17.71m      58-01 
  5 Garvey, Ella              96 02 Amherst TC           16.47m      54-00 
  6 Foote, Elisabeth          95 03 Averill Park         15.85m      52-00 
  7 Sahinovic, Ariana         95 05 Fairfield Cou        14.42m      47-04 
  8 Kahler, Emily             96 01 Unatt Maine          14.10m      46-03 
  9 Mitchell, Taylor          96 05 New Haven Age        12.17m      39-11 
 10 Bernard, Kierin           95 05 ConnecticutTC        11.74m      38-06 
 
Event 318  Javelin Throw 600g Youth Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuvalanka, Kaitlyn        95 05 Unatt CT             24.57m      80-07 
  2 King, Ali                 96 01-Old Town Trac        21.46m      70-05 
  3 Diamond, Marisa           95 02 Waltham TC           17.72m      58-02 
  4 McMillen, Jessica         96 03 Averill Park         13.91m      45-08 
  5 Foote, Elisabeth          95 03 Averill Park         12.12m      39-09 
  6 Garvey, Ella              96 02 Amherst TC          J12.12m      39-09 
  7 Bernard, Kierin           95 05 ConnecticutTC         9.30m      30-06 
 
Event 319  Outdoor Pentathlon Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bloznalis, Rachel         95 02 Unatt NE               2373  
  2 Beard, Imani              95 06-Metropolis             2208  
  3 Gabinetti, Courtney       95 02 Amherst TC             2145  
  4 Cook, Hannah              96 05 ConnecticutTC          1987  
  5 Behn, Taylor              95 02 Amherst TC             1828  
  6 Simmons-Grover, Savannah  96 01-Woolwich Juni          1310  
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pierre, Kassandra         94 06-Awesome Power         12.52Q  3 
  2 Cheatham, Royal           94 02 Providence Co         12.81Q  2 
  3 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             12.92Q  1 
  4 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               12.58Q  3 
  5 Richardson, Courtnee      93 03 Country Mill          12.93Q  2 
  6 DaCruz, Lakisha           94 02 Providence Co         13.28Q  1 
  7 Phillip, Deon             93 06-Awesome Power         13.04q  3 
  8 Francisco, Neigelle       94 59 Hempstead Pal         13.19q  2 
  9 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           13.26   2 
 10 Lavertu, Kara             94 02 Unatt NE              13.32   1 
 11 Gottstine, Kristen        93 03 Kingston TC           13.51   3 
 12 Amico, Anna               93 02 Unatt NE              13.52   3 
 13 Hanninen, Jacqueline      94 05 Litchfield Tr         13.55   3 
 14 Brooks, Kayla             93 01-Riyotte Track         13.57   1 
 15 Abdul, Fatimah            93 02 Y Speed TC            13.58   2 
 16 D'Etiveaud, Claire        94 05 Gateway Track         13.78   2 
 17 Joseph, April             93 02 Y Speed TC            14.03   1 
 18 Francois, Trica           94 06-Awesome Power         14.60   1 
 19 Brown, Morgan             94 05 New Haven Age         14.64   2 
 20 Bryce, Tameka             94 06-Team Evolutio         14.75   3 
 
Event 400  100 Meter Dash Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             12.38  
  2 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               12.52  
  3 Pierre, Kassandra         94 06-Awesome Power         12.61  
  4 Richardson, Courtnee      93 03 Country Mill          12.67  
  5 Cheatham, Royal           94 02 Providence Co         12.81  
  6 Phillip, Deon             93 06-Awesome Power         12.83  
  7 DaCruz, Lakisha           94 02 Providence Co         13.06  
 
Event 401  200 Meter Dash Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             25.29   1 
  2 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               25.94   1 
  3 Phillip, Deon             93 06-Awesome Power         26.00   1 
  4 Richardson, Courtnee      93 03 Country Mill          27.21   2 
  5 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           27.53   1 
  6 Gottstine, Kristen        93 03 Kingston TC           27.84   2 
  7 Hanninen, Jacqueline      94 05 Litchfield Tr         27.99   2 
  8 Abdul, Fatimah            93 02 Y Speed TC            28.00   1 
  9 Moen, Wilhelmina          94 02 Boston Intern         28.33   1 
 10 Athanasopoulos, Michaela  94 02 Unatt NE              28.52   2 
 11 Athanasopoulos, Jenna     94 02 Unatt NE              28.83   2 
 12 Benjamin, Jerily          93 06-Awesome Power         29.24   1 
 13 Brown, Morgan             94 05 New Haven Age         29.98   2 
 
Event 402  400 Meter Dash Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mapson, Alexis            93 06-Ruff Kutz             59.76   2 
  2 Watts, Ivy                93 02 Waltham TC            59.95   1 
  3 Braboy, Daria             93 02 Providence Co       1:00.33   1 
  4 Thomas, Tia               93 06-Team Evolutio       1:01.63   1 
  5 Dailey-Harris, Dakota     94 02 Providence Co       1:02.13   1 
  6 Moen, Wilhelmina          94 02 Boston Intern       1:02.51   1 
  7 Francisco, Neigelle       94 59 Hempstead Pal       1:03.54   2 
  8 Athanasopoulos, Michaela  94 02 Unatt NE            1:03.73   1 
  9 Athanasopoulos, Jenna     94 02 Unatt NE            1:04.82   2 
 10 Kwan, Alison              94 05 Gateway Track       1:07.45   2 
 11 Clarke, Janelle           93 02 Y Speed TC          1:12.45   2 
 
Event 403  800 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Claudia          93 06-Team Evolutio       2:12.51  
  2 Thomas, Tia               93 06-Team Evolutio       2:25.66  
  3 Mapson, Alexis            93 06-Ruff Kutz           2:33.08  
  4 Butcher, Hana             94 06-Awesome Power       2:39.18  
  5 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill        2:45.05  
  6 Akins, Rebecca            93 03 Kingston TC         3:03.20  
  7 Bateman, Jennifer         94 02 Unatt NE            3:05.50  
 
Event 404  1500 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Claudia          93 06-Team Evolutio       4:42.85  
  2 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age       4:53.63  
  3 Zambrano, Sierra          94 02 Team Run            4:56.80  
  4 Lavoro, Lauren            94 59 2nd Wind            5:00.91  
  5 Lombardi, Felicia         94 02 Unatt NE            5:18.79  
  6 Davis, Christine          94 02 Team Run            5:32.52  
  7 Goodridge, Tiffany        94 05 New Haven Age       5:32.67  
 
Event 405  3000 Meter Run Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Kellie             94 05 New Haven Age      10:24.07  
  2 Lavoro, Lauren            94 59 2nd Wind           10:43.69  
  3 Stark, Emily              93 02 Unatt NE           10:45.70  
  4 Rowell, Mikaela           94 02 Granite State      12:43.65  
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         15.83Q  1 
  2 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             16.18Q  2 
  3 Wong, Kayla               94 02 Waltham TC            17.43Q  1 
  4 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC            18.19Q  2 
  5 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           18.03q  1 
  6 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill          18.29q  1 
  7 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE              18.36q  1 
  8 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           18.50q  2 
  9 Folsom, Lindsey           94 01-Augusta Track         18.65   2 
 10 Stunkard, Jenae           94 05 Fairfield Cou         18.84   2 
 11 Rooke, KaJay              94 02 Gate City Tri         19.66   1 
 12 Daniel, Trina             93 06-Msketeers TC          19.79   2 
 13 Carter, Nicola            93 02 Y Speed TC            20.82   2 
 14 Rowell, Mikaela           94 02 Granite State         23.19   1 
 
Event 408  100 Meter Hurdles Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Philson, Latesha          94 06-Ruff Kutz             15.14  
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         15.37  
  3 Wong, Kayla               94 02 Waltham TC            16.89  
  4 Peterson, Amanda          94 01 Unatt Maine           17.68  
  5 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC            17.96  
  6 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE              18.16  
  7 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill          18.22  
  8 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           18.75  
 
Event 409  400 Meter Hurdles Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pierre, Kassandra         94 06-Awesome Power       1:07.74   2 
  2 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC          1:10.75   2 
  3 Goldberg, Ellen           93 02 Waltham TC          1:11.97   2 
  4 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill        1:12.25   2 
  5 Bobinski, Katie           93 05 Litchfield Tr       1:12.91   2 
  6 Marrero, Nicole           93 05 Unatt CT            1:13.08   1 
  7 Stunkard, Jenae           94 05 Fairfield Cou       1:14.45   1 
  8 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE            1:14.60   1 
  9 Walker, Shaniece          93 59 Hempstead Pal       1:30.06   1 
 
Event 410  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 02 Providence Cobras  'A'                             50.05  
  2 02 Y Speed TC  'A'                                    54.86  
  3 02 Gate City Triad  'A'                               55.86  
 
Event 411  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 06-Ruff Kutz  'A'                                   4:09.53  
  2 02 Providence Cobras  'A'                           4:11.77  
  3 06-Awesome Power  'A'                               4:13.25  
  4 05 New Haven Age Group  'A'                         4:14.62  
  5 02 Y Speed TC  'A'                                  4:31.90  
 
Event 412  4x800 Meter Relay Intermediate Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 05 New Haven Age Group  'A'                         9:57.93  
  2 06-Awesome Power  'A'                              12:46.10  
 
Event 413  High Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Laird, Haley              93 02 Unatt NE              1.67m    5-05.75 
  2 Hutchinson, Emily         93 02 Waltham TC            1.52m    4-11.75 
  3 D'Etiveaud, Claire        94 05 Gateway Track         1.47m    4-09.75 
  4 Dailey-Harris, Dakota     94 02 Providence Co        J1.47m    4-09.75 
  5 Muller, Cecelia           94 02 Gate City Tri         1.32m    4-04.00 
 
Event 414  Pole Vault Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ganley, Karla             94 02 Air Time Athl         3.13m   10-03.25 
  2 Busch, Rachel             93 02 Patriot PV            3.03m    9-11.25 
  3 Folsom, Lindsey           94 01-Augusta Track         2.88m    9-05.25 
  3 Brown, Stephanie          94 02 Air Time Athl         2.88m    9-05.25 
  5 Wheeler, Shelby           93 01-Riyotte Track        J2.88m    9-05.25 
  6 Mesre, Yanelis            93 02 Air Time Athl         2.73m    8-11.50 
  7 Munoz, Amanda             93 02 Unatt NE              2.43m    7-11.50 
  8 Steinberg, Michelle       93 59 Unatt LI              2.28m    7-05.75 
 
Event 415  Long Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Grant, Simone             94 06-Zodiacs               5.43m   17-09.75 
  2 Sims, Brianna             94 05 New Haven Age         5.13m   16-10.00 
  3 Sharp, Saige              93 05 Unatt CT              4.90m   16-01.00 
  4 Athanasopoulos, Michaela  94 02 Unatt NE              4.71m   15-05.50 
  5 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age         4.69m   15-04.75 
  6 Folsom, Lindsey           94 01-Augusta Track         4.57m   15-00.00 
  7 Brooks, Kayla             93 01-Riyotte Track         4.46m   14-07.75 
  8 Stunkard, Jenae           94 05 Fairfield Cou         4.31m   14-01.75 
  9 Walker, Shaniece          93 59 Hempstead Pal         4.25m   13-11.50 
 10 Athanasopoulos, Jenna     94 02 Unatt NE              4.19m   13-09.00 
 11 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           3.95m   12-11.50 
 12 Mazaiwana, Rudo           94 02 Gate City Tri         3.83m   12-06.75 
 13 Patel, Serena             93 02 Gate City Tri         3.72m   12-02.50 
 14 Bateman, Jennifer         94 02 Unatt NE              3.61m   11-10.25 
 
Event 416  Triple Jump Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ren, Amy                  93 02 Waltham TC           10.43m   34-02.75 
  2 Braboy, Daria             93 02 Providence Co        10.27m   33-08.50 
  3 Sharp, Saige              93 05 Unatt CT             10.26m   33-08.00 
  4 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age        10.21m   33-06.00 
  5 Brooks, Kayla             93 01-Riyotte Track        10.11m   33-02.00 
  6 Whitley, Jasmin           94 02 Y Speed TC            9.40m   30-10.25 
  7 Rooke, KaJay              94 02 Gate City Tri         8.08m   26-06.25 
 
Event 417  Shot Put 4kg Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexander, Adrienne       94 06-Metropolis           12.83m   42-01.25 
  2 Pinnock, Francine         93 06-Zodiacs              10.37m   34-00.25 
  3 Huntress, Abigail         93 01 Unatt Maine          10.26m   33-08.00 
  4 Tankeng, Nzengung         94 06-Notre Dame            9.88m   32-05.00 
  5 Fearing, Alexa            93 02 Unatt NE              9.73m   31-11.25 
  6 Shannon, Molly            93 01 Unatt Maine           9.05m   29-08.25 
  7 Ezerins, Emily            94 05 Unatt CT              9.03m   29-07.50 
  8 Folland, Samantha         93 02 Unatt NE              9.01m   29-06.75 
  9 Lenzi, Shannon            94 03 Country Mill          7.68m   25-02.50 
 10 Ellsworth, Kassandra      94 03 Kingston TC           7.59m   24-11.00 
 
Event 418  Discus Throw 1kg Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ezerins, Emily            94 05 Unatt CT             33.27m     109-02 
  2 Alexander, Adrienne       94 06-Metropolis           32.64m     107-01 
  3 Goldberg, Ellen           93 02 Waltham TC           29.31m      96-02 
  4 Chapman, Megan            93 05 Unatt CT             28.97m      95-00 
  5 McFetters, Robyn          93 02 Unatt NE             27.64m      90-08 
  6 Huntress, Abigail         93 01 Unatt Maine          27.20m      89-03 
  7 Folland, Samantha         93 02 Unatt NE             26.73m      87-08 
  8 Shannon, Molly            93 01 Unatt Maine          26.48m      86-10 
  9 Fearing, Alexa            93 02 Unatt NE             23.66m      77-07 
 10 Fearing, Taylor           93 02 Unatt NE             21.57m      70-09 
 11 Tankeng, Nzengung         94 06-Notre Dame           21.23m      69-08 
 12 Adams, Melanie            94 02 Unatt NE             17.00m      55-09 
 13 Pinnock, Francine         93 06-Zodiacs              15.20m      49-10 
 
Event 419  Javelin Throw 600g Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cataldo, Katie            93 02 Unatt NE             34.64m     113-08 
  2 Chapman, Megan            93 05 Unatt CT             29.29m      96-01 
  3 Hutchinson, Emily         93 02 Waltham TC           28.83m      94-07 
  4 Marrero, Nicole           93 05 Unatt CT             27.87m      91-05 
  5 Fearing, Taylor           93 02 Unatt NE             26.53m      87-00 
  6 Maloney, Catherine        94 02 World's Longe        26.22m      86-00 
  7 Robinson, Emma            93 02 Unatt NE             25.98m      85-03 
  8 Alexander, Adrienne       94 06-Metropolis           24.36m      79-11 
  9 Shields, Marycate         94 02 Unatt NE             22.84m      74-11 
 
Event 420  Hammer Throw Intermediate Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McFetters, Robyn          93 02 Unatt NE             41.54m     136-03 
  2 Shields, Marycate         94 02 Unatt NE             27.87m      91-05 
  3 Clark, Amie               94 02 Unatt NE             27.84m      91-04 
  4 Adams, Melanie            94 02 Unatt NE             24.32m      79-09 
  5 Tankeng, Nzengung         94 06-Notre Dame           19.81m      65-00 
 
Event 421  Heptathlon Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eldracher, Lexi           94 05 New Haven Age          2893  
  2 Ebner, Katy               93 02 Unatt NE               2393  
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Jennifer       92 02 Y Speed TC            12.27Q  1 
  2 Johnson, Shilesha         92 06-White Plains          12.40Q  2 
  3 Tucker, Erin              92 06-White Plains          12.64Q  2 
  4 Lemelin, Nichole          90 02 Unatt NE              12.86Q  1 
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT              13.06q  2 
  6 Solomon, Kadine           92 02 Boston Intern         13.11q  1 
  7 Randell, Khadija          92 06-Awesome Power         13.20q  2 
  8 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI              13.23q  1 
  9 Ruppel, Genevieve         90 06-Unatt MAC             13.33   2 
 10 Gervais, Targie           92 02 Y Speed TC            13.40   2 
 11 Rannazzisi, Breana        92 05 Litchfield Tr         13.77   1 
 12 Spaulding, Shannon        91 05 Unatt CT              13.78   1 
 13 Ortiz, Angelina           92 02 Y Speed TC            14.08   2 
 
Event 500  100 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Shilesha         92 06-White Plains          12.24  
  2 Christian, Jennifer       92 02 Y Speed TC            12.25  
  3 Tucker, Erin              92 06-White Plains          12.58  
  4 Solomon, Kadine           92 02 Boston Intern         12.96  
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT              13.05  
  6 Randell, Khadija          92 06-Awesome Power         13.17  
  7 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI              13.28  
 -- Lemelin, Nichole          90 02 Unatt NE                DNF  
 
Event 501  200 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Shilesha         92 06-White Plains          25.62  
  2 Quiah, Angie              91 02 Providence Co         25.77  
  3 Gervais, Targie           92 02 Y Speed TC            26.80  
  4 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI              26.81  
  5 Solomon, Kadine           92 02 Boston Intern         27.40  
  6 Randell, Khadija          92 06-Awesome Power         27.89  
 
Event 502  400 Meter Dash Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Quiah, Angie              91 02 Providence Co         58.70  
  2 Braithwaite, Monet        92 02 Camb. Jets            59.16  
  3 McFarlane, Sherril        91 06-Ruff Kutz           1:00.58  
  4 Gordon, Ariel             92 59 Unatt LI            1:01.15  
  5 Tate, Alane               92 06-Metro Eagles        1:02.76  
  6 Moeller, Caitlin          92 03 Kingston TC         1:05.28  
 
Event 503  800 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Phyllis          92 06-Team Evolutio       2:10.78  
  2 Moburg, Rachel            91 02 Unatt NE            2:18.05  
  3 Tate, Alane               92 06-Metro Eagles        2:22.05  
  4 Fiesel, Cailey            91 05 CT Elite TF         2:26.43  
  5 McFarlane, Sherril        91 06-Ruff Kutz           2:39.50  
  6 Reagan, Carlena           92 03 Kingston TC         2:42.82  
 
Event 504  1500 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tate, Alane               92 06-Metro Eagles        4:54.55  
  2 Hoelzl, Celeste           92 05 Unatt CT            5:04.77  
  3 McFarlane, Sherril        91 06-Ruff Kutz           5:16.78  
  4 Reagan, Carlena           92 03 Kingston TC         5:35.92  
 
Event 505  3000 Meter Run Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deterville, Nyeima        90 06-Msketeers TC       12:33.53  
 
Event 506  2000 Meter Steeplechase Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deterville, Nyeima        90 06-Msketeers TC        9:40.39  
 
Event 507  3000 Meter Race Walk Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thuotte, Jennifer         92 01-Gorham Track       17:19.22  
 
Event 508  100 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tucker, Erin              92 06-White Plains          15.17  
  2 Hudson, Soroya            92 06-Ny Starz              16.75  
 
Event 509  400 Meter Hurdles Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moeller, Caitlin          92 03 Kingston TC         1:19.76  
 
Event 510  4x100 Meter Relay Young Women
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 02 Providence Cobras  'A'                             52.41  
 
Event 513  High Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Francis, Phyllis          92 06-Team Evolutio         1.67m    5-05.75 
  2 Schelling, Katharine      92 02 Unatt NE              1.62m    5-03.75 
  3 Stier, Maeve              92 01 Unatt Maine           1.47m    4-09.75 
 
Event 514  Pole Vault Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DeCarteret, Jillena       91 02 Patriot PV            3.63m   11-10.75 
  2 Johnson, Kimberly         90 05 CT Skyjumpers         3.48m   11-05.00 
  3 Tylock, Rebecca           91 02 Patriot PV            2.58m    8-05.50 
 
Event 515  Long Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT              5.44m   17-10.25 
  2 Ruppel, Genevieve         90 06-Unatt MAC             5.22m   17-01.50 
  3 Hudson, Soroya            92 06-Ny Starz              5.00m   16-05.00 
  4 Rannazzisi, Breana        92 05 Litchfield Tr         4.71m   15-05.50 
 
Event 516  Triple Jump Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barnes, Stephanie         91 59 Unatt LI             11.36m   37-03.25 
  2 Hudson, Soroya            92 06-Ny Starz             11.07m   36-04.00 
  3 McNeil, Janelle           91 02 Providence Co        10.81m   35-05.75 
  4 Ruppel, Genevieve         90 06-Unatt MAC            10.70m   35-01.25 
  5 Hicks, Annabelle          92 05 Unatt CT             10.15m   33-03.75 
 
Event 517  Shot Put 4kg Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spoto, Amanda             92 06-Unatt MAC            12.37m   40-07.00 
  2 Werneth, Hannah           91 01 Unatt Maine          10.73m   35-02.50 
  3 Clark, Amanda             92 02 Unatt NE             10.60m   34-09.50 
  4 McMillen, Meaghan         91 02 Unatt NE             10.18m   33-04.75 
  5 Elgar, Georgia            92 02 Unatt NE             10.15m   33-03.75 
  6 Bury, Julia               91 02 Unatt NE              9.67m   31-08.75 
  7 Foster, Karina            92 05 Unatt CT              9.52m   31-03.00 
  8 O'Reilly, Alexandra       92 01 Unatt Maine           8.89m   29-02.00 
 
Event 518  Discus Throw 1kg Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spoto, Amanda             92 06-Unatt MAC            35.66m     117-00 
  2 Werneth, Hannah           91 01 Unatt Maine          30.11m      98-09 
  3 Elgar, Georgia            92 02 Unatt NE             29.56m      97-00 
  4 Akerley, Britta           90 02 Unatt NE             28.29m      92-10 
  5 McMillen, Meaghan         91 02 Unatt NE             24.94m      81-10 
  6 Bury, Julia               91 02 Unatt NE             24.86m      81-07 
 -- Manning, Christy          92 01-Scarborough              ND            
 
Event 519  Javelin Throw 600g Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Otten, Samantha           92 02 Unatt NE             37.27m     122-03 
  2 O'Reilly, Alexandra       92 01 Unatt Maine          26.73m      87-08 
 
Event 520  Hammer Throw Young Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mintzer, Charlotte        92 02 Unatt NE             39.98m     131-02 
  2 Foster, Karina            92 05 Unatt CT             39.24m     128-09 
  3 Clark, Amanda             92 02 Unatt NE             37.25m     122-02 
  4 Elgar, Georgia            92 02 Unatt NE             34.91m     114-06 
  5 Lopriore, Brittany        92 05 ConnecticutTC        29.74m      97-07 
 
Event 521  Heptathlon Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parascandola, Becca       92 02 Unatt NE               4476  
  2 McCabe, Kelly             91 02 Unatt NE               4204  
  3 McKenna, Beth             91 02 Unatt NE               3956  
  4 Pepin, Caryn              90 02 Unatt NE               3126  
  5 Javois, Gisele            92 06-Young Exploye          2760  
  6 Gibson, Hilary            91 01 Unatt Maine            2473  



race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News