Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hyannis Sprint Triathlon I

Hyannis, MA, June 13, 2009

[Individual Results | Team Results | Age Group Results ]

Special Division Results


                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2009 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 13, 2009         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 10 - 19
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Kevin Obrien                 61  16 M   Attleboro MA            1:07:42         
    2 Michael Helfer               72  18 M   Weston MA               1:11:14         
    3 Michael Ricci                65  17 M   Needham MA              1:12:19         
    4 Daniel Ballou                77  19 M   Marstons Mills MA       1:14:24         
    5 Daniel Obrien                60  16 M   Attleboro MA            1:31:50    2:00 
               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 20 - 29
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Samuel Wollner              125  24 M   Boston MA               1:01:45         
    2 Adam Rago                   123  24 M   Falmouth MA             1:03:08         
    3 Jason Paganelli             189  26 M   Bridgewater MA          1:04:53         
    4 Angelo Gala                 246  28 M   Brighton MA             1:05:07         
    5 Matt Salzler                292  29 M   Boston MA               1:06:56    2:00 
    6 Victor Gehling              272  29 M   Somerville MA           1:10:56         
    7 Eric Schwenker              293  29 M   Queensbury NY           1:11:18         
    8 Rob Carey                   169  26 M   Cummaquid MA            1:11:31         
    9 Ryan Delaney                207  27 M   S Boston MA             1:11:59         
   10 Gregory Yavanian            230  27 M   Brighton MA             1:12:34         
   11 Joseph Grassia              249  28 M   Jamaica Plain MA        1:13:13         
   12 Mark McLaughlin             927  28 M   Hyannis MA              1:15:29         
   13 Brandon Fitzpatrick         243  28 M   Boston MA               1:15:35         
   14 Timothy Diver               241  28 M   Toms River NJ           1:15:43         
   15 Seth Larner                 180  26 M   Boston MA               1:16:37    2:00 
   16 Allan Co                    205  27 M   Charlestown MA          1:16:53    2:00 
   17 Alex Jones                  113  24 M   Dorchester MA           1:17:14    2:00 
   18 David Pratt                 222  27 M   Somerville MA           1:17:16         
   19 Jonathan Kallensee          253  28 M   Boston MA               1:18:27         
   20 Aaron Santarosa             225  27 M   Lewiston NY             1:18:50         

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 30 - 39
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Brendan Nichols             317  31 M   Kittery ME              1:04:59         
    2 Jesse Bessett               547  38 M   Boston MA               1:05:00         
    3 Dean Haspela                490  36 M   Dorchester MA           1:05:53         
    4 Jesse Foote                 331  31 M   Boston MA               1:07:04         
    5 Dana Spencer                322  30 M   Quincy MA               1:07:33         
    6 Owen Hall                   463  35 M   Boston MA               1:08:28         
    7 Kevin Westerhoff            387  31 M   Brookline MA            1:11:08         
    8 Sean Moritz                 468  35 M   Newtown CT              1:11:34         
    9 William Leo Patterson       500  36 M   Watertown MA            1:12:13         
   10 Jake Berry                  457  35 M   Franklin MA             1:12:57         
   11 Michael Cozart              303  30 M   Washington DC           1:13:14         
   12 Michael Bolger              352  32 M   Brockton MA             1:13:23         
   13 Jeff Smith                  473  35 M   Danvers MA              1:14:01         
   14 David Tregoning             476  36 M   Hanson MA               1:15:32         
   15 Nathan Gilbert              443  34 M   Somerville MA           1:16:43         
   16 Paul Cronin                 556  38 M   Acton MA                1:17:58         
   17 Mark Adamoyurka             477  36 M   Everett MA              1:18:29         
   18 Ruben Austria               327  31 M   Quincy MA               1:18:39         
   19 Robert Maffei               466  35 M   Mashpee MA              1:19:12         
   20 Joshua Francis              360  32 M   Pawtucket RI            1:19:21         
               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 40 - 49
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Garrett Goggin              633  40 M   Mashpee MA              1:02:59         
    2 Stephen Hill                667  41 M   Sandwich MA             1:06:13         
    3 Sam Crowell                 628  40 M   Yarmouthport MA         1:08:17         
    4 Nelson Wirtz                762  44 M   Brewster MA             1:10:18         
    5 Frank Atkinson              734  44 M   Plymouth MA             1:10:19         
    6 Christopher Rowley          651  40 M   W Roxbury MA            1:13:25         
    7 Kevin Tattrie               686  41 M   Franklin MA             1:17:40         
    8 Rich Crossman               664  41 M   Marshfield MA           1:18:52         
    9 Joseph Leibovici            637  40 M   Hingham MA              1:18:59         
   10 Thomas Swenson              759  44 M   Franklin MA             1:21:53         
   11 Edward Obrien               778  45 M   Attleboro MA            1:23:21         
   12 William Sellers             839  48 M   Chestnut Hill MA        1:23:50         
   13 Matthew Rubins              678  41 M   Boston MA               1:25:26         
   14 Troy Sivak                  654  40 M   Reston VA               1:27:06         
   15 Mark Anderson               625  40 M   Shrewsbury MA           1:27:09         
   16 Kevin McGrath               641  40 M   Essex MA                1:29:29         
   17 Dave Badeau                 840  49 M   Framingham MA           1:31:17         
   18 Michael Desabris            811  47 M   N Kingstown RI          1:31:57         
   19 Bob Ferreira                665  41 M   Ashland MA              1:34:22         
   20 Mark Ballarino              764  45 M   Franklin MA             1:35:45         
               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 50 - 59
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Gregory Handren             861  50 M   Brewster MA             1:20:27         
    2 Frank Divittorio            872  51 M   Mendon MA               1:21:12         
    3 Stephen Hearne              876  51 M   Wakefield RI            1:25:05         
    4 Michael Lynch               864  50 M   Worcester MA            1:27:37         
    5 David Ryan                  935  58 M   Sandown NH              1:30:33         
    6 John Hake                   911  55 M   Franklin MA             1:33:10         

               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 60 - 69
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Edward Martin               965  66 M   Westborough MA          1:22:42    2:00 
    2 Jeffrey Hyman               949  60 M   Sandwich MA             1:24:32         
    3 Michael Sommerville         951  60 M   N Reading MA            1:50:32         
               MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 70 - 79
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
              MALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 80 & OVER
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 


                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2009 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 13, 2009         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 10 - 19
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Isabella Walko               52  13 F   Falmouth MA             1:14:47         
    2 Sarah Sherwood               51  13 F   N Falmouth MA           1:16:03         
    3 Allison Hall                 71  18 F   Hingham MA              1:19:14         
    4 Laura Sisk                   67  17 F   Needham MA              1:24:51         
              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 20 - 29
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Jill Chipperfield            99  23 F   Providence RI           1:09:07         
    2 Ashley Reid                 289  29 F   Boston MA               1:13:56         
    3 Dyane Oleary                288  29 F   S Boston MA             1:18:30         
    4 Suzanne Gill                140  25 F   Charlestown MA          1:19:07         
    5 Elizabeth Renehan           155  25 F   Charlestown MA          1:19:32         
    6 Anita Christy               204  27 F   Somerville MA           1:19:45         
    7 Amy Surprenant              196  26 F   Dover NH                1:20:15         
    8 Melissa White               163  25 F   Boston MA               1:20:22         
    9 Keryn Murphy                 96  22 F   Wollaston MA            1:21:18         
   10 Tara Kelly                  279  29 F   Peabody MA              1:21:30         
   11 Alicia Kelly                475  23 F   Stoughton MA            1:22:22         
   12 Kimberly Walch              471  23 F   Sudbury MA              1:23:10         
   13 Jeneane Sullivan            195  26 F   Philadelphia PA         1:23:40    2:00 
   14 Jennifer Hamilton           211  27 F   New York NY             1:24:03         
   15 Allison Woodside            266  28 F   Boston MA               1:24:26         
   16 Megan Maguire               185  26 F   Centerville MA          1:25:15         
   17 Kathleen Okeefe             107  23 F   Wakefield MA            1:25:19         
   18 Caleigh Moran                90  21 F   Winchester MA           1:25:43         
   19 Roberta Lui                 105  23 F   Boston MA               1:26:38         
   20 Maria Wolman                164  25 F   Natick MA               1:27:25         

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 30 - 39
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Tara Ewald                  561  38 F   Osterville MA           1:10:28         
    2 Mary Brady                  459  35 F   Medford MA              1:12:02         
    3 Andrew Spieth               423  33 F   Somerville MA           1:13:05    2:00 
    4 April Barton                299  30 F   Jamaica Plain MA        1:14:54         
    5 Mary Engels                 330  31 F   Falmouth MA             1:17:29         
    6 Allyson Molnar              372  32 F   S Boston MA             1:18:19         
    7 Rebecca Conant              435  34 F   Jamaica Plain MA        1:19:08         
    8 Christina Reale             416  33 F   Weymouth MA             1:19:15         
    9 Jennifer Richardson         418  33 F   Weymouth MA             1:19:21         
   10 Hayley Huba                 359  30 F   S Boston MA             1:20:22         
   11 Kerri Wells                 428  33 F   S Boston MA             1:20:38         
   12 Sheri Ryan                  382  32 F   Cambridge MA            1:20:51         
   13 Amy Wright                  474  35 F   Seekonk MA              1:21:03         
   14 Ammemarie Kelly Carr        482  36 F   Centerville MA          1:22:16         
   15 Justine Peterson            611  39 F   Framingham MA           1:22:29         
   16 Jessica Lynch               412  33 F   Waltham MA              1:22:34         
   17 Britt Opachinski            376  32 F   Kingston MA             1:22:39         
   18 Jeannine Valle              452  34 F   Mashpee MA              1:23:04         
   19 Heather Chabot              395  33 F   Franklin MA             1:23:34         
   20 Leslie Nichols              374  32 F   Kittery ME              1:23:49    2:00 
              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 40 - 49
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Sari MacKenzie              849  45 F   Osterville MA           1:14:42         
    2 Karen Lucas                 728  43 F   Wellfleet MA            1:15:14         
    3 Rosemarie Lyons             749  44 F   Wareham MA              1:18:40         
    4 Virginia Dolan              771  45 F   Milton MA               1:19:59         
    5 Christine Minerella         706  42 F   Plymouth MA             1:20:19         
    6 Karen Desimone              770  45 F   S Yarmouth MA           1:21:01         
    7 Kim Rosen                   827  47 F   Boston MA               1:22:30         
    8 Susan Nielsen               674  41 F   Wellfleet MA            1:22:43         
    9 Ann Marie Barnes            662  41 F   Norwell MA              1:22:51    2:00 
   10 Eleanne Roosenburg          838  48 F   Acton MA                1:22:59         
   11 Joan Connor                 786  46 F   Lakeville MA            1:23:23         
   12 Fran Sullivan               830  47 F   Framingham MA           1:24:08         
   13 Teresa Tenny                687  41 F   Braintree MA            1:25:26         
   14 Andrea Doria                788  46 F   Watertown MA            1:26:32         
   15 Tina Stanley                731  43 F   Westford MA             1:28:00         
   16 Tracy Valade                732  43 F   Melrose MA              1:28:00         
   17 Jane Deery                  696  42 F   S Boston MA             1:29:41         
   18 Melissa Foley               666  41 F   Braintree MA            1:30:24         
   19 Shannon Burke               737  44 F   Marlboro MA             1:31:07         
   20 Tara Brown                  663  41 F   Cotuit MA               1:31:18         
              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 50 - 59
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Jen Salman                  893  52 F   S Boston MA             1:25:05         
    2 Christine Grey              921  57 F   Roslindale MA           1:36:27         
    3 Ann Holder                  878  51 F   Brookline MA            1:39:08         
    4 Norma Kelley                863  50 F   Hyannis MA              1:40:14         

              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 60 - 69
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
              FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 70 - 79
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
             FEMALE AWARD DIVISION FOR FIRST TIMERS 80 & OVER
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 


                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2009 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 13, 2009         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 10 - 19
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 20 - 29
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Stephen McDonald            187  26 M   Weymouth MA             1:10:30         
    2 John Frederick              209  27 M   Medford MA              1:18:05         
    3 Daniel Zepp                 127  24 M   Brighton MA             1:18:06         
    4 Andrew Abysalh              200  27 M   Worcester MA            1:21:00         
                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 30 - 39
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Andrew Collyer              433  34 M   S Boston MA             1:00:46         
    2 Jason Eaddy                 401  33 M   Watertown MA            1:04:26    2:00 
    3 Greg Lewis                  521  37 M   Boston MA               1:06:44         
    4 Max Tuefferd                583  38 M   Arlington MA            1:06:58         
    5 Chris Nichols               528  37 M   Phippsburg ME           1:07:06         
    6 Jeff Melville               498  36 M   N Andover MA            1:10:01    2:00 
    7 John McCabe                 526  37 M   Shrewsbury MA           1:10:39         
    8 Tim Blanchard               548  38 M   Bridgewater MA          1:14:27         
    9 Dennis Murphy               609  39 M   Falmouth MA             1:15:01         
   10 Craig Halica                489  36 M   Boston MA               1:15:26         
   11 Daren Compton               434  34 M   Waquoit MA              1:15:42         
   12 Bill Luette                 523  37 M   Marstons Mills MA       1:16:20         
   13 Chad Lynch                  369  32 M   Quincy MA               1:20:07         
   14 David West                  622  39 M   Boston MA               1:21:05         
   15 Nathaniel Peterson          612  39 M   Framingham MA           1:21:26         
   16 Yesi Orihuela               318  30 M   Boston MA               1:22:12         
   17 Peter Sullivan              426  33 M   Charlestown MA          1:23:10         
   18 Geoff Hardie                364  32 M   Attleboro MA            1:31:11         
   19 Marc Sasso                  615  39 M   Medford MA              1:34:09         
   20 Shawn Souza                 538  37 M   Westford MA             1:35:52         

                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 40 - 49
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Arne Thompsen               688  41 M   Weymouth MA             1:13:04         
    2 Pete Ledoux                 703  42 M   Marshfield MA           1:16:24         
    3 Lawrance Oconnor            754  44 M   Cambridge MA            1:18:18         
    4 Al Mograss                  776  45 M   Hyannis MA              1:20:05         
    5 Kenneth Losordo             835  48 M   Teaticket MA            1:20:05         
    6 Larry Gray                  817  47 M   E Falmouth MA           1:21:01         
    7 Joe Robichaud               650  40 M   Mansfield MA            1:21:26         
    8 Andrew Harrington           792  46 M   Plymouth MA             1:25:05         
    9 John Fernandes              790  46 M   Taunton MA              1:25:51         
   10 Mike Omalley                644  40 M   Newtonville MA          1:26:35         
   11 Chris Sexton                652  40 M   Bernardston MA          1:26:58         
   12 James Hopkins               634  40 M   Ashland MA              1:27:45         
   13 James Halsey                745  44 M   W Roxbury MA            1:30:29         
   14 William Broderick           984  41 M   Douglas MA              1:33:55         
   15 James Gasdia                816  47 M   Hanover MA              1:49:18         
                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 50 - 59
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 George Nigro                866  50 M   Hampstead NH            1:15:49         
    2 Bruce Carmell               859  50 M   Plymouth MA             1:17:10         
    3 Stephen Ceglarski           931  58 M   Boston MA               1:19:05         
    4 John Conley                 860  50 M   Norwell MA              1:25:06         
    5 Joseph Long                 892  52 M   Scituate MA             1:37:44         
    6 Andy Levine                 925  57 M   Cambridge MA            1:42:16         
                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 60 - 69
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Richard Foley               962  62 M   Acton MA                1:57:30         
    2 Tom Quinlan                 969  69 M   Hampton NH              2:16:15         
                   AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 70 - 79
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
                  AWARD DIVISION FOR CLYDESDALES 80 & OVER
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 


                           SPECIAL AWARD RESULTS
                      2009 NEW ENGLAND TRIATHLON TOUR
                           'Sprint I Triathlon'
June 13, 2009         Swim .25  Mi./Cycle 10.0 Mi./Run 3.5 Mi.       Hyannis, MA
Race Direction: TIME OUT! PRODUCTIONS        Timing: Granite State Race Services
================================================================================

                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 10 - 19
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 20 - 29
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Erin Conroy                 170  26 F   Somerville MA           1:09:32         
    2 Mitzi Hollenbeck            251  28 F   Raynham MA              1:18:29         
    3 Beth Huston                 276  29 F   Boston MA               1:18:35         
    4 Charlotte Withers           265  28 F   Cambridge MA            1:18:43         
    5 Sarah Wishart               264  28 F   Arlington VA            1:46:21         
                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 30 - 39
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Tracy Curran                557  38 F   Norwood MA              1:14:38         
    2 Renee Jackson               366  32 F   Cambridge MA            1:18:11         
    3 Wendy Wroblewski            347  31 F   Brighton MA             1:27:48    2:00 
    4 Kristin Feeley              512  37 F   Hingham MA              1:28:05         
    5 Bernadette Muncy            413  33 F   Braintree MA            1:29:57         
    6 Danielle Dutton             461  35 F   Nashua NH               1:30:03         
    7 Sarah Barrett               328  31 F   Nashua NH               1:30:35         
    8 Shelley Lynch               335  31 F   Quincy MA               1:30:50         
    9 Julie Rising                613  39 F   Cambridge MA            1:31:29         
   10 Elizabeth Corcoran Hunt     357  32 F   Boston MA               1:33:33         
   11 Beth Flaherty               513  37 F   Vineyard Haven MA       1:36:53         
   12 Stacie Richardson           419  33 F   Worcester MA            1:53:50         
                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 40 - 49
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
    1 Susan Barbato               765  45 F   Stoughton MA            1:07:46         
    2 Gretchen Schmelzer          757  44 F   Natick MA               1:34:38         
    3 Debbie Suarez               781  45 F   Cherry Valley MA        1:40:36         
                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 50 - 59
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 60 - 69
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 
                     AWARD DIVISION FOR FILLYS 70 - 79
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 

                    AWARD DIVISION FOR FILLYS 80 & OVER
Place Name                      Race# Age Sex Town/state              Final   Penalty 
===== ========================= ===== === === ======================= ======= ======= 





race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News