Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

SWCL Dual Meets #3

Sturbridge, MA, January 21, 2009

[West Division Meets | League Records | Standings & Best Performances ]

East Division Meets

  Southern Worcester County League -                      Hy-Tek's MEET MANAGER  9:44 PM  
                          Southern Worcester County League Indoor Track
                                      East Division Meet #3
                                           Boys                                       Men
                             Auburn   75.50      5.50  Oxford
                            Grafton   46.00     40.00  Northbridge
                           Millbury   66.00     20.00  Uxbridge
                                           Girls
                             Auburn   70.00     16.00  Oxford
                            Grafton   69.00     17.00  Northbridge
                 Notre Dame Academy   46.00     40.00  Millbury
                           Uxbridge   54.00     32.00  Millbury
                           Uxbridge   49.00     37.00  Notre Dame Academy
  Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Victoria Miles            SO Millbury                  6.70   6
  1 Noelle Richard            SR Oxford                    6.70   1
  3 Audrey Schmidt            FR Millbury                  6.80   5
  4 Sarah Zeis                JR Uxbridge                  6.90   5
  5 Jennifer Rosa             JR Uxbridge                  7.00   6
  6 Colleen Hussey            JR Auburn                    7.10   1
  6 Madeline Mathers          FR Grafton                   7.10   4
  6 Jillian Pieciak           JR Grafton                   7.10   3
  6 Brittany Rotatori         JR Auburn                    7.10   2
 10 Alysha Sage               SO Notre Dame Academy        7.20   5
 10 Gina Riggieri             SO Notre Dame Academy        7.20   7
 12 Meghan Gosselin           SR Northbridge               7.30   3
 12 Amanda Silva              SO Notre Dame Academy        7.30   6
 14 Jordan Dauphinais         SR Grafton                  J7.30   3
 15 Shea Gribbons             FR Auburn                    7.40   1
 15 Laura Seagrave            SR Uxbridge                  7.40   7
 15 Erin Phillips             SR Northbridge               7.40   3
 18 Alex-Marie Michaud        FR Northbridge               7.50   4
 18 Molly Kelliher            SO Notre Dame Academy        7.50   6
 20 Holly Ekstrom             SR Millbury                  7.70   5
 21 Candice Schadler          SO Uxbridge                  7.80   7
 22 Amy Kulma                 FR Millbury                 J7.80   7
 -- Nicole Johnson            FR Auburn                   X7.20   2
  Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samantha Copland          JR Uxbridge                 44.60   6
  2 Victoria Miles            SO Millbury                 46.00   6
  3 Noelle Richard            SR Oxford                   47.20   1
  4 Sarah Duda                JR Auburn                   47.90   2
  5 Audrey Schmidt            FR Millbury                 48.00   7
  6 Jillian Pieciak           JR Grafton                  49.10   2
  6 Jordan Dauphinais         SR Grafton                  49.10   3
  8 Marissa Hardina           FR Northbridge              49.20   3
  9 Nichole Tillery           FR Auburn                   49.40   2
 10 Samantha Lemus            FR Auburn                   49.70   1
 11 Erin McIntyre             SO Northbridge              50.30   4
 12 Laura Sarrasin            JR Uxbridge                 51.20   7
 13 Jenna Swiech              FR Grafton                  51.40   4
 14 Molly Kelliher            SO Notre Dame Academy       51.60   8
 15 Alex-Marie Michaud        FR Northbridge              52.50   4
 16 Chelsea Courtney          FR Auburn                   52.90   1
 17 Amber Setaro              SO Millbury                 53.20   8
 17 Katie Renzoni             SO Grafton                  53.20   4
 19 Gianna Raffa              SR Notre Dame Academy       53.50   7
 20 Maggie Smith              FR Millbury                 53.70   9
 21 Kati Nalbandian           SO Oxford                   54.10   1
 22 Amy Kulma                 FR Millbury                 54.20  10
 23 Katie Smith               SR Northbridge              54.80   3
 24 Amanda Silva              SO Notre Dame Academy       55.60  10
 25 Gina Riggieri             SO Notre Dame Academy       55.90   9
 26 Jessica Koehne            FR Uxbridge                 57.70  10
 27 Melissa Whittaker         JR Uxbridge                 58.60   8
 28 Lindsey Poole             FR Uxbridge                 58.90   9
 29 Nicole McFaul              8 Millbury               1:05.30   7
  Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hilary Moore              SR Uxbridge               1:55.80
  2 Chelsi Gaffney            JR Notre Dame Academy     1:58.30
  3 Alyssa Gaudette           SR Notre Dame Academy     2:01.20
  4 Tabatha Ferreira          JR Auburn                 2:01.80
  5 Katie McKenna             SO Millbury               2:02.40
  6 Tayla Brodin              SO Notre Dame Academy     2:02.60
  7 Lauren LaBounty           SO Grafton                2:05.90
  8 Ania Kalinowski           JR Notre Dame Academy     2:06.70
  9 Elizabeth Juneau          JR Auburn                 2:07.30
  9 Cassie Heckman            SO Millbury               2:07.30
 11 Lauren Bellerose          JR Notre Dame Academy     2:07.60
 12 Aleysha Harpin            SO Uxbridge               2:07.90
 13 Gabi Sanchez              SR Grafton                2:09.20
 14 Caitlin Bien              SO Millbury               2:15.30
 15 Schmidt Hannah             7 Millbury               2:16.40
 16 Brittany Vail             JR Auburn                 2:19.90
 17 Alexis Hagberg            FR Auburn                 2:20.70
 18 Priya Shah                SO Grafton                2:21.60
 19 Anna Simonelli            FR Grafton                2:22.10
 20 Zoe Martin                FR Auburn                 2:24.50
 -- Sarah Lennon              JR Grafton                     NT
 -- Elizabeth Phelan          SR Northbridge                 NT
 -- Ashley Letourneau         SO Auburn                      NT
 -- Erica Brunelle            JR Auburn                      NT
 -- Esperanza Silva           FR Grafton                     NT
  Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samantha Copland          JR Uxbridge               3:33.40
  2 Kelsey Brodin             SR Notre Dame Academy     3:34.20
  3 Jaclyn Ross               JR Auburn                 3:39.10
  4 Jessica Drane             FR Uxbridge               3:43.20
  5 Alicia Setaro             SR Millbury               3:46.30
  6 Alex O'Connor             JR Grafton                3:52.00
  7 Eileen Collins            SO Auburn                 3:53.20
  8 Shannon Johnson           SO Auburn                 4:00.90
  9 Courtney Diamond           8 Millbury               4:01.20
 10 Sarah Spencer             SR Northbridge            4:03.30
 11 Katie Knox                FR Notre Dame Academy     4:05.50
 12 Tara Jarobski             JR Oxford                 4:08.40
 13 Sarah Lennon              JR Grafton                4:09.30
 14 Rebecca Bissessar         FR Auburn                 4:14.40
 15 Alicia Morales            FR Uxbridge               4:23.40
 16 Shea Callihan             SO Notre Dame Academy     4:57.60
  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah White              SO Notre Dame Academy     5:49.70
  2 Alexandra Sheehan         SO Grafton                6:11.40
  3 Chelsi Gaffney            JR Notre Dame Academy     6:17.20
  4 Jessica Drane             FR Uxbridge               6:18.20
  5 Sydney Robinson            8 Millbury               6:29.90
  6 Molly Shunney             SO Grafton                6:34.30
  7 Lindsey Beauregard        SR Millbury               6:36.00
  8 Morgan Masiello           SR Notre Dame Academy     6:39.80
  9 Sarah Spencer             SR Northbridge            6:41.70
 10 Alicia Setaro             SR Millbury               6:46.20
 11 Elizabeth Phelan          SR Northbridge            6:46.40
 12 Kelly Cutting             JR Auburn                 6:46.60
 13 Danielle Pugh             FR Uxbridge               6:50.10
 14 Tara Jarobski             JR Oxford                 6:50.70
 15 Nicole Saad               SO Auburn                 7:04.00
 16 Meghan McGowan            SR Northbridge            7:06.80
 17 Paige Bailey              SO Auburn                 7:41.60
 18 Kelcey Germain            SR Auburn                 8:51.40
  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alyssa Gaudette           SR Notre Dame Academy    13:32.40
  2 Aleysha Harpin            SO Uxbridge              13:51.20
  3 Lindsey Beauregard        SR Millbury              13:58.80
  4 Lan Kha                   SR Auburn                14:13.50
  5 Cassie Heckman            SO Millbury              14:23.00
  6 Courtney Diamond           8 Millbury              14:25.60
  7 Katie Knox                FR Notre Dame Academy    14:34.10
  8 Kelly Shreve              SR Notre Dame Academy    15:16.20
  9 Jessica Rhodes            JR Auburn                15:29.50
 10 Esperanza Silva           FR Grafton               15:33.60
 11 Sarah Lennon              JR Grafton               15:35.20
 11 Lauren LaBounty           SO Grafton               15:35.20
 13 Meagan Fleming            JR Northbridge           16:45.50
 14 Maria Kulma               SR Auburn                18:47.10
  Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Zeis                JR Uxbridge                  7.70   6
  2 Hilary Moore              SR Uxbridge                  7.80   5
  3 Kristen Bullett           FR Millbury                  8.20   5
  4 Gianna Raffa              SR Notre Dame Academy        8.30   5
  5 Emily Matte               FR Northbridge               8.80   3
  6 Becky Moroski             FR Millbury                  8.90   6
  6 Angelique Nurse           FR Auburn                    8.90   2
  6 Nancy Luu                    Millbury                  8.90   7
  6 Noreen Raja               SR Grafton                   8.90   3
 10 Gabi Sanchez              SR Grafton                   9.10   3
 11 Kaila Chase               FR Northbridge               9.30   3
 11 Ania Kalinowski           JR Notre Dame Academy        9.30   6
 13 Caitlin Vogel             SO Grafton                   9.50   4
 13 Sarah Duda                JR Auburn                    9.50   2
 15 Lindsay Carroll           FR Grafton                   9.60   2
 15 Marissa Hardina           FR Northbridge               9.60   4
 17 Sierra Bernard            FR Uxbridge                 10.30   7
 18 Elizabeth Humphrey        FR Auburn                   11.00   1
 19 Molly Prince              SR Auburn                   15.20   1
 -- Sarah Morse               SO Millbury                    DQ   7
  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Grafton                                             4:45.10
  2 Auburn                                              4:46.60
  3 Millbury                                            5:00.00
  4 Notre Dame Academy                                  5:04.50
  5 Northbridge                                         5:09.80
  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Laura Sarrasin            JR Uxbridge               4-10.00
  2 Mary Groves               JR Notre Dame Academy     4-08.00
  3 Erin McIntyre             SO Northbridge           J4-08.00
  4 Samantha Copland          JR Uxbridge               4-06.00
  5 Victoria Miles            SO Millbury              J4-06.00
  6 Noreen Raja               SR Grafton                4-04.00
  7 Sarah Zeis                JR Uxbridge              J4-04.00
  8 Angelique Nurse           FR Auburn                 4-02.00
  9 Sarah McCarthy            FR Grafton               J4-02.00
 10 Gabi Sanchez              SR Grafton                4-00.00
 10 Tumelo Graveline          JR Auburn                 4-00.00
 10 Jessica Koehne            FR Uxbridge               4-00.00
 13 Shannon Johnson           SO Auburn                J4-00.00
 13 Molly Kelliher            SO Notre Dame Academy    J4-00.00
 15 Caitlin Bien              SO Millbury              J4-00.00
 16 Caitlin Vogel             SO Grafton                3-10.00
 17 Lydia Grek                FR Auburn                J3-10.00
 -- Cassie Heckman            SO Millbury                    NH
 -- Kelsey Bennett            FR Northbridge                 NH
 -- Emily Akin                SO Notre Dame Academy          NH
  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meghan McMillen           SR Notre Dame Academy    28-08.00
  2 Laura Seagrave            SR Uxbridge              28-07.00
  3 Gabi Sanchez              SR Grafton               25-11.50
  4 Amanda Morales            SR Uxbridge              25-04.50
  5 Hannah Murphy             SO Auburn                25-01.00
  6 Emily Pegg                JR Notre Dame Academy    25-00.00
  7 Lisa Copland              JR Uxbridge              24-08.50
  8 Jacqueline Shaw           SR Uxbridge              24-03.00
  9 Andrea Vulter             FR Grafton               24-00.50
 10 Tara Jarobski             JR Oxford                24-00.25
 11 Shea Callihan             SO Notre Dame Academy    22-10.50
 12 Alanna Richard            SR Auburn                21-10.50
 13 Brittany Rotatori         JR Auburn                21-08.25
 14 Taylor Niemiec            SO Millbury              20-07.00
 15 Elizabeth Phelan          SR Northbridge           20-00.00
 16 Marissa Hardina           FR Northbridge           19-09.00
 17 Lugi Fraga                 8 Millbury              19-00.50
 18 Erica Brunelle            JR Auburn                18-07.50
 19 Kaitlyn Matloff           SO Grafton               18-05.50
 20 Kati Nalbandian           SO Oxford                17-05.25
 21 Sarah Lennon              JR Grafton               16-08.50
 22 Abigail Thurlow            7 Millbury              15-04.00
 23 Shelby Bastarache         FR Millbury              15-03.50
  Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brendan Whitson              Auburn                    5.80   1
  2 Peter Mannka              JR Uxbridge                  5.90   5
  2 Joseph Susienka           SR Northbridge               5.90   3
  4 Josh Poole                JR Uxbridge                 J5.90   5
  5 Joe Montville                Auburn                    6.10   1
  5 Dan Rotatori              JR Grafton                   6.10   3
  7 Andrew Piscitelli         SR Millbury                  6.20   5
  7 Dylan Riggieri            SO Grafton                   6.20   4
  9 Zachary Lesieur           SO Oxford                    6.30   1
  9 Eric Hannon                  Auburn                    6.30   2
  9 Chris Gomes               SR Uxbridge                  6.30   6
  9 Alec Vigliatura           JR Millbury                  6.30   5
  9 Benjamin Childress        SR Northbridge               6.30   4
 14 Dan Flink                    Auburn                    6.40   2
 15 Dave Taylor               JR Grafton                   6.50   4
 16 Jose Reyes                   Auburn                   J6.50   6
 17 Timothy Brita             JR Northbridge               6.60   4
 17 Kenneth Benson            FR Northbridge               6.60   3
 19 Phil Derry                JR Grafton                  J6.60   3
 20 Robert Huffor             SO Grafton                   7.30   6
 21 Joshua Biernacki          JR Oxford                    7.40   1
  Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bryan Nelson              SR Millbury                 39.00   7
  2 Brendan Whitson              Auburn                   40.10   1
  3 Casey Bliss               SR Northbridge              40.90   4
  4 Josh Poole                JR Uxbridge                 41.20   7
  5 Tom Murray                SR Millbury                 41.70   8
  6 Ryan Santoro              SO Millbury                 41.80   7
  7 Jarrett Weaner            JR Northbridge              42.20   4
  8 Eric Hannon                  Auburn                   42.50   1
  9 Ian McCall                SR Uxbridge                 42.80   7
 10 Alec Vigliatura           JR Millbury                 43.20   8
 11 Kenneth Benson            FR Northbridge              43.40   5
 12 Dan Rotatori              JR Grafton                  43.70   4
 13 Phil Derry                JR Grafton                  44.20   4
 14 Dan Flink                    Auburn                   44.50   2
 15 Dalton Richards           FR Grafton                  44.60   5
 16 Chris Gomes               SR Uxbridge                 45.90   8
 17 Brendon Grabowski         SR Northbridge              48.20   5
 18 Andrew Elsaid                Auburn                   48.70   2
 19 Garrett Cesander          FR Grafton                  49.40   5
 20 Derek Belanger            SR Uxbridge                 49.60   8
 21 Joshua Biernacki          JR Oxford                   59.30   1
  Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nial Luu                  SR Millbury               1:35.50
  2 Corey Leonardi            SO Grafton                1:40.20
  3 Josh Koerner              SR Grafton                1:40.70
  4 Andrew Dupre              JR Northbridge            1:41.90
  5 Kyle Clifford             JR Uxbridge               1:43.40
  6 David Leon                JR Northbridge            1:44.40
  7 Matthew Pairie            FR Uxbridge               1:45.50
  8 Steve Bellanger              Auburn                 1:46.60
  9 Keith Bourassa               Auburn                 1:47.50
 10 Nicholas Abraham          SO Northbridge            1:48.80
 11 Andrew Forbes             SO Grafton                1:49.60
 12 Nick Bernard              FR Millbury               1:50.60
 13 Jeffrey Quan              SO Millbury               1:50.90
 14 Andrew Chapin             JR Uxbridge               1:52.90
 15 Matt Carpenter               Auburn                 1:56.00
 16 Richie Demrest            FR Uxbridge               1:57.70
 17 Jack Higgins              JR Uxbridge               1:59.30
 18 James Sawyer              SR Northbridge            2:00.50
 19 Matt Denham               JR Oxford                 2:17.60
  Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tim Mazeika               SR Millbury               2:50.00
  2 Joe Raymond               JR Millbury               3:06.20
  3 Zach Pugliano             JR Grafton                3:07.00
  4 Charles Davis             FR Grafton                3:07.30
  5 Jeff Copland              JR Uxbridge               3:08.30
  6 Steve Derderian           SO Uxbridge               3:18.10
  7 Joseph Valerio            FR Northbridge            3:20.20
  8 Kyle Gallicchio              Auburn                 3:22.90
  9 Brandon Laflash           SO Northbridge            3:24.80
 10 Noah Collins              SO Grafton                3:25.70
 11 Cameron Graves            FR Millbury               3:25.90
 12 Reeve Carvalho            FR Grafton                3:29.50
 13 Samuel Bergen             SO Northbridge            3:30.10
 14 Jason Mannka              FR Uxbridge               3:31.00
 15 Kyle Santoro               8 Millbury               3:31.30
 16 Kraig Spencer             FR Northbridge            3:32.30
 17 Davis Sheridan               Auburn                 3:35.60
 18 Garrett Boyle                Auburn                 3:40.70
 19 Ryan Mercier               7 Millbury               3:42.30
 20 Cam Staples               FR Uxbridge               3:42.60
 21 Ben Wright                FR Uxbridge               3:48.20
 22 Kris MacNeill             SO Uxbridge               3:49.50
 23 Ryan Grady                   Auburn                 4:01.80
 24 Kevin Donovan             JR Oxford                 4:09.30
 25 Matt Denham               JR Oxford                 5:31.50
 -- Andrew Lachapelle         SR Northbridge                 NT
  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Will Faden                SR Grafton                4:45.60
  2 Tim Mazeika               SR Millbury               5:05.90
  3 Joe Raymond               JR Millbury               5:08.30
  4 Corey Leonardi            SO Grafton                5:24.10
  5 Seth Knowlton             SO Grafton                5:24.30
  6 Jeff Copland              JR Uxbridge               5:31.20
  7 Tom Hanson                FR Northbridge            5:39.40
  8 Thanh Kha                    Auburn                 5:41.70
  9 Garrett Boyle                Auburn                 5:42.90
 10 Cameron Graves            FR Millbury               5:46.90
 11 Kyle Santoro               8 Millbury               5:51.00
 12 Samuel Bergen             SO Northbridge            5:52.00
 13 Richie Demrest            FR Uxbridge               5:53.00
 14 John Mathers              JR Grafton                5:54.50
 15 Joshua Warren              8 Millbury               6:13.60
 16 Zach Whitney                 Auburn                 6:15.20
 17 Brian Tatro               SO Grafton                6:20.50
 18 Ben Wright                FR Uxbridge               6:20.80
 19 Kris MacNeill             SO Uxbridge               6:21.90
 20 Chris White                8 Millbury               6:25.90
 21 Sean Berube-Maloney          Auburn                 6:26.10
 22 Ralph Melanson            FR Grafton                6:29.50
 23 John Gannon                  Auburn                 6:54.00
 24 Kevin Donovan             JR Oxford                 7:05.00
  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Davis             FR Grafton               10:55.80
  2 Zach Pugliano             JR Grafton               10:58.20
  3 Patrick Daley             JR Millbury              11:15.70
  4 Nick Bernard              FR Millbury              11:53.10
  5 Steve Derderian           SO Uxbridge              12:12.10
  6 Andrew Elsaid                Auburn                12:34.90
  7 Kraig Spencer             FR Northbridge           12:35.70
  8 Cam Staples               FR Uxbridge              12:45.90
  9 Jason Mannka              FR Uxbridge              12:46.20
 10 Nick Maloney              SO Uxbridge              12:46.50
 11 Zach Tucker               SO Grafton               12:57.10
 12 Davis Sheridan               Auburn                13:03.60
 13 Andrew Lachapelle         SR Northbridge           13:48.60
 14 Justin Healey                Auburn                14:18.00
  Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joseph Susienka           SR Northbridge               7.00   2
  2 Brendon Grabowski         SR Northbridge               7.10   2
  3 Zachary Lesieur           SO Oxford                    7.30   1
  4 Billy Callahan               Auburn                    7.40   1
  5 Chris Naff                SR Millbury                  7.70   4
  6 Zach Murray               SO Millbury                  7.90   5
  7 Matthew Perry             SR Northbridge               8.00   3
  7 Joe Montville                Auburn                    8.00   1
  9 Nick Lovett               SO Uxbridge                  8.30   4
 10 Matt O'Hara               JR Uxbridge                  8.40   5
 11 Steve Bellanger              Auburn                    8.70   3
 12 Kevin Desjardin           SO Uxbridge                  8.80   4
 12 David Baker               FR Uxbridge                  8.80   5
 14 Nicholas Abraham          SO Northbridge               9.00   3
 15 Brian McCarthy            SO Grafton                   9.60   2
 -- Matt Hall                 SR Millbury                    DQ   5
 -- Tom Murray                SR Millbury                    DQ   4
  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Millbury                                            4:00.50
  2 Northbridge                                         4:00.70
  3 Grafton                                             4:06.40
  4 Uxbridge                                            4:20.90
 -- Auburn                                                   DQ
  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matt Donahue                 Auburn                 5-06.00
  2 Matthew Perry             SR Northbridge           J5-06.00
  2 Billy Callahan               Auburn                J5-06.00
  4 Tom Murray                SR Millbury               5-04.00
  5 Tim Mazeika               SR Millbury              J5-04.00
  6 Matt Hall                 SR Millbury               5-02.00
  7 Brandon Laflash           SO Northbridge            5-00.00
  7 Matt O'Hara               JR Uxbridge               5-00.00
  7 Chris Naff                SR Millbury               5-00.00
 10 Brendan Whitson              Auburn                J5-00.00
 11 Phil Derry                JR Grafton                4-10.00
 -- Jason Riches              SO Grafton                     NH
 -- Dalton Richards           FR Grafton                     NH
 -- Brian McCarthy            SO Grafton                     NH
 -- Joseph Susienka           SR Northbridge                 NH
 -- Joe Montville                Auburn                      NH
 -- Peter Mannka              JR Uxbridge                    NH
 -- Zachary Lesieur           SO Oxford                      NH
 -- Kyle Clifford             JR Uxbridge                    NH
  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Piscitelli         SR Millbury              51-08.00
  2 Doug Flink                   Auburn                43-05.75
  3 Adam Gonyea                  Auburn                39-04.50
  4 Patrick Doyle             SR Millbury              39-00.00
  5 Derek Belanger            SR Uxbridge              37-09.50
  6 Joe Dagneult                 Auburn                37-07.75
  7 Jose Reyes                   Auburn                36-06.25
  8 Phil Derry                JR Grafton               35-07.00
  9 Kyle Clifford             JR Uxbridge              35-04.50
 10 Dave Taylor               JR Grafton               34-06.50
 11 Max Leary                 JR Uxbridge              33-04.00
 12 John Perro                JR Northbridge           31-08.00
 13 Ryan Mahoney              SR Northbridge           29-11.75
 14 Matthew Perry             SR Northbridge           29-09.00
 15 Joshua Biernacki          JR Oxford                29-07.00
 16 James Sawyer              SR Northbridge           28-11.00
 17 Matt Denham               JR Oxford                27-11.00
 -- Kelvin Church             SR Millbury                    ND
 -- David Bazzett             JR Uxbridge                    ND
 -- Nial Luu                  SR Millbury                    ND




race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Recent Results
Upcoming Events
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News